4228 HET NIEUWE AVONDBLAD Zondag. Telefoon 4708 Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG No. 158 ZATERDAG 9 MEI 1936 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dageRjks, behalve op Zon- en Feestdagen- Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene DrukfeeiftMtV. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 1regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-8 regels 26 efc., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIèN, OPGEGEVEN VOOR EST BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN D» DE NEVEN-EDITIE HET NIEHWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abormés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.-bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van v$f of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Uitwijkplaatsen langs den Middenduinerweg. Ten behoeve van het autoverkeer naar „Brederodeduin". Sedert de opening van de inrichting der Haarlenische Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose „Brederodeduin", liggende aan den Bergweg in de gemeente B'loemendaal, hebben zich meermalen moeilijkheden voor gedaan met het verkeer per auto naar en van die inrichting langs den Bergweg en het daarbij aansluitende gedeelte van den Mid denduinerweg in deze gemeente, van den Duin- en Kruidbergerweg af tot de gemeente grens, schrijven B. en W. aan den Gemeente raad. Dit laatste weggedeelte is voor het ver keer met auto's in de richting Noord-Zuid of daaromtrent afgesloten. Teneinde de bovenbedoelde moeilijkheden in de toekomst te voorkomen, zijn Gedepu teerde Staten voornemens, aan de Westzijde van den Middenduinerweg tusschen den zij tak van de Velserenderlaan en de gemeente grens een drietal uitwijkplaatsen te doen 'maken en vervolgens het verkeer ever dien weg toe te laten. Gedeputeerde Staten vra gen echter van de gemeente Velsen, het be heer en onderhoud van deze uitwijkplaatsen op zich te nemen en den eigendom daarvan voor f 1.van de provincie aan te koopen. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad voor, aan dit verlangen te voldoen. olympia—kennemers. Het is merkwaardig zoo'n goeden kijk we gehad hebben op den gang van zaken ten op- zient van de Kennemers. Om te beginnen, heb ben we bijna van stonde af aan beweerd, dat ze kampioen zouden worden. Dat is geschied, al hebben we er en wie niet? eerlijk ge zegd voor gevreesd. Inmiddels voegen we bij de vele gelukwen- schen, die de Wijkers ontvangen hebben gaar- ende onze! En thans de promotie-wedstrijden! In hun eersten wedstrijd komen de Kenne mers tegenover het Goudsche Olympia te staan, de club, welke haar tweede klasse-schap zal hebben te verdedigen. Hoewel ons van de kracht van de Olympianen niet al te veel be kend is, mag toch veilig worden aangenomen, dat Van Urk c.s. een van hun zwaarste pro motie-wedstrijden gaan spelen. Onze beste tyenschen vergezellen hen. Wie de derde liefhebber voor de begeerde plaats is, is nog niet bekend. Dit wordt Zondag- op 't V. U. C.-tererin uitgemaakt, waarop V. I. 0. S. en Terlaak, twee Haagsche 3de klassers, een beslissingswedstrijd spelen. Niet lang ge leden won Terlaak met 4—0 van V. I. O. S., zoo dat de kans groot is, dat we binnenkort Ter laak in Beverwijk op bezoek krijgen. KINHEIMD. W. V. Aangezien op 26 April het terrein van H. R. C. niet bespeelbaar was, spelen de Kin- heimers pas Zondag a.s. hun eersten degra datie-wedstrijd. Voor de beide thuis te spelen degradatie wedstrijden heeft Kinheim beslag gelegd op het V. S. VC.