UIT HET BUITENLAND In het Land van Mussolini. THIJS IJS EN DE DIAMANT ir—i ff O E NSDAG29ARRIU 1936 Om het presidentschap van Spanje. Wordt Azana Zamora's opvolger? De herstemmingen bij de Fransche verkiezingen. Twee ministers trekken zich terug. Spanje, Wordt Azana president? De besprekingen, welke Azana heeft ge voerd met e€n aantal hnksche persoonlijk heden wijzen er op, dat hij candidaat zal wor den voor het presidentschap. De Socialisten nesteiro «n Idalecio Prieto verklaren, dat «in candidatuur de eenig mogelijke is. ne Gatalaansche Regionalist Venrosa zag «venwel liever een minder politiek persoon. Targo Cabalero weigerde iets te zeggen om- ftJt deze candidatuur, hetgeen men als een rritiek beschouwt op de verklaringen, - welke gunstig voor Azana luidden. Politieke moorden Het A N. iP. meldt uit Madrid, 28 April: Te Barcelona zijn vanmiddag de vroegere chef van politie, Miguel Badia, en zijn broer Jose straat door onbekend gebleven extremis ten doodgeschoten. Deze moord heeft in Ca- taiaansche kringen veel opzien gebaard. Men aeiooft hier met een daad van wraak te doen te hebben. Te Madrid is vandaag een bakker doodge schoten. Frankrijk. Ministers doen afstand van hun Kamerzetels. De radicaal-socialistische minister van on derwijs. Guernut, verklaarde zijn Kamerzetel af te staan aan den social, candidaat in zijn district, die Zondag meer stemmen heeft behaald dan hij. Bij de herstemming stelt hij zich dus niet meer candidaat. De „Information Financiere" bericht, dat oud-minister van Financiën, Germain Mar tin zich in zijn kiesdistrict heeft terugge trokken bij de herstemming. Het blad betreurt dit, aangezien hierdoor het parlement zijn deskundige op monetair en economisch gebied zal missen. Herriot blijft bij de herkiezing in het eer ste arrondissement candidaat, daar de com munistische candidaat zich te zijnen gunste heeft teruggetrokken. (Reuter) Het volgende communiqué, dat namens de Radicaal Socialistische partij onderteekend was door Daladier, namens de S. F. I. O. door Severas, 2en secretaris, en namens de Com munistische partij door Thorez, secretaris generaal, werd Dinsdagavond gepubliceerd: „Overal waar de stemmen der link- sche kiezers verdeeld werden over ver schillende candidaten van het Volks front, moeten de kiezers bij de her stemming en bloc stemmen op den candidaat. die bij de eerste ronde zich aan het hoofd wist te plaatsen". Hongarije. Nationaal-socialistische leiders gearresteerd. In het dorp Kishunhalas Janoshalma zijn, naar Reuter meldt, 18 nationaal-socialistische leiders gearresteerd, Zij worden beschuldigd een complot te hebben gesmeed. Voorloopige Raadszetel voor China? De commissie van deskundigen, belast met de bestudeering van mogelijke wijzigingen in de samenstelling van den Volkenbondsraad, heeft met 9 tegen 5 stemmen besloten, aan Raad en Assemblée de instelling van een voorloopigen vijftienden zetel, die aan China zou worden toegekend, voor te stellen. Verder wordt voorgesteld den voorloopigen zetel, die in 1933 aan Portugal werd toege kend, te handhaven. Het is volgens Reuter de bedoeling van de commissie, dat even- tueele besluiten slechts voor drie jaar zou den gelden, Men neemt aan, dat daarna de algemeene toestand toelaat, dat alle den Raad betreffende kwesties zullen worden onder zocht. Engelan-riL Lord Allenby bepleit een wereldpolitie. Instelling van een wereldpolitie in een of anderen vorm werd gisteren bepleit door Lord Allenby in de rede, die hij hield bij zijn installatie als Lord-rector van de universi teit van Edinburgh, meldt de Tel. Lord Allenby zeide, dat de naties thans wel nun binnenlandschen vrede en orde handha ven door middel van haar eigen georgani seerde politie, doch tot dusver bestaat er Seen internationale politiemacht, en het staafde naties dus vrij om elkaar den oorlog aan te doen. Er bestaat evenwel geen voor e hand liggende reden waarom de ratio- neele procedure, welke geleid heeft tot het nest-uren van een gelukkigen staat door het ia vriendschap samensmelten van vroeger stammen, niet zou kunnen worden uitgebreid tot de schepping van een groote gemeenschap van naties. ,er béstaat gevaar bij vertraging, zoo e lijkt waarschijnlijk, dat ni€fc spoedig een poging in de juiste ucnting, en een succesvolle poging wordt g aan, het huidige sociale stelsel ineen zal be Fransche vlieger Drouillet te Rome? Geruchten over een noodlanding. rj?® fransche vlieger Drouillet, technisch fuirr Ver van den Negus, die met zijn vlieg- Vüihcoublay was vertrokken, on- geWs feit' dat op het toestel beslag was t. n en hij geen papieren bezat, zou zich K°me bevinden. Hij is echter op 't oogen- snve 0a'vipdbaar. Wegens een defect aan de hphhlmrichtin° 2011 hij een noodlanding Senfn11 hh°et€n maken op het vliegveld van toceili, waar op het vliegtuig eveneens ^•ag zou zijn gelegd. storten, en de verschrikkelijke bedreiging zal opdoemen van de d,,:"*ere eeuwen. Wij zien, dat d os te koppen overal druk bezig zijn m emen van proeven. Er worden nieuw. indingen geboren waardoor de „afsku.. ig" wordt vergemak kelijkt. Er worden meer verschrikkelijke ma chines gefabriceerd voor vernietigingsdoel einden. meer verderfelijke gifbronnen, er worden meer monsterachtige methodes uit gedacht om medemenschen te vermoorden. De conventie, volgens welke niet-strijdenden worden geëerbiedigd, bestaat niet meer. Aan het slot van zijn rede zei spreker: Toenadering wordt belemmerd en ver traagd door wederzijdsche verdenking en wantrouwen. Zoo wordt vrees gewekt en vrees is een slechte raadgever. Zij brengt niets beters te weeg dan een bekrompen na tionalisme, onder het mom van patriottisme. Internationalisme wordt gebrandmerkt als een misdaad en verraad van onze eigen speciale belangen en rechten, nationalisme helaas geprezen als een deugd. Wanneer deze opvatting, deze betreurens waardige houding niet wordt gewijzigd, kun nen wij niet hopen op een duurzame verbe tering in de internationale betrekkingen. De Jonker-diamant gekloofd. Verzekerd voor één millioen dollar, doch het kloven niet. NEW YORK. 28 April. (Reuter) Vandaag werd de grootste en mooiste ongesneden dia mant ter wereld, de Jonker-diamant, in drie stukken gekloofd. Later zal de steen in twaalf stukken worden gespleten, en de eigenaar, de New Yorksche diamanthandelaar Harry Winston, hoopt deze voor twee millioen dol lars te verkoopen én er een diamanten hals ketting van te doen vervaardigen. Het kloven van den steen was een zoo delicaat werk, dat Winston er niet bij tegenwoordig durfde te zijn, doch het karwei is uitstekend gelukt, De Belgische diamantslijper Lazare Kaplan ver klaarde later: „Ik was tevoren zoo zenuwach tig, daar ik voelde dat de geheele wereld mij bij dit werk zou gadeslaan, dat ik drie dagen op de forellenvangst ben gegaan. De eigenaar Winston zeide, dat, ofschoon de ongesneden steen voor een millioen dol lars verzekerd was, er geen verzekeraar was te vinden, die het kloven wilde verzekeren, daar de risico te groot werd gevonden. ..DUITSCHLAND ZAL NOOIT MEER DOOR HONGER OP DE KNIEëN KUNNEN WORDEN GEDWONGEN" BERLIJN, 28 April (Reuter). De minister van landbouw, Darré, heeft aan een groep na- tionaal-socialisten, die een leiderscursus vol gen in een kamp aan het Groesson-meer ver klaard: „Duitschland zal nooit meer door honger op de knieën kunnen worden ge dwongen". De