IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: HEEMSKERK Opheffing Crisis-Comité. Onderscheidingen uitgereikt. Vrijdagavond had ten Raadhuize een bij eenkomst plaats van het voltallig Crisis- Comité bij gelegenheid van de opheffing hier van, als onderdeel van het Nat. Crisis-Comité De Raadzaal was voor deze gelegenheid in feestgewaad gestoken. De voorzitter, burge meester W. M. J. A. Vreugde opent de ver gadering en heet allen hartelijk welkom. Spreker deelt mede, dat het in de bedoeling ligt om na het vele werk. dat het Comité ver zet heeft-, dezen avond eens aan iets anders te besteden. Toen spreker 5 jaar geleden op een aantal ingezetenen een beroep deed om in het Crisis-Comité zitting te nemen, was dit niet tevergeefs. Van de 11 leden waaruit het Comité toen bestond, hebben nu nog zitting. Spreker brengt dank. op de eerste plaats aan dit 5 tal, maar ook aan hen die zich inmiddels hebben moeten terugtrekken en de leden, die de ouden hebben vervangen. Door de opheffing van het Nationaal Cri sis-Comité komt ook het plaatselijk Crisis comité als zoodanig te vervallen. Binnenkort hoopt spreker de leden echter weer bijeen te roepen om het zoo vruchtbare en mooie werk in een eenigszins anderen vorm voort te zetten. De buitengewone activiteit van verschil lende leden is ook in Den Haag niet onbe kend gebleven. Het is spreker een genoegen namens HK.H. Prinses Juliana op voor dracht van den Minister van Sociale Zaken aan de 5 leden, die van het begin af zitting hadden de herinneringspenning in goud van het Nationaal Crisis-Comité te kunnen aan bieden. Allereerst aan den heer Ds. J. IJzerman, den kanselier wiens wijs beleid veel tot een vlot verloop der zaken heeft bijgedragen. Aan mej. M. de Wit. de schakel tusschen het be stuur en publiek en de afzonderlijke leden. Vervolgens aan den heer A. Th. Zuurbier, de man van Steun A zoowel als van Steun B. Aan den secretaris van het Comité, den heer H. J. M. Bergfeld, die steeds actief was als man der administratie. Spreker dankt nogmaals allen en spreekt de hoop uit dat allen in de naaste toekomst wederom bereid, zullen worden gevonden om het mooie werk zij het dan ook wellicht in een anderen vorm of onder een anderen naam verder voort te zetten. Hierna was het woord aan den secretaris den heer Bergfeld. die aan den burgemeester op zijn beurt de gouden herinneringspenning uitreikte, hem eveneens dank zegde en de hoop uitsprak, dat de hechte samenwerking tusschen de leden en bestuur zou voortduren tot in lengte van dagen. Ook Ds. IJzerman en de heer Zuurbier spraken hun dank uit jegens den voorzitter en wezen op de prettige samenwerking in het bestuur en onder de leden. Gememoreerd weid nog dat in de 5 jaren van het bestaan meer dan f 5000 aan geld en meer dan f 10.000 aan goederen enz. wa ren gedistribueerd. De vergadering besloot aan H.K.H. Prinses Juliana een telegram van hulde en dank te zenden. Hiermede sloot het officieele gedeelte. VOETBAL. De voor Zondae 10 Mei vastgestelde ne derlaagwedstrijd A. D. O.D. O. S. S. gaa niet door, omdat door den bond voor D. O. S S. is vastgesteld een bekerwedstrijd tegen St. Martinus. Thans is voor A. D. O. vastgesteld op 10 Mei; A. D. O.