VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN t\'aarorn za'en n'e' verhuurd mochten worden. op vragen van den heer Schalker. OP vragen van den heer Schalker, lid van i~Tffeede Kamer, betreffende een verzoek n den burgemeester van IJmuiden aan de iverhuurders aldaar, om aan eenige orga stics voor bepaalden tijd geen zalen te ver wen voor °Penbare vergaderingen, heeft de gister van binnenlandsche zaken o.m. ge- San^eiding tot bedoelden maatregel is ge ils!; een op 26 Maart gehouden vergadering nde'aföeelin§ Umuiden van de communis me partij Nederland, waarin een van de rekers. onder luid applaus van de toehoor- ernstig opruiende en gezagsondermij- !!nde taal heeft gesproken op een tijdstip, j f te IJmuiden een staking dreigde, in het groote §evaar vo01' verstoring van openbare orde, uit gedragingen als boven- rmel'd voortvloeiende, niet slechts in de be seffende vergadering, doch ook daarbuiten, hpeft de burgemeester aanleiding gevonden. trachten door bovenbedoelden maatregel 'e ontoelaatbare gedragingen te be- flet standput van den minister te dien aan- nioge bekend zijn uit zijn uiteenzetting jg vergadering van de Tweede Kamer van 14 November 1935 gegeven, naar aanleiding ^et door den heer Sneevliet besproken reden van den burgemeester van Gronin- ,t Hij acht onder de gegeven omstandig heden in bet onderhavige geval geen aanlei ding voor een mededeeling aan den betrok ken burgemeester. DE SCHAAKMATCH SPIELMANN— v. d. BOSCH. De derde partij van de schaakmatch Spiel- rnann—v. d. Bosch, die Donderdagavond op initiatief van Haarlem's Dagblad in de Socië- >it Vereeniging te Haarlem is gespeeld, is na j z€tten in remise geëindigd. De stand is nu d. Bosch IV2, Spielmann 1%. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 8 MEI. Tarbot per K.G. f 0.840.48. Griet per 50 K.G. f 206.50. Tongen per K.G. f 0.530.36. Kleine schol jer 50 K.G. f 102.20. Schar per 50 K.G. f 2,60—1.70. Wijting per 50 K.G. f 3.501.10. BESOMMINGEN. Loggers: KW. 86 f 420; Sch. 25 f 320; Sch. 247 f 360; Sch. 285 f 410. De „Amsterdam" tegen de Hembrug opgevaren. Het schip en een pijler van de brug ernstig beschadigd. AMSTERDAM, 8 Mei. Nederland's grootste vrachtschip de „Amsterdam" van de Kon. Stoomboot Maatschappij, welk schip - zooals kortgeleden is meegedeeld naar lië is verkocht, is in den afgeloopen nacht te ruim drie uur bij het opstoomen van IJmuiden naar Amsterdam, in botsing ge weest met een pijler van de Hembrug. De aanvaring werd veroorzaakt doordat de „Am sterdam" uit haar roer liep. Men heeft nog getracht, een botsing met de brug te voor komen door het anker te laten vallen, waar door echter nog meer schade werd aange richt, aangezien het anker den lichtkabel ter plaatse vernielde, met het gevolg dat de kanaalverlichting langs de boorden buiten bedrijf geraakte. De manouvre met het anker sorteerde overigens geen effect, Het schip zette door en raakte den pijler, welke ernstig beschadigd werd, evenals de bakboordsboeg van de „Amsterdam", waarin boven de water lijn een scheur van meer dan drie meter lengte ontstond. Het schip is na de botsing- doorgevaren naar Amsterdam, waar het ge meerd werd aan de boeien aan de Sumatra- kade. De weinige lading, die het schip in heeft, zal eerst gelost worden, alvorens een beslissing over de reparatie zal worden ge nomen. In afwachting van het resultaat van het onderzoek naar den omvang van de shade, welke aan den piiler is toegebracht, werden