-terrein, aangezien men veel be langstelling voor deze ontmoetingen verwacht en de Kinheim-aecomodatie daarop niet be rekend is. Voor Zondag is D. W. V. uit Amsterdam de tegenpartij. Wie meent met een klein Am- sterdamsch clubje te doen te hebben, heeft het mis. D. W. V. toch resideert in het voor malige Nieuwendam en neemt in dezen Am- sterdamschen uithoek een voorname plaats in het sportleven in. De club zit organisato risch goed in elkaar en beschikt zelfs over een trainer. Ook het vorige jaar werd deze flinke club kampioen harer afdeeling. Velen zagen toen reeds in haar een aanstaand tweede-klasser, doch tenslotte wist de club van Buitenweg zich te handhaven in cle tweede klas. Thans zullen de Nieuwendammers tegen Kinheim hun geluk gaan beproeven. Het ligt voor de hand, dat wij hopen, dat de Groene- velds c.s. zich zullen weten te handhaven, doch wij zijn er van overtuigd, dat ze in D. W. V. een geducht concurrent zullen hebben. Kinheimers, pakt morgen flink aan! In zoo'n kleine competitie we betoogden het al eens meer is de eerste klap meer dan een daal der waard. Maakt van stonde af aan gebruik van de wetenschap, dat een derde klasser, al is hij ook kampioen, allicht „opkijkt" tegen een tweeden klasser. Speelt met zelfvertrou wen, maar ook met enthousiasme! Good luck, Kinheimers! supporters gaan voetballen. A.s. Zondagmiddag 3 uur zal een elftal van de Stormvogels Supportersvereeniging Blauw wit een wedstrijd spelen tegen Fortuna. De supporters brengen het volgende elftal in het veld: Vastenhouw, C. Mulder, K. Mulder. L. Groen, A. Bakker, C. Vastenhouw. C. Groen, Jans, E. Prins, H. Wijker. L. Wijker. Reserve: E. Zwart. gfoote belangstelling voor kinheim—d. w. v. Het blijkt, dat er in Nieuwendam groote be langstelling bestaat voor den a.s. Zondag op het terrein van V. S. V. te spelen wedstrijd KinheimD. W. V., de sterke Nieuwen- damsche club. Een boot van de Alkmaar Packet is afgehuurd om de talrijke supporters van.D. W. V. te vervoeren. Kinheim komt uit met het volgende elftal: C. Druijven, Rozemeijer, Stals, W. Groeneveld, P. Druijven, Schoo, Raaijmakers, Michel Sr.. H. Groeneveld, I. Groeneveld, Ellen, (IJ)muider (T)axi (O)nderneming Altijd Veilig - Altijd Vlug Zeer Voordeelig (Adv. Ingez. Med.) trawlers uit de vaart. De stoomtrawlers, Neptunus. Schoorl, Zwa luw, Gerberdina Johanna en Alkmaar zijn voorloopig uit de vaart genomen, voorname lijk voor survey of reparatie. taxi-verhuurders en de algem. politieverordening. Het bestuur van den Nederl. Bond van Luxe Verhuur en Taxi-ondernemers had tot het gemeentebestuur het verzoek gericht, bepa lingen vast te stellen inzake het huuraüto- en taxibedrijf. Aangezien, aldus B. en W. bedoelde aange legenheid voldoende in de Algemeene Politie verordening is geregeld, stellen zij den Raad voor, hen te machtigen adressanten dien overeenkomstig in te lichten. nationale re cl as s eerin g s d ag. De heer D. schrijft ons: Wie onzer en vooral te IJmuiden, weet niet, hoeveel zorg en moeite er aan het red dingswezen terzee wordt besteed; met hoe veel moeite en heel dikwijls gevaar voor eigen leven wordt gepoogd redding te bren gen aan zeelui welke door schipbreuk worden bedreigd, of er reeds aan ten offer zijn ge vallen. Welnu lezer, velen uwer medemenschen zijn ook schipbreukelingen maar dan op de levenszee; zij ook zwalken her- en derwaarts en roepen luide om hulp. Moeten wij deze hulpkreten onverhoord aan ons voorbij laten gaan, of zullen wij hun de helpende hand ook hier toesteken? iDe reclasseering poogt hen te helpen zooveel als in haar vermogen ligt, maar kan zonder uw daadwerkelijke hulp dat niet doen. Door subsidievermindering enz. zijn de in komsten van alle vereenigingen beduidend gedaald. Het is daarom dat zij a.s. Zaterdag een beroep op uw daadwerkelijke steun zullen doen. Laat de busjes welke u dan zullen worden voorgehouden niet ongezien aan u voorbijgaan, maar geeft elk naar vermogen, opdat het mooie werk der