Het raadhuis van Wijk aan Zee van bestemming veranderd. fid de Fransche Verkiezingen, De oorspronkelijke verwachtingen ten aan- ypn van het resultaat van de Fransche ver- jciezin?en zi3n tenslotte toch bewaarheid. Het 2<j „Front Populaire", waarvan de commu- j^ten den linkervleugel vormen en Daladier's radicaal-socialisten (vrijzinnig-democraten Óen rechtervleugel, heeft een groote overwin- n:ng behaald. Daar zag het na de eerste stemming nog niet naar uit, maar toen bij óe 433 herstemmingen de samenwerking der jjnKsche partijen optrad werd de tegenpartij verslagen. In een Kamer van 615 leden, be- schikt het Front Populaire nu over 377 zetels, het Centrum over 137 en de rechterzijde over jOi. Deze getallen klinken den Hollandschen lezer, gewend aan een Tweede Kamer van slechts 100 leden, natuurlijk wat vreemd en onwennig. Welnu, breng de verhoudingscijfers tot 100 leden terug en gij krijgt de volgende situatie: Linkerzijde (Volksfront) 61 zetels, Centrum 22 zetels, Rechterzijde 17 zetels. De verliezer in Frankrijk is het Centrum. In critieke tijdsomstandigheden is dat een welbekend en verklaarbaar verschijnsel. Uiterst-rechts en uiterst-links hebben de winsten behaald, maar de linksche zijn de grootste. De officieele communisten zijn van 11 op 72 zetels gekomen, de socialisten van 97 op 146. De meest-rechtsche groep van de linkerzijde die der radicaal-socialisten, is van 159 tot 115 zetels gedaald en heeft de positie van grootste partij moeten afstaan aan de socialisten Léon Blum. Het Centrum, heeft niet minder dan 50 ze tels verloren, Rechts heeft er 19 gewonnen. In het algemeen moet men spreken van een overwinning van uiterst-links, behaald even wel door den steun van gematigd-links bij de herstemmingen. Het logische gevolg van de overwinning van het Volksfront is, dat het de regeering zal moeten aanvaarden en dat de leider van de grootste partij. Léon Blum ,als premier zal optreden. Hij heeft zich daartoe dan ook al bereid verklaard in een artikel in het socia listische dagblad ,,Le Populaire". De toestand schijnt intusschen nogal merk waardig. De communisten hebben al eerder verklaard dat zij in geen geval deel zullen nemen aan een regeering; het zal dus moeten uitloopen op „steun onder bepaalde voor waarden", want zonder de 72 „officiëele" en de 10 dissidente communisten heeft het Volks front geen meerderheid in de nieuwe Kamer. Ook kunnen de communisten wel voorwaarden gaan stellen, maar die zullen niet alleen de goedkeuring van de socialisten maar ook die van Daladier's vrijzinnig-democraten, nog -al tijd 115 man sterk en een essentieel-burger- lijke partij behoeven. M. a. w.: de machten die hier op een gemeenschappelijk program tot overeenstemming zullen moeten karnen en gezamenlijk een regeering vormen zijn wel zeer ongelijksoortig. Indien het niettemin ge schieden mocht mag men zich met reden af vragen of het van langen duur zal zijn, al rijst onmiddellijk de vraag of een dergelijk linksch compromis niet lang genoeg zou kun nen duren om de macht van de oligarchie, die achter de Banque de France staat en die tot dusver in staat is geweest alle regeeringen te maken en te 'breken, tot een einde te brengen. Ongetwijfeld ligt dit in het voornemen van de linksche samenwerking. Overigens blijkt wel dat de radicaal-socia listen, ondanks hun verlies van 44 zetels, nog steeds de beslissende factor voor het verdere verloop van zaken vormen. Want zij zitten „op de wip". Zij kunnen, als het Volksfront geen