3 BEVERWIJK. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: —WEERBERICHT Clem Sohn. Teraardebestelling van den heer H. Breukelaar. Zeer groote belangstelling. Onder enorme belangstelling is Woensdag middag op de begraafplaats „Dulnrust" het stoffelijk overschot van den heer H. Breuke laar ten grave gedragen. De lange rouwstoet trok langzaam door Beverwij k's straten, ook door de Meerstraat, waar de brandstoffenhandel gevestigd is, waarvan de heer Breukelaar zoovele jaren de ziel was. Voor het gebouw werd een oogenblik ge stopt. Tijdens dit korte oponthoud werd ge legenheid geboden aan het personeel om z'-h bij den stoet aan te sluiten. De leden van het personeel fungeerden als slippendragers. Ook voor de Christelijke school, waarvan de heer Breukelaar zoovele jaren voorzitter was, werd een oogenblik gestopt. Van het school gebouw woei de vlag halfstok. Toen de lange stoet te ruim half drie op „Duinrust" arriveerde, had zich reeds een groote menigte belangstellenden rond de groeve verzameld. O.m. waren er deputaties van' de Spaarbank, van de vereeniging „Ko ninginnedag" en van het kerkbestuur der Geref. Kerk. Ook stonden twee klassen leerlin gen van de Christelijke school rond de groeve geschaard. Verder merkten wij op Ds. C. M. Krijger en de heer J. W. A. C. van Loenen. Toen de kist gedaald was. sprak allereerst Ds. H. Holtrop, Geref. Predikant alhier een troostvol woord naar aanleiding van het eer ste hoofdstuk uit den eersten brief van den apostel Petrus. Spr. herinnerde er aan hoe de heer Breukelaar met groote activiteit heeft deelgenomen aan de christelijke actie in ons vaderland, hoe hij met zijn militante figuur vooraan stond in de kerk. school en maat schappij. Hij was een strijdbare figuur, ge zien bij allen. Toch was de thans ontslapene vriendelijk en kinderlijk van gemoed. Van het beginsel, dat het nieuwe leven ligt ln een stervende wereld, heeft hij, aldus Ds. Holtrop, altijd getuigd. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heeren. Het laatste woord immers is niet aan den dood, maar aan het leven. Op verzoek van Ds. Holtrop zon gen de aanwezigen de lievelingspsalm van den overledene, namelijk Ps. 27 laatste vers. Een broeder van den ontslapene, Ds. Breu kelaar gewaagde van het diepe geloof en het groote Godsvertrouwen van wijlen den heer Breukelaar. Het groote beginsel, waarnaar hij leefde was „wij zijn des Heeren'' De heer C. Dingier herdacht den overledene als den verdienstelijken voorzitter van de ver eeniging voor Christelijk Nationaal onderwijs. Hij was, aldus de heer Dingier, de vriend van de school en van de kinderen. Spr. dankte God voor wat de heer Breukelaar vele jaren aan de school geschonken heeft. Ook de heer A. Lotman, onderwijzer aan de school, getuigde van de liefde voor de school, die den heer Breukelaar in het hart wortelde. De kinderen zongen daarna het lied .JEen pelgrim ben ik hier op aard". De heer Mr. A. Moens, voorzitter van de Spaarbank zei, dat de heer Breukelaar een kwart eeuw commissaris en bestuurslid is geweest van de Soaarkas. Zijn adviezen zul len noode gemist worden en zijn prettige persoonlijkheid en vriendelijke omgang zul len als een waardevolle herinnering blijven voortleven." Als een humaan patroon voor het personeel en een man van eerliike koopmanschap schetste de heer Groeneveld, sprekend namens de N.V. Brandstoffenhandel v.h. Van Doorn en Co, den heer Breukelaar, die met alle kracht en met groote liefde voor zijn zaak gewerkt heeft. Zi.in nagedachtenis zal in hooge eere worden gehouden. De oudste zoon van den overledene, Mr. Breukelaar uit Groningen dankte voor de blüken van liefde en