—V. V. E. uit Wijk a. Zee. idat onlangs schade aan de voorsteven bekwam ten gevolge van de aanvaring met het Neder- landsche stoomschip ,,Alcor", heeft deze schade te Amsterdam hersteld en vertrok Donderdag avond naar de Noordzee voor het houden van een proeftocht. BEVERWIJK CASTRICUM R.K. VROUWENBOND. De R.K. Vrouwenbond vergaderde in de zaal ran W. Th. Beentjes. De geestelijke adviseur kapelaan Hoek hield voor een goed gevulde zaal een lezing. Bijna alle aanwezigen gaven zich op deel te nemen aan de Bedevaart O.L.V. ter Nood te Heiloo op a.s. Woensdag". Daarna volgde een bespreking over deelneming aan een tocht naar de H. Landstichting te Nij megen. Ongeveer 40 gaven zich op. TUINBOUWVEREENIGING ONS BELANG. Veiling van Vrijdag 8 Mei. Witlof per K.G. 2—11 ets. Prei per bos l'/>3 ets. Rabarber per bos 13 ets. Selderie per bos 33/2 ct. Radijs per bos V/22 ets. Spinazie per kist 16—37 ets. Sla I per kist 39—76 ets. (12 stuks). Sla II per kist 2233 ets (25 stuks). Aardbeien per doosje 2024 ets. DE AANVARING VAN DE „ZEEHOND" EN DE „ODDVAR 2". De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de aanvaring van het stoomvisschersvaartuig „Zeehond" IJM. 70 met het Noorsche stoomschip „Oddvar 2" in het Zuiderbuitenkanaal bij den toegang tot de visschershaven te IJmuiden. De raad is van oordeel, dat deze aanvaring, die gelukkig geen ernstige schade heeft ver oorzaakt, hieraan is toe te schrijven, dat de kapitein van de trawler te laat op de na derende „Oddvaa- 2" heeft gelet, waarbij sprake is van een niet te verontschuldigen onattentie van den kapitein van eerstge noemd schip. Op de gedragingen van de „Oddvar 2" heeft de raad geen aanmerkingen. IJSSALON „FRIESCO". Hedenmiddag heeft, in perceel Zeeweg 99, de opening plaats van de ijssalon „Friesco". Liefhebbers van een ijsco kunnen hier terecht. De smaak dien men eischt, hetzij vanille, ma rasquin, sinaasappel of anderszins, wordt hier den kooper voorgezet. Wat de bereiding be treft, dit geschiedt machinaal in gesloten bussen. De meest mogelijke hygiëne wordt hierbij betracht. Wat de salon betreft, ook hier is alles keurig ingericht; zij biedt den bezoe kers een gezellig zitje, waar men rustig van een portie van deze verfrisschende lekkernij kan genieten. Weer in de vaart. Het Fransche luxe passagiersschip „Nor- mandië", heeft, na zes maanden buiten dienst te zijn geweest, dezer dagen wederom de reis naar de Vereenigde Staten aanvaard. Vlootuitbreiding. Op de werf „De Schelde" te Vlissingen is het voor rekening van de Bataafsche Petroleum Mij. te 'sGravenhage gebouwde tank-motor schip „Erinna" met goed gevolg te water ge laten. Proeftocht. Het Nederlandsche motorschip „ManoeranV De stand der werkloosheid. De eerste opgave van den stand der werk loosheid van Groot-Bevex-wijk gaf als goed begin een daling te zien. Bij den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden in totaal 1134 werkloozen ingeschreven tegen 1176 in de laatste opgave. Beverwijk telde aan het einde dezer week 1008 werkloozen (Beverwijk en Wijk aan Duin vorige week 1039) en Heesmkerk 126 (131). COLLECTE VOOR DE WERKLOOZEN- ZORG. Het plaatselijk comité van de Centrale voor Werkloozenzorg deelt ons mede, dat de totale opbrengst van de Collecte voor Jong Holland met de nagekomen giften een bedrag van 166.80 heeft opgeleverd. Tevens verzocht het comité er de aandacht van jeugdige werkloozen van 17 tot en met 24 jaar van protestansch-Christelijke be ginsel op te willen vestigen, dat de mogelijk heid bestaat om uitgezonden te worden naar het Werkkamp „Gooiland", gelegen bij Bus- sum in een prachtige omgeving. Zij kunnen zich voor deze uitzending aanmelden bij de comitéleden L. Baas, Adrichemstraat 37, J. v. Someren, Boeweg 45 en W. van Zalinge, Noor derwij kweg 50 DE STOPZETTING VAN DE SIGAREN FABRIEK. In verband met het verleenen van een voor- loopige surceance van betaling door de Haar- lemