Nieuwe afzetgebieden moeten gezocht worden. Gaat de Negus in Londen wonen? Rubriek voor Vragen. Om onze export weer een basis te geven. ne nog steeds voortdurende achteruitgang nnzer internationale handelsbeweging baart zorgen- Wel is de achteruitgang in 1935 niet zoo groot geweest vergeleken bij 1934 als die tusschen laatstgenoemd jaar en 1933, maar van een stilstand is in ieder geval nog geen wrake. Raadpleegt men de officieele cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek dan blijft, dat onze invoer tusschen 1930 en 1935 van 2418 tot 936 millioen gulden is ge daald en onze uitvoer in dezelfde periode van 1719 tot 675 millioen gulden. Tegenover een «aarde onzer totale buitenlandsche handels beweging van 4137 millioen gulden in 1930, ziin wij in 1935 gedaald tot 1611 millioen gul den een vermindering van niet minder dan 25 milliard gulden, of ruim 61 procent. Deze onrustbarende achteruitgang strekt zich over alle exportondernemingen uit, al zijn er na tuurlijk die zwaarder zijn getroffen dan andere. Bij al deze droefgeestige cijfers is er gelukkig één klein lichtpunt. Dit is te vinden fn de cijfers van ons internationaal handels verkeer in het laatste kwartaal van 1935. Deze wijken n.l. in tegenstelling met die in andere jaren hoogere bedragen aan te wijzen. Deze toeneming geldt zoowel voor de in-, als voor de uitvoercijfers. Afgewacht zal moeten wor den of deze verbetering zich zal voortzetten. Een nadere bestudeering der beschikbai'e uitvoercijfers kan ons leeren welke landen onze beste afnemers zijn. Het blijkt dan, dat onze beste klanten dicht bij huis gelegen zijn. Van den totalen Nederlandschen uitvoer in 1935, met een waarde van 675 millioen gulden, werd circa 58 procent afgenomen door Gr. Brit- tannië,Duitschland, België en Frankrijk. Daarbij nam Gr. Brittannië met een waarde van ruim 142 millioen gulden, in dat jaar on geveer 21 procent van den totalen Neder landschen export tot zich. Dan volgt Duitsch land met circa 129 millioen gulden, zijnde 19 procent van den Nederlandschen uitvoer in 1935. Deze beide landen absorbeerden dus 40 procent van onzen export, elk land afzonder lijk voor meer dan honderd millioen gulden. Als derde in de rij volgt België. Van onzen 1935-export namen onzen Zuidelijke buren voor een waarde van ruim 72 millioen gulden af, of ongeveer 10,5 procent van onzen totalen uitvoer. En het vierde land, Frankrijk, betrok In 1935 voor ruim 47 millioen gulden, of 7 pro cent van den totalen export. Na dit viertal landen volgen de Vereenigde Staten van Amerika, Nederlandsch O. Indië en Zweden. Zij betrokken resp. voor ongeveer 33, 21 en 20 millioen gulden in 1935 uit ons land, wat neer komt op 5, 4 y2 en 3 procent van den totalen Nederlandschen export in het afgeloopen jaar. Teneinde een juist inzicht te kunnen krij gen cmtrent de geaardheid van onzen uitvoer, dient men o.a. onderscheid te maken tusschen producten, die wel en die niet spoedig aan bederf onderhevig zijn. De eerste groep leent zich uit den aard der zaak in 't algemeen minder voor vervoer over groote afstanden. Mendenke in dit verband bijv. aan onze agra rische producten, aan de Nederlandsche tuin- bouwartikelen, aan de zuivelproducten, eieren enz. Nu bestaat een zeer belangrijk ge deelte van onzen uitvoer juist uit deze soorten artikelen, zoodat in verband daarmede afzet in onze naaste omgeving volkomen verklaar baar is. Met een enkel voorbeeld is deze positie nader te illustreeren. In 1935 werd n.l. van de waarde van onzen boter-, groenten- en eieren, export resp. 43, 40 en 62 procent naar Duitsch land uitgevoerd. Dergelijke omstandigheden zijn mede oorzaak, dat ons land uiterst kwets baar is. In de laatste jaren hebben wij dat aan den lijve ondervonden. De vele