Critiek op de Britsche regeering in het Lagerhuis. THIJS IJS EN DE DIAMANT Rust keert weer in Addis Abeba. Londen's nieuwe luchthaven. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT fiAMC PROGRAMMA pnMPERDAG 7 M E I 1936 BUITENLAND Labour-afgevaardigde acht de regeering verantwoordelijk voor het uitbreken van den Afrikaanschen oorlog. Eden over de mislukte sanctie-politiek. Jiisten Chamberlain acht voortzetting der sancties nutteloos. ENGELAND. voor een stampvol Lagerhuis heeft de La- J afgevaardigde Dalton gistermiddag het debat over de buitenlandsche politiek ge- 0JDalton vield de regeering scherp aan, o.a. t betreft de politiek ten aanzien van het !ho>svnische conflict. Hij zeide voorts, dat koppositie iets meer wil weten omtrent de s?" rekingen met Duitschland en den inhoud JJj de vragenlijst. Er is sprake geweest van iedreigingen met geweld van Tsjecho-Slo- Skiie'en Oostenrijk, voldoende om ons on trust te maken, aldus Dalton, ofschoon men ons heeft verzekerd, dat de vrede niet in ge vaar is tot na de Olympische Spelen. Hier moeten wij blij om zijn. De herbewapening van Duitschland gaat echter in snel tempo en on dreigende wijze voort. Sprekende over de Britsch-Egyptische on derhandelingen zeide Dalton: tenzij wij onze betrekkingen met Egypte op vriendschappe lijke en coöperatieve basis kunnen plaatsen, al onze positie in Afrika in haar geheel ernstig bedreigt. De voornaamste grief van Dalton tegen de regeering was, dat deze vol gens hem verantwoordelijk was voor het uitbreken van den Italiaansch- Abessynischen oorlog en nagelaten had, de verplichtingen uit hoofde van het Volkenbondspact, en in het bij zonder artikel 16, na te komen. Nadat Dalton betoogd had, dat er geen en- iele rechtvaardiging voor bestaat, de Ita liaansche overwinning te erkennen, door de sancties op te heffen en dat het geschokte gezag van het collectief systeem moet wor den hersteld, nam Eden het woord. De minis ter van buitenlandsche zaken begon met te Kggen, dat de feiten vrijmoedig onder de oogen moeten worden gezien. Het zwakke punt der sancties, aldus Eden, ls dat zij niet onmiddellijk doeltreffend kon den zijn. SI echts een sanctie had onmiddellijk doel kunnen treffen: sluiting van het Suez kanaal voor de Italiaansclie schepen. Deze sanctie zou onvermijdelijk tot militaire actie hebben moeten leiden. Indien de oppositie tot militaire actie wil overgaan, moet ik haar waarschuwen, dat men het Suezkanaal niet met papieren booten kan sluiten. Dat de re geering niet op militaire sancties aandringt, komt omdat zij afschuw heeft van den oorlog en niet uit vrees voor het uiteindelijk resul taat. Na erop te hebben gewezen, dat artikel 1 van de Suez-kanaalconventie bepaalt, dat het Suezkanaal zoowel in oorlogs- als in vre destijd steeds open moest blijven, verklaarde Eden, dat het volkomen duidelijk is, dat het kanaal niet gesloten kon worden, behoudens door 'n actie van den Volkenbond. Eden stel de daarop de vraag of de oppositie, gezien de houding van talrijke regeeringen ten aanzien van de sancties, werkelijk geloofde, dat de Volkenbond met algemeene stemmen een re solutie had kunnen aannemen om het Suez kanaal te sluiten. Aan den Volkenbond was volgens Eden een zware slag toegebracht, doch zonder schroom diende de les hieruit getrokken te worden. Wat dr toekomst betreft zeide Eden, dat het duialijk is, dat de Volkenbond moet blijven voortbestaan. In de hedendaagsche wereld is absoluut onontbeerlijk. Voor de organisatie der internationale aangelegenheden. Iedere regeering, die in den Volkenbond vertegen woordigd is, moet