Ned. Ambulance heeft zeer nuttig werk verricht. .WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Interview van Ward Price met Mussolini. Een interview met jhr. van der Does. Een speciale correspondent van het A.N.P. te Genua telefoneerde Dinsdagmiddag naar wij gedeeltelijk in een deel onzer vorige op lage nog hebben kunnen opnemen: Vanochtend om zes uur, een schitterenden ochtend vol beloften voor een schoonen zo merdag, na zooveel weken van troostelooze regens, die wij hier te Genua hebben gehad, voeren we, daartoe welwillend in de gelegen heid gesteld door het agentschap van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland", met een sleepboot de haven van Genua in, de „Johan van Oldenbarnevelt" tegemoet. Italië heeft geen wensch ten opzichte van Egypte. Het wil den vrede. Jhr. Dr. J. N. VAN DER DOES. In de voorhaven van Genua stapten we van de sleepboot op de „Johan van Oldenbarne velt" over. Aan boord van het mailschip wer den we onmiddellijk naar de brug verwezen, waar we door kapitein Moerzer Bruyns werden begroet. Daar ontmoetten we ook jhr. dr. J. N. van der Does. die deel uit heeft gemaakt van de Nederlandsche Ambulance in Abes synië. Dr. Van der Does stond, toen wij op de brug kwamen, te filmen, daarbij genietend van het schoone gezicht op de haven van Ge nua. Na de kennismaking was dr. Van der Does onmiddellijk bereid ons het een en ander te vertellen van hetgeen hij tijdens zijn verblijf in Abessynië had meegemaakt en gezien. In de eerste plaats informeerden wij naar zijn eigen gezondheid en het deed ons genoe gen te vernemen dat hij zich persoonlijk zeer goed gevoelde. Alleen was dr. Van der Does -tijdens zijn verblijf in het onherbergzame land. een weinig in gewicht afgenomen. Ongeveer tien dagen had dr. Van der Does te Kaïro met griep gelegen. Zoodra had hij echter te Port. Said voet aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt" gezet, of hij be gon op te knappen. Ook geen wonder, voegde hij hieraan toe, op zoo'n schip Dr. Van der Does heeft, zooals ook oor spronkelijk de bedoeling was, vroeger dan de andere leden der ambulance Abessynië verla ten, behalve dr. Van Schelven, die door de op- geloopen verwondingen genoodzaakt was nog vroeger te vertrekken. „Ongeveer een maand geleden vertrok ik reeds uit Dessie. Er was toen nog geen sprake van de komst der Italianen". Dr. Van oer Does vertelde verder geen con tact met het Italiaansche leger te hebben ge had. Hoewel hij de leidmg had van het meest vooruitgeschoven gedeelte van de Nederland sche ambulance, kon men steeds tijdig terug trekken voordat de Italianen zoover waren doorgedrongen, dat zij de Nederlandsche ambulance zouden hebben bereikt. De Arnhemsche chirurg, die heden in Ne derland arriveert gaf vervolgens een relaas van de omstandigheden, welke de Nederland sche Ambulance noodzaakten terug te trek ken. Vooral na den overval op dr. Van Schel ven, en de leden der ambulance die bij hem waren, waarbij groote voorraden levensmid delen en verbandstoffen verloren gingen, was het niet mogelijk het Roode Kruiswerk be hoorlijk voort te zetten. „Van dr. Schupler, een Oostenrijksch arts in het leger van Ras Kassa, vernamen wij des tijds het nieuws van de nederlaag van Ras Kassa en Ras Seyoem in Tembien. Wij kre gen toen ook de waarschuwing op te passen niet tusschen de terugtrekkende Abessyniërs te geraken. „Toch heeft het Nederlandsche Roode Kruis in Abessynië veel nuttig werk verricht. Toen ik het basis-hospitaal te Dessie verliet, waren er nog honderdveertig patiënten." Dr. Van der Does vertelde verder op pret tige wijze te hebben samengewerkt met dr. Melly, van de Britsche ambulance. Met hem werd veel overleg gepleegd. De Nederlandsche voorpost trok tegelijk en gezamenlijk met de Engelschen terug. Er werden