herwonnen souvereiniteit in de bewape ning zou veel van haar waarde verliezen, als het nationaal-socialisme de voedsel-voorzie- ning voor het volk niet had gewaarborgd. Indien de boterschaarschte terugkeert, be denkt dan, dat het voor Duitschland beter is sterk te zijn dan vet". ALS LINCOLN EENS GEEN BAARD HAD GEHAD. Brieven die pas zijn weergevonden, ge ven de verklaring waarom Abraham Lincoln zijn baard liet staan. Eens zou die baard het karakteristieke van zijn uiterlijke zijn en zou zijn populariteit er nauw aan verbonden zijn. Men heeft thans ontdekt dat een jonge be wonderaarster van den opkomenden politi cus reeds vóór 1860, de 11-jarige Grace Be dell, hem schreef dat veel meer vrouwen op hem zouden stemmen als hij een baard had. In dien tijd werd een overvloedige baardgroei nog als een teeken van manlijkheid en energie beschouwd. „U zou er ook veel beter mee uitzien", schreef de stoutmoedige Grace, „want uw gezicht is erg mager. Alle vrouwen houden van bakkebaarden en zij zouden hun man nen ook op u laten stemmen. U zou presi dent worden. Lincoln werd door dit argument getroffen en liet zijn baard staan. De brief die hij kleine Grace schreef bewijst echter wel dat hij het niet van ganscher harte deed: „Wat die bakkebaarden betreft", schreef hij, „denk je ook niet, lieve Gracie, dat de menschen me een aansteller zouden noemen, Ik heb ze immers nooit gedragen". Oostenrijk heeft het laagste geboortecij f er Slinkend aantal geboorten onder de middenstandsklassen. Aan de hand van de gegevens, verkregen bij de jongste volkstelling heeft de Weensche statisticus, prof. Hecke berekend, dat Oos tenrijk het laagste geboortecijfer heeft van alle landen ter wereld. Het geringe aantal ge boorten is vooral opvallend in de midden standsklassen, waarvan de omvang voortdu rend afneemt. Hongarije schaft het fooien stelsel af. 15 percent voor bediening in hotels en restaurants, Het Hongaarsche staatsblad bevat een ver ordening van den minister van Handel en Verkeer, waarbij voor hotels, pensions, cafés en restaurants het invoeren van een percen tage voor bediening verplichtend wordt ge steld en het dienstpersoneel ten strengste verboden wordt van de gasten een fooi te verlangen. Deze verordening heeft ten doel, aan de misbruiken met fooien een einde te maken, en bepaalt tevens dat in de plaats van fooien de eigenaar voor de bediening zijner gasten een bepaald percentage in rekening moet brengen. Deze toeslag kan 15 procent dei- rekening bedragen, kan echter, wanneer het bedrag der rekening niet hooger is dan 1 pengö, de tien heller niet te boven gaan. Deze bepaling treedt op 1 Juni 1936 in werking. In verband daarmede zal de mi nister de minimum-loonen van het personeel van bovengenoemde instellingen van regee- ringswege doen vaststellen. De oorlog in Abessynië. Abessynische regeering wekt op tot volhouden. Italiaansche colonne halverwege Dessie ADDIS ABEBA, 28 April. (Reuter-ANP) Terwijl in de Abessynische hoofdstad slechts weinig of geen nieuws te verkrijgen is over den Italiaanschen opmarsch uit Dessie, noch over den aard van de militaire plannen van den negus, wiens verblijfplaats nog steeds volkomen onbekend wordt gehouden, geeft men hier vrijelijk uiting aan de verbittering en algemeene verontwaardiging over de pam fletten, die Badoglio door zijn vliegtuigen heeft doen uitstrooien en waarin hij de Sjoa- bevolking met uitroeiing bedreigt, zoo zij mochten trachten den opmarsch der Italianen te belemmeren. Men interpreteert hier den inhoud dei- pamfletten aldus, dat Badoglio er bij eenig verzet van den kant der bevolking niet voor zal terugschrikken de weerlooze Sjoa-stam- men door middel van gasbombardementen uit de lucht volkomen te vernietigen. De Abessynische propaganda-organisatie in Ad dis Abeba heeft in de hoop de moreele uit werking van dit dreigement te neutraliseeren, van haar kant vlugschriften in eenige duizen den exemplaren doen drukken en in Addis Abeba en langs de naar de stad leidende we ger. doen verspreiden. In dit vlugschrift wordt er op gewezen, dat de Italianen, wanneer zij het land zullen bezetten, de mannen eerst van hun geweren en daarna van het leven zullen berooven. Ook-de akkers en weiden zul len worden afgenomen en aan de eigen man nen van Italië worden gegeven. Het is beter, zoo eindigt het vlugschrift, in den slag als een leeuw te sterven, dan als een schaap door de Italianen te worden geslacht. „Onderwerpt u nimmer. Laat ons den indringer van ons heilig land bestrijden. De leeuw van Juda heeft duizend jaren zegevierend gestreden. Wanneer wij schouder aan schouder staan als mannen, zal dit wederom geschieden." Wat de verdediging van de hoofdstad be treft, daarover kan het volgende gemeld worden. Aan den eenen kant wil men het ka rakter van open stad volkomen voor Addis Abeba bewaren, en brengt men daar de ge wonde en uitgeputte krijgslieden, die naar de hoofdstad zijn teruggekeerd, onder in kam pementen bulten de stad, waar zij verzorgd en gevoed worden door missionarissen en Roode Ki-uis-mannen. Aan den anderen kant schijnt het wel, dat men niet voornemens is de stad zonder slag of stoot in handen van den vijand te laten vallen. Zoo verluidt van niet officieele zijde, dat toch in ieder geval nog wel een 10.000 soldaten voor Addis Abeba gereed liggen, wier tegen stand de Italianen eerst zullen moeten bre ken Voorts verneemt de correspondent van Reuter-ANP, dat een zeer groot aantal ge wonden bijeen gebracht is te Debra Birham, op 25 K.M. afstand ten noord-oosten van An kober en op 135 K.M. van Addis Abeba. Er is een beroep gedaan op de Britsche ambulance, vrachtwagens ter beschikking te stellen ter evacueering van deze gewonden. Het is on bekend, of deze soldaten hun verwondingen hebben opgeloopen in nieuwe gevechten met de Italianen, waarover dan geen berichten zouden zijn ontvangen, dan wel of het hier gaat om uit het noorden terugtrekkende troe pen. De correspondent van Reuter-ANP heeft naar Addis Abeba terugkeerende soldaten ge vraagd, waarom zij niet meer tegen de Italia nen vochten. Hierop hebben zij geantwoord: „Wij keeren terug, omdat de regeering ons dit heeft bevolen, maar wij zijn bereid naar het front terug te keeren, wanneer het be vel daartoe zal worden gegeven. Wij zullen nooit dulden, dat de vijand in het bezit blijft van ons gebied." Omtrent den Italiaanschen opmarsch naar Addis Abeba meldt de correspondent van Reu- ter-A.N.P„ uit Dessie, dat deze opmarsch door goed weer wordt begunstigd, De gemotoriseer de colonne, bestaande uit 3000 vrachtwagens, elk bemand met 16 soldaten, infanteristen, zwarthemden en akari's, bevond zich heden middag op ongeveer 87 mijl ten zuiden van Dessie, d.w.z. iets minder dan halverwege van Addis Abeba, dat hemelsbreed 150 mijl van Dessie verwijderd is. Een tweede Italiaansche colonne heeft de rivier Wacit bereikt. Ei- zijn vrijwel geen gegevens te verkrijgen over den strijd in de omgeving van het Tsana- meer, waaruit geconcludeerd zou kunnen worden, dat hier niet veel vorderingen wor den gemaakt. Niet-officieel verluidt te As mara, dat kort geleden vijf Italiaansche vrachtauto's door Abessynische soldaten aan gevallen en vernield, zijn te Takoel Damia, op 20 mijl ten noorden van Gondar. Ras Ayele, die in dit gebied opereert, schijnt dus met guerilla-tactiek succes te hebben en de Italia nen