VERWACHT WORDENDE SChZ. ZN: gggWEERBERIOff BEVERWIJK Zeilen op het Uitgeestermeer Feestelijke opening- van het seizoen. Men schrijft ons: Het tijdstip, waar iedere watersport-be oefenaar met ongeduld op heeft gewacht, daar! De booten, tuigage, zeilen en motoren zijn weer opgeknapt en in orde gebracht, Kleine werkzaamheden, welke altijd op het laatste moment nog opduiken, worden met spoed verricht, immers Zondag 3 Mei is d opening van het seizoen! Dan wil ieder weer met zijn nieuwe- of nieuw geschilderde boot pronken. Dan willen zij weer hun sport gaan beoefenen, iets wat zoo noode onderbroken moest worden. Zondagmorgen om 10 uur is dan de vloot- schouw. Alle booten liggen in de haven ge meerd, de zeilen in top, klaar om het water te doorklieven. Na korten tijd verlaten allen de haven en blijven in engen kring varen. Om twaalf uur vinden de wedstrijden plaats. Daarvoor is het een drukte van be lang, alles wordt nog eens extra nagezien en overtollige ballast aan den wal gezet. De wed strijden zelf vormen wel het hoogtepunt van den dag en zullen, in verband met de groote uitbreiding van de vloot, nog interessanter zijn dan het vorige seizoen. Des avonds om 9 uur wordt de in het vorige seizoen uitgestelde gondelvaart gehouden. Voorop een sterke motorboot gevolj door een groote vlet, waarop een muziek corps. Daarachter aan een 150 Meter lange sleeptros, volgen alle booten, versierd en met brandende lampionnen. Degenen welke dit eens gezien hebben, willen dit steeds weer zien. het is een imposant gezicht en zal zeker de moeite om een bezoek aan de Jachthaven te Uitgeest te brengen, loonen. De haven is te bereiken via de Meldijk. De ingang is even voor de tweede molen, links. Waar tevens de V.V.V. een feestweek orga niseert, wordt een groote drukte verwacht. OPENBARE VERKOOPING. Vier huizen voor f 3700 Donderdagmiddag werden in Hotel „Oud- Meerenstein" in het openbaar verkocht ten overstaan van notaris J. van Munster van Heuven uit Haarlem de woonhuizen Rijks straatweg 272a, 272b, 274 en 274a, samen groot 5 A 3 c.A. Kooper van de vier perceelen was de heer D. Teer, alhier voor het totale be drag van f 3700. CANDIDAATSTELLING EN STEMMING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan Gedeputeerde Staten geadviseerd, om de candidaatstelling en de eventueele stemming voor de verkiezing van de leden van den raad der nieuwe gemeente Beverwijk te doen plaats hebben resp. op Dinsdag 26 Mei en Woensdag 1 Juli a.s. ORANJEAVOND IN HET HERVORMD VEREENIGINGSGEBOUW. Ter herdenking van den verjaardag van H.K.H. prinses Juliana werd gisteravond in het Hervormd Vereenigïngsgebouw aan de Oosterwijkstraat een Oranje-bijeenkomst ge houden. De aanwezigen zongen het eerste vers van Psalm 150. Hierna las Ds. Krijger het bijpassende bijbelgedeelte en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette hij de aan wezigen hartelijk welkom en dankte tevens de dames en heeren die geheel belangeloos hun medewerking aan de organisatie van dezen avond gegeven hadden. Al zijn de tijdsomstandigheden er niet naar dat uitbundig feestgevierd kan worden, toch, aldus Ds. Krijger, willen wij op eenvoudige wijze herdenken, dat God prinses Juliana weel een jaar voor haar land en volk heeft willen sparen. Mevrouw C. HonigOllefen zong op zeer verdienstelijke wijze,aan de piano begeleid door mej. B. Swalve „Feestlied" van N. C. Hopman- Kwast, „Oranje Boven" van H. van 't Kruis en „Stug" van E. Wettig-Weissenborn. De heer P. Hagendoorn declameerde vervol gens alle coupletten van het volkslied „Wil helmus van Nassauwe". Alvorens hiertoe over te gaan hield hij nog een korte inleiding, waar in hij o.m. er de aandacht op vestigde, dat ons volkslied, in het karakter van de muziek meer klassiek is, in tegenstelling met die van an- •lere landen die in uitvoering vlotter en leven diger zijn. Een andere bijzonderheid noemde spreker dat het „Wilhelmus" een z.g. naam- gedicht is. Dit maakte de heer Hagendoorn duidelijk door bij zijn declamatie de begin letters van ieder couplet op een daarvoor ver vaardigden en met de driekleur en oranjedoek gedrapeerde opstand, neer te laten zetten, waarbij tenslotte de naam „Willem van Nas- sov" verkregen werd. Een langdurig applaus beloonde de heer Hagendoorn voor het vele werk, dat hij aan de uitbeelding van zijn declamatie gegeven had. De heeren C. de Boer, G. de Boer en W. van der Kamp, resp. viool, guitaar en harmonium, brachten achtereenvolgens „Solvejgs lied", Grieg, „Frühlingserwachen" E. Bach en „Ga votte" van Fr. J. Gossec, ten gehoore. Hierna hield D,s. Krijger een rede over het onderwerp „Onze kroonprinses". Het is aldus spreker, vandaag 27 jaar geleden, dat in iedere stad en dorp de vlaggen wapperden, die de geboorte van een koningskind meldden. De prinses, aldus spreker, is door haar ver standige opvoeding een ware prinses gewor den. iemand die een open oog heeft voor de dingen om haar heen. Haar meest treffende karaktereigenschappen zijn wel de echtheid en de eenheid. Als voorbeeld hiervan ver telde spreker enkele voorvallen uit haar kin derjaren. In 1927 kreeg zij op achttien jarigen leeftijd meerderjarig, van rechtswege zitting in den Raad van State. Nog een ander belang rijk feit gebeurde in 1927. Op Zondag 12 Juni. werd prinses Juliana, na haar belijdenis des geloofs, met 32 anderen in de Julianakerk te Den Haag aangenomen. Ook hieruit bleek, vervolgde spreker, hoe wij een prinses hebben, die zich het evangelie niet schaamt. In Sep tember van dat jaar begon haar studenten tijd. Hier werd de eigenlijke grondslag ge legd van haar sociaal werk, waarvan wij als resultaat zien de oprichting van het crisis comité, haar medeleven met vooral de jeug dige werkloozen etc. Uitvoerig verhaalde Ds. Krijger hierna hoe de prinses door haar eenvoudig optreden steeds meer de liefde van haar volk wist te winnen. Dit bleek vooral toen zij zoo zwaar getroffen werd door het verlies van haar vader en grootmoeder en uit het geheele volk blijken van belangstelling en medeleven kreeg. Laten wij, zoo eindigde spreker, dankbaar zijn voor zulk een kroonprinses, en laat ons hopen, dat wanneer zij haar moeder eens op zal volgen, zij ons land met even veel beleid zal regeeren als onze Koningin het nu doet. Gemeenschappelijk werd hierna het „Wil helmus" gezongen. Het ensemble Van der Kamp gaf nog enkele nummers ten beste, waarna Ds. Krijger den avond op de gebruikelijke wijze sloot. Rest ons nog te vermelden, dat de financi- eele opbrengst van de samenkomst bestemd was voor de restauratie van het orgel in het Ned. Hervormde Kerkgebouw. Maatregelen ïn verKand met de fusie. In verband met de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, die met ingang van heden 1 Mei is tot stand gekomen, zijn verscheidene maatre gelen genomen om de zaken der gemeente lijke huishouding zoo goed mogelijk te doen functioneeren. Hedenmorgen zijn alle regis ters van den Burgerlijken Stand en de be volking van de opgeheven gemeente Wijk aan Zee en Duin naar het stadhuis van Be verwijk overgebracht. Alle aangiften van ge boorten en sterfgevallen alsmede van ver huizingen binnen de gemeente moeten van heden af aan de secretarie of aan het bu reau van den. Burgerlijken Stand gevestigd in het stadhuis van Beverwijk geschieden. In verband met de toeneming van het zie lenaantal met ongeveer 10.000 zal de secre tarie in drie afdeelingen worden gesplitst, namelijk eerste afdeeling: algemeene en so ciale zaken; tweede afdeeling: financiën, on derwijs en personeelszaken, derde afdeeling: Burgerlijk Stand, bevolking, militaire zaken en verkiezingen. Ten gerieve van onze nieuwe ingezetenen vermelden wij hierbij de uren van openstelling van de verschillende bu reaux der gemeente: Burgerlijke Stand da gelijks van 10 tot 12.30 uur; secretarie van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 3 uur, des Zater dags van 9 tot 12.30 uur; het kantoor van den gemeente-ontvanger is met uitzonde ring van Maandag dagelijks van 9 tot 12 uur geopend. Ten aanzien van de politieveror dening, van de bouwverordening en van de belastingverordeningen kunnen wij mededee- len dat voor het nieuwe deel der gemeente de verordeningen, die op 30 April van kracht waren, zullen blijven gelden totdat de raad daarin heeft voorzien. Verzoeken om bouw vergunningen en dergelijke moeten aan B. en W. van Beverwijk worden gericht en alle informaties omtrent de bouwverordeningen zijn te verkrijgen aan het bureau van open bare werken op het C. H Moensplein. De nieuwe schoolgeldaanslagen zullen in het nieuwe deel der gemeente eveneens volgens de daar bestaande verordeningen worden geregeld. Betreffende den ophaaldienst van haard- asch en vuilnis vernamen wij, dat dit zal blijven gebeuren door den tegenwoordïgen contractant, die in Wijk aan Zee en Duin dezen dienst behartigde. Wij hebben verder geïnformeerd naar de berekening van de stroomtarieven van het electrisch net. De gemeente Beverwijk heeft nog -een contract met het P.E.N. loopen tot 1938, waardoor de gemeente een eigen gemeente-electrisch be drijf kan exploiteeren. In Wijk aan Zee en Duin was dat niet het geval. Daar werd de stroom rechtstreeks door het. PEN geleverd. Dat zal ook in de toekomst blijven gebeuren. Voor het oude deel der gemeente blijven dus de bestaande tarieven gelden, terwijl voor het nieuwe deel der gemeente de tarie- van van !t PEN in rekening worden gebracht. Met betrekking tot de politie kunnen wij het volaende mededeelen: Het bureau van politie blijft gevestigd aan de Breestraat, het corps blijft gecentraliseerd. Op den politiepost te Wijk aan Zee wordt voorloopig de dienst waargenomen door den chef-veldwachter, die gedurende het badseizoen belast wordt met den politiedienst. Tn het voormalige gemeentehuis van Wijk aan Duin blijft een politiepost gevestigd, die evenwel niet door loopend bezet zal zijn. Alle politiezaken zul len afgehandeld worden op het hoofdbureau van politie in de Breestraat, dat dag en nacht is geopend en waar alle bescheiden aanwezig zijn. Bij brandmelding moet het hoofdbureau van politie worden gewaar schuwd (telefoon 2135). Vandaar gaat ook de alarmeering voor Wijk aan Duin uit. Bij brand te Wijk aan Zee moet de politiepost aldaar worden gewaarschuwd of de brand meester Kleyn. De politie en de brandweer beoordeelen of de motorspuit vereischt wordt. Deze wordt zoo noodig van uit Be verwijk gealarmeerd. Het brandweermate riaal te Wijk aan Zee zal worden aangevuld met de zg. politie-babyspuit. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned, Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Dnsdag 5 Mei in het veilingsgebouw „Centrum" aan de Koningstraat een leden vergadering. De agenda vermeldt o.m. een keuring van inzendingen en het uitreiken van de prijzen voor het tuinteekenen. De heer A. v. d. Wel, directeur van pe bloemenveiling, zal daarna een inleiding houden over het bossen en het behandelen der bloemen voor de markt. 'gekocht door dén heer F. Jöngejans, IJmui- den voor 1760; het woonhuis met erf en groote schuur Willebrordstraat 103 werd ver kocht' door den heer J. F. Kockx, IJmuiden voor 1875. De drie landhuisjes Marnixlaan 8, Da Costa- laan 43 en Tollenslaan 7 te Driehuis werden niet verkocht. HEEMSKERK IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 1 MEI. Tarbot per K.G. f 10.80. Griet per 50 K.G. f 21—11. Tongen per K.G. f 0.71—0.55. Zetschol per 50 K.G. f 26. Kleine schol per 50 K.G. f 17,502.30. Schar per 50 K.G. f 4—2,20. Tongschar per 50 K.G. f 2119. Vleet per stuk f 0.83. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 155.40. Kabeljauw per 125 K.G. f 29,5017,50. Groote gullen per 50 K.G. f 9. Kleine gullen per 50 K.G. f 97,50. Wijting per 50 K.G. f 4.60— 2,20. Makreel per 50 K.G. f 7.50—2.10. Heilbot per K.G. f 0.90—0.66. Leng per stuk f 1,501,20. BESOMMINGEN. Trawlers: Maria Elisabeth, IJM. 114, 85 m. 800 Bruinvisch, IJM. 97, 90 m. 850 Limburgia. IJM. 54, 160 m. 1700 Beuger: VI. 217 670. Logger: Sch. 132. 400. OPENBARE VERKOOPING. Gisteren vond in „De Griffioen" ten over staan van notaris W. A. Dolleman een open bare verkooping plaats van eenige woon- en winkelhuizen, die het volgende resultaat had: Het woon- en winkelhuis Velserduinweg 90 en 90a werd gekocht door H. M. Koning te Sant poort voor 4450; het woon- en winkelhuis Velserduinweg 175 werd gekocht door den heer Van Wezel q.q. voor 3360: het woonhuis met erf en groote schuren, Stationsweg 80 werd Schip Amsterdam x) Amabilitas Amstelland x) Alkmaar x) Aurora Agamemnon Amstelkerk Breda x) Barneveld British Monarch Boskoop Bodegraven Bacchus Bachi Berenice Bloemfontein x) Caribia x) Ceres (Ned.) Deucalion Eurymeöon x) Enggano Eemland Euterpe Freiburg Flying Norseman Grootekerk x) Ganymedes Gaasterkerk Hindustan Hilversum Hercules (Ned.) Heemskerk Halle verm, aankomst Laatste bericht Inhambane x) Irene (Ned.) Ilse Jagersfontein J. v. Oldebarneveld x) Johan de Witt x) Jantje Eppiena Kyphissia Myrmidon x) Montferland x) Noravind x) Nereus (Ned.) Nausicaa Orion (Ned.) Peisander x) Phrontis x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Pyrrhus Polydorus Patricia Poelau Laut x) Pluto (Ned.) Randfontein Rhea (Ned.) Saleier x) Salland x) Silamoer x) Stella (Ned.) Strix x) Simon Bolivar x) Saturnus Supetar Sesostris Tajandoen x) Titus (Ned.) Triton Tawali x) Vesta (Ned.) Zeester Chili Bona (v. IJm.) Buenos Aires Chili. Midd. Zee Valencia West Afrika Chili Chili Rosario Chili Hamburg Alexandrië Bilbao (v. IJm.' Gdynia Zuid Afrika Pto Barrios Bourgas Midd. Zee Batavia Batavia Hamburg Bordeaux Ned. Indië Plymouth Japan Alexandrië Japan Rangoon Rosario Bourgas Zuid Afrika Ned. Indië Buenos Aires West Indië Swansea Zuid Afrika Batavia Batavia. Norresundby Mexico Batavia Buenos Aires Curacao Stettin Hamburg Alexandrië Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia West Indië Batavia Gothenburg Zuid Afrika Danzig Ned. Indië Buenos Aires Batavia Alexandrië Constantza Barbados. Hamburg Santa Fé Tampico Batavia Midd. Zee Maranham Hamburg Valencia Danzig 30 April 29 Mei 20 Mei 5 Mei 3 Mei 20 Mei heden 17 Mei 28 Mei 16 Juni 2 Mei 15 Mei 30 April 6 Mei 4 Mei 18 Mei 8 Mei 3 Mei 12 Mei 3 Juni 3 Mei 21 Mei 15 Mei 3 Mei 5 Mei 3 Mei 8 Mei 7 Mei 26 Mei 31 Mei 4 Juni 10 Mei 3 Mei 3 Mei 12 Mei 1 Mei 12 Mei 12 Mei 11 Mei 3 Mei 30 Mei 1 Mei 11 Mei heden 29 April te Liverpool. 24 April van Gibraltar. 1 Mei vertrokken. 24 April van Callao. 29 April te Fiume. 29 April van Gibraltar. 29 April van Duala. 18 April van Curacao. 26 April van Curacao. 9 April vertrokken. 24 April van Corral. 30 April te Antwerpen. 29 April van Samos. 26 April vertrokken. in lading. 29 April te Beira. 29 April van Cristobal. 26 April te Stamboul. 28 April te Burriana. 29 April van Cadix. 22 April vertrokken, vertrekt 2 Mei. 1 Mei vertrokken. 27 April van Batavia. 29 April vertrokken. 26 April van Colombo. 29 April van Cavalla. 27 April van Yokohama. 28 April van Land's End. 24 April van St. Vincent. 30 April van Beachy Head. 26 April van Mombassa. 27 April te Bombay. 17 April vertrokken. 18 April van Pto. Barrios. 30 April vertrokken. 30 April te Antwerpen. 