SCHEEP/ TJUÜ BEVERWIJK Mei. N.V. Tabakskerverij Conventies. Generaal Grazianl schiet in het Zuiden van Abessynië niet hard genoeg op; de tegenstand van Ras Nasiboe met zijn Turkschen advi seur is te verwoed; generaal Graziani gaat het nu met mosterdgas probeeren. pit is dezer dagen gemeld en iedereen die het leest voorziet dat de Europeesche tech niek, lees: beschaving, via deze reeds-beproef- de methode een nieuwe zege op de barbaar- scbe Abessyniërs zal behalen. Het is zeer dui delijk dafc de ïtaliaansche overwinningen op de Abessyniërs te „danken" zijn aan die triom fen der Westersche cultuur: het oorlogsvlieg tuig en het gas. Beide veroorzaken een pani sche ontzetting onder inlandsche troepen, die al5 wanhopigen hun grondgebied verdedigen maar tegen dezen sluipmoord machteloos zijn. Gij zult in dit blad het artikel gelezen hebben van jhr. dr. van der Does, van de in grotten verscholen Nederlandsche ambulance, waar in hjj beschreef hoe een menigte met brand wonden overdekte Abessyniërs naar de Hol- landsche dokters was toegestroomd, hoe deze menschen uit vliegtuigen bestrooid waren met een regen van neerdruppelend vocht dat die gemeene wonden veroorzaakt had, en hoe zij in hun onwetendheid hun toestand verergerd hadden door te gaan zitten op vochtig gras, zadels van muildieren enz. waardoor zij nieu we wonden kregen. Ik vond dit een hartbre kend verhaal. Ik ben misschien ouderwetsch, of zoo. Veel menschen doet dit niets. Zij zeg gen: het zijn toch maar halve wilden, en dan bedoelen zij de Abessyniërs. Doel van dit artikel is, er uw aandacht nog eens op te vestigen dat alle conventies voor het „humaniseeren" van den oorlog vokomen nutteloos zijn. Dit wordt in Abessinië weer van dag tot dag bewezen. Men kan in Genève veel tot stand brengen, maar alle gepraat over middelen tot humaniseering van den oorlog is tjjdverknoeien. De hel laat z'ch niet humani seren. Als een land oorlog voert grijpt het alle middelen aan die het ten dienste staan. Het kan de ergste nog wel eens even uitstellen, vanwege de belangen van de propaganda in het buitenland, maar als het merkt dat de tegenstand te zwaar wordt, grijpt het naar ieder middel. Zoodra er eenmaal oorlog is worden alle beperkende conventies scheurpa pier. Dat was in 1914-1918 (en daarvoor) ook al bewezen, maar de volken leeren traag. Wor den dergelijke voorstellen opnieuw gedaan dan moet hij die eerlijk is ze bestrijden en ze brandmerken als een poging om de bedreigde volken een valsche, onware geruststelling bij te brengen en hen den oorlog te laten zien als Iets dat toch eigenlijk zoo erg niet is. Wat de Italianen nu doen zou in nog veel erger mate in Europa gebeuren als in dit werelddeel weer oorlog uitbrak. In veel erger mate, omdat men in Europa de groote be volkingscentra bij honderdtallen kan tellen. In Abessynië zijn er heelemaal geen. Addis Abeba, met 50.000 inwoners, is de grootste plaats. Die is nu ontruimd, en die is tevoren voor luchtaanvallen gespaard gebleven van wege de buitenlandsche legaties. De internationale Roode Kruis-conventie, die in vorige oorlogen in het algemeen zoo tamelijk wel geëerbiedigd werd, is in dezen oorlog ook tot scheurpapier geworden. Als ambulances onder ieder voorwendsel gebom bardeerd kunnen worden, als zij zich in grot-' ten moeten verschuilen en met achterlating van hun materiaal op de vlucht slaan