te remmen, hetgeen wellich van belang geacht kan worden in verband met het feit, dat de negus zelf met zijn troepen in weste lijke richting vertrokken is. Indrukken van een toerist. Men moge denken over het fascisme in Italië, hoe men wil, niemand zal zeker durven I ontkennen, dat Mussolini een kracht-figuur is. Van die kracht ziet zelfs de toerist heel duidelijk de resultaten. Ieder, die zooals ik nog in Italië vóór den oorlog heeft gereisd en er thans terugkeert, zal door het verschil wel zeer sterk getroffen worden. Dit verschil ligt waarlijk niet alleen in het in tegen stelling met vroeger op tijd rijden van de treinen, wat in het begin van de regeering van Mussolini door de vreemdelingen als een der grootste krachttoeren van het fascistische re gime werd beschouwd. Neen, men ziet het ook in de veel grootere orde en reinheid in de ste den, de meerdere zorg voor de hygiëne, het opruimen van heele stadswijken met oude woningkrotten en het verrijzen van nieuwe stadsdeelen met breede straten en moderne huizen, het voortreffelijk geregeld verkeer en zoo veel meer. Ik weet wel, dat de keerzijde van de medaille van het regime, zooals de on derdrukking van de geestelijke vrijheid en de middelen, die daartoe worden aangewend, voor den vreemdeling verborgen blijven en het zou van grenzenlooze oppervlakkigheid getuigen conclusies te willen trekken enkel uit de uiter lijke verbeteringen, die men als toerist waar neemt, maar men mag er toch ook niet blind voor zijn. Want dat er in Italië veel te verbe teren viel, zal ieder moeten getuigen, die vroeger wel eens in dit heerlijke land gereisd heeft. Wat mij zeer sterk trof. was de uitstekende regeling van het verkeer in steden als Rome. Napels en Genua vooral, wanneer je pas uit Parijs komt. waar je je hart telkens vasthoudt, als je ziet, hoe daar op de meest onverant woordelijke wijze vooral door de voetgan gers tegen alle regels van het verkeer ge zondigd wordt. In Rome is daarvan geen sprake. Voetgan gers, die er bijvoorbeeld een straat willen over steken op het moment, dat het verkeer voor voertuigen vrij is, worden onverbiddelijk door de verkeersagenten teruggewezen. In Italië is een anti-lawaai beweging al lang niet meer noodig, daar het geluid van de claxon er ten strengste is verboden. Toen één van ons gezelschap, onbekend met dit verbod, ter waarschuwing van andere gasten in het hotel, de claxon van een auto-car even liet toeteren, stoven tegelijk de chauffeur, de por tier en een kellner verschrikt naar buiten, wel een bewijs, hoe bang men in Rome is dit ver bod te overtreden. Een gevolg van dit verbod is. dat zoowel de voetgangers als de chauf feurs uiterst voorzichtig zijn en er veel min der ongelukken gebeuren. Een uitstekende ter navolging aan te bevelen verkeersregeling lijkt het mij ook, dat in de steden de voertuigen rechts en de voetgangers links moeten houden, zoodat de laatsten, wanneer zij eens van de trottoirs af wijken, nooit door van achter komende auto's kunnen worden aangereden. Er heerscht in Italië thans orde en discipline. Wanneer men hoort, hoe een vreemdeling vroeger in een stad als Napels letterlijk om stuwd werd door bedelvrouwen en bedeljon gens en hij nu maar een heel enkelen keer en dan nog zeer clandestien wordt lastig gevallen door bedelaars, ziet men, dat er ook in dit opzicht veel veranderd is in Italië. Maar een Italiaan blijft toch altijd een Italiaan en in de handhaving van zijn gezag is hij veel gemoedelijker dan bijvoorbeeld een Duitscher. Toen ik tegen een verkeersregeling zondigde, tikte een agent mij op mijn schouder en wees mij glimlachend terecht. En al even vriende lijk beduidde mij wat later een portier van een paleis, dat ik mij op verboden terrein be vond* en geleidde mij weer naar buiten, zooals hij een hoogen gast zou hebben gedaan. Hoe dikwijls ben ik voor dergelijke lichte vergrijpen in Duitschland niet „angeschnauzt". De vreemdeling, die thans in het land van Mussolini reist, behoeft geen oogenblik be vreesd te zijn, dat hij niet voorkomend en be leefd behandeld zal worden, ook al behoort hij tot de landen, die sancties tegen Italië toe passen. De douanen waren uiterst welwillend en lieten op onze verklaring, dat wij niets te declareeren hadden, onze koffers zelfs onge opend. En toen een Italiaan meende recht te hebben op een door ons gereserveerde plaats, was de treinpolitie er onmiddellijk bij om hem alweer zeer correct en vriendelijk te beduiden, dat hij een andere coupé had op te zoeken. Wel is men in Italië uiterst streng bij de pas-controle. Al onze paspoorten werden in den trein ingenomen en eerst na een uur nadat alle namen van ons reisgezelschap op een lijst waren genoteerd teruggegeven. Het nut van die lijst leek mij nog al dubieus omdat zoowat alle namen verkeerd waren overgenomen. Zoo had men van mijn naam Jouke Broer Schuil maar eventjes Johann Bernard Schuin gemaakt, wat bij eventueel conflict tot eigenaardige complicaties aanlei ding zou hebben kunnen geven. Engelschen wagen zich in dezen tijd blijk baar niet in Italië, althans ik heb er geen enkele op mijn reis ontmoet, terwijl het aan tal Duitschers en Franschen in Rome zeer groot was. En al verzekerde men mij, dat ook de Engelschen beleefd zouden worden behan deld, zoo verwonder ik er mij toch allerminst over, dat een Engelschman thans niet bij voorkeur in het land van Mussolini reist, want de stemming is er fel anti-Engelsch. Dit bleek mij o.a. uit een gesprek in den trein met een fascist, den gouwleider uit de streek tusschen Modane en Turijn, die zich in hartstochtelijke termen over de Engelschen en de Engelsche politiek tegenover ons uitte. Vooral het feit, dat Engeland zijn Home-fleet naar de Middellandsche Zee had gezonden, heeft kwaad bloed gezet en volgens dezen zwarthemd stond het vast, dat binnen 2 maanden de oorlog tusschen Engeland en Italië zou uitbreken en natuurlijk Italië, dat 8 millioen man kon mobiliseeren, zou over winnen. Wij hebben hem uit beleefdheid maar niet tegengesproken, maar ons ook niet al te ongerust gemaakt over deze sombere voor spelling. In hoeverre Italië van de sancties te lijden heeft, is door een toerist natuurlijk niet uit te maken. Het eenige, dat wij konden con- stateeren, was, dat de benzine in het land van Mussolini, te oordeelen naar de onaangename lucht, van zeer slechte kwaliteit is en het lijkt mij wel zeker, dat de sancties of beter de vrees voor uitbreiding ervan daar schuld 1 J. B. SCHUIL. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Prins Rechtebrecht vertelt dan aan Thijs zijn geschiedenis. Hij be minde de schoone prinses Ildegard en zij zouden graag samen trou wen, maar haar vader, koning Ziezo Zeven, wilde geen toestemming geven voor Rechtebrecht een heldendaad had verricht. De overgrootvader van koning Ziezo Zeven had eens een heel kost bare diamant gehad, de „diamant van Makebijs". Een booze dwergenstam had deze diamant gestolen van den over-grootvader des konings en sindsdien was de kostbare steen in het bezit gebleven van deze boosdoeners. De arme prins Rechtebrecht moest nu eerst die diamant terughalen voor hij met de mooie prinses mocht trouwen. De dood van koning Foead. Regentschapsraad nog niet bekend. Uit Londen: De namen van de drie leden van den regentschapsraad, welke koning Foead heeft aangewezen bevinden zich nog in de gesloten