De nieuwe haventerreinen en toegangswegen officiëel geopend. BEVERWIJK Stand der warmoezerij- gewassen onder glas. ne weersomstandigheden zijn in het tijdvak «v Maat'22 April niet ?unsti= geweest voor ontwikkeling der gewassen. Het koude Lr heeft bij verschillende gewassen den groei jSffit» beïnvloed. Koude sla: vertoont over het algemeen een neden stand. Het verschijnsel van „randen" treedt veelvuldig op. Plaatselijk komen uitval- fedSvie: Vertoont een goeden stand. Plaat- tpiiik wordt geklaagd over het doorschieten ran planten. Bloemkool: heeft plaatselijk geleden door t fcoude weer en den heerschenden wind. Jviic treedt het verschijnsel van „boren" op. stand is goed peen: vertoont een goeden stand. K komkommers: vertoonen 'n goeden stand. StooktomatenVertoonen een goeden stand, pg vruchtzetting der onderste tros is slecht pflweest. platglaskomkommershebben geleden van het koude weer, tengevolge waarvan de stand matig te- Aardbeien onder glas: meer nog dan het koude weer heeft de droogte in 193 het gewas ongunstig beïnvloed en een onvoldoende groei tengevolge gehad. De stand is matig. In de J^nen trad eenige schade op. sluiting van secretarie en kantoren. In verband met de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zal de gemeente-secretarie, alsmede het kantoor van Maatschappelijk Hulpbe toon op Vrijdag en aZterdag a.s. behoudens voor zeer dringende aangelegenheid, voor het publiek gesloten zijn. Het kantoor van den gemeente-ontvanger zal op Vrijdag a.s. gesloten zijn. Het bureau van den Burger lijken Stand zal op die dagen alleen voor het publiek geopend zijn des voormiddags van 10 tot 1.30 uur. b.l.t.c. „beverwijk". Alle regen in de ochtenduren ten spijt is er op den eersten competitie-Zondag druk geten nist. De beide uitspelende teams werkten zelfs het heele programma af. Zij het met eclatante cijfers. Beverwijk I won met 8—0 in Koog- Zaandijk, terwijl Beverwijk 4 met 7—1 in Alk maar verloor. Beverwijk 2 en 3 leverden thuis feilen strijd resp. tegen Alkmaar-Heiloo en Game and Set 2. Beide wedstrijden werden 0m 7 uur 's avonds gestaakt bij een stand van 4__2 en 22 in het voordeel van de Be- verwijkers. Vooral de overwinning van J. Dee- genaar op P- Schut was het glanspunt van den dag. Al met al is er met enthousiasme door de Beverwijksche spelers (sters) gespeeld en met belangstelling worden de volgende Zondagen tegemoet gezien. Hieronder volgen de volledige uitslagen der 4 teams: Beverwijk 1—Koog-Zaandijk 1. J". v. d. BliekVan Dijk I6, 62, 66; Van Dijk retired. Mej. T. Henneman sl. Mevr. Veenig 64. 62. Mej. J. Spruyt sl. Mevr. Zigeier 64, 6—2. G. v. d. Ploeg sl. Aten 61. 62. Mej. Spruytv. d. Ploeg sl. mevr. Zigeier Aten 6—2, 4—6, 6—1. Mej. Hennemanv. d- Bliek sl. mevr. Bruyn- zee!—Zigeier 61, 60. Van d. Ploeg—Van d. Bliek sl. Zigeier—Aten 6-0 6—1. Dames HennemanSpruyt sl. dames Bruyn- zeti— Zigeier 63, 63. Wedstrijd door Beverwijk I gewonnen met 8-0. Beverwijk 2—Alkmaar-Heiloo. Mej. R. Teermej. R. v. d. Kolk verliezen van' mevr. Schutmevr. Keyman 4—6, 8—6, 4-6. DcegenaarSprengers verl. v. NiedekP, Benut 4—6, 4—6 J. Deegenaar sl. P. Schut 62, 46, 64. J. de Waard sl. Brouërius v. Niedek 63, 75. Mej. v. d. KolkSprengers sl. mevr. Schut P. Schut 6—4, 6—3. Mej. R. Teer—Deegenaar sl. mevr. Keyman— Niedek 8—6, 6—4. Wedstrijd niet beëindigd; te laat begonnen door regen; 4—2 voor Beverwijk 2. Beverwijk 3Game and Set 2. P. Langendijk verliest v. De Vletter 61. 0-6, 8—10. Dames PrangerH. Doorn sl. Gyselsv. Om meren 6—1, 6—2. Mej. J. ZurloheN. Redeker sl. mej. O. Kroes—L. Kuiper 7—9, 7—5, 7—5. C. Zwager verl. v. A. de Groot 62 7—9, 1—6. Wedstrijd niet beëindigd, te laat begonnen door regen, stand 2—2. Beverwijk 4Be Quick 2. C. Dingier verliest v. S. Hamstra 46, 36. E. Gakenholz verl. v. T. Plante 1—6, 3—6. Mevr. Deegenaar verl. v. mej. T. Asjes 06, Mej. L. Moens verl. v. mej. A. Hagedoorn 0-6, 4—6. E. Maters—C. Dingier verl. G. Kusters—S. Hamstra 3—6, 2—6. Mej. e. Stoutenbeeke. Gakenholz verl. v. mej. T. Asjes—G. Kusters 2—6. 