^WEERBERICHT Kaasgerechten: Gezond - Gemakkelijk - Goedkoop VERWACHT WORDENDE SCHl.^N: BEVERWIJK De kampioenschappen van de Kennemers. Huldiging en feestavond in Oud-Meerensteyn. Geheel onverwacht, geholpen door Fortuna Is het den Kennemers tenslotte gelukt na een spannen den strijd tegen Zandvoort beslag te leggen op het zoo begeerde kampioenschap van de derde klasse K.N.V.B. De feestvreugde die Zondagmiddag door geheel Beverwijk heerschte, werd nog verhoogd, doordat tevens het tweede elftal, na een overwinning op W.F.C. III, kampioen werd van de derde klasse reserve K.N.V.B. Na den besiissingswedstrijd, was „Zand voort" de eerste club die „De Kennemers' spontaan gelukwenschte met het behaalde succes. Het bestuur van de voetbalvereeniging „Haarlem" bood vergezeld van een hartelijke felicitatie namens de vereeniging een prachtij bloemstuk aan. Bij aankomst in Beverwijk bevond zich een groote menigte belangstellenden op de Schans, die door hun gejubel blijk gaven van hun medeleven met alles wat Rood-Zwart is. In het clubhuis Oud-Meerensteyn werd den spelers een koffietafel aangeboden in de kleine zaal. Vandaar ging men naar de groote zaal, waar de huldiging werd voortgezet. De voor zitter Lindner heette hier de talrijke aanwe zigen hartelijk welkom en memoreerde in zijn feestrede, dat, hoewel veertien dagen geleden vrijwel alle hoop verdwenen was, het tenslotte den Kennemers gelukt was het vierde kam pioenschap tot een feit. te maken. Verder dankte hij de afgevaardigden van de vereeni- gingen Scheveningen, Hillegom, W.F.C., voor de blijken van belangstelling, die zij door hun aanwezigheid op dezen avond toonden. De vereeniging werd vervolgens gecompli menteerd door den heer Scherpenhuizen na mens de vereeniging van tweede-, derde- en vierde klassers, den heer van Gessel, secreta ris Sub. scheidsrechterscommissie te Amster dam. Mr. A. Moens namens de V.V.V., door V.V. „Scheveningen" vergezeld van een bloemen mand, den heer van der Aart. voorzitter van den H.V.B., het bestuur van de V.V. „Hillegom", en scheidsrechter Paardebek. Verder kwamen van den heer Broekhuysen, van Café „Oud Meerensteyn", de busonderne ming Waterdrinker en de Juniorescommissie bloemstukken binnen. De kampioen gewichtheffen van Nederland, de heer Tabak offreerde den spelers een kist buitenlandsch fruit. Voor het tweede elftal bood de aanvoerder van W.F.C. 3 namens zijn vereeniging bloemen aan. Tenslotte kwamen schriftelijke gelukwen schen binnen namens de voetbalvereeniging V.V.B. onderafdeeling van Hoogovenstaten en van enkele particulieren. Hierna vond een grootsche huldiging plaats van de spelers van het eerste en tweede elftal, alsmede van trainer Hamel. De spelers werden toegesproken door den heer Huisman, voorzitter van de supportersver- eeniging „I^ood-Zwart". De aanvoerder L. Ho reman, hoewel nog slechts kort aanvoerder van het eerste elftal, mocht met een bijzonder woord van hulde, een krans in ontvangst nemen, waarna hij door zijn medeclubgenoo- ten, met een driewerf hoera op de schouders rondgedragen werd. De heer Huisman bood vervolgens iederen speler afzonderlijk bloemen aan. In zijn woord van hulde en dank aan den trainer Eddy Hamel hoopte spreker, dat de fraaie resultaten waarin Hamel een groot aandeel had, bekroond zullen worden door de promotie van beide elftallen. De heer Marx bood het bestuur van de. Ken nemers eenige recente voetbalfoto's aan. De stroom van gelukwenschen werd beëindigd met een felicitatie van den heer L. Blaauw, namens het mannenkoor Zanglust, waarbij hij beloofde, dat, indien het eerste elftal tweede klasser zou worden, het mannenkoor