Het afscheid van den Gemeentesecretaris. De fusie is tot stand gekomen. BEVERWIJK. Hartelijke waardeering voor zijn arbeid. De heer J. W. A. C. van Loenen geridderd. ponderdagavond heeft de gemeente-secre taris. de heer J. W. A. C. van Loenen na een 45.jarige ambtsvervulling, in een speciaal daarvoor gehouden vergadering van den ge meenteraad afscheid genomen uit zijn func tie. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van talrijke belangstellenden, waaronder wij op merkten burgemeester Vreugde van Heems kerk, oud-burgemeester H. Rothe van Wijk aan Zee en Duin, den heer D. Kooiman, lid van Ged. Staten, den heer H. Vos, gemeente secretaris van Heemstede, den heer N. Sam son, uitgever van de werken van den heer Van Loenen, mevr. A. A. van Hattum-Dek- ker. mevr. Scholtens-Regout, echtgenoote van den burgemeester, den heer N. J. M. presch, archivaris van Alkmaar, Mr. A. Moens, mevr. A. Moens-v. d. Veen. ir. K. L. Moens, oud-wethouder J. F. Braun, de di recteuren van de gemeentebedrijven, den j,eer W. M. Ragut, iinspecteur van politie, der. heer N. H Smit. gemeente-ontvanger, den heer V. Ph. v. d Kolk, haven- en markt meester, den heer H. van Benthem, ge meentesecretaris van Heemskerk en vele anderen. De raadsvergadering. De raad was voltallig, toen burgemeester H j. J. Scholtens de vergadering opende. Hij achtte het een gelukkige omstandigheid uiting te mogen geven aan de gevoelen" van verknochtheid, die ook in Beverwijk 'j^ens prinses Juliana levendig zijn. „In alle zorgen, die deze tijd ons gebracht heeft, aldus de voorzitter, stemt het ons dankbaar te mogen bemerken hoe de kroon prinses ons met haar gaven van ihoofd en hart steeds voorgaat in zooveel, wat goed is, edel en heilzaam. Spr. stelde den Raad voor aan de jarige Prinses een telegram te zen- den van den volgenden inhoud: „De Raad van Beverwijk, op den vooravond van de opheffing der tegenwoordige ge meente in vergadering bijeen, ver zoekt uw Koninklijke Hoogheid eer biedig, zijn oprechte gelukwenschen op Ha ren geboortedag wel te willen aanvaarden. Onder instemmend applaus bekrachtigde de raad dit voorstel. De opheffing der gemeente. Ten aanzien van de fusie zei de burge meester daarna het volgende Bij de wet van 23 April 1936 (Staatsblad 301) wordt de gemeente Beverwijk met in gang van den dag van morgen opgeheven. Zij wordt alsdan met Wijk aan Zee en Duin vereenigd tot een nieuwe gemeente, die den naam draagt van Beverwijk. Deze zitting van den Raad ïs derhalve de laatste, waarin de zaken, de thans nog slechts eenige uren bestaande gemeente be treffende, worden behandeld. Van morgen af zal deze raad tijdelijk een bijzonder ka rakter verkrijgen. Art. 3. 3de lid van de wet bepaalt namelijk, dat de bij het inwerking treden daarvan in de tegenwoordige gemeen te Beverwijk bestaande machten in de nieu we gemeente zullen voortduren, totdat zij door andere zijn vervangen. 's Raads verantwoordelijkheid wordt aldus belangrijk verzwaard, gelijk ook de taak, die een gedeelte van het gemeentepersoneel zal hebben te vervullen. Ik verheug mij echter in het vertrouwen, dat ieder in zijn positie of functie zich zal beijveren om vooral in de nu komende overgangsperiode de hem toe vertrouwde werkzaamheden vlot en vel toe wijding te verrichten. Dat daarbij de belan gen der nieuwe ingezetenen even nauwgezet zullen worden afgewogen, als die welke tot heden de onze waren, behoeft geen betoog. De burgerij zal echter beseffen, dat voor aanpassing aan den nieuwen toestand een complex van maatregelen vereischt wordt, welke de verschillende instanties nog eenigen tijd in beslag zullen nemen. Zij zal daarmede, en daaraan twijfelt spr. niet. in het belang van een goeden gang van zaken wel rekening willen houden. Het daartoe geschikte oogen- blik is nog niet gekomen om langer te ver wijlen bij de zoo ver strekkende beslissing, door den wetgever genomen ten aanzien van de twee gemeenten. Dat zij echter in over eenstemming is met het gevoelen der beide gemeenteraden, is een reden tot voldoening en vreugde. Onze stemming, vervolgde de voorzitter, wordt evenwel getemperd. De laatste ver richting toch van dezen raad moet bestaan in het afscheid nemen van den secretaris dezer gemeente. Het afscheid van den secretaris. Zich daarna tot den aftredenden gemeen tesecretaris wendend, zei de burgemeester het volgende: Hooggeachte secretaris, achter u ligt een lange en eervolle loopbaan. Dat deze thans afgesloten wordt op den vooravond van den dag, waarop de zustergemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zullen worden sa mengevoegd. zal u tot groote voldoening kunnen stemmen. Niet slechts, omdat gij in de voorbereiding van deze voor beide ge meenten zoo vérstrekkende gebeurtenis in de sfeer van het werkvertrek uw deel hebt genomen, maar vooral omdat verwezenlijkt staat te worden, wat reeds tientallen van jaren naar uw welberaden oordeel als een urgentie moest worden aangezien. Gij gaat nu heen uit ons midden. Wij twij felen er niet aan dat u in uw liefde voor Be verwijk op verdienstelijke wijze zult blijven deelnemen aan het plaatselijke leven en on verflauwd zult blijven dienen verschillende belangen, die ook het gemeentebestuur na aan het hart liggen. De burgemeester van Beverwijk speldt den heer J. W. A. C. van Loenen, die afscheid nam als gemeente-secretaris, de hem verleende koninklijke onderscheiding op de borst. Meer dan 45 jaren van stage ambtsvervul ling zijn vóór u hier voorbijgegaan. Weini gen is het gegeven dat te volbrengen. Gij waart een secretaris, die door de wijze, waar op gij u hebt ontplooid, de aandacht in den lande hebt getrokken. Buiten uwen verdien stelijken ambtelijken arbeid wist gij van uwe gaven nog te schenken aan veel wijder kring. Uwe geschriften blijven hun werk ver richten wanneer hun bekwame auteur zijn ambtelijke loopbaan eervol heeft beëindigd. Uw omgeving is hier lang geweest een ge zocht .pepiniere" voor studearenden, die gij wist te vormen tot goede zelfstandige wer kers. 0 Bij de gestadige wisseling van besturen zijt gij op uw plaats gebleven. Dit is onze gemeente stellig ten goede gekomen en heeft haar een zekere continuïteit in haar be stuursapparaat verschaft, dat nimmer on gestraft kan worden gemist. Sedert het tijdstip waarop gij uw ambt aanvaardde en thans ligt een periode waar in hier veel is veranderd. Vooral de na-oor- logsche jaren hebben in onze gemeente en haar onmiddellijke omgeving een ontwikke ling gebracht, die haar bijzondere eischen stelde aan den arbeid ten stadhuize. Wij be vinden ons trouwens nog volop in die phase De gemeentelijke organen van bestuur heb ben moeite om zich in him wijze van werken te verheffen, naarmate het gewicht van hun arbeid en hun verantwoordelijkheid is toe genomen. In zulk een periode geroepen te zijn geweest, om die organen benevens de commissiën van den raad en alles wat het hun opgedragen bestuur betreft behulpzaam te zijn, het was een even schoone als belang rijke taak. Vaak zagen wij u als het compas. dat wij bij het onvermijdelijke gejaagde tem po