3—6. Mej. L. Moens—E. Maters verl. v. mej. N. Blauwboer 5- Hamstra 4—6, 2—6. Mevr. Deegenaar—mej. N. Stoutenbeek sl. mej. Blauwboer—mej. Hagedoorn 6—3, 5—7, 6-4. ^Vedstrijd door Beverwijk 4 verloren met Waardeerende woorden van den Minister. Overzicht bij de plechtige opening van de nieuwe brug en nieuwen weg bij de Haven te Beverwijk. In tegenwoordigheid van vele genoodig- den en belangstellenden heeft de Minister van Scciale Zaken Mr. M. Slingenberg Maan dagmorgen, naar we reeds in het kort hebben gemeld, de grootendeels in werkverschaffing uitgevoerde havenwerken en industrie-ter reinen ifficieel In gebruik gesteld, alsmede den nieuwen verbindingsweg tusschen de de Slachthuisstraat en den Wijkerstraatweg en de nieuwe brug over het toeleidingskanaal tot de haven voor het verkeer geopend. Bij deze plechtigheid waaren o.m. tegen woordig het gemeentebestuur van Beverwijk, vele raadsleden dier gemeente, de burge meesters van Velsen, Heemskerk en Limmen, wethouder N. Tervoort als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin, Jhr. J. C. Mollerus en de heer Klein Schiphorst voor de Kamer van Koophandel, Jhr. Ir. Reigersman, hoofd-ingenieur-direc- teur van de Provinciale V/aterstaat, vertegen woordigers van den Rijkswaterstaat en van het Waterschap ,.De Meerweiden", afgevaar digden van de V.V.V., de veilingen en de middenstands-organisaties directeuren van gemeentelijke bedrijven enz. Tegen 10 uur arriveerde de minister op de nieuwe brug in gezelschap van de leden van de Provinciale Commissie voor werkverschaf fing en werkverruiming in Noord-Holland met haar voorzitter Mr. J. B. Bomans en van Gedeputeerde E. Polak. De Minister werd verwelkomd door het ge meentebestuur waarna de burgemeester on derstaande rede uitsprak- Rede burgemeester. Het vervult ons. bestuurders der gemeente Ee'verwijk, met bijzondere erkentelijkheid, dat Zijne Excellentie de Minister van Sociale Zaken zich bereid heeft willen verklaren om de reeds voltooide havenwerken, benevens den nieuwen weg en de brug, waarop wij ons be vinden, officieel in gebruik te stellen. Dat voorts zoovele belangstellenden her waarts zijn gekomen om mede getuige te willen zijn van deze voor Beverwijk en wij mogen zeggen voor deze streek zoo ge wichtige gebeurtenis, stemt ons tot groote vreugde. De heer Commissaris der Koningin in dil gewest heeft ons doen weten tot zijn leed wezen verhinderd te zijn om deze plechtigheid bij te wonen. Echter mag ik hier namens het gemeentebestuur begroeten de heeren leden van de Provincialye commissie van ad vies voor werkverschaffing en werkverrui ming met haren voorzitter, den heer Mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten van Noord- Holland. Het verblijdt ons zeer, hier tegenwoordig te mogen zien de heeren burgemeesters van verschillende naburige gemeenten. Dit blijk* van medeleven stellen wij op hoogen prijs, hun verzekerende dat wij wederkeerig steeds met warme belangstelling gadeslaan hetgeen in onze omgeving plaats prijt. Vervolgens mag ik hier welkom heeten ver tegenwoordigers van den Rijkswaterstaat, den Provincialen Waterstaat, de Kamer var. Koophandel te Haarlem, het bestuur van het Waterschap De Meerweiden", de Ned. Heide maatschappij alsmede tal van afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen en eenige functionarissen, die wij hier noode zouden zien ontbreken. In September 1932 is een aanvang gemaakt met de nu voltooide werken. De nieuwe wég met betonbrug, waarop wij ons thans bevin den. werd