Addis Abeba tbans bezet. THIJS IJS EN DE DIAMANT Mussolini spreekt tot het Italiaansche volk. De oorlog in Abessynië. Een Arbeidsrijke week in deVolkenbondsstad KAD8C r™nl tqENSPA'C, 6 MET 1936 Vreugde in Italië. tfij verklaart Abessynië Italiaansch. „Pax Romana." j)e Italiaansche troepen zijn Dinsdagmiddag te 4 uur Addis Abeba binnengerukt, naar Havas meldde. De intocht van Badoglio in Addis Abeba is bet einde van de marsch DessiëAddis Abe ba. die nagenoeg geen verzet heeft ontmoet. Twee kolonnes, de eene gemotoriseerd, de an dere zeer bewegelijk, vertrokken kort na 20 April, den datum van de verplaatsing van den Italiaanscnen staf naar Dessié. uit deze plaats naar de hoofdstad. De voornaamste moeilijk heid die zich heeft voorgedaan was de over vloedige regenval, die de wegen onberijdbaar maakte en telkens oponthoud veroorzaakte, doordat reparaties moesten worden verricht. Badoglio had het bevel genomen over de ge motoriseerde kolonne. Van de 3000 motorvoer tuigen moesten er 1000 op den weg worden achtergelaten. De voorhoede werd gevormd door Askari's. Bombardementsvliegtuigen zorgden voor de ravitailleering door proviand met behulp van parachutes te laten neerval len. De eerste, die Addis Abeba binnentrok, was Bottai, de gouverneur van Rome, die als vrij williger naar Afrika is vertrokken. Aan het hoofd van de divisie Sabaudia trok hij de stad binnen. a-' Om 5.50 uur Dinsdagmiddag loeiden te Rome de sirenes, om het sein te geven voor de algemeene mobilisatie der burgerij. Dit signaal „adunata", d.w.z. de algemeene oproep aan de bevolking, veranderde in een oogwenk het stads beeld. In alle stadsdeelen sloten de winkels en overal werd de vlag uit gestoken. Groote vreugde maakte zich van de bevolking meester. Toespraak van Mussolini. Van het balcon van het Palazzo Vcnezia heeft Mussolini een rede ge houden. Hij verklaarde: „Ik maak aan het Italiaansche volk en aan de geheele wereld bekend, dat de oorlog is ge ëindigd. Ik maak bekend, dat de vrede is hersteld. Het is niet zonder ontroering en trots, dat ik na zeven maanden van vijandelijkheden dit groote woord uitspreek, doch het is beslist noodza kelijk, dat ik daaraan toevoeg, dat het hier gaat om „onzen vrede" om de „pax romana", die haar uiting vindt in dit onherroepelijke definitie ve woord: „Abessinië is Italiaansch". Abessinie is Italiaansch de facto, omdat het door onze zegevierende legers bezet is. Ita liaansch de jure, omdat met den Romein- schen adelaar de cultuur triumpheert over de barbaarschheid, de gerechtigheid over de wreeöe willekeur, de verlossing over de dui- djarige slavernij. Met de bezetting van Addis Abeba is de vrede reeds een voldongen feit. De veelsoortige stammen in Abessinië heb ben duidelijk blijk gegeven, dat zij rustig in den schaduw van de Italiaansche driekleur willen leven en arbeiden. De stamhoofden en rassen die verslagen en gevlucht zijn, tellen riet meer en geen macht ter wereld zal ze ooit weer tot gelding kunnen brengen. Bij het generale appèl van 2 Octo ber heb ik plechtig beloofd, dat ik al het mogelijke zou doen om te verhin deren, dat het Afrikaansche conflict zou uitgroeien tot een Europeeschen oorlog. Ik heb die belofte gehouden. Meer dan ooit ben ik van meening, dat het verstoren van den Europee schen vrede den ondergang van Europa beteekent. Ik moet daaraan dadelijk toevoegen, dat wij bereid zijn, onze schitterende overwinning met dezelfde vastberadenheid te ver dedigen als waarmede wij haar be vochten hebben. Wij voelen, dat wij zoo den wil der strijders In Afrika vertolken, den wil van hen, die ge storven of zegevierend gevallen zijn en wier nagedachtenis van geslacht tot geslacht bij alle Italianen bewaard