als „de vijand nadert"nu verscheur dan die oude conventie maar. De moderne oorlogstechniek heeft blijkbaar vastgesteld dat Roode Kruis-ambulances weerstandspunten van belang zijn omdat hun aanwezigheid den soldaat het gevoel geeft dat er tenminste verpleging en verzorging voor hem is als hij gewond wordt. Deze ge dachte sterkt zijn moreel. Alzoo is de am bulance een weerstandspunt. Niet alleen de techniek, maar ook de kennis der psycho logie is ontwikkeld. Welke nieuwe Roode Kruis-conventie men nu wil ontwerpen zal afgewacht moeten worden. Maar het zal niet veel verschil ma ken. Misschien worden er in diverse landen al plannen beraamd om de ambulances te installeeren in een nieuw type van zwaar bewapende tanks, of pantserauto's of zoo, met afweergeschut op het dak en vooral geen roode kruisen er op. Want die zouden juist de aandacht van den vijand kunnen trekken. Het heeft allicht zijn nut belangstelling voor deze dingen te wekken. Zij toonen de monsterachtige misdadigheid van den mo dernen oorlog weer eens extra aan. De geheele pers behoorde dit te doen. R. P. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 30 V. Glasgow. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver, 30 te Cristobal. Edam, 1 van Velsen te Rotterdam. Damsterdijk, 29 v. Rotterdam te Vancouver. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Bloemfontein 1 van Beira naar Rotterdam Randfontein, 1 van Hamburg te A'dam. Jagersfontein 1 van Beira te Rotterdam. HALCYONLIJN. Maasburg, 1 van Vlaardingen naar Pepel. .Stad Amsterdam, Oxelosund naar Vlaar dingen. p. 30 Brunsbuttel, 2 (7 n.m.) verwacht Stad Zwolle, 30 van Vigo te Huelva, voor Sas van Gent. Flensburg 2 (n.m.) van Narvik te Vlaardin gen verwacht HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk, (uitreis) passeerde 29 Gibraltar HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 30 te Port Bouet. Jaaxstroom (uitreis) 30 te Benito. Maaskerk, 1 v. Amsterdam n. W.-Afrika. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. 1 Euterpe, 1 van Bordeaux naar Amsterdam. De moeilijkheden bij Majoor's Sigarenfabrieken. Hulp aan de regeering gevraagd. Herleiding der schulden noodzakelijk.* De sigarenfabrieken van de N.V. v.h. Gebr. Majoor zijn reeds een tweetal weken gesloten en veel kans op de hervatting van het bedrijf bleek er niet te zijn. Toch wisten ingewijden wei, dat er achter de schermen hard gewerkt werd om aan dezen voor de geheele ge meente Beverwijk zoo ongewenschten toe stand een einde te maken. Daarom verheugt het ons omtrent den stand van zaken en over de aangewende po gingen. om het bedrijf weer op gang te bren gen het volgende te kunnen mededeelen: De ooi-zaak van de moeilijkheden bij de Majoor's sigarenfabrieken wordt in hoofd zaak gevormd door de overbelasting waar onder het bedrijf gebukt gaat. Deze overbe lasting was te wijten aan waardevermindering der panden, algemeene achteruitgang in za ken, waardoor de credietwaardigheid der ven nootschap zoodanig is verminderd, dat voort zetting van het bedrijf niet meer mogelijk was. Uit de besprekingen, die met verschil lende instanties zijn gevoerd, is gebleken, dat geen hulp voor de voortzetting van het bedrijf kan worden verkregen, indien de op de zaak drukkende schuldenlast niet terug wordt gebracht tot nominale proporties. De directie der N.V. heeft de heeren W. van Dok en J. Gabel bereid gevonden om een po ging te doen met alle crediteuren en aandeel houders tot overeenstemming te komen om trent herleiding van de bestaande schulden. Deze poging is voor zoover betreft de aandeel houders der vennootschap volkomen geslaagd. Deze groep heeft namelijk niet minder dan f 35.000 van haar vordering op de N.V. laten vallen. Aan alle crediteuren-leveranciers is een voorstel gedaan om genoegen te nemen met 10 pet. van hun vorderingen met de motivee ring. dat bij faillissement geenerlei uitkeering te verwachten zou zijn, aangezien de bank en de regeering op grond van hypotheek en ban- derolleschuld preferentie hebben op alle ac tiva. Verder zal het noodzakelijk zijn. dat ook de regeering en de bankinstelling tot groote offers bereid zijn. De bankinstelling heeft reeds groote soepelheid aan den dag gelegd, door toe te zeggen, dat geen faillissement zal worden aangevraagd en zich bereid te verklaren f 12.000 rentederving te aanvaar den. Er bestaat goede hoop dat met de bank ook over verdere herleiding van de schuld te onderhandelen zal zijn. Aan de regeering is een verzoek gericht om hulp te verleenen op den basis van de nieuwe financieele- en bedrijfssaneering, zooals de directie zich die voorstelt, met medewerking van arbeiders, crediteuren, bankinstelling en regeering denkt door te voeren. Door medewerking van de zijde der arbei ders moet zoo worden verstaan, dat de collec tieve arbeidsovereenkomst niet wordt aange tast. Daarmede is in den opzet der saneering dan ook rekening gehouden. Betreffende de besprekingen, die de directie, de heer Gabel als vertegenwoordiger van het personeel en de weer W. van Dok op het Departement ge houden zijn, kan nog worden medegedeeld, dat de regeering blijk geeft een open oog te heb ben voor de groote belangen, die op het spel staan. Dat blijkt ook uit het feit, dat de re geering reeds een rijksaccountant heeft ge zonden, teneinde zoo spoedig mogelijk een overzicht van den toestand te krijgen. HET KANTOOR VAN DEN GEMEENTE ONTVANGER. Ingaande Maandag 4 Mei a.s. zal het kan toor van den gemeenteontvanger worden ge vestigd in één der lokalen van het voormalig Raadhui? van Wijk aan Zee en Duin. Bij moeilijkheden bij de Sigarenfabreik. DE LAATSTE DAGEN VAN DE „VODAR". De fancy-fair „Vodar", die ten bate van de R.K. armen in het veilingsgebouw ..Ken- nemerland" wordt gehouden zal Zaterdag en Zondag voor het laatst geopend zijn. De stem ming op deze vroolijke fancy-fair heeft niets te wenschen overgelaten. Roemer's Band heeft zeer veel aan deze gezellige sfeer bij gedragen door vroolijke en góede dansmuziek Als gevolg daarvan hebben zeer* velen van de geboden gelegenheid om een dansje te maken gebruik gemaakt. Zaterdag zal op de „Vodar" het Dubbel- mannenkwartet „Onder Ons" onder directie van den heer Lou Tervoort, zich doen hooren. Zondagavond zal het Gezellenkoor, even eens onder leiding van den heer Tervoort eenige liederenten gehoore brengen. Ver wacht mag worden, dat de fancy-fair op de beide laatste dagen nog een zeer druk be zoek zal trekken, vooral ook omdat zoowel het kwartet als het Gezelenkoor een goede reputatie genieten. Venezuela, 1 van Amsterdam n. W.-Indië. Merope, 1 van Amsterdam naar Danzig. Hercules, 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ajax, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Titus, 1 van Rotterdam naar Amsterdam. Cottica, 1 v. New-York n. Port au Prince. Astrea, 1 v. New-York naar Haiti. Rhea, 30 van Kopenhagen naar Amsterdam Aurora, 30 van Susak naar Bari Bacchus, 30 van Piraeus naar Malta Breda, Chili naar Amsterdam pass. 30 Azo- ren. Orestes, 30 van Gibraltar naar Oran Perseus, 30 van Santander naar Musel. Poseidon, 1 van Amsterdam te Rotterdam Theseus, Amsterdam naar Kopenhagen, p. 1 Holtenau. Tiberius 30 van Carthagena te Alicante. Triton, 1 van Maranham te Rotterdam Vesta, Valencia n. Amsterdam 30 te Huelva. Stuyvesant 26 v. Curacao n. Pto. Cabello. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Pluto, 1 van Gothenburg naar Aarhuus. Salland, 1 v. B.-Ayres te Amsterdam. NEDERL. IMD. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 23 van Singapore naar Haiphong. Agnita, 21 van Amsterdam naar Curacao. Angelina, 29 te Singapore. Mirza, 5 bij St. Kitts verwacht, n. Curacao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli, (thuisr.) 1 van Marseille. Palembang (thuisreis) 1 v. Djibouti. Baloeran (thtr,). 1 van Marseille, Wij zijn weer in de maand van Mei Strict onder ons wil ik verklaren: Wij zijn ook in de maand van mij. Ik ga er strakjes in verjaren i. Wij zijn dus in de maand van Mei En daarvan moet ik toch wat zeggci Want: hei, 't is in de Mei zoo blij En 't vogeltje gaat eitjes leggen. April is weder van de baan. Het deed erg grillig en wat killig, Wij vangen nu de Meimaand aan. Wellicht wordt die wat weergewillig. Het jonge groen, zoo teer en fijn. Gaat weer tot vollen wasdom groeien. Zij zal niet zonder Meidoorn zijn, Maar toch, de Meiroos gaat weer bloeien. Al is voor mij Mei-mijmerij, Lang niet meer ingesteld op vrijen. Je voelt je toch weer wat meer vrij, Vandaar het werkwoord: zich vermeien. De Meimaand is weer in het land, Ik wil er slechts nog dit van zeggen: Ik ben bereid, in bosch of strand Mij bij die waarheidneer te leggen. P. GASUS. QWilt U voordeelig koopen en minder belasting betalen, Begin dan Uw goed in 9 Beverwijk te halen. (Adv. Ingez. Med.) DE LAWNTENNISCLUB „BEVERWIJK". De wedstrijden van Zondag. Het eerste en het vierde team van Bever wijk zullen a.s. Zondag een thuiswedstrijd spelen en de uitslagen van de eerste wed strijden in aanmerking nemend, mag er aan- gencmer. worden, dat beide bezoekende clubs niet tot de sterksten behooren. Voor Beverwijk 1 dus een welkome gelegen heid om te trachten een zoo groot mogelijke overwinning te behalen, ten einde den voor sprong op Heemstede 2 grooter en dus veili ger te maken. Game and Set verloor met 17 van Heem stede 2, terwijl Beverwijk 1 met 8—0 van Koog-Zaandijk wist te winnen. Beide pres taties ontloopen elkaar heel weinig, waaruit kan worden afgeleid, dat de strijd om het af- deelingskampioenschap hoogstwaarschijnlijk zal gaan tusschen Beverwijk en Heemste de 2. Ieder puntje is dus van het grootste belang en alle spelers en speelsters van het eerste zullen er naar moeten streven voortdurend met volle concentratie op winnen te spelen. Het vierde staat er eenigszins anders voor. Hier zijn hoegenaamd geen kampioenskan sen aanwezig. Die zijn grootendeels te niet ge daan door de nederlaag van de vorige week, waardoor tevens bleek, dat Be Quick voor deze afdeeling wel te sterk zal zijn. Echter Deuce 4 behoort lang niet tot de sterksten en het Beverwijksche vierde wil toch graag zoo eervol als maar mogelijk is, geplaatst worden. Er zijn dan ook motieven genoeg aanwezig om een fikschen strijd te verwachten. Bovendien wordt er in deze ploeg met zoo'n animo getennist, dat ieder kansje vanzelfsprekend benut wordt. Men kan er van op aan, dat Zondag a.s. Beverwijk 4 met een zeer behoorlijk resultaat voor den dag zal komen. Beverwijk 2 en 3 gaan alle twee naar Am sterdam en vermoedelijk zullen beide teams het daar niet erg gemakkelijk krijgen. Wil len zij echter eenige kans blijven houden, dan zal er gewonnen moeten worden. Ongetwijfeld zal de belangstelling voor de resultaten van as. Zondag groot zijn. Uitsla gen zijn te verkrijgen aan het Kennemer Ho tel, alwaar de competitiespelers met belang stellende leden samenkomen. OatH huk &e§&: Nog nooit beleefd Wat GROF B geeft! Beste pruimtabak kost maar 6 et. per half ons v h. P. Schuckink Kool - Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 1 Mei 1936. Spinazie per kist f 0.180.42. Sla per kist f 0.300.80. Postelein per kist f 1.051.10. Andijvie per kist f 0.300.35. Wortelen per bos f 0.140.16. Rabarber per bos f 0.040.10. Raapstelen per bos f 0.010.02. Radijs per bos f 0.020.03. Peterselie per bos f 0.03—0.04. Selderie per bos f 0.050.07. Prei per bos f 0.030.06. Bloemkool, le, per stuk f 0.120.16. Bloemkool 2e per stuk f 0.060.08. Aardappelen per K.G. f 0.020.03V2. Witlof per K.G. f 0.07—0.15. Asperges le wit per bos f 0.500.58. Asperges 2e, wit per bos f 0.240.28. Asperges, le, blauw per bos f 0.360.42. Asperges, 2e, blauw per bos f 0.150.20. Aardbeien per doosje f 0.150.20. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 1 v. Port Said. Tajandoen 29 v. Batavia n. Amsterdam. Tawali. Hamburg n. New-York p. 30 Wight. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Derby, Saigon n. Rotterdam p. 1 Gi braltar. Phyrrhus, Batavia n. Amsterdam 1 van Co lombo. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam, vertr. 4 v. Londen. Achilles, Japan n. Rotterdam 30 v. Hong kong. Phrontis. Batavia n. Amsterdam p. 30 Gi braltar. Menestheus, Japan n. Rotterdam 1 te Pe- nang. Aeneas, Japan n. Rotterdam 1 te Shanghai. Gleniffer, Japan n. R'dam 30 te Manilla. Glengarry, Dairen n. Rotterdam 30 v. Co lombo. Vlootvermindering. Het stoomschip Zeelandia van den Kon. Hol- landschen Lloyd, dat reeds sedert Februari van het vorig jaar te Amsterdam opligt, is naar Hendrik-Ido-Ambacht verkocht om te worden gesloopt. Terug uit zee. Het voor 'n technischen proeftocht naar zee vertrokken Engelsche tankmotorschip Telena, dat de bedoeling had direct na de proeftocht naar Curasao te vertrekken, is uit zee terug-, De viering van Het 1 Mei-feest. Feestvergadering in „Odeon". De plaatselijke afdeelingen van de S. D. A. P. en van de moderne'vakorganisaties hebben het 1 Meifeest gevierd met een feestvergadering, die Vrijdagavond in de zaal ..Odeon" werd ge houden. Aan deze bijeenkomst ging een op tocht door de gemeente vooraf. Een muziek corps opende den stoet, waarin vlaggen en banieren werden meegedragen. De optocht trok ook door de voornaamste straten van het nieuwe deel der gemeente Beverwijk. De stoet werd ontbonden op het parkeer terrein. De demonstranten begaven zich vervolgens naar de zaal „Odeon" in de Baan- straat. die spoedig tot de laatste plaats gevu'.d was. Velen moesten zelfs worden teleurgesteld De voorzitter van de plaatselijke afdeeling der S. D. A. P. de heer Ph. van Groningen sprak een openingswoord, waarin hij her innerde aan het verscheiden van Dr. Wibaut, dien men niet beter zal kunnen eeren, dan door zijn werk gezamenlijk voort te zetten. De arbeiders zangvereeniging „De Daad" zong te zijner nagedachtenis „Aan de Strijders". Vervolgens bracht „De Daad" ten gehoore „Morgenrood" van Otto de Nobel, „De Daad", het bekende strijdlied van Adama van Schel- tema, gecomponeerd door den heer Potgieser en tenslotte „Eens" van Otto de Nobel. De zang klonk goed en werd met daverend applaus beloond. Vervolgens zongen de A. J. C.-ers eenige wandelliederen en daarna vroeg de dansgroep van de jeugdbeweging de aandacht. Het op treden van de jeugd genoot aller belangstel ling en werd met grooten bijval beloond. De heer C. v. d. Lende, secretaris van het N. V. V. hield daarna de feestrede en herin nerde er aan. dat 46 jaren achtereen het Meifeest in alle landen van Europa gevierd kon worden. Thans kan dit niet meer er. daarom wilde spr. eerst een woord van hulde brengen aan de kameraden in Duitschland. Italië en Oostenrijk, die onder de verdrukking van de machthebbers leven. Vervolgens wees spr. op de oorlogstoebereidselen, die alom worden gemaakt. In Abessynië zijn de Italia nen er niet voor teruggeschrokken gifgassen te gebruiken tegen een vrijwel weerloos volk en men zal er ook in een komende Europee - schen oorlog niet voor terugschrikken, dit vreeselijke middel aan te wenden. Op grond van de feiten kan spr. niet anders concludee- ren, dan dat fascisme tot oorlog leidt. Het conflict in Abessynië noemt hij een schande, maar een even groote schande is het, dat de geheele menschheid zich daartegen niet ver zet. Met droefheid in het hart wilde spr. vast stellen, dat de Volkenbond niet krachtdadig genoeg is opgetreden, om aan het Abessynische conflict een einde te maken. Van minister Eden verwachtte men, dat hij in Genève zou bereiken, dat aan de operaties van Italië een einde zou komen. Het heeft helaas zoo niet mogen zijn. Men heeft economische sancties toegepast, maar deze toepassing was te slap. Toen zou men maatregelen treffen, waardoor aan Italië geen olie en benzine zou kunnen worden ge leverd en men maakte zich reeds met de ge dachte vertrouwd, dat de oorlog spoedig geëindigd zou zijn. Ook daarvan is niets te recht gekomen. Het oliekapitaal speurde een winst en die zal worden behaald, ook al zal het duizenden en duizenden menschenlevens kosten. Hitier en de zijnen hebben daaruit hun consequenties getrokken. Hij waagde het om het Verdrag van Locarno, dat door Duitsch land vrijwillig was aangegaan, te verbreken en de Rijnzöne te bezetten. Frankrijk zag zich bedreigd, maar Engeland wilde niets van scherp optreden weten. Voor de zooveelste maal waren de belangrijkste volken van Europa het weer niet eens. Rusland laat zich leiden door de belangen van het land zelf en streeft dit doel met Frankrijk na. De moderne arbeidersbeweging houdt zich met deze zaken bezig, al kan zij geen directen invloed uitoefenen, toch kan zij de wereld opinie beïnvloeden. De beste mannen uit de be weging hebben zich daarmede bezig gehouden en stelden een resolutie op, teneinde het ge weld van een aanvaller te kunnen breken. De heer v. d. Lende wijdde voorts eenige woorden aan het Plan van den Arbeid, waarbij hij gelegenheid vond te wijzen