aangelegd ter verbinding van den Rijksweg te Velsen-Noord met den Wijker- meerweg en tot ontsluiting van de industrie terreinen en loswallen ter weei'szijden van de r—rpe'-pn-s is een zwaaihaven °e- maakt door verbreeding van den bestaanden smallen varweg tot 80 M. Aan de zuidzijde is deze over een lengte van 320 M. voorzien van betonnen kademuren en van bestrate kaden en loswallen. Het overige gedeelte van „De Pijp is over een lengte van ruim 1 K.M. verbreed van 24 op 40 M. en langs den zuide lijken oever voorzien van een nieuwe kade en schoeiïngen. Tevens zijn de daarlangs ge leden industrieterreinen opgehoogd en bouw rijp gemaakt. Al deze werken zijn in werk verschaffing uitgevoerd met uitschakeling- zooveel mogelijk van machines. Gedurende 3y2 jaar konden gemiddeld 80 werklooze ar beiders uit onze gemeente bij deze objecten arbeid vinden. Tenslotte zijn zoowel de binnenhaven als de zwaaihaven en de Pijp op diepte gebracht en uitgebaggerd. Dit laatste geschiedde als nor maal werk, dat echter vervroegd is uitgevoerd met eenige subsidie van het Privinciaal Be stuur. Hoofdmotief tot het ter hand nemen van al deze kostbare werken is geweest het ver schaffen van werk, waarbij uiteraard de vraag, of zij ook economisch verantwoord waren, niet over het hoofd is gezien. Het geen thans is voltooid vormt evenwel nog slechts een gedeelte zij het een zeer groot gedeelte van plannen waarmede wordt beoogd aan het Beverwijk van straks een be hoorlijk ingericht haven- en industriegebied te verzekeren. Nog een zeer belangrijk on derdeel wacht reeds lang op uitvoering, nl. de verbetering van het Zijkanaal A van het Noordzeekanaal als toegang tot de haven. En meer in het bijzonder de vervanging van de in dat zijkanaal sedert 1893 gelegen zeer nauwe inundatiesluis door een nieuw kunst werk. dat aan de moderne eischen van het scheepvaartverkeer voldoet. Daaromtrent heeft 'het gemeentebestuur bereids met den Minister van Defensie overeenstemming be reikt. Een desbetreffend plan ls al geruimen tijd aanhangig bij het werkfonds 1934. Het is echter onverwachts opgehouden in ver band met de voorbereiding van den nieuwen Rijksweg met tunnel onder het Noordzeeka naal. Gij kunt bevroeden dat het gemeente bestuur met spanning uitziet naar de be ëindiging van dit oponthoud. Eerst na de vervanging van de inundatiesluis toch zullen haven- en industrieterreinen geheel zijn ont sloten en zullen de nu voltooide werken vol ledig effect verkrijgen. Eerst dan zal er reden ziin voor een meer uitbundig feestbetoon. Met gerechtvaardigde voldoening kunnen degenen, die eenig aandeel hebben gehad in dit werk er het oog op laten rusten. En dan denk ik allereerst aan 't overgroote deel van hen, die door de omstandigheden getroffen, hier geruimen tijd konden worden tewerk gesteld en wier belangen den doorslag heb ben gegeven bij het ter hand nemen van deze kostbare objecten. Naast hun zij dank gebracht aan den Directeur van Onenbare werken en ook aan zijn medewerkers. Zon der hart voor de zooeven bedoelde belangen, zonder ambitie en ootimisme van ziin kant zou deze riskante onderneming niet ziin aan- sevat. Ik wensch hem dan ook van harte ge luk met de verwezenlijking van zijn ontwer pen en initiatieven. Reden tot dankbaarheid hebben wij ook jegens de Ned. Heide Maatschappij en haar personeel voor haar belangrijke bemoeienis met dit werk. Voorts jegens alle openbare colleges en autoriteiten wier medewerking ons zoo welwillend ls verleend. Van harte hoop ik dat de ingebruikneming van de voltooide werken een stap voorwaarts moge zijn in de industrieele geschiedenis van Midden Kennemerland en dat de economi sche kracht van deze streek er door moge worden verhoogd Daarna noodigde spr. den Minister uit door het doorknippen van