voor zichzelf zorgvuldig, de conclusies overwegen, die uit de laatste Kven maanden getrokken kunnen worden, en moet vervolgens aan den Volkenbond haar meening kenbaar maken, en dit organisme moet als een geheel zijn toekomstige gedrags lijn vaststellen. Wij stellen voor, zoo vervolgde Eden, onmiddellijk met de bestudeering der betrokken vraagstukken te beginnen, en tot dit doel zullen wij in overleg treden met de dominions. De Volkenbond had weliswaar den oorlog biet verhinderd, doch, aldus Eden, hij heeft de voortzetting van den oorlog moeilijker en kostbaarder gemaakt en in dit licht moet bet onderzoek worden gevoerd. Wat de Maandag aanvangende zitting van den Volkenbondsraad betreft, deed Eden een beroep op het Lagerhuis om den Engelschen gedelegeerden vertrouwen te schenken. Op een interruptie van Dalton gaf hij de verzeke ring, dat de regeering in deze zitting haar po pels:, gebaseerd op het volkenbondspact, zal blijven voortzetten. Als eenige antwoord op het verzoek om in lichten over de aan de Duitsche regeering te renden vragenlijst, zeide Eden, dat hij *enschte, dat de beoogde onderhandelingen, grootst mogelijke kans op succes hebben. Op een vraag van Lloyd George of de vragen bi de vragenlijst collectief zijn, dan wel of «t alleen vragen zijn van de Britsche regee- *®g. zeide EdenWij weten, dat andere re uringen bij bepaalde punten belang hebben, «oen de vragen zijn alleen op ons gezag en •oor onze verantwoordelijkheid gesteld, en niemand voorgelegd. Ik hoop, dat het biogehjk zal zijn, dat de Britsche ambassa- «ur te Berlijn den rijkskanselier of den mi- 7<vh Van buitenlandsche zaken morgen be zoekt orn deze vragen te overhandigen, ue Liberale leider Sinclair verklaarde on- «r applaus van de oppositie, dat de Volken- bbna naar zijn meening nog niet was ge hand, omdat de kwestie tusschen den Vol kenbond Italië nog niet is geregeld. Deze aigevaardigde drong aan op verscherping der sancties. Sir Austin Chamberlain, oud-minister van ^ulandsche zaken bestree^ het nut hier- &ctie van de vloot in den aanvang 1 ik bereid geweest zou zijn te steunen, aldus spreker, had kunnen slagen, doch ik er zeker van, dat zij tot oorlog zou indien zij morgen beproefd werd. Hen gebruik van geweld zou volgens Chamber lain nutteloos zijn, want er zou geen druppel bloed in Abessynië door gespaard worden, en de oude regeering zou er niet door hersteld worden, aangezien deze ineengestort is. Chamberlain verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat de regeering gelijk heeft de grond vesten van den Volkenbond te willen ver sterken door een reeks regionale pacten met regionale waarborgen. Wij hebben, zei hij, een reusachtigen boven bouw. doch zijn grondvesten zijn op het oogenblik zeer wankel. Het lid der liberale regeeringspartij Der- nays zeide tijdens de debatten o.m.: de dicta toren hebben den Volkenbond beschouwd en ontdekt, dat deze niet van graniet, doch van papier was. Hij prees de sancties en zou een soort Kanaal-staat wenschen te zien gefor meerd, bestaande uit Nederland, Frankrijk. België en Groot-Brittannië, die vereenigd waren door de stevige garantie van militaire actie tegen eiken indringer, die volgens de regelen van den Volkenbond tot aanvaller was verklaard. Buiten deze streek wenschte hij nooit ver der te gaan dan economischp en algemeene sancties. Ook werd nog het woord gevoerd door Churchill, die scherpe woorden richtte aan het adres van Baldwin. Hij zeide van meening te zijn, dat Baldwin bij deze debatten het woord had behooren te voeren. Baldwin is de man, die de macht heeft. Hij heeft