handelsbelem- merende maatregelen door de hier in het ge ding zijnde landen ingevoerd zijn oorzaak, dat de export dezer producten jaar in jaar uit ver minderd is. Geeft men zich daarbij nog re kenschap van het nog altijd onverminderd autarkisch streven, van de groote betalings problemen, die een normaal handelsverkeer uitermate belemmeren, zoomede de meer en meer op den voorgrond tredende neiging om goederen tegen goederen te ruilen, dan is in 't bijzonder ons land daardoor ten zeerste ge dupeerd. De opgetrokken, dikwijls torenhooge muren, waarachter vele landen zich ver schanst weten, beletten een internationalen goederenruil, zooals ons land die feitelijk noo- dig heeft. Iedere poging, die wordt aangewend om aan den funesten invloed van dat inkap selen paal en perk te stellen, kunnen wij van harte toejuichen. Wellicht dat de houding, aangenomen door de Vereenigde Staten van Amerika, bij de afsluiting harer laatste han delsverdragen een begin beteekent van een betere toekomst. Intuschen zullen wij voorloopig nog aan dacht behooren te besteden aan de vraag: moeten wij niet alle krachten inspannen om buiten de reeds bestaande afzetgebieden „andere" terreinen op te zoeken, waar onze Dyk van de Brantas bezweken. Tienduizenden bouws land overstroomd. Groote schade. MODJOKERTO, 6 Mei Aneta). Bij de dessa Permissan is de dijk van de Brantas doorgebroken. Het hoofd van den Provin cialen waterstaat is naar die plaats vertrok ken. In de dijk, is een gat ontstaan ter lengte van 50 meter, hierdoor is een oppervlakte onder water komen te staan van 2 uur gaans lang en 1 uur gaans breed. Eet herstel wordt voorloopig geraamd op f 50.000. De huizen staan vaak meer dan een mans hoogte onder water. De aangerichte ravage is verschrikkelijk. Hier en daar zijn slechts daken zichtbaar. Vrouwen en kinderen zit ten in de huizen, op rekken vastgebonden, onder de stijlen der woningen, tegen het dak aan. Voor zoover kan worden nagegaan, zijn geen dooden te betreuren. De resident en verschillende ambtenaren van het binnenlandsch bestuur, alsmede ambte naren van den waterstaat vertoeven op de plaats des onheils voor het nemen van maat delen voor het eventueel evacueeren der streek. Groepen arbeiders trekken er op uit on voeren materialen aan voor herstellingen, De wedana van Porrong verklaarde dat de schade onmogelijk nauwkeurig is op te geven, evenmin hoeveel inwoners in het ge bied getroffen zijn, doch schatte dit aantal op 10.000. Het verkeer is slechts mogelijk door middel van vaartuigen. Het valt nog niet te zeggen hoelang het land geïnundeerd zal blij ven. artikelen een kans van slagen hebben? Waar schijnlijk zal niemand deze vraag ontkennend willen beantwaorden. Onder die „andere" ge bieden behooren dan in de eerste plaats de landen in Europa, buiten Gr. Britannië, Duitschland, België en Frankrijk, maar voorts vele niet-Europeesche landen. Het is natuur lijk voldoende bekend, dat ook op die nieuwe terreinen moeilijkheden verwacht moeten worden: dat daar met ons anderen pogingen in het werk stellen hun verloren afzetgebied te herwinnen. Maar de noodzakelijkheid dwingt ons in die richting. Het kwetsbare in onzen export is zoo uiterst gevaarlijk, dat fei telijk niet nagelaten mag worden elders afzet te zoeken. Het bereiken van dit doel gaat dikwijls met groote moeilijkheden gepaard. Voor het geval de officieele, zoomede de officieuse instanties, voldoende gegevens ter beschikking kunnen stellen over de afzetmogelijkheden, blijft het opbouwen van een verkoopsapparaat finan- cieele offers vragen en zijn de tijdsomstandig heden helaas van dien aard, dat tegenmaat regelen goed-opgezette plannen voor den afzet algeheel kunnen dwarsboomen. Zoo bezien, zouden velen willen adviseeren geen geld en geen tijd