medeleven, die de fa milie bij dit verscheiden mocht ondervinden. Hij dankte ook voor de zeer groote belang stelling bij de begrafenis. MARKTBERICHTEN. Noteering van 6 Mei 1936 Spinazie per kist f 0.150.42 Postelein, per kist f 0.500.85 Andijvie 0.201.30. Raapstelen, 100 bos f 1.50 Radijs, 100 bos f 1 30 Koolrapen per zak f 0 90 Wortelen per K.G. f 0.14 -Komkommers per 100 f 7—12. Aardappelen, klei per K.G. f 0.03Va— Idem zand per K.G. f O.O6V2 Roode kool per 100 f 17 Bloemkool per 100 f 714 Uien per K.G. f 0.03 Prei per bos f 0.030.06 Sla per 100 krop f 26 Rabarber per 100 bos f 2—5 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.03 V2- Brusselsch lof per K.G. f 0.100.17. DE BADPLAATS IN HET KOMENDE SEIZOEN. Naar wij vernemen zullen voor de badplaats Wijk aan Zee in het komende seizoen enkele nieuwe maatregelen worden genomen. Zoo zal gedurende de zomermaanden het sluitingsuur voor alle cafè's worden vastge steld op 12' uur des nachts. Voor de winkel sluiting zal de gebruikelijke seizoensregeling worden ontworpen, terwijl eveneens t. a. v. de middagsluiting, die reeds vele jaren te Bever wijk is voorgeschreven, een regeling voor de heele gemeente zal worden getroffen. Met ingang van 1 Juni zal voor den Zeeweg en voor de Vondellaan het één-richtingsver- keer worden ingevoerd. SURSEANCE VAN BETALING AAN DE SIGARENFABRIEK. De Haarlemsche rechtbank heeft surseance van betaling verleend ten behoeve van de N.V. Sigarenfabrieken v. h. Gebr. Majoor al hier, wier bedrijf tengevolge van financieele moeilijkheden eenige weken geleden is stop gezet. De termijn voor welke de surseance is ver leend is voorloopig vastgesteld tot 26 Sep tember 1936. De rechtbank heeft tot bewindvoerder be noemd Mr. Deenik. De surceance is aange vraagd door mr. Bijvoet. De heer W. v. Dok, die voor de directie po gingen aanwendt om de moeilijkheden te re gelen verzocht ons mede te deelen, dat hij niet door de Haarlemsche rechtbank is aan gewezen, zooals ten onrechte werd veronder steld. SCHOUW. De schouw in den „Castricummerpolder" wordt dit jaar gehouden 20 Mei voor de hooi bouw-, bosch- en etlanden en alle waterin gen in den polder tot Uitgeest alleen ten zui den van den rijksstraatweg. ROOKVERBOD. In de politieverordening is opgenomen het rookverbod in de Provinciale Landgoederen. VELSEN Groenten voor werkloozen. Tweede winkel in de Dirk Harloghstraat. ■0.05 Vz CASTRICUM Naar wij vernemen gaat het met den ver koop van groenten aan werkloozen nog steeds goed. Nu het aantal soorten hetwelk wordt doorgedraaid grooter wordt, komt er meer verscheidenheid in versche groenten en hebben de stapelgroenten voor een groot deel afgedaan. Dat deze verkoop op prijs wordt gesteld bewijst dat vooral des morgens de menschen regelmatig in de rij moeten staan, voordat zij geholpen kunnen worden. Al eenige weken was dit het gemeentebestuur een doorn in liet oog en meende men, dat hierin verandering moest komen. B. en W wilden de zaak evenwel niet forceeren en hebben het een paar weken aangezien. Het blijkt evenwel, dat het met één winkel voor de geheele gemeente niet anders kan, reden waarom er een winkel is bij gehuurd. De eene winkel wordt hierdoor ontlast, waardoor en regelmatige verkoop kan plaats hebben. Deze tweede winkel wordt gevestigd in de Dirk Hartoghstraat, hoek Spilbergenstraat en is meer bedoeld voor IJmuiden-West, waar. na IJmuiden-Oost, de meeste aanvra gen van werkloozen om groenten waren bin nengekomen. De bedoeling is dat de te IJmuiden-West wonende werkloozen hun groenten uit dezen winkel betrekken. Met deze twee winkels meent het gemeen tebestuur volledig aan de aanvragen te kun nen voldoen. Met den verkoop in den nieuwen winkel wordt a.s. Dinsdag begonnen. Zij is geopend, evenals de andere winkel, Dinsdags. Woens- werken m <ïe provincie Noord-HoTlaner. Laagste inschrijver was W. H. Klos Santpoort, voor f 9.857. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers Neptunus IJM 87 120 manden f 950. Libra IJM 98 215 manden f 1840. Beugels: VL 216 f 360; VL 190 f 380; VL 114 f 480. Kotters: E 45 f 490; E 436 .f 470; E 369 f 540. Loggers: SCH 342 f 460: SCH 19 f 660; SCH 69 f 360 IJM 204 f 310; KW 134 f 340; KW 29 f 390. MARKTPRIJZEN. van Donderdag 7 Mei. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.48 Griet per 50 K.G. f 20—f 9 Tongen per K.G. f 0.60—f 0.38 Groote schol per 50 K.G. f 28 Middelschol per 50 K.G. f 17.50—f 17 Zetschol per 50 K.G. f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 2 Bot per 50 K.G. f 7.50 Schar per 50 K.G. f 5.504 2.20 Tongschar per 50 K.G. f 18—f 14 Kleine poon per 50 K.G. f 4.80f 4.30 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 23f 21 Kabeljauw per 125 K.G. f 24—f 9.50 Groote gullen per 50 K.G. f 6.50f 4.70 Kleine gullen per 50 K.G. f 6f 4.10 Wijting per 50 K.G. f 7—f 2.90 Makreel per 50 K.G. f 2.10 Heilbot per K.G. f 0.70—f 0.48 Leng per stuk f 1f 0.55 VOOR DEN- -POLITIERECHTER Verboden distilleertoestel. Een ambtenaar van de belastingen trof op den zolder van een perceel op de Bakenesser- - - o 10 gracht eenige voorwerpen aan, welke volgens dags, Donderdags en Vrijdags van 9 dien ambtenaar tezamen een distilleertoestel uur en van 1 1/2 tot 4 uur. Des Zaterdags zouc}en vormen, waarom hij de zaak in be- alleen van 9 tot 12 uuiglag nana en proces-verbaal opmaakte. Twee longelui, die de vervaardigers van het toestel waren, moesten nu terecht staan we gens het in voorraad hebben van een distil leertoestel zonder vergunning, maar zij be weerden, dat het geen distilleertoestel was doch een vinding van hen, welke een ander doel had dan er alcohol mee te stoken; zij noemden het een ontijzeringstoestel. De rijksadvocaat voerde aan, dat een on derzoek in het perceel was ingesteld, omdat vermoed werd, dat daar een geheime bran derij was en voorts, dat het gevonden toe stel voor distillatie kan worden gebruikt. Hij SANTPOORT AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs den buitenberm van den Bierdijk. aan de noordzijde van Wieringen met bijkomen de werken, behoorende tot de zee- en oever- Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chili 4 Mei te Rotterdam. Buenos Aires 29 Mei 2 Mei vertrokken. Chili. 2 Mei te Valparaiso. Midd. Zee 20 Mei 5 Mei van Messina. West Afrika 4 Mei van Takoradi. Ariadne (Ned.) West Indië 2 Mei van Pto Barrios. Chili 5 Mei Lizard gepass. Chili 26 April van Curacao. British Monarch Rosario 13 Mei 27 April van St. Vincent. Chili 1 Mei van Valparaiso. Alexandrië 20 Mei 3 Mei van Malta. Berenice Danzig 10 Mei 6 Mei te Kopenhagen. Zuid Afrika 4 Mei te Zanzibar. Brasil x) Port Arthur 19 Mei 29 April vertrokken. Pto Barrios 17 Mei 2 Mei van Curaqao. Bourgas 29 Mei 3 Mei te Jerakini. Costa Rica x) Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Curaqao 7 Mei 14 April vertrokken. Cassel x) Tjilatjap 25 Juni 1 Mei vertrokken. Midd. Zee 10 Mei 4 Mei van Gibraltar. Londen heden 5 Mei uitgeklaard. Enggano 2 Juni 4 Mei van Sabang. Ned. Indië 13 Juni 1 Mei van Padang. Grootekerk x) Japan 3 Mei van Aden. Ganymedes Alexandrië 14 Mei 4 Mei van Algiers. Gaasterkerk x) Japan 5 Mei te Shanghai. Rosario 7 Mei 4 Mei van Finis ter re. Zuid Afrika 4 Mei van Port Sudan. Ned. Indië 1 Juni 5 Mei van Aden. Hebe (Ned.) Hamburg 7 Mei 6 Mei vertrokken. Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Buenos Aires 14 Mei 17 April vertrokken. Irene (Ned.) West Indië 8 Mei 18 April van Pto. Barrios. Jagersfontein x) Zuid Afrika 17 Mei vertr. 16 Mei van Hamburg. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 5 Mei van Genua. Johan de Witt x) Batavia. 3 Juni 6 Mei vertrokken. Kyphissia Mexico 10 Mei 28 April van Port of Spain. Myrmidon x) Batavia 21 Mei 28 April van Colombo. Montferland x) Buenos Aires 15 Mei 25 April van Rio Janeiro. Macgregor Laird West Afrika 9 Mei 30 April van Las Palmas. Meliskerk x) Sydney 10 Mei 6 Mei van Antwerpen, Gdynia in lading. Newbury Rangoon 3 Mei vertrokken. Alexandrië 2 Mei van Beyrouth. Peisander x) Batavia 8 Mei 6 Mei van Londen. Polyphemus x) Batavia 26 Mei 27 April van Padang. Poelau Roebiah x) Batavia 10 Mei 4 Mei van Gibraltar. Pyrrhus x) Batavia 31 Mei 1 Mei van Colombo. Polydorus Batavia 4 Juni 6 Mei van Belawan. Patricia West Indië 10 Mei 26 April van Trinidad. Poelau Laut x) Batavia in lading. Poelau Tello x) Hamburg in lading. Romeja Londen (v. IJm.) heden 5 Mei uitgeklaard. Silamoer x) Batavia 12 Mei 29 April van Port Said. Stella (Ned.) Alexandrië 12 Mei 5 Mei van Valencia. Strix x) Constantza 13 Mei 29 April van Stamboul. Barbados. 11 Mei 5 Mei van Flores. Supetar Santa Fé vertrekt 11 Mei. Sesostris Tampico 30 Mei 2 Mei vertrokken. West Indië 29 Mei 5 Mei van Pto Colombia, Springfontein x) Zuid Afrika 4 Mei van Beira. Stuyvesant West Indië 20 Mei 4 Mei van Paramaribo. Taj andoen x) Batavia 30 Mei 3 Mei van Sabang. Tarakan x) Batavia in lading. Theseus (Ned.) Stettin in lading. Valencia 11 Mei 3 Mei te Setubal. Londen 10 Mei 4 Mei uitgeklaard. De Bilt voorspelt: Meest matigen Oostelijken wind, licht tot half, in den namiddag zwaar bewolkt, Weinig of geen regen. Vrij warm. BAROMETERSTAND Hoogste 777.6 m.M. te Haparanda. Laagste 752.8 m.M. te Biarritz. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 67 F. Laagste hedennacht 53 F. Hoogste heden 56 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 4.03 uur; n.m. 4.23 uur. Zaterdag v.m. 4.35 uur; n.m. 4.56 uur. Zondag v.m. 5.11 uur; n.m. 5.33 uur. achtte het ten laste gelegde bewezen en vor derde hechtenis. De Officier eischte daarop voor ieder 2 maal 2' maanden hechtenis; de politierechter veroordeelde tot 2 x 6 weken hechtenis voor het vervaardigen en het voor handen hebben van een distilleertoestel. Ook een bewoner van Sntpoort moest te recht staan wegens het hebben van een dis tilleertoestel en voorts wegens het in voor raad hebben van sterken drank. Verdachte deed een wonderlijk verhaal. Hij was eens in Rotterdam geweest en ontmoette daar een hem onbekend persoon, die zei, dat hij naar Den Helder moest en den Santpoorter uit- noodigde om met zijn auto mee te rijden. Merkwaardigerwijze moest de vreemdeliing toen ook opeens in Santpoort zijn, ja een per soon zou hem daar in den nacht opwachten, om een pak in ontvangst te nemen. Die ge heimzinnige derde kwam niet en toen heeft de Santpoorter op verzoek van den vreemde ling, van wien hij overigens niets weet, het pak in ontvangst genomen en gehouden. Nie mand is er om komen vragen. De belastingambtenaren werden echter ge waarschuwd, dat bij den verdachte een ge heime branderij was, waarop zij bij huiszoe king de ingrediënten vonden. De rijksadvocaat geloofde niets van het verhaal en achtte het hebben van een distil leertoestel zoomede het ontduiken van accijns bewezen. Een eisch werd niet gesteld, aange zien een nota van de ontdoken accijns moet worden overgelegd. De zaak werd dus ge schorst tot 10 Juni. Cigar ettenpapier. IJmuiden schijnt bijzonder in trek te zijn bij smokkelaars