HET NIEUWE AVONDBLAD Opleidingscursus tot dienstbode. Louwtje's verzetje. De tweekamp Spielmann-van den Bosch. 2ie JAARGANG No. 155 WOENSDAG 6 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS QPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van d.e vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN. Hoe kom ik aan een goede, geschoolde dienstbode? En hoe dit te worden. Dezer dagen is door den Minister van So ciale Zaken te Haarlem een Provinciale Commissie opgericht, die ten doel heeft een cursus te organiseeren, waar werklooze meis jes van 16 jaar en ouder in drie maanden de kennis en vaardigheid kunnen verkrijgen om als dienstbode de concurrentie tegen de Duitsche Gretchens en Berthas met kans van slagen op te nemen. In verband hiermede is inmiddels voor het treffen van voorbereidende maatregelen op initiatief van mevr. Kwint-Wiersum een plaatselijk comité opgericht, welk comité be halve uit mevr. Kwint bestaat uit mevr. F. Barbiers-Seelemeijer, mevr. P. L. de Boer- Harder. mevr. H. A. A. van der Does-Fikke, mevr. J. S. de Graaf-Baron esse Bentinck, mevr. L. Wildschut-Hoekendijk en den heer M. W. Hellemons, directeur der Gem. Ar beidsbeurs. Dit comité ontving gisteren ten gemeente huize de pers voor een nadere uiteenzetting. Mevr. Kwin t-Wiersum heeft met eenige woorden gewezen op de moeilijkhe den van het dienstbodenvraagstuk. Duizen den Duitsche meisjes werken in ons land, terwijl zoovele Hollandsche meisjes werkloos zijn. Hieraan wil men door het vormen van geschoolde dienstmeisjes een einde maken. De heer Hellemons heeft daarna een nadere uiteenzetting gegeven van het dienst bodenvraagstuk, waarin hij allereerst wees op de oorzaken van het tekort aan dienstbo den in ons land. Als zulke oorzaken noemde de heer Hellemons in de eerste plaats de veranderde na-oorlogsche mentaliteit van de meisjes, welke een grooter zucht naar Vrijheid en zelfstandigheid, een zich losser voelen van alle banden, tot uiting deed ko men. In de tweede plaats de hooge loonen, die werden betaald in de fabrieken en tal van meisjes daarheen lokten. In de derde plaats het niet te loochenen feit, dat vele werkgeefsters het „dienen" in discrediet brachten door hun personeel niet te behandelen als huisgenooten. maar meer als een noodzakelijk „kwaad". Dit had na tuurlijk tot gevolg, dat liet betrokken meisje het huishouden van haar mevrouw niet lan ger als het hare beschouwde en daar naar handelde. In de vierde plaats het 'feit, dat de meisjes uit den beteren arbeiders- of kleinen mid denstand het vak van dienstbode vernede rend vonden en in groote schare de winkels en de kantoren bevolkten. Toen de nood het hoogst was. aldus ver volgde de heer Hellemons. brachten de Duit sche meisjes, die door den economischen nood in eigen land naar hier kwamen, ver lichting. Met duizenden kwamen zij de ver laten en niet-geambieerde dienstbodenbetrek kingen bezetten. Het aantal dezer vreemdelingen is thans zóó uitgegroeid, dat zij. nu in Nederland de meisjes uit de fabrieken, werkplaatsen, win kels en kantoren worden ontslagen, het vraagstuk brengen op het terrein der con currentie. En, laten we eerlijk zijn, het Duitsche meisje is een zeer ernstige concurrente voor onze Hollandsche meisjes. Deze vreemdelingen zijn over het algemeen beter geschoold, iets beschaafder in haar optreden en vooral veel „liebenswuerdiger" dan het doorsnee Nederlandsche meisje. Zij stammen vaak uit een beter, zij het dan ver armd milieu, zijn huiselijker en minder ge neigd tot „wegloopen" om een betrekkelijke kleinigheid, omdat zij in een