van minister van buitenlandsche zaken veranderd naar hem goed dacht. Hij heeft iedere beslissing genomen. De ge dachte, dat een man alle macht aan zich trekt en niet de realiteiten onder oogen ziet van een openbaar debat, is van dien aard. dat daardoor ernstig nadeel aan de Engelsche zaken is toegebracht. Wanneer dit zoo door gaat, moet daardoor verdere demo ralisatie worden veroorzaakt. Deze woorden werden door velen toege juicht. In het begin van zijn rede had Churchill nog gezegd, dat Engeland door een groote catastrophe was getroffen, waardoor tevens alle belangen ter wereld geraakt werden. Allen weten, welke betreurenswaardige resul taten de Engelsche politiek gehad heeft. De conservatief Amery was voor opheffing der sancties. Genève moet, zoo zeide hij, de conferentie-tafelopheffing der volkeren zijn en geen internationaal ministerie van corlog. Het Labour-lid Leslie wees op de geruchten, dat de Engelsche banken credieten op grooten schaal aan Duitschland zouden ver- leenen en verklaarde, dat de buitenlandsche wissel nutuurlijk een der moeilijkheden is, die belemmerend werkt op de herbewapening van Duitschland. De onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken, Cranbourne, ant woordde daarop, dat geen enkel voorbeeld van een dergelijk crediet onder de aandacht der regeering was gebracht, doch verklaarde tevens geen enkele reden te hebben te ge- looven, dat de geheele Engelsche bankwereld niet in overeenstemming met het algemeene gevoelen van het Lagerhuis zou handelen. Met betrekking tot de tot Duitschland te richten vragen verklaarde Cranbourne, dat het uitsluitend doel daarvan is, zoo mogelijk opheldering te verkrijgen omtrent enkele onzekerheden aangaande het Duitsche me morandum, daar het geen nut heeft onder handelingen te openen en deze te baseeren op onzekerheden. Graziani vordert langzaam in het zuiden. Nog een onrustige nacht in de hoofdstad. Engeland. Hoare over den toestand. „Het Italië van vandaag is veel sterker dan het Italië van voorheen. Dit is een factor waarmede in alle besprekingen over de toe komst van Europa rekening gehouden zal moe ten worden", aldus verklaarde Sir Samuel Hoare tijdens een bijeenkomst der conserva tieven te Caxton Hall. Hoare weigerde commentaar te leveren op het conflict en den afloop hiervan. Hij zeide, dat zijn standpunt hieromtrent genoegzaam bekend was en beperkte zich er toe mede te deelen dat zijn voorgevoelens maar op al te tragische wijze werkelijkheid waren geworden. Hoare formuleerde het volgende commentaar op de rol van Engeland in de wereld: „Wij moeten nooit vergeten, dat, hoewel Engeland in Europa ligt, het geen continentaal land is. (Reuter). Labour-overwinning bij tusschentijdsche verkiezingen. Bij een te Peckham gehouden tusschentijd sche verkiezing voor het Lagerhuis heeft de Labour-candidaat Silkin een meerderheid van 100 stemmen behaald. De verkiezing van den Labour-candidaat beteekent een overwinning voor de Labour-partij. De tocht van Haile Selassie. Kruiser „Enterprise" te Suez aangekomen. SUEZ. 7 Mei. (Reuter-ANP) De Kruiser „En terprise" met de negus en zijn gevolg aan boord, is vanmorgen om zes uur hier aange komen. Het schip werd onmiddellijk het Ka naal binnengelaten. Eenige leden van het ge volg bevonden zich op de brug, toen de oor logsbodem de haven passeerde. EEN TREK VAN 3000 RENDIEREN. De groote kudde rendieren, die men in Ca nada gedurende de laatste twee jaren van de Yukon naar het oostelijk deel van de delta van de Mackenzieriver brengt, loopt ten einde Als de tocht is volbracht zullen de dieren in een