van onzen arbeid gaarne gadegeslagen hebben, met de wetenschap, dat het ons het wel ter rechter tijd zou beduiden, zoo wij dreigden den welbeproefden koers te ver liezen. Wij stellen het op hoogen prijs dat ook mevr, van Loenen en uwe kinderen als toe hoorders deze laatste vergadering van den raad, waar gij voor het laatst als secretaris optreedt wilden komen bijwonen. Koninklijke onderschei ding. Het heeft H.M. de Koningin behaagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Van harte wensch ik u geluk met deze Koninklijke onderscheiding. Het is mij een voorrecht u namens het gemeentebe stuur het versiersel daarvan te mogen aan bieden. Ik stel er prijs op u daarmede aan stonds te tooien en hoop dat u zich nog vele VRIJDAG 1 MEI 1936 jaren in het, bezit daarvan zult mogen ver heugen. (Daverend applaus). Uit naam van gemeentebestuur van Bever wijk dank ik u hartelijk voor de wijze waar op u het gemeentebelang hebt gediend. Ten slotte sprak de burgemeester nog een per soonlijk woord van dank voor de medewer king die hij in de korte jaren gedurende welke hij hier werkzaam is, van den heer van Loenen heeft mogen ondervinden. De burgemeester speldde vervolgens de ridderorde op de borst van den gemeente secretaris. die zeer onder den indruk van dit plechtige moment was. De heer Steyn heeft vervolgens als oudste raadslid een afscheidswoord gesproken, waar in hij er op wees, dat de bemoeiingen van den heer Van Loenen ver zijn uitgegaan buiten de gemeentelijke grenzen. Iedereen in ons land, die iets te maken had met het gemeentelijk bestel, kende den heer Van Loenen. Spr. had den secretaris in zijn arbeid ge observeerd en daarbij vatte de heer Van Loe nen alle stroomingen te zamen in dat eene woord: ,,de burgerij". De heer Steyn hoopte, dat de scheidende secretaris nog voldoende gelegenheid zou hebben, om te zien, hoeveel groei er kan zijn in de nu komende periode. „Eerst bij het scheiden, vervolgde spr., leert men elkanders waarde kennen en spr. heeft reden ook dat te vermoeden, wanneer de heer Van Loenen de zaken als ambteloos burger zal gadeslaan. Wethouder Bisschop was den secretaris dankbaar voor de vele waardevolle adviezen, die hij gedurende zijn politieke loopbaan van hem mocht ontvangen. De heer Visser sprak woorden van erken telijkheid mede namens zijn fractiegenoot voor den arbeid van den heer Van Loenen. Wethouder Van Groningen deed dat namens de s.d. raadsfractie, daarbij de vol strekte onpartijdigheid van den secretaris roemend. Spr. bood een fraaie bloemenmand aan. Een laatste afscheidsiooord. Tenslotte was voor den heer Van Loenen het oogenblik aangebroken, om afscheid te nemen uit het gewichtige ambt, dat hem zoo lief wa; Hij wenschte echter in de eerste plaats den voorzitter geluk met zijn benoeming tot bur gemeester van Groot-Beverwijk en hoopte, dat de burgemeester de kracht en de genade zou mogen vinden, om de nieuwe gemeente te be sturen en alle zeer moeilijke vraagstukken op te lossen tot groei en bloei van Beverwijk. De heer Van Loenen dankte vervolgens H.M. de Koningin voor de hem verleende onder scheiding. Te zijner tijd hoopte spr. dat ook te doen aan den Commissaris der Koningin, den Minister en ook aan den burgemeester. (Applaus). De voorzitter sloot daarna de laatste ver gadering van den raad der oude gemeente Beverwijk. De afscheidsreceptie. Zeer velen hebben na de raadsvergadering van de geboden gelegenheid om afscheid van den heer Van Loenen te nemen, gebruik ge maakt. Daarbij zijn ook nog vele hartelijke woorden