Zanglust een serenade zal brengen. Voorzitter Lindner bedankte hierna allen, die hun spontane gelukwenschen aanboden. Het verdere gedeelte van den avond werd geleid door den conferencier Max van Laar hoven, die met zijn liedjes en voordrachten al spoedig de ware feeststemming erin bracht-. Zeer toepasselijk waren de kampioensliederen, die de heer van der Plas voor deze gelegen heid gemaakt had. Zij werden met groot en thousiasme door de aanwezigen gezongen. Tot laat in den nacht bleven de danslustigen onder leiding van Van Laarhoven's trio in feestelijke stemming bijeen. De opening van de „Vodar". Fancy-fair in „Kennemerland", Zaterdagmorgen geraakte een 6-jarig jon getje te water in de Pijp, ter hoogte van de vuilnisbelt. Het ongeval werd opgemerkt door de moeder, die luidkeels om hulp riep. Dit hoorde de heer J. Ooms, wonende in de Lelie straat, alhier die zich terstond te water begaf. De jongen was intusschen reeds in de diepte verdwenen. De redder dook eenige malen en smaakte het genoegen den klaap vrij spoedig te vinden en op den wal te brengen. Vanuit de fabriek „Land en Zee' werd telefonisch ge neeskundige hulp ingeroepen, die door afwe zigheid van de doktoren echter geruimen tijd uitbleef. Gelukkig was de heer F. Kuyt, lid van de Roode Kruis Transportcolonne spoedig ter plaatse en kon zoodoende onmiddellijk de Zaterdagmiddag is in de groote hal van het veilingsgebouw „Kennemerland" de fancy-fair ten bate van de R.K. Weldadigheidsinstellin gen geopend. Dit geschiedde in de bovenzaal van het gebouw in tegenwoordigheid van vele genoodigden, waaronder wij opmerkten bur gemeester Scholtens en wethouder J. J. Bis schop van Beverwijk, burgemeester H. Rothe en wethouder N. Paschier van Wijk aan Zee en Duin, de R.K. geestelijkheid, deputaties van de V.V.V. en vele andere organisaties. De heer H. J. de Groot, voorzitter van het comité, dat de „Vodar" organiseerde, sprak een welkomstwoord, waarin hij er op wees, dat de steeds stijgende uitgaven van de R.K. instel lingen voor armenverzorging als gevolg van den steeds grooter wordenden nood in vele ge zinnen naar een middel deden omzien, om de inkomsten te vergrooten. Vele pessimisten moesten bekeerd worden, zoo zei de heer De Groot, alvorens men tot het houden van een fancy-fair kon besluiten. Maar toen dit een maal was geschied bleek ook nu weer de een dracht een machtig wapen te zijn. Dank zij dezen eendrachtigen arbeid kon den de voorbereidingen tot het resultaat lei den. dat een welverzorgde fancy-fair kon wor den ingericht. Spr. memoreerde de belanglooze medewerking van een aantal werkloozen. die met terzijdestelling van eigen leed wilden hel pen, om het nog grooter leed van anderen te verzachten. Grooten dank bracht de voorzitter aan het bestuur en de directie van „Kenne merland" voor het kosteloos afstaan der ge bouwen. „Wanneer het bezoek evenredig is aan de samenwerking en aan de meevallers bij de voorbereiding," aldus eindigde de heer De Groot, „dan zullen de resultaten van de „Vo dar" zeker aan de verwachting beantwoorden. Burgemeester H. J. J. Scholtens, vervol gens het woord voerend, wees in de eerste plaats op de onderlinge verwantschap van de organiseerende vereenigingen, die als leden van één groot gezin de christelijke naasten liefde beoefenen, de een door de verdienstelijke kinderuitzending, de St. Elisabethvereeniging door haar steun aan hulpbehoevende kraam vrouwen. Francisca Romana door haar hulp verleening in arme gezinnen en tenslotte de St. Vincentiusvereeniging, die zoowel geeste lijke als stoffelijke hulp verleent. Het was naar spr.'s meening toe te juichen, dat de „Vodar" is opgezet om de middelen te verschaffen, waarmede de arbeid dezer ver eenigingen kan worden voortgezet. Met het 1 NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOED! uitspreken van de verwachting, dat de fancy- fair een succes zou mogen worden en na hulde te hebben gebracht aan de organisatoren, ver klaarde de burgemeester de „Vodar" voor opend. De genoodigden hebben daarna een rond gang langs de velerlei „etablissementen" ge maakt en daarbij op amusante wijze weldadig heid ten toon gespreid. Dit kon geschieden op vele plezierige ma nieren de één zocht het langs den weg van een accoordje met het geluk, de ander demon streerde zijn behendigheid met een of ander behendigheidsspel. Men amuseerde zich met al deze dingen uitstekend en de eerste inkomsten vloeiden den penningmeester in niet onaan zienlijke hoeveelheid toe. In het café, waarvoor een aardig hoekje van de fancy-fair is ingeruimd, musiceerde de ver sterkte „Roemer's Band", en velen konden de verleiding niet weerstaan ook de geïmprovi seerde dansvloer aan een beproeving te on derwerpen. Des avonds heeft de St. Jozef-Harmonie in de Breestraat gemusiceerd teneinde de aan dacht van het publiek op de „Vodar" te ves tigen en tot een bezoek uit te noodigen. In deze pogingen slaagde de kapel voortreffelijk, zoo dat zij ook haar aandeel leverde in het Za terdagavond bezoek aan de fancy-fair. Wij mogen hier niet onvermeld laten, dat de voorgevel van het veilingsgebouw op fantas tische wijze door middel van schijnwerpers was verlicht. De „Vodar" is deze week nog geopend op Woensdag 29 April, Donderdag 30 April, Za terdag 2 Mei en Zondag 3 Mei telkens des na middags van 36 uur en des avonds van 7.30 12 uur. Van een wissen dood gered. Knaapje bijna verdronken. noodige zorgen aan den drenkeling wijden. De knaap was bewusteloos en eerst toen Dr. Melchior de behandeling overnam slaa deze er in de levensgeesten op te wekken. Door het kranige optreden van den heer Ooms was de knaap ternauwernood van een wissen dood gered. SANTPOORT Afscheid prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Onder overweldigende belangstelling nam Zondagmiddag Prof. v. d. Bergh van Eysinga officieel afscheid van zijn kerkelijke ge meente. Tot tekst had de scheidende leeraar ge kozen Joh. 1, vers 42 b: „Wij hebben gevon den den Messias, hetwelk is, overgezet zijnde, de Christus". In verband met dezen tekst sprak Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga zijn gemeente als volgt toe„Overge zet zijnde, dat be- teekent niet. dat het een-en-hetzelfde „Messias" en „Chris tus" beteekenen bei de „Gezalfde", maar de „Gezalfde" van 't Oude Testament niet dezelfde als die van het Nieuwe. En toch ook wèl de zelfde. Dit zou men een paradox kunnen noemen, al ben ik bang voor dat woord, omdat de para dox mode-artikel schijnt geworden in Chris telijke kringen. Overzetten in een andere taal de moderne taal-psychologie kan het ons leeren is altijd wijziging, omdat de gevoelswaarde der woorden verschilt. Dit „overzetten", waarin de 4de Evangelist voorgaat, is de leidende gedachte bij mijn Evangelie-prediking geweest. Gelijk hij het oude Joodsche Messiasschap heeft durven vertolken er er de Christelijke waarheid in heeft teruggevonden, zoo ik het oud-Chris telijke Christusbegrip. Dat is het goed recht van eiken levenden godsdienst. Toen ik 35 jaar geleden mijn predikants- Prof. dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Chili 13 April van Curacao. Amabilitas Bona (v. IJm.) 30 April 24 April van Gibraltar. Amstelland x) Buenos Aires 29 Mei vertrekt 1 Mei. Ajax (Ned.) Hamburg 27 April in lading. Alkmaar x) Chili. 