op de ontstel lende gevolgen van de werkloosheid. Het is onze taak, aldus spr., om deze maat schappij zoo spoedig mogelijk te vernietigen, om haar in een andere samenleving te gaan wijzigen. Het Plan van den Arbeid geeft con creet aan, hoe aan 200.000 menschen gelegen heid wordt geboden weer een menschwaardig bestaan te krijgen, waardoor weer welvaart in het land kan komen. Het is de taak van de beweging, om er voor te zorgen, dat het Plan tot het volk komt. De plaatselijke propaganda-commissies zul len er op uit moeten trekken, om het plan in de gezinnen te brengen. Man naast man en vrouw naast vrouw moe ten hun plicht doen, om naar een betere sa menleving te komen. Die dag, aldus spr. zal komen naarmate allen soldaat woden in het leger der beweging. Dan aldus eindigde spreker, handelt men in den geest van den overleden strijdmakker Wibaut. Op deze rede volgde een daverend applaus. Na de pauze trad de N. A. S. B. voor het voetlicht, gevolgd door de opvoering van een fragment uit de revue „Op voor het Plan", gespeeld door de leekenspelgroep van de A. J. C., zeer naar genoegen van de talrijke toehoorders. Nadat de zangvereeniging „De Daad" zich nogmaals en wel met steeds stijgend succes had doen hooren, sloot de voorzitter met een kernachtig slotwoord het Meifeest. Tenslotte werd door allen de Internationale gezongen. LOOP DER BEVOLKING. J. Th. J. van der Beek, kapelaan, n. Wes terblokker, R.K. Pastorie. gekeerd om nog eenige verbetering aan de mo tor uit te voeren. AANGEKOMEN 30 April: Wolanda m.s. Huil Newton Abbot s.s. New Castle Telena m.s. Noordzee Oberon s.s. Hamburg Rye s.s. Goole 1 Mei: Randfontein s.s. Hamburg Sambre ms. Rotterdam Telena m.s. terug uit zee Salland s.s. Buenos Aires Bachi s.s. Bilbao VERTROKKEN, 30 April: Gertrud s.s. Delfzijl Marne m.s. Gr. Yarmouth Costa Rica s.s. Hamburg Poseidon s.s. Midd. Zee Standard s.s. Risör Lingestroom s.s. Bristol Express m.s. Goole Texelstroom s.s. Liverpool Sif ss.. Rotterdam Edam s.s. Boston Rim m.s. Kragerö 1 Mei: Havsten m.s. Curacao Telena m.s. Curasao Venezuela m.s. West Indië Sambre m.s. Parijs ZATERDAG 2 MEI 1936 W. M. Klonen, naar Rotterdam, Holland- schestraat 78. A. W. C. H. Baron van Ittersum, admini strateur. naar Velsen. Dr. Kuyperlaan 20. J. de Graaf, letterzetter, n. 's-Gravenhage, Bezuidenhoutscheweg 562. N. A. Zuurbier, zuivelarbeider, naar Wijk aan Zee en Duin, H. Hoflanderweg 9. W. H. Houtwipper, n. 's-Gravenhage, Plette- rijstraat 23. J. v. d. Linde, naar Harderwijk, Sanatorium Sonnevanck. C. A. R. Volckman en gezin, zonder ber„ n. 's-Gravenhage. Noordpolderkade 124. K. Driessen. dienstbode, n. Heemstede, Heemsteedschedreef 58. M. C. Kaal, leerl. verpl., naar Hoorn, Stads ziekenhuis. E. W. A. Burger, winkeljuffrouw, n. Wierin- germeer. Slootdorp, Brink 2. E. H. M. Roemer, zonder ber., n. Haarlem Overtonstraat 27. C. J. F, Brantjes, zonder beroep, n. Aker sloot, Hoeve Oostwijk. Afscheid Commissaris De Ridder. IJMUIMJN De heer D. de Ridder. De heer D. de Ridder, thans oud-commissa ris van Politie alhier, heeft deze week afscheid van autoriteiten, politiepersoneel enz. geno men, nadat hij meer dan 33 jaren eerst als inspecteur, later aLs commissaris de leiding van het politiecorps heeft gevoerd. Een „officieel" afscheid heeft de commis saris niet gewild, maar velen zijn gekomen om den scheidenden functionnaris de