HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN 2|e JAARGANG No. 154 DINSDAC 5 MEI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y, cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 6301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—o regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor Öe navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden: ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Vlucht van den Negus. Volkomen onverwacht is de Abessinische keizerlijke familie het land ontvlucht en heeft, door zich naar Dzjiboeti te begeven, zich on der Fransche bescherming gesteld. Een dag tevoren had keizer Haile Selassie nog ver klaard dat de aanstaande val van zijn hoofd stadje Addis Abeba geenszins het einde van den Abessinischen tegenstand zou beteekenen, en dat hij zou doorvechten tot zijn laatsten ademtocht Onmiddellijk daarna gaf hijzelf den strijd op. Hij vluchtte met zijn gezin, de regeering is blijkbaar ook gevlucht, in Addis Abeba heerscht wilde anarchie en men kan zich het verdere Abessinische verzet niet anders meer voorstellen dan als een guerilla- oorlog die sommige stammen tegen de Italia nen zullen blijven voeren. Dat dit gebeuren zal schijnt zeker; de Italianen zullen nog jaren noodig hebben om het enorme gebied te pa- cificeerer. en daaraan zoowel als aan de voor bereiding eener exploitatie enorme bedragen moeten blijven uitgeven. Wie daarvoor het geld verschaffen moet is niet al te duidelijk. Hoe de Italiaansche financiën, die vóór den oorlog al in slechten staat waren, gesaneerd moeten worden is nog minder duidelijk. De Negus heeft tot dusver geen verklaringen afgelegd. Het eerste bericht: dat hij aan boord van een Engelschen torpedojager uit Dzji boeti naar Aden zou vertrekken, is niet be waarheid. Het latere bericht, „dat hij den strijd verder alleen op diplomatiek terrein zou voortzetten" lijkt nogal mal. Een gevlucht staatshoofd van een veroverd land heeft niet veel diplomatieke troeven meer in handen. Wat zijn trouwens diplomatieke troeven. Ka nonnen, bombardementsvliegtuigen, gifgassen. Hij had alleen kanonnen, en die is hij nu ook kwijt. De bombardementsvliegtuigen en de gifgassen, die de Abessyniërs niet hadden en de Italianen wel, hebben den strijd beslist. Zij zullen ook wel verder als beslissende di plomatieke argumenten blijven gelden. En in. Rome zullen zij gelden als de helichaming van heldenmoed. „Met Gods hulp", zal men daar straks zeggen, „hebben wij de zege op deze wilden behaald". Welke redenen hebben den Negus tot zijn plotseling vertrek genoopt? Zij zijn niet be kend. Moeilijk kan men zich ontveinzen dat er de een of andere buitenlandsche invloed bij hem aangewend moet zijn. Fransche invloed? Of Engelsche? Italiaansche misschien? Heeft men hem wellicht toezeggingen gedaan, waar door een verder uitmoorden van zijn volk zou kunnen worden voorkomen? Men kan zich van dezen vorst, die gedurende het gansche ver loop van den rampzaligen oorlog door zijn op treden en uitlatingen respect heeft afgedwon gen, zeer wel voorstellen dat hij alleen op grond van dergelijke motieven het veld zou ruimen. En die motieven zelf zouden zeer be grjjpelijk zijn en hem meer eer en, als Christen en als mensch, dan een dolzinnige en hopelooze voortzetting van een strijd tegen de duivelsche oorlogsmiddelen van het zoo bui tengewoon beschaafde Europa. De figuur van den Abessinischen keizer kan men in de huidige omstandigheden niet an ders zien dan als diep-tragisch. In strijd cnet ieder recht, zonder ultimatum of oorlogsver klaring zelfs, heeft men dezen vorst overval len, zijn legers uitgemoord met verboden strijdmiddelen die men zelf had helpen afzwe ren, zijn gewonde soldaten in ambulances miet luclitbommen lafhartig afgemaakt. In de hem opgelegde ontzettende beproevingen heeft de keizer van Abessinië een zelfbeheersching en een vorstelijke waardigheid getoond die aan de beste tradities van d'e monarchie in haar edel- sten vorm herinneren. Laat men zich eens éven voorstellen hoe enen zich zelf zou gedra gen als men op een dergelijke wijze werd aangevallen, en het slachtoffer moeten zijn van een dergelijke ten hemel schreiende on rechtvaardigheid en verkrachting van alle rechtsbegrippen Tegenover dit negervolk en zijn zwarten heerscher, die beiden zich met den moed der wanhoop tegen een mechanische overmacht verweerd hebben, past Europeanen zeker geen hoon omdat zij de onvermijdelijke verliezers zijn geworden. Wel schaamte, en verdriet om het treurige bankroet van de Europeesche be schaving. R. P. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1936 ingelegd f41.987,17, terugbetaald f 59.326,31. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 27766. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". Dinsdag 19 Mei maakt de technische ont wikkelingsclub „Animo", onderafdeeling van Hoogoven Staten een excursie naar de Draad en Kabelfabriek te Amsterdam. De vischomzet in April. Alweer lager. Motorkustvisscherij verdubbelde echter haar opbrengst. Het was geen verrassing, dat de omzet aan den Rijksvischafslag ge durende de maand April van dit jaar geringer was dan in April 1935, want het is maar al te goed bekend, dat er veel minder trawlers in de vaart zijn dan verleden jaar. Dit manifesteert zich duidelijk in het aan tal gemaakte reizen, nl. 109 in April 1936 te gen 142 in dezelfde maand van het vorig jaar. De motorloggers bleven vrijwel op hetzelfde peil. de motorkustvisschersvaartuigen visch- ten echter veel drukker en dat is geen won der, want op het IJselmeer is het vet van de soep. Het aantal reizen zoowel als het totaal der besommingen'is, vergeleken bij April 1935 verdubbeld. Ook de stoombeugers konden hun productie iets verhoogen, doordat er een en kele beuger meer in de vaart is dan verleden jaar. Er kwamen de vorige maand aan den af slag: van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 109 (142) Nederlandsche stoom- en motor- trawlers met f 235.112 (f 264292), 287 (285) mo torloggers met f 116,151 (f 118,688), 469 (234) motorkustvisschers met f 24,720 (f 12,302). 32 (22) open booten met f 107 (f 123), 8 (13) Deensche kotters met f 5809 (f 5912), 2 (0) Belgische met f 339. Van de beugvisscherij kwamen binnen 13 (9) stoombeugers met f 6535 (6357). Er is nochtans een klein lichtpuntje: de gemiddelde reisbesommingen der trawlers wa ren dit jaar hooger en wel f 2155 tegen f 1860 in 1935. Voor de loggers waren deze cijfers iets minder dan verleden jaar nl. f 405, tegen f 416 in 1935. De totale opbrengst in April 1936 was f 400.774 tegen f 419,286 in 1935. De omzer. in de eerste vier maanden be droeg f 1,961,561, tegen f 2,044,522 in het zelfde tijdvak van 1935, zoodat we reeds een achterstand hebben van bijna f 83.000. Als er geen verbetering in den toestand komt, halen we dezen achterstand de res- teerende 8 maanden van 1936 niet meer in. En aangezien er weinig kans is op een ver betering, zal de achterstand ongetwijfeld wel grooter worden. In -de eerste vier maanden kwamen o.a. binnen 60S (635) stoom- en motortrawlers met f 1,198,918 (f 1,313,711), 976 (828) motor- loggers met f 500.997 (f 46-2,418), 1283 (880) motorkustvisschers met f 79,112 (f 62,533), 32 (56) Deensche motorkotters met f 22,184 (f 30,576), 48 (30) stoombeugers met f 42.926 (f 32,146). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van het overeenkomstige tijdvak van 1935). NATUURVRIENDENGROEP VELSEN- IJMUIDEN. Het bestuur van de Natuurvriendengroep Velsen-IJmuiden heeft voor de maand Mei het volgende programma vastgesteld: Op 9 Mei zal een avondwandeling worden gehouden voor het beluisteren van het gezang der nachtegalen. Leider is de heer Joh. Kuhfus. Op 11 Mei vindt in „De Daad" een licht beeldenavond plaats. Vertoond zal worden de film „Met de natuurvrienden op stap". Den 21en Mei wordt een fietstocht gemaakt naar de Provinciale duinen te Castricum. Leider van dezen tocht is de heer W. Boersma. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Geslaagd voor het diploma Radio-telefonist de heer J. Bruin. Geslaagd voor het diploma machinist-sto ker aan boord van zeevisschersvaartuigen de heeren: J. A. de Lange en J. M. Krijger. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van J. Combé. wonende te IJmuiden om een verlof B. voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank in de benedenlocaliteit van den westelij-ken vleugel van het perceel Breesaap- straat no. 35 te IJmuiden. vóór 17 Mei 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd, inbrengen. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand April 1936 werd in gelegd: a. Hoofdkantoor f 16,0.14.67 b. Bijkantoor IJmuiden-Oost 15,961,92 c. Bijkantoor Santpoort 622,20 d. Bijkantoor Velsen-Noord 6.202,31 f 38,801,10 en terugbetaald: a. Hoofdkantoor f 22.513,76 b. Bijkantoor IJmuiden-Oost 8,252,78 c. Bijkantoor Santpoort 1,354.80 d. Bijkantoor Velsen-Noord 4.097,84 f 36,219,18 meer ingelegd dan terugbetaald f 2,581,92 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 April 1936 f 1.161.993,24 Het tegoed der Spaarders bedraagt op 1 Mei 1936 f 1,164,575.16 Uitgegeven werden 23 nieuwe Spaarbank boekjes en ingetrokken 15 Spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 3729. Bij een voetbalwedstrijd te Boekarest is het tot onlusten gekomen, waarbij een persoon gedood en vele anderen ernstig gewond werden. Onze verdwijnende vloot. Weer een naar den slooper. Naar wij vernemen is ook de Anna Josina IJM 128 verkocht om in Hendrik-Ido-Am- bacht te worden gesloopt. Deze trawler werd ruim vier jaar geleden grondig gerepareerd, welke reparatie ongeveer f 19000 heeft gekost. Het heeft den reeder echter niet mogen ge lukken, een uitvaarcertificaat te bekomen. Om den naar Noorwegen verkochten traw ler Balder voor het vertrek naar zijn nieuwe Heimat zeeklaar. te maken is een aantal No ren alhier aangekomen, die inmiddels aan boord aan het werk zijn getogen. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG. Loggers: KW 178 f 330, KW 91 f 250, KW 154 f 530, KW 27 f 220, KW 112 f 220, KW 28 f 320, KW 105 f 380, KW 104 f 304, KW 46 f 290, KW 132 f 330, KW 44 f 340, KW 78 f 760, KW 62 f 310, KW 59 f 310, KW 18 f 200, KW 155 f 330, KW 23 f 3-00, KW 69 f 260, KW 147 f 330, KW 149 f 360, KW 70 f 330, KW 51 f 700, KW 175 f 290, KW 89 f 250, KW 104 f 420, KW 169 f 260 KW 3 f 400, KW 24 f 260. De werkloosheid. J.l, Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 505 bouwvakarbeiders, 355 metaalbewerkers, 53 kantoorbedienden, 26 huisbedienden (vr.), 38 houtbewerkers, 40 landarbeiders, 536 visschers haven- en transportarbeiders. 722 losse en fa brieksarbeiders, 334 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 21 bouwvakarbeiders, 31 metaalbewerkers, 9 kantoorbedienden. 17 dienstboden. 