zal blijven en den wil van de honderdduizenden soldaten, die in een veldtocht van zeven maanden prestaties hebben volbracht, welke de bewondering der wereld afdwingen. Zij en de honderdduizend arbeiders, die in een bovenmenschelijk rhyth- ®e gewerkt hebben, verdienen den dank van eet vaderland. Mannen en vrouwen van geheel Italië aldus besloot Mussolini een etappe op onzen weg ts afgelegd. In vrede zetten wij den opmarsch an den arbeid voort tot vervulling van de taken, die wij met onzen moed, ons geloof en °nzen wil.op ons zullen nemen. Leve Italië!" Ovaties voor het Koninklijk Huis. Na de toespraak van Mussolini stroomde Ja menigte naar de Piazza Quirinale, waar «at Koninklijk Paleis staat. De Koning ver scheen met de Koningin en Prinses Marie op Jat balkon, terwijl het volk de vorstelijke Personen luide toejuichte. i De Duce heeft bevel gegeven, dat de vlag gen in geheel het land drie dagen geheschen blijven ter viering van de overwinning. De koning van Italië heeft een telegram aan maarschalk Badoglio doen toekomen, waarin hij uiting geeft aan zijn erkentelijk heid voor en zijn tevredenheid over de over winning, die de Italiaansche troepen en de inheemsche afdeelingen hebben behaald on der zijn hevel. Vreemdelingen door Italianen besohermd. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington heeft van de Italiaansche regeering de verzekering ontvangen, dat het leven en de bezittingen der vreemdelingen in Abessynië volgens de regelen van den oor log beschermd zullen worden door de Ita lianen. Negus heeft zijn vermogen bijna geheel verloren. Reuter meldt uit Londen: De Abessijnsche gezant verklaarde Dins dagavond dat de negus waarschijnlijk naar het Abessijnsche klooster nabij Jeruzalem zal gaan. Verder zeide hij, dat de bezoeken die de Negus aan Londen zal brengen, onge twijfeld slechts van korten duur zouden kun nen zijn, aangezien zijn vermogen bijna ge heel in den strijd tegen Italië verloren was gegaan. Protesten der Engelsche politieke partijen. Na een te Londen gehouden bijeenkomst van het bestuur der Labourpartij werd een verklaring gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd: „De inval in Abessynië door het fascisti sche Italië vormde en is nog steeds een be dreiging voqr den Volkenbond en de toe komst der beschaving. Het conflict tusschen Italië en den Volkenbond is niet geregeld door den huidigen militairen toestand in Abessynië. Het mag Italië niet worden toe gestaan de vruchten te plukken van zijn il legalen brutalen aanval". Ook het bestuur van de nationale liberale federatie heeft een motie aangeno men waarin wordt verklaard: „Het is met schaamte en afschuw, dat alle liberalen het over Abessynië gekomen lot aanschouwen. Het schaamtelooze niet-erken- nen van elke verdragsverplichting, dat de politiek van het fascistisch Italië kenmerkte, zou, indien de rest der wereld zich daaraan onderwierp, alle vertrouwen in internatio nale overeenkomsten moeten vernietigen. Het bestuur dringt er bij de regeering ten sterkste op aan, voor 't te laat is, na te den ken over de verschrikkelijke gevolgen die het gevolg waren en nog steeds het gevolg zullen kunnen zijn van de politiek van beschroom de traagheid en halfslachtigheid, die zij heeft gevolgd". Engeland en het Abessy- nische conflict. In het Lagerhuis heeft Baldwin op een vraag verklaard, dat de toekomstige politiek met betrekking tot het Italiaansch-Abessy- nische conflict een zaak is, die gezamenlijk door de betrokken mogendheden op de eerst volgende bijeenkomst van den Volkenbonds raad moet worden bestudeerd. Ik kan, zeide hij, hedenmiddag geen andere verklaring afleggen. Huil weigert verklaring. Staatssecretaris Huil