van cigarettenpapier; we hebben althans al eenige keeren gevallen van inbeslagname voor de rechtbank gezien, die steeds in IJmuiden speelden. Nu was er weel een partij van 13465 blaadjes ter gezamelijke grootte van ruim 36 M2. (de fiscus rekent per vierkanten meter) waarvoor geen belasting was betaald, bij een sigarenwinkelier in be slag genomen en deze hoorde daarvoor 2 maanden gevangenisstraf tegen zich "eischen, aangezien hij reeds eerder op smokkelarij was betrapt en er toen nog met geldboete was afgekomen. Hij vond dien eisch hoog en be riep zich op zijn armoede, maar de politie rechter vond geen termen voor geldboete; in plaats van 2 maanden gaf hij echter 2 we ken gevangenisstraf. SCHAKEN. De tweekamp Spielmann v. d. Bosch. Partij van hedenavond gaat door. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. R.-K. V. V. „VITESSE". Het programma voor a.s. Zondag luidt: Vitesse 1—V.V.A. 1 2.30 uur. (Bekerwedstrijd). AD.O. 3r-Viïesse 3 12.30 uur. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Russ. si. Bela ;KuhnLeningrad hout Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de derde partij van bovengenoemden tweekamp hedenavond in het gebouw van de Sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg kan doorgaan. Zooals men weet begint die te half acht. Het verdere programma luidt als volgt: Vierde partij: Vrijdag 8 Mei te Delft in restaurant Penning, Oude Langedijk, aan vang 's avonds te halfacht. Vijfd partij: Zondg 10 Mei te 's-Graven hagen, in het Nationaal Schaakgebouw, aan vang des middags te twee uur. Na terugkeer van jhr. v. d. Bosch uit Nau- heim zal het laatste deel van het program ma. worden vastgesteld. Aai GYMNASTIEK Lighal-uit voering 1936. Werden tot dusver de Lighal-uitvoeringen in een zaal gegeven, de eerstvolgende de 29e van de reeks wordt Zaterdag 6 Juni, des avonds van 79.30 uur, op het H.F.C.-terrein gehouden. De bedoeling hiervan is, meer kinderen .dan tot heden mogelijk was, in deze liefdadigheids uitvoering te betrekken. Ongeveer drie duizend leerlingen van lagere, Centrale en U.L.O. scholen zullen aan deze uitvoering medewerken, waarvoor reeds de noodige steun werd ontvangen van B. en W. van Haarlem en van verschillende schoolbe sturen. Bovendien is de deelneming verzekerd van den Kennemer Turnkring, waarvoor vijf der belangrijkste vereenigingen zullen mede werken. n.l. Bato, Concordia en Turnlust uit Haarlem, O.S.S. uit Zandvoort en Turnlust uit Beverwijk. Door de medewerking van deze allen is het mogelijk een uiterst afwisselend programma samen te stellen. De zorg voor het financieele gedeelte is weer in handen van den heer A. J. Meijerink. Voor deze uitvoering werd een commissie van aanbeveling gevormd, welke bestaat uit de heeren: C. Maarschalk van Egmond en Rin- negom, Burgemeester van Haarlem, Eere voorzitter; A. G. Boes, wethouder van onder wijs; J. A. L. Doijer, voorzitter Ambt. Vereen, v. Hoofden van scholen; E. S. Frank, arts be stuurslid Haarl. Vereen, tot bestr. der tuber culose; E. Geerts .voorzitter N.O.G.; T. Hellin- ga, voorzitter Vereen, v. Hoofden v. scholen; J. Hop, voorzitter Kennemer Turnkring; Dr. L. C. Kersbergen, voorzitter Haarl. Vereen, tot bestr. der tuberculose; Dr. A. A. G. Land, Se cretaris Haarl. Vereen, tot bestr. der tuber culose; M. Mauritz, arts, bestuurslid Haarl. Vereen, tot bestr. der tuberculose; C. J. Rij kers, voorzitter Bond van Ned. Onderwijzers; S. J. van Slooten, arts. Directeur van het Con sultatie-bureau; A. v. d. Weijer, Inspecteur Lager Onderwijs, en E. v. d. Wall, lid van den gemeenteraad. DONDERDAG 7 MEI 193J (De Amerikaan Clem Sohn u dit vliegcostuum op groote