het lint den nieu wen weg, de brug en de havenwerken ten openbare nutte te willen openen. De Minister antwoordt. Alvorens aan dit verzoek gevolg te geven zei de Minister, dat hij volkomen het belang van dezen dag voor de gemeente Beverwijk kon begrijpen. Wanneer er gelegenheid is voor zoo'n belangrijke streek de economische weerbaarheid te verbeteren, dan is de regee ring gaarne bereid te helpen. Het is de re geering, aldus de Minister, bekend, dat een goede haven voor Beverwijk als centrum van een belangrijke streek van het grootste ge wicht is. Het is goed zich bewust te zijn. dat betere tijden kunnen aanbreken. Dan moet het Nederlandsche volk niet berusten en afwach ten. het moet integendeel paraat zijn om te proflteeren van het voordeel eener opleving. Dat is het grootste voordeel. Daar naast heeft men arbeid aan werk- loozen kunnen verschaffen. De Minister wenschte tenslotte den burgemeester en ge heel Kennemerland geluk met het werk, dat tot stand kwam. (Applaus). De Minister knipte vervolgens het lint door, dat de toegang tot den nieuwen weg afsloot. Mr. Slingenberg nam nog even met groote aandacht de verbreede haven in oogenschouw. Een aantal bevlagde schepen gaf een bedrijvig beeld aan den vaarweg. De V.V.V. had tot vele automobilisten een uitnoodiging gericht, om na. de openings plechtigheid den nieuwen verkeersweg voor de eerste maal te berijden. Zeer velen had den aan deze uitnoodiging gevolg gegeven. Nadat de Minister zich nog eenigen tijd met verscheidene genoodigden had onder houden werd afscheid genomen en vertrok het hooge gezelschap naar Heiloo en Eg- mond. De genoodigden hebben tenslotte in Hotel „Oua-Meerenstein" de koffie gebruikt. Het was een eenvoudige plechtigheid, die niettemin voor Beverwijk en omgeving van groote beteekenis was. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. DINSDAG 28 AP RID 1936 BEVERWIJK, 27 April 1936. Prijsnoteering Spinazie per kist f 0,20f 0,46 Sla per kist f 0.35f 0,85 Wortelen per bos f 0,10f 0,18 Rabarber per bos f 0.04f 0.09 Raapstelen per bos f 0,02f 0,04 Radijs per bos f0,03—f 0,04 Peterselie per bos f 0,03—f 0,04 Prei per bos f 0,03f 0,07 Bloemkool le per stuk f 0,12f 0.24 Bloemkool 2e per stuk f 0,06—f 0,08 Uien per K.G. f 0,02—f 0.03 Va Witlof per K.G. f 0,08—f 0,14 Asperges le wit per bos f 0,70—f 0,75 Asperge le bl. per bos f 0,35—f 0,40 Aardbeien per doosje f 0,17—f 0,23 VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. De plaatselijke afdeeling van de Nederland sche vereeniging tot bescherming van die ren hield gisteravond met de afdeelingen Velsen en Santpoort een jaarvergadering in de „Odeon"-zaal aan de Baanstraat. De voorzitter, de heer Reitsma deelde mede, dat de plannen en-mogelijkheden in bespre king zijn om te komen tot de oprichting van een asyl en dierenklniek te Velsen. Of dit dan als werkverschaffingsobject bij de gemeente of door particulieren uitgevoerd zal moeten worden hierover liepen de meeningen zeer uit een.Tenslotte werd na langdurige discussiesbe sloten dat de eventueele bouw in samenwer king met de gemeente zal geschieden. Door een yan de leden werd hierbij in over weging gegeven, tevens op verbetering van de stallen voor woonwagenpaarden aan te drin gen. Mejuffrouw Kerbel gaf naar aanleiding van deze besprekingen een uitvoerig verslag van haar bezoek aan het asyl te Baarn. Speciaal werden hierbij de voordeeligste mogelijkhe den voor de inrichting besproken.. Vervolgens bracht de secretaresse haar jaarverslag uit. Hierin werd melding gemaakt van een teruggang in het ledental van 351 tot 316. In de woonwagenstal te Beverwijk waren 11 paarden opgenomen, waarvan sommigen van hoefbeslag en voedsel voorzien werden. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. J. Wringer vermeldde bij een uit gave van f 792,39 een batig saldo van f 99,97. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Dee genaar. die periodiek aftredend was, bij ac clamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Bienefelt zal voorloopig nog niet worden voorzien. Bij de behandeling der beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering, welke op Vrij dag 22 en Zaterdag 23 Mei te Meppel gehou den zal worden, klaagde de voorzitter over de slechte regeling van de rondzending der fi- nar.cieele verslagen van het hoofdbestur. De heer Reitsma meende dat "hierover op de aan staande algemeene vergadering een klacht moet worden ingediend. Verder werd vastgesteld aan welke candi- daten voor het hoofdbestuur de afdeelingen Velsen, Beverwijk en Santpoort hun stem zullen geven, terwijl er tevens langdurige dis cussies over gevoerd werden welke vqorstellen gesteund zullen worden. Tot afgevaardigde'i naar de algemeene ver gadering werd de heer Reitsma gekozen. De rondvraag leverde geanimeerde bespre kingen op. Zoo werd aangedrongen op een betere samenwerking tusschen de politie en de afdeelingen, daar dit dikwijls nog veel te wen- schen overlaat. Verder werden uitvoerig de verschillende mogelijkheden om het werk van de vereeniging tot bescherming der dieren zooveel mogelijk uit te breiden en te intensi- vecren, besproken. JAARVERGADERING VAN DE V.V.V. De Veereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield Maandagavond in de bovenzaal van Ho tel „Oud Meerenstein" haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer Mr. A. Moens. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de V.V.V. ook in het jaar 1935 weer groote activiteit op velerlei gebied heeft ten toon gespreid Herinnerd werd aan het zoo ge slaagde voetbaltournooi. aan de succesvolle rondritten gedurende de zomermaanden en aan talrijke andere acties van meer algemee- nen aard. Het aantal leden bleek in den loop van het jaar te zijn gestegen van 171 tot 202. Het financieele overzicht van den penning meester, den heer H. A. J. J. v. d. Bergh ver meldde aan inkomsten en uitgaven een be drag van 1759. De rekening sloot met een. klein batig saldo. Nadat voorlezing was gedaan van het rap port der controlecommissie werd den penning meester onder dankbetuiging voor het ge voerde beheer décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de veer tien aftredende bestuursleden, die ingevolge het ln de statuten bepaalde éénmaal in de drie jaar allen aftreden, bij acclamatie her kozen. In de plaats van den heer J. F. Knip per, die bedankt had, werd de heer H. Blaauw gekozen. Tenslotte heeft de voorzitter nog eenige mededeelingen gedaan over de van 15 tot 23 Augustus te houden feestweek. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken heeft de heer A. J. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeeck" zijn bekende lezing gehouden over de groote bloemententoonstel lingen te New-York, Philadelphia en Zagreb. Deze lezing werd geïllustreerd met een serie fraaie lichtbeelden, die de aandacht van de aanwezigen geboeid hielden. Aan het slot heeft de voorzitter van de V. V. V. in vriendelijk bewoordingen den spreker dank gezegd voor zijn interessante lezing. CASTRICUM GROOTSCHE PLANNEN TOT EEN FEEST WEEK YAN DE V.V.V. „CASTRICUM VOORUIT". Op de laatst gehouden vergadering van de V.V.V. „Castricum Vooruit", waarbij tegen woordig waren de afgevaardigden der plaatse lijke vereenigingen, alsmede vertegenwoordi ging van B. en W-, is een plan de campagne besproken voor de door de V-V.V. te organi- seeren feestweek. Als vaststaand kan worden, aangenomen, dat deze feestweek wordt ge houden op de data 28, 29 en 30 Juli en 1, 2 en 4 Augustus e.k. Het programma zal bevatten meerdere con certen. te