IJMUIDER COURANT HET NIEUWE AVONDBLAD Ifdedeu 21e JAARGANG No. 156 DONDERDAG 7 MEI 1936 ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTEN TlëNl—ö regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR WT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 au gen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van bóven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tulgen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Mooi werk van leerlingen der Wilhelminaschool. Tentoonstelling door burgemeester Kwint geopend. Woensdagmiddag was in een der lokalen van de Wilhelminaschool (B. L. O. school) een tentoonstelling in optima forma van de leer lingen dier school, welke tentoonstelling dcor burgemeester Kwint, die weer vergezeld was van zijn echtgenoote, geopend is. Er was vrij veel belangstelling. We zagen o.a. den heer J. C. Dunnebier, wethouder van Openbare Werken, eenige raadsleden, Pastoor de Moei, Ir. Verhoef, directeur Openb. Werken en mevrouw Verhoef, eenige hoofden en be sturen van bijzondere scholen, de heeren G. Duyckinck Sander, M. W. Hellemans, directeur .van de Gem. Arbeidsbeurs en mevrouw Helle- mons, W. Chr. Suwerink, chef van de afd. On derwijs ter gemeentesecretarie, J. H. A. M. Anten, voorzitter van den R.K. Schoolrad, den heer en mevr. Klerk, bestuursleden van Volksonderwijs enz. Het hoofd der school, de heer A. P. Stalk riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoove- len aan de uitnoodiging gehoor hadden ge geven. Bij de vele gehouden tentoonstellingen is het niet gemakkelijk, telkens met iets nieuws te komen. Toch zal men op deze ten toonstelling vele nieuwe werkstukken kunnen vinden. De heer Stolk dankte den burgemees ter voor zijn bereidwilligheid, de tentoonstel ling te openen. Hij is overtuigd van de volle sympathie van het gemeentebestuur. Het werk is moeilijk, maar deze sympathie geeft steun bij het moeilijke werk. Burgemeester Kwint zeide, dat hij den laatsten tijd het genoegen had, talrijke ba zars en fancy-fairs te.hebben mogen openen. Zij hebben echter met deze tentoonstelling dit practisch verschil, dat ze alle ten doel hebben versterking der geldmiddelen, hetgeen hier niet het geval is. Deze school, die door de overheid wordt gesubsidieerd, heeft een an dere reden om de belangstelling van het pu bliek op te wekken. Het is niet mogelijk, ver volgde spreker, voor alle soorten kinderen het onderwijs te geven dat zij noodig hebben. Voor deze eenvoudigen van geest is dit echter wel noodig. Spreker zeide, dat het hem als burge meester, lid van het college, belast met het onderwijs, een genoegen was, deze tentoon stelling te openen. Voor spreker is alles, wat hier getoond wordt geheel nieuw. Hij hoopt dat het hoofd en zijn personeel op den ingeslagen weg zullen voort gaan en dat de Wilhelminaschool veel zal bij dragen tot de ontwikkeling van hen, die enen zou kunnen noemen de „eenvoudigen van geest". Hiermede verklaarde burgemeester Kwint de tentoonstelling voor geopend. De tentoonstelling Ons, die reeds eenige jaren achtereen de tentoonstelling van het werk van de leer lingen van deze school hebben gezien, is het opgevallen, dat er climax zit in de werkstuk ken; waaruit blijkt, dat de leerlingen met vrucht het onderwijs volgen en dat het on derwijzend personeel zijn taak, door den heer Stolk terecht een moeilijke genoemd, met lief de en toewijding vervult. Het is verrassend te zien waartoe de kinde ren van de Wilhelminaschool in staat zijn- Ons hebben vooral de teekeningen getroffen, waarbij er waren die uitmunten door groote netheid. Er waren tal van stukjes bij, waard om in een lijstje gezet te worden gezet. Maar ook de