10 fa brieksarbeidsters, 72 losse en fabrieksarbei ders. 10 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2779 BENOEMING ORGANIST. Tot organist van de Gereformeerde Kerk Is door den Kerkeraad op voordracht van de commissie van beheer der kerkelijke goede ren benoemd de heer M. J. Grüter, alhier. RIJ WIEL-VARIA. Aan het stelen van rijwielen wil maar geen einde komen. W. in Velsen-Noord had zijn rijwiel eeni- gen tijd onbeheerd laten staan voor zijn wo ning aan de Kanaalkade. Toen hij het binnen wilde halen, was een ander hem voor geweest. W. te IJmuiden liet zijn rijwiel eenigen tijd onbeheerd staan voor een perceel aan de Bloemstraat. Ook deze W. kwam tot de ont dekking, dat er nog menschen zijn, wien het verschil tusschen het mijn en dijn onbekend is. B. in Velsen-Noord raakte eveneens op dezelfde wijze zijn rijwiel kwijt, doordat hij het onbeheerd had laten staan voor een café aan de Kanaalstraat. Wie volgt? DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN APRIL. Voor het Hoogovenbedrijf zijn in de maand April aangekomen 22 zeeschepen, waarvan 7 met erts, 2 met steenkolen, 1 met anthraciet en 1 met zwavelzuur, benevens 11 schepen om ijzer te laden. Er vertrokken 12 schepen met een lading ijzer, waarvan 6 naar Zweden, 2 naar Noorwegen, 2 naar Denemarken, 1 naar Frankrijk en 1 naar Noord-Amerika. Verleden jaar kwamen in April eveneens 22 schepen aan, waarvan 11 met erts, 3 met kolen en 1 met zwavelzuur, terwijl toen 8 schepen met een lading ijzer vertrokken. Voor de papierfabriek kwamen aan 4 stoomschepen, alle met cellulose, tegen verle den jaar eveneens 4 schepen, waarvan 2 met hout en 2 met cellulose. Voor IJmuiden kwamen aan 12 zeeschepen, waarvan 1 met natuur-ijs, 1 met stukgoed en 1 met passagiers, 2 als bijlegger, 1 om te bun keren en 2 om passagiers in te nemen. Verle den jaar bedroeg het aantal voor IJmuiden aangekomen zeeschepen 14. In totaal zijn dus voor onze havens in de maand April aangekomen 38: zeeschepen of 2 minder dan verleden jaar in-dezelfde maand. Ontstemde visch-kleinhande- laren vergaderen. Protesten tegen het gewijzigde hal-reglement. De door de afdeeling IJmuiden van den Ned. Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf belegde vergadering, om te protesteeren tegen de bepaling in het hal reglement, waarbij het den kleinhandelaren verboden is, bij den afslag te komen, was druk bezocht. De vergadering vond plaats in „De Griffioen" en werd o.a. bijgewoond door de heeren P. Bosman en H. Homburg als verte genwoordigers hunner raadsfracties, alsmede door leden van de afdeelingen Haarlem en Katwijk. De voorzitter, de heer J. Smit heette de aan wezigen welkom, in het bijzonder het hoofd bestuur van den Nederl, Bond en de vertegen woordigers van den gemeenteraad. Spreker betreurde het, waar alle fracties waren ult- genoodigd en slechts twee aanwezig zijn. Spre- ker hoopte, dat deze zaak zoo ruim mogelijk publiek wordt gemaakt. Spreker verheugde zich er over, dat zoovelen gehoor hebben ge geven aan den oproep. Hij wees er op, dat reeds vele processen-verbaal werden opgemaakt togen ventors, -die het reglement overtreedden. Spreker weet den huidigen toestand aan den groothandel, die maar raak is gaan verkoo pen aan niet bonafide venters, die ton slotte hun leverancier niet betaalden. Alleen als men 200 gulden stort kan men koopen en dan kan ook iedereen koopen. De heer K. Lammers, voorzitter van den bond richtte eveneens een woord van dank tot de aanwezigen. Spreker wees er op, dat al len hun belangen hadden gesteld in handen van den bond, de onmisbare schakel in het bedrijf. Spreker heeft zelf ondervonden, welke ellende de bewuste maatregel heeft voortge bracht. Hij wil deze vergadering doen zijn een waardig protest tegen dezen maatregel. In de dagen van hoogconjunctuur was er geen di recteur van den R. V. A. die er aan dacht, een dergelijken maatregel in het leven te roepen. Deze is gekomen door de crisis. De directeur heeft zich geen rekenschap