hoonf uit een vliegtuig gesprongen eenigen tijd rondgeziöeefd daarna een parachute ontïfaSï om behouden neer te komen f Als j' een vogel zoo ziet vliegen, Statig, sierlijk als een meeuw, Of zelfs haastig vleugelklappend, Als een musch of als een spreeuw; Denk je weieens bij je zelve: Waarom kan ik dat nou niet, Ik, de trotsche heer der schepping, Blijf een kruk op dat gebied. Maar Clem Sohn is nu gekomen, Ook van 't menschelijk geslacht En die heeft de vlucht genomen Op zijn eigen vleugelkracht. Om een hoogte te bereiken. Moest hij met een vliegtuig mee, Maar daar is hij uit gesprongen En toen kwam hij naar beriêe. Als een menschelijke vleermuis, Maar toch niet onelegant, Tot hij eindlijk met een valscherm Weer behouden is geland. Clem, hoewel je het natuurlijk, Nog niet als een vogel doet, Neem ik vol respect mijn pet af, Voor zoo'n vaardigheid en moed. En wanneer je mij mocht vragen: Durf je 't ook? dan zeg ik: nee. Voor 'k ze allemaal zie vliegen, Doe ik daar nog niet aan mee. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. H. F. C.—V. S. V. A.s. Zondag wordt voor het tournooi om hët kampioenschap van Haarlem bovengenoemde wedstrijd aan de Spanjaardslaan gespeeld. Het H. F. C.-elftal is als volgt: Van der Togt, Dorsman, Ten Have, Van Olphen, Kruyer, Lamp, Höck, Koper, Twiss, Chapon, Hagenaar. Het meespelen van Twiss is nog niet zeker. BURCELIJKE STAND HAARLEM, 6 Mei. Ondertrouwd 6 Mei: G. W. A. Lammers en E. M. J. Herkes; P. Hameteman en G. Berends; H. Smit en D. E. Hoes; P. F. Regter en M. Paardebek; J. Kruijff en S. A. Steenkist; H. B. Groskamp en W. A. Kensen; C. Sluis en M. C. Bouman; W. H. Antonisse en L, Kelderman; G. A. Suman en A. E. Ruis; A. Th. W. v. d. Broek en A. Chr. van Beek; W. C. van Vliet en A. C. Middelbeek; H. Meijboom en P. D. de Zwart; M. Hoogendoorn en S. ter Bruggen; C. Huijbens en J. J. M. Botter; E. H. M. Gubbi en C. A. Helmers; W. Loerakker en C. M. Broers; Getrouwd 6 Mei: J. M. van Horick en M. G. Hendi'iks; H. van Dam en M. P. M. Roc-seboom de Vries; G. Hofsté en J. W. v. d. Wal; J. A. de Klerk en M. C. Philippo; J. H. J. Kuijpers en G. C. A. Plasmeijer; Th. J. Copini en M. C. Peters; P. Wesseling en L. C. Struik; J. J. van Waver en en C. Augustin; G. W. Siebeling en A. A. v. d. Horst; A. de Jong en A. Reimann; W. J. Kenninck en M. A. Marijnen; R. Stoeltje en H. Th. Funcke; P. van Koningshoven en M. NelissenH. P. van Bourgonje en C. Blom; C. G. v. d. Voort en J. M. A. Flaat; J. N. Veenis en A. F. Klaver; G. Thesselaar en L. H. C. Stiphout; C. H. Jagtenberg en Chr. H. Claus; P. R. J. Vergers en M. Dekkers. Bevallen 2 Mei: P. Nijssen—Dirken, z.; 3 Mei: E. PostEllemers, d.; 4 Mei: C. Hessen— Koper, z.; J. P. Wagemans—Boeree, d.; 5 Mei: M. W. Joosten—Bronstring, z. Overleden 4 Mei: C. A. Dolk—v. Bemmel, 90 Zoetestraat; 5 Mel: J. H., 8 j.. z. v. J. Hoore- man, Barbarossastraat; 4 Mei: G. A. Leeners— Delfos, 58 j., Parklaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 8 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden- DONDERDAG 7 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert, 34 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogon, de koerier van den tsaar". 2,30. 7 en 9-15 uur. Cinema Palace: „Squibs", het bloemenmeisje van Piccadilly, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple m „Krullekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje uit ae onderwereld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 8 MEI Stadsschouwburg: Studio de Paris, muziek zang en dans van het Zuid-Amerikaanscne ensemble van Don Carlos Pezaro. 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6