beschutte vallei met voldoende voedsel worden gebracht. Daar zal de geboorte der jonge dieren worden afgewacht, wat wel tot eind Mei zal duren. DJIBOETI 6 Mei Reuter-A. N. P.) Terwijl de dreunende reeksen vrachtauto's de voor een groot deel vernielde Abessynische hoofdstad binnentrokken en daarmede den Abessyni- schen oorlog tot historie deden worden, ruk ten volgens alhier ontvangen berichten de legercorpsen van generaal Graziani in het zuiden nog steeds op. Zij ontmoetten echter practisch geen weerstand meer, hetgeen niet anders verwacht kon worden sedert ook hiel de Abessynische verdediging uiteen gevallen was en de leiding het veld had geruimd. Slechts hier en daar stuitten Graziani's troe pen op ongeregelde Abessynische benden, die gemakkelijk uiteen gejaagd kunnen worden. De laatste alhier uit Djidjiga ontvangen be richten melden, dat de voorhoede van het zui delijke Italiaansche leger zich op ongeveer veertig mijl afstand van deze stad bevindt. In deze berichten wordt geen melding gemaakt van een datum, waarop de Itailaansche troe pen Djidjiga zouden kunnen binnen trekken. Het schijnt, dat het tijdstip der bezetting van deze stad afhankelijk is van de snelheid, waarmede Graziani zijn leger zal kunnen doen oprukken over een terrein, waar zelfs de beste wegen, voor zoover die bestaan, thans vrijwel geheel onbegaanbaar zijn tengevolge van de zware regens. Het ligt voor de hand, dat deze terrein-moeilijkheden, die dagelijks toenemen, het uitgesloten doen zijn, te voor spellen, wanneer het zuidelijk bezettingsleger anders dan door de lucht in contact zal kun nen komen met het noordelijke, met andere woorden wanneer de colonnes van Graziani op hun beurt Addis Abeba zullen kunnen bin nenrukken. Gedurende den geheelen nacht van Dinsdag op Woensdag bleven Italiaansche troepen en gemotoriseerde af deelingen de hoofdstad bin nen stroomen. Maarschalk Badoglio heeft zeer spoedig nadat hij in de stad was aangekomen een voorloopige politiedienst georganiseerd, welke wordt uitgevoerd door afdeelingen cara- binieri's en infanteristen en die de beschik king heeft over snelle strijdwagens. Voorts detacheerde Badoglio afdeelingen troepen, die de opdracht kregen te waken over de veilig heid van de Fransche en Amerikaansche legaties. Ook heeft hij een krijgsgerecht aan gesteld, dat de rechtspraak zal waarnemen, maar dat tevens met zekere bestuursfuncties is belast. Reeds is een aanvang gemaakt met de zuivering der hoofdstad van den Italianen verdacht voorkomende elementen. Geleidelijk keert de rust in de stad terug. Vanmiddag getuigden alleen de zwijgende puinhoopen nog van de volks-razernij, die Addis Abeba gedurende enkele dagen tot een schrikwekkenden hel hebben gemaakt. Vrees voor nieuwe plunderingen of brandstichtin gen bestaat nu, gezien de groote hoeveelheid Italiaansche troepen, die zich thans reeds in de stad bevindt, en die nog steeds toeneemt, feitelijk niet meer. In den afgeloopen nacht heeft de Fransche legatie het. echter nog een oogenblik hard te verduren gehad, toen een wilde bende plunderaars nog eens tot den aan val overging. Zij werden echter met mitrail- leurvuur ontvangen en deinsden na een fel gevecht met achterlating van verscheidene dooden af. Op het legatie-terrein vielen eenige gewonden. Drie Italiaansche tanks en een vijftigtal Askari's verleenden hulp bij de ont zetting der legatie. Het is opmerkelijk, dat geen enkele instelling der buitenlandsche re- ligieuse missie's tijdens de troebelen geplun derd of vernield is. Wel is gisteravond nog een aanval gepleegd op de Belgische legatie. Op