ter beschikking te moeten stellen voor het zoeken van nieuwe afzetgebieden. Toch ware dit niet juist. Daargelaten nog, dat uit een algemeen Nederlandsch standpunt be schouwd „andere" afzetgebieden het bestaan de risico, hetwelk op onzen export rust, ver kleinen, dient niet uit het oog verloren te worden, dat het maken van relaties mis schien niet onmiddellijk moge leiden tot ver grooting van afzet, maar misschien wel een good-will voor de toekomst beteekenen. Het toenemende wereldhandelsverkeer al deelt ons land daarin slechts voor een uiterst gering percentage moet ook ons leeren, dat wij zoo meteen paraat dienen te zijn en ons aandeel van de verbetering moeten incasseeren. Dat kan alleen, indien wij nu reeds de noodige aandacht besteden aan wat ik noemde „an dere" afzetgebieden, al zullen deze misschien in den aanvang geen directe voordeelen op leveren. MOLLERUS. Drouillet is vrijgelaten. Mussolini geeft hem het vliegtuig terug. PARIJS, 6 Mei. De Fransche aviateur Drouillet, die vroeger luchtvaartdeskundige van den Negus was en zooals men zich zal herinneren met zijn vliegtuig heimelijk uit Frankrijk was vertrokken en met een motor storing nabij Rome is geland, is na zijn landing tot krijgsgevangene verklaard. Zijn advocaat heeft thans van den duce verkre gen. dat hij werd vrijgelaten en weer de be schikking over zijn vliegtuig kreeg. Intocht der Italianen maakt einde aan chaos. Britsche ambulance zet haar werk voort. Omtrent de intocht van de Italianen in Addis Abeba wordt nog vernomen, dat hier mede een einde is gemaakt aan de ongeregeld heden van de laatste dagen. De branden zijn voor 't grootste gedeelte gebluscht. In verband met berichten over den opstand, besloot maarschalk Badoglio in ijlmarschen op te rukken. Het is nog niet mogelijk zich een juist beeld te vormen van den omvang van de plun deringen. Ook het aantal dooden staat nog niet vast. Tijdens de intocht vlogen 200 Ita- liaansche bommenwerpers over de stad en daalden op het vliegveld. Volgens een bericht uit Addis Abeba, zet de Britsche ambulance haar werk voort. Op het oogenblik worden vele gewonden in de hoofd stad verpleegd. 27 kamers wachten in Prince's Gate op hem en de zijnen. (Van onzen Londenschen correspondent). De Abessynische gezant in Londen, Dr. Mar tin, heeft de hand gelegd op een fraai groot huis in Kensington Gore. Het deel van de straat waar dit huis staat heet Prince's Gate omdat aan den overkant van de straat, waar geen huizen zijn maar de lanen van Hyde Park, een Prins van Wales-poort tot dit park toegang geeft. De Abessynische legatie zelf ligt een paar huizen verder aan de zelfde Prince's Gate. Algemeen wordt aangenomen dat het huis is gekocht voor den Negus. Maar Dr. Martin schijnt het er maar op te hebben gewaagd in de hoop dat zijn keizer zal zijn te bewegen in Londen een blijvend tehuis te ves tigen. De gezant is er geenszins zeker van dat hij dit zal doen. Het is een deel van de alge- meene onzekerheid die in de legatie van het overwonnen Afrikaansch land heerscht. Men heeft er de laatste dagen geen rechtstreeksch nieuws uit Addis Abeba ontvangen maar de gezant en zijn helpers, tien menschen, zetten de legatie-zaken voorloopig maar voort op den ouden voet. Zij zijn echter bevreesd dat dit niet lang kan duren omdat het onwaarschijn lijk is dat er verdere geldzendingen uit de hoofdstad van Ethiopië zullen komen. En het geld in de bank raakt op. Het gezantschap werkt onder omstandigheden die wel eenig zullen zijn in de diplomatieke geschiedenis want het weet zelfs niet of het een regeering vertegenwoordigt. Men mag concludeeren dat het wel een aanwijzing van hooger hand zal hebben gekregen om onder deze benarde om standigheden toch een duur huis te koopen. De inrichting en