HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG NO. 149 WOENSDAG 29 APRIL 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand I cents plus 2*/2 cents Incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 6301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTEN'i'lëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers aijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.-bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet nooüig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ELA.V.- Bank te Schiedam. VON STOHRER EN ZIJN REDDERS. Na verscheidene dagen in de woestijn te hebben rondgezworven, werden de Duitsche gezant'te Kaïro, Von Stohrer, en zijn metgezel nabij de oase Baharia door Britsche militaire vliegers ontdekt en gered. Von Stohrer bedankt zijn redders. Feminisme op Montmartre. De Fransche verkiezingen, die thans ten halve gehouden zijn en Zondag a.s. haar twee de en laatste bedrijf beleven, herinneren aan het merkwaardige feit, dat Frankrijk nog steeds geen vrouwenkiesrecht bezit. Merk waardig schijnt dit vooral, omdat het percen tage zelfstandig werkende vrouwen in dat land juist zoo hoog is. Er behooren ook vele gehuwde vrouwen toe, o.a. diegenen die win kel- en hótelbedrijven leiden. Dat de Fransche vrouw het kiesrechtnog steeds niet verworven heeft, terwijl haar zus ters in vele Noordelijker gelegen landen het al sinds jaar en dag bezitten, pleegt men te wijten aan de koppigheid van den Senaat, die er zich meermalen tegen heeft verklaard Maar wij Noordelijken zullen dat met eenig ongeloof aanhooren. Zoowel de Engelschen als wy weten bij ervaring, dat als eenmaal de dames erop staan geen enkele groep mannen, zelfs geen Senaat van meerendeels-bedaagde en star-conservatieve politici, in staat is haar wil op den duur te breken. Erger voor de kop - pigen: zi.i moeten tenslotte toegeven. Het zijn trouwens de Franschen zelf die de wereld verrijkt hebben met het spreekwoord: „ce que Femme veut, Dieu le veut".'(„Wat de Vrouw wil, wil God") en het maakt dus nogal een vreemden indruk dat zij de schuld van de voortdurende mislukking aan de Oude Heeren van den Senaat geven. Ondanks den ijver van enkele volhardende feministische strijdsters moet men wel tot de' slotsom ko men dat de Fransche vrouw in het algemeen geen voldoende belangstelling voor het kies recht heeft. Waaraan ik de verklaring moet vastknoopen dat zij blijkbaar haar maatsehap- pelijken invloed groot genoeg acht. Ongetwijfeld is die grcot, zij het dan indi rect. Achter de schermen pleegt de Fransche vrouw zich in niet geringe mate te doen gel den, en het succes van dezen invloed' is van zooveel beteekenis dat zij het blijkbaar niet gaarne zou ruilen voor een onzekere macht bij de verkiezingen en in bestuurscolleges, waarin zij zou moeten optreden in functies die tot dusverre geheel die des mans zijn geweest, en die derhalve een typisch mannelijk ken merk dragen. Misschien is de Fransche vrouw ook wel van oordeel dat de ervaringen, die de Noordelijke landen met het vrouwenkiesrecht hebben op gedaan, niet erg indrukwekkend zijn. Dat de vrouwen zich daar bij de bestaande mannen partijen hebben aangesloten, dat zij na zoo vele jaren nog steeds in overgroote meerder heid op mannelijke candidaten stemmen en dat het aantal vrouwelijke leden van openbare bestuurscolleges in de laatste jaren eer is af- dan toegenomen.dat zijn dan ook allemaal feiten die niet erg imponeeren. Maar Madame Louise Weiss, „eerste femi niste van Frankrijk" blijft strijden. Zij heeft verleden jaar in een schijn-verkiezing op Montmartre 18.000 stemmen op zich zien uit brengen, en nu voert zij opnieuw een cam pagne. Vergaderingen worden belegd, en Vrij dagavond hebben eenige bekende kunstena ressen het woord gevoerd, n.l. de actrices Pau- lette Pax, Miaka Laparcerie en Frangoise Rosay en de liedjeszangeres Lucienne Boyer. Dit slotnummer herinnert aan een ander Fransch spreekwoord, nl. „Tout finit par une Chanson" alles eindigt in een lied. Het bleef overigens bij het symbool. Lucienne zong niet. Francoise Rosay, vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol in „Heldenkermis", liet een deel van die film afdraaien, waarin zij als burgemeestersvrouw de vrouwen van het stadje Boom toespreektom aan te too- nen dat vrouwelijke welsprekendheid niet voor mannelijke behoeft onder te doen. Maar jadie film was van een man, dus de rede ook, en de regisseur Jacques Fey- der is een man, en het gebeurde zoo lang geleden en is nogal erg fantastisch Het blijkt twijfelachtig of de Fransche vrouwen er op deze wijze toe zullen worden gebracht een massalen stormloop tegen den senaat te beginnen en in drommen achter Louise Weiss, Frangoise Rosay en Lucienne Boyer op te rukken. De harde politiek is, wat deze daanes ook zeggen mogen, ook altijd een heel wat min der bekorend cadre -dan Francoise in haar films en Lucienne in haar chansons d'amour vindt. De indirecte invloed zal wel de uitverkorene blijven. ...- R. P. BUURTVEREENIGING DRIEHUIS. 'De Vereeniging van bewoners der buurt schap Driehuis houdt heden. Woensdagavond baar jaarvergadering in 't Huis te Velsen. Be agenda vermeldt jaarverslagen, verslag eu benoeming van een kascommissie, benoe ming van een propagandacomimissie. Van het bestuur zijn aan de beurt van af- treding mevr. Vreugdenhil en de heeren Bijl en Scnols, terwijl voorzien moet worden in een vacature, wegens vertrek van den heer p- van 't Kaar. IJMUIDEN Arb. Tooneelvereen. Palvu. „Allerzielen". Het is vele jaren geleden, dat de schouw burgzaal Thalia binnen haar muren de op voering van „Allerzielen" zag gebeuren. Ver gissen wij ons niet, dan was het in 1922, dat het tooneelwerk van Heijermans zijn laatste uitvoering in IJmuiden beleefde, een tooneel werk, dat met zijn Op Hoop van Zegen" wel tot de zoo niet meest gespeelde, dan toch meest genoemde behoort. Daarom mogen we ons dan ook van het re- leveeren van den inhoud van het drama, dat Heijermans in „Allerzielen" met vaardige pen teekende, ontslagen achten en ons uitsluitend bepalen tot de wijze, waarop Paivu's regisseur, de heer H. van Dokkum, het zijn werkende leden liet brengen. Deze wijze moge dan niet altijd in alle op zichten volmaakt zijn, veel critiek wordt reeds bij voorbaat ontwapend door de ernst en de liefde voor' het spel en nog meer voor het werk, dat de leden dezer vereeniging over het voet licht trachten te brengen. De spelers worden dikwijls zoo geheel en al door hun rollen mee gesleept, de werkende kring leeft zoo intens mee met het tooneelgebeuren, dat deze factor niet nalaat zijn invloed op de toeschouwers uit te oefenen. Juist het zich één gevoelen van zaal en tooneel is 50% van de waarborg voor het slagen van zoo'n avond van op elkander af gestemden. Het ten tooneele voeren van geestelijken is een teer punt en deze ambtsdragers zonder charge de bedoelingen van den auteur te laten weergeven is iets, wat van de spelers een zeer groot en delicaat rolbegrip vergt. Het stuk staat of valt met den vertolker van den pastoor Nansenfiguur. Palvu heeft met die figuur op te dragen aan den heer van Dijk een uitnemende keuze gedaan. Deze speler, die tot een der stevigste krachten der vereeniging behoort, had zich in zijn rol geheel ingeleefd en kon zoodoende bij zijn entree reeds dien juisten toon treffen, die zoo onmisbaar is voor eèn nauw contact tusschen zaal en Bühne. Zijn zeggingskracht ïs in de climax van een gesprek nog op te voeren zou nog feller mo gen zijn, maar zijn weloverwogen zeggen komt hier toch reeds veel aan tegemoet. Zoo wist hij ill" de groote speelscènes zeer veel te bereiken en het leeuwendeel van het welsla gen van deze uitvoering moet hem aangere kend worden. De rol van Rita was bij mej. de Waal in vertrouwde handen; natuurlijk, frisch zeggen deed van haar persoon groote kracht uitgaan. Die was wel noodig, de al te lange monologen in aanmerking genomen; en de verslappende werking daarvan kon ze b.v. in 2 bij haar biecht niet weg spelen. Maar haar acteeren daarna vergoedde alles. Een knap staaltje spel, meer nog van inleven, werden deze groote scènes. Om deze twee groepeerden zich koster Langebier, een rol als geknipt voor den heer Boersma die dit type „koesterde" alsof het z'n eigen vondst was; de huishoudster, een rol welke deze speelster relief wist te geven; van Dalen, echt vinnig en levendig door den heer Broeren gespeeld; pastoor Bron en de voed ster. die beiden voor de vereischte accentuee ring van de groote scènes naar beste krach ten bijdroegen; het nonnetje, ingetogen en op den achtergrond zooals de schrijver het aan gaf, en die zoo mooi en zeer verzorgd Ne der- landsch sprak en de dokter, die zelfbewuster had mogen zijn. Het tempo was mede door de lange mono logen en het op den souffleur spelen, aan den tragen kant. En dit is wel de grootste tekort koming van deze Allerzielenopvoering, die naast haar fouten toch vele boeiende momen ten van zulk diep doorvoeld tooneelspel had. dat de toeschouwers als met ingehouden adem het door Heijermans gedachte levensverhaal van den zijn Christenplicht boven alles stel lenden pastoor Nansen volgden. Het moge dan voor Palvu een zeer zware opgave geweest zijn, die misschien niet in alle opzicht-en vervol maakt werd, dank zij de energie en den ernst harer werkende leden heeft zij van Allerzielen een reproductie gegeven die er zijn mocht. Het was een sympathieke geste van den re gisseur voor het voetlicht de oudste donatrice, opoe Steutel, met haar 86sten verjaardag ge luk te wenschen. De goedgevulde zaal heeft deze felicitatie met een hartelijk applaus on dersteund. Ook Voorwaarts werd met den be haalden eersten prijs op het Haarlemsche con cours geluk gewenscht. Voor de mededeelingen aangaande den te houden Bondsdag verwijzen wij naar ons blad van morgen. LEGER DES HEILS. Hedenavond vindt in het Leger des Heils een bijzondere samenkomst plaats, die geleid zal worden door kolonel M. Visser. DE JONGE NEDERLANDER. Wegens het succes van den eersten avond belegt „De Jonge Nederlander" nogmaals een bonten avond in 't Gebouw voor Christelijke Belangen en wel op a.s. Vrijdagavond. Opge voerd zal worden ,,'t Gierig Bontje", vroolijk kinderspel in 3 bedrijven en „De Huwelijks- droom". De regie berust bij den heer P. J. de Korte. Hugo Plug zingt met pianobegeleiding van den heer R. Kof man. BLOEDWORST KWAM IN HET VERKEERDE KEELGAT. Een slager, wonende aan den Koningsweg heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn slachtplaats een partijtje bloedworst is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, raaa- wij geven haar weinig kans. Hoe Noorwegen zijn visscherij steunt. Terwijl onze regeering tot nu toe weinig of niets voor het visscherijbedrijf heeft ge daan, heeft de regeering van Noorwegen op nieuw een belangrijk besluit genomen tot steun van de visscherij van dat land. Het Storting heeft n.l. aan het ministerie van Handel volmacht gegeven, maatregelen te nemen tot steun van de dorschvisscherij, waarvoor voor dit jaar een crediet van 3 mil- lioen kronen is bewilligd. Onder voorwaarde, dat dit crediet wordt verleend mede tot steun van den export van dit artikel, worden aan de visschers zekere minimumprijzen betaald, die voor de Lofoden en de overige vïschgronden 11 Oere en voor Finmarken 10 Oere per K.G. bedragen. De staat neemt echter geen ver plichting tot koop op zich, noch voor de ver- sche, noch voor de gezouten visch. Zoolang het crediet dit toestaat, zal bij den uitvoer een premie worden verleend, echter alleen aan die exporteurs, die aan de producenten geen lagere prijzen hebben betaald dan de mini- mumprzen. Deze steun wordt niet verleend aan de trawlvisscherij. SOIREE VELSER H.B.S.-VEREENIGING. Men schrijft ons: De zoolang verwachte eindsoirée van de Velser H.B.S.-vereeniging zal gegeven worden a.s. Zaterdag 2 Mei- in de Witte Bioscoop. Het bestuur heeft moeite noch kosten gespaard om den avond tot een zeer bijzonderen avond te maken. Het heeft n.l. weer een der beste bands van ons land geëngageerd n.l. The Rhythm Maniacs. Voor velen zal deze naam niet vreemd klinken. De belangstelling zal dan ook ongetwijfeld voor dezen slotavond die van de andere avonden verre overtreffen en men doet daarom verstandig zich zoo spoedig" mogelijk van kaarten te voorzien. Om zooveel mogelijk personen in de gelegenheid te stellen dezen avond bij te wonen, heeft het bestuur den prijs zoo laag mogelijk gesteld. Stel niet uit met kaarten koopen tot Za terdagavond, want ze konden wel eens niet meer in voorraad zijn. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: K. J. v. d. Zwet SlotemakerBlom z., Burg. Weertsstraat 9, Velsen-N., A. M. van Kaam Bruinenberg z., Groeneweg 7. IJmui den; A. E. J. KuijpersMüllr d.. Melklaan 27, Velsen-N.. M. MantjeKorf z., de Weerd- straat 36, IJmuiden; T. BinkhorstDukel z., v. Wassenaerstraat 40, IJmuiden; C. A. Mole naar-Nijinan z„ Voorplaats 30, Santpoort; N. KruiswijkDen Duik d„ Kanaalstraat 110, IJmuiden; K. Mulderde Groot z., Beuken straat 36, IJmuiden; H. L. VisserSchoone z., Terrasweg 15, Santpoort. Overleden: N. P. v. d. Wiele 49 jaren, echt- genoote van L. Gouda, Snelliusstraat 31. IJmuiden; J. Gorter 64 jaren, echtgenoot van A. M. van Klooster, Havenkade 45. IJmuiden, M. Doesburg 59 jaren, echtgenoote van J. Dui- neveld, Doodweg 65 Velsen-N. M. de Back, 58 jaren, echtgenoote van R. Ol denburg, D. Hartoghdwarsstraat 8. IJmui den VOOR MACHINIST-STOKER GESLAAGD Geslaagd zijn voor het diploma machinist stoker aan boord van stoomzeevisschersvaar- tuigen: J. M. Krijger en J. A. de Lange, beiden te IJmuiden. TOONEELVEREENIGING „VARIA". Hedenavond geeft de tooneelvereeniging „Varia" haar slotvoorstelling van dit seizoen. Onder regie van Reinhard Rijke, zal worden opgevoerd „Dat klopt niet", klucht .in drie bedrijven van Franz Arnold. De werkende kring voor dezen avond ziet er als volgt uit: Erfprins Leopold Wilhelm, Jack Roza; zijn oom, A. L. J. v. d. Borg; geheimraad Claassen, L. W. Boeree; zijn vrouw mej. St. Peek; dir.-gen., A. H. Holtslag; diens dochter, mevr. J. Boeree; Baron von Bolk, K. Faber: de slotbewaarder. D. J. Bais; de chauffeur, J: Dammers; het- kamermeisje inej. L. Feddema;- de maitre" d'hoiel, D. JSfHre, Zeevisscherij in Maart. Voor IJmuiden meer aanvoer, doch kleiner opbrengst. De afdeelmg Visscherij en van het Depar tement van "Landbouw en Visscherij deelt o.m. het volgende mede omtrent de zeevis scherij in Maart 1936, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Maart 1935. Aan de zeevisscherij namen 440 (443) Ne- derlandsche vaartuigen deel. Door Neder- iandsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aan gevoerd 3.934.128 13.023.956) K.G. visch met een waarde van f 547.169 (f 554.689). In totaal waren 76 (75) stoomtrawlers in bedrijf. In 150 (152) reizen brachten deze vaartuigen te IJmuiden 2.120.550 (1.721.454) K.G. visch aan ter waarde van f 264.563 307.637) of gemiddeld per reisdag 1194 (975) K.G. en f 149 (f 174). 5 (5) motortrawlers maakten 8 (9) reizen en besomden Voor 162.715 (88.097) K.G. visch f 15.468 (f 13.115) of gemid-deld per reisdag 1440 (780) K.G. en f 137 (f 116). Van de motorloggers namen 121 (118) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 360 1268) reizen werd 787.356 (554.972) K.G. visch aangebrachtter waarde van f 156.255 (f 146.633) of gemiddeld per reisdag 254 (187) K.G. en f 50 (f 49). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland- sche noordzeekust namen voorts 203 (210) kleine motorvaartuigen, waaronder ook een aantal motorkotters en 21 (23) halfgedekte en open zeilvaartuigen deel. De motorkust- visschers maakten 1324 (1181) reizen en brachten 432.333 (349.042) K.G. noordzeevisch aan ter waarde van f 62.676 if 49.506) of ge middeld per reis 327 (296) K.G. en f 47 (f 42) Van de Vlaardingsche vloot waren 5 (3) stoombeugers in bedrijf. In 14 (6) reizen voerden deze vaartuigen te IJmuiden 87.243 f36.064) K.G. beugvisch aan ter waarde van f 14.048 (6.627) of gemiddeld per reisdag 682 (622) K.G. en f 110 (f 114). 17 Engelsche stoomdrifters brachten in 24 reizen te Uniuiden 216.3'61 K.G. versche haring aan ter waarde van f 19.276. IJmuiden-Oost huldigt Dr. Oosterwijk. In verband met zijn 20-jarig jubileum bij het ziekenfonds Velseroord. Gisteravond is Dr. Oosterwijk, ter gelegen heid van zijn 20-jarige praktijk voor het zie kenfonds Velseroord op spontane wijze door de burgerij van IJmuiden-Oost gehuldigd. Reeds ver voor het uur van huldiging dooi de muziekvereeniging ..Kunst na Arbeid" had den zich velen voor de woning van den jubi laris in de Frans Naereboutstraat verzameld en toen te 7 uur het muziekkorps kwam aan- marcheeren was de menigte tot honderden aangegroeid. Toen de muziek zich voor het huis van den dokter opstelde, verscheen deze, in gezel schap van familieleden en van het bestuur van het ziekenfonds op het balcon. Een kor ten tijd daarna kwam hij naar beneden en werd hij toegesproken door den heer K. Ebbe- ling. Deze sprak tot Dr. Oosterwijk woorden van waardeering, waarin hij getuigde van de hooge achting die de leden van „Kunst na Arbeid" hem als dokter toedragen, en met- alleen de leden van het korps maar ook de honderden, die de serenade bijwonen. Wij hebben U, aldus de heer Ebbeling, leeren ken nen als 'n dokter, die meeleeft met de patiën ten en wien nooit iets te veel is om te helpen waar hulp noodig is. Spreker wenschte dokter Oosterwijk tot eigen welzijn en tot zegen van de burgerij vele jaren van goeden welstand. Toen hierop de muziek het: „Lang zal hij le ven" inzette werd dit door de menigte spon taan meegezongen. Hierna stapten de muzi kanten naar binnen om plaats te nemen in de wachtkamer. In deze kamer, waarin gedu rende vele jaren de patiënten van den dok ter in angstige spanning hebben gezeten, heerschte thans een uitbundige feestvreugde. Vroolijk klonk de muziek en overal zag men blijde gezichten. Geruimen tijd bleef men hier gezellig bijeen. Vermeld dient nog te worden, dat voor deze huldiging reeds een huldiging had plaats gehad door het bestuur van het ziekenfonds en een Commissie, ge vormd uit de leden. Door het bestuur werd Dr. Oosterwijk een electrische klok en namens de leden een onderzoekstoel voor zijn spreek kamer aangeboden. Tijdens deze huldiging deed zich een aardig incident, dat direct weer den dokter typeert, voor. De heer W. Voogt, die namens leden en bestuur de