geven door de plaatselijke r vereenigingen „DI.U." en „Patronaat i- deroptoc'nt met versierde fietsen e.d., bcgAeid door tamboers en muziek, terwijl voor de kleineren een poppenkastvertooning zal zijn. Voor de plaatselijke vereenigingen bestaat het plan tot organisatie van een grooten optocht met versierde wagens, waartoe reeds eenige vereenigingen hun toezegging deden. Voorts is het de bedoeling een strandfeest te arrangeeren, eventueel daaraan te verbin den een uitgebreid volksfeest. Eén dag zal speciaal gewijd zijn aan de sport. Een voetbalwedstrijd, gymnastiekde- monstraties, hondendressuur enz. zullen den Zondag 2 Augustus vullen. Een grootsch opgezet vuurwerk aan het strand op Dinsdag 4 Augustus, waarbij de muziekvereenigingen hun medewerking zul len verleenen, zal deze feestweek besluiten. Voorwaar, grootsche plannen van de V V.V- „Castricum Vooruit", die zeker niet zullen na laten dezen zomer op de badgasten en vreem delingen indruk te maken en hen doen be sluiten hun vacantietijd dcor te brengen in het mooie plaatsje Castricum, met al zijn ge noegens. TUINBOUWVEREENIGING ONS BELANG. Veiling van Maandag. Witlof 6—13 ets. Prei 34 ets. per bos. Spinazie per kist 2446 ets. Sla per kist 3343 (12 stuks). Aanvoer 100 kistjes witlof. 80 kistjes spi nazie. R.K. VROUWENBOND. Op Donderdag 7 Mei houdt de R.K. Vrou wenbond een ledenvergadering in de zaal van W Th. Beentjes. Op de agenda staat oa.: be spreking Bedevaart Heiloo, alsmede excursie naar de H. Landstichting te Nijmegen. UITSLAG VAN ZONDAG 26 APRIL. Vitesse I—G. V. O. I 2—0 UITVOERING. A.s. Zondag zal worden opgevoerd het mi rakelspel „Het Gastmaal der kinderen" in de zaal van W. Borst, te Bakkum L. T. B.-NIEUWS De L. T B„ afdeeling Castricum, meldt dafc deze week weer is aangevangen met het op meten der bloembollen op last van de Sier teelt-Centrale. De 2 personen die verleden jaar hebben ge meten zullen dit ook nu weer doen. De L. T. B. spreekt den wensch uit dat dit jaar geen slachtoffers zullen vallen, daar dit veel geld kan kosten en tevens groote lasten daaraan verbonden zijn. 40-JARIGE ECHTVEREENIGING Het bekende gemeenteraadslid, de heer B. Res Wzn., en echtgenoote, zullen 1 Mei a.s. den dag herdenken, waarop zij vóór 40 jaren in den echt zijn verbonden. Ongetwijfeld zal het echtpaar op den groo ten feestdag vele gelukwenschen in ontvangst mogen nemen. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rott. n. Pto Ferrajo p. 26 Gibraltar. Vredenburg, 27 van Narvik te Vlaardingen. Flensburg, 25 v. Vlaardingen te Narvik, ve[tr. 27 n. Rott. Vlaa'rd. v^asburg, 29 (9 vm.) v. Pepel te Vlaardingen Stad Dordrecht, Melilla n. Rott. p. 24 Gi braltar. Maasburg, Pepel n. Rott. p. 27 Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Lochkatrine, Rott. n Vancouver 26 v. King ston (J). Volendam, 25 va.n New-York n. Rott. °elftdijk. Rott. n. Vancouver 26 (1.30 n.m.) ïïi. Zuid v Valencia Maasdam, Rott. n. N.-Orleans 24 te Houston Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 26 (9.50 v.m.) »0 mijl zw. van Land's End. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. 26 te Ant werpen. Veendam. Rott. n. N.-York p. 26 Lizard. Darnsterdijk, Rott. n. Vancouver 25 te San Francisco. Edam, 27 van Rott. te Velsen. aiOLLAND-OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 26 van Colombo. Zuiderkerk, 26 v. Amst. n. Hamburg. Serooskerk, 27 van Hamburg te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Streefkerk (uitr.) p 25 Ouessant HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 27 v. Kaapstad. Nijkerk (uitreis) pass. 26 Ouessant HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Reggestroom (uitreis) 26 van Bathurst HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (thuisr.) 