27 April van Perim. vertrekt 6 Mei. 27 April vertrokken. 3 April van La Guayra. 28 April van Colombo. 25 April van Rio Janeiro. 30 April te Antwerpen. in lading, vertrekt 2 Mei. 29 April vertrokken. 30 Aprilte Londen. April van Marseille. 27 April van Padang. 27 April van Port Said. 25 April van Penang. vertrekt 2 Mei. 26 April van Trinidad, in lading. in lading. 30 April van Hamburg. 29 April te Kopenhagen. 27 April van Gibraltar. 24 April van Teneriffe. 29 April van Port Said. 30 April te Castellon. in lading. 28 April vertrokken, vertrekt 2 Mei. in lading, vertrekt 2 Mei. 29 April vertrokken. 30 April te Rotterdam. 27 April te Londen. 28 April vertrokken. 30 April van Gibraltar. 23 April vertrokken JAARVERGADERING R.K. COÖP. BOEREN LEENBANK. In het R.K. Vereenigingsgebouw hielcl de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergadering- onder voorzitterschap van den heer C. v. Dui venvoorde. Aanwezig was een inspecteur dei- Centrale Bank uit Eindhoven; 131 leden waren aanwezig. De rekening over 1935 luidde als volgt: Ontvangsten: speergelden f26.850,75, voor schotten f7.674,20, looprekening f38.535,05, rente voorschotten f2.975,42, buitengewone in komsten f 131,65. Uitgaven: spaargelden f 41.005,67, voorschot ten f 4.675, loop rekening f 22.554,98, rente spaargelden f 2.672,52, rente loopende reke ning f 4.892,34, provisiekosten f 175,32, buiten gewone uitgaven f 1.199,29. De balans sloot met een bedrag van f 158.639,42 waarin is verdisconteerd een ver lies van f 17.848,75, hoofdzakelijk voor afschrij ving van dubieuze vorderingen. Een mededeeling werd gedaan van den voor zitter der Centrale Bank te Eindhoven dat, ingeval mocht blijken dat door verliezen door insolventie van debiteuren het bestaan van de afdeeling Heemskerk gevaar zou loopen, de Centrale Bank financieelen steun zal verlee- nen. Hierna werden de rekening en balans met algemeene stemmen goedgekeurd. De rentestandaard werd als volgt vastge steld: Direct opvorderbaar spaargeld: 314 pct„ deposito met 1 jaar opzegging: 3 3/4 pet., rente voorschotten: 5 pet., loop. rekening: 3 1/4 en 5 1/4 pet., provisie: 1/8 pet. Bij de bestuursverkiezing werd het perio diek aftredend bestuurslid C. de Ruyter Czn. herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. de Ruyter S.zn., werd gekozen de heer A. Meiland, die lid was van den Raad van Toezicht. VKTJBX'G T MET 193g De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordeliikp, Noordoostelijken wind. Gedeelbiiu? ,tot wolkt. Weinig of geen regen Wi- verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.8 m.M. te Yarmouth Laagste 749.1 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 48 p. 40 p, 45 F, 1 m,M. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 0.23 uur; n.m. 12.51 uur Zondag v.m. 1.17 uur; n.m. 1.40 uur' Maandag v.m. 1.56 uur; n.m. 2.12 uur' CASTRICUM DRIEHUIS. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. JAARVERGADERING ORANJEVEREENIGING. Onder voorzitterschap van den heer J. H. A. Anten hield de Oranjevereeniging „Driehuis" haar jaarvergadering, welke in verband met den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana een feestelijk tintje droeg. Precies op den vastgestelden tijd opende de voorzitter de vergadering welke flink be zet was. De heer Anten heette ih het bij zonder welkom burgemeester en mevrouw Kwint. Spr. noemde de tegenwoordigheid van den burgemeestr een eer en een genoegen en voor het feit, dat Velsens burgemeester bereid was gevonden hedenavond een korte in leiding' te houden, was, zoo verzekerde spr.. de Oranjevereeniging zeer erkentelijk. Zich tot mevr. Kwint wendend, zeide de heer Anten, dat ook haar tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld. Wil, zoo zeide spr., in deze bloemen een bewijs zien, hoezeer we uw