practische samenwerking bereiken mocht of er spoedig in faalt, bij het Centrum en bij Rechts overeenstemming op een gemeenschap pelijk program zoeken. Op het moment is daar natuurlijk geen sprake van, maar de vreemde zwenkingen der Fransche partijpolitiek hebben wel geleerd dat zulke frontveranderingen veel spoediger tot stand kunnen komen dan „men" verwacht had. 115 radicaal-socialisten plus 137 Cen trum-afgevaardigden plus 101 rechtsche afge vaardigden is 353 in totaal. De volstrekte meerderheid is 308. En dan zit in de linker zijde ook nog de Socialistische Unie (Paul- Boncour) met 34 zetels. Voor het buitenland zijn twee vragen van overheerschend belang. Ten eerste: wat zal de komende nieuwe Fransche regeering ten aanzien van Duitschland doen? Ten tweede: hoe zal zij staan tegenover devaluatie? Het antwoord is nog niet te geven, maar de kans op devaluatie van den franc schijnt tot dus ver nog steeds gering. Wil een linksche regeering tot verbetering van loonen en salarissen overgaan zonder te devalueeren, dan zal zij moeten bezuinigen op de fantastisch-hooge uitgaven voor defensie, diehet Fransche budget drukken. Wil zij die enorme uitgaven verlagen, dan zal zij eerst krachtig moeten medewerken tot internatio nale toenadering, in de eerste plaats tot het vinden van overeenstemming met de Duit- schers. Het kost eenige moeite zich een Volks- front-regeering voor te stellen, afhangend van de stemmen van 82 communisten, die geestdriftig naar toenadering zoekt tot het bewind van Adolf Hitler. Overigens zal zij zich evenmin uitsloven om Mussolini terwille te zijn, zoodat de Fransche houding tegen over Italië wellicht een belangrijke wijziging zal ondergaan Dit zijn enkele aspecten van de nieuwe situatie in Frankrijk. De eerstkomende da gen zullen heel wat opheldering kunnen brengen. R. P. BEVERWIJK De Raadsverkiezingen. R.K. KIESVEKEENIGING STEMDE OVER DE CANDIDATEN. Dinsdagavond is in de drie afdeelingen van de R. K Staatspartij gestemd over de inge komen canöidaten voor de verkiezing van den gemeenteraad. De uitslag van deze stemming zal voor het centrale bestuur de richtlijn aangeven voor de samenstelling van het politiek advies. In de af deeling Beverwijk was de uitslag: Groep A: (werknemers) J. Bol 10. J. van Doorn 52, W. Geys 16, Ph. van Gooi 9. F. v. i Mey -5. A. v. d. Plas 48. A. Schelvis 22. F. J. Scholts 3 1 M. Tromp 57, H. B. Vink 58. A. Vosse 7, G. Welagen 82 stemmen. Groep B. middenstandersJ. J. Bisschop 38. Ch. Duyn 27, A. Th. v. d. Geest 35. Ch. de Goede 11. P. Haazevoet 15. P. J. Moerel 32. N. J. Out 73. J. L. F. Post 40, C. Schaaper 12. B. Schelvis 9, J. van Son 4. Groep C (Land en Tuinbouwers)A. N. Aar denburg 43. G. Bakker 44. K. Commandeur 31. H. Paap 21. N. Tervoort 38 stemmen. In de afdeeling van het vroegere Wijk aan Duin werd als volgt gestemd: Groep A (werknemers): J. Bol 2, J. van Doorn 49, W. Geys 19, Ph. van Gooi 6, F. v. d. Mey 2, A. v. d. Plas 23, A. Schelvis 13, F. J. Scholts 6. M. Tromp 17, H. B. Vink 54, A. Vosse 3. G. Welagen 32. Groep B (Middenstanders)J. J. Bis schop 26, Ch. Duijn 11, A. Th. v. d. Geest 10, Ch. de Goede 4, P. Haazevoet 7, P. J. Moerel 32, N. J. Out 42, J. L. F. Post 19, C. Schaaper 19. B. Schelvis 8, J. van Son 5. Groep C, (Land- en Tuinbouwers): A. N. Aarden burg 81, G. Bakkum 60, K. Comman deur 73, H. Paap 26, N. Ter voort 60. De candidaten der Vrijz.-Democraten. De Vrijzinnig-Democratische Kiesvereeni- ging heeft de candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen als volgt vastge steld: 1. K. Steyn, 2. J. P. Muntjeswerf, 3. R. van Lunzen. 