vreemd land natuurlijk afhankelijker zijn, dan hare Hol landsche zus teren. Momenteel is de toestand zóó te zien, dat de Nederlandsche Arbeidsbeurzen een tame lijk groot aanbod hebben van meisjes, die willen gaan dienen, meisjes die werden ont slagen uit fabrieken, werkplaatsen en win kels, die zij echter, wegens hun ongeschoold heid in de huishouding, moeilijk kunnen plaatsen. Dat deze toestand op den duur voor onze samenleving ongezond is, behoeft geen nader betoog. Afgezien nog van de millioenen goe de Hollandsche guldens, die door de vreem de meisjes over de grenzen worden gebracht en die uit een economisch belang beter in eigen land konden blijven, gaat het niet aan, dat onze landgenooten werkloos zouden moe- te blijven rondloopen ten nutte van vreem delingen. Van hoogerhand wordt dan ook overwo gen de vreemde dienstbode te brengen on der de wet op het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Men hoopt daardoor geleide lijk tot normaler toestanden te komen al thans den toevoer van vreemde meisjes te gen te gaan. Om dit doel te bereiken heeft men van overheidswege voor de meisjes den weg ge opend, om zich in het „vak" te bekwamen, zooals wij hierboven reeds hebben uiteen gezet. Voor Noord-Holland zal in de maand Sep tember een interne cursus worden gegeven, die ten doel heeft meisjes van 16 jaar en ouder, die werkloos zijn, in drie maanden de kennis en vaardigheid bij te brengen om als dienstbode een werkkring te verkrijgen. De voorwaarden van toelating zijn: 1. Werkloos zijn als gevolg van de huidige tijdsomstandigheden. 2. Leeftijd van 1624 jaar. 3. Liefst georganiseerd in een bestaande jeugdorganisatie. 4. Aanleg en liefde hebben voor de huis houdelijke vakken. 5. Van plan zijn direct na de opleiding in dienst te gaan. 6. Absoluut de leiding van den cursus wil len volgen. 7. Als bewijs van goede gezondheid een attest overleggen van den dokter, waarbij in het bijzonder te letten op oogen, ooren en longen. 8. Van onbesproken gedrag zijn. 9. Event, getuigschriften van vorige be trekkingen overleggen. Geen meisjes worden aangenomen, die 1. Lichamelijke of geestelijke afwijkingen hebben. 2. Plaatsing in een dienst weigeren. 3. Die haar betrekking opzegden om naar de opleiding te komen. De eerste twee weken gelden als proeftijd. De opleiding, zoowel als het leven in het, Internaat, zijn kosteloos, terwijl voor event, z.g. uniformkleeding de opleiding zorg draagt De cursus omvat: a. Een theoretisch gedeelte: theorielessen, plus practische lessen (leerdagen). b. Een practisch gedeelte: toepassing van theoretische lessen (ontwerp). Tot zoover de heer Hellemons. Er werd verder nog op gewezen, dat een ambtenaresse voor de nazorg in verbinding zal blijven met de geplaatste meisjes en deze de gezinnen, waar de meisjes geplaatst zijn geregeld zal bezoeken. De ambtenaresse voor de nazorg ziet dus toe dat de meisjes goed,terecht komen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD •Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 12 Mei 1936, des namiddags 7 uur, ten Gemeentehuize." Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken. 3. Verbetering van een gedeelte berm langs den Wijkerstraatweg. 4. Wijziging van de gemeente-begrooting voor 1936 5. Verlenging en verhooging der rekening- courant-overeenkomst voor buitengewone uitgaven met de N.V. Bank voor Nederland sche Gemeenten. 6. Vaststelling van de 4e suppletoire begroo ting der gemeentedienst 1935. 7. Afsluiting van contracten voor de leve ring van water in hoeveelheden grooter dan 6000 M3. 