decoratie van het huis heb ben plaats onder leiding van de echtgenoote van den legatie-secretaris, die een Engelseh- man is. Deze dame is een Abessynische prinses die wordt beschreven als een afstammelinge van het koninklijk Ethiopisch Huis van Salomo en als een bloedverwante van Haile Selassie, Ko ning der Koningen. Het laatste klinkt als wreedaardige spot na hetgeen den heldhafti- gen en zoo waardigen Negus is overkomen. Het huis dat door prinses Asfa Yilma (dat is haar naam) voor den Negus en zijn gezin wordt ingerich heeft vijf verdiepingen en 27 kamers. Uit de ramen aan den straatkant heeft men een prachtig gezicht op Rotten Row en de Serpentine en de rest van Hyde Park. De prinses heeft ampel gelegenheid, er haar smaak in binnenhuisdecoratie in te doen uit komen. Inrichting en decoratie worden Euro- peesch en modern. De Negus is een modern man met groote voorliefde voor de Westersche beschaving .(ondanks alles) en haar vreed zame openbaringen. A. K. v. R. Zondag presidentsverkiezing in Spanje. Socialisten aanvaarden Azana's candidatuur. MADRID. 6 Mei (Reuter-A.N.P.) De re geering heeft besloten, dat Zaterdag 9 Mei a.s. te 10 uur in het kristallen .paleis een voorbe reidende zitting plaats heeft voor de presi dentsverkiezing. De eigenlijke verkiezings vergadering zal dan plaats hebben Zondag ochtend 10 Mei te 10 uur en niet om 19 uur, zooals het gerucht ging. Na een lang en dikwijls heftig debat heeft de parlementsfractie van de socialisten de candidatuur van Azana aanvaard. Het schijnt, dat de socialisten en vooral de extre me elementen onder hen, Azana zonder enthousiasme aanvaarden als regeeringspresi- dent. De onrust duurt voort. MADRID, 6 Mei (A.N.P.) Te Valladolid en Cadiz is een algemeene staking afgekondigd. Te Santander heeft een aantal aanslagen plaats gehad. Twee communisten werden ern stig gewond door revolverschoten. In een bar werden drie personen doodelijk getroffen, waaronder een broer van den burgemeester. Te Perimes in de omgeving van Santan der hebben onbekenden geschoten op een fascist-, die doodelijk werd getroffen. De ministerraad heeft zich bezig gehouden met den critieken toestand van den AndaTu- sischen spoorweg. Een aanzienlijke som is ge stort, welke het mogelijk maakt dat nóg geen surséance van betaling wordt De besprekingen der kleinere staten te Genève. Hebben zij betrekking op het al of niet lid blijven van den Volkenbond? KOPENHAGEN, 6 Mei (Reuter) Met be trekking tot de as. Zaterdag te Genève aan vangende bespreking der ministers van bui tenlandsche zaken van de Scandinavische lan den en Finland, zoomede van Nederland, meent men te weten, dat een der belangrijk ste kwesties, welke aan de orde zullen komen zal zijn of deze landen lid van den Volken bond zullen blijven of er uit zullen treden. In aansluiting op bovenstaand bericht wordt van bevoegde zijde aan het A N. P. opge merkt, dat, waar het in het voornemen ligt de geheele internationale situatie onder de oogen te zien, welke door de jongste ontwik keling der gebeurtenissen met betrekking tot den Volkenbond is geschapen, een bespreking daarvan uiteraard niet afgescheiden kan wor den gedacht van een behandeling van de vraag of voortzetting van het Volkenbonds lidmaatschap voor de betrokken staten al of niet wenschelijk is. Moeten de sancties worden opgeheven? DONDERDAG 7 MEI 1936 Bank van Frankrijk verhoogt haar disconto. De bank van Frankrijk heeft haar disconto verhoogd van 5r'c op 6ri; het voorschot voor goudaankoopen van 7 op 9V<-: de beleening op waardepapieren van 6 op 8Te en 30-daagsch geld van 5 op 6 Italië dringt er bij Engeland op aan. LONDEN. 