23 April te Callao. Breda x) Chili 18 April van Curasao. Barneveld Chili 23 April van Cristobal. British Monarch Rosario 12 Mei 9 April vertrokken. Boskoop Chili 23 April te Corral. Bodegraven Hamburg 3 Mei vertrekt 29 April. Bacchus Alexandrië 20 Mei 24 April te Lefkandi. Bilbao (v. IJm.) 20 April vertrokken. Budeny Leningrad 26 April 20 April vertrokken. Caribia x) Pto Barrios 17 Mei 27 April van Pto Llmon. Ceres (Ned.) Bourgas 28 Mei 24 April van Varna. Dolius x) Batavia 26 April 20 April van Gibraltar. Deucalion Midd. Zee 10 Mei 24 April van Lipari. Eurymedon x) Batavia 30 April 24 April van Gibraltar. Enggano Batavia 22 April vertrokken. Eemland Hamburg 3 Mei vertrekt 2 Mei. Swansea heden 24' April vertrokken. Freiburg Ned. Indië 13 Juni 22 April van Macassar. Grootekerk x) Japan 21 April van Penang. Ganymedes Alexandrië 15 Mei 25 April van Izmir. Gaasterkerk Japan 21 April van Dairen. Heidelberg x) Ned. Indië 6 Mei 25 April te Marseille. Hindustan Rangoon 27 April 21 April van Algiers. Hilversum Rosario 6 Mei 24 April van St. Vincent. Hercules (Ned.) Bourgas 4 Mei 25 April van Gibraltar. Heemskerk Zuid Afrika 23 April te Mombassa. Halle Ned. Indië 28 Mei 23 April van Colombo. Hebe (Ned.) West Indië 3 Mei 15 April van Pto Barrios. Lihambane x) Buenos Aires 18 Mei 17 April vertrokken. Irene (Ned.) West Indië 8 Mei 18 April van Pto. Barrios. Jagersfontein Zuid Afrika 23 April van Teneriffe. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 22 April van Colombo. Johan de Witt x) Batavia. 3 Juni vertrekt 6 Mei. Kyphissia Mexico 10 Mei 21 April van Cristobal. Maaskerk West Afrika 28 April 27 April van Hamburg. Myrmidon x) Batavia 21 Mei 23 April van Belawan. Montferland x) Buenos Aires 15 Mei 21 April te Santos. Noravind x) Curasao 3 Mei 12 April vertrokken. Oranje Nassau West Indië 29 April 22 April van Madeira. Odysseus (Ned.) Stettin 28 April 25 April vertrokken. Orpheus (Ned.) Lissabon. 28 April. 23 April vertrokken. Oberon Hamburg in lading. Peisander x) Batavia 26 April 20 April van Gibraltar. Phrontis x) Batavia 8 Mei 23 April van Port Said. Poelau Tello x) Batavia 30 April 24 April van Gibraltar. Polyphemus x) Batavia 26 Mei 25 April vertrokken. Poelau Roebiah x) Batavia 10 Mei pass. 22 April Perim. P. L. M. 27 Bona (v. IJm.) 28 April. 22 April van Gibraltar. Pyrrhus Batavia 31 Mei 24 April te Penang. Polydorus Batavia 4 Juni vertrekt 2 Mei. Patricia West Indië 10 Mei 26 April van Trinidad. Poelau Laut x) Batavia In lading. Randfontein Zuid Afrika 24 April te Hamburg. Rhea (Ned.) Danzig 3 Mei vertrekt 28 April. Saleier x) Ned. Indië 3 Mei 24 April van Marseille. Salland x) Buenos Aires 1 Mei 14 April van Bahia. Siiamoer x) Batavia 12 Mei 23 April van Aden. Stella (Ned.) Alexandrië 12 Mei 24 April van Patras. Strix x) Constantza in lading. Simon Bolivar x) Barbados. 11 Mei vertr. 28 April. Saturnus Hamburg in lading. Supetar Santa Fé in lading. Tajandoen x) Batavia 30 Mei vertrekt 29 April. Titus (Ned.) Midd. Zee 30 April 23 April van Gibraltar. Triton Maranham 21 April van Madeira. Tawali x) Ratrburg in lading. Vuicanus Mi-*d. *-ee 24 April van Ouessant. x) Schepen, voorzien van zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Amsterdam Amsterdam Caen Aalborg Hamburg Hoogovens Nederl. s.s. Pluto Hoogovens Nëderl. S.S. Berenice Hoogovens Fransch S.S. Astrée Binnenhaven Fransch m.s. Mulan Buitenhaven Duitsch m.s. Cordillera laden laden erts bijleggers passagiers 1 loopbaan begon, streden orthodox en modern tegen elkaar. Onder de modernen was een scherpe tegenstelling: Oudmodernen en mal contenten. Beiden stonden mij ver; zij waren mij te rationalistisch, te verstandelijk. Eerst- genoemden met een moraliseerenden, de laatsten met een sentimenteelen inslag. De wijsgeerige basis ontbrak. Godsdienst is ze ker geen wijsgeerte, maar de theoloog kan niet zonder wijsgeerige vorming. Sedert 1901 zijn de modernen steeds recht- scher geworden. Het zijn menschen gewor den, die de groote ideeën van het Christen dom voor en na. zijn kwijtgeraakt. Men wil het allereerste Christen-dom weer het ware Christendom voor onzen tijd maken. Dat oud ste Christendom had echter reeds zeer ver schillende Christusbeelden, volgens Allard Pierson. Sedert hebben wij bijv. die van Augustinus, van Thomas, Franciscus, Luther en Tolstoï gehad. Wij behoeven geen keus te doen: Zij be- hooren ons allen, al geldt geen hunner uit sluitend. Veelvormig is de Christus. De in carnatie van den Logos is heden ten dage in- zekeren zin zijn secularisatie; hij wordt we reldlijk. maatschappelijk, soms onmaat schappelijk. Hij is tegen den oorlog, den al cohol, gewetenloos imperialisme en kapitalis me. Ik heo onder de roode vrijdenkers vaak meer liefde en geestdrift voor de waarheid en het recht gevonden dan onder belijdende Christenen. Maar tot een politieke partij heb ik nooit behoord, ai heb ik mij wel partij ge steld tegenover alles wat mij onchristelijk leek. Het begin en het slot van het vierde Evan gelie zijn als een sprookje. Sprookjes zijn evenals gelijkenissen, meer waar dan zoo genaamde historische gebeurtenissen. De vleeschwording van den Logos heeft in het centrum van sprekers prediking gestaan. Dit is goddelijke geschiedenis: eeuwig verwer kelijkt zich het goddelijke denken in de rea liteit. Hebben wij met elkander den Christus ge vonden? Niet den Joodschen Messias, die aan het kruis is gestorven, maar den uit den dood verrezene in den geest des levens? Geen Christus van het vrome gevoel alleen, maar ook het beeld van het goddelijk denken. Als God mensch wordt, dan wordt Goddelijk den ken toch ook menschelijk denken. Het Evangelie is niet voor de wijzen en ver- standigen, die met tale Kanaans en spitsvon dige bijbelverklaring, met ingewikkelde for mules en particuliere bevindingen komen aandragen; het is den kinderen Gods geopen baard. den diepgangers naar den geest." Toespraken wenschte de scheidende predi kant niet te ontvanggen. Een uitzondering werd gemaakt voor den consulent, Ds. J. C. v. Dijk uit Bloemendaal. Deze wenschte in de allereerste plaats prof. Van den Bergh v. Eysinga geluk met zijn benoeming namens het klassikaal bestuur en den kring Haar lem. Dan sprak hij namens den kerkeraad. Na mens dezen dankte hij den scheidende har telijk voor alles, wat hij voor de gemeente was geweest. En tenslotte sprak Ds. Van Dijk nog een persoonlijk woord. We zijn vele jaren eikaars buren geweest en toch hebben we niet veel van elkaar gemerkt", aldus spr. „Het heeft mij altijd getroffen, dat, terwijl gij zoo'ai bij zon-deren aanleg hadt voor de wetenschap, gij u toch zoo goed gegeven hebt aan uw predikantswerk. Thans gaat gij Santpoort ver laten en een werk aanvaarden, dat met üw aard en aanleg strookt. God geleide u op uw nieuwen weg en zegene u met uw vrouw!" Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga dankte Ds. Van Dijk hartelijk en ontroerd. „Gij zijt een vriendelijk ambtgenoot geweest, die mij nooit in mijn ziel heeft gegrepen", zoo zei hij. „Velen had ik hier nog kunnen toespreken, zoo vervolgde hij, maar gij wilt mij dit spa ren en vooral deze gewijde plek, die zich voor persoonsverheerlijking niet eigent. Een uit zondering wil ik maken voor den Kerkeraad en mijn gemeente. Twee uwer waren, toen ik hier kwam, reeds lid van den kerkeraad. Broe der Van Wort, wij hebben samen veel door leefd. Samen hebben wij uw vader, uw vrouw en uw zoon ten grave gedragen. Ge zijt nu 71 jaar, maar ge zijt een man met een jong voorkomen en bovenal een jong, warmklop- pend hart voor onze kerk. Er is nooit met u allen een onaangenaam moment geweest. Wij hebben geweten, dat wij -samen dienden een goede, groote zaak, die ons in haaiden was gegeven, een hand, waarvoor wij moesten waken. Mijin laatste woord geldt u allen, in de allereerste plaats hen, die geregeld hier kwa men en die het mij daardoor mogelijk maakt iets te geven. Want wanneer men aldoor geven moet en er is geen vraag naar, dan gaat het boven menschelijke krachten om zijn plicht te doen. Aan uw medewerking heeft het mij niet ontbroken. Ik heb een steeds grooter audi torium gekregen. Ik ga niet weg uit een ge meente, die in 't laatst der tijden terug is jeloopen. Dit is niet mijn werk, doch een zegen Gods en uw verdienste. Gij blijft bij mij in dankbare herinnering. De kerk van Sant poort, die mij lief zal blijven, vertrouw ik mede aan u toe. Onder God zijn wij allen veilig geborgen en wanneer thans onze wegen scheiden, het beste van onze menschelijke verbintenissen blijft in God zeiven bewaard". Hierna maakten honderden van de gelegen heid gebruik den scheidenden predikant en zijn echtgenoote in de consistorie de hand te drukken. IJMUIDEN KATWIJK 108. Uit IJmuiden wordt ons gemeld, dat de K 108 is vlot gesleept door de Nederdlandsche sleepbooten „Hector" en „Nestor" van bureau Wijsmuller, te IJmuiden. De logger is hedenmorgen om half tien be houden in de visschershaven te IJmuiden aan gekomen. Omtrent de schade is niets bekend. VERWACHTE VISCHAANVOER. Jacqueline Clasine IJ.M. 10: vangst: 180 m. diversen en 300 stuks stijve kabeljauw. DE HAVEN- EN INDUSTRIETERREINEN OFFICIEEL GEOPEND. Door minister Slingenberg. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden zijn hedenmorgen de nieuwe haven en industrieterreinenalsmede de nieuwe ver bindingsweg en de verkeersbrug aan den Oostkant van den spoorweg officieel in ge bruik gesteld. Dit geschiedde door den mi nister van Sociale Zaken, Mr. M. Slingenberg. Burgemeester Scholtens heeft het woord gevoerd, waarna de minister, na enkele woor den te hebben gesproken, het lint, dat den toegang tot de nieuwe bru gafsloot, heeft doorgeknipt. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit lijke tot Oostelijke richtingen. Half f' zwaarbewolkt of betrokken. Wetai® geen regen. Weinig verandering irTtI5 peratuur. B ln BAROMETERSTAND Hoogste 773.9 m.M. te La Coruna Laagste 755.9 m.M. te Reykjavik.' ONVOORZICHTIG WIELRIJDER. Zaterdagmorgen had op het kruispunt sta tionsweg—Zeeweg een aanrijding plaats tïiV schen een auto en een wielrijder, waarvan et bakfiets, als haringwagen ingericht, het slacht offer werd. Deze toebehoorende aan c k stond langs den weg toen de auto passeerde Een wielrijder wilde tusschen deze en de au£ doorrijden wat echter niet meer kon. Hij werd door de auto gegrepen en op de bakfiets si slingerd waardoor dtze over den kop ging Pn de inhoud, haring enz. op straat trecht°kwam Ook kreeg de wagen nog andere schade Proces-verbaal werd opgemaakt. BESOMMINGEN. Trawlers: manden Amstelstroom IJM 91 - 70 f gon Amsterdam IJM 58 - 500 f sasn Eu avant IJM 8 450 1 33^ Uiver IJM 384 250 f ognn Beugers: VL 216 f920; VL 193 f840. Loggers: SCH 101 f6 90; SCH 4Ó2 f380" SCK 285 f600: SCH 47 f470; KW 175 f380; KW 89 f240; KW 56 f720; KW 48 f520; KW" 34 f790- KW 104 f370; KW 110 f350; KW 132 f 390: KW 19 f520: KW 151 f730; KW 59 f 280" KW 24 f410: KW 155 f 720; KW 29 f430; KW 49 f490; KW 177 f320; KW 28 f 280; KW 27 f 260 KW 112 f310; KW 23 f450; KW 134 f270; KW 178 f 360; KW 91 f330; KW 144 f«0. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING. De ten overstaan van notaris G. D. Boerlage plaats gevonden publieke verkooping van de perceelen Engelmundusweg 23, 45, 47, 49, 51, 53 en 55 had tot resultaat dat het perceel 110. 23 gekocht wend door J. T. J. Clevers voor f 2170. De overige perceelen werden opgehouden. MOOI SUCCES VAN „VOORWAARTS". De arbeiders muziekvereeniging „Voor waarts" nam deel aan het concours, dat door de Federatie van Arbeidersmuziekvereenlgin- gen in Nederland te Haarlem gehouden werd. Het corps, dat in de 2e afdeel-ing harmonie uitkwam, behaalde met 438 punten een eersten prijs. De uitgevoerde werken waren de ouver ture La Gracieuse van den dirigent, Ph. S. Vlessing, en Boumans Ouverture Milanese. „Voorwaarts" werd in den wedstrijd be kroond met het hoogst aantal punten van alle af deelingen tot en met de eerste; voor de stemming sloeg men zelfs de eere-afdeeling en verschilde zoodoende slechts 3 punten met de bekende Zaanlandsche Kapel onder directie van W. P. Steijn. De jury bestond uit de heeren A. L. Haze- broek, Jos de Klerk en M. C. v. d. Roovaart! AANGEKOMEN. 25 April: Astarte s.s. Rotterdam Oosterschelde m.s. King's Lynn Zeeland m.s. Great-Yarkmouth Rondo s.s. Hamburg Tepa m.s. Rotterdam Hilda m.s. Londen Peisander m.s. Batavia Mulan m.s. Aalborg Havsten m.s. Curagao Merope s.s. Danzig Zuiderkerk s.s. Japan 26 April; Oise m.s. Leith Hans II m.s. Londen Bassethound s.s. Cork Ciltvaira s.s. Riga Astrée s.s. Caen Setas m.s. Faversham Leeuwarden s.s. Londen Costa Rica s.s. West Indië VERTROKKEN. 24 April: Boekelo s.s. Nordenham Gothia s.s. Halmstad Flore s.s. Brussel 25 April: Pluto s.s. Odense Berenice s.s. Kopenhagen Ek s.s. Oslo Euterpe s.s. Bordeaux Eemland s.s. Hamburg Saturnus s.s. Hamburg Oberon s.s. Hamburg Tawali m.s. Hamburg Pan Gothia m.s. Aruba Gateshead s.s. New Castle Rondo s.s. Montreal Bowling s.s. Leith Astarte s.s. Bremen Laertes s.s. Batavia Rye s.s. Goole Depa m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil i April: Witte Zee s.b. Rochester Beverwijk V z.r. Rochester H. B. 62 o.l. Rochester MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 27 APRIL. Tarbot per kilo f 1.30—f 0.88 Griet per 50 kilo f 35—f 13 Tongen per kilo f 0.95—f 0.70 Groote schol per 50 kilo f 29 Middelschol per 50 kilo f 27 Zetschol per 50 kilo f 28f 18 Kleine schol per 50 kilo f 24f 8 Schar per 50 kilo f 9.50f 3.50 Tongschar per5 0 kilo f 29f 25 Vleet per stuk f 1.35 Kleine poon per 50 kilo f 9f 4 Groote schelvisch per 50 kilo f 20—f 11- Middelschelvisch per 50 kilo f 19f 11-50 KI. Middelschelvisch p. 50 kilo f 18—f Kleine schelvisch per 50 kilo f 14—f 9. Kabeljauw per 125 kilo f 48f 19. Groote gullen per 50 kilo f 12—f 8.50 Kleine gullen per 50 kilo f 12f 10 Wijting per 50 kilo f 6.50—f 1.70 Makreel per 50 kilo f 6—f 4.30 Heilbot per kilo f 0.90—f 0.70 Leng per stuk f 1.70f 1 Koolvisch per stuk f 0.40f 0.15 OPENBARE VERGADERING IN CONCORDU- De Oranje vereeniging te Velsen-N. houoo hedenavond ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Juliana een vergadering Concordia. Het woord zal worden gevoerd door kapelaan G. Berkhout met het onderwerp „Het hart van ons Volk" en door Ds. Holtrop uit Bever wijk over „'t Is Oranje 't blijft Oranje". Een gemengd dubbel kwartet onder leiauig van den heer H. Slings en een orkestje onder leiding van den heer L. v, d. Hoef verleend

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6