I JIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIAMANT België. Lord Allenby als internationalist. Erasmus, de vredesvriend. n p A G 1 MET 1936 Goering's nieuwe functie. Wilhelm Keppler beraad slaagt in aanwezigheid van Goering met de leiders der Duitsche exportindustrie. Schacht afwezig. Strooming voor devaluatie van de mark. DuitscMamd. Goering's nieuwe functie. wilhelna Keppler, de vertrouwensman van Hitler voor economische problemen heeft gis teren de leiders van de Duitsche export- dustrie bijeengeroepen. Goering. was in uit oefening van zijn nieuwe functie bij de be- «adslagingen aanwezig, terwijl Schacht, Sens meeningsverschillen met Keppler be- tend ziin- de vergadering niet bijwoonde, ne beraadslagingen hadden zoo meldt Havas betrekking op het probleem van den buitenlandschen handel, met name op de dumping-bijdrage", welke geheven zal moe ten worden van de geheele Duitsche industrie ter bevordering van den verkoop van Duitsche Lderen in het buitenland. Het vorig jaar had 1 industrie reeds 127 millioen Mark moeten oóbrengen, waartoe zij echter niet in staat Dit jaar nu overwegen regeeringskrin- Bgn een hernieuwing der „milliarden-dum- nine". waartoe de industrie zes honderd mil joen zal moeten opbrengen, terwijl landbouw, handel en bankwezen minstens vierhonderd millioen zou moeten bijdragen. In de vergadering van Donderdag hebben de industrieelei een levendige oppositie tegen dit regeeringsplan te kennen gegeven. Zij ver klaarden, dat deze heffing de industrie zoo Lre lasten zal opleggen, dat de export op een zwaar verlies zal neerkomen. Voorts ver zekert men, dat in den loop der besprekingen een z«er krachtige tendentie ten gunste van Devaluatie van de mark merkbaar was. Vol de economische moeilijkheden van het oögen- blik gelijkelijk over de geheele natie verdeelen. De besprekingen hebben geen enkel resultaat -lieverd. In economische kringen is men van meening, dat over een tiental dagen de kwestie wederom aan de orde zal worden ge- ^In'kringen, die in nauw contact staan met Dr Schacht blijft men intusschen volstrekt vijandig staan tegenover iederen devaluatie maatregel. Na de besprekingen van Donderdag doen dan ook in economische kringen te Berlijn ge ruchten de ronde volgens welke de positie van Schacht zeer bedreigd zou zijn. Schacht zou, zoo zegt men, gisteren een be spreking gehad hebben met Goering over nrincipieele zaken. Vele zijn thans van mee ting, dat de „Schacht-crisis" in een ver schepte phase is getreden. Het lijdt geen twijfel dat de „Schacht-crisis" veel verder gaat, dan de persoon van den president van de Rijksbank. Het gaat om de geheele economie van het nationaal-socialistische regime. Amerika. industrieele kringen n.l. zou devaluatie Tekort op zes milliard geraamd. In de senaatscommissie van Financiën heeft de minister van financiën, Morgenthau verklaard, dat het tekort der staatsfinanciën in dit jaar 5.966.000.00<0 dollar bedraagt. Het deficit voor het volgende jaar wordt geschat op 2.675,000.000 dollar. De grootte van het tekort van. dit jaar wijt Morgenthau aan de onvoorziene verplichting tot uitbetaling van de bonus aan de oud- srrijders. Hij herinnerde eraan, dat Roose velt in zijn begrootingsboodschap aan het congres uitdrukkelijk heeft verklaard, dat de tekorten van jaar tot jaar kleiner wor den. Drieduizend man blijven onder de wapenen. De regeering heeft besloten ongeveer 3000 man, die 28 Mei met groot verlof zouden gaan. onder de wapenen te houden. (Reuter) Engeland. Sensationeele