bandwerkjes, het vlecht- en timmer werk en niet te vergeten het gewone school werk, waren keurig. Heel wat kinderen, die anders hun leven lang onbruikbaar voor de maatschappij zou den zijn gebleven, zullen dank zij de Wil'hel- üiinaschool het nog tot iets kunnen brengen. „AMSTERDAM-OOST" VOOR DE RADIO. Het bekende Solo Mannenkwartet „Amster dam-Oost" directeur de heer Giacomo Ale- trino, welk kwartet vorig jaar December, met groot succes concerteerde op de jaarlijksclie uitvoering der Chr. Muziek Ver., „Juliana" zal Vrijdagmiddag a.s. (8 Mei) tijdens het lunch concert optreden voor de A. V. R. O.-micro foon. Tijdens dit optreden, zullen zoowel He- breeuwsche als profane compesities ten ge hoore worden gebracht. NOODLOTTIG ONGEVAL. Op den Spaarndammerdijk te Amsterdam is een omstreeks 13-jarige knaap, die op een met hout beladen vrachtauto was geklommen, toen hij daar afsprong, door een auto van de Gebr. B. alhier, die juist passeerde, overreden. De jongen was op slag dood. Visscherijnieuws in een notedop. Ketelkeuren, De Gerberdina Johanna IJM. 38 blijft eenigen tijd binnen voor ketelkeuren. Exploitatie van de Rijnstroom stopgezet. De combinatie, die gedurende eenigen tijd de Rijnstroom heeft geëxploiteerd, heeft zich tengevolge van de slechte resultaten genood zaakt gezien, de exploitatie stop te zetten. Trawlloggers worden klaargemaakt voor de naringvisscherij. Tal van trawlloggers worden thans voor de haringvisscherij klaargemaakt. De kansen voor de kustbooten stijgen dus. Zooals men weet is door de regeering be paald, dat 11 Mei a.s. 1/4 deel van de haring vloot met een beperkt aantal netten mag uit varen. Speerreeplengte van de haringvleet vastgesteld. Gelijk eenige weken geleden is medegedeeld, is de regeling voor de voorjaarsvisscherij van de haringdrijfnetvisscherij door den minister van Landbouw en Visscherij aldus vastgesteld, dat op 11 Mei, 4 Juni, 22 Juni en 20 Juli 1936 telkens 14 gedeelte van de vloot zal mogen uitvaren en dat de vaartuigen dan telkens een vleet zullen mogen medenemen, waarvan de speerreeplengte een bepaald aantal meters niet te boven gaat. In de thans afgekondigde Crisis- haringbeschikking 1936 is deze rege ling officieel vastgesteld en is de speer reeplengte van de vleet bepaald voor de vaartuigen, welke op 11 Mei, 4 en 22 Juni 1936 zuilen mogen uitvaren. Uit het feit, dat nog geen maximum-speer- reepiengte van de vleet is vastgesteld voor de vaartuigen welke op 20 Juli 1936 zullen mogen uitvaren, mag derhalve worden afgeleid, dat de minister zich zijn beslissing daaromtrent nog heeft voorbehouden. LEGER DES HEILS. Naar wij vernemen zal Lt. Kolonel Beekhuis hedenavond in de zaal van het Leger des Heils een bij zonderen dienst leiden, waarbij een huwelijk zal worden ingezegend. DERTIG JAAR WERELDGEBEUREN IN „DE PONT" Omtrent deze film, die met „Mijn Leopold" de hoofdschotel vormt van het nieuwe pro gramma van „De Pont" wordt het volgende geschreven. Na 15 jaar opgeborgen te zijn geweest in de sombere gewelven der geheime archieven van de landen, die deelnamen aan den we reldoorlog van 1914. heeft Fox Film Corpora tion films, welke nog nimmer aan het pu bliek vertoond werden, aan het licht gebracht en zullen deze samengevoegd en gesorteerd werden in de bioscooptheaters der geheele wereld als „The first World War". Een van de zeldzaamste „shots" die er be staan, zal in de openingsscènes van deze film te zien zijn, n.l. de eenige actueele opname, welke er ooit gemaakt werd van Duitschland's ijzervreter Von Bismarck. De film begint in 1901 en ontvouwt geleide lijk de plannen, ideeën en vurigste wenschen van ongeveer 600 presidenten, koningen, kei