gegeven van de belangen van den kleinhandel, die er nooit aan gedacht heeft, de rust en de orde to ver storen. Zou de rust wel zijn verzekerd, als allen nu eens wel de 200 gld. konden storten? We zien, dat voor de groothandelaren, die over een hechte organisatie beschikken, allerlei wordt gedaan en daarom is het van belang, dat ook de kleinhandelaren een sterke orga nisatie stichten. Spreker herinnerde aan de woorden van dr. Colijn, gesproken in zijn radio-rede „aan allen die van goeden wiile zijn". Spreker hoopte, dat de aanwezigen zul len toonen van goeden wille te zijn. De heer L. Presser, bondssecretaris wees er op, dat in de tijden van hoogconjunctuur de binnenlandsche handel bij den groothandel niet in tol was. Zij verdienden goed aan den export en het binnenland werd door den klein handel bediend. Er komt gebrek aan visch. doordat de vloot, voor een groot deel be staande uit oude, in Engeland opgekochte booten, niet meer in staat is, de markt te voorzien. Na het verval van den export begon de groothandel zich op den binnenlandschen handel te werpen en nu moest een maatregel worden genomen, om den kleinhandel weg te werken. Alles is gedaan, om dezen maatregel to voorkomen; zelfs werd een bezoek aan den minister gebracht, maar niets heeft mogen baton. De groothandel doet al het mogelijke, om het debiet van den kleinhandel tot zich te trekken, zoodat er van een groothandel feitelijk geen sprake meer is. Groothandela ren bieden in het binnenland pakjes visch van 3 pond aan. Spreker wees er op; hoe moei lijk het thans is voor den kleinhandel, om aan de noodige visch to komen. In Amsterdam zijn de kleinhandelaren veel vrijer, omdat daar is een commissie voor visch voor de levensmiddelenvoorziening, welke commissie ook van oordeel is, dat de visch- voorziening van Amsterdam -door dezen maat regel in gevaar komt. Spreker wees op een zinsnede in het jaarverslag van de IJmuider Vischhandelvereeniging, waarin de vraag ge stold wordt, of er in de toekomst in den Rijks- vischafslag wel plaats is voor den kleinhandel. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat het in het belang van de vischdistributie is, dat de kleinhandel behouden wordt. De bevoegde instanties schijnen de moeilijkheden niet m te zien, waarmede de kleinhandel to kampen heeft. Ö.a. door de hooge prijzen, die. op vele Wandgedierte en Vlooien VERDELGEN wij onder geheimhouding en schriftelijke garantie. ZuwwMtyiOMkcMin. Radicaal" GEN. CRONJéSTRAAT 135 TELEF. 11657. (Adv. Ingez. Med.) plaatsen voor een ventvergunning moeten worden betaald. Spreker kende een venter in Enschedé, die met zijn motorbakfiets tien ge meenten bezocht, wat hem per keer f 5 voor vergunningen kost. Het is de taak van den kleinhandel zich te organiseeren, het is de taak van den visch- handel en de reederij met den kleinhandel samen te werken, in het belang van het Ne derlandsche volk. De heer C. J. T. Hendriks, 2e bondsvoorzit ter te Hoorn wees er op, dat er bij den visch- winkelier de meening bestaat, dat hij last ondervindt van den venter. Dit is niet zoo. De winkelier heeft last van den groothandel, die bijv. over het heele land pakjes visch, in cel- lophaan verpakt rechtstreeks naar de consu menten zendt. Door de uitschakeling van den kleinhandel heeft de groothandel de prijszet ting in handen. In Hoorn is men solidair met de venters in IJmuiden. Als een groothande laar in IJmuiden visch naar de markt van Hoorn zendt, brengt deze enkele cenfcen op, om dat de kleinhandel in Hoorn van meening is, dat deze visch behoort te komen in handen van de IJmuider venters. (Applaus). Eenheid moet er komen in de organisaties van den kleinhandel. Met voorbijziening van