cadeaux aan bood sprak hierbij woorden van hulde en waar deering, maar midden onder het spreken had men een kind met een hoofdwonde, veroor zaakt door een ongeval, binnengebracht. Dok ter Oosterwijk liet oógenblikkelijk bestuur en huldigings-commissie alleen om eerst de kleine hulp te verleenen. Hierna kon de hul diging voortgang hebben en heeft de heer Voogt met welgekozen woorden de cadeaux kunnen overhandigen. Voorts zijn van par ticuliere zijde nog blijken van belangstelling, in den vorm van bloemen en vruchtenmanden gezonden. Visscherijnieuws in een notedop. Visscherij op de Westkust. Binnenkort zullen de trawlers Ewald. Odin en Alma wor den klaargemaakt voor de visscherij op de Westkust. Naar zee. De kotter IJM. 209. aangekocht door den heer J. Plug heeft een uitvaarcerti ficaat bekomen' en zal a.s. Vrijdag naar zee vertrekken. Consignatievisch. Importeurs hebben deze week scheivisch aangevoerd, waarvoor goede prijzen werden betaald. DRIEHUIS. DIEFSTAL VAN EEN BANKSCHROEF. Van een terrein aan de Jacob Catslaan is ter. nadeele van 'n installateur te Amsterdam een ijzeren bankschroef ontvreemd. SANTPOORT EEN GESCHENK VOOR PROF. DR. G. A VAN DEN BERGH VAN EIJSINGA. De Ned. Herv. Gemeente te Santpoort heeft haar scheidende predikant niet willen zien vertrekken zonder hem een stoffelijke her innering aan zijn 21-jarig dienstverband te hebben medegegeven. Gisteren werd hem n.l. overhandigd een Perzisch kleed voor zijn studeerkamer, alsmede een fraaie studeer lamp. 1 MEI-FEEST De organisaties, aangesloten bij de moderne arbeidersbeweging der afdeeling Bloemendaal —Santpoort, vieren het 1 Mei-feest gezamen lijk in onze plaats. Nadat des morgens de Mei-boom geplant is, houdt mevrouw KaasAlbarda eerst een toespraak, waarna men in optocht naar het feestterrein gaat. Hier zullen verschillende spelen gehouden worden. De kinderen zullen zulks doen onder leiding van mevr. Hasel- horst—Tros. Verder zal de heer Schulz een rede uitspreken. Des avonds worden de feestelijkheden voort gezet in „De Weyman". Daar zal Dr. H. B. Wiardi Beekman de Meirede uitspreken en de zangvereeniging „Morgenrood" eenige num mers ten beste geven. Tenslotte wordt onder regie van Mevr. Kaas—Albarda een Meispel opgevoerd. De nieuwe zomerdienst- regeling. Twee stoptreinen meer te Heemstede Aerdenhout. Volgens het nieuwe spoorboekje wordt op de Haarlemmermeerlijnen tusschen Amster dam—HaarlemmermeerAalsmeer een half- uurdienst, tusschen AmsterdamHaarlem mermeer—Uithoorn een uurdienst gereden. Te Bovenkerk kwamen eenige goede aansluitin gen tot stand van de treinen van en naar Aalsmeer op de treinen naar en van Uit hoorn. Aan het station Heemstede—Aerden hout zullen twee treinen méér stoppen: die var S.16 uit Haarlem en die van 18.01 uit Haarlem, richting Den Haag. FAILLISSEMENTEN. HAARLEM Woensdag. Op 28 April 1936 uitgesproken faillissemen ten door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem. P. N. Schalk, bloembollenkweeker. wonende te Abbenes, Hoofdweg 1730, Haarlemmermeer; curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. E. Constant, meubelhandelaar, wonende te Wormerveer, Zaanweg 32; curator Mr. Julius Hoog alhier. C. G. van Wynen, timmerman, wonende te Haarlem, Schouwtjeslaan 47; curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis alhier. Rechter Commissaris in alle faillissementen Mr. M. A. van Rijn van Alkemade alhier. Opgeheven werden de faillissementen van: W. J. Vrijhoef, reiziger, wonende te IJmui den. Berkenstraat 11: curatrice mevr. Mr. C. L VisSanders alhier. N. A. van Waarden, wonende te Heemstede; curator Mr. J. van der Vegt alhier.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1