voor het treinverkeer over de Hem brug maatregelen genomen, welke in hoofd zaak hierop neerkwam, dat de treinen in langzaam tempo over de brug werden ge leid. waardoor vermeden werd dat men voor plotselinge verrassingen zou kunnen komen te staan. De schade aan den lichtkabel zal vandaag no? "-orden herscteld. CASTRICUM BOLLENVEILING. Donderdagmiddag is een hoeveelheid bloemboller, geveild door notaris Bremmeren te Beverwijk, voor de R.K. kerk te Heemskerk. De opbrengst was f 190.50, tegen een op brengst van f 254 het vorig jaar. ZEEWEG. De werkzaamheden vorderen snel, de rij weg is gereed gekomen. Deze is op sommige plaatser 2 Meter breeder geworden. Aan het strand zijn drie vluchtheuvels aangebracht ttes rioleering.Men is thans druk bezig aan het r-j*ielpad. Dit wordt breeder pl.m. 1 meter en geasfalteerd. Voorwaar een mooie verbetering. Met Pinksteren zullen deze laatste werken be ueffende den Zeeweg geëindigd zijn. AANBESTEDING. uitslag der aanbesteding verbouwing van woon- en winkelhuis voor rekening van P. v. u.JVoude, alhier. Timmerwerk J- van Bent-hem f 1080. L- A. var. Benthem f 1077. S. Veenstra f 1047. J°h. Res f 1046.50. Schilderwerk Nijkamp f 409.50. H- Schram f 372,80. Gebr. Fortegies f 315. S- Th. Portegies f 332. Keijzei f 280. Metselwerk: c- de Groot f 1134. G- de Nijs f 1089. G. Borst f 1079. ®ectr. Installatie Sa. de Graaf- f 349. Bedeke f 298. ^Het werk is gegund aan de laagste inschrij- BEVERWIJK VOETBAL VEREENIGING „BEVERWIJK". In de gisteravond voortgezette jaarverga dering van de voetbalvereeniging „Beverwijk" is de heer P. Kossen tot voorzitter tot voor zitter gekozen. In de plaats van den heer W. Brantjes werd tot secretaris benoemd de heer K. Grapendaal en in de plaats van den heer J. Klaver werd de heer P. Kaspers als pen ningmeester gekozen. Vervolgens werden nog in het bestuur gekozen de heeren C. Veen, H. Duin. J. Bakker en W. Meyer. De heeren C. Niesten en W. Rooymans. die van de oprich ting lid der vereeniging zijn en die al die jaren zeer actief aan het vereenigingsleven hebben deelgenomen, werden bij het eindigen van hun voetballoopbaan tot eereleden der vereeniging benoemd. Referendum onder 150.000 Nederlanders. Over vrede, welvaart en Staatsorde. Ter gelegenheid van zijn 60-jarig bestaan heeft het weekblad „De Groene Amsterdam mer" gemeend aan dit jubileum uiting te moeten geven door. in het kader van de be ginselen. welke het blad met zijn redactio- neelen inhoud voorstaat, het Nederlandsche volk een dienst te bewijzen. Daartoe heeft ..De Groene" het initiatief genomen, tot een in de komende weken te houden referen dum: ..vrede, welvaart, staatsorde", uitge schreven onder 150.000 Nederlanders. Tot dit doel is een commissie ad hoc in het leven ge roepen. In een persconferentie hebben de heeren Th. Moussault. directeur wan genoemd week blad. en A. M. Brouwer, secretaris der refe rendum-commissie uiteengezet hoe de com missie zich dit referendum heeft gedacht en hoe dit is georganiseerd. ..Het is aldus de heer Moussault van zeer groot belang, wanneer een inzicht gekre gen kan worden in de meening van het Ne derlandsche volk, omtrent de belangrijkste maatschappelijke en politieke vragen van dit oogenblik. Er is namelijk binnen het Ne derlandsche volk een steeds sterkere stroo ming merkbaar, die met behoud van de his torisch geworden en ook noodzakelijke ver schillen van levensovertuiging er naar streeft saamhoorigheid ook