6 Mei (Reuter). De voorzitter van het Ital.aansche instituut voor buiten landsche zaken, Pirelli, heeft gisteravond voor de beide Britsche huizen, vergaderd in het Lagerhuis, een rede gehouden, waarin hij aandrong op opheffen van de sancties, als noodzakelijkheid van het herstel van de goede betrekkingen tusschen beide landen De sancties waren onrechtvaardig en zijn niet afdoende gebleken. Volgens Pirelli is thans de kwestie in Abessynië geregeld, niet alleen door de Italiaansche overwinning, doch ook door de houding van de politieke en reli- gieuse leiders in Abessynië. Italië is bereid met Engeland samen te werken als groote koloniale mogendheid in Afrika en Engeland moet met sympathie kunnen zien naar de nieuwe macht van Italië welke de drager is van den vrede en de sta biliteit in Europa en Afrika. „Mislukken der actie reden tol versterking van den Volkenbond. Uit Londen wordt hierover gemeld, dat de liberalen grootendeels vóór handhaven van de sancties zijn, doch de conservatieven wil len deze thans opheffen. Evenwel schrijft de conservatieve Daily Telegraph in zijn com mentaar op de rede van Mussolhii, dat de doctrine van kracht welke door den duce is opgesteld, een gevaar is voor elk land, dat niet voldoende sterk is om zich te verdedi gen. Het mislukken van de actie van den Volkenbond is geen reden om dezen bond af te schaffen, doch om de positie van den Bond te versterken. Er is geen reden om de Britsche politiek van trouw aan den Bond te wijzigen. DE AANRIJDING OP DEN RIJKSSTRAATWEG HAARLEM Woensdag. De Commissaris van Politie verzoekt aan den wielrijder, die op Maandag 27 April, des voorm. omstreeks acht uur, op den Rijks straatweg hoek Overtonstraat door een be spannen voertuig werd aangereden, waardoor zijn fiets vernield werd, zich voor het ver strekken van inlichtingen aan het Politie bureau Smedestraat te willen aanmelden. Order van minister Blomberg. Havas verneemt uit Berlijn: Verschenen is een order van den Minister van Oorlog, Blomberg, gedateerd 1 Mei en luidend als volgt: „Onder verwijzing naar mijn beschikking van 19 Maart verbied ik tot nader order aan alle soldaten en militaire functionarissen in uniform zich te begeven in de zóne tot op 5 kilometer afstand van de Fransche, Bel gische en Tsjechische grenzen. Deze zóne zal niet worden toegepast in de streek waar de Rijn de Fransche grens vormt. Het is aldaar echter verboden zich op de Rijnbruggen te begeven. Uitzonderingen kunnen slechts door het bevoegde algemeen commando worden verleend. Verlofgangers met bestemming naar dicht bij de grenzen gelegen gebieden zullen voor hun vertrek instructies ontvangen". DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN VRAAG: Hoe verwijder ik een levertraan vlek uit een lichtgroene jurk? ANTWOORD: De vlek goed afborstelen met perchlooraethyleen. Blijft er dan nog een vlek achter, dan deze nabehandelen met rebo vlek kenwater. VRAAG: Hoe verwijder ik olie- of vetvlekken uit een cocoslooper? ANTWOORD: Met benzine of, als het harde, oude vlekken zijn met Rebo vlekkenwater. Met benzine niet in de nabijheid van vuur of vlam. VRAAG: Hoe en wanneer kan ik eieren inma ken in waterglas? En hoe kalkeieren? ANTWOORD: 1. Bij het inmaken in waterglas moet men den drogist naar de verdunning vra gen; deze za>] gewoonlijk zijn: 1 flesch waterglas op 7 a S flesschen koud gekookt water. Dit ver dunde vecht wordt over de eieren gegoten, zoo dat de eieren ruimschoots oiuderstaan. (Inge maakte eieren zijn moeilijk te koken). 2. Neem versche gewasschen en gave eieren. Leg ze laas om laag in een inmaakpot met een laag gebluschte kalk. Schenk er zooveel water op dat de eieren zeer ruim onderstaan. Na eenigen tijd moet er op het water een vlies zijn ontstaan, anders moet nog wat kalk worden toegevoegd. VRAAGHoe maak ik een linnen tent water dicht? ANTWOORD: Goed en gelijkmatig insmeren met half rauwe en half gekookte lijnolie. Onge veer een week buiten op een koele plaats goed ophangen te drogen. VRAAG: Wat is het recept voor poffertjes?1 ANTWOORD: Benoodigd: 2 50 gram bloem. 