tegenwoordigheid waardeeren (ap plaus). Hierna hield de burgemeester een korte inleiding over de beteekenis van Prinses Juliana voor ons land. Spr. ging in gedachte terug naar 1909, toen 51 saluutschoten aan kondigden, dat een prinses geboren was en de Or an je-dynastie voor uitsterven behoed was. Alom in den lande verwekte dit feit groote vreugde. Thans viert onze Prinses haar 27sten ver jaardag. Talloos velen zijn de bewijzen, waar uit blijkt, hoezeer de Prinses met het Ne- dërlandsche volk, waarover zij eenmaal zal regeeren, medeleeft. In alle opzichten blijkt zij een waardige nazaat te zijn van de grooten Willem van Oranje, die in tijden van nood tusschen Nederland en Oranje een band heeft gelegd, welke onverbrekelijk En haar handelingen zijn volkomen in overeenstemming met wat haar grootvader Koning Willem III eenmaal getuigde: „Oranje kan nooit genoeg voor liet Nederlandsche volk doen'. De burgemeester eindigde tenslotte onder applaus met: „Zoolang als Nêerlands stamboom bloeit, Wordt onze tuin nooit uitgeroeid". Na het vertrek van den burgemeester, die ook nog elders een herdenkingsrede moest uitspreken, werd het verdere deel van de agenda afgewerkt. De secretaris, de heer Van der Weele, bracht een uitstekend verzorgd jaarverslag uit. Hierin memoreerde hij o.a. dat de feesten van 31 Augustus, ondanks de minder vol ledige medewerking van het weer. uitstekend ;eslaagd waren, dat de medewerking van het gemeentebestuur en de pers te loven viel, dat het ledental nog voor uitbreiding vat baar was en dat Driehuis op Koninginnedag er nog feestelijker zou uitzien, wanneer het aantal uitgestoken vlaggen nog grooter zou zijn. De heer van der Weele had den dank van den voorzitter en de vergadering in ontvangst te nemen. Het financieel verslag van den heer Pol derman vermeldde een batig saldo, wat niet applaus werd begroet. Bij de bestuursverkiezing memoreerde de heer Anten, wat de scheidende besturusleden de heeren Schuitman en van 't Kaar, voor de vereeniging waren geweest. Eerstgenoemde heeft in zijn kwaliteit van secretaris ontzet tend veel werk verzet in de twee maanden welke telkenjare aan het Koninginnefeest vooraf gingen. Het spijt ons, dat de heer Schuitman heengaat, maar wij hebben zijn besluit te eerbiedigen. De heer Van 't Kaar was nog slechts kor ten tijd lid, doch hij bleek een waardevolle kracht te zijn. Hierna werden de aftredende bestuurleden de heeren S. Mook, E. J. Polderman en J. Dam, bij acclamatie herkozen, In bovenge noemde vacatures werden door het bestuur candidaat gesteld de heeren Bode en J. J. Waagmeester. Deze heeren werden bij ac clamatie herkozen. Alvorens de heer Anten een -welgekozen slotwoord sprak, dankte de heer Willem van Heyst het bestuur voor al wat het in het afgeloopen vereenigingsjaar had gedaan. Hiermede was het officieele gedeelte af- eloopen en zou de bekende conférancier Willy Albert de aanwezigen eenigen tijd aangenaam bezig houden. Deze was door ziekte echter verhinderd en nu nam Prof. Antonini zijn taak over. Dat ook diens op treden in de smaak viel. behoeft zeker geen nader betoog. Des middags zou voor de kinderen een goochelaar optreden. Ook deze zond echter bericht van verhindering. Toen werd „Oom Piet' uit IJmuiden-Oost bereid gevonden met zijn poppenkast op te treden en dit viel zoo zeer in de smaak, dat nog een tweede voor stelling noodig was. Driehuis heeft op waardige wijze den ver jaardag van onze Prinses gevierd. DE HANZE. Op 13 Mei a.s. ledenvergadering van de Rk Middenstandsvereeniging „De Hanze" in 'dé zaal van den heer Jan Kehl. AANBESTEDING. Op de Donderdag gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woning met bakt kerij voor rekening van Th. Bijman waren in. gekomen 8 biljetten. A. Hopman f5996; C. de Groot f5842; Joh Res