op maatschap pelijk en politiek gebied te bereiken en te demonstreeren. In -welke richting beweegt zich dit ontwaakte streven, Hoe denkt men het beste deze saamhoorigheid in de prak tijk van het maatschappelijk leven te kun nen verwerkelijken, ziedaar de vi-aag waarop een consultatief referendum een antwoord kan geven. Ziedaar ook de vi'aag. die door slaggevend is geweest voor den inhoud van dit refei'endum. Wil men deze vraag beant woorden. dan moet een inzicht verkregen worden in minstens een viertal vraagstuk ken, respectievelijk betrekking hebbende op: a. den maatschappij vorm. b. den staatsvorm. c. de verhouding tot den volkenbond. d. de verhouding tusschen Nederland en Indië. Nu zijn er binnen alle vier genoemde groe pen van vraagstukken verschillende opvat tingen mogelijk. Zoo kan men de vraag naar den staatsvorm verdeelen in twee princi- pieele standpunten ,nl. de autoritaire regee- ringsvorm en den parlementairen regeerings vorm. Tusschen beide mogelijkheden heeft men dus te kiezen. Hetzelfde geldt in nog meex-dere mate voor de andere vraagstukken. Zoowel van de begi-enzing vaxx de vier hoofd groepen van de vragen zelf. als van de for- muleei-ing van de oplossingen binnen deze hoofdgroepen, heeft zich een commissie sa mengesteld. Deze commissie bevat vier hoofdstroomingen van de Nederlandsche bevolking: de vrijzinni gen. de orthodox protestanten, de katholieken en de socialisten. Tevens heeft een vooraan staande vrouw er in plaatsgenomen. Zij is ver der niet van politieke maar vaxi wetenschap pelijke samenstelling. Behalve het formuleeren van de hoofdgroe pen en de formuleering van de oplossingen binnen deze hoofdgroepen, heeft de commissie schrijvers gezocht, die de velschillende stand punten zullen toelichten. Wil men xxamelijk een juist antwoord geven op de gestelde vra gen, daxi is het zeer gewenscht, dat men de verschillende standpunten door de meest daartoe bevoegden verdedigd kan nalezen. De formuleering der vragen. De formuleering van de vragen is nu als volgt vastgesteld: Groep I. Zijt gij wat de maatschappelijke orde be treft voorstander van 1. Vrije werking van sociale en economische krachten? 2. Opbouw van de maatschappij in solida- ristischen zin? 3. Opbouw van een vrije volksgemeenschap op socialistischen grondslag? 4. Overwinning in communistischen zin der klassetegenstellingen? Dit zijn, zoo meent de commissie, de hoofd standpunten, die men kan innemen. Groep II. Zijt gij wat den regeeringsvorm betreft voor stander van: 1. Parlementaix'e regeeringsvorm? 2. Autoritaire regeeringsvorm? Groep III. Zijt gij wat de buitenlandsche politiek be treft een voorstander van 1. Actieve nationaliteitspolitiek met een zoo sterk mogelijke bewapening? 2. Traditioneele neutraliteitspolitiek met de daartoe noodzakelijke bewapening? 3. Volkenbondspolitiek met een eigen weer macht gebaseerd op het beginsel der eollee» tieve veiligheid? 4. Voikenbondspolitiek met geen andei'e mi litaire voorbereiding dan een bijdrage voor een Volkenbondsweermacht? 5. Voikenbondspolitiek zonder eenige mili- taix-e voorbereiding? Groep IV. Zijt gij ten aanzien van Nederlandsch-Indië voorstander van: 1. Een politiek, waarbij aan het Neder landse!! belang een zelfstandige waarde wordt toegekend? 2. Van een politiek, welker doelstelling en inhoud gericht worden door ae behoeften en belangen van Indië zelf? 3 Van een politiek „Indië los van Holland nu"? Het aantal oplossingen -is zoo gekozen, dat alleen een beslissing omtrent hoofdlijnen wordt gevraagd Een nadere detailleering zou te onoverzichtelijk worden. Zoowel de betrekkelijke kostbaarheid als ook de min of meer ingewikkelde vraagstelling maakte het onmogelijk dit geschrift aan alle Nederlandsche mannen en vrouwen toe te zenden. De commissie heeft daarom een groep van Nederlandsche mannen en vrouwen uitge zocht, die geacht kunnen worden represen tatief te zijn voor het geheele volk. n.l. die genen die geacht kunnen worden actief bij te dragen tot de gedachtenvorming van het Ne derlandsche volk. VRIJDAG 8 MÈI '1936 De Bilt voorspelt: Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Chili 4 Mei te Rotterdam. Amstelland x) Buenos Aires 29 Mei 2 Mei vertx-okken. Chili. 2 Mei te Valparaiso. Midd. Zee 20 Mei 7 Mei van Palermo. Amstelkerk West Afrika 4 Mei van Takoradi. Ariadne (Ned.) West Indië 23 Mei 2 Mei van Pto BaxTios. Atland Axelösun (v. IJm.) 9 Mei 6 Mei van ELseneur. Breda x) Chili 6 Mei te Antwerpen. Barneveld Chili 26 April van Curasao. British Monarch Rosario 13 Mei 27 April van St. Vincent. Boskoop Chili 1 Mei van Valparaiso. Alexandrië 20 Mei 7 Mei van Gibraltar. Berenice Danzig 10 Mei 7 Mei van Kopenhagen. Bloemfontein x) Zuid Afrika 6 Mei van Dar es Salaam. Brasil x) Port Arthur 19 Mei 29 April vertrokken. Caribia x) Pto Barrios 17 Mei 6 Mei van Barbados. Ceres (Ned.) Bourgas 29 Mei 7 Mei te Izmir. Costa Rica x) Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Cowrie x) CuraQao 8 Mei 6 Mei te Rotterdam. Cassel x) Tjilatjap 25 Juni 1 Mei vertrokken. Deucalion Midd. Zee 10 Mei 5 Mei van Finistex-re. Eiiggano Batavia 2 Juni 4 Mei van Sabang. E. H. Stinnes XV Gdynia heden 4 Mei vertrokken. Freiburg Ned. Indië 13 Juni 1 Mei van Padang. Grootekerk x) Japan 3 Mei van Aden. Ganymedes Alexandrië 14 Mei 6 Mei van Gibraltar. Gaasterkerk x) Japan 5 Mei te Shanghai. Hilversum Rosario 8 Mei 4 Mei van Finisterre. Heemskerk x) Zuid Afrika 4 Mei van Port Sudan. Halle Ned. Indië 1 Juni 5 Mei van Aden. Hex-cules Hamburg 10 Mei vertrekt 9 Mei. Hercules Hamburg in lading. Inhambane x) Buenos Aires 14 Mei 17 April -rtrokken. Irene (Ned.) West Indië 8 Mei 18 April n Pto. Barrios. Jagersfontein x) ^uid Afrika 17 Mei vertr. 16 k i van Hamburg. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 5 Mei van Tenua. Johan de Witt x) Batavia. 3 Juni 6 Mei vert. akken. Kyphissia Mexico 10 Mei 28 April van Port of Spain. Kattegat Houston 10 Mei 22 April vertrokken. Myrmidon x) Batavia 21 Mei 5 Mei van Perim. Montferland x) Buenos Aires 15 Mei 25 April van Rio Janeiro. Macgregor Laird West Afrika 9 Mei 6 Mei te Havre. Merope Gdynia in lading. Newbury Rangoon 3 Mei vertrokken. Orion (Ned.) Alexandrië 2 Mei van Beyrouth. Peisander x) Batavia 7 Mei te Hamburg. Polyphemus x, Batavia 26 Mei 27 April van Padang. Poelau Roebiah x) Batavia 10 Mei 4 Mei van Gibraltar. Pyrrhus x) Batavia 31 Mei 1 Mei van Colombo. Polydorus Batavia 4 Juni 6 Mei van Belawan. Patricia West Indië 10 Mei 26 April van Trinidad. Poelau Laut x) Batavia in lading. Poelau Tello x) Hamburg in lading. Peiseus (Ned.) Oporto 11 Mei 6 Mei vertrokken. Silamoer x) Batavia 12 Mei 6 Mei van Gibraltar. Stella (Ned.) Alexandrië 12 Mei 5 Mei van Valencia. Strix x) Constantza 13 Mei 6 Mei Van Gibraltar. Simon Bolivar x) Barbados. 