wending in de „lek"-kwestie? Men verwacht, de de indiscretie inzake de begrooting een sensationeele wending zal ne men. In de gangen van Westminster is men van meening, dat het onderzoek ten einde zal worden gevoerd, wat de gevolgen hiervan ook mogen zijn. Alle geruchten moeten evenwel nog met de grootste voorzichtigheid worden aangehoord. De leider van de Labour-oppositie, Attlee, beeft verklaard, dat indien de minister van Financiën geen verklaring geeft over het i>lek" bij de begrooting. de labour een motie dienaangaande zal indienen. Frankrijk. Discipline van het Volksfront niet overal opgevolgd. In 22 kiesdistricten hebben, naar Reuter meldt, de S.F.I.O.-candidaten zich niet on derworpen aan de discipline van het Volks- front om zich terug te trekken voor den meest begunstigden candidaat van de partijen van het Volksfront o.a. tegen den voorzitter van de radicaal-socialisten Yvon Delbos. An derzijds hebben elf radicaal-socialisten ge weigerd zich terug te trekken ten gunste van den S.F.I.O.-candidaat, die meer stemmen be haalde dan zij. 600 nieuwe candidaten voor de verkiezingen. Tusschen Maandag en Woensdag j.l. heb ben zich 600 nieuwe candidaten doen in schrijven voor de tweede verkiezingsronde op Zondag a.s. De Normandie verliest een schroef. Uit Havre, 30 April. Bij het terug keren in de haven heeft de „Normandië" schroef verloren. Een duiker zoekt deze thans. De maatschappij verklaarde, dat de ^ormandië" in ieder geval 6 Mei naar New York zal vertrekken. In den middag is liet schip in een droogdok opgenomen (Reuter) ZWITSERSCH POSTVLIEGTUIG VERMIST. Een Zwitsersch postvliegtuig met twee Pttsonen aan boord, wordt vermist, meldt het uit Bazel. Men vermoedt dat het toe rei in den mist is verdwaald. Spanje. Primo de Rivera Jr. gesproken. vrij- De leider van de Spaansehe Phalanx, Primo de Rivera Jr., en alle leden van het partij bestuur, die op last van de regeering waren gevangen genomen in verband met de her haalde aanslagen van de Fascisten, zijn vrij gesproken. De oorlog in Abessynië. Hef lot van Addis Abeba bezegeld? Val van de „Hindenburg-linie" van vérstrekkende beteekenis. ADDIS ABEBA. 30 April. f Reuter-A N.P.) Welke rol het gebruik van gifgassen door de Italianen heeft gespeeld in de laatste phase van den Abessynischen oorlog blijkt wel uit de verhalen, die gewonde overlevenden van den slag bij Mai Tsjio over den nederlaag der keizerlijke garde vertellen. De speciale correspondent van Reuter-A. N. P. heeft enkele van deze krijgers, die juist van het front naar Addis Abeba waren te ruggekeerd, gesproken. Een hunner zeide: „den eersten dag van onzen aanval braken wij door de vijandelijke linies heen en dreven den vijand terug. Den volgenden dag wisten wij den Italianen nog verdere nederlagen en zware verliezen toe te brengen. Den derden dag echter werd de lucht plotseling verduis terd door honderden vliegtuigen, die bom men naar beneden wierpen met een zeer ver stikkend blauw gas. Alle mannen, die geen gasmaskers hadden, kwamen bijna terstond om het leven. Duizenden soldaten stierven en slechts een paar die over gasmaskers beschik ten, ontsnapten aan den dood". De slag bij Mai Tsjio, op enkele mijlen ten zuiden van den Amba Aladji, is op 31 Maart j.l. geleverd. De negus had toen persoonlijk de leiding over een troepenmacht van 20.000 krijgslieden. Hij leed een zwaren nederlaag, met verliezen', die door de Italianen geschat werden op 7000 dooden. Maarschalk Badoglio meldde in zijn legerbericht over dezen