f5785; T. Tromp f 5775; Ant. Borst f 5675-' Nootenbos en Veenstra f 5490; P. de Niis f5375; J. Houtenbos f5298. Schilderwerk ingekomen 6 biljetten: Joh Weda f714; W. J. Tromp f 720; Fa. P. Port». gies f705; S. J. Schram f449; G. J. Krimo f432; Th. Keijzer f380. Het inschrijvingsbiljet van laatstgenoemde werd ongeldig verklaard, daar niet volgens bestek was ingeschreven. Gunning is aange- houden AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater- staat te Haarlem aanbesteed: het verwisselen, schoon- en roestvrijmaken en herstellen van de vloeddeuren van de spuisluis, de Zuider- sluis en de kleine sluis te IJ muiden, met bij komende werken, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Het laagst werd ingeschreven door J. van der Vlies te Sliedrecht voor f 10.545. HONKBAL HET WEDSTRIJD-PROGRAMMA. Al is de competitie nog niet begonnen, er worden toch al wedstrijden gespeeld. Het vervolg en slot der Haarlemsche openings- wedsti-ijden luidt als volgt: Zaterdag 2 Mei: 3 uur a. H. H. C.—Haarlem 3 uur b. D. E. V.Swastika half 5. Winnaar aWinnaar b. De eerste wedstrijd heeft plaats op het ter rein van E. H. S. aan den Vergierdeweg, ter wijl de tweede tegelijkertijd gespeeld wordt op het terrein van Swastika. De finale wordt vlak erna weer op het E. H. S.-terrein ge speeld. Voor Zondagmorgen heeft „Haarlem" we derom vastgesteld H. H. C.E. D. O., de ont moeting om den Haarlem-beker, die Zondag j.l. wegens regen niet kon door gaan. Deze zal plaats hebben op het gem. sportterrein aan de Van Nesstraat en begint te 10 uur. Ook de seriewedstrijden van „Schoten" wor den vervolgd. Zondagmorgen half tien begint op het Schoten-terrein Schoten I—I. V. 0. en op het E. H. S.-terrein te 10 uur Haarlem III D. E. V. I. Ook in Amsterdam gaan de openingswed strijden voort. Voor Zaterdagmiddag zijn vast gesteld: a. D. W. S.—A. F. C. II b. Quick I—A. F. C. I c. S. h. e. 1. 1.—Z. R. C. d. Blauw Wit IV. V. G. A. I e. Winnaar aWinnaar b f. Winnaar cWinnaar d UITBREIDING VAN DEN N. H. B. Bij den Ned. Honkbalbond hebben zich als lid aangemeld: S. D. A. (Sportclub De Alge meene) benevens de Amsterdamsche voetbal clubs Zeeburgia en D. W. V. Ook D. E. C„ die zich tijdelijk had terugge trokken, heeft zich thans weer aangesloten. SAMENSTELLING IE EN 2E KLASSE. Ook dit jaar zal de eerste klasse bestaan uit zeven negentallen, t.w.: Ajax, Blauw Wit, E. D. O., Haarlem, H. H. C„ Quick en V. V. G. A. De tweede klasse telt elf negentallen en is daarom verdeeld in twee afdeelingen. In afd. A komen uit: De Duvianen (Velsen), The Catchers, H. H. C. II, R. C. H. I en S. h. e. 1. 1.; in afd. B. A. F. C. I, E. D. O. D. E. V. I, Haarlem II, V. V. G. A. II en Z. R. C. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 1 MEI de Pont: „Hoe komen wij aan „Om moreele redenen ontslagen' Bioscoop geld" en S uur. Bioscoop geld" en 8 uur ZATERDAG 2 MEI de Pont: „Hoe komen wij aan „Om moreele redenen ontslagen AGENDA TE HAARLEM. Heden- VRIJDAG 1 MEI Gemeentelijk Concertgebouw: 1 Meifeest van de S. D. A. P. Frans Hals Theater: „Michael Strogoii, de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9-15 uur- Cinema Palace: „Squibs", het bloemenmeisje van Piccadilly, 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Krullekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje uit de onderwereld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Ciné Café Dreef zicht: nieuw programma geluidsfilm. La Gaité, Raaks: Co-Ja-Sho orkest. ZATERDAG 2 MEI Stadsschouwburg, Wilsonspleln: -Es. einmal ein Musikus" door de Fritz Hirsca Operette. 8 uur. Santpoort: algemeene ledenvergadering van „De Lichthoeve/', Kweekerslaan 13, nam- 3 30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's midd* os en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6