11 Mei 5 Mei van Flores. Supetar Santa Fé vertrekt 11 Mei. Sesostris Tampico 30 Mei 2 Mei vertrokken. West Indië 29 Mei 8 Mei van Pto Cabello. Springfontein x) Zuid Afrika 4 Mei van Beira. Stuyvesant West Indië 20 Mei 4 Mei van Paramaribo. Salland x) Hamburg 17 Mei vertrekt 16 Mei. Tajandoen x) Batavia 30 Mei 3 Mei van Sabang. Tarakan x) Batavia in lading. Theseus (Ned.) Stettin 12 Mei vertrekt 9 Mei. Vesta (Ned.) Valencia 12 Mei 6 Mei te Lissabon. Wilbo Londen 10 Mei 4 Mei uitgeklaard. Waterland (Ned.) Buenos Aires in lading. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. De rechtbank behandelt een doodelijke aanrijding. Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Toenemende bewolking met kans op regen of onweer. Koeler x>verdag. BAROMETERSTAND Hoogste 772.7 m.M. te Andenes en Varna. Laagste 755.0 m.M. te Biarritz. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 49 F. Hoogste heden 54 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 4.35 uur; n.m. 4.56 uur. Zondag v.m. 5.11 uur; n.m. 5.33 uur. Maandag v.m. 5.47 uur; n.m. 6.12 uur. Tegen den automobilist eischt de officier van justitie 200. Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. slp.bt,. Witte Zee Maassluis ledig Op den Pi*ovincialen Weg is op 25 Maart om half tien bij de Stationsstraat een wielrij der door een auto. die in de richting Alk maar :ced aangereden. Tengevolge van een schedelbreuk is de man overleden. Donderdagmiddag moest de automobilist voor de Haarlembsche i'echtbank verschijnen. Hij had de langzaamrijdenden wielrijder op 100 meter afstand uit de Stationsstraat zien komen. Om van den fietser te weten te komen wat hij wilde doen had hij signaal gegeven. Intusschen had hij den voet van het gaspe daal genomen, verwachtende dat de fietser hem zou laten voorgaan, ofschoon deze van rechts kwam. De man had tenmiste even in gehouden. Tot zijn schrik had verdachte den fietser zien dooi*rijden. Hij had meteen hard geremd en het stuur ongegooid om hem mis te rijden. Desniettemin was een botsing ge volgd met het resultaat dat het slachtoffer een schedelbreuk opliep, die naar dr. J, P. L, Hulst bevestigde de doodsoorzaak was. Een ploegbaas die het ongeluk had zien gebeuren verklaarde dat de wielrijder niet erg handig op de fiets was. Het zou misschien beter zijn geweest als hij wat harder zou zijn doorgere den. De vaart van verdachte, die hij op 65 K.M. schatte, vond hij voor het bewuste punt. dat als gevaarlijk bekend staat, te groot. Een paar andere getuigen hadden gezien, dat de wielrijder had ingehouden en zij hadden den indruk gekregen, dat hij wilde afstappen om de auto vooiTang te verleenen. De man was echter doorgereden zouder te letten op het verkeer. De officier van justitie merkte in zijn x-equisitoir op. dat men niet van het stand punt moet uitgaan, dat, wanneer de ander schuld heeft, de verdachte vrij uitgaat. Ver dachte had wel degelijk onvoorzichtig gehan deld. naar hij toelichtte. Dat het slachtoffer overleden was. wilde hij verder niet als bezwa rende omstandigheid aanmerken. Dit was een tragische samenloop van omstandigheden; hij had er ook met een gebxxtken been kunnen zijn afgekomen. Ook wees hij op verschillende verzachtende feiten. Hiei-mee rekening hou dende wilde hij geen hechtenisstraf vragen, doch eischte f 200 te vervangen door twintig dagen hechtenis. De verdediger, mr. F. Heemskerk, ging uit voerig de verschillende feiten na, waarbij hij de xneening van den officier wat betreft de schuldigheid van verdachte, bestreed. Hij vroeg vrijspx'aak van zijn cliënt. De