4. E. Swierstra, 5. R. Ewouds, 6. D. Jansen 7. C. L. Hart, 8. J. Pleeging Sr. De heeren H. C. v. d. Colk en J. P. Melchers, die in den raad der opgeheven gemeente Wijk aan Zee en Duin de Vrijz.-Dem. raadsfractie vormden, wenschten geen candidatuur te aanvaarden. Neutrale Kiesvereeniging. De groep Protestantsche kiezers te Wijk aan Zee heeft na bespreking met de neutrale kiesvereeniging „Gemeentebelang" op de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing de volgende plaatsen en candi daten verkregen: No. 1 F. R. C. Rij kens, no. 5 H. van der Kolk, no. 6 M. A. Huender, no. 8 M. Klein, no. 10 P. H. Jonckheer. AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". De Aquariumvereeniging „Kennemerland" zal Vrijdagavond in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zal dr. Schutte, voorzitter van de afdeeling Haarlem een lezing houden over het onderwerp „Beginselen der werking en mogelijkheden van de microscoop". „DE LOFSTEM", NAAR HET CONCOURS. ..De Christelijke Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem", dirigent de heer H. van Dijk, zal op den Tweeden Pinksterdag deelnemen aan het concours te Bilthoven. Het koor zal zingen in de tweede afdeeling met „Avondstemming" van Van Rhenen als verplichte opgave en „Afscheid" van G. H. Boedijn als eigen gekozen compositie. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Gedurende de maand April werden bij de Winkelierscombinatie „Plan West" 175 zegel boekjes ingeleverd. De datum, waarop de ingeleverde boekjes voor een verhoogde uitkeering in aanmerking kwamen was 11 April. Er waren dezen keer, zonderlinge speling van het lot, 13 gelukkigen, namelijk: J. v. d. Linde, Alkmaarscheweg, C. Visser, Cornells, Cornells Amsestraat 40; Lub- sen, Zeeweg 134; Brenth, Melklaan 71; H. de Weyer, C. H. Moensstraat 38; Mevr. Heynis, Velserweg 296; P. Schuitemaker, Klooster straat; N. van Keulen, Galgeweg 37, Mej. Kochx, Stumphiusstraat 15; mej. Scholts, Dr. Schuitstraat 30; mevr. Verhorst, Koningstraat 35; P. van Woensel, Reguliersstraat 5; P. Schoorl, Grensstraat 10. Maatschappelijk Hulpbetoon in de raadzaal. 9. Voorstel inzake rijwielpad Heerenweg. 10. Wijziging verordening heffing besmet telijke ziekte geiden. 11. Vaststelling dr ie j aarlij ksche afrekening school met en bijbel. 12. Vaststelling suppletoire-begrooting dienst 1935 en 1936 in verband met de onder 3. 4, 5 en 6 bedoelde voorstellen. 13. Beiastingreclames. Stukken voor zoover niet toegezonden liggen ter Secretarie ter inzage. Het vriendelijke raadhuis van de op 1 Mei jl. opgeheven gemeente Wijk aan Zee en Duin is van bestemming veranderd. De ge meente-ontvanger n Groot-Beverwijk heeft er zijn intrek genomen en ook de dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon is in het voor malige raadhuis ondergebracht, namelijk in de zaal. waar de gemeenteraad over het wel en wee der ingezetenen besliste. Er is heel wat aan voorafgegaan, voor het zoover was. In de eerste plaats natuurlijk het gansche fusie-proces, maar ook de groote verhuizing. Alle registers van bevolking en burgerlijke stand en heel den papieren rompslomp, die voor het beheer der gemeen telijke huishouding noodig is, alsmede de archieven moesten naar het raadhuis der nieuwe gemeente Beverwijk worden overge bracht. De aldus verkregen ruimte werd onmiddel lijk weer in beslag genomen voor de dien sten. die thans in