reclasseerings-in- stellingen ongestoord voortgang moge vin den. levering van water en gas. Van de Nederlandsche Spoorwegen en de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries te IJmui den zijn bij het gemeentebestuur verzoeken in_ gekomen tot afsluiting van nieuwe contracten voor de levering van water. Het geldt hier de levering van water in hoeveelheden grooter dan 6000 M3. In overeenstemming met het advies der Commissie voor Gas en Water stellen B. en W. den Raad voor, hen te machtigen tot het aan gaan van nieuwe overeenkomsten onder de condities, vermeld in de bij de stukken gevoeg de concepten. schoolmeubelen voor de emma- school. In de Raadsvergadering van 10 Maart 1936 werd in handen van B. en W. om advies ge steld een verzoek van het bestuur der Veree niging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden om beschikbaarstelling van de be- noodigde gelden uit de gemeentekas voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de Emmaschool. De aanschaffing der ge vraagde schoolmeubelen is noodig in verband met de toeneming van het aantal leerlingen en de uitbreiding van het aantal klassen. Daar de aanvrage aan de bij de wet gestelde eischen voldoet stellen B. en W. den Raad voor, de gevraagde medewerking te verleenen. aanleggen van wegen. De N.V. Bouw- en Exploitatie Mij „De Meerweide" gevestigd te Wijk aan Zee en Duin heeft het verzoek gedaan, haar toe stemming te verleenen om de tegeltrottoirs bij de wegen te Velsen, voor den aanleg waar van haar vergunning is verleend bij raads besluit van 10 Maart 193'6, aan dte wegzijde op te sluiten door banden van graniet-beton, zulks in afwijking van het bepaalde bij art. 6 der algemeene- en sub 4 der bij genoemd raadsbesluit gestelde voorwaarden. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad voor, dat verzoek in te willigen, doch met de bepaling, dat deze afwijking niet zal gel den voor de bochten bij de aansluiting van den tijdelijken weg, bedoeld sub 3 der bij bo venvermeld besluit gestelde bijzondere voor waarden, met den Wijkerstraatweg en onder voorwaarde, dat de banden zullen voldoen aan de nader door of vanwege het college te stellen eischen. stopzetting exploitatie hotel velserbeek. De heer F. Buss, pachter van Hotel Vel- serbeek heeft het gemeentebestuur verzocht de tusschen hem en de gemeente gesloten overeenkomst met ingang van 1 September a.s. te ontbinden. Bij B. en W. bestaat daartegen geen be zwaar. Het college stelt echter voor, de ont binding te doen ingaan 1 October a.s. tooneelver. ..het masker". Hedenavond geeft de Tooneelvereeniging „Het Masker" haar slotuitvoering in „Het Wapen van Velsen". Opgevoerd zal worden ..Meneer en Mevrouw", blijspel m drie bedrij ven. van James Island. The Racket Makers zorgen voor de muziek en natuurlijk is er bal na. Wie vraagt zich niet af in spanning: Zal het Zondag zondag zijn? Zullen wij eens echt genieten Van den milden zonneschijn? Ha, dan zullen wij gaan fietsen, Of gaan wandlen op de hei, Of gaan varen op de plassen, Heerlijk buiten, heerlijk vrij. 's Ochtends vroeg al uit de veeren, Een verrukkelijk idee, Luchtig in de zomerkleeren En de boterhammen mee. Op een warmen, vrijen Zondag, Willen w' allen, groot en klein, In de volheid van het leven Zorgeloos als kindren zijn. Ja, als kindren van de moeder, Die ons eens het leven bracht En die altijd door haar zorgen Onze zorgen heeft verzacht. Die maar van den vroegen morgen Tot heel dikwijls 's avonds laat, Altijd gevend, steunend, troostend. Met haar liefde vaardig staat. Die, wanneer zij, hoog in jaren, Deze taak beëindigd heeft, Uit de verte mét haar kindren, Onveranderd medeleeft. Zorg ervoor, dat deze Zondag Haar tot zondag worden mag, Ook al giet het pijpestelen, Het is Zondag Moederdag. If. Deden KLEERMAKERIJ TELEFOON 5 4 01 IJMUIDEN KENNEMERLAAN 71 (Adv. Ingez. Med.) BARKER'S Behang APART en TOCH GOEDKOOP. Vakk. Behangers. Gratis afranden. Ucstc ScUofatzcht VxiyUuhcutdei GEN. CRONJéSTRAAT 135 - Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) uit het o. i. v.