THIJS IJS EN DE DIAMANT Badoglio begint met de regeling van den civielen toestand. HOLLAND BUILDING. Abessynië. De kwestie van den spoorweg. Craziani heeft Djidjiga bereikt. ADDIS ABEBA, 7 Mei. (Keuter-A.N.P.) Hoewel zich sinds gisteren geen incidenten van beteeken is te dezer stede hebben voor gedaan, blijft uiteraard de staat van beleg voorloopig gehandhaafd. De Italiaansche autoriteiten hebben met bekwamen spoed een aanvang gemaakt met de organisatie van de civiele toestanden. De taak van het jjrijgsgerecht, dat Badoglio gisteren heeft in gesteld, zal er hoofdzakelijk in bestaan om, volgèps de Italiaansche wetten, recht te spreken over allen, die zich schuldig maken aan plunderingen, diefstallen, brandstichtin gen en andere vergrijpen tegen den eigen dom, benevens over hen, die wanordelijkhe den veroorzaken, aanslagen plegen of sabo tage en dergelijke. Door de meegekomen Ita liaansche ingenieurs is reeds een radio-zend station ingericht, terwijl een groote hoeveel heid materiaal van allerlei aard naar de stad onderweg is. Ook de openbare diensten zijn door de Italianen ter hand genomen en be ginnen reeds te functioneeren. De Ethiopi sche politie is geëncadreerd door Italiaan sche officieren. Maarschalk Badoglio heeft verder last gegeven de geneele spoorlijn van Addis Abeba tot aan de grens van Fransch Somali-land onder bewaking te stellen van Italiaansche troepen ter bescherming van het spoorwegverkeer, dat thans naar de ver wachting van de Italianen spoedig weer op normaal peil zal komen. In Djiboeti verluidt van gezaghebbende zijde, dat er geen sprake zal kunnen zijn van een Italiaansche requisitie van het sta tion te Addis Abeba, om nog niet te spreken van den heelen spoorweg, die in Fransch bezit is. Wel acht men het normaal, dat het Italiaansche leger zekere materieele dien sten vraagt van de spoorwegmaatschappij in ruil voor de belofte, dat de spoorlijn niets geschieden zal. Tevens echter wijst men er op, dat een overdracht van den spoorweg aait de Italianen alleen mogelijk zal kunnen zijn, wanneer de juridische status van Abes synië is vastgesteld en dan nog slechts bij een vrijelijk tot stand gekomen overeenkomst tusschen de Fransch-Ethiopische spoorweg maatschappij en een eventueele toekomstige Italiaansche maatschappij, waaraan dan nog goedkeuring zou moeten worden gehecht door de Fransche regeering wier rechten Ita lië steeds beloofd heeft te zullen eerbiedigen. Omtrent den opmarsch van Graziani wordt in Addis Abeba nog vernomen, dat zijn troepen thans Djidjiga hebben bereikt. De gemotoriseerde eenheden komen echter slechts met de grootste moeite vooruit door den verschrikkelijken modderpoel, waarin het geheele gebied van Ogaden is herschapen door de neerstortende regenvloeden. Het regenseizoen is hier definitief ingetreden en "de beken"ën. riviertjes, die nog slechts kórt -geleden vrijwel geen hinderpalen' opleverden, maar integendeel welkome drenkplaatsen vormden, zijn tot machtige stroomen ge zwollen. In den morgen van derf Sen Mei slaagde de Italiaansche genie er in tusschen Gorrahei en Daggaboer een brug te slaan over de rivier Gerreren, ter lengte van 25 meter en met een draagvermogen van 26 ton. De colonnes vrachtwagens konden toen weer oprukken en 170 kilometer verder noord waarts Djidjiga bezetten, waar zij arriveer den ongeveer op het oogenblik dat Mussolini In Rome de Italiaansche overwinning be kend maakte. In Djidjiga viel den binnentrekkenden troe pen een zeer groote oorlogsbuit in handen. De luchtstrijdkrachten hadden gedurende den geheelen tocht naar deze stad waarde volle diensten bewezen door het