hand te drukken, niet alleen het politiecorps, rijks- en halpolitie, maar ook de gemeente-autoriteiten als burgemeester, wethouders, gemeentesecre taris, hoofden van takken van dienst enz. Wij stelden het ten zeerste op prijs, dat de heer De Ridder ons, voordat hij naar zijn nieuwe woonplaats Breda vertrekt, vaarwel kwam zeggen. Wij wenschen den heer De Ridder toe, dat hij nog vele jaren van zijn rust mag genieten. De dood van koning Foead. KAïRO 1 Mei (Reuter-A. N. P.) De Wafel partij heeft besloten het voorstel om de nieu we Kamer op te dragen kennis te nemen van den laatsten wil van koning Foead inzake den regentschapsraad, te verwerpen. De Wafd verlangt bijeenroeping van het paarlement binnen 10 dagen om een regent te benoemen. Ingeval de regeering weigert, zal de Wafd zelf de Kamer bijeenroepen om een regentschapsraad te kiezen en de regeering te ontslaan, welke dan vervangen zou worden door een regeering-Nahas Pasja. Politieke vechtpartij in de Jordaan. AMSTERDAM, 1 Mei. In den vroegen mor gen tusschen 6 en 7 uur zijn op het Marnix- plein en in de 1ste Goudsbloemdwarsstraafc een aantal N.S.B.-ers, die in de Jordaan pam fletten verspreidden, slaags geraakt met een paar honderd anti-fascisten, die van alle kan ten waren komen opzetten. Over en weer wer den duchtige klappen uitgedeeld. Een der N.S.B.'ers kreeg een verwonding aan den rug, hem toegebracht met een stok, waarin eenige spijkers waren geslagen. Na door den Genees kundigen Dienst verbonden te zijn, werd hij naar een der gasthuizen vervoerd, vanwaar hij zich later naar huis kon begeven. Een vrij sterke politiemacht, die weldra ter plaatse was, heeft met behulp van den gummistok de de monstranten verdreven. Twee antifascisten, van wie een in het be zit was van een touw met knoopen, dat hij vermoedelijk als wapen had gebruikt, terwijl de ander zich op beleedigende wijze tegen over een agent had uitgelaten, zijn aangehou den en naar het bureau Marnixstraat overge bracht. In de Jordaan en omgeving bleef het nog geruimen tijd vrij rumoerig. Verkoop IJslandsche visch. Op IJsland tracht men op allerlei manieren den verkoop van de vischproducten te stimu- leeren. Thans is een deputatie naar de Ver- eenigde Staten en naar Palestina onderweg om te trachten daar afzetmarkten te vinden. Ongerustheid over motortrawler. Te Grimsby maakt men zich zeer ongerust over het uitblijven van den motortrawler Girl Pat, welke 3 April van Dover, waar het schip wegens slecht weer was binnengeloopen, ter visscherij uitvoer. Door een toeval was de machinist iets te laat aan de haven gekomen, waar hij het schip vertrokken vond. Misschien is dit zijn redding geweest. De reederij verklaart, dat zij de hoop nog niet geheel heeft opgegeven omdat er welis waar stookolie voor een reis van zestien da gen aan boord was doch de voorraad levens middelen reikte wel voor vijf weken. Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Venersborg is hier van Soderhamn aangekomen met een la ding cellulose voor de papierfabriek te Velsen. Robbenjagers terug. De acht schepen van de robbenvloot uit New Foundland zijn alle teruggekeerd met 'n gezamenlijken buit van 185.632 pelzen tegen 143.031 pelzen in het vorig jaar. De hoogste vangst werd gemaakt door het vaartuig Imogens dat niet minder dan 36.266 pelzen veroverde.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5