8. Aanvulling van artikel 5 der Verorde ning regelende de voorwaarden voor de le vering van water door het waterleidingbe drijf. 9. Verleenen van machtiging tot herstel van den gaszinker en het aanbrengen van een verbetering in den waterzinker te IJmuiden. 10. Overname van een gedeelte van de Duinvlietstraat te Velsen. 11. In beheer en onderhoud nemen en aan- koopen van uitwijkplaatsen, welke vanwege de Provincie zullen worden gemaakt langs den Micdenduinerweg te Santpoort. 12. Wijziging der bij Raadsbesluit van 10 Maart 1936 verleende vergunning tot het aan leggen van wegen te Velsen. 13. Verkoop van grond. 14. Verleenen van eervol ontslag aan een onderwijzer. 15. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden uit de gemeentekas voor de aanschaf fing van schoolmeubelen ten behoeve van de Emmaschool aldaar. 13. Ontbinding van de met F. Buss gesloten overeenkomst van huur van het hotel „Vel- serbeek" met toebehooren. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. M. J. de Haasvan Franken - huysen, z., Cederstraat 15. IJmuiden. A. M. E. VeldhovenRutte, d.. Bloemendaalschestraat- weg 17a, Santpoort. A. MasereeuwPrins, z., de Ruyterstraat 58, IJmuiden. G. Schaaper Verduin, d. Driehuizerkerkweg 97, Velsen. S. VeltkampMons, z., P. C. Hooftlaan 31, Vel sen. W. PrinsseVerdikt, d„ Tusschenbeeks- weg 27, IJmuiden. D. G. Jansen—Elenbaas, z.( Pelsstraat 69, Velsen-N. Overleden: J. M. W. Bloemendaal, 69 jaren, echtgenoot van T. Ringma, Zinneveltlaan 35. Santport. H. Vogelvanger, 70 jaren, weduwe van J. L. Schappert, Bussum. MERKWAARDIGE VANGST. Toen gisternacht de binnenvisscher Peters met zijn zoons aan het visschen was in het open Noordzeekanaal voor de sluizen zag hij dat een prachtige zalm in zijn netten ver ward was geraakt. De visch had een wond bij den staart, vermoedelijk als gevolg van een klap van een schroef en was daardoor reeds een weinig.„buiten Westen". Daardoor konden de visschers dezen niet vaak gezienen maar toch zoo welkomen gast gemakkelijk vangen. Peters liet de zalm, die 22 pond woog in den afslag verkoopen. De zalm werd voor f 21 door een Amsterdamschen vischhandelaar gekocht. Een mooi buitenkansje voor onze visschers. Een enkelen keer ziet men wel eens een zalm daar ter plaatse, vertelde Peters, maar het was hem nog nooit gelukt er een te vangen. Louwtje, die zoo lang geleden, Het recept der drukkunst vond, Komt in de verdrukking heden, Waar hij lange jaren stond. Verre van het te beletten, In zijn machteioozen staat, Kan hij zich zeifs niet verzetten, Ais men hem verzetten gaat. Alle druk van deze dagen Ging langs onzen Louwtje heen, Door de drukte onverslagen, Stond hij rustig en alleen. Nu zal hij het nog beleven, Dat hij minder vast zal staan. En, zijn A omhoog geheven, Eensklaps aan den rol zal gaan. Daarna kijkt hij weer van boven, Op 't gewoel der menschen neer, Zij het wat op zij geschoven, Voor 't moderne „druk" verkeer. DE NOORDERSLUISMARSCH. De datum van de Noordersluismarsch, die door de IJmuider Wandelsportvereeniging „Kennemer Jagers" wordt georganiseerd in samenwerking met IJmuiden's Bloei is vast gesteld op 14 Juni a.s. De start vindt des morgens 10 uur plaats van het Willemsplein. De verplichte rust wordt na 16 K.M. gehouden in Het Wapen van Velsen. De te loopen afstand bedraagt 30 K.M. Zij die den marsch binnen 6V2 uur volbren gen ontvangen een mooie herinnering. Een groep, welke uit minstens 10 personen plus een leider moet bestaan, die de marsch binnen den bepaalden tijd volbrengt ontvangt boven dien een extra prijs. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Ter verdere voortzetting van den arbeid van het Nederl. Bijbelgenootschap in Midden- Kennemerland en tot uitvoering van het be sluit tot splitsing dezer afdeeling, is thans be sloten, dat voor de te stichten-afdeeling Vel- sen-Driehuis-Santpoort op 13 Mei in de Ned. Herv. Kerk te Velsen een vergadering zal wor den belegd en dat op 27 Mei in IJmuiden met IJmuiden-Oost zal worden vergaderd. Op deze wijze zal getracht worden het con tact onder de leden krachtiger te maken dan tot dusverre het geval was. RIJWIEL-VARIA. Thans is het weer de heer IJ., wonende aan de Koningstraat alhier, wiens rijwiel in han den is gevallen van den een of anderen rijwiel- dief. De fiets van den heer IJ. stond nog wel in een schuurtje achter zijn woning, maar dat was voor den dader geen bezwaar. R.-K. METAALBEWERKERS. Het 25-jarig bestaan. Het zilveren feest der afdeeling IJmuiden van den RK. Metaalbewerkersbond is opge wekt gevierd. Des morgens hebben de leden de herdenkingsmis bijgewoond. In het R.-K Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat werd een gemeenschappelijk ontbijt gehouden, waaraan een prettige stemming heerschte. De receptie was druk bezocht cn verschillen de organisaties boden bloemstukken aan. Des avonds had in het Vereenigingsgebouw een feestelijke samenkomst plaats. Er heerschte een zeer gezellige sfeer. Toespra ken werden gehouden door den geestelijken adviseur, kapelaan Meereboer en den hoofd bestuurder Steinmetz. Deze was hier voor 't laatst aanwezig en werd door den voorzitter, den heer Straatsburg, bedankt voor alles wat hij in 't belang der afdeeling had gedaan. De voorzitter gaf een overzicht van de afgeloo- pen 25 jaar. De twee leden, die vanaf de oprichting deel van de afdeeling uitmaken, de heeren A. Hui- bers en J. Vrijhoef, werden met bloemen ge- 1 huldigd. Ook twee weduwen van oprichters, die overleden zijn en die bestuurslid waren, werden met bloemstukken bedacht. De too- neelclub van den R.K. Volksbond voerde „De roman van een krantenjongen" op en had daarmede veel succes. Weer een damtournooi aan het strand. Om den Zilveren IJmuider Vuurtoren. Evenals in voorgaande jaren zal D C. IJ. we der eenige strandwedstrijden organiseeren. Dit jaar kan wel een buitengewoon mooi pro gramma verwacht worden. Doordat de familie List voor de wedstrijden van D. C. IJ. een zilveren Vuurtoren beschik baar heeft gesteld, is D. C. IJ. in staat, voor dezen fraaien prijs een groot damtournooi te houden. Naast het eerste tiental van D. C. IJ. zal het eerste tiental van de Haarlemsche Dam club en het kampioenstiental van Nederland van de damclub „Gezellig Samenzijn" uitge- noodigd worden aan dit tournooi deel te ne men. Reeds eerder hebben laatstgenoemde clubs medegedeeld, dat zij er prijs op steller aan dit tournooi te kunnen deelnemen. De toren zal tweemaal achter elkaar of in het geheel drie keer door één club moeten worden gewonnen. Men krijgt dus wedstrij den: D. C. IJ. I—G. S. I, D. C. IJ. I—H. D. C. I en G. S. I—H. D. C. I Het tiental van IJmuiden is als volgt sa mengesteld: Bord 1: B. Dukel. 2. A. Ligthart, 3. H. de Boer. 4. C. Suyk, 5. P. Leyte, 6. G. Postma, 7. H. Buis, 8. T. Basstïa, 9. P. Smit, 10. C. Bais. Res. 1. J. Kramer, 2. H. Laros. 