zers, koninginnen, prinsen, sultans en czaren, gedurende de periode van pl.m 12 jaar die voorafging aan den moord op Aartshertog Ferdinand, het eerste schot van den grooten oorlog. Het grootste deel van de film is gewijd aan authentieke scènes van de verschillende veld slagen, waarin meer dan 22-000.0|00 man voor komen, honderden vliegtuigen, die in slagorde vliegen en ruim een 20-tal schepen, dat ge torpedeerd wordt. De uiteindelijke rolprent werd samengesteld uit bij benadering 400,000 voet film. Dit werkje van snijden en verzamelen nam meer dan acht maanden in beslag. Tenslotte behield •men 1132 scènes afwel ongeveer 3 maal het aantal van een gewone film. „The first World War" werd vervaardigd onder productieleiding van Truman H. Talley, terwijl de samenstelling verzorgd werd door Laurence Stallings, die eveneens het boek van gelijkluidenden naam redigeerde. Stallings, een vroegere courantenverslagge ver, nam dienst in het leger in het begin van den oorlog en kwam gewond in Amerika te rug. Hij beschreef zijn ervaringen in den ro man „Plumes" en later nogmaals als mede werker aan het onsterfelijke tooneelstuk „What Price Clory". Toen Simon en Echuster besloten, een boek samen te stellen van historische oorlogsfoto's engageerden zij Stallings, om zeker te zijn van een chronologische volgorde. Stallings verwierf met deze prestatie zulk een overwel digend succes, dat Fox Film Corporation hem aanzocht om de samenstelling van de film te leiden, nadat zij zich van de filmrechten ver zekerd had. Een verklarende tekst, die Stallings schreef en die door de geheele film heenloopt, wordt in de Neder] andsche editie door Paul Huf uitge sproken. „The first World War" is de duurste film, welke ooit vervaardigd werd, zij was 34 jaar in de maak en kostte aan de verschillende naties die aan den wereldoorlog deelnamen niet minder dan 10-000.000.000.000 dollar, z In „Mijn Leopold" treden tal van bekende filmartisten op als Gustav Fröhlich, Ida Wüst, Lucie Englisch, Hermann Thimig, Hilde Hildebrand enz. Een motortrawler van Belgisch type. Men zie het artikel hieronder. De motortrawler van het Belgische type. Practisch vaartuig voor de kustvaart, maar te duur. Nog onlangs hebben wij er in ons blad op gewezen, dat het in het belang van ons vis- sch-erijbedrijf gewenscht is, dat er voor de kustvisscherij ter vervanging van de voor deze visscherij te dure stoomtrawlers wordt gezocht naar een type motorvisschersvaar- tuig, dat minstens dezelfde vangcapaciteit heeft als de stoomtrawler, doch waarvan de exploitatiekosten lager zijn dan bij het door stoom voortbewogen schip Het hierboven afgebeelde vaartuig is een motortrawler van het Belgische type en is een vaartuig, dat onze bijzondere aandacht verdient en dat wellicht voldoet aan de eischen, te stellen aan het visschersvaartuig, dat onze kustboot zou kunnen vervangen. De hierbij afgebeelde motortrawler is in België gebouwd voor rekening van een ree- derij in Boulogne. Het schip heeft een bij- zonderen achtersteven met een uitgebalan ceerd stroomlijnroer. De lengte op de water lijn bedraagt 31 M., de breedte is 6.4 M. de diepte 3.40 M. en de diepgang 2.7 M. De romp is zoodanig van vorm, dat het vaartuig den minst mogelijken weerstand heeft, waarbij moet worden opgemerkt, dat stabiliteit en zeewaardigheid daarbij niet verminderd zijn. De 4-cyl. enkelwerkende dieselmotor ont wikkelt bij 275 o.p.m. een capaciteit van 300 P.K., waardoor de trawler bij een waterver plaatsing van 225 ton en bij normale belas ting van den motor een snelheid heeft van 10.8 mijl. De romp is door vier waterdichte schotten verdeeld in voorpiek, magazijn, vischruim, motorkamer en