slag: „Onze lucht-strijdkrachten namen stoutmoe dig en doelmatig deel aan den strijd." De ne derlaag van Mai Tsjio beteekende de ineen storting van den Abessynischen weerstand in het noorden én leidde tot den snellen Ita- liaanschen opmarsch naar Dessie. De correspondent van Reuter-A. N. P. in Addis Abeba heeft ook nog een onderhoud gehad met den Britschen Roode Kruis arts dr. Melley, die het volgende verhaal deed: „Wij waren bezig met het inrichten van sta tions in afwachting van gewonden, toen ons plotseling de waarschuwing bereikte, dat de Italianen den top van den berg Tarmadoer hadden bezet en dat de kleine Abessynisehe afdeeling zich reeds had moeten terugtrekken uit die belangrijke stelling. Practisch bevond zich dus niets meer tusschen de Italianen en onze .ambulance. Wij zetten onmiddellijk onze eigen wachtposten uit om ons te waarschuwen ingeval de Italianen naderden. Daarop pak ten wij haastig onze spullen bijeen, waarvan echter veel moest worden achter gelaten, en keerden terug naar de hoofdstad. Iederen dag vlogen Italiaansche vliegtuigen over ons heen. Eens vloog een ontzaglijke drie-moto- rige bommenwerper zoo laag over het kamp, dat de vleugels bijna in aanraking kwamen met de punten van de tenten. Wij lagen zoo plat als wij maar konden tegen den grond ge drukt en verwachtten iéder oogenblik door zeefd te worden met machinegeweerkogels, maar gelukkig vuurde het vliegtuig bij dit bezoek niet." Wat den val van den berg Tarmadoer be treft verneemt de correspondent van Reuter- A.N.P. nog, dat eenige duizenden Abessynisehe krijgers derwaarts waren gezonden om den Italiaanschen opmarsch te stuiten, doch dat deze krijgslieden door gebrek aan levensmid delen hun bestemming niét konden bereiken. Zoo kwam het, dat slechts weinig meer dan 300 man de sterkte van Tarmadoer bezet hiel den onder bevel van den Zweedschen kapitein Tamm, die zich uiteraard tegenover den on- metelijken Italiaanschen overmacht gedwon gen zag terug te treKken. De berg Tarmadoer beheerscht Debra Birham op 70 mijl van Addis Abeba, dat weer een strategisch punt vormt, van waar uit twee wegen naar de hoofdstad worden beheerscht. Het lot van Addis Abeba is thans dus wel bezegeld. Nog zijn vandaag in allerijl alle beschik bare manschappen uit de hoofdstad naar de bergen tusschen de stad en Debra Birham gezonden voor een laatste poging tot stuiten van den Italiaanschen opmarsch, maar ook deze weerstand op de bergen, die de laatste kans bieden, zal wel niet veel meer uitrichten vooral niet, nu ook de „Hindenburg-linie" van het zuiden door Graziani is genomen. De ne gus, die vandaag verrassenderwijze in Addis Abeba is aangekomen, verklaarde. „Het gros' van ons leger is intact. Wij hebben met le vendige voldoening geconstateerd, dat met enkele uitzonderingen ons volk achter ons staat. Zelfs de bezetting van Addis Abeba zou nog niet de overgave van ons rijk beteekenen. Wij zullen tot het laatste kunnen strijden" Het valt echter te vreezen. dat dit einde in derdaad onafwendbaar- naderende is. Val van Addis-Abeba deze week niet verwacht. Het A. N. P. meldt uit Rome 30 April: In verband met de ook in Italië ver spreide geruchten volgens welke de Italiaan sche troepen nog deze week te Addis Abeba zouden binnenrukken, wordt door welinge lichte kringen er de aandacht op gevestigd, dat de opmarsch volgens een vast program ma en zonder overijling wordt voortgezet. Het Zijn pleidooi voor een wereldpolitie. Voortaan alleen „Crackfree" in huis Voordeelig Gemakkelijk