3. J. Smit. De wedstrijden worden alle gespeeld in Badhuis in de maanden Juni, Juli en Augustus. KETTING IN DE SCHROEF. De Loodsboot No. 5 kreeg gistermorgen bij het meren een ketting in de schroef. Deze is met eigen personeel verwijderd. NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand April geschut: uit zee 247 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.552.605 M3„ 246 visschersvaartuigen met 9250 M3„ en 574 binnenvaartuigen met 78.284 M3 to taal 1067 schepen met een inhoud van 1.640.139 M3. Naar zee 243 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.509.199 M3, 171 visschers vaartuigen met 6325 M3„ en 596 binnenvaar tuigen met 82.931 M3„ totaal 1010 schepen met een inhoud van 1.598.455 M3. Totaal uit en naar zee 2077 schepen met een inhoud van 3.238.594 M.3 S. D. O. ORGANISEERT EEN NEDERLAAG- WEDSTRIJD. De voetbalclub S. D. O. alhier is voornemens een nederlaagwedstrijd te organiseeren, open voor alle IJmuidensche clubs. S. D. O. stelt een medaille beschikbaar voor die club, welke haar de grootste nederlaag toebrengt. De inschrijving is open tot 16 Mei a.s. bij den secretaris D. Jansen, Stephensonstraat no. 60, waar men verdere inlichtingen kan verkrijgen. VROUWEN VREDESGANG. Men schrijft ons: Voor den op 18 Mei a.s. te Amsterdam te houden Vrouwen Vredesgang heeft zich een plaatselijk comité gevormd, bestaande uit de dames Mej. J. J. van Thiel, Houtmanstraat 30, Mej. A. Bank. Kanaalstraat 192, Mevr. Zalm, J. P. Coenstraat 103, Mej. M. E. Ham burger, Huygensstraat 10. Van door inzameling verkregen gelden zul len aan vrouwen van werkloozen en aan min vermogenden gratis reisbiljetten per spoor naar Amsterdam worden verstrekt. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen geven zich aan bovengenoemde adressen op. Gaarne neemt het comité gelden hiervoor in ontvangst. De Ned. Spoorwegen heeft ge meend de deelneemsters in de reiskosten te gemoet te komen en geeft retourbiljetten met belangrijke reductie, geldig van alle stations in Nederland naar Amsterdam C. S. op ver toon van een reductiebon, wélke verkrijgbaar zijn bij bovengenoemde adressen en bij Mevr. Overdiep, Tollenslaan 2, Driehuis. Waarom stokvisch en geen versche visch? Een traditie bij de marine. Dezer dagen ontving een aantal vischhan delaren hier ter plaatse een verzoek van den Officier van Administratie. Intendant dei- Zeemacht te Willemsoord, om prijsopgave te doen voor de levering van ca. 2'50 K.G stok visch. Bedongen werd, dat de te leveren stok visch moest zijn van prima kwaliteit, goed gebeukte nieuwe visch z.g. rondvisch. goed gesnoeid en ontdaan van graten en vinnen; zij moet na het koken zacht zijn en blank van kleur." Van zekere zijde werd deze prijsaanvraag gecommentariseerd. alsof het te doen is om de levering van visch tegen den billijksten prijs, waaruit werd afgeleid,dat naar kwa liteit niet werd gevraagd en dat het vischeten hierdoor in discrediet werd gebracht. Het werd voorts niet in het belang der Nederlandsche visscherij geacht, dat stokvisch werd ge vraagd en niet een vischsoort, waarvan de bestelling in het belang van de Nederland sche visscherij is. Naar aanleiding hiervan wijst de heer N. Hin Jr. ons er op, dat het bij de marine tra ditie is, dat op Goeden Vrijdag stokvisch wordt gegeten. Er is dus geen sprake van een opzettelijk voorbijgaan van de belangen van den Nederlandschen vischhandel. Bovendien zou deze paar honderd kilo visch geen gewicht in de schaal leggen. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST HARING VISSCHERIJ. In de Dinsdagmiddag in het Seinpost-thea ter te 's-Gravenhage gehouden vergadering van den Christelijken Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders, afdeeling Scheveningen is besloten, vasthoudende aan de bezwaren, die bestonden tegen het Zaterdagavond-schot en de beperking van bemanning in de voor teelt, het hoofdbestuur opdracht te geven de voorgestelde collectieve arbeidsovereenkomst voor de harir.gvisscherij af te sluiten. TOONEELVEREENIGING „TAVIDO" De tooneelvereeniging „Tavido" geeft Don derdag 14 Mei een uitvoering voor de vereeni ging „De Gieteling". Opgevoerd wordt een tooneelstuk in drie bedrijven van Henk Bakker en Joop Spit: „De Doorslag". De regie berust bij den heer Holtslag. De entr'acte muziek wordt verzorgd door Hoogovenkunstkring, dir. de heer L. van der Hoef Uw behang van Bakker Apart en Goedkoop Vakk. personeel. Gratis randjes afsnijden Eerste Schotensche Papierhandel Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657 (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. Donderdagavond de derde partij te Haarlem. De tweede partij van den tweekamp tus- schen Jhr. Mr. J. H. O. van den Bosch en den Oostenrijkschen schaakmeester Rudolph Spielmann werd bij den 40sten zet door laatstgenoemde gewonnen, zoodat beide hee ren thans een punt hebben. Dinsdagavond zou de derde partij in Den Haag gespeeld worden, maar deze kon we gen s een lichte ongesteldheid van den-heer Van den Bosch niet doorgaan. Nader vernemen we, dat de heer Van den Bosch er op rekent, Donderdagavond in Haarlem te komen spelen. Dit wordt dan niet de vierde, maar de derde partij. Het brandde te Overveen. Huis aan Dompvloedslaan prooi der vlammen. Gistermiddag omstreeks kwart voor drie brak brand uit in het perceel 21 aan de Dompvloedslaan in Overveen. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat de brandweer niet meer kon verhinderen dat het geheele huis uitbrandde. De oorzaak van dezen brand is nog niet be kend. Het inwendige van het perceel be stond grootendeels uit hout en de vier stra len welke de brandweer op den gloed richtte, konden er slechts in slagen de ramp tot dit eene huis te beperken. In de wening bevond zich op het oogenblik dat de brand ontstond een kind van drie jaar zonder toezicht. Men is er gelukkig in ge slaagd dit in veiligheid te brengen. Het spreekt vanzelf dat deze gebeurtenis in de omgeving groote opschudding veroorzaak te. Naar wij vernemen wordt de schade door verzekering gedekt. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL Tot Gecommitteerden bij de eindexamens van de Middelbare Technische School te Haarlem, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd: Voor de afdeeling Bouwkunde: de heer Ir. A. J. van der Steur, architect B. N. A. te Am sterdam. Voor de afdeeling Weg- en Waterbouwkun de: de heer Ir. W. J. de Koek van Leeuwen, Ingenieur bij de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland, te 's Gravenhage. Voor de afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer Ir. J. P. Boezaardt, Hoofdingenieur, Chef van het Werkpiaatsbeheer der Ned. Spoorwe gen te Utrecht. Voor de afdeeling Electrotechniek: de heer Ir. C. M. Cool, Ingenieur bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal. Voor de afdeeling Scheepsbouwkunde: de heer Ir. J. Rotgans, Directeur van de N.V. Scheepsbouwwerf Gebr. Pot. Bolnes te Rot terdam De eerste gecommitteerde is aangewezen door het Bestuur van de Mij. tot Bevordering der Bouwkunst B. N. A., de overige vier zijn opgegeven door het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Dc uitslag van de overgangsexamens der M. T. S. zal 11 Juli bekend worden. Het prac tisch gedeelte van het eindexamen vindt plaats van 23 tot 30 Juni; het schriftelijk ge deelte van 1 Juli tot en met 7 Juli; met mon deling gedeelte van 9 tot en met 17 Juli. Uit slag 18 Juli. Er nemen 112 candidaten aan het eindexa men deel.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1