uitspraak in deze zaak zal 14 Mei wor den gedaan. DE VERLOREN ZOON. MAURICE RAVI. De oudste zoon van den apotheker stond nu niet bepaald gunstig bekend in het dorp. Hij ging 's Zondags nooit naar de kerk, kwam dikwijls 's avonds laat pas thuis uit de na burige stad waar hij op het Gymnasium was en. wat. nog het ergste was, hij „ging" met Angelientje van den notaris. „Allemaal din gen", zei de buurvrouw links van de apotheek tot <L buurvrouw rechts, allemaal dingen, waar we in onzen tijd niet mee aan moesten komen Er komt van dien jongen niets te recht. let op mijn woorden." De notaris vond, hoewel hij een man met moderne opvattingen beweerde te zijn. dat dat, wat hij van zijn Angelientje gehoord had. niet door den beugel kon. „In het vervolg ben je voor achten bin nen. Ik maak liever een testament met twin tig clausules, dan dat ik jou nog één keer met dat galgenaas van een jong zie." De apotheker had een soortgelijk verbod ook wel aan zijn zoon willen geven, als hij niet bij voorbaat geweten had, dat het geen uitwerking zou hebben. Hij dreef alleen de zaak en dit nam zoo zijn tijd in beslag, dat hij zich weinig met de kinderen kon be moeien. De klassieken op het Gym hadden den jon gen weinig te zeggen (hij zei dat hij ze melig vond) ex* hij wilde weg uit dien vervelenden dagelijkschen sleur van reizen, lesje opzeg gen, terug, reizen, slapen. Toen hij eens met vrienden de dichtsbijzijnde havenstad was, liet hij zich aanmonsteren als derde purser en hij verdween, zonder dat iemand wist waar heen. De buurvrouwen hadden nu nog maar wei nig stof voor hun roddeltje en de moeders zeiden, wanneer ze hun kinderen naar bed brachten: „Pas maar goed op; anders woi-dt je net zoo slecht als de zoon van den apo theker". Met vergat hem, zooals men alles vergeet en de apotheker sprak er het liefst niet meer over. „De jongen heeft het zelf gewild" dacht hij bij zichzelf, „hij moet zelf de verantwoor delijkheid maar dragen." Op een dag kreeg hij bezoek van een oud studievriend. Ze haalden oude hei'inneringen op. en de gast vertelde wat hij zooal beleefd had, sinds den laatsten keer, dat zij elkaar gezien hadden. Dezen zomer heb ik met mijn vrouw een reis naar Amei-ika gemaakt met één van die goedkoope booten. We had-den New-York „ge daan" en op doorreis naar het Zuiden over nachtten wij in het Grand Hotel In Rich mond 's Avonds aan het diner zat ik met mijn vrouw to praten toen plotseling een jonge vent in evening-dress, die ons den heelen avoaö al bad aangestaard, op stond, de tafel om liep en zich voorstelde. „Ik hoorde u Hollandsch spreken", zei hij „en toen kon ik de verleiding niet weerstaan om mij aan u voor te stellen, omdat ik weer eens mijn moe dert? al wil spreken en omdat ik wil weten hoe het in Holland gaat." Van het één kwamen wij op het ander en ik vroeg hem waar hij vandaan kwam. Hij noemde mij den naam van dit dorp. ,Maar dan"zei de apotheker ont daan. ,Kent u daar een zekeren apotheker Buis. vroeg xk hem. En laat hij me nu zeggen, „dien man ken ik heel goed. het is mijn vader". „Heb je mijn zoon daar ontmoet? Vertel! Hoe gaat het met hem? Wat doet hij? „Hij zal het je zelf komen vertellen. Hij heeft een mijn op Peru gekocht, hij is op het oogenblik een man in bonis." In minder dan geen tijd wist het heele dorp het. De buurvrouwen links en rechts van den apotheker schudden hun inmiddels grijs ge worden hoofden en zeiden: „Zoo'n jongen toch. Wie had dat ooit