desbetreffend verzoek snelde onmiddellijk een afdeeling Sikhs der Britsche legatie onder be vel van den Engelschen luitenant Pearson te hulp en slaagde er al spoedig in de aanvallers te verdrijven. De Engelsche troep bleef den geheelen nacht in de Belgische legatie en moest nog verscheidene malen handelend op treden, daar een bende Sjifta's telkens op nieuw tot den aanval overgingen, waarbij zij echter zware verliezen leden, zoodat zij ten slotte onverrichter zake moesten wegtrekken. Hetzelfde geschiedde bij de Amerikaansche legatie, waarop plotseling een geweervuur- aanval werd geopend. Deze legatie was onder bescherming van een afdeeling Engelsche Sikhs gisteravond tegen zes uur, na het bin nenrukken der eerste Italiaansche troepen, weer door den Amerikaanschen gezant betrok ken. De plotselinge aanval der plunderaars maakte het echter noodig, assistentie bij het Italiaansche hoofdkwartier aan te vragen. Een Italiaansche kapitein met een luitenant en 50 soldaten ontzetten daarop het gebouw en be trokken er de wacht. In den loop van den dag keerde langzamer hand de rust terug en er bestaat nu geen vrees meer voor de veiligheid der Europeanen, wier aantal de laatste dagen nog vermeerderd is, doordat tijdens de onlusten niet minder dan drie babies in de Fransche legatie het levens licht hebben aanschouwd. Oproep van Badoglio tot de Abessynische bevolking. Maarschalk Badoglio heeft te Addis Abeba den volgenden oproep tot het Abessynische volk gericht: •Abessyniërs. Vandaag zijn de troepen van den machtigen koning van Italië te Addis Abeba binnengetrokken. In stad en dorp herneemt het leven zijn gewonen gang. Geen maatregelen zullen worden genomen tegen hen, die de wapens neerleggen en den ar beid hervatten. In de schaduw der Italiaan sche driekleur zullen de Abessyniërs de ge rechtigheid zien gedijen". Deze oproep is in het Italiaansch en het Amhaarsch verspreid. ROOSEVELT IN MARYLAND GEKOZEN. BALTIMORE, 5 Mei (Reuter). Bij de eerste verkiezingsronde van de democraten in Maryland voor de presidentsverkiezing is Roosevelt gekozen met 67.000 stemmen. Breckinridge (tegenstander van de New Deal) behaalde 15.000 stemmen. Het luchtverkeer Croydon ontgroeid. Dat het luchtverkeer naar Londen en via Londen Cx-oydon over den kop zou groeien was lang te voorzien dat het evenwel zoo snel zou gaan heeft niemand kunnen voorspel len. Thans staan we voor een voldongen feit, dat einde Mei de officieuze en begin Juni de officieele opening plaats zal hebben van een nieuwe luchthaven, die Croydon gedeeltelijk zal moeten ontlasten. Met den bouw is haast gemaakt: de Engelsche luchtvaart is zich zoo snel aan 't ontwikkelen, dat dit veld niet eens het voorloopige einde van de vliegplannen voor Londen beteekent. De plannen voor een vliegveld voor de City bij Ilford (ten noorden van Londen) hebben al zoo vasten vorm aan genomen, dat kan worden verwacht, dat binnenkort reeds met den aanleg zal worden begonnen. De nieuwe luchthaven Gatwick zal einde Mei reeds door de British Airways in gebruik worden genomen. Bovendien zal zij de Rail way Air Service als basis dienen voor de lijn naar het eiland Wight. Ook enkele luchttaxi ondernemingen, waaronder de bekende Air Travel Ltd van F. J. V. Holmes, zullen daar hun kwartieren opslaan. Vooral echter het -verhuizen van de British Airways, die naast hun uitgebreide binnenlandsche lijnen, ook op Scandinavië en Parijs vliegen, zal Croydon beduidend ontlasten. Gatwick is geprojecteerd volgens het prin cipe van de Amerikaansche Luchtvaartschool. Centraal in het veld ligt een rond gebouwen complex, dat