achterpiek. Behalve de hoofd motor bevat de motor kamer een 7 kw. die sel-generator, een 50 amp. 24 volt generator en een 175 amp. uur batterij voor het licht- net. De trawlwinch wordt gedreven door den hoofdmotor. Vóór in de motorkamer zijn brandstoftanks met een totale capaciteit van 26 ton. Het schip is geheel electrisch gelascht. Verder valt op de groote lengte van het stuurhuis en het kaartenhuis. De buitenbrug is zeer smal en strekt zich achterwaarts uit tot de tunnel. Het eenige gebrek van dit type vaartuig is, dat hette duur van bouw is. TIJDELIJKE AFSLUITING BLOEMENDAAL- SCHE STRAATWEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Bloe- mendaalsche straatweg te Santpoort van de Alb. Thijmlaan tot de(n> Duinweg of Duivels- laan van Maandag 11 Mei a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van H. J. Duijn, van beroep chauffeur, wonende te IJmuiden, om een verlof A, voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in de gelagkamer van het perceel Rijksweg no. 248 te Velsen. Vóór 17 Mei 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. KLEERMAKERIJ TELEFOON 5 4 01 IJMUIDEN KENNEMERLAAN 71 (Adv. Ingez. Med.) lllllllllllll Raak! Torpedo treft Engelsch oox-logsschip. Scène uit „30 jaar we reldgebeuren". (De Pont). Leerlingen van de Gem. Visscherijschool het zeegat uit. Werkverschaffing. Proeftocht met het m.s. „Telcna". Het is op een instituut als de Gemeentelijke Visscherijschool niet altijd mogelijk, theorie en practijk elkaar op den voet te doen volgen. Wel beschikt de school over een collectie werktuigen enz. maar de meeste daarvan zijn „dood". Het is echter een verdienste van di recteur en leeraren, dat zij elke gelegenheid ter hand nemen, om de leerlingen door het be zoeken van fabrieken enz. zooveel mogelijk practische kennis bij te brengen. Deze week heeft een achttal leerlingen van den motorcursus weer een nuttigen (en zeker ook een aangenamen) dag gehad Door de wel willendheid van den chef van den technische1.! dienst van de Koninklijke Shell en den hoofd machinist van het m.s. Telena, hebben deze leerlingen onler leiding van hun leeraar den heer J. Lahey den proeftocht met dit vaartuig mee mogen maken. De heer Lahey was gaarne beerid, ons iets over dezen tocht te vertellen. Des morgen half tien vertrok de Telena voor het aanvaarden van haar proeftocht, 's Mid dags 6 uur werd de heer Lahey met zijn leer lingen, tijdelijk met personeel van Werkspoor met een sleepboot van boord gehaald. Het spreekt vanzelf, aldus de heer Lahey, dat de jongens groote belangstelling aan den dag legden voor de vele interessante machines, die aan boord van een dergelijk vaartuig te vin den zijn. Het mooiste van alles was natuurlijk het manoeuvreeren met den hoofdmotor, die een capaciteit heeft van 4500 P.K. Maar ook de electrisch-hydraulische stuurmachine mocht zich verheugen in een groote belangstelling van de leerlingen van den heer Lahey, die na tuurlijk zooveel mogelijk „tekst en uitleg" gaf. Van onder tot boven werd de Telana bezich tigd, zoodat de leerlingen in staat werden ge steld, hun theoretische kenins aan de practijk te toetsen. Voorts vertelde de heer Lehay ons nog het een en ander over den motor. De Telena had oorspronkelijk een 6-cyl. dubbelwerkende Werkspoormotor met luchtverstuiving. Nu was de motor bij Werkspoor omgebouwd tot een enkel-werkenden motor met drukvulling. De grootste merkwaardigheden van den nieuwen motor, die uitsteken voldeed, al moest de proef tocht door een kleine storing onderbroken worden, zijn wel de 30 ton wegende krukas met een diam. van 52 c.M. en de gecombi neerde in- en uitlaatkleppen. Dit systeem biedt vele voordeelen boven dat van afzonder lijke in- en uitlaatkleppen; o.a. wordt voorko men de enorme hitte van den uitlaat. Het spreekt vanzelf, dat de jongens een prachtigen dag hadden. Het bleek, dat het hoogere technisch perso neel van de Telena de groote belangstelling van de leerlingen zeer op prijs stelde. DAMMEN. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP GROOT - IJMUIDEN. Onder groote belangstelling is Dinsdag avond de vijfde ronde van het tourn-ooi om het damkampioenschap van IJmuiden ge speeld. De uitslagen luiden als volgt; Hoofdklasse: B. Dukel-F. Basstra 20 H. de BoerC. Suyk (afgebroken). LigthartG. Post-ma 2—0 Eerste klas: Buis—Smit 2—0 KoetsierDe Jong 02 v. Stralen—v. d. Velde 02 Kramerv. Stralen 20 VrijhofLaros 02 Ott—v. d Heijde 0—2 DukelBa is 02 P. Smit-Kraai 02 Tweede klas: KlingeDe Weerd 20 v. SluisGroen (afgebroken) J. VisserOutenaar 20 H. Visser—Kok 2—0 SchagenPost-ma (afgebr.) Landwehr—Vis 1—1 LigthartSchoone 20 LigtendaalBesse 02 LigthartBroek 02 In alle klassen is er in de leiding nog veel spanning, hetgeen onderstaande ranglijst aantoont: Hoofdklasse: Dukel 5 gesp. 7 p.; Ligthart 4 gesp. 5 p.; De Boer. 3 gesp. 4 p.; Suyk 2 gesp. 2 p. Eei'ste klas A: Bais 5 gesp. 9 p„ Laros 4 gesp. 6 p. Eerste klas B. Bais 4 gesp. 6 p.; De Jong 3 gesp. 4 p.; Kramer 4 gesp. 5 p. 2e klas A: Kuyk 3 gesp. 4 p.. H. Visser 3 gesp. 4 p. 2e klas B: v. d. Weex-t 2 gesp. 4 p. 3e klas: Ligtendaal 3 gesp 4 p. Machine door handenarbeid verdrongen. Voor eenige maanden deelde de Directie van de Papierfabriek aan het gemeentebestuur mede, dat zij al langen tijd een kwantum hout had liggen, hetwelk momenteel in den tegen- woordigen staat door haar niet verwerkt kon worden. Voordien moest er n.l. eerst de schil af. Het lag voor de hand ,dat zij van plan was, dat machinaal te laten doen, omdat het kosten verschil tusschen machinaal en handschillen nog al groot is. In verband met het groote aan tal werkloozen stelde zij het gemeentebestuur de vraag, of er geen weg te vinden zou zijn om het schillen toch met de hand te doen. In verband met- het groote loonbedrag, dat er op deze manier inzat n.l. f 19.000 en het feit, dat dit geen regelmatig werk is, heeft het gemeentebestuur gemeend dit niet te moeten afwijzen en heeft het zich tot Den Haag ge wend om een bijdrage in de kosten hiervoor. Het bedrag, hetwelk het werk zou kosten bij machinaal schillen kwam voor rekening van de papierfabriek, de rest moest door Rijk en gemeente worden betaald. Dezer dagen kwam bij het gemeentebestuur bericht binnen, dat deze regeling wordt goed gevonden en dat dit werk bij wijze vaxi werk verschaffing kan geschieden. Het basisuurloon is vastgesteld op 38 cent per uur, evenals dit bij de Werkverschaffing te Wijk aan Zee het geval is. Wanneer met dit werk kan worden begon nen en hoeveel arbeiders er worden tewerk gesteld is nog niet bekend. Met de Heide Maat schappij, welke de leiding over dit werk heeft, moet nog overleg gepleegd worden. In elk ge val een loonpost van f 19.000 is voor deze ge meente verzekerd. VEREENIGING VOOR CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS. In het Herv. Vereen. Gebouw Kalverstraafc heeft gisteravond een druk bezochte feest en propaganda-avond plaats gehad van de Ver. voor Volksonderwijs De vergadering werd geopend door den voox-zitter der vereeniging, den heer J. Belgraver, die met een kort wel komstwoord in het bijzonder gericht tot den heer Sandee, van Haarlem, administrateur der vei'eeniging den avond opende. Het eex-ste gedeelte van den avond werd door de kinderen, leerlingen der Emma- en Juliana- school, in beslag genomen. Het eex\ste nummer van het programma was zang van