het gebouw zijn onderge bracht. Het voormalige raadhuis van Wijk aan Zee en Duin werd in 1908 gebouwd. Het heeft dienst gedaan in een zeer belangrijke perio de. waarin de bevolking binnen een luttel aantal jaren verdubbelde. De administratie dezer snel groeiende gemeente onderging uit den aard der zaak een groote uitbreiding en het kostte heel wat overleg, om met de be schikbare ruimte, die niet zoo heel groot was te woekeren. Tot nu toe was men daarin geslaagd. Al zetelt dan ook binnen de muren van het gebouw niet meer het gemeentebestuur toch blijft het voor den openbaren dienst bestemd. Maatschappelijk Hulpbetoon, zoo wel als de gemeente-ontvanger zijn er voor treffelijk gehuisvest en dat heeft tot gevolg gehad, dat men in het raadhuis in de Bree- straat ook meer ruimte kreeg. En daaraan bestond, nu de samenvoeging der gemeenten een feit is, groote behoefte. CHRISTEN VROUWENBOND. Donderdagavond vergadert in het Herv Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat de plaatselijke afdeeling van den Christen Vrouwenbond. De agenda vermeldt o.m. besprekingen over den landdag, die in het Gooi en over de al- gemeene vergadering, welke te Utrecht zal worden gehouden. Ook zal een verkiezing van een secreta resse plaats hebben, in de plaats van mevr. Frölich, die zich wegens haar benoeming tot secretaresse van het gewestelijk bestuur, niet meer herkiesbaar stelt. DIPLOMA-UITREIKING HUISHOUDSCHOOL. Maandagavond zullen in de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool de diploma's worden uitgereikt. Woensdag 13 en Donderdag 14 Mei wordt in de school een tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen van de dag- en avondschool gemaakte werkstukken, o.a. die van den cursus stofversiering. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond vergaderde in het veilings gebouw „Centrum' de plaatselijke afdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter, de heer B. Heinekamp verheugde zich in zijn openingswoord over de goede opkomst. Voor het keuren van de inzendingen wer den benoemd de heeren H. Houtwipper. H. de Vries en N. Paschier. De heer H. C. v. d. Colk bracht het rap port uit van de jury, die belast was met de keuring van de ingezonden tuinteekeningen. Daarin hadden zitting de heeren H. C. v. d. Colk, Jac. Groot en B. Heinekamp. Ingekomen waren tien inzendingen, waar van er drie voor een bekroning in aanmer king kwamen. Het ontwerp, dat was ingezonden onder het motto .Prijsvraag" werd bekroond met den eersten prijs. De heer A. J. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeek" bleek daarvan de inzender te zijn. De tweede prijs was voor de inzending onder het motto „Semper vivum" van den heer v. d. Heyde. De heer J. Bakker verwierf den troostprijs met zijn inzending onder het motto „Tuinaanleg". De voorzitter reikte imet een toepasselijk woord de prijzen uit en sprak daarbij den wensch uit, dat voor een volgenden wedstrijd het aantal deelnemers grooter zal zijn. De keuring van de ingezonden bloemen had het volgende resultaat: Mendeltulp „Aviateur" 9 p.; Parkiettulp „Fantasia" 8 1/2 p.: Gladiolus „Allard Pierson" 8 p.; Narcis sus „Incomparable" 8V2 p.; Schizandus Ur- setonensis 9 p.: Hollandsche Iris „Bloem- oord" 8 1/2 p.; Darwintulp .Da Salie" 7 p.; Hollandsche Iris „J. Vidors" 8 1/2 p.; Men deltulp „Mozart", 7 p.; Ixia „Oranje" 9 p.; Freesia's 9Vz p Rhododendron „Dr. de Nie' 9 punten. De heer A. v. d. Wel heeft daarna een cau serie gehouden over het bossen van de bloe men voor de markt. Hij wees in de eerste plaats op de groote beteekenis voor de vei ling en den handel van het opbossen dei- bloemen. De zorgen, die aan het afleveren van het product besteed worden, kunnen niet groot genoeg zijn. Spr. toonde vervolgens aan de hand van voorbeelden aan, op welke wijze verscheidene soorten bloemen in bos sen moesten worden gebonden. Op deze lezing volgde een geanimeerde technische bespreking, waarbij nog tal van behartenswaardige wenken werden gegeven. Daarbij trad de wenschelijkheid naar vo ren, om aan het bloembinden meer aandacht te schenken door b.v. een cursus te organi se eren. Bij de rondvraag werden nog besprekingen gevoerd over de door de afdeeling georgani seerde tuinkeuringen. Medegedeeld werd, dat aanmeldingen voor deze keuring nog tot 15 Mei aan het secretariaat kunnen geschie den. De voorzitter sloot hierna de vergadering met een woord van dank aan den heer A. v. d. Wel voor zijn causerie. CASTRICUM GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Castricum te houden op Maandag 11 Mei 1936 des namiddags te 2 uur ten Raad- huize. Agenda: Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid Mevr. Bakker—Pieters. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling van het voorstel tot verbou wing van het raadhuis. 4. Behandeling van het voorstel inzake kos ten rioleering Dorpstraat. 5. Behandeling van het voorstel tot verlee ning van een crediet om in samenwerking met de gemeenten Heemskerk en Limmen over te gaan tot aanstelling van een controleur voor de werkverschaffing en steunverleening. 6. Behandeling van het voorstel tot deel name In het Middenstandsborgstellingsfonds tot een bedrag van pl.m. f 990. 7. Behandeling van het voorstel tot het verleenen van vergunning voor den aanleg van een straat door de fa. Kortekaas en Turkstra. 8. Vaststelling kohieren wegenbelasting en hondenbelasting. WOENSD X 'G MEI 1936 WIJK AAN ZEE CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGING. Woensdag 13 Mei zal het uitstapje der Chris telijke Meisjesvereeniging, leidster mej. Chr. Kaales, plaats vinden. Dezen keer zal een bezoek gebracht worden aan Den Haag. HEEMSKERK R.K.V.V. „A.D.O.". Het.programma voor Zondag luidt: A.D.O.—D.O.S.S. 2 uur. (beslissingswedstrijd armbandhorloges) De Meer 2—A.D.O. 2 2.30 uur. A.D.O. 3—Vitesse 3 12.30 uur. SANTPOORT VEEL BELANGSTELLING. Voor de „Vox"-revue blijft de belangstelling overweldigend. Bij de laatste opvoering was de de zaal ook weer geheel uitverkocht. De mede spelenden gezamenlijk en mevr. Gerrets Sorrée nog eens afzonderlijk werden met bloemen gehuldigd. Morgen gaat de revue voor het laatst. Ook voor dit laatste optreden schijnt weer veel belangstelling te bestaan. Het bestuur van „Vox Humana" had de sympathieke gedachte voor werkloozen 50 kaarten beschikbaar te stellen. Rubberfondscommissie ingesteld. BUITENZORG. 5 Mei (Anetal Bij Gouvernementsbesluit is ingesteld de rubber- fondscommissie. De taak van deze commic zal zijn de voorbereiding van de instelling van een z.g. rubberfonds, waarmede beoogd wordt met d? daarvoor beschikbaar te stellen gelden uit de opbrengst van het bijzonder uitvoer recht op de bevolkingsrubber, de toekomstige financiering te verzekeren van maatregelen als bedoeld in artikel 20 van de bevolkings- rubberuitvoer-ordonnatie. Tot lid, tevens voorzitter van deze commissie is benoemd de assistent-resident ter beschikking, hoofd van het kantoor voor de bevolkingsrubberrestric- tie aan het departement van binnenlandsch* oestuur. de heer G. van Brakel. Tot leden zijn benoemd de heeren L. Goetzen, thesaurier- generaal. en ir. Ch. F. van Haeften, hoofd ingenieur aan het departement van verkeer en waterstaat, hoofd van de afdeeling irriga tie, waterkracht en assaineering. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 5 Mei: 1. I. Boerma, zadelfabrikant, wonende te Haarlem. Weltevredenplein 3. Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 2. H. Stolker Sr., los arbeider, wonende te Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 648. Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 3. J. Vaandering, sigarenmaker, wonende te Beverwijk, Deken Warestraat 25. Curator: Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. 4. W. Kluft Hzn., tuinder, wonende te Heemskerk, Kerkweg 23. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. 5. E. M. Harkmans, weduwe van A. Th. Vogel, winkelierster in schoonmaakartikelen, wonen de te Haarlem, Spaarnwouderstraat 37: Curator: Mr. L. G. van Dam te Haarlem. 6. H. Stal, vleeschhouwer, wonende te Zaandam, Westzijde 107; Curator: Mr. J. v. d. Vegt te Haarlem. 7. P. Hagenaar, bakker, wonende te Zaan dam, van Wessemstraat 43. Curator: Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaan dam. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. C. Fangman, caféhouder, wonende te Aalsmeer, Uiterweg; Curatrice: Mej. Mr. D. M. 't Hooft, te Aals meer. 2. P. van der Sluis, brood-, koek- en ban ketbakker, wonende te Wormerveer; Curator: Mr. C. Blankevoort te Haarlem. 3. G. S. (S.) Verdonschot, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, Stuyvesantplein 1. Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. G. C. den Hartog, machinefabrikant, wonende te Haarlem, Kleverlaan 54; Curator: Mr. H. J. Pot te Haarlem. 2. P. Ph. Bakker, steenkolenhandelaar, wonende te Bentveld, Teunisbloemlaan; Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 3. J. A. Boot, meubelmaker, wonende te Haarlem, Gierstraat. CuratorMr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. /(HEEP/ LTJMNÏÏNS HALCYON LIJN. Rozenburg, 4 v. Vlaardingen te Lorient. Stad Amsterdam, 4 v. Vlaardingen te Dun- ston voor Oxelosund. Stad Vlaardingen, Narvik n. Rott.-Vlaard. (2 n.m.) te Hoek v. Holland verw. HOLLAND - AME RIKA LIJN. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. via Liverpool (2.25 n.m.) 1400 mijl Z.W. van Land's End. Blommerdijk, Rott. n. New-York 3 (3.49 n. m. 230 mijl ZW van Valencia. Edam, Rott. n. New-York p. 3 Lizard. Volendam 5 v. N.-York, p. 3 Lizard. Bilderdijk, Rott. n. Philadelphia 4 v. Halifax. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Gootekerk (thuisr. p. 3 Perim. Zuiderkerk, 4 v. Hamburg n. Rott. Zuiderkerk, 5 v. Hamburg te Rott. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk (thuisr.) 4 van Takoradi. Maaskerk (uitr.) 4 van Bordeaux. Jaarstroom (uitr.) 4 van Kribi. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 4 te Zanzibar. Heemskerk (thuisr.) 4 van Port Sudan. Randfontein (uitr.) 5 (nam.) v. Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 3 van B.-Ayres n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, 5 van Valencia te Amst. Ariadne, 2 van Pto. Barrios n. Amst. Aurora 4 v. Catania n. Messina. Berenice, 4 van Danzig n. Kopenhagen Ceres, 3 van Stamboul te Yerakini. Ganymedes, 4 v. Algiers n. Lissabon. Stuyvesant, 4 v. Paramaribo n. Amst. Tiberius, 4 v. Tarragona n. Barcelona. Venus, 4 v. Napels n. Palermo. Triton, Maranham n. Amst. 5 v. Bremen- Simon Bolivar, Barbados n. Amst. p. 5 Flores. Euterpe, Bordeaux n. Amst. p. 5 Lydd. Breda, Chili n. Amst. p. 5 Lizard. Rhea, 5 v. Amsterdam te Velsen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldabi (thuisr.) 