26 van Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisreis) 27 te Southampton v.erw. Boschfontein (uitr.) 26 v. Dover. Heemskerk (thuisr.) 26 v. Mombassa. Springfontein (uitr.) 25 v. Zanzibar Bloemfontein (uitr.) 27 v. Lor Marques. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Boskoop 24 April van Corral naar Tome. Amsterdam, Chili n. Amsterdam via Liver pool 25 (12 midd.) 770 mijl Z.W. van Valentia. Aurora 2 April van Palermo te Triest. Bacchus 26 April van Piraeus te Samos. Berenice. Amst. n. Danzig p. 26 Holtenau. Ceres 26 April van Constantza te Stamboul. Costa Rica 26 van Barbados te Amsterdam. Deucalion 25 van Palermo naar Burriana. Ganymedes 26 April van Izmir te Cavalla. Merope 26 April van Danzig te Amsterdam. Nereus 25 April van Amsterdam te Kopen hagen. Oberon 26 April van Amsterdam te Hamburg. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 27 Brunsbuttel. Oranje Nassau. Paramaribo n. Amsterdam 27 (5 n.m.) van Havre, 28 (5 n.m.) verwacht. Orion 26 April van Barcelona te Alexandrië. Saturnus 26 van Amsterdam te Hamburg. Titus, Valencia n. Rotterdam 26 (12 midd.) 60 mijl N.W. van Finisterre. Triton Maranham n. Ldn p. 27 (12.10 vm.) Lydd. Venezuela 26 van Hamburg te Amsterdam. Venus, Vigo naar Barcelona p. 25 Gibraltar. Vesta 26 April van Barcelona te Valencia. Vulcanus 26 April van Triest te Amsterdam. Alkmaar, Amsterdam naar Chili 24 v. Callao. Pluto 27 v. Amst. te Odense. Orpheus Lissabon n. Amst. p. 27 Beachy Head. Orestes Rott. n. Tanger p. 25 Dungeness. Trajanus Rott. n. Gibraltar p. 26 Dungeness Euterpe Amst. n. Bordeaux p. 26 Dungeness. Clio 23 van Amsterdam te Curacao. Hebe Pto Plata naar Amsterdam 26 op 700 mijl W. van Lizard. Telanion 23 van Maimos naar Iquitos. Tiberius 27 van Villa Real de San Antonio naar Cadix. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 27 te Rio de Janeiro. Salland (thuisreis) 25 April van Teneriffe. Montferland (thuisreis) 25 v. Rio de Janeiro. ROTTERDAM—ZUID-AMËRIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 24 April van Bahia. Aldabi 25 van Buenos-Ayres naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) 26 April van Sabang. Indrapoera (uitreis) 27 April te Belawan. Sibajak (thuisreis) 27 (11.45) v.m.) van Southampton. Djambi (thuisreis) pass. 27 April Pt. de Galle. Kota Nopan, Bremen n. Rott. 27 te Londen. Kota Tjandi (uitreis) pass. 26 April Perim. Baioeran (uitr.) 27 van Lissabon. Kedoe (thuisreis) p. 27 Gravesend. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polyphemus 25 v. Batavia n. Amsterdam. Melampus 26 van Hamburg te Swansea. Laertes Amst. n. Batavia p. Dungeness. Hector Japan n. Rott. 27 v. Aden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembilan 27 v. Amst. n. Batavia. Tarakan (uitreis) 25 April van Port Sudan Tawali 26 April van Amsterdam te Hamburg. Poeiau Roebiah (thuisreis) 27 v. Port Said. Poelau Bras (uitreis) pass. 26 April Perim. Reis voortgezet. Het Zaterdag j.l. van Aalborg alhier binnen- geloopen Nederlandsche motorschip „Mulan" heeft de reis naar de haven van bestemming, Scheveningen, voortgezet. Die heeft zijn tijd gediend! Het in 1873 gebouwde Fransche stoomschip „Francunion II" (7.200 ton draagvermogen) is na een diensttijd van niet minder dan 63 jaar buiten dienst gesteld en aan een Neder landsche slooperij verkocht. AANGEKOMEN. 26 April: Vulcanus s.s. Valencia Vliestroom s.s. Huil Venezuela s.s. Hamburg Ajax s.s. Hamburg Amstelstroom m.s. Leith 27 April: Rhein s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Bristol Edle s.s. Swansea Trito s.s. Fowey Edam s.s. Rotterdam Globe m.s. Londen Rim m.s. Porsgrunn Marsden s.s. Newcastle VERTROKKEN. 26 April: Mount Pentelikon s.s. Durban 27 April: Mulan m.s. Scheveningen

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5