tijdens het verblijf in Abessynië niet alleen oorlogsgewonden behandeld, doch er werden heel wat injecties aan zieke solda ten en fitaorari's (generaals) gegeven, die voor de behandeling zeer dankbaar waren. De plaatselijke bevelvoerders kwamen ook naai de ambulance om zich injecties te laten ge ven. Tenslotte vertelde dr. van der Does van verschillende gevallen van verminking, welke hij bh de Abessynische soldaten heeft gecon stateerd, welke waarschijnlijk door wilde bergstammen waren veroorzaakt. „Wij hebben geen Italiaansche krijgsgevan genen ontmoet, behalve een paar gevangen genomen vliegers, die bij den negus waren. De negus maakte op mij aldus dr. Van der Etoes den indruk een zeer merkwaardig man te zijn". Over politiek wilde dr. Van der Does zich niet uitlaten. Hij was alleen als medicus naar Abessynië gegaan. Dr. Van der Does heeft uit Abessynië heel wat filmmateriaal medegebracht, waaronder, van medisch standpunt bezien, ongetwijfeld veel belangwekkends zal zijn. Wij dankten Dr. Van der Does voor het aan gename onderhoud, dat hij ons op zijn door reis naar Nederland heeft willen toestaan en wenschlen hem een voorspoedige reis naai zij n woonstad Arnhem. Met den boottrein van 10.20 uur is Dr. Van der Does Dinsdagmorgen naar Nederland doorgereisd. HEDENMIDDAG WAARSCHIJNLIJK REDE VAN EDEN. In de kabinetszitting van hedenochtend zullen vermoedelijk de richtlijnen worden vastgesteld voor de rede, welke Eden van middag waarschijnlijk in het Lagerhuis zal houden, seint het A.N.P. uit Londen. De „Daily Mail" publiceert een interview van zijn specialen correspondent Ward Price, met Mussolini, die daarbij eenige opmerkelijke uitlatingen deed ten opzichte van de politiek van Italië na het einde van den Abessijnschen veldtocht. Mussolini verklaarde o.a.: Bij mijn politiek heb ik nooit voornemens gehad tot eenigerlei benadeeling van de belangen van het Brit sche wereldrijk. Ook thans ligt een dergelijke benadeeling niet in mijn voornemen. Italië heeft geen enkel begeeren ten opzichte van Egypte. Italië beschouwt Egypte als een onaf hankelijk land, dat niet tot Afrika, maar tot de Middeliandsche Zee behoort. En waarmede Italië steeds de beste betrekkingen heeft on derhouden, en zal onderhouden. Italië heeft geen enkel politiek belang in den Soedan of in Palestina. Het is derhalve vol komen onjuist, den Italianen eenigerlei ver antwoordelijkheid toe te schrijven voor de botsingen tusschen de Arabieren en Joden. Mussolini voegde hieraan toe, dat hij bereid was deze verklaring in iederen gewenschten vorm te bekrachtigen. Het is niet juist, dat Italië nog verdere koloniale ambities, welke deze ook mogen zijn, heeft. Deze overwinning in Oost-Afrika plaatst Italië in den groep dei- verzadigde mogendheden. Engeland en Frank rijk moeten zich bewust zijn van de be teekenis van deze omstandigheid. Op de vraag van Ward Price, hoe Mussolini zich de vredesregeling in Abessynië voorstelde, antwoordde de Duce, dat hij daarop nog geen bepaald antwoord kon geven. Vervolgens verklaarde hij: „De vredesvoor waarden moeten doordrongen zijn van den Romeinschen geest. Het mag geen manke vrede worden, want wij willen een regeling van dit Abessijnsche probleem voor alle tijden." I Ward Price vroeg vervolgens of het anderen landen mogelijk zou zijn, deel te nemen aan de economische ontwikkeling van Abessynië onder Italiaansche heerschappijMussolini ant woordde: „Wij zullen de deur niet sluiten voor economische ondernemingen van vriendschap pelijk gezinde staten, want het is ons doel het weizijn van de Abessynsche bevolking en het welzijn der wereld te doen stijgen." Hieraan voegde hij nog toe, dat hij Engeland en Frank rijk rekende onder de vriendschappelijk gezin de staten, die deel zouden kunnen nemen aan de toekomstige economische