4 van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (thuisr.) p. 4 Perim. Kota Nopan (uitreis) p. 5 Sagres. Baloeran (uitr.) 5 v. Port Said. Kota Tjandi (uitr.) 5 te Sabang. Tapanoeli (thuisreis) p. 5 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Amst. p. 5 Perim. Ajax, 5 v. Japan te Rotterdam. Eurymedon, 5 v. Batavia te Amst. Phroniis, 5 v. Batavia te Amsterdam. Polydorus, Batavia n. Amst. 5 te Belawan. Achilles, Japan n. Rott. 4 te Singapore. Stentor, Rott. n. Japan 3 (4.34 n.m.) 69 m. Z van Land's End. Glenshiel, Japan n. Rott. via Londen 4 (8.4 v.m.) 200 mijl Z. van Land's End. City of Singapore, Hankow n. Rott. 3 te Shanghai. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (thuisr.) 4 v. Sabang. Poelau Tello, 5 v. IJmuiden n. Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 5 te Genua. Sembilan (uitr.) p. 3 Gibraltar. Geen dividend. De aandeelhouders van de H. Fock Hoch- seefischerei A.G. te Altona hebben de rekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Er zal wederom geen dividend worden uitgekeerd. IJs in de houthavens. Uit Tornea en Brahestad wordt gemeld, dat de scheepvaart vermoedelijk tegen het einde der loopende maand heropend kan worden. Te Uleaborg worden de eerste schepen reeds op 25 dezer verwacht. In het Wasadistrict is het ijs reeds zoover verdwenen, dat het scheepvaartverkeer in het laatst van deze of in het begin van de volgen de week hersteld kan worden. De laatste reis. Het voor den sloop naar Hendrik-Ido-Am- bacht verkochte stoomschip Zeelandia zal bin nen enkele dagen door een tweetal sleepboo- ten van de firma Smit Co. naar zijn laat ste bestemming worden gebracht. AANGEKOMEN. 4 Mei: Bolette S.S. Havre Tringa s.s. Liverpool Nereus s.s. Stettin Helene m.s. Londen 5 Mei: Munkfors s.s. Skoghall Eurymedon m.s. Ned. Indië Storfors s.s. Antwerpen Agamemnon s.s. Valencia Phrontis s.s. Batavia VERTROKKEN. 4 Mei: Hans II m,s. Rouaan Venersborg s.s. Lübeck Ilse s.s. Rotterdam Constantinos H. s.s. Port Talbot 5 Mei: Bachi s.s. Rotterdam Poelau Tello m.s. Hamburg Boyant m.s. Aberdeen Schoenfels s.s. Hamburg SCHEEPSBOTSING IN DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE. MARSEILLE, 5 Mei (Reuter). De radio- post van Marseille heeft het volgende radio gram opgevangen: Het Italiaansche stoomschip Assunzione en het Grieksche schip Katingo zijn in botsing gekomen. Verzoeke schepen gereed te houden voor eventueele assistentie. Bevinden ons 48 graden 10 min. N.B. en 6 graden 8 min. W.L. Verkochte schepen. Naar de Maasbode meldt is de motorkotter Clazina Marijntje van de reederij Gebr. J. en J. Roelofs te Rotterdam verkocht aan schip per B. Guyt te Katwijk aan Zee. Het schip zal voortaan KW 143 Dirkje heeten. BURCELIJKE STAND HAARLEM, 5 Mei. Ondertrouwd 5 Mei: G. de Vries en S. W. van Buuren. Bevallen 1 Mei: E. J. BonkeWuhl, z.; E. H. Sanders—v. d. Veldt, d.; 3 Mei: A. G. van Driel—Spits, z.; 4 Mei: H. Westland—de Groot, d.; M. A. H. SteinkampSmit, d. Overleden: 2 Mei: B. P. L. Kastercum, 33 j., K. Margarethastraat; 3 Mei: H„ 9 mnd., z. v. J. Snoek, Pijnboomstraat; 4 Mei: G. Faber Vander, 70 j., Coornhertstraat; A. de Vendt, 59 j., Gen. Cronjéstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5