den uitkijktoren in het midden heeft en tegelijk administratie, douane, res taurants, badkamers, kleedkamers, een cock tailbar en zelfs een kapper zal herbergen. Er zijn zes uitgangen, voorzien van een nieuwig heidje: telescopeerende corridors, die tot voor de deur van het wachtende vliegtuig zullen worden uitgeschoven en de passagiers dus on der alle omstandigheden een droge embar- quatie waarborgen. Waar bovendien het cen trale gebouw ondergrondsch verbonden is met den trein, hebben de reizigers wanneer zij eenmaal de subway droog hebben bereikt, geen regen meer te vreezen voor het veld van aankomst. Alweer meer comfort! De installatie is natuurlijk op alles bere kend. Niet alleen, dat de British Airways bij nacht moeten kunnen landen, ook de Impe rial Airways zullen dit vliegveld, dat buiten den Londensche mist ligt, dikwijls nog be- vliegbaar vinden als Croydon al lang dicht zit. Radio-peilinstallatie, grondverlichting en schijnwerpers maken landing op alle uren en onder vrijwel alle omstandigheden mogelijk. Het veld zal per trein in 40 minuten te be reiken zijn. Al ligt het verder van Londen dan Croydon, het zal dus in minder tijd bereik baar zijn, dan Croydon met de langzamerhand klassiek geworden bussen. Viscour.t Swinton, de staatssecretaris voor de luchtvaart, zal op 6 Juni a.s. Londens nieu we luchthaven officieel openen. Hij zal netjes in stijl per vliegtuig arriveeren van Perth, waar hij den vorigen dag het stedelijk vlieg veld zal hebben geopend. Luchtvaart- en post-autoirteiten uit Engeland, Scandinavië en Frankrijk zullen aanwezig zijn. Na een lunch zullen de gebouwen worden bezich tigd. Een vliegdemonstratie zal het slot vor men. Daarbij zullen de nieuwe De Havilland 86 A, de nieuwe Double Eagle van het B. A.- concern en de nieuwe snelle Blackburn wor den voorge vlogen. Het veld is aangelegd en geïnstalleerd door Airports Ltd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Voorzichtig nadert Thijs den diamant. Hij is dolblij, want als hij deze steen meebrengt zal koning Ziezo Zeven aan prins Rechtebrecht toch wel de schoone Ildegard als vrouw geven. Dit avontuur is toch maar prachtig gelukt. Zoo denkt hij, terwijl hij zich bukt om den diamant op te rapen. Maar in zijn vreugde heeft hij niet gezien hoe achter een steen een dwerg te voorschijn is gekomen, die nu boosaardig naar den armen Thijs kijkt. Vonnis in de zaak-Jacob. Dr. Wesemann tot drie jaar veroordeeld. Reuter meldt uit Bazel, dat dr. Wesemann wegens ontvoering van den Duitschen journalist Jacob ver oordeeld is tot drie jaar tuchthuis straf en betaling van 5000 francs schadevergoeding aan den ontvoerde. De procureur-generaal dr. Haeberli, had als straf twee jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest, te beginnen bij 26 Maart 1936. De vertegenwoordiger der civiele partij eischte een schadeloosstelling van 5000 francs voor Jacob. De advocaat van Wesemann, mr. Kramer, zeide dat onderscheid moet worden gemaakt tusschen het geen op Zwitsersch gebied plaats had en hetgeen aan de overzijde van de grens gebeurde. Volgens hem was Jacob in overtreding van de Duitsche wet en zijn ar restatie in Duitschland volkomen wettig. De onwettige vrijheidsberooving had dus slechts geduurd tot op het oogenblik, dat de Duitsche autoriteiten Jacob arresteerden. De advocaat vroeg vervolgens vrijspraak voor zijn cliënt. De procureur antwoordde, dat de arrestatie in Duitschland onwettig was. anders zou de Duitsche regeering er niet in hebben toege stemd Jacob weer vrij te laten. H OLLANDS OH E REIGER IN ZUID-DALMATIë NEERGESCHOTEN. Aan