150 gram boter, wat zout, 2 eieren, 50 gram gist, Vz liter melk. Maak een glad beslag van de bloem, het zout, de eieren en pl.min. 1V2 d.L. lauwe melk. Voeg er daarna de gist bij, die met wat lauwe melk is aangeroerd en verdun het beslag met de rest van de melk. Zet het deeg op een lauwwarme plaats pl.min. 1^/2 uuv 1° vijzen. Laat in ieder holletje van de poffertjespan wat boter smelten, doe er een klein schepje beslag in en bak de poffertjes vlug bruin. Wip ze, als d>e eene kant bruin is, met een vork om. Dien de poffertjes in een kransje op een bordje gelegd, dik bestrooid met poedersuiker en met een stuk boter in het midden, heet op. VRAAG: Wat moet ik doen om bieten bij het koken rood te houden? Hoe lang moet ik ze ko ken? ANTWOORD: Wasch ze schoon, maar zorg dat de huid niet wordt afgeschaafd, anders verliest de biet een deel van het roode sap. Kook ze 3 a 4 uur in ruim water met zout tot de huid gemak kelijk los laat. VRAAG: Hoe moet ik nappa handsohoenen rei nigen? ANTWOORD: Met benzine stevig afdrijven, vooral egaal en gelijkmatig. Buiten en ver ver wijderd van vuur of vlammetje. VRAAG: Hoe moet een buiten-zonnescherm dat door onoordeelkundige behandeling geheel verweerd is, worden opgeknapt? (Het linmen is niet versleten). ANTWOORD: Het scherm eerst goed afboenen met warm sterk zeepsopje en met warm water goed afspoelen. Daarna met zwak lauw chloor- water afsponsen en weer met warm water af spoelen. Geheel goed wondt het echter niet, tenzij de chloor sterker wordt gemaakt, doch dan loopt u de kans dat de kleur veel lichter wordt, RECHTZAKEN VRAAG: Augustus j.l. was lk drie jaar werk loos en trok crisissteun. Nu erflde ik 113. Hoe veel kon men hiervan rechtens aftrekken? (Ik dacht dat de eerste 200 vrij waren). ANTWOORD: Voor wie volgens de steunre geling gesteund worden geldt nog steeds de be paling dat 200 vrij is. Maar deze bepaling geldt niet voor hem. die door Armenzorg gesteund worden. Wenscht u nog nadere inlichtingen, wendt u dan tot Maatschappelijk Hulpbetoon. VRAAG: Hoeveel dagen moet een werkster, die tweemaal per week komt, bij ziekte uitbetaald worden? ANTWOORD: 4 dagen. PLANTEN VRAAG: Hoemoet ik een bloeiende azalea verzorgen, om die het langst in bloei te houden en wat te doen na den bloei? ANTWOORD: Gedurende den bloei eischen deze planten veel water, d.w.z, als het overtollige water door het gaatje kan verdwijnen. Het is aanbevelenswaardig om zoo nai en dan de plant met de pot in een bakje met water te zetten. Vooral de plant niet te warm en te donker zet ten. In het laatst van Mei kan zij buiten gezet, met den pot in den grond gegraven. Geef wat koegier of bloemenmest. Half September de plant weer binnen halen. DIVERSEN VRAAG: Is het u bekenid of er mettertijd een brug voor voetgangers en/of rijverkeer zal ko men over de Westergracht tegenover de Voor zorgstraat, naar de Van Oosten de Bruynstraat? ANTWOORD: Dit is wel de bedoeling en wel binnen afzienbaren tijd. VRAAG: Waar moet men zich opgeven voor den vierdaagschen afstanidsmarsch? Wat zijn de kosten en op welken datum wordt die marsch ge houden? ANTWOORD: Deze marschen worden gehou den op 21. 