leerlixigen der 6e klas der Julianaschool, waarna, onder leiding van den heer H. Doevendans, door eenige meisjes rhythmische gymnastiek werd uitgevoerd. Was het applaus voor den zang welverdiend, niet minder was dit voor de gym nastiek waarvan de uitvoering zeer corx-ect was. Vervolgens kwamen kleine debutantjes voor het voetlicht die met hun eenvoudige kin derliedjes nog al eens een open doekje haalden. Dit geldt in het bijzonder den accordeonspeler die, hoe joxig ook, reeds aardig op zijn instru ment thuis bleek te zijn. Ook het applaus, dat na de voordrachten en den zang van de leer lingen der 5e klas Emmaschool door het ge bouw daverde was welverdiend. Na de pauze, waarin een verloting plaats had. werden eenige muzieknummers ten gehoore gebracht door het schoolpersoneel. waarna door den voorzitter, den heer J. Belgraver een woord van propaganda werd gesproken. Hij wees in het bijzonder op het doel van dezen avond waarbij hij de aandacht vestigde op hetgeen door Chr. Volksonderwijs wordt beoogd en tevens een pleidooi hield voor financieelen steun. Nadat nog eenige muzieknummers ten gehoore waren gebracht, werd tot slot van den avond door het personeel der beide scholen een uitbeelding gegeven van het schoolonder richt zooals dat plaats vond in het begin van de 19e eeuw. Heel aardig was hierbij weerge geven het oude klasselokaal, de meester met zijn preektoon die nog een pruik droeg en ge bruik maakte van de plak en het ezelsbord. De gegevens hiervoor waren ontleend aan het schoolmuseum. Zeer getrouw was weergege ven het ameublement der school met de leer lingen in ouderwetsche kleederdracht. Dit nummer, dat voor eenige jaren reeds eerder werd opgevoerd, werd opnieuw met de meeste aandacht gevolgd en was eexi aardig slotnum mer van dezen avond. EINDSEXAMENS H. B. S. De minister van onderwijs heeft de deskun digen benoemd met wier medewerking de examens H. B. S. worden afgexiomen. Bij de eindexamens van de: 2e H. B. S. B te Haarlem op 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30 Juni en 1 Juli; zijn deskundigen: W. van Rijswijk de Jong, gen.-maj. b. d„ te 's Gravenhage; dr. L. Algera, te Lisse; mevrouw dr. J. van den Bergh van EysingaElias, te Santpoort. Bij de eixidexamens van de Rijks H. B. S. te Velsen op 3. 4, 6, 7, 8, 9 en 10 Juli zijn deskun digen: dr. J. van der Bilt, obsevv. aan de Sterrew. te Utrecht; dr. A. J. C de Waal, lid van den Octrooir. te 's Gravenhage; dr. W. J. Kiihler, hoogl. aan de Gem. Univ. te Am sterdam. Bij de eindexamens van de 1ste H. B. S. te Haarlem op 23. 24. 25, 26, 27 Juni, 1, 2, 3, 4, 6. 7, 8 en 9 Jixli zijn deskundigen: ir. D. J. Kruyt- bosch. ouddir. eener h. burgersch., te 's Gra venhage; dr. J. Boeseken, hoogl. aan de Techn. Hoogesch. te Delft; dr. J. de Zwaan, hoogl. aan de Rijksuniv. te Leiden. Bij de eindexamens van de: afd. H. B. S. van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal op 22, 23, 24 en 25 Juni; afd, H.B.S. van het R.-K. Lyc. te Haarlem op 26, 27, 29 en 30 Juni; afd. H.B.S. van het Christelijk Lyc. te Haarlem op I, 2, 3, en 4 Juli; zijn deskundigen: ir. J. M. Rademaker, te Leiden; ir. F. Liebert, dir. van een Rijksinst. v. viss.onderz. te Den Helder; dr. S. Elzinga, insp. van het gymn. en het middelb. onderw. in de derde insp., te Haarlem. Bij de examens van de afdeeling A van de R. H. B. S. te Velsen op 29, 30 Juni en 1 Juli- zijn gecommitteerden: mr. dr. E. Tekenbroek, ace. te Wassenaar; mr. A. de Stoppelaar, oud- onderbiblioth. van de Konink. Bibl. te 's Gra venhage; mej. dr. A. Posthumus, priv.-doc. aan de Gem. Univers. te Amsterdam, won. te 's Gravenhage.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1