ABRIKAAT: N.V. „ONDER ONS" DE KRIM (O Maakt alle stoften als nieuw (Adv. lngez. Med.) kan nog eenige dagen, misschien zelfs een week duren, alvorens de Abessynisehe hoofd stad bezet zal worden. Het spreekt vanzelf, al dus wordt gezegd, dat de militaire autoritei ten het geheele terrein voortdurend zoo nauw keurig mogelijk laten onderzoeken, voordat de troepentransporten plaats hebben. Na de gevechten van Djanagobo, Goenaga- doe, Daggamedo en Birgod bedroegen de ver liezen van de Italianen'21 officieren gesneu- beld en 16 gewond, 27 blanke minderen ge sneuveld en 47 gewond en 1367 zwarte man schappen gedood en gewond, 13 vliegtuigen werden getroffen, doch.kónden naar hun ba sis terugkeeren, vijf leden van de bemanning werden gewond. Aan het Zuidelijk front heeft de genie twee bruggen over de Djerer en de Faf geslagen om het oprukken mogelijk te maken. BR1TSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Volgens het zeggen van twee oog-getuigen is een Britsch sportvliegtuig 8 KM. ten westen van Boulogne in zee gestort. Op het punt, waar het vliegtuig omlaag zou zijn gestort zijn onderzoekingen geopend. Een tentoonstelling van zijn werken in Oxford. In de Bodleian Library te Oxford is dezer dagen een tentoonstelling geopend ter herdenking van Erasmus, die vierhonderd jaar geleden stierf. De beroemde boekerij bezit acht door Erasmus geschreven brieven. Een er van en hij behoort tot de tentoon gestelde stukken schreef Erasmus zes we ken voor zijn dood in 1536. Het grootste deel der tentoonstelling bestaat uit zeldzame uit gaven van zijn werken, die van zijn Grieksch Nieuw Testament, de Lof der Zotheid, de Samenspraken en Oorlog. Dit laatste, een welsprekend pleidooi tegen oorlog, zag het eerst "het 'Jicht in 1508. Een Duitsche verta ling van 1510, een Engelsc'he van 1533 en vele Engelsche herdrukken van de 19e eeuw lig gen er bij. Erasimus ging veel verder in de practische toepassing van zijn vredesbegin- selen dan vele pacifisten van dezen tijd. Als hij vader was geweest zou hij zijn kinderen waarschijnlijk nooit soldaatje hebben laten spelen. De gevolgtrekking kan men maken, wanneer men verneemt dat Erasmus zoo hevi; tegen oorlog gekant was, dat hij weigerde klassieke schrijvers als Caesar, die oorlog en veldslagen behandelde, te bewerken. Een curiositeit in de tentoonstelling is een uitgave van de Aldine Athenaeus van 1515, die in de marges voorzien is van aanteeke- ningen in de hand van Erasmus. Eon hand schriftenjager waarschijnlijk een Neder lander scheurde er bij een bezoek aan de Bodleian Library een van de beschreven marges uit. Het uitgescheurde stuk vond later blijvend onderdak in de Universiteitsbiblio theek te Amsterdam. En het geschonden boek in de Bodleian is weer opgeknapt door middel van een foto van de geroofde marge waar mede de gehavende bladzijde is hersteld. De Bodleian Library is waarschijnlijk de oudste openbare boekerij in Europa. Het bijvoegelijk naamwoord komt van Sir Thomas Bodley, die de boekerij in 1598 stichtte en er een groot deel van zijn fortuin aan besteedde. Hij was een diplomaat en ge leerde van grooten naam en tegen het einde van de zestiende eeuw gezant in Den Haag. De dood van koning Foead. Onze Lcndensche correspondent schrijft ons: Lord Allenby, die in den grooten oorlog voor de zaak der geallieerden het Naburig Oosten heeft veroverd, is een van de „nationale hel den" van Groot Brittannië. Hij heeft zich op geworpen als kampioen van handhaving van internationale orde en daartoe als voorbeeld gesteld de wijze, waarop in een nationale ge meenschap orde wordt bewaard. Hij deed het in een rede voor de aanvaarding van het ambt van rector van de universiteit van Edinbxirg. Zijn woorden waren een verwerping van oor log en zelfzuchtig nationalisme en een be roep op wereldvrede te verkrijgen door een Volkenbond of een Wereldstaat of hoe men het wilde noemen, met zijn internationaal gerechtshof en een internationale politie macht om zijn beslissingen te doen eerbiedi gen. Wat men vaderlandsliefde noemde was naar het oordeel van dezen beroemden cava lerist niets beters dan eng nationalisme er dit v/eer was in den grond alleen zelfzuch tige jaloezie. Nationalisme werd ons voorge houden als een groote deugd terwijl inter nationalisme, dat is edelmoedig medegevoel voor onze medemenschen, als een misdaad werd aangeduid. Generaal Allenby kwam ook in opstand tegen de voorstelling, dat oorlog in de menschelijke natuur ligt en dat deze natuur niet kan worden veranderd. De men schelijke natuur was naar zijn meening niet oorlogszuchtig en behoefde daarom niet te worden veranderd. Naties bewaarden vrede en orde in haar binnenlandsch bestaan met be hulp van haar politiediensten, die vechtpar tijen tusschen individuen en tusschen partijen beletten. Voor een onbevooroordeelden en nuchteren waarnemer was er geen reden waarom zulk een toestand, niet kon wor den uitgebreid tot de internationale wereld. Oorlog was nimmer een bevredigend middel eweest voor het beslechten van geschillen en in dezen tijd gaf zeker de overwinning geen glorie meer. Lord Allenby stelde zich een staat voor, waarin buren zouden kunnen leven zonder gevaar voor aanranding en in gemeenschappelijke veiligheid. De stich ting van zulk een wereldorde kon niet boven het menschelijk verstand zijn. Deze denkbeelden zijn niet nieuw maar wel is nieuw dat ze zijn verkondigd door een fi guur als Lord Allenby. Het moet diegenen in het land. die aan de doeltreffendheid van het lard gelocven en dat veel grootere aantal, dat spreekt in internationale termen, maar het niet ernstig doet, een onbehaaglijk ge voel geven. En de New Commonwealth, de organisatie in dit land, die zich juist de be vordering van het door den Lord aanbevolen internationaal stelsel ten doel stelt, moet over dezen steun van onverwachten kant ten zeerste verheugd zijn. Wanneer men- schen van radicale inborst en vurigen hervor mingszin om een wereldstaat roepen heeten zij onpract-ische idealisten, fanatici zonder besef van den waren staat van zaken. Maar Lord Allenby is een groot en algemeen als zoo danig erkend en aangewezen veldheer en het is daarom wat lastig op gelijksoortige wijze de. beteekenis van.zijn woorden te kleineeren. Lord Allenby ziet in wereldvrede de onmis bare voorwaarde voor het voortbestaan van de menschheid. De staatslieden zelf dreigien in een modernen oorlog te gronde te Er zit niets anders op dan dat zij de wereld van oorlog genezen, indien zij met de rest, en allen in hun afstammelingen, willen blijven bestaan. Het stoffelijk overschot overgebracht naar de moskee El Fifal. Uit Kaïro: Het stoffelijk overschot van ko ning Foead is gisteren naar de moskee van El Rifai overgebracht. De rouwstoet kwam om een uur bij de mos kee aan. Overal langs den weg stond het zwart van de menschen, die het voorbijtrek ken van den stoet, waarin talrijke militaire formaties deel uitmaakten. gadesloegen. Tel kens klonken vanuit de toeschouwers kreten als „De koning is dood. De vader van het volk is