envelop met het koninklijk zegel, en niemand kent nog deze namen. Men neemt evenwel aan, dat Falikry Pasja de voorzitter van dezen raad zal zijn. Deze is een voorstander van de Wafd, waardoor de besprekingen met Engeland moeilijker zouden kunnen worden. Het eerste gevolg van den dood van koning Foead is wel, dat de Britsch-Egyptische be sprekingen. welke worden gevoerd tot regeling van de betrekkingen tusschen beide landen, zullen worden verdaagd vermoedelijk totdat een regentschapsraad zal zijn samengesteld. NIEUWE WANDAAD DER LYNOH JUSTITIE. Te Royston in Georgië (Ver. Staten) is een 45-jarige neger, die ervan beschuldigd werd, twee blanke meisjes te hebben aange rand, des nachts door een veertigtal mannen uit de gevangenis ontvoerd en aan een boom opgehangen. IADIC PROEEAMMA DONDERDAG 30 APRIL. HILVERSUM 1 1875 M- 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10,15 Morgen dienst. 10,45 Gram. pl. 11,3012,00 Godsd, halfuur. 12,15 Gram. pi. en KRO-orkest. 2,00 Handwerkcursus. 3,00—3,45 Gram. pl. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Jeugdcursus. 5,30 Zang, piano en strijkensemble. 7,00 Berichten. 7,15 Reportage. 7,30 Lezing. 8,00 Berichten. 8,15 Oranje-Avond. Mbv. spreker, koor en orkesten. (9,409,45 Berichten). 10,4012.01) Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8,00 Reportage Huldebetooging aan Prinses Juliana. 9,00 Ensemble Jonny Kroon. 10,00 Morgenwijding. Gram. pl. 10,30 Jonny Kroon's Ensemble. 11,00 Knipcursus. 11,30 Omroep orkest. 1,10 Causerie. 1,30 Kovacs Lajos' or kest. 2.15 Causerie. 2,45 Gram. pl. 3,00 Knip cursus. 3,45 Gram. pl. 4,00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Viool en en piano. 5,00 Voor de Meisjes. 5,15 Kovacs Lajos' orkest en soliste, 6.30 Sprtpraatje. 7,00 Voor de kinderen. 7.05 Radio-tooneel met muziek. 7,30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8,10 Kon. Marine-Kapel. 9.00 Radiotoneel. 9.35 Opera-Concert mmv. solis ten, koor en orkest. 10.50 Gram. pl. 11.00 Be richten. 11.10—12,00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.25—10.50 Orgelspel. 11.10 Het Trocadero- Cinema-orkest. 12.10 Gram. pl. 12,351,20 Het Elman-Sextet. 2,20 Versper. 3,10 Causerie. 3.30 Gram. pl. 4.05 Het „Harp"-trio. 4,35 Dans muziek. 5,20 Berichten. 5,50 Koorconcert. 6,15 Spaansche les. 6,50 Lezing. 7.25 Opera-uitzen ding. 8,10 Dansmuziek. 8,45 Causerie. 8,50 Be richten. 9,20 Kerkdienst. 9,45 Bridgewater- kwintet en solist. 10,3511,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 6,20 en 7,40 Gram .pl. 8,50 Orgelconcert. 10,20 Orkestcoaicert. 1,50 Gram. pl. 3,20 Gevar. con cert. 4,20 Hoorspel. 6,20 Gram. pl. 7,20 Zang. 8,05 Orkestconcert. 10,0511,35 Dansmuziek en, Populair concert. KEULEN, 456 M 5,50—7,20 Concert. 9.20—9,50 Volksliederen. 11,20 Verzoekconcert. 12,35 Omroepkleinorkest. I,352,20 Gram. pl. 3,20 W. Krüger's orkest. 5,20 Omroeporkest en solisten, 7.30 en 8,00 Vocaal concert. 9,50 Zang en piano. 10,20 II,20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 11,20 Gram. pl. 11,50 Zigeunermuziek. 12,50 —1,20 Gram. pl. 4,20 Piano-recital. 5.50 en 6,20 Gram. pl. 7,20 Radiotooneel. 8,20 Omroeporkest. 9,3010.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M 11.20 Gram. pl. 11.50 Omroeporkest. 12.60 Zang. 1.001,20 Gram. pl. 4,20 Harmonicamu- ziek. 4,40 Gram. pl. 5,15 Gram. pl. 5.50 Piano recital. 6,35 Klarinet-recital. 7,20 Sympho- nie-orkest en soliste. 9.30 Gram. pl. 9.4510.20 Harmonicamuziek. DEUTSCH LAN D S V. N r' 1571 M. 7,30 Gram. pl. 8,30 Radio-tooneel. 9.20 Be richten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Vocaal concert.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3