heeft geweigerd reeds thans een verklaring af te leggen over het standpunt, dat de Amerikaansche gezant in Addis Abeba en de Amerikaansche regeering zullen aannemen tegenover een door de Italianen ingestelde voorloopige regeering in Addis Abeba. De Giornale d'Italia over den toestand. De „Giomale d'Italia" geeft een duidelijke uiteenzetting van de rechten, welke Italië wil afleiden uit de militaire bezetting van Abessynië. De overwinning, aldus het blad, is uitsluitend het resultaat van de nationale en oorlogsdeugden van het Italiaansche volk en zal daarom met alle kracht verdedigd worden. Slechts nieuwe politieke uitdenksels zou den nog onnoodige punten van behandeling kunnen scheppen. Aan Italiaansche zijde heeft men steeds op het standpunt gestaan, dat de Volkenbond zich voor het Oost-Afri- kaansche conflict niet kon en mocht inte resseeren. De vlucht van den Negus en zijn generaals, de vrijwillige onderwerping der Abessynische stammen dragen automatisch de politieke bevoegdheden der wankele en nooit erkende autoriteit van de regeering van Addis Abeba over aan de sterke, beschermen de autoriteit van Italië. Automatisch is daarmee ook iedere wette lijke grond voor een Volkenbondsbelang uit geschakeld. Evenmin kan thans nog sprake zijn van de directe onderhandelingen, door Italië zoo grootmoedig voor het begin der laatste zitting van den Volkenbondsraad aangeboden, daar deze twee partijen onder stellen, waarvan een niet meer bestaat. De militaire bezetting van het Abessynische ge bied wordt zoo langs natuurlijken weg tot een politiek bezit, waarbij de rechtmatige belangen der aangrenzende staten, zooals die in de verdragen vastgelegd zijn, erkend wor den. Italiaansche schenen pas- seeren het Suezkanaal. CAIRO, 5 Mei (Reuter). Het Italiaansche stoomschip. „Cesare Baptista" is vannacht van Massaua te Port Said aangekomen, met 1000 arbeiders aan boord. Vanmorgen is hier voorts uit Italië het stoomschip „Principessa Giovanni" aangekomen, met tweeduizend ar beiders voor Massaua aan boord. Verder kwam hier het hospitaalschip „Tevere" aan, dat met 480 zieken aan boord van Massaua t op weg is naar Italië. De „Cesaria", met de Prinses van Piemont aan boord, heeft twee dagen vertraging gehad, en wordt hier pas morgen verwacht. De bezetting van Addis Abeba. De Italiaansche vlag op het Keizerlijk Paleis. De rust in de stad hersteld. DJIBOETI, 5 Mei (Reuter-A.N.P.) De keizer is vertrokken. Abessynië heeft opgehouden te bestaan. Uit de hoofdstad van het op zoo onbegrijpelijk snelle wijze in handen der Ita lianen gevallen rijk komen hier nog slechts schaarsche berichten binnen, aangezien de verbindingen nog st-eeös niet normaal func- tioneeren. Omtrent de bezetting van de stad is hier vanavond het volgende bekend gewor den: Ook Maarschalk Badoglio is nog vandaag in Addis Abeba binnengerukt aan het hoofd van afdeelingen, van het zestigste regiment infan terie. De troepen trokken de stad binnen langs den keizerlijken weg, die zooals men weet van Dessie af naar Addis Abeba leidt. Deze weg voert eerst langs het terrein van de Britsche legatie, dat met ijzerdraad is af gezet, en vervolgens langs den triomfboog naar de wijk van de oude Guebi, het thans verlaten regeeringsgebouw. Dan vol gen de woningen der ministers, de Europee- sche wijk en tenslotte het postkantoor. Hier hield de eerste Italiaansche colonne halt. Langs den weg die een naargeestigen indruk wekte door de vele verwoestingen, die zijn aangericht, en de geblakerde puinen van de door brand vernielde gebouwen stonden nieuwsgierigen, die de Italianen wilden zien binnentrekken. Groot was de belangstelling echter niet, incidenten deden zich niet voor. De binnentrekkende