-kamp. Op schitterende wijze heeft O. I. V. zich weten te herstellen en haar ouden vorm weer teruggevonden. Een 6—1 overwinning was haar aandeel van de promotie- en degradatie wedstrijden. A.s. Zondag staat haar weer een spannende wedstrijd te wachten. De Hillegommers staan weliswaar op de onderste plaats van hun af deeling, maar zij zullen zich met den moed der wanhoop verdedigen. Dus is 't oppassen! Het zal voor de outsiders weer de moeite waard zijn a.s. Zondag een bezoek te brengen aan het O. I. V.-terrein. Het tweede elftal speelt vriendschappelijk tegen D. E. K. 2, te Bloemendaal en de Junio ren A. zorgen voor een voorwedstrijd en spe len tegen Santpoort om het Kampioenschap van Haarlem. Zondagavond is het feest in de Witte Bios coop ter eere van het 3-jarig bestaan van de R.-K. voetbalvereenigingen. De trekking van de door O. I. V. georganiseerde loterij vindt plaats. De kampioenselftallen zullen dien avond gehuldigd worden. Met de leiding is de heer H. Broekhuizen belast. De promotie-stand is op het oogenblik Staking dreigt in IJmuiden. Van Nispen O. I. V. Concordia N. VC. A. 2 2 0 0 4 5—3 2 10 12 9—5 10 0 10 0—1 10 0 10 1—6 Eén DULLER'S gastonwave DULLER'S KAPPERSHUIS kost slechts 1.en geeft U 6 maanden voldoening. kalverstraat 184 telefoon 4516, ijmuiden (oost). (Adv. Ingez. Med.) Wij geven een MOOIEN ZELFBINDER CADEAU, bij aankoop van HOED of OVER HEMD. ELZER'S Heerenmodemagaz. trompstraat 22 ijmuiden (o.) (Adv. Ingez. Med.) Tien procent loonsverlaging voorgesteld. Rijksbemiddeling mislukt. Onder bovenstaand driedeelig hoofd publi ceert The Fishing News een artikel over het conflict in het visscherijbedrijf alhier, waaraan wij het volgende ontleenen: In IJmuiden, nog steeds een van de belang rijkste visschershavens op het vasteland, dreigt een staking, aldus het Engelsche vak blad. Deze staking zou niet alleen degenen treffen, die direct hun bestaan in het vissche- rijbedrijf vinden, maar zou bijna het geheele zakenleven in IJmuiden verlammen, daar de invoer van visch gecontingenteerd is. De ge heele bevolking die op de een of andere wijze geïnteresseerd is bij het visscherijbedrijf, denkt nog met een beklemd gemoed terug aan de groote staking, eenige jaren geleden, welke zeven maanden duurde en waarbij geen en kele partij voordeel behaalde. De thans gevreesde staking zou het gevolg zijn van de aankondiging der reeders, dat de loonen opnieuw verlaagd moeten worden. De georganiseerde arbeiders hebben geweigerd met de reederijen te onderhandelen op de ba sis van de laatste loonvoorstellen. 9i£ Procent. De opvarenden van de 90 IJmuidensche trawlers, worden betaald, gedeeeltelijk met een zeker vast loon, gedeeltelijk met een per centage van de opbrengst. De reeders nu willen het vast loon verlagen en het procentengeld verhoogen, met de bedoeling het risico der rei zen te verplaatsen. Hevige protesten werden tegen deze voorstellen ingediend, daar zij een loonsverlaging beteekenen van 9'/< pet. De leider van de grootste werknemersorganisatie vertelde den correspondent, dat de visschers geen enkele loonsverlaging kunnen dragen. Nu reeds leven zij in armoede. Wij wenschen geen staking, maar iedere man en iedere vrouw zal ons gelijk geven als wij deze afbraak-voorstel len weigeren, aldus de organisatie-leider. Tot nu toe verdiende de stuurman aan boord van een stoomtrawler 77,25 gld. per maand plus procentengeld. Dit wordt nu 75 gld. (Hier is de schrijver