BEVERWIJK De samenstelling van de stembureaux. Elf bureaux samengesteld. Volgens de wet. tot vereeniging van de ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. benoem: de Raad der opgeheven gemeente Beverwijk- het hoofdstembureau en de stem- bureaux voor de verkiezing van de leden van Jen raad der nieuwe gemeente Beverwijk. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor het hoofdstembureau en de stem- bureaux als volgt samen te stellen: Hoofdstembureau: Burgemeester, Mr. A. Moens, F. J. J. Moerel, A. van Velthoven, J. Groot. plaatsvervangers: J. A. Modderman, C. Dingier, J. P. Melchers, Stembureau I: Burgemeester, voorzitter, Ir. K L. Moens, W. A. Antonijsen. 'plaatsvervangers: P. C. A. Beekelaar, J. A. Haak, F. Ph. P. Braun. Stembureau II: W. Maters, voorzitter, Mr. j A. B. Sanders, J. B. Molenaar, 'plaatsvervangers: A. A. Post, A. Deegenaar, A. Toeset. Stembureau III: K. Steijn, voorzitter, J. Visser. H. Tromp. Plaatsvervangers: H. Rothe, C. Slings, G. Sluis. Stembureau IV: N. J. Out, voorzitter, E. de Ruiter, G. Welagen. Plaatsvervangers: H. Holt, W. C. Huis man, N. J. Groot. Stembureau V: A. L. van Groningen, voor zitter, J. Meurs, C. Versteeg. plaatsvervangersJ. C. Groen. W. de Groot, M. Tromp. Stembureau VI: J. L. F. Post, voorzitter, F. R. C. Rijkens, Mr. J. O. Baron. Plaatsvervangers: J. R. Bruin, J. Meijer, L. A. j. C. Verbunt. Voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Stembureau I: J. P. Melchers, voorzitter C. Schauikes, J. P. N. van Doorn. Plaatsvervangers: W. Geijs, R. de Vries, A. v. d. Berg. Stembureau II: Jac. J. de Wildt, voorzitter, H. C. v. d. Colk, B. J. W. Langendijk. Plaatsvervangers: H. A. Koks, N. Passchier, C. Gijsberts. Stembureau III: N. Tervoort, voorzitter, Mr. j. Kale, W. van Dok. Plaatsvervangers: J. W. Gabel, J. G. v. d. Nes, J. Poortstra. Stembureau IV: B. Schelvis, voorzitter, L. van Brakel, A. Berkhouwer. Plaatsvervangers: J. Gertenbach, Chr. de Goede Sr., J. Raadsveld. HET WAPEN DER NIEUWE GEMEENTE. In verband met dè opheffing der gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zal het noodig zijn om tot de Koningin het ver zoek te richten het wapen der nieuwe ge meente Beverwijk te willen bevestigen, zoo als dit ingevolge Koninklijk Besluit van 10 November door den Minister van Justitie op 29 November 1899 werd vastgesteld Het bestaande wapen van Beverwijk blijft indien dit verzoek wordt ingewilligd dus gehandhaafd. B. en W. zullen den Raad voorstellen in dien geest een besluit te nemen. CIRCUS STRASSBURGER. Het groote circus Strassburger, dat in 1928 eenige dagen in onze stad speelde en dat velen zich nog zullen herinneren, zal in den komenden zomer 'n tournee door Neder land maken. De onderneming reist thans in België en zal op 5 Juni in Tilburg het be zoek aan ons land openen. Naar wij van den impressario vernamen is ook Beverwijk in het reisplan opgenomen. GEVONDEN EN VERLOREN. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te hekomen omtrent de volgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een ceintuur, een zwarte da meshandschoen, een belastingmerk, een autosleuteltje, een hondje, bruine wollen da meshandschoen, vier matrassen, twee be- lastingplaatjes, een gele d'amesportemon- naie met f 16.83, een wollen das, een R.K. kerkboek, een zweep. Verloren: Twee belastingplaatjes, twee sleutelbossen, zilveren heeren-armbandhor loge. een wegenbelastingkaart, een bruine heerenportemonnaie met 20 ets, een cein tuur met tinnen sluiting. VEREENIG DE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk. 8 Mei 1986. Spinazie per kist f 0.16—0,28. Sla per kist f 0.300.75. Postelein per kist f 0.700.75. Wortelen per bos f 0.120.17. Rabarber per bos f 0.020,06. Raapstelen per bos f 0.010.02. Radijs per bos f 0.01 1/20.02 1/2. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.030.04. Prei per bos f 0.030.05. Bloemkool, le, per stuk f 0.10—0.13. Bloemkool, 2e, per stuk f 0.050.07. Witlof per K.G. f 0.08—0.15. Asperges, le, wit per bos f 0.350.40. Asperges 2e wit per bos f 0.160.24. Asperges le bl. per bos f 0.200.28. Asperges, 2e bl., per bos f 0.120.16. Aardbeien per doosje f 0.350.40. HET TENNISPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Beverwijk 1 speelt voor de tweede maal achtereen thuis en deze keer tegen het zeer sterke Heemstede 2. Beide ploegen zijn serieuze Candida ten voor het afdeelingskampioenschap, met momen teel Beverwijk iets (een punt) in het voordeel. Hieruit behoeven de Beverwijkers heelemaal niet af te leiden, dat zij veilig staan. Integen deel, zou men haast zeggen, het gevaar is des te grooter, dat de kracht en vooral de over- winningswil van de tegenpartij te laag wordt aangeslagen, en dan zou men aL zeer vlug van de eerste plaats afgedrongen zijn. Men kan ervan verzekerd zijn, dat er Zon dag op de Duinwijckbanen een hard en boeiend gevecht zal worden geleverd en men kan er tevens van op aan, dat Heemstede 2 zich niet zonder meer gewonnen zal geven. Ook Beverwijk 3 speelt thuis en wel tegen een versterkt Gold Star '35. Hier zijn even eens kampioenscandidaten aan den gang en van dezen wedstrijd zal heel veel, zoo niet alles afhangen. Het derde zal gedurende dezen wedstrijd geweldig op zijn tellen moeten passen en voor al moeten beseffen, dat hier geen sprake mag zijn van laksheid. Aanvoerder Langendijk zal zijn teamgenooten wel op het hart weten te drukken, dat er gewonnen moet worden. Beverwijk 2 gaat weer naar Amsterdam en speelt nu tegen Rood-Zwart 2; een club, die al twee maal achtereen verloren heeft en zelfs met groote cijfers, maar die heelemaal niet zoo zwak is. als de cijfers wel zouden doen denken. De afdeeling van Beverwijk 2 is zeer sterk en dit beteekent dat er in zoo'n afdee ling geen zwakke clubs zijn, maar hoogstens een minimaal verschil in kracht. Beverwijk 2 heeft nog geen enkele maal gewonnen en het wordt hoog tijd, dat er eens een paar punten binnengehaald worden, an ders zou de toestand heel licht gevaarlijk kun nen worden. Beverwijk 4 speelt tegen het sterke V.V.G.A. 3. Hier is de mogelijkheid van een overwinning erg klein. Er staat echter tegenover, dat in dit team eenige spelers voor dezen wedstrijd zijn ingedeeld, die van geen opgeven weten, zoodat eigenlijk van alles gebeuren kan. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een schaduwbeeldportret van Anno 1852 en een antiek koperen lucifersdoosje met windbe- schermers. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken H. S. Cohen, landbouwer, naar Rotterdam. Navanderstraat 10. J. J. Strack van Schijndel-van den Bergh, z. b., naar Heemstede, Zandvoortschelaan 132 (gez.) H. S. van der Wel, electricien, naar Cas- tricum, Duinenbosch (Bakkum). A. Eijk-Bindt en gezin, z. b., naar Oostzaan Noordeinde Wijk C 64. D. C. M. Boon, z. b., naar Venray, St. An- nagesticht. E. Barnhoorn, z. b. naar Harmeien, Huize Gaza. N. Ledder, technicus, naar Eindhoven, Julia- nastraat 13. G. J. de Ruijter, los werkman, naar Haar lem, Zijlweg 43 rd. M. Nooij, dienstbode, naar Wormer, Opst- einde 19. M. E. L. A. Overbeek-Timmermans, z. b., naar Haarlem, Sophiastraat 57 (gez.) C. J. Hoogeland, z. b., naar Voorhout, Toren laan 17. C. C. Metselaar, z. b., naar Velsen, Ruijs- daelstraat 22. W. J. Borst, grondwerker, naar Heemskerk, Oosterstreng 39. J. M. Offenberg, zonder ber., n. Heemskerk, Oosterstreng 39. EENDRACHT Een badhuis, plus een wijkgebouw. En zuïgelingenconsultatie. Uw opgave van lidmaatschap De juiste combinatie Ver. Witte Kruis, Secr. Breestraat 36. (Adv. Ingez. Med ZONDAGS- EN NACHTDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. De Zondagsdienst van de geneesheeren zal Zondag 10 Mei worden waargenomen door Dr. W. Royaards, Vondeliaan 20, telef. 2200. De Zondags- en nachtdienst van de apotheken wordt in de week van 10—17 Mei waargenomen door de apotheek Sepp, Zee straat 27. telef. 2086. O. L. SCHOOL 3 WORDT STEMLOKAAL. Bij raadsbesluit van 21 Februari 1935 dei- voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin is voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en de Gemeenteraad, voor het eerste stemdistrict als stemlokaal aangewezen het voormalige Raadhuis te Wijk aan Duin. Zee weg 76. Aangezien de lokaliteiten in dit gebouw thans voor andere doeleinden worden gebruikt, zal het noodig zijn een ander gebouw te be stemmen als stemlokaal voor het eerste stem district. Naar de meening van B. en W. komt hier voor in aanmerking de openbare lagere school no. 3 aan den Romerkerkweg no. 36. B. en W. stellen den Raad dus voor het be trokken raadsbesluit in dien geest te wijzigen, VERGADERING VAN DE VOORTREKKERS. De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" houdt Woensdagavond in café „Zee land" een ledenvergadering, die ook toegan kelijk is voor donateurs en donatrices. DE EERSTE WIJKERPEULEN. Aan de gecombineerde groenten- en fruit markt B. E. T. werden Vrijdag de eerste Wij- kerpeulen aangevoerd door den tuinder L. Docter Rz. te Noorddorp. De prijs was 31 ets. per pond. Ondertrouwd: A. Bloemendaal en Sj. Span jaard. Getrouwd: H. W. Bodewes en E. H. Roemer G. Veenboer en C. J. F. Brantjes; D. A. Boon en V. Végess; W. J. Borst en J. M. Offenberg; J. Berkhout en C. C. Metselaar; T. van der Stroom en C. H. Endenburg; C. R. van Wil genburg en S. C. Grapendaah J. Spreeuw en C. J. Hoogeland. Geboren: z. van OA. LuntzKanis; z. van J. ReehorstSchoenmaker; z. van C. Groen Verduin; d. van E. M. KomenThomas; d. van A. M. MousWarmenhoven. Overleden: D. Förch, 45 jaar geh. met D. Mmkema, .wonende alhier. H. Breukelaar 73 jaar, wed. van A. Paarl- berg, wonende alhier. G. Reijling 77 jaar, wed, van J. H. Esser, wo nende alhier. A. Bakker, 6 maanden, d. van A. Bakker, alhier. Gr. de Vries, 78 jaar geh. met J. Honderdors alhier. Grooter werkloosheid, dat wilt U toch niet Koopt niet in den vreemde, wat 't WI3K3E U biedt. (Adv. ingez. Med.) 'Jubileum bij Het Provinciaal JZXTÊEDX'G 9 MEI 1936 Waterleiding Bedrijf. Een kwarteeuw fitter-meteropnemer. Vrijdag heeft de heer F. Zaayer, alhier zijn zilveren ambtsjubileum herdacht in dienst van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. De heer Zaayer. die thans fitter-meteropnemer eer ste klas is, trad 25 jaren geleden in dienst van de toenmalige Zaanlandsche Waterlei ding. Op het bijkantoor van het bedrijf in de Scheybeecklaan is den jubilaris een eenvou dige. maar niet minder hartelijke hulde ten deel gevallen. Dit geschiedde in tegenwoor digheid van een groot deel van het personeel. Ook de hoofdingenieur, de heer B. F. van Nie- velt was hierbij aanwezig. De directeur van het bedrijf, de heer J. van Oldenborgh achtte het een voorrecht den ju bilaris persoonlijk te kunnen toespreken, om dat hij vanwege zijn drukken werkkring niet altijd bij ambtsjubilea tegenwoordig kan zijn. Maar voor Zaayer had de directeur zich toch gaarne eenigen tijd vrij gemaakt. De directeur wees in de eerste plaats op de groote werk zaamheid en de bekwaamheid in het fitters- werk van den jubilaris. Menig angstig oogen- blik was den directeur bespaard, wanneer hij slechts wist. dat fitter Zaayer op zijn post was. Namens de provincie dankte hij den ju bilaris, die bij zijn superieuren zeer hoog staat aangeschreven en hij sprak daarbij den wensch uit. dat de heer Zaayer nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zou mogen geven. Tenslotte overhandigde de directeur den jubilaris een geschenk in geld, met ver zoek zich daarvoor een blijvende herinnering aan dezen dag te willen aanschaffen. Mevr. Zaayer had een prachtige tuil rozen in ont vangst te nemen. Namens het personeel voerde het districts hoofd, de heer Docen het woord. Hij schetste den jubilaris als een ambtenaar, waarvan men veel had geleerd en die nog steeds als een bekwaam vakman zijn diensten aan het bedrijf geeft. Het spreekwoordelijk gezegde van den jubilaris „het is toch voor een an der" had spreker, toen hij dit voor het eerst hoorde, verkeerd beoordeeld, want de ver richte herstellingen waren juist beter, dan ooit te voren. De heer Docen bood den jubilaris namens het personeel een schemerlamp aan benevens een bloemenhulde. De heer Zaayer, dankte zeer onder den in druk voor de hem gebrachte hulde. AC QARIUM VEREENIGING „KENNEMERLAND' Zooals gewoonlijk was de maandelijksche vergadering, die de acquariumvereeniging „Kennemerland" gisteravond weer in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" hield, uit stekend bezocht. Het was echter jammer, zooals de voorzitter, de heer Vermeulen in zijn openingswoord zeide, dat geen enkele dame aan de uitnoodiging om dezen avond bij te wonen, gehoor gegeven had. Het verslag van den penningmeester, de heer Maartens vermeldde bij een uitgave van f 64.37 een batig saldo van f 16.89. De heer Maters bracht namens de kas- commissie rapport uit waaruit bleek dat de boeken en bescheiden in uitstekende orde bevonden waren Den penningmeester werd hierna onder dank décharge verleend. De belangstelling voor een excursie naar Artis in Amsterdam was voldoende, zoodat deze thans is vastgesteld op 17 Mei a.s. Hierna was het woord aan Dr. Schutte uit Haarlem, die een causerie gehouden heeft, over de beginselen der werking en de moge lijkheden van de mocroscoop. Alvorens tot het eigenlijke onderwerp over te gaan behandelde spr. de geschiedenis van de microscoop door Leeuwenhoek. Eerst pas in den tijd van Pasteur en Kroch die met de microscopen hun bactriologische studies maakten begon men de waarde van derge lijke instrumenten in te zien. Het hoofd zakelijke doel van de microscopen was niet zoozeer vergrooten, dan wel verduidelijken. Men meende hier tot de gewenschte resul taten te kunnen komen, door het steeds ster ker maken der lenzen Tot op zekére hoogte gelukte dit, tot de lenzen te klein werden en het licht niet in evenredigheid toegepast kon worden. De uit vinding van de licht- condensor door de Duitscher Abben, bracht hier wel eenige verbetering in, doch tallooze moeilijkheden kwam meteen weer op. De steeds voortschrijdende techniek, aldus Dr Schutte, heeft deze evenwel grootendeels weten te overwinnen doordat zelfs de uiter mate moeilijke en evenzeer belangrijke studie over de beschouwing speciaal van een bacterie waaraan Dr. Schouten, directeur van het Christelijk Lyceum te Utrecht een groot deel van zijn leven aan heeft gewijd, na tal- looze mislukte experimenten, toch tot een schitterend eindresultaat is gebracht. Dr Schouten heeft het zelfs zoover weten te brengen, dat hij een bacterie kan verdeelen, hetgeen van groot belang geweest is voor de bacteriologie en cerelogie. Hierna kwam dr. Schutte tot de behande ling van de werking der microscoop en de verschillende onderdeelen. Deze werden uit voerig besproken, verduidelijkt door teeke- ningen. Na de pauze, waarin een vischverloting ge houden werd, liet dr Schutte, door zijn mi croscopen, diverse waterplanten en visschen zien. Ook hierbij gaf dr. Schutte interessante bijzonderheden, die door de aanwezigen zonder uitzondering met algemeene aandacht gevolgd werden. De avond werd besloten met geanimeerde discussies over het acquariumwerk in het al gemeen. Laatste cursusavond Jongeren Vredes Actie. De vooruitzichten van de Vredesbeweging;. Op den zesden en tevens laatsten avond van den cursus over ..Oorlogsoorzaken'" van de Jongeren Vredes Actie, heeft de leider van dezen cursus, de heer H. van Wijk. een voor dracht gehouden over de „Vooruitzichten van de vredesbeweging". Om te beginnen maakte spr. de opmerking, dat we moeten onder scheiden t.usschen datgene wat werkelijk gebeurei-. gaat, en datgene, wat zou moeten gebeuren. Speciaal voor een onderwerp, als wat thans besproken zal worden, is dat van belang. Tot zijn onderwerp komend besprak de heer Van Wijk eerst de situatie van de vre desbeweging, speciaal in Nederland. De vre desbeweging in Nederland draagt het karak ter van een correctie op de officieele regee- ringspolitiek, dit in tegenstelling tot bijvoor beeld een land als Spanje, waar de verschil lende arbeidersgroepeeringen vrijwel uitslui tend machtspolitiek uitoefenen. De oorzaak van dit verschijnsel kan in verschillende om standigheden gezocht worden. Onder ..vrede" verstaat men in Nederland vrij algemeen slechts het „laat ons met rust". Men voert zoogenaamde neutraliteitspolitiek, uitgaande van het beginsel „houden wat we hebben", een politiek die steeds zeer voordeelig is geweest voor de O.W.'ers. De vredesbeweging heeft over het algemeen niet verder gedacht dan tot voover. Men veronderstelde, dat men al leen maar een zekere drang op de regeering behoefde uit te oefenen om tot dit resultaat te komen. Het is de periode van de petitionne mentsactie Men gaat niet af op eigen kracht. Volgens spr. loopt deze periode thans, al thans maatschappelijk, ten einde. Allerlei re denen dwingen op het oogenblik tot de con clusie, dat de wereld slechts dan anders kan gaan wanneer de anti-militairisten zorgen de macht ha handen te hebben. Er zijn verschillende veranderingen voorge vallen. Deze demonstreeren zich in het optre den van den heer Colijn. Sedert dien is de Neaerlandsche internationale politiek sterk pro-Engelsch. Spr. demonstreerde dit aan de hand van verschillende gebeurtenissen uit te internationale politiek, bijvoorbeeld te G^- nève. Een gevolg hiervan is echter, dat Nederland niet neutraal kan blijven. Deze politiek moet leiden tot partijkeus, maar dan is men ook bij een oorlog betrokken. Hierdoor zullen zich volgens spr. ook veranderingen in de vredesbeweging voordoen. Zij zal zelf richt lijnen moeten gaan uitstippelen voor de in ternationale politiek, iets wat zelfs de politieke partijen momenteel niet doen, althans niet scherp en duidelijk. Wordt dit reeds anders? Nee. volgens spr., maar het moét. Er zijn wel reeds veranderin gen in de vredesbeweging waar te nemen. Ten eerste organisatorisch. Verschillende be wegingen worden geleidelijk hechter gebon den, terwijl er ook enkele fusies en reorgani saties in die* richting gaan. Vervolgens zijn er ook innerlijk verande ringen. Er zijn nieuwe problemen naar voren gekomen, en wel ten eerste de vraag van de massa. Men is de massapsychologie gaan bestudee- ren, wat spr. een weg naar de realiteit noem de. Ten tweede is er de vraag van de maat schappij, die de anti-militairistische bewe ging in zijn politiek moet betrekken. Men is tot de ontdekking gekomen, dat bijv. de vraag van de oorlogsindustrie betrekking heeft op de heele maatschappij. Ten derde het probleem van de macht. Vol gens spr. staat men hier nog geheel aan het begin, terwijl dit toch het radicale punt is, waar alles op uitloopt. Spr. zeide, dat het gaat om de genezing van de maatschappij en dat daarvoor de macht noodzakelijk is. Macht is het weten, dat in een bepaald geval moet worden gedaan. Hierna volgde nog een nabespreking. In de ledenvergadering die aan dezen cursusavond vooraf ging werd o.a. een nieuwe secretaris benoemd. Het secretariaat der afdeeling is thans gevestigd Verlengde Groenelaan 16. STEDENWEDSTRIJD VAN D.O.K. De Krachtsportvereeniging D.O.K. heeft haar zustervereeniging te Deventer uitgenoo- digd voor een stedenwedstrijd. die op Zater dag 10 Juli alhier zou gehouden moeten wor den. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE GEHEELONTHOUDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Alge- fceenen Nederlandschen Geheelonthouders- bond heeft gisteravond een goed bezochte ledenvergadering gehouden. Besloten werd, dat de afdeeling op Zondag 14 Juni aan de sterrit te Beekbergen zal deelnemen. Van het bestuur van de Geheelonthouders kinderclub „Kindergeluk" was een verzoek ingekomen om in samenwerking met de A. N. G. O. B. voor de kinderen uitstapjes t« organiseeren. Voor dit doel werd een commissie gevormd, waarin als afgevaardigden van de A.N.G.03. zitting zullen nemen de heeren H. Toebes en P. Veth. Tenslotte werden uitvoerige besprekingen gevoerd over de as. A.N.G.O.B.-bazar. De voorzitter van het bazar-comité sprak reeds nu een woord van dank tot de leden voor hun groote hulpvaardigheid bij de voor bereidende wekzaamheden. /iJEEP/ TJMNCINl HOLLAND-AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 4 v. Pto. Arenas (C. R.) Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 6 v. N.-Westminister. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 5 te San Fran cisco. Nebraska, Rott. li. Vancouver 7 (1.20 n.m.) 63 mijl Z.O. van Land's End. Leerdam, Philad. n. Rott. 7 (n.m.) 240 mijl V. Scilly. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 7 van Shanghai. Serooskerk (uitr.) 7 van Algiers. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Vlaard. n. Bagnoli p. 7 Dungeness. Vredenburg, 8 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Vlaardingen, 8 v. Narvik te Vlaard. Stad Amsterdam 7 v. Tyne n. Oxelosund. Stad Haarlem, 8 v. Pto. Ferrajo n. Melilla. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 7 (8.30 v.m. 110 mijl Z. W. van Niton. Springfontein .(thuisr.). 8 y. Lor. Marques. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) 8 van Sapele. Amstelkerk (thuisr.) 8 te Freetown. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ajax, 7 van Lissabon n. Setubal. Amsterdam, 8 v. Rott. te Amst. Berenice, 7 v. Kopenhagen n. Amst. Bodegraven, Amst. n. Chili p. 7 Beachy Head. Crijnssen, 7 v. Curacao n. Pto Cabello. Hercules. 8 v. Amsterdam te Hamburg. Ulysses, 7 v. Bourgas n. Varna. Venezuela, Amst. n. W. -Indië p. 7 Fayal. Vesta, 7 v. Lissabon n. Amsterdam. Alkmaar, 6 v. Valparaiso n. Corral. Irene, Pto. Barrios n. Amst. 7 (10.51 v.m.) 160 mijl WZW. van Land's End. Flora, 8 van N-York n. Port-au-Prince. Oberon, 8 v. Rott. n. Barcelona. Oranje Nassau, 8 v. Amst. n. W.