van warme vriendschap en waardee ring gesproken. Namens het gemeentepersoneel heeft de heer G. K. de Bie, directeur van Openbar- Werken den scheidenden gemeentesecretaris in hartelijke bewoordingen toegesproken. Hij bood hem een prachtig album aan met foto's van de geheels gemeente en facsimiles van den sollicitatiebrief, alsmede van den brief, waarmede het eervol ontslag werd verleend. Het keurig uitgevoerde omslag, alsmede het bindwerk was van de N.V. Samson te Alphen aan den Rijn. De heer D. Kooiman, lid van Ged. Sta ten sprak als persoonlijk vriend. Met den se cretaris heeft hij immers zoo vele jaren sa mengewerkt in de examencommissie en in het vereenigingsleven. In zijn functie van Gede puteerde heeft spr. ervaren, hoe uitnemend de administratie van Beverwijk was ingericht. Vervolgens herinnerde de heer Kooiman aan de vele uitgaven van den heer Van Loenen, een terrein, waarop hij met evenveel eere werkzaam was. Spr. hoopte, dat de heer Van Loenen in dien arbeid compensatie zou vinden voor het gemis, ontstaan door het verlaten van het zoovele jaren vervulde ambt. „Het oude Beverwijk", vervolgde spr. „gaat teniet, maar om als een Phoenix te verrijzen is niet het legendarische aantal jaren noodig." Spr. hoopte, dat het goed gezien was van Ged. Staten, om met algeheele instemming tot de samenvoeging der beide gemeenten te advisee- ren. Tenslotte wenschte hij den heer Van Loenen geluk met de zoo welverdiende koninklijke on derscheiding. De uitgever Samson uit Alphen aan den Rijn belichtte de beteekenis van de uitgaven, die van de hand van den heer Van Loenen verschenen. De heer Vos, secretaris van Heemstede, voerde als laatste spreker het woord namens den Bond van Gemeenteambtenaren en dank te in het bijzonder voor het vele, dat de heer Van Loenen gedaan heeft, om de kennis van de ambtenaren te vermeerderen. Hij bood als herinnering aan dit afscheid een speciale uitgave van het Bondsblad aan, uitgevoerd op kunstdruk. Daarna namen zeer velen persoonlijk af scheid. Aan de 45-jarige loopbaan van den heer J. W. A. C. van Loenen als gemeentesecretaris van Beverwijk was een einde gekomen. Het was een wel zeer eervolle staat van dienst, waaronder thans de onverbiddelijke Tijd een eindstreeep heeft gezet. De heer Van Loenen ging heen op het tijd stip, dat ook de oude gemeente Beverwijk werd opgeheven, de gemeente, die hij heeft zien groeien en toenemen in omvang en be teekenis. Met den eersten Mei breekt een nieuwe phase aan in de geschiedenis van de centrumplaats van midden-Kennemerland. De heer J. W. A. C. van Loenen zal den ontwikke lingsgang van Groot-Beverwijk ongetwijfeld met groote belangstelling van nabij blijven volgen. Het nieuwe Beverwijk geboren. Een jarenlange wensch gaat in vervulling. De eerste Mei van het jaar 1936 brengt de vervulling van een langgekoesterden wensch namelijk de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, een feit, dat voor de centrumplaats van midden-Kennemerland van groote historische beteekenis is. Na langer dan een eeuw ge scheiden te zijn geweest, zijn de oude ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin opgeheven, maar als de dageraad van den eersten Mei aangloorde. was reeds de nieuwe gemeente, die den alouden naam van Bever wijk zal dragen, geboren. Een nieuwe lente, een nieuw geluid! Alles om ons heen spreekt van het nieuwe, jonge leven, dat zich met onweerstaanbare kracht baan breekt. Het oude is voorbij. Er gloort een nieuwe dag. Het nieuwe programma van het Luxor Theater. DE KOERIER VAN DEN TSAAR. Het Luxor Theater vertoont vanaf heden in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofd nummer „Michael Strogoff, de koerier van den Tsaar". Aan den boeienden inhoud van dit filmwerk, dat vervaardigd is naar Jules Ver ne's beroemde boekwerk, ontleenen wij het volgende Ten tijde van Alexander II van Rusland, breekt een Tartarenopstand uit onder aan voering van Emir Feofar Khan; wilde hor den trekken verwoestend op naar Omsk, dat zij weldra veroveren. Telegraafpalen worden omgehakt, dorpen platgebrand, waardoor ook Irkoetsk geisoleerd wordt. Het is echter nood zakelijk, dat de broeder van den Tsaar in Ir koetsk op de hoogte gesteld wordt van de ODmarschplannen van de Russische reserves. Miehaël Strogoff, kozakken-ritmeester, ge detacheerd bij den koeriersdienst, zal den uiterst gevaarlijken tocht door het bezette gebied maken. Hij reist als eenvoudig koop man, met bestemming Irkoetsk, onder den naam van Nicolai Korpanoff, ten sterkste op it hart gedrukt, dat niemand van zijn mis sie op de hoogte mag komen en hij zelfs zijn moeder in Omsk, die hij in drie jaar niet zag. r.iet mag oozceken; het gevaar voor herken- iv' ionnen is te groot. Aan de Tartaren is het bekend geworden dat een koerier van den Tsaar onderweg is raar Irkoetsk. Ogareff, een gedegradeerd oud- Russisch officier, nu de rechterhand van den Emir, belooft de Russische opmarschplannen in diens handen te spelen, waarvoor hij als dank met zijn dochter zal trouwen. Ogareff's vriendin, de zigeunerin Zangara, laat hij door zijn spionnen weten, dat zij den koerier moet volgen. De moeilijkheden voor den koe rier beginnen pas goed als hem duidelijk wordt, dat Zangara weet, wie hij is. Na een aaneenschakeling van emotioneele weder waardigheden bereikt hij alleen Omsk, Nadja is door de Tartaren gevangen genomen. Meer dood dan levend rust hij uit in een herberg. Terwijl hij wacht op het paard, dat de waard voor hem laat zadelen, waarmee hij zijn tocht naar Irkoetsk zal vervolgen, wordt hij opge merkt door zijn moeder. In haar overgroote blijdschap, haar zoon na een zoo lange schei ding weer te zien. roept zij zijn naam. Stro goff schrikt: tot eeen órKs m<"r het v»'or. M-. .1 v r'-v. rauwelijks realiseeren, dat zoo'n groote verandering in het gemeentelijk bestel heeft plaats gegrepen. En toch is de oppervlakte van het nieuwe Beverwijk drie maal zoo groot geworden, toch werd het aan tal ingezetenen verdubbeld. Tienduizend zie len worden opgenomen in den kring der tien duizend, die het oude Beverwijk telde en zij zullen hun zorgen vereischen en zij zullen dezelfde rechten en plichten deelachtig zijn, als de anderen. Het heeft geen zin meer, over alles te spre ken, wat aan deze somenvoeging vooraf ging. Het is ook niet van beteekenis, omdat de eenheid tusschen de twee deelen reeds vele jaren bestond en nu slechts op papier is vast gelegd. Groote gemeenschappelijke belangen worden nu slechts gedragen door de gemeen schappelijke zorgen. De balans komt wat dat betreft, in evenwicht. Uitvoerig hebben wij reeds over de betee kenis en over het wezen van de fusie ge schreven. de fusie, die wij hebben leeren zien, als een belang, van oneindig grooter strek king, dan de plaatselijke beteekenis alleen. Wij zagen haar als een 'streekbelang en zoo konden wij over de subjectieve dingen heen, d.;e in den strijd over het vóór of tegen wer den aangevoerd, dat ééne groote doel bij alles, 'vat wij in den loop der laatste drie jaren over d t vraagstuk schreven, voor oogen houden. De samenvoeging is een feit. Beverwijk, Wijk aan Duin en Wijk aan Zee, zij zijn niet langer ean drieéénheid, zij zijn een éénheid geworden De nieuwe gemeente Beverwijk zal zich haar laak bewust zijn. Er breekt nog een moeilijke overgangsperiode aan, een tijd, waarin nog niet alles kan gaan, zooals men dat gaarne zou wenschen. Maar met een krachtig gemeentebestuur aan het hoofd, on der leiding van burgemeester Scholtens, zullen ook deze tijdelijke moeilijkheden overwon nen worden. De fusie is een feit -en allen zullen er thans aan moeten medewerken om haar ook tot een zegen te maken voor de inwoners van het nieuwe Beverwijk. waar het wemelt van Tartaren, bekend wor den, dat hij Miehaël Strogoff, de koerier van den Tsaar is. Na een enorme zelfoverwinning verloochent hij zijn moeder. Hetzelfde oogen blik dringen nieuwe Tartaren de herberg bin nen, om op bevel van Ogareff. die van Zan gara hoorde dat de koerier reeds in Omsk moest zijn, iedereen gevangen te nemen. Op het laatste nippertje ontsnapt Strogoff. De spannende achtervolging door de Tartaren, z'n ontsnapping, eindelijk toch zijn gevan genneming. de aangrijpende scène, als hem op bevel van den Emir de oogen uitgebrand zullen worden, de sfeer in het Tartarenkamp met het prachtige Russische ballet, het ge vecht tusschen de Russen en de Tartaren, kunnen niet in een kort bestek beschreven worden en moet men zien, wil men volkomen onder den ban van Jules Verne's gezond sen sationeel gegeven komen. Geleid door Nadja, vertrekt Strogoff als blinde naar Irkoetsk. Het is Ogareff gelukt onder Strogoff's naam tot het hoofdkwartier door te dringen, belangrijke verdedigingsbe- richten aan deTartaren door te geven waar door 'thun- mogelijk wordt, Irkoetsk van de landzijde aan te vallen,Ben absolute ondergang van 't Russische Rijk zou het gevolg geweest zijn. als niet de echte koerier op zeer onver wachte en spannende wijze den verrader on schadelijk wist te maken. Rusland is gered en Miehaël Strogoff wordt naar verdienste be loond voor de heldhaftige, zich zelf volkomen wegcijferende wijze, waarop hij zich heeft gfkweten van zijn haast onmenschelijke taak. /CUEItP/ 'TJUMTNI HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 30 v. Meilila te Rott. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Maasdam, Rott. n. N.-Orleans, 28 v. Galves ton. Lochgoil, 26 v. Rott. te Vancouver. Leerdam, Philadelphia n. Rott. 28 v. Nor folk. Beemsterdijk, 30 v. New-York te Rott. Blommersdijk, 30 v. Rott. n. Baltimore. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Almkerk (uitr.) p. 29 Kaap de Goede Hoop. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (thuisr.) 29 van Bassens. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk, 30 van Hamburg te Amst. Jaarstroom, uitr.) 27 te Bathurst. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Jagersfontein, (thuisr.) vertr. 30 (8 n,m.) v. Antw. via Vliss. Bloemfontein, 29 v. Rott. te Beira. Randfontein, 30 v. Hamburg n. Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 29 (11.54 v.m.) 370 mijl z W. van Land's End, 1 (6 n.m.) te IJmuiden verw. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr.) pass. 29 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, Valencia n. Rott. pass. 29 Gi braltar. Atlas, 24 v. Curacao n. N.-Columbia. Bacchus, 29 van Samos n. Piraeus. Baralt, 29 van Curacao n. Bovenwindsche eil. Bodegraven, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Ganymedes, 29 v. Cavalla n. Algiers. Hebe, La Plata n. Amst. 29 (8.19 v.m.) 60 m. Z. van Niton. Midas, 23 v. Curacao n. Haiti. Oberon, 29 van Hamburg n. Amst. Perseus, 29 van Bilbao naar Santander. Titus, 30 v. Valencia te Rott. Vesta, 29 v. Malaga n. Huelva. Crijnssen, 28 van Barbados te Cristobal. Amsterdam, Chili n. Amsterdam 29 te Liver pool. Hercules, Bourgas n. Rott. p. 30 (4.15 n.m.) Lydd. Venus 30 v. Barcelona te Genua. Ulysses, 30 v. Salonika n. Izmir. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 30 te Marseille. Indrapoera, 30 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone, 29 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alwaki. 30 v. Hamburg te Rott. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Dolius, 30 v. Batavia te Amst. Achilles, Japan n. Rott. 29 te Hongkong. Phrontis, Batavia n. Amsterdam 28 van Marseille. Myrmidon, Batavia n. Amst. 28 v. Colombo. Leartes, Amst. n. Java p. 30 Gibraltar. Eurymedon, Batavia n. Amst. 29 v. Cadix. Glenogle, Dairen n. Rott. 29 v. Taku Bar. City of Bristol, Japan n. Rott. 29 te Singa pore. Aeneas, Japan n. Rott. 28 van Kobe Glenshil, Japan n. Rott. 30 v. Oran. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello, 30 v. Batavia te Amsterdam. Sembilan (uitr.) pass. 20 Ouessant. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba aangekomen Belgische motortankschip Motocarline passeer de naar Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Schade hersteld. De sleepboot Beverwijk X, welke de vorige week schade beliep door aanvaring met een sluismuur, heeft deze schade te Amsterdam hersteld en vertrok gisteren met den onder- losser V. H. B 63 naar Rochester. Technische proeftocht. Het Engelsche tankmotorschip Telena, het welk te Amsterdam een belangrijke reparatie van de motor had ondergaan, vertrok gisteren naar de Noordzee voor het houden van een technischen proeftocht. AANGEKOMEN. 29 April: Cormoran m.s. Londen Maaskerk s-s. West Afrika 30 April: Gateshead s.s. New Castle Astarte s.s. Bremen Westlaan m.s. Mistley Venersborg s.s. Söderhamn Poelau Tello m.s. Ned. Indië Dolius m.s. Ned. Indië Motocarline m.s. Aruba Express m.s. Porthleven Vechtstroom s.s. Huil Bowling s.s. Leith Gudur s.s. Malmö Afon Gwili s.s. Llanelly Hontestroom s.s. Londen Hebe s.s. West Indië Standaard s.s. Bristol VERTROKKEN. 29 April: Margaretha m.s. Aberdeen Peisander m.s. Londen Irene m.s. Exmouth Oise m.s. Exmouth Trito s.s. Rotterdam Beverwijk X sl.b. Rochester v. H. B. 63 onderl. Rochester 30 April: Theseus s.s. Kopenhagen Telena m.s. Curacao. IJs in de houthavens. De haven van Rafsö is geheel ijsvrij, zoodat de scheepvaart heropend is. Uit Archangel wordt bericht, dat het ijs op de Dwina vermoedelijk 7 Mei in beweging zal komen zoodat de scheepvaart tusschen 20 en 25 Mei heropend kan worden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 April. Ondertrouwd 29 April: J. Ames en C. W. van Deventer; 30 April: W. Hamoen en W. G. Lok; J. van Zon en A. A. Moojen; R. Bootsma en H. B. Jansen. Getrouwd 30 April: H. Dekkers en J. L. Boeree; K. B. Meijerhof en M. W. M. Revers; G. van Langelaar en C. A. Geels; A. Moejes en L. E. Brandt. Bevallen. 27 April: J. ZonruiterMatthijsse, d. 28 April: S. B. v. d. LindenDreher, d. L. E. Bosman—Götz v. d. Vet, z. J. Ackermann—Roo- denburg, z en d. 29 April: M. KooijmansJan sen, z. M. J. Martens—De Vries, d. M. Punt De Vries, d. Overleden. 29 April: C. Duin, 70 j., Roosveld- straat. J. A. Schrama—Takkenberg, 86 jaar, Aelbertsbergstraat. F. Bruijn—Swiers, 85 jaar, Marnixstraat,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5