troepen bezetten terstond het keizerlijk paleis en heschen er de Itali aansche vlag. Voorts werden afdeelingen troe pen gelegerd in het spoorwegstation, in het gebouw, waar de draadlooze zender is ge vestigd en in de kazernes in het centrum dei- stad. Ook in de omgeving werden troepen - afdeelingen ondergebracht. Maarschalk Ba doglio heeft zijn hoofdkwartier opgeslagen in het gebouw der vroegere Italiaansche legatie, waarop met militaire eer de Italiaansche vlag geheschen werd. Ti.idens deze plechtigheid werd maarschalk Badoglio langdurig en luide toegejuicht. Uiteraard is ook het vliegveld bezet. Des avonds was het betrekkelijk rustig in de stad. Slechts nu en dan klonken nog enkele schoten, waarna de stilte weer inviel. Lang zamerhand begonnen de op de verschillende legatie-terreinen gevluchte personen weer naar hun woningen terug te keeren, voor zoo ver die niet ten prooi waren gevallen aan de vernielingswoede, die na het vertrek van den negus zoo plotseling losbarstte. Tegen zes uur werd het Amerikaansche gezantschapsge bouw weer door de ambtenaren betrokken. Het schijnt dat er in het gebouw geen schade is aangericht. Ook eenige leden van de Duit- sche kolonie keerden nog in den loop van den avond terug naar hun woningen, voor zoover die nog bestonden. De correspondent van Reuter te Khartoem seint, dat ongerustheid over leven en eigen dommen van buitenlanders in het westen van Abessynië geleid heeft tot het indienen van een petitie met verzoek om bescherming bij de regeering van den Soedan. Onder de maat regelen die de betrokkenen van de autoriteiten vragen, trekt vooral de aandacht het verzoek, een stoomschip te zenden naar de Gambela Enclave, stroomopwaarts van den Witten Nijl. De regeering overweegt thans wat haar ten deze te doen staat. De bovengenoemde petitie is tot de autori teiten gericht door Britsche, Grieksche, Sy rische en Armeensche firma's en particulieren, die belangen hebben in een aantal steden in het westelijk deel van Abessynië, onder andere Saio, Gore, en Gambela. Men raamt de waarde van de eigendommen, goederen en gebouwen, die zich daar bevinden, op 300.000 pond ster ling, terwijl zich ook nog een aantal employés, groot 150. voor het meerendeel Grieken, in die plaatsen bevinden. De enclave van Gambela is in 1902 door Abessynië aan de Soedan verleend ten behoeve van handelsdoeleinden. Er bevindt zich een Soedaneesche ambtenaar. De nederzetting ligt aan de Baio-rivier, een zijstroom van den Sobat, die op 526 mijl van Khartoem in den Witten Nijl uitmondt. De Sobat 'is slechts ge durende tijden van het jaar bevaarbaar. Ge woonlijk gaat drie maal 's jaars, in Mei, Juni en September een stoomboot derwaarts. Tal van niet-polltieke Volkenbondsorganen aan het werk. Financiöele, sociale en humanitaire kwsties. Ook het vraagstuk van de samenstelling van den Volkenbondsraad was weder aan de orde. GENèVE, 2 Mei. De afgeloopen week was weder eens uitste kend geschikt, om allen, die zich voor het werk van den Volkenbond interesseeren, duide lijk te maken, dat bij aile belangrijkheid van het vx-aagstuk van de „collectieve veiligheid" dit thans toch volstrekt niet het eenige is, waarmee de Volkenbond zich bezig houdt. Tal van Volkenbondscommissies hebben hier deze week een bijeenkomst gehouden, waarbij nóch over den oorlog in Afrika, nóch over de schending van het verdrag van Lo carno eenig woord gesproken is, althans niet aan de officieele vergadertafel zelf! Een korte opsomming dezer bijeenkomsten moge een indruk geven van den velerlei en uiteenloopenden arbeid, die deze week in de verschillende Volkenbondsorganen is verricht. Wij hadden in de eei-ste plaats de vergade ringen van twee commissies, die zich met fi- nancieele vraagstukken bezig hielden: de des kundigencommissie voor de kwestie der inter nationale leeningscontracten en het Finan- cieele Volkenbondscomité. De eerstgenoemde commissie dankt haar ontstaan aan een ini tiatief der Nederlandsche delegatie ter Vol kenbondsvergadering van het vorige jaar Sep tember. Het lid der Eerste Kamer, Mr. W. M. van Lanschot, stelde namens onze delegatie toen voor. dat de Volkenbond toch iets onder nemen zou, opdat het bedenkelijk gezonken vertrouwen van het publiek in internationale leeningen van de regeeringen en andere open bare lichamen weder eenigszins hersteld zou worden. Onze landgenoot wees erop, hoe ver schillende bepalingen in internationale lee- ningcontracten blijkbaar onduidelijk zijn en op heel willekeurige wijze, vaak ten nadeele van degenen die op de leening ingeteekend en hun goede geld gegeven hebben, werden uitgelegd. De Volkenbond moest daarom een heel duidelijken model-tekst voor internatio nale leeningcontracten opstellen, waarin ook een bepaling zou moeten opgenomen worden, dat eventueel zich toch nog voordoende mee- ningsverschillen door arbitrage zouden beslecht worden. Mr. van Lanschot hoopte, dat het pu bliek in de toekomst niet zou weigeren aan internationale leeningen deel te nemen, welker contract in overeenstemming zou zijn met den door den Volkenbond op te stellen model tekst en dus waarborgen tegen misbruiken bij de uitlegging ervan zou bevatten. Daar de Vol kenbondsvergadering en de Volkenbondsraad zich met deze opvattingen der Nederlandsche delegatie vereenigden, benoemde de Raad een deskundigencommissie met het door mr. van Lanschot omschreven doel. Deze studiecom missie heeft deze week hier haar eerste zitting gehouden. Zij bracht hulde aan het initiatief der Nederlandsche regeering, doordat zij den Nederlandschen deskundige, den heer C. E. ter Meulen, bankier te Amsterdam, tot haar voor zitter koos. Het tweede Volkenbondsorgaan, dat zich deze week met financieele vi-aagstukken bezig hield, was het Financieele Volkenbondscomité, dat zich in het bijzonder met den financieelen toestand in Oostenrijk had bezig te houden. De vertegenwoordiger van den Volkenbond te Weenen, onze landgenoot Mr. M. Rost van Ton ningen, bracht rapport uit. Dit kon gunstiger zijn dan menigeen gevreesd had. Want mr. Rost van Tonningen kon de verzekering geven, dat het bankroet der groote verzekeringsmaat schappij „Phoenix" geen al te groote schokken in Oostenrijk had veroorzaakt en dat in ieder geval de financieele toestand der Oostenrijk- sche schatkist niet erdoor was aangetast. Andere Volkenbondsorganen, die hier deze week vergaderden, behandelden vooral sociale en humanitaire kwesties. De Volkenbondscom missie voor de besti-ijding van den vrouwen handel besprak de aanstaande Volkenbonds- conferentie voor een meer doeltreffenden strijd tegen deze schandelijke praktijken in het Verre Oosten. Deze conferentie zal waar schijnlijk te Bandoeng in Nederlandsch-Indië plaats vinden. De Volkenbondsraad zal nog in deze maand hierover te beslissen hebben. De Volkenbondscommissie voor de bevordering van het welzijn van het Kind besprak nog maals de kwestie der jeugdfilms en hield een belangwekkend debat over de plaatsing van kinderen, die om de een of andere reden aan het gezag hunner ouders moeten onttrokken worden, in een ander gezin, in plaats van in een inrichting voor de opvoeding van kinderen. Het Hygiënische Volkenbondscomité, dat onzen landgenoot dr. N. M. Josephus Jitta tot onder voorzitter heeft, behandelde de uitkomsten van een ingesteld onderzoek omtrent hetgeen in de velschillende landen ter wereld ondernomen wordt op het gebied der volkshuisvesting. Het comité ging na, welke methoden het best schijnen ter verwezenlijking van de leuze: een minimum aan kosten, een maximum aan ge makken en aan hygiënische vereischten. Het Volkenbondsbureau-Nansen voor de beharti ging der belangen der vluchtelingen uit Sov jet-Rusland, Armenië en het Saargebied be sprak het zich verbeterende lot der Russische vluchtelingen in Turkije, het toenemende suc ces met de huisvesting van Armeensche vluch- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs zoekt al heel lang en nog altijd hebben de dwergen hem niet gehoord. Maar hij vindt nu toch dat het maar eens uit moet zijn. Die diamant kan toch niet zoo goed verborgen zijn dat hij hem niet kan vinden Plotseling maakt de gang een scherpe bocht en Thijs kan zijn oogen niet gelooven: Hij staat voor den diamant, die daar ligt, fon kelend en glanzend. „Wacht," denkt Thijs, „jou neem ik meteen mee. Dat is het voor naamste." Of dat zoo gemakkelijk zal gaan? Dat zie je op het yolgende plaatje. telingen in Syrië en de mogelijkheden van een vervoer van vluchtelingen uit het Saargebied naar Zuid-Amerika, waar zij werk kunnen vinden. De groote moeilijkheid is hierbijwaar zal men het geld voor dit vervoer vinden? De Fransche regeering is bereid belangrijk in de kosten bij te dragen, doch kan niet alles voor haar rekening nemen Er is echter in deze week te Genève ook nog aan politiek gedaan. Een door den Vol kenbondsraad benoemde commissie besprak de al of niet doelmatigheid van een uitbrei ding van het ledental van den Volkenbonds raad. Het was vooral de wensch van China, om den vroeger door Japan bezetten vasten raadszetel te verkrijgen, die tot deze bespre king had aanleiding gegeven. In dezen tijd, nu veel over Volkenbondshervormingen gespro ken wordt, liad de commissie natuurlijk geen lust, aan China een vasten raadszetel te ge ven. Zij besloot aan al haar vooi-stellen 3lechts een tijdelijk, voorloopig karakter te geven. Na dit te hebben vooropgesteld, er kende de commissie, dat het gewenscht zou zijn, dat China weder een zetel in den Vol- kenbondsi'aad verkrijgt, opdat Azië beter erin vertegenwoordigd zal zijn. Sovjet-Rusland en Turkije zijn toch eigenlijk nog meer Eui'opee- sche dan Aziatische staten. De commissie stelt dus aan den Volkenbondsraad en aan de Volkenbondsvergadering voor. dat met Sep tember een vijftiende raadszetel zal worden in het leven gei-oepen. voorloopig voor den duur van drie jaren, die dan haars inziens aan China zal moeten te beurt vallen. De commis sie besloot bovendien ook voor te stellen, dat de nieuwe veertiende raadszetel, die in 1933 voor den tijd van drie jai*en geschapen werd, opdat ook staten den Volkenbondsraad zullen kunnen bixxnentreden. die niet tot een statengroep behooren, die zich als het ware door traditie het irecht op voortdurende verte genwoordiging veroverd heeft (b.v. de Kleine Entente, de Scandinavische staten plus Ne derland, de Zuid-Amerikaansche staten, de Britsche Dominions), nogmaals voor een tijd perk van drie jaren zal worden in stand ge houden. De eerste staat, die dezen nieuwen tijdelijken veertienden zetel bezette, was Por tugal. Wie zal thans in September Portugal opvolgen? Oostenrijk zou gaarne willen. Doch de stemming is niet gunstig voor dit land, dat in den strijd tegen den staat-aanvaller Italië geweigerd heeft aan de Volkenbonds actie der sancties mede te doen en dat boven dien te zeer onder Italiaanschen invloed staat, zoodat men van Oostenrijk aan de raadstafel niet die zelfstandigheid van oordeel kan verwachten, die toch voor leden van den Vol kenbondsraad noodzakelijk is. Vei-moedelijk zal dus een der Baltische landen zijn intrede in den Volkenbondsraad doen, Estland of Letland. Doch het is ook niet ondenkbaar dat België zou gekozen worden. Weliswaar heeft België in den eersten tijd lange jaren achtereen een zetel in den Raad bekleed, doch sinds 1927 is België niet meer in den Raad vertegenwoordigd geweest. Daar België tot geen enkele der statengroepen behoort, die voor de andere raadszetels in aanmerking komen, zou België zeer goed den zoogenaam- den zetel der groeplooze" staten kunnen ver krijgen. Misschien echter zal de gang van zaken met betrekking tot de Duitsche en Fransche vredesplannen en de daarmede sa menhangende denkbeelden tot hei*vorming van den Volkenbond maken, dat in September de geheele kwestie van de samenstelling van den Volkenbondsraad 'in een nieuw licht zal moeten bezien worden! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. PBOERAMMA DONDERDAG 7 MEI. HILVERSUM I, 1875 51. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV. 11.00 KRO., 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.30 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 Handwerk- cursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Voor de Vrouw. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Gram. pl. 6.45 Causerie vanwege van Chr. Nat. Vakverbond. 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.15 Chr. Zang- vereeniging „Excelsior", solisten en de Haarl. Orkestvereen. (Van 9.259.40 Gram. pl.) 10.40 Berichten. 10.45—11.40 Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble J. Kroon. 10.00 Morgenwijding Gram. pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Knipcursus. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Cantabilé-orkest en Gram. pl. 2.15 Voordracht over Landverhuizing. 2.35 Cello en piano. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram. pl.. 4.00 Voor zieken 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kindei-en. 5.15 Gram. pl. 5.30 De Octophonikers. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Gram. pl. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Om roeporkest en solisten. 9.25 Radio-tooneel. 10.00 Omroeporkest en solisten. 9.25 Radio- tooneel. 10.00 Omroeporkest.il.00 Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. OROTTWICH 1500 M. 10.25—10.50 Orgelspel. 11.10 Trocadero Cine ma-orkest. 12.10 Gram. pl. 12.35 B. Wilson's oi'kest en soliste. 2.20 Vesper. 3.10 Causerie over Arbeidsbemiddeling. 3.30 Gram. pl. 4.05 Het Harp Trio. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Berichten. 5.50 Beethovenconcert. 6.15 Spaansche les. 7.20 Revue-programma mmv. solisten en orkest. 8.20 Piano-recital. 8.50 Berichten. 9.25 Opera uitzending. 9.55 L. Bridgewater's kwintet. 10.35 11.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 6.05 en 7.40 Gram. pl. 10.20 Omroeproepor- kest. 1.50 Gram. pl. 3.20 Orkestconcert. 6.20 Gram. pl. 7.20 Piano en zang. 8.05 Nationaal- orkest. en Raugel-koor. 10.0511.35 Dansmu ziek en Populair concert. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Populair concert. 12.35 Omroep-Anfesumentsorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Dansmuziek. 4.45 Viool en piano. 5.20 Omroeporkest. 7.30 Kwintetconcert. 8.20 Gevar. programma. 9.50—11.20 Omroeporkest en solist. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Kleine-orkest. 12.50 1.20 Gram. pl. 4.20 Dansmuziek. 5.50 en 6.20 Gram. pl. 7.20 Symphonieconcert en radiotoo- neel. 9.30—10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.50 Gram. pl. 11.50 Dansmuziek. 12.50— 1.20 Gram. pl. 4.20 Klein-Orkest. 5.35 en 6.35 Gram. pl. 7.20 Omroeporkest en zang. 7.50 Ca baret 8 Omroeporkest en zang. 9.30—10.20 Gram r

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3