-Indië. Vulcanus, 8 v. Amst. n. Rott. Saturnus, 8 v. Amst. n. La Guayra. Irene, Pto Barrios n. Amst. 8 (12 midd.) in het Eng. kanaal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 7 v. Amst. te Hamburg. Eemland (uitr.) p. 7 Dungeness. Amstelland (thuisr.) 6 te Santos NEDERL ,-IND TANKSTOOMPOOT-MIJ Agatha, 5 v. Haiphong n. Singapore. Agnita, 9 te Curacao ver. n. Houston. Angelina, 5 v. Saigon naar Pladjoe. Mirza, 7 te Curasao verw. naar Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) p. 8 Perim. Kota Nopan (uitr.) 8 te Marseille. Dempo (thuisr.) 8 v. Port Said. Kota Tjandi (uitr.) 8 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) p. 7 Madeira, 13 verw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 8 v. Southampton. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 7 te Co lombo. Madoera (uitr.) p. 7 Gibraltar. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 7 Ouessant. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 8 v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Hector, Japan n. Rott. 7 v. Marseille. Pyrrhus, Batavia n. Amst. p. 8 Perim. Dolius, 8 v. Batavia te Hamburg. Kisander, 8 v. Batavia te Hamburg. Benrinnes, Otaru, n. Rott. 8 te Penang. City of Bristol, Japan n. Rott. 6 v. Penang. Protesilaus, Rott. n. Dairen 8 v. Shanghai. Benmacdhui, Otaru, n. Rott. via Londen 7 (8.28 v.m.) 25 mijl Z.W. van Niton. Benlawers, Kohsichang n. Rott. via Huil, p. 7 (8.13 v.m.) Royal Sovereign-lichtschip. Diomed, Japan n. Rotterdam via Londen 6 te Portland (D.) Flintshire, Japan n. Rott. via Londen 7 (10.54 v.m.) 80 mijl Z.W. v. Niton. Glengarry. Dairen n. Rott. p. 7 Perim. Alcinous, Liverpool n. Java 6 v. Padang. Gleniffer, Japan n. Rott. 6 v. Singapore. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Atland" arri veerde van Oxelösund aan het Hooghovenbe- drijf met een lading ijzererts. AANGEKOMEN. 7 Mei: Dollard m.s. Londen Hontestroom sa. Londen Else Hugo Stinnes XV s.s. Gdynia. 8 Mei: Amsterdam s.s. Chili Escaut m.s. Rotterdam Hilversum s.s. Rosario Atland s.s. Oxelösund Corvrie m.s. Curacao VERTROKKEN. 7 Mei: Manoeran s.s. Noordzee Noravind m.s. St. Kitts (v.o.) Tringa s.s. Liverpool Tankfahrt II m.s. Bremen Oberon s.s. Middell. Zee 8 Mei: Oranje Nassau s.s. West Indië Budeny s.s. Spitsbergen Escaut m.s. Parijs, Fransche vischkotter vermist? De Fransche vischkotter „Marinette Mar- got". welke 16 April jJ. van Douamenez naar zee vertrok om bij Ouessant te gaan visschen, is tot heden nog niet teruggekeerd, zoodat men het ergste vreest. Er waren 18 opvarenden aan boord Door een vliegmachine gerapporteerd! In vroeger jaren was het gewoonte dat de stoomschepen bij binnenkomst de door hen ge passeerde zeilschepen rapporteerden. Later werd het al anders doordat de stoomschepen geen binnenkomst meer behoefden af te wach ten, doch door middel van de radio meldden als een zeilschip gepraaid was. Dezer dagen rapporteerde de „Graf Zeppe lin" op zijn thuisreis, de Finsche zeilschepen „Archibald Russell" en „Moshulu", welke van Australië met graan naar Europa onderweg zijn, te hebben gepraaid. Dit is de eerste maal in de geschiedenis van de scheepvaart dat een praaibericht wordt af gegeven door een vliegmachine. Schade hersteld. Het Britsche stoomschip „Port Curtis", het welk ongeveer drie maanden geleden van Tol- lesbury te Amsterdam arriveerde, heeft een belangrijke reparatie aan het schip zelf en de machines ondergaan bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. Eerst Donderdag morgen vertrok het schip naar de Noordzee voor het houden van een proeftocht. Nadat deze was geslaagd heeft het schip direct d* reis naar Newcastle voortgezet.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5