ontwikkeling van Abessynië. In het verdere verloop van het in terview verklaarde Mussolini nog, dat waar schijnlijk nog eenige kleinere operaties in Ogaden noodzakelijk zouden zijn. Hij keert thans echter zijn aandacht naar den toestand m Europa. Algemeen is men het er over eens, zoo zeide hij in dit verband dat een reorganisatie van den Volkenbond noodzakelijk is. Door de gebeurtenissen wordt de hervorming nog urgenter gemaakt. Italië is bereid daar aan deel te nemen. Het is de overtuiging van den Duce, dat de Volkenbond moet en kan voortbestaan, maar zijn taak moet hernieuwd worden en in overeenstemming worden ge bracht met zijn macht. Ward Price wees er vervolgens op, dat Italië zich tot dusverre verre had gehouden van de besprekingen, die moeten leiden tot een over eenstemming tusschen Djiitschland en de beide andere West-Europeesche mogendheden. Mussolini verklaarde in dit opzicht dat dit door de sancties was gekomen, die de Italiaan sche regeering na de bezetting van het Rijn' land een standpunt van de grootste reserve hadden opgedrongen. Maar Italië is nog altijd bereid hulp te verleenen bij het tot stand brengen van een openhartige en duidelijke overeenstemming tusschen de groote West' Europeesche mogendheden en een accoord moet tenslotte tot stand komen. Wanneer deze mogendheden elkander den oorlog aandoen, zal dat de ineenstorting be teekenen van de beschaving in geheel Europa. Italië wil den vrede en zijn buitenlandsche politiek zal vreedzame doeleinden blijven na streven. 936 2874 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 6 Mei 1936 Hooge Prijzen 2000.— 20588 ioo_ 4845 11482 17026 Prijzen van 65. 208 319 856 358 923 1829 2282 2395 2831 2833 3206 3387 3460 3612 3863 4U0B 4399 4523 4956 5382 5585 5780 6014 6161 6414 6533 6605 6617 7144 7492 7499 7852 7904 8015 8720 8764 8880 8921 9035 9200 9962 10110 10577 10763 10878 11301 11737 12497 12549 12772 12891 13527 14282 14457 14826 15109 15309 15793 15972 15977 16108 17635 17920 17975 18085 18131 18140 18196 38490 19135 19709 20010 20157 20271 20629 Verbet. 4de kl., 2de lijst: 6228 m. z. 13693 en 13697 ontbreken. 1076 3183 4185 5898 6623 8466 9779 1706 3201 4374 5983 6831 12163 14501 16367 18487 20705 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Ooste lijke tot Zuidelijke richtingen, licht tot half bewolkt, in het Zuiden wellicht tijdelijk zwaar bewolkt, droog weer be houdens vooral in het Zuiden kans op onweer, warm. BAROMETERSTAND Hoogste 780.3 m.M. te Haparanda. Laagste 754.3 m.M. te Holyhead. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 62 F. 52 F. 58 F. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Telefoon 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 3.30 uur; n.m. 3.51 uur. Vrijdag v.m. 4.03 uur; n.m. 4.23 uur. Zaterdag v.m. 4.35 uur; n.m. 4.56 uur. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Chili 4 Mei te Rotterdam. Amstelland x) Buenos Aires 29 Mei 2 Mei vertrokken. ChUi. 2 Mei te Valparaiso. Midd. Zee 20 Mei 4 Mei van Catania. Amstelkerk West Afrika 4 Mei van Takoradi. Ariadne (Ned.) West Indië 2 Mei van Pto Barrios. Breda x) Chili 30 April v. d. Azoren. Barneveld Chili 26 April van Curacao. British Monarch Rosario 13 Mei 27 April van St. Vincent. Boskoop Chili 1 Mei van Valparaiso. Bacchus Alexandrië 20 Mei 3 Mei van Malta. Berenice Danzig 10 Mei 4 Mei vertrokken. Bloemfontein x) Zuid Afrika 4 Mei te Zanzibar. Brasil x) Port Arthur 19 Mei 29 April vertrokken. Caribia x) Pto Barrios 17 Mei 2 Mei van Curagao. Ceres (Ned.) Bourgas 29 Mei 3 Mei te Jerakini. Costa Rica x) Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Cowrie x) Curacao 7 Mei 14 April vertrokken. Tjilatjap 25 Juni in lading. Deucalion Midd. Zee 10 Mei 4 Mei van Gibraltar. Enggano Batavia 2 Juni 4 Mei van Sabang. Euterpe Bordeaux 5 Mei 1 Mei vertrokken. Freiburg Ned. Indië 13 Juni 1 Mei van Padang. Groote kerk x) Japan 3 Mei van Aden. Ganymedes Alexandrië 14 Mei - 4 Mei van Algiers. Gaasterkerk Japan 30 April van Osaka. Rosario 7 Mei 4 Mei van Finisterre. Heemskerk Zuid Afrika 4 Mei van Port Sudan. Ned. Indië 1 Juni 29 April van Bombay. Hebe (Ned.) Hamburg 7 Mei 6 Mei vertrokken. Hercules Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Inhambane x) Buenos Aires 14 Mei 17 April vertrokken. Irene (Ned.) West Indië 8 Mei 18 April van Pto. Barrios. Jagersfontein Zuid Afrika 3 Mei te Hamburg. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 5 Mei van Genua. Johan de Witt x) Batavia. 3 Juni 6 Mei vertrokken. Kyphissia Mexico 10 Mei 28 April van Port of Spain. Myrmidon x) Batavia 21 Mei 28 April van Colombo. Montferland x) Buenos Aires 15 Mei 25 April van Rio Janeiro. Macgregor Laird West Afrika 9 Mei 30 April van Las Palmas. Newbury Rangoon 3 Mei vertrokken. Orion (Ned.) Alexandrië 2 Mei van Beyrouth. Peisander x) Batavia 8 Mei 30 April te Londen. Polyphemus x) Batavia 26 Mei 27 April van Padang. Poelau Roebiah x) Batavia 10 Mei 2 Mei van Marseille. Pyrrhus Batavia 31 Mei 1 Mei van Colombo. Polydorus Batavia 4 Juni 5 Mei te Belawan. Patricia West Indië 10 Mei 26 April van Trinidad. Poelau Laut x) Batavia in lading. Poelau Tello x) Hamburg in lading. Silamoer x) Batavia 12 Mei 29 April van Port Said. Stella (Ned.) Alexandrië 12 Mei 30 April te Castellon. Strix x) Constantza 13 Mei 29 April van Stamboul. Simon Bolivar x) Barbados. 11 Mei 28 April vertrokken. Supetar Santa Fé vertrekt 11 Mei. Sesostris Tampico 30 Mei 2 Mei vertrokken. West Indië 29 Mei 5 Mei van Pto Colombia Springfontein x) Zuid Afrika 4 Mei van Beira. Stuyvesant West Indië 20 Mei 4 Mei van Paramaribo. Tajandoen x) Batavia 30 Mei 3 Mei van Sabang. Triton Maranham 4 Mei te Bremen. Tarakan x) Batavia in lading. Vesta (Ned.) Valencia 11 Mei 3 Mei te Se tubal. Bernard Shaw weigerde. Een brief die geld opbracht. In de omgeving van het bekende „Weoley Castle" een historische ruïne in de buurt van Birmingham, werden uitgebreide werken ondernomen. Men ving aan met opgravingen en verfraaiingen om het kasteel te herstellen en het park als reservaat te bewaren. Om deze werkzaamheden te financieren werden een aantal bekende vermogende bur gers aangeschreven met het verzoek bij te willen dragen in een restauratiefonds. Ook Bernard Shaw behoorde tot de uitverkorenen aan wie een verzoek om financieelen steun werd gezonden. Het antwoord van den be,- kenden schrijver was met roode inkt door den hem gezonden brief heen gekrabbeld en werd voorgelezen op een openbare vergadering. Shaw schreef: „Verkoop het toch aan een Amerikaan. Ik heb geen invloed in Birmingham. Daar wonen tientallen invloedrijke burgers die het benoo- digde geld veel beter kunnen missen dan ik. Bovendien, als Birmingham dat kasteel niet hebben wil, wat moet ik mij daar dan mee bemoeien?" Men besloot den brief te verkoopen en ten slotte werd een gegadigde gevonden, die tien pond voor gaf. Zoo bracht Shaw's weigering tegen zijn bedoeling nog een aardig bedrag op. Hoe oud is het schaakspel? Vondsten in Egyptisch koningsgraf. Onder de doodengaven, die men heeft ge vonden in het graf van Sakkarah in Egypte bevindt zich ook een spel, dat ons niet be kend is. De objecten, waarmee het blijkbaar gespeeld werd, zijn kleine houten kastjes met gesneden beweegbare figuren. Misschien dit een ouden vorm van het schaakspel. En het is niet uitgesloten, dat de vraag, of dit oorspronkelijk al dan niet uit Egypte afkom stig is, thans beantwoord zou kunnen wor den. Reeds eerder is naar aanleiding van een vondst in een Egyptische grafkelder de kwes tie ter sprake gekomen, of nu Egypte, Perzië dan wel China