22, 23 en 24 Juli a.s. De kosten zijn ons niet bekend. Men moet zich aanmelden bij den kapitein J. N. Breunese, Nachtegaallaan 4, Den Haag. VRAAG: Hoe bevrijd lk mijn keuken van mieren? Petroleum helpt niet, ANTWOORD: Met Flit. Naden volsmeren met dikke terpentijn. VRAAG: Ik heb in mijn aanrechtkastjes last van slakken. Hoewel ik ze nooit zie en niet kan begrijpen waar ze vandaan komen, zitten mijn kastjes steeds vol slijm. Weet u een afdoend mididel tegen slakken? ANTWOORD: Langs de naden en op de plan ken keukenzout strooien. De slakken blijven dan ATHLETIEK. Mevr. MATUSZEWSKI IN VORM. Mevr. MATUSZEWSKI. Uit Warschau: De wereldrecordhoudster discuswerpen met beide handsn. de vrouw van den Poolschen Minister Matuszewski, be ter bekend onder haar meisjesnaam Kono- pacha. heeft zich na een rust van eenige ja ren weer aan het discuswerpen gewijd, met het doel bij de Olympische Spelen voor haar land uit te komen. Bij een sportfeest te War schau wist zij onbedreigd te winnen met een worp van 36.95 Meter. OLYMPISCHE SPELEN. Varia. Argentijnsche deelnemers op weg naar Duitschland. De eerste Argentijnsche deelnemers aan de Olympische Spelen hebben de reis naar Duitschland aanvaard. Tweeduizend pond voor de Zuid-Afrikaansche ploeg. Het Parlement van Zuid-Afrika heeft een subsidie van 2000 p. st. voor het zenden van een nationale ploeg naar de Olympische Spelen toegestaan. De Zuid-Afrikaansche ploeg zal bestaan uit negen heeren en een dame. Basket-ball op de tennisbanen De Olympische basketball-wedstrijd zal worden gehouden op de tennisbanen van het Rijkssportveld. Deze banen zijn omgeven van tribunes met plaatsen voor 10.000 toeschou wers. Tot deze wedstrijd zijn de ploegen van de Vereenigde Staten en van Frankrijk toe gelaten. China en de Olympische Spelen. De Chineesch Olympia-candidaten zijn met hun training begonnen op het sportterrein van de Universiteit Peking. Op 20 Juni ver trekken de Chineezen naar Berlijn. De wielrenners. De training van de Finsche wielrenners is toevertrouwd aan den bekenden renner Heli- berg. De Zweden worden te Upsala voorbe reid door den Duitschen renner Kroll. De Deensche wielrenners worden reeds begin Juli te Berlijn verwacht. De Finsche ploeg. De Finsche ploeg voor de aanstaande Olympische Spelen zal bestaan uit 43 athle- ten, 14 worstelaars, 8 turners, 8 boksers, 6 schutters, 4 ruiters, 6 zwemmers, 2 deelnmers aan den vijf kamp, 5 wielrijders, 3 roeiers en 15 voetballers. De Italiaansche deelnemers. Van Italiaansche zijde zullen 265 mannen en 26 dames deelnemen aan de Olympische Spelen te Berlijn. Zij zullen worden ver gezeld door 109 trainers, oppassers enz. Opening Rijksautoweg KeulenDusseldorp. Het van Keulen naar DusseldorpZuid loopende eerste gedeelte van den Rijksauto weg, welke Keulen zal verbinden met het industriegebied van Westfalen, zal vermoe delijk in deze maand worden geopend. Dit eerste gedeelte is ongeveer 24.5 K.M. lang. Zes feest-voorstellingen van de Staatsopera te Dresden. In aansluiting aan de Olympische Spelen worden door de Staatsopera te Dresden zes feest-voorstellingen gegeven onder leiding van Prof. Dr. Karl Böhm. Opgevoerd worden: 16 Aug. „Die Meistersinger', 18 Aug. „Aida"; 20 Aug. „Don Juan"; 22 Aug. „Der Freischütz" 24 Aug. „Die Hochzeit des Figaro" en 26 Aug „Der Rosenkavalier". In zes en een half uur van Berlijn naar München. Op 15 Mei zal het snelverkeer met motor- treinen op de lijn Berlijn—München worden geopend. De treinen vertrekken te 17.06 van het Anhalter Bahnhof en komen reeds te 23.42 uur, dus na een reis van slechts zes en en half uur te München aan. In de tegenovergestelde richting vertrekt de trein te 6.40 uur uit München om te 13.18 uur in Berlijn aan te komen. Te Neurenberg bestaat aansluiting van en naar Stuttgart. Bezichtiging van het Olympisch dorp. In den tijd van 1 Mei tot 15 Juni is het Olympische Dorp eiken dag van 9 tot 17 uur geopend voor belangstellenden. De toe gangsprijs bedraagt 50 Pf. Groote gezel schappen moeten hun bezoek vooraf aanmel den. Zij kunnen op Zaterdag en Zondag niet worden rondgeleid, wegens de dan in het dorp heerschende drukte.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7