dood. De koning was rechtvaardig." Bij aankomst bij de moskee nam de ko ninklijke familie plaats in een groote tent, waar zij de betuigingen van deelneming in ontvangst nam, terwijl op het plein voor de moskee twee ossen als brandoffer werden ge slacht. Daarna werd de kist in den grafkelder geplaatst, waar de moeder van den souverein. reeds een laatste rustplaats heeft gevonden. De hooge hoed als zendstation. De radiomedewerker van de Daily Herald maakt melding van het laatste Amerikaansche snufje op radio-gebied, een miniatuur-zend station, dat verborgen is in een onschuldig uitzienden hoogen hoed. George Hicks, de populaire omroeper van de National Broadcasting Corp. heeft men on langs met een dame en heer zien flaneeren langs Park Avenue. Voortdurend waren zij in gesprek en ieder woord werd per radio ver spreid. Het eigenaardige aan den hoed is een reemdsoortig garneersel aan een zijde, zoo mede een klein stokje. De zender, met drie eikelvormige lampen, werkt op een golflengte van 1 Meter en weegt betrekkelijk weinig. Het verspreidingsgebied van deze wande lende radiostations is een kwart mijl en een speciale wagen bevindt zich binnen dezen af stand van den drager van den hoed. Daar wor den de mededeelingen opgevangen en her uitgezonden naar Radio City, vanwaar de uit zending voor het publiek geschiedt. De omroepers in de Vereenigde Statep .schie ten op straat willekeurige voorbij gangers aan, die men naar hun meening over een of an dere kwestie vraagt. Elders durft men dat nog niet aan. Er is misschien wat voor te zeggen. VLIEGTUIG MET VIER PERSONEN AAN BOORD ZOEK. TRIPOLI, 30 April Een vliegtuig met vier personen aan boord, dat deelneemt aan de rallye van de Sahara wordt vermist. Onmiddel lijk is men op zoek gegaan, tot nu toe zonder resultaat. Het zoeken wordt geleid door maar schalk Balbo, gouverneur-generaal van Tri polis. Koper voor Italië. In den vorm van prentbriefkaarten! ROME, 29 April (Reuter)Vele menschen in Italië ontvangen van hun vrienden in de Vereenigde Staten van Amerika prentbrief kaarten van dun koper, een metaal dat Italië voor het maken van munitie dringend noodig heeft. Bovenaan deze kaarten is het motto ge' drukt: „Met dit blaadje koper zenden wij u onze trouw, die even zuiver is als een blad goud". De geadresseerden worden verzocht deze kaarten onmiddellijk bij het fascistische hoofdkwartier in te leveren, waar zij worden gesmolten voor staatsgebruik. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De grot van de dwergen die verscholen ligt tusschen de bergen, is diep en donker en ziet er griezelig uit. Voorzichtig sluipt Thijs voor waarts en kijkt om een rotsblok heen. Daar ziet hij de opening van het dwergenverblijf. Twee leelijke kabouters houden de wacht. Dadelijk als Thijs ze ziet, begrijpt hij, dat dit heel slechte kabouters zijn. Doch meteen duikt hij weer weg en snelt naar Prins Rechte- brecht, want hij had een prachtig plan bedacht, dat hij dadelijk wil gaan uitvoeren. Concurrenten voor de „Queen Mary". Indien de bankier Paul Chapman de toe stemming van het Amerikaansche congres verkrijgt zullen in de komende drie jaar in de Vereenigde Staten twee reusachtige oce- aanstoomers op stapel worden gezet, die ern stige concurrenten zullen zijn voor de „Queen Mary" en de „Normandie". Elk schip zal 100.000 bruto reg.-ton meten. 