de bakermat van deze inte ressante denksport is. In 1930 ontdekte Selim Hassan, een Egyp tisch opgraver in dienst van de Universiteit te Kaïro, een grafteekening, waarop de hooge- priester Tarsoankh een spel speelt, dat ons schaakspel geweest kan zijn. Over het ont staan van het spel heeft men toen de volgende theorie opgezet. Tijdens Ramses II (1269- 1244 v. Chr.) zou het spel al bestaan heb ben. want- men bezit een teekening uit die pe riode, waarop men den vorst afgebeeld ziet, terwijl hij (waarschijnlijk) aan het schaken is. Met zekerheid is bekend, dat de Perzen deze sport kenden onder de regeering van de Sa- sanaïden (226 na Chr.). In de negende eeuw werd al een boek geschreven, waarin ver schillende schaakproblemen behandeld wor den. De naam van het spel is Perzisch. Schaak is afgeleid van het Perzische sjach, dat ko ning beteekent. Volgens kenners van de ge schiedenis van het schaakspel heette het eerst Tsjatoeren, hetgeen beduidt: vierledig; dit zou slaan op de indeeling van het Perzi sche leger in vier af deelingen: olifanten, paarden, menschen en strijdwagens. Later kwam de naam schaak in zwang. Schaakmat beteekent: de koning (is) dood. Het woord kasteel zou in het Perzisch roch hebben ge luid. „Rcch" is zoowel een strijdwagen als een legeraanvoerder. De Negus naar de Geneefsche Bondszitting? JERUZALEM, 6 Mei (A.N.P.) De consul van Abessynië heeft verklaard, dat de Negus naar Genève zal gaan om persoonlijk aan wezig te zijn in de zitting van den Volken bond, waarin, naar de consul zeide, Abes- ynië in Britsche en Italiaansche invloeds sferen zal worden verdeeld. Plaats voor 10.000 zieken. Het grootste ziekenhuis ter wereld. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto -register .ton. In Amerika, het land der onbegrensde mo gelijkheden, heeft men thans weer een nieuw record geslagen. Los Angeles kan er zich op beroemen, het grootste ziekenhuis ter wereld Ue bezitten. Dit. enorme gebouw kan 10.000 personen her bergen. Om de patiënten naar de verschillende étages te vervoeren zijn er 17 liften gbouwd. Een eigen postkantoor verwerkt de massa's post en alleen reeds ten behoeve van het personeel zijn 2000 brievenbussen in het ge bouw aangebracht. Voor de verlichting van deze inrichting werd een 160 K.M. lange lichtleiding aangelegd, waarvoor 1200 K.M. draad noodig was. Er werden niet minder dan 47000 sleutels vervaardigd. Interessant is ook, wat iederen dag voor de verzorging der zieken noodig is: 6000 hand doeken, 8500 beddenlakens en 8000 kussen- sloopen. In de eigen wasscherij worden iedere maand meer dan een millioen stuks linnengoed ge- wasschen, waaronder 60.000 uniformen voor het personeel. Ook de keuken is de grootste en meest hygiënische inrichting ter wereld. Iederen dag worden er meer dan 10.000 maaltijden gereed remaakt. En wanneer het menu kippensoep bevat, dan vinden dien dag niet- minder dan 700 kippen den weg naar de magen der pa tiënten. Verdwalen is in dit onmetelijke gebouw onmogelijk, want in de vloeren van de ont zaggelijke gang zijn gekleurde lijnen aange bracht, die naar de verschillende afdeelingen voeren. De chirurgische afdeeling met 20 ope ratie-zalen, bevindt zich op de 20e étage. Bij de physiek-therapeutische afdeeling behoort een groot zwembasin, bii het kinderpavilloen een volière en een apenkooi. De volwassenen kunnen lectuur vinden in de 5000 boeken, die de prachtige bibliotheek be vat, terwijl de artsen een bibliotheek met 2600 wetenschappelijke werken tot hun beschikking- hebben. De kosten van dit ziekenhuis, dat door de regeering werd gebouwd, bedroegen 13 millioen dollar, terwül de iaarlöksche exoloitatiekosten meer dan 4V2 millioen bedragen. Daarbij is dit enorme ziekenhuis gebouwd voor onbe- middelden, die hier volledig kosteloos ver pleegd worden