de monding van de rivier Narenta in Zuid-Dalmatië is een purperreiger neerge schoten, welke aan een der pooten een aluminiumring droeg met de inscriptie „Mu seum nat. historie. Leiden Holland nr. 7471". Bij informatie aan genoemd museum ver namen wij, dat deze vogel op 26 Juni 1930 door dr. C. G. B. ten Kate te Ambt Vollen- hove was geringd. Tot dusverre kwamen al leen terugmeldingen binnen uit België, Italië, Spanje en Noord-Afrika. Uit het thans ingekomen bericht blijkt dus, dat het over- winteringsgebied van de purperreigers zich Oostelijk tot Dalmatië uitstrekt, hetgeen tot nu toe niet bekend was. Bovendien komt het ook niet vaak voor, dat een purperreiger in den vrijen staat een leeftijd van 6 jaar be reikt. „VOLKSFRONT MOET EEN REGEERING VORMEN". In een speciale editie van de „Populaire" schrijft Leon Blum o.a.: „Zonder een uur te verliezen willen wij thans verklaren, be reid te zijn onze rol te vervullen, d.w.z. een re geering van het Volksfront te vormen en te leiden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf 35- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) p—I VRIJDAG 8 MEI HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.Gram.pl. 11.15—12— Pia norecital 12.15 Gram.pl. 1.— Ensemble v. d. Horst 2.30 Chr. Lectuur 3.00—3.45 Viool en piano. 4.— Gram.pl. 5— Sopraan en tenor. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.Berichten. 7.15 Reportage 7.30 Literaire causerie 8.Berich ten. 8.15 Orgelconcert. 9.Lezing over de Rotterdamsche haven. 9.30 Arnhemsche Or- kestvereen., m.m.v. cellist. (Om 10.10 Berich ten). 11.00—11.30 Gram-pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.— VARA 8.— Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht 10.30 Gram.pl. 11.— Voor dracht. 11.20 Gram.pl. 12.30 Omroeporkest en zangkwartet ((Amsterdam-Oost". 2.30 Tuin- bouwpraatje 2.50 Muzlk. causerie (Met gr.pl.) 3.20 Gram.pl. 5.Kinderuurtje 5.30 Variatie concert 6.30 Dansmuziek 7.05 Religieus-socia listische lezing 7.25 Gram.pl. 7.50 Berichten. 8.05 Bijbelsche causerie. 8.30 Zang door de dames P. en C. Arntzenius. 9.Causerie: Arn hem: Eenheid in verscheidenheid. 10.Le zing over reclasseeringswerk. 10.45 Berich ten. 11.0012.„America calling?" DROITWICH, 1500 M. 10.20—10.50 Orgelspel 11.10 Gram.pl. 11 50 Dansmuziek 12.351.20 Birminghamsch Philh. Strijkorkest 2.202.50 Vrijdagmiddagpraatje. 3.15 E. Colombo's orkest. 4.05 Gram.pl. 4.35 Sextetconcert. 5.20 Berichten 5.50 Beethoven- concert 6.10 Tuinbouwpraatje 6.30 Muzikale lezing 6.50 Zang 7.20 „Underground", repor tage 8.Voordracht 8.10 Dansmuziek 8.50 Berichten. 9 20 Lezing over nationalisme. 9.40 Pianokwartet 10.35 11.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.35 Gram.pl. 10.35 Dito 11.35 Nat. Orkest 1.50 Gram.pl. 3.20 Gevar. concert 4.50 Orkest 7.50 Uit Brussel: Orkestconcert 10.20— 12.05 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Populair concert 12.35 Omroepkleinorkest 1.35 Kwintetconcert 5.20 Omroeporkest 7.30 Gevar. programma mmv. solisten, het Omroepkoor en -orkest 10.2011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 en 12.301.20 en 4.20 Omroeporkest 5.20 Dansmuziek 6.20 Gram.pl. 7.20 Sympho- nieconcert 9.3010.20 Gram.pl. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Zigeunermuziek 1250 Zang 1.001.20 Gram.pl. 4.20 en 5.35 Dito. 5.50 Pianorecital 6.35 Zang 7.20 Militair con cert en toespraak voor oud-strijders. 9.30 Gram.pl. 9.4510.20 Harmonicamuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gram.pl. 8.05 Bruckner's 8ste sympho- nie. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3