verrichten van tallooze verkenningstochten. De lang zaam optrekkende colonnes werden voortdu rend door het geronk van de vliegtuigmoto ren begeleid. Sinds den aanvang van den slag op 14 'April jl. zijn Graziani's legercorpsen thans 500 kilometer gevorderd. Hieruit blijkt dus wel heel duidelijk, welk een buitenkans de ineenstorting van de noordelijke Abessy- nische verdediging voor Badoglio beteekend heeft, zoo korten tijd voor den aanvang van het regenseizoen, dat de aanvallers evenzeer in hun bewegingen belemmerd als de verde digers in hun taak bijgestaan zou hebben. De Negus vergezeld door Ras Kassa en Guettasjo Heruy. In tegenstelling met de eerste berichten wordt de Negus alleen vergezeld door Ras Kassa en Guettasjo Heruy. De overige voor aanstaande Abessyniërs blijven op het consu laat te Dzjiboeti en houden zich althans volgens het Italiaansche persbureau .Stefani bezig met het verschepen van de enorme som men, welke de Negus en zijzelf hebben meege nomen. Naar vernomen wordt heeft de Negus 3 centenaar goud en 25 centenaar zilveren daalders meegenomen, alsmede 4000 ton koffie. Nassiboe verontwaardigd over de vlucht van den Negus. Uit Dzjiboeti meldt Stefani: Zoodra hij vernomen had, dat de Negus aan boord van een Britsch oorlogsschip was, gaf Ras Nassi boe uiting aan zijn verontwaardiging. Hij ver klaarde, dat Abessynië door den negus was verraden. Ook Dedjas Makonnen toonde zich verontwaardigd. Volgens hem is de Negus op de eerste plaats verantwoordelijk voor* den on dergang van het land. Legaties in Addis Abeba blijven voorloopig gehandhaafd. Volgens in officieele kringen te Londen ont vangen berichten, is met betrekking tot de buitenlandsche legaties te Addis Abeba tus schen de buitenlandsche diplomaten en maar schalk Badoglio besloten, dat deze voorloo pig gehandhaafd zullen worden. Het doel hier van is het den legaties mogelijk te maken de vreemdelingen te beschermen. Haïle Selassie vandaag te Jeruzalem. Het Britsche oorlogsschip ..Enterprise", dat den Negus en zijn gevolg vervoert, is Donder- dam om 16 uur te Port Said aangekomen en onmiddellijk doorgestoomd. In de haven waren uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen. Alle verkeer was stop gezet en alleen politiebooten voeren rond. De fhtsche en Fransche oorlogsschepen, welke m de haven lagen, groetten de „Enterprise". De Italiaansche kolonie van Port Said had overal de Italiaansche vlag uitgestoken. Te Haifa hebben de autoriteiten eveneens uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen voor de aankomst van den Negus. De jour nalisten hebben hun eerewoord moeten geven den Negus niet te zullen naderen voor hij te Jeruzalem zal zijn. Vele persmenschen zijn met extra vliegtuigen gekomen. De „Enterprise" wordt hedenochtend ver wacht. De Negus zal onmiddellijk per trein naar Jeruzalem gaan. Honderden telegrammen uit alle deelen van de wereld wachten hier op hem. Naar Genève? De wettelijke vertegenwoordiger van den Negus te Jeruzalem gelooft, dat deze voorne mens is slechts enkele dagen in Palestina door te brengen. Nadat hij ervoor gezorgd heeft, dat zijn familie hier veilig is, zou hij naar Europa gaan, om voor den Volkenbond zijn zaak te bepleiten. Mussolini zal morgen den status van Abessynië bekend maken. Zaterdagavond 23 uur zal Mussolini van het balcon van het Palazzo Venezia af den nieuwen status van Abessynië, dat nu Ita- liaansch Oost-Afrika is geworden, uiteenzet ten. zooals deze door den specialen minister raad is opgesteld. De ..Giornale d'Italia" schrijft, dat slechts één oplossing mogelijk is, eenvoudige an nexatie. Alle bladen schrijven