abuis. (Red. IJm. Crt.) Het loon van den machinist zou worden verlaagd van 82,25 gld. op 55 gld., de tweede machinist zou komen op 50 gld. De loonen van de matrozen en van de stokers wil men ver lagen van 73,75 op 45 gld. terwijl de reeders het vaste loon van den kok willen brengen van 63,25 gld. op 35 gld. Bij deze verlagingen zou een nieuwe procen tenregeling worden ingevoerd. Volgens het oude contract ontving de bemanning van een trawler 8.83 pet. van de netto besomming; dit zou worden gebracht op 13 pet. Dit nieuwe percentage is niet, zooals men zou denken 4.17 pet. hooger dan het oude, want er is een nieuwe berekening van de netto besomming voorgesteld. Behalve de onkosten, die thans van de bruto-besomming worden afgetrokken, wil men nog in mindering brengen de lossings- kosten, 1 pet. voor radio, 1 pet. voor het echo lood en 1 pet. voor het V. D. patent wanneer daarmee gevisch wordt. Verder stellen de ree ders eenige veranderingen in de lossingsvoor- waarden voor. Het aantal lossers zou worden teruggebracht tot 200. Het loon van den schipper van een Holland- schen trawler is geheel afhankelijk van de besomming, daar hij geen vaste gage geniet. De nieuwe berekening beteekent dus ook voor den schipper een loonsverlaging. Tot nu toe ontvingen de schippers een vergoeding, bere kend naar 27,50 gld. per week, voor stilliggen. Dit wil men laten vervallen. Een andere wijziging is, dat de reeders de besommingen een uur vroeger ter beschikking willen stellen. De reeders verlangen een beslissing vóór 15 April. Daar de arbeidersorganisaties weigerden te onderhandelen op basis van de voorgestelde loonen, was een staking nabij. Toen kwam de Rijksbemiddelaar tusschenbeide die beide par tijen voor een bespreking uitnoodigde. Dit gaf zoowel den reeders als den opvaren den tijd om over de zaak na te denken. De Rijksbemiddelaar heeft thans een compromis voorstel gedaan, maar er is weinig kans, dat dit een beter resultaat zal afwerpen. Tot zoover The Fishing News. Zooals men ziet is het blad goed geïnformeerd omtrent den gang van zaken, zelfs beter dan men dat in IJmuiden is. Want dat er weinig kans is, dat de Rijksbemiddelaar met zijn compromis voorstel zal slagen, is meer dan men in IJmui den weet. Daar leeft nog steeds de hoop, dat alles nog in orde komt, al geeft men zich er rekenschap van, dat de toestand precair is. VREES WIJK'S TAXI ONDERNEMING ZEEWEG 175 t.o. ANT. ZIEKENHUIS Het adres voor betere trouwauto's (Adv. Ingez. Med.) CGLIV. We varen nog, we blijven varen zoolang er nog visch in de Noordzee en de aangrenzende zeeën te vangen is. Maar druk varen we niet meer en daar is trouwens geen reden voor. want zoo veel visch is er toch niet te verkoopen. Het is nu alles al goedkoop genoeg, behalve natuurlijk die soor ten. die de vischhandel juist noodig heeft. Het zijn vooral de tong en de kabeljauw die een deuk hebben gekregen en liefhebbers van een lekker tongetje kunnen hun hart weer eens ophalen. Er waren deze week binnen 23 trawlers, een 60-tal loggers, 4 kotters en 4 beugers, wel ke laatste inmiddels bezig zijn een gedaante verwisseling te ondergaan, want ze hebben de beugvisscherij gestaakt en worden weer inge richt als stoomharinglogger oftewel haring- fiets. We kunnen al zoo'n beetje de balans van de beugvisscherij opmaken, zonder de reizen, die nog in Mei gemaakt zijn. Gunstig is die balans niet; dat verwacht trouwens niemand in dezen crisistijd. Tot en met April hebben de vijf beugende stoomloggers in 48 reizen f 40694 besomd, te gen tot en met verleden jaar April drie beu gers in 29 reizen f 29,338. De gemiddelde reis- besomming was dit jaar dus f 848 tegen f 1011 verleden jaar. Alweer dus minder. Veel heeft de beugvisscherij dus niet opgeleverd en