kunnen denken?" En de moeders zeiden als ze hun kinderen naar bed brachten: Pas maar goed op dan word je net zoo'n flinke jongen als de zoon van den apotheker. Den volgenden dag kwam hij inderdaad. Hij was lang en slank (net Ramon Novarro), dacht Angelientje heimelijk) en begroette hen met het air van iemand, die weet wat er in de wereld re koop is. De notaris kwam nog denzelfden avond bij den aootheker om hem en zijn zoon (was deze volgorde wel juist?) uit te noodigen voor een klein dinertje, „vanwege den vex-loren zoon, die weer teiuiggekomen is" zei hij met een knipoogje naar den vader. Beiden beloofden den volgenden avond om acht uur aanwezig te zijn. Angelientje had haar mooiste jurk aange trokken, ze hadden een diner uit de stad la ten komen, de notaris had een keui'ige tafel- speech samengesteld en mevrouw had haar liefsten glimlach voor den spiegel gerepeteerd. Onx acht uur kwam de vader; hij was al leen, „Hij is waarschijnlijk een wandelingetje gaan maken, hij zal wel zoo tex*ug zijn." Het werd kwart over acht. De glimlach van mevrouw was lang zoo vriendelijk niet meer. Half negen. De notaris trommelde onge duldig met zijn vork op het bord (iets wat fatsoenlijke menschen niet doen). Kwart voor negen. De stoel naast Ange lientje bleef onbezet. Hij was gevlogen. „Schlussakkord". Met de opnamen voor de muzikale Ufa-film „Schlussakkord" is men thans klaar. De hoofdrollen werden gespeeld door Lil Dago- ver. Willy Birgel. Maria van Tasnady, Max-ia Koppenhófer, Theodor Loos en Peter Bosse. „Bettelstudent". Met de opnamen voor deze film is men reeds ver gevorderd. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Johan Heesters, Max*ika Rökk, Carola Höhn. Fritz Kampers en Ida Wüst. BURCELIJKE STAND HAARLEM, 7 Mei. Ondertrouwd 7 Mei: P. Wit en A. H. Reck- siek. Getrouwd 7 Mei: H. Braak en J. J. v. d. Berg; H. W. Torringa en P. M. M. Mooren; C. Bran- ger en H. J. Janszen. Bevallen 5 Mei: D. Klaassen—Schabbmg, d.; E. GrootHartsuijker, z.; C. H. Rosenhart Ruijsenaars, d.; C. Verzijlbergde Bruin, d.; H. Beelen—Cobelens, z.; P. E. Langenberg— v. Hout, z.; H. A. M. v. d. Kolk—v. Emmerik, z.- 7 Mei: B. J. Roest—Titzing, d.; Overleden 5 Mei: C. B. Weijers, 85 j„ De Clercqstraat; H. Steensma, 84 j., Klein Hei ligland: 6 Mei: J. M. J. v. Vrijberghe de Coningh—Cox, 70 j., LorentzpleinH. M. J. Leising, 54 j., Tempeliersstraat; P. N. Mul, 72 j., Mr. Cornelisstraat; A. Visser, 45 j„ Haze- paterslaan; 7 Mei: J. Schouten, 47 J., Kamper- laan. VOETBAL. Werkloozencompetitie. Het programma voor 12, 13 en 14 Mei luidt als volgt: 12 Mei: V.V.T. I—V.V.B. I, Transport, W. v. Duyn. R. Wit I—R. Zwart, V.S.V., de Tello Z.W.V. II—Metaal, Zandvoort, L. de Koning. 13 Mei: V.V.M.—Gazelle I, Transport, M. J. Toorenburg 14 Mei: V.V.C. II—R. Wit- II, Transport, de Wit. gesp. gew. gel.verl. pt.v.-t. gem. R. Wit I 18 16 1 1 33 97—25 1.80 R. Zwart 19 15 1 3 31 81—44 1.63 V. V. T. I 15 9 5 1 23 60—26 1.53 R. Wit II 18 12 2 4 26 53—38 1.44 Z. W. V. I 18 10 2 6 22 62—33 1.23 V. V. S. 16 9 1 6 17 77—41 1.06 V. V. M. 20 9 1 10 19 34—49 0.95 Z. W. V. II 19 8 2 9 18 48—44 0.S4 Metaal 19 8 2 9 18 46—47 0.94 V. V. B. I 18 6 4 8 16 66—55 0.88 V. V. C. I 21 6 6 9 18 53—63 0.85 V. V. B. II 18 6 1 11 13 41—82 0.73 Gazelle I 20 5 2 13 12 57—89 0.60 V. V. T. II 19 4 1 14 9 34—80 0.47 V. V. C. II 18 3 2 13 8 19—66 0.44 Gazelle II 18 2 X .15 5 18—99 0.28

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7