reeds over de inspan ning. welke Italië zich zal moeten getroosten om Abessynië te ontginnen, en zijn veront waardigd over de stemmen in het buitenland, dat Italië het noodige kapitaal hiertoe mist. Gayda schrijft, dat er arbeid is, voor er ka pitaal is. voor de financiers zijn er boeren en werklieden. Geen kapitalistisch land kan deze massa Italianen, soldaten en werklie den, die eendrachtig samenwerken, betalen of vervangen „Lavoro Fascista" noemt reeds de produc ten op. welke Abessynië Italië kan leveren: katoen, koffie, oliezaden, enz. In Italiaan sche oogen vermindert dit steeds meer den invloed van de sancties. Joegoslavië. Kleine Entente contra revisionisme. De permanente raad der Kleine Entente heeft na de bijeenkomst op 6 en 7 Mei een communiqué gepubliceerd, waarin een uit eenzetting wordt gegeven van de beginselen der gemeenschappelijke politiek. Sedert zestien jaar, aldus het communiqué, doen de staten der Kleine Entente al het mogelijke, om den vrede in het kader van den Volkenbond en de eerbiediging der in ternationale verplichtingen te verdedigen. Waar zij den vrede, de grootste weldaad voor alle volkeren, willen handhaven, hebben zij zich zeer energiek verzet tegen alles, wat den tegenwoordigen stand van zaken in Midden- Europa zou kunnen verstoren Daarom heb ben zij de politiek der westelijke mogendhe den, ter verdediging van de zelfstandigheid van Oostenrijk, gesteund. Zij 'verzetten zich tegen grenswijzigingen door het Revisionis me en tegen den terugkeer tot den troon van Habsburg-dynastie, die onvermijdelijk een conclict van ernstigen aard in het Donau- bekken zou veroorzaken. Deze politiek zul len zij krachtiger dan ooit blijven volgen in het belang van den Europeeschen vrede. De gemeenschappelijke vitale belangen en het begrip voor de historische noodzakelijk heden van gisteren, heden en morgen dwin gen de staten der kleine entente er toe, een onverbrekelijke eenheid te blijven vormen. Om misverstanden te voorkomen verklaren zij, dat hun internationale politiek, hetzij die betreft den volkenbond, de Oostenrijk- sche kwestie, de eerbiediging der grenzen, hetzij zij »betrekking heeft op de verhou ding tot Rusland. Frankrijk. Engeland, de Balkan-Entente. Hongarije. Bulgarije of welk land ook, altijd gelijk, gemeenschappelijk en volkomen solidair zal zijn. De Kleine Entente zal den Volkenbond blijven steunen. Zij hoopt, dat hij de tegen woordige crisis te boven zal komen. De sta ten der Kleine Entente huldigen het begin sel van een daadwerkelijke colletcieve vei ligheid. Ten aanzien van het Locarno-con- flict zouden zij gaarne zien. dat de voorbe reidende besprekingen tusschen de Locarno- mogendheden spoedig geëindigd zijn, opdat ook de Kleine Entente haar aandeel kan bij dragen in de consolidatie van den algemee- nen vrede, de staten der Kleine Entente leg gen er den nadruk op, dat zij het grootste belang hebben bij de eerbiediging der ver dragen van St. Germaine, Trianon en Neuilly. Zij zullen alles doen om hun rechten uit deze vei-dragen te handhaven. Deze houding ten aanzien van de onschend baarheid der verdragen sluit geenszins uit, dat de Kleine Entente energieke pogingen in het werk blijft stellen om tot een vreed zame, economische samenwerking met de andere staten van het Donaubekken te gera ken. Reeds meermalen hebben zij te ken nen gegeven, in te stemmen met de gedach te van economische samenwerking met het blok van Rome en met Duitschland. STICHTSTER OOSTENRIJKSCHE VROUWEN BEWEGING OVERLEDEN. Dinsdag is op 97-jarigen leeftijd gestorven Marianne Hainisch, stichtster van de Oosten- rijksche vrouwenbeweging, zoo