het jaar zal wel niet ver meer zijn. dat aan deze eertijds zoo belangrijke visscherij, ik zou wel zeggen deze traditioneele visscherij, een einde komt. Een wonder is dit niet, want hoeveel tradities heeft deze crisistijd wel niet om zeep gebracht. Ik heb korten tijd geleden al eens aange toond het groote verschil tusschen de besom mingen der loggers op Maandag en die op de andere dagen van de week. Van de zijde van de Katwijker reeders is hier een andere mee ning tegenover gesteld en heeft men getracht de onjuistheid van deze stelling aan te toonen. Dat mag misschien voor een enkele week wel eens opgaan, maar als regel gaat het niet op. Ook deze week ging het niet op. Maandag was de gemiddelde besomming der loggers f 340, Dinsdag f 575, Woensdag f 390, Donderdag f 420, Vrijdag f 380, Al was het verschil niet groot er blijkt toch uit, dat de overvloed schaadt en volgens de rekening van Bartjes kan het ook niet anders. Ik voorspelde hierboven het naderende einde van "de traditioneele beugvisscherij en ik heb het al eens eerder gezegd met deze niet-traditioneele loggertrawlvisseherij kan het ook niet zoo heel lang meer duren. Het zal een groote slag voor Katwijk zijn, maar kon het anders? Ik wil niet gaan gene raliseeren en niet zeggen dat deze visscherij, doordat ze wordt uitgeoefend door met-kapi taalkrachtige reeders op den duur niet in stand gehouden kan worden. Er zijn flinke reederijen. die deze visscherij ter hand ge nomen hebben. Maar hoeveel loggers varen er niet, waarvan de schipper dikwijls ten koste van een hypotheek op zijn huisje in Katwijk „eigenaar" van een logger is geworden. Ook al weer met hypotheek, misschien met wat crediet. in ieder geval zonder een bedrijfska pitaal van eenige beteekenis. Dat moet na tuurlijk spaak loopen. De regeering of liever de Nederlandsche Visscherij Centrale heeft daaraan hard meegewerkt, door in Katwijk de uitvoer-certificaten als het ware rond te strooien. En daarom kan de vraag worden ge steld, of vele Katwijker schippers, die den steun van zeker machtig Kamerlid genoten, niet van den wal in de sloot, of van de zee op het strand zijn geholpen. Van dat andere liooren we niets. U weet na tuurlijk wel wat ik met „dat andere be doel. Het beste zou zijn, dat we er hee- lemaal niet meer van zouden hooren en dat alles blijft zooals het is. Maar „de onderhandelingen zijn nog gaand6 PIETERMAN. DE VLUCHT VAN DEN NEGUS. Een „radiofoto" uit Djiboetiper motorboot wordt de negus met familie en gevolg naar het Engelsche oorlogsschip „Enterprise" overgebracht. te verwachten stoomtrawlers van de vem. Hieronder volgt een voorloopige opgave van de door „De VEM" N.V. in den loop van de vol gende week aan den afslag te IJmuiden ver wachte schepen, onder voorbehoud van nadere wijzigingen in de marktdagen. Maandag 11 MeiAmsterdam, LJM. 58, Noordzee. Dinsdag*12 Mei: Jacq. Clasine, IJM. 10, Noordzee. Woensdag 13 Mei: Rotterdam, IJM. 112, Noordzee; Mary, IJM. 189. Noordzee. arb. muziekvereen. „voorwaarts". De arbeiders muziekvereeniging „Voor waarts" gaat gestadig in ledental vooruit, nu de nieuwe leider, Philip s. Vlessing, zich op zulk een serieuze wijze van zijn taak kwijt. Deze uitbreiding van leden levert echter voor het korps eenige moeilijkheden op, want men komt thans instrumenten te kort. Om het getal instrumenten te kunnen ver meerderen, heeft het bestuur van „Voor waarts" aan b. en W. toestemming gevraagd en ook gekregen om een loterij te mogen organiseeren. De hoofdprijs is een heeren- of damesrijwiel, stofzuiger of waschmachine en er zijn tal van andere mooie prijzen. Onge twijfeld zullen velen een kansje willen wagen en tevens daarmede „Voorwaarts" een dienst bewijzen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1