persoon lijke kwesties moeten alle kleinhandelaren in één organisatie vereenigd zijn. (Applaus). Een der vorige sprekers heeft gezegd, dat de kleinhandel bezig is to verdwijnen, maar de kleinhandel verdwijnt niet wanneer deze het niet wil. Een krachtige organisatie zal ook door den groothandel worden erkend, wat tot nu toe niet is geschied. Ook de besturen van gemeenten als Amsterdam, Rotterdam, Velsen enz. moeten met den kleinhandelaar samen werken. Spreker drong er met klem op aan, dat de twee organisaties in IJmuiden samen smelten. De heer Schilling wees er op, dat door den heer Presser niet is gezegd, wat er thans ge daan moet worden. Verder zeide deze spreker, dat de Eendracht niets liever wil dan zich bij den Nederl. Bond aansluiten. De Eendracht heeft een bespreking met den Nederl. Bond verzocht, maar hierop werd geen antwoord ontvangen. Ook de heer Rozenheek (De Eendracht) be treurde de houding van den Nederl. Bond, Persoonlijke kwesties bestaan er niet en ook deze spreker wil gaarne samensmelting met den Nederl. Bond. De heer Da Costa wil spijkers met koppen slaan. Laat men hedenavond tot samensmel ting besluiten, dan kunnen de besturen de zaak nader uitwerken. De heer Presser merkte op, dat deze verga dering niet was belegd, om plannen to bera men, den bewusten maatregel te niet to doen, maar om daartegen to protesteeren. Spreker zeide nog, het te betreuren, dat de kleinhandel niet is vertegenwoordigd in de Commissie van Advies. Overal wordt de kleinhandel geweerd. De heer G. Lammers, 2e bondssecretaris drong eveneens op samenwerking aan. Als er geen eendracht is, zal er niet met u, doch zonder u besloten worden. Na nog eenige discussie werd de vergade ring door den heer Smit gesloten. Na afloop van de openbare vergadering vond een bespreking plaats tusschen de be sturen van De Eendracht en de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Bond. VIJF EN VIJFTIG JAAR GETROUWD. Het echtpaar H. van der Steen, wonende in de Mahustraat heeft de vorige week in alle stilte, dit om bijzondere redenen, zijn 55-ja- rige echtvereeniging herdacht. De heer van der Steen en zijn echtgenoote zijn beiden 77' jaar oud en hun hoogen leef tijd in aanmerking nemende, mogen zij zich in een vrij goede gezondheid verheugen. POLITIECORPS KRIJGT EEN NIEUWEN INSPECTEUR. Naar wij vernemen, zal ons politiecorps worden uitgebreid met een inspecteur, die 1 Juli a.s. in dienst zal moeten treden. Gegadigden voor deze functie zijn inmid dels reeds opgeroepen. Deze uitbreiding houdt verband met de voorgenomen reorganisatie. Visscherijnieuws in een notedop. De beugvisscherij beëindigd. De stoombeuger VL 195 die gisteren aan den afslag was, heeft de beugvisscherij beëindigd en is naar Vlaar- dingen vertrokken om voor de drijfnetvissche- rij te worden klaargemaakt. De visscherij op de Westkust. De Eveline en de Dirkje, die beide aan den afslag waren van een reis naar de Westkust, raportoerden, dat de makreelvisscherij ten einde was. De schepen hadden echter een mooie partij hake, waarvoor weer flinke prijzen werden betaald, zoodat de besommingen, ondanks dat de vangst niet groot was, nog meevielen. Veel poon. Niet alleen de booten van de Westkust, ook enkele booten van de Noordzee brachten veel roode en grauwe poon aan. Met de grooto roode poonen van voorheen is het echter gedaan. Deze komen haast niet meer aan de markt. Kolen en Anthraciet-aanvoer. Het Britsche stoomschip „Heworth" kwam van Newcastle met een lading steenkolen bij het Hoogovenbedrijf aan. Met een lading anthraciet arriveerde het Zweedsche stoomschip „Ilse" van Swansea, welke gelost werd in de Hoogovenhaven,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1