1250 voet lang zijn en een gegarandeerde snelheid kunnen behalen van 34 knoopen. Deze schepen zullen veranderd kunnen wor den in hulpkruisers of troepentransport schepen en zullen 100 bombardementsvlieg tuigen kunnen meevoeren. Chapman heeft reeds een model van deze schepen doen vervaardigen als eerste stap van dit groote plan. De verdere uitvoering wacht nu op de goedkeuring door het congres van een nieuwe wet op de koopvaardij. De schepen zullen eveneens voorzien wor den van telesco'pische schoorsteenen en op vouwbare ventilatoren, teneinde in drijvende vliegvelden te worden omgezet, waarvan de passagiers zoo noodig naar de dichtstbijzijnde haven kunnen vliegen. In tegenstelling met de „Queen Mary", die 2500 passagiers kan vervoeren, zal ieder van deze schepen 10.000 passagiers kunnen ver voeren. PROGRAMMA ZATERDAG 2 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8 00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Gods. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinder- uur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-orkest. 5 30 Esperan to. 5.45 KRO-Boys. 6.20 Lesing. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Lezing. 7.35 Voordracht en Gram.pl. 8.00 Berichten, Reportage, Gram.pL 9 00 KRO-Bovs. 9.15 Sport. 9.30 KRO-Boys. 9.4d Voordracht. 9.55 KRO-Boys. 10.20 Voordracht. 10.30 Berichten. 10.35 KRO-Melodisten. 11.15 —12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. VARA-Uitzending. 7.00 VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Radio-tooneel en Gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. en Orvitropia. 2.00 Gram.pl. 2.15 Cau serie. 2.30 Dansmuziek. 3.15 Causerie. 3.30 Ka mermuziek. 4.00 R'damsch Philh. orkest en Mannenkoor. 5.20 Gram.pl. 5.40 Literaire cau serie. 6.00 Orgelspel. 6.20 Toespraak. 6.30 Film en Theater. 7.00 VRO. 8.00 Berichten. 8.10 VARA-Opera-koor en orgel. 9.10 De Fliereflui ters 9.50 Gram.pl. 10.00 Berichten. 10.05 VARA orkest. 11.00 Gram.pl. 11.10 VAR A-strijkorkest. 11.45—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 20 BBC-Northern-Ireland-orkest en so list. 11.35 Gram.pl. 12.20 Commodore Grand- orkest. 1.20 BBC-Schotsch orkest en solist. 2.20 Orgelspel 2.50 Reg. King en zijn orkest. 3.50 Medvedeff's Balalaika-orkest en solisten. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Berichten. 5.50 Sport- praatje. 6.05 Welsch intermezzo. 6.20 Weekend programma. 7.05 BEC-orkest. 7.50 Variété programma. 8.50 Berichten. 9.20 Hoorspel. 10.10 Het Parkington-kwintet. 10.50 Berichten. 11.00 11.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Orkestconcert. 1.50 Gram.pl. 3.20 Pascal-orkest. 4.50 en 5.50 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.05 Radio-tooneel met muziek. 10.05 Dansmuziek. 10.3511.35 Popu lair concert. KEULEN 456 M. 5.50—7.20 Concert. 11.20 Populair concert. I.35 Gram.pl. 3.30 Bont programma. 5.20 Ka mer-kwintet en solist. 7.30 Dansmuziek. 9.50 II.20 Dansmuziek en Populair concert. BRUSSEL 322 M. 11.20 Klein-orkest. 12.30 Omroeporkest. 1.20 Viool-recital. 1.50 Orkestconcert. 3.20 Gram.pl. 3.50 Piano-recital. 4.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Cabaret. 8.20 Zigeu- nermuziek. 9.30 Dansmuziek. 10.2011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 11.20 Omroeporkest. 12.30 Zigeunermuziek. I.20 Gram.pl. 2.20 Dansmuziek. 3.20 Klein- orkest. 4.20 Populair concert. 5.35 Kamermu ziek. 7.20 Gram.pl. 7.45 Concert uit Weenen. 9.00 Gram.pl. 9.30 Populaire muziek. 10.30 II.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Programma uit het Saargebied. 8.20 Be richten. 9.50 Solisten en strijkkwartet. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3