en hier gratis medicijnen ont vangen. Ook de artsen die aan deze instel ling verbonden zrn werken geheel belangeloos en vinden hun bestaan uitsluitend in hun eigen particuliere praktijk. WOENSDS'O 6 MEI 1935 Fransch kabinet wil blijven tot 1 Juni. Geen buitengewone maat. regelen beraamd. Regeermg blijft den franc verdedig,,, .f j 'V Reuter met uit Parijs: Om kwart voor o zijn Dinsdagmiddag ministers in kabinetsraad bijeengekomen nS6 der voorzitter van Sarraut. Alle leden d regeering waren tegenwoordig, ook Plandri wiens gezondheidstoestand zeer verbeterd Minister-president Sarraut heeft in den kabinetsraad den leden verzocht, hun functie te blijven waarnemen tot het einde van de tegenwoordige wetgevende periode, d.w.z. tot 1 Juni. De minister van financiën heeft verklaard dat hij tot de reorganisatie der regeering der regeering geen maatregelen betreffende devie- zencontrole, gouduitvoer enz. noodig acht. Verder werd besloten, dat minister Plandin zich op 11 Mei naar Genève zal begeven in ge. zeischap zal begeven van Paul Boncour. De kabinetsraad heeft geduurd tot zeven uur. Na afloop der zitting verklaarde Régnier dat de regeering geen buitengewone maat- regelen beraamt. „De geruchten daaromtrent zijn van allen grond ontbloot", zeide hij. „gj blijf den franc verdedigen even als voorheen. De bank van Frankrijk beschikt over alle middelen, die daartoe kunnen dienen". Donderdagmorgen zal de ministerraad onder voorzitterschap van president Lebrun in het Elysée bijeenkomen IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 6 MEL Tarbot per K.G. f 0.640.48. Griet per 50 K.G. f 21—8. Tongen per K.G. f 0.620.40. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middelschol per 50 K.G. f 20.5020. Zetschol per 50 K.G. f 199. Kleine schol per 50 K.G. f 162. Bot per 50 K.G. f 14. t Schar per 50 K.G. f 4.10—1.80. Tongschar per 50 K.G. f 1914. Rog per 20 stuks f 94.40. Vleet per stuk f 2,500.90. Kleine poon per 50 K.G. f 3.901,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 1713. Kabeljauw per 125 K.G. f 37,5011,50. Groote gullen per 50 K.G. f 17.506.10. Kleine gullen per 50 K.G. f 178. Wijting per 50 K.G. f 7,503.50. Makreel per 50 K.G. f 1,60. Heilbot per K.G. f 0.84—0.44. Leng per stuk f 0.600.27. Groote hake per 125 K.G. f 64. Middel hake per 125 K.G. f 69. Klein middel hake per 50 K.G. f 23. Kleine hake per 50 K.G. f 12,5012. BESOMMINGEN. Trawlers: Zwaluw. IJM. 90, 130 m. f 1210. - Gloria, IJM. 37, 700 m. f 2230. Azimuth. IJM. 195, 275 m. f 2510. Oostzee. IJM. 147 110 m. f 1090. Adelante IJM. 18, 345 m. f 2690. Kotter: E 151 f 280. Loggers: KW 110 f 350 KW. 41 f 620, KW. 177 f 340; Sch. 266 f 240. VOETBAL. Blauw WitHaarlem aan den Schoterweg. De wedstrijd Blauw Wit-Haarlem voor het tournooi om den Ned. Voetbalbeker wordt Woensdag 13 Mei, des avonds te 8.15 uur, op het terrein aan den Schoterweg gespeeld. Het blijft een uitwedstrijd voor Haarlem, wat dus zeggen wil dat de roodbroeken aan een gelijk spel genoeg hebben om de volgende ronde te bereiken. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 6 MEI Bioscoop de Pont: „Hoe komen wij aan geld" en „Om moreele redenen ontslagen 8 uur AGENDA TE HAARLEM. Heden* WOENSDAG 6 MEI Stadsschouwburg: „Nieuw Leven" met „In breker gevraagd". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff. de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: .Squibs", het bloemenmeisje van Piccadilly, 2 30. 7 en 9.15 uur. Rembran-dt Theater: Shirley Temple in .Krullekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje uit de onderwereld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan' dags. Toegang vrij. DONDERDAG 7 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middaes en des avonds,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6