meldt de N.R.Ct. Marianne Hainisch werd op 25 Maart 1839 te Baden, bij Weenen, geboren en genoot haar opvoeding in het ouderlijk huis. Op 27- 1 jarigen leeftijd trad zij in het huwelijk met den industrieel Michael Hainisch en schonk hem een zoon die latèr Oostenrijk's eerste president zou worden. Marianne Hainisch is een van Oostenrijk's vooruitstrevende vrouwen geweest. Zij was een der eersten, die gestreden heeft-voor de zelf standigheid van de vrouw in een tijd, waarin de wereld er nog allerminst rijp voor was. In 1870 verrastte zij het Weensche publiek met een lezing, waarin zij de oprichting van een H.B.S. voor meisjes bepleitte. In 1899 stichtte zij den bond van Oostenrijksche vrouwenver- eenigingen. De kwestie van het onderwijs heeft altijd in het bijzonder haar aandacht gehad. Steeds heeft zij er voor gepleit, de gymnasia en universiteiten voor meisjes open te stellen. Marianne Hainisch is negen jaar lang redac trice geweest van het tijdschrift Der Bund. Vijf jaar lang heeft zij het vice-presidentschap van den Internationalen Vrouwenbond waar genomen. DR. GRASZMANN OVER HET ABSOLUTE NULPUNT. De leek kan het zich misschien niet inden ken, maar er moet een koudegrens bestaan, een temperatuur, waaronder geen tempera tuur mogelijk is. Een warmtegrens heeft men (theoretisch) niet gevonden. Zooals men weet, hebben vooral Nederlandsche onder zoekers (bijv. Keesom) op dit gebied groote resultaten bereikt. De Duitsche vorscher Graszmann heeft onlangs uiteengezet, dat de koudegrens door menschenhanden niet benaderd kan worden. Zijn beschouwing laten wij hieronder volgen: „Absoluut nulpunt? Bestaat er dan een koudegrens, die dezen naam rechtvaardigt? Is het niet uitsluitend een kwestie van ex- perimenteele techniek, hoe ver een lichaam afgekoeld kan worden, zooals dat ook bij het bereiken van hooge temperaturen het geval is? Om op die vraag een antwoord te kun nen geven, moeten we eerst weten, wat tem peratuur eigenlijk is. Het is bekend, dat alle lichamen uit kleine deeltjes, atomen, zijn opgebouwd. Deze atomen zitten echter niet op één plaats: zij blijken in voortdurende be weging. Weliswaar is die beweging voor het menschelijk begrip zoo gering, dat hij niet onmiddellijk waargenomen kan worden, maar de physica kent talrijke methoden hem aan te toonen en nauwkeurig te meten, en tenslotte heeft die wetenschap zelfs zijn temperatuurbegrip daarop gegrondvest. Des te sneller de beweging, des te hooger de tem peratuur. Daar dit tempo naar believen ge regeld zou kunnen worden, is de tempera tuur naar boven theoretisch althans onbegrensd. Maar een lichaam welks atomen in 't geheel niet meer bewegen, moet de laagst mogelijke temperatuur bereikt hebben. Deze bevindt zich dan op het zoogenaamde absolute nulpunt. In graden Celsius uitge drukt blijkt dit gelijkgesteld te moeten wor den met —273.16 graad. CELLULOIDSNIPPERS „Mary of Scotland". Nadat zestien van de bekendste tooneel- en filmactrices proeve van bekwaamheid hadden moeten afleggen, heeft RKO Radio Pictures Florence Eldridge, de vrouw van Fredric March uitgekozen voor de rol van Koningin Elizabeth in de film Mary of Scotland waar aan men bezig is. Katherine Hepbum en Fredric March spelen de hoofdrollen van deze film. Alweer een actrice van Broadway naar Hollywood. Barbara Pepper, die vroeger een van de ac trices van de Ziegfield Follies was en die door Eddie Cantor in Hollywood werd geïntrodu ceerd om met hem in Roman Scandals te spelen, heeft thans een langdurig contract met Radio Pictures afgesloten. Gustav Frölilich. is geëngageerd voor de mannelijke hoofdrol van de nieuwe film der Ufa „Abend in der Oper", waarvoor men reeds met de opname in de ateliers te Tempelhof onder regie van Paul Wegener begonnen is. In de overige rol len spelen mede: Lida Baarovo. Ha:*ald Paul sen, Theodor Loos, Elisabeth Wendt, Erich Fiedler, Genia Nikolajewna, Rudolf Klein- Rogge, Bruno Ziener, Margarete Lanner. Karl Platen en Josephine Dora. „Incognito". is de titel van een nieuwe film van Ufa. De hoofdrollen zullen vermoedelijk Hansi Kno- teck en Gustav Fröhlich spelen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 8 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. ZATERDAG 9 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden* VRIJDAG 8 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 8.15 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Genadebrood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 9 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 3.15 uur. Schouwburg Jansweg: Uitvoering zangclubje van Cor Teves, 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Santpoort: Ledenvergadering van „De Lichthoeve", Kweekerslaan 3.30 uur. Een nieuw Nederlandsch scheepvaart kantoor in Londen. Onze Londensche correspondent schrijft: De Holland-Amerika Lijn en de Rotterdam- sche Lloyd hebben tezamen het pand Pall Mall 120 gekocht en het ingericht voor haar Lon- densch passagierskantoor. Het gebouw is ont worpen door den vermaarden Engelschen ar chitect Sir Edwin L. Lutyens die o.a. verant woordelijk is voor 't ontwerp van de Cenotaaf en nieuwe regeeringsgebouwen in Nieuw Delhi. De Nederlandsche maatschappijen hebben haar nieuwen zetel hier Holland Building gedoopt. Het gebouw is pas 6 jaar oud. massief van stijl en degelijk en kostbaar in het materiaal, in- en uitwendig, waarvan het is opgetrokken. De ligging kon niet beter zijn. Aan den over kant bevindt zich het vermaarde Carlton Hotel, een van de belangrijkste toeristen hotels in Londen. Holland Building is als het ware geplaatst op de grens van Clubland en het kwartier, gevormd door Cockspur Street en de Haymarket, waar nagenoeg alle groote scheepvaartkantoren, voor zoo ver ze passa giersvervoer behandelen, zijn gevestigd. Er zijn 5 verdiepingen boven en 2 onder den grond. De twee Nederlandsche maatschappijen gebruiken de eerste benedenverdieping, den beganen grond en de eerste verdieping. Men mag verwachten, dat geleidelijk de rest van het gebouw zal worden verhuurd aan andere Nederlandsche ondernemingen in welk geval men daar in het indrukwekkendste deel van het Londensche West End een belangrijk certrum van Nederlandsch bedrijf zal krijgen. Het is dit natuurlijk reeds in hooge mate op het oogenblik. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hel Nederlandsch en Nederlandsch-Indisch Informatiebureau onder leiding van den heer Charles Morell. dat thans in Shell Mex House is. er straks zal worden gevestigd. En men vraagt zich af of het vroeg of laat ook niet een goed tehuis kan worden voor ons Consu laat Generaal. Een speciaal architectonisch kenmerk van Holland Building is het groote boograam van bijna 5 M. breed en meer dan 6 M. hoog dat van den straatkant af het kantoor op den be ganen grond verlicht. Dit raam strekt over de gansche breedte van de pui met uitzonde ring van den ingang. Het kantoor daar is al leen in kleur verdeeld in een voorgedeelte voor het publiek en een grooter achtergedeelte voor het kantoorpersoneel dat de biljetten en an dere reispapieren voor reizigers behandelt. De bureaux en stoelen zijn van glanzend noten hout. De bekleeding voor de openbare afdee- ling is in beige, die voor de kantoorafdeeling in blauw. Een groot raam in een zijwand is beschilderd met twee aardbollen die de zee routes van de schepen der maatschappijen aangeven; en in een hoek is een voorstelling van het a.s. nieuwe schip van de Holland- Amevika Liin en in den andere de Dempo van de Rotterdamsche Lloyd. De vloer van het even rustig als fraaie interieur is van marmer en de wanden zijn met groote steenen tegels bekleed. Op den beganen grond is er ook een kleine spreekkamer in marmer en tapijten en- een typistènkamertje. Beneden zijn bergplaat sen voor kantoorbehoeften en de lectuur en reclamegeschriften, die onafscheidelijk zijn van het bedrijf van scheepvaartmaatschap pijen. De directeuren van de twee maatschannijen hebben hun vrienden vandaag gelegenheid ge geven hun nieuw Londensch kantoor in oogen- schouw te nemen. De belangstelling was groot en het gevoelen algemeen, dat hier een gelukkig initiatief tot gelukkige resultaten had geleid. Voor de Hol land-Amerika Lijn heetten o.a. de directeuren W. H. de Monchv en Bouman en jhr. Reuchlin en voor de Rotterdamsche Lloyd de directeu ren W. Ruys en W. Ruys Jr. en de heeren Halfweeg de bezoekers welkom. Onder hen die van hun belangstelling getuigden bevond zich de Consul-Generaal te Londen, mr. Th. H. de Meester. A. K. VAN R. De „Graf Zeppelin" heeft averij. Terugreis over Frankrijk. Uit Parijs, 7 Mei: Het luchtschip „Graf Zeppelin", dat op de thuisreis was van Rio de Janeiro, heeft hedenmiddag, toen het zich boven de Middellandsche zeekust van Spanje bevond, tot de Fransche regeering het verzoek gericht, machtiging te verleenen tot het vliegen over Fransch grondgebied. In ht desbetreffende telegram deelde de com mandant van de „Graf Zeppelin" mede. dat in verband met bij de landing te Rio opge- loopen averij en op grond van het slechte weer gevreesd werd, dat niet over de Alpen kon worden gevlogen. De Fransche regeering heeft de gevraagde machtiging verleend. (Reuter). VRTJDK'G 8 MEI '1936 Amy Mollison vestigt een record. De afstand EngelandKaapstad in 3 dagen, 6 uur en 26 minuten afgelegd. Amy Mollison. Amy Molllison is Donderdag om 16,31 te Kaapstad geland, waarmede zij het bestaan de record over den afstand Engeland-Kaap- stad heeft verbeterd. Zij heeft de vlucht volbracht in drie dagen 6 uur 26 minuten en hiermede het record van den Engelschman Tommy Rose verbeterd met elf uur en 9 minuten. De ontvangst droeg een enthousiast ka rakter. Amy Mollison verklaarde, dat ze zou trach ten het record KaapstadEngeland te bre ken. Zij is voornemens over Oost-Afrika terug te keeren. PROEVEN MET „ZWEVENDE VLOEREN". Het Nationaal Physisch laboratorium in Teddington Eng.) heeft een reeks proeven gedaan die er op wijzen dat waarschijnlijk binnen niet al te langen tijd de gehoorigheid van flatwoningen tot het verleden zal be- hooren. „Waarschijnlijk", want de mogelijk heid is niet uitgesloten dat de ontworpen remedie zoo kostbaar is, dat zij in die huizen die er het meeste behoefte aan hebben, in de goedkoope flats, niet kan worden toe gepast. Het gaat hier namelijk om een losliggende vloer, die op breede dikke banden rubber wordt gelegd. Het is gebleken dat het geluid zich voornamelijk door den vloer voortplant. Het rapport van het Laboratorium spreekt van een systeem van vloer en plafond, waar van de kosten niet te hoog zijn dan dat zij door bouwers in flats van lage prijs kunnen worden aangebracht. NAPOLEON'S STOEL. De laatste stoel waar Napoleon op gezeten heeft bracht in een veiling in Engeland 85 pond sterling op. Het was een stoel van Spaansch mahonie, die naast Napoleon's bed stond toen de keizer stierf. In den koop was begrepen een tafel, vervaardigd uit de wilg die op Napoleon's graf op St. Helena stond. PROERAMMA ZATERDAG 9 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00- -9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinder uur. 4.00 KRO-Boys. 4.25 Gram.pl. 4.35 KRO- Melodisten. 5.20 Friesche causerie. 6.30 Opera uitzending v. d. Wagner-vereeniging. In de pauze's: Religieuze causerie, toelichtingen en Filmpraatje. 11.10 Berichten. 11.2012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Rado-tooneel, orgelspel, declamatie en Gra- mafoonpl. 12.00—1.45 De Bohemians, solist en gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 Schaakpraatje. 2.50 Gram.pl. 3.10 Fantasia. 3.45 Causerie: „De gulden-jaar actie der N.V." 4.00 Vervolg „Fan tasia". 4.35 Gram.pl. 4.50 Esperanto-uitzen- ding. 5.10 „De Wielewaal". 5.40 Literaire cau serie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Film en Theater, 7.05 Groningsch uurtje. 8.00 Berichten. 8.15 R'damsch Philh. orkest en „Orpheus"-Man- nenkoor. 9.30 Radio-tooneel met muziek. 10.00 Berichten. 10.10 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11 20 C, Steyn's Accordeon-orkest. 11.55—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.20 BBC-Northen orkest en solist. 11.35 Gram.pl. 12.20 Commodore Grand-orkest. 1.20 BBC-Schotsch orkest en soliste. 2.20 Orgel spel. 2.50 Londensch Zigeuner-orkest, en solist. 3.50 Wethmar-Trio. 4.20 Repotage Duiven- schietwedstrijden. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Be richten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 Viool-recital. 6.20 Weekend-programma. 7.05 Het Parking- ton-kwintet. 7.50 Variété-programma. 8.50 Be richten. 9.20 Reportage Schermwedstrijden. 9.35 BBC-Theaterorkest en soliste. 10.50 Be richten. 11.00—11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Nationaal orkest. 1 50 Gram.pl. 3.20 Parcal-orkest. 4.50 Gram.pl. 7.20 Opera-concert. 10.5011.35 Populaire mu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma. M. m. v. solisten, vocaal octet, harmonica-orkest en het Omroepkleinorkest. 5.20 Omroepkleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 9.5011.20 Concert uit Leip zig m.m.v. orkest en schrammel-ensemble. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 12.00 Omroeporkest. 1.23 Piano en cello. 1.50 Gram.pl. 2.20 Max Alexys' orkest. 3.20 en 3 50 Gram.pl. 4.20 Beethovenconcert. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Zigeu- nermuziek. 8.05 Hoorspel. 8.50 Dansmuziek. 9.30 Kamermuziek. 10.20—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 1.20 Omroeoporkest. 12.30 Zigeunermuziek. 1.20 Gram.pl. 3.35 Max Alexy's orkest. 4.35 Constantin-orkest. 5.35 Symphonieconcert. 7.20 Operetteconcert. 8.20 Gram.pl. 8.35 Vervolg van 7.20. 9.20 Gram.pl. 10.2011.20 Dans muziek. "HLANDSFNDER, 1571 M. i.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Concert door Harp en strijkkwartet. 10.05 Weerbericht. 10.20 _i2.15 Dansmuziek. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs denkt dus al dat het avontuur gemakkelijk afgeioopen is, maar plotseling hoort hij achter zich een vreeselijke oorlogskreet. Snel kijkt hij om en als versteend blijft hij staan. Een dwerg komt op hem toegerend en roept hem toe: „Voor die bemoeizucht zal ik je wel krijgen. Weet je wie ik ben?Ik ben niemand minder dan de groote Ali Klam, de hoofdman van de dwergen. Ik zal je bctooveren, clan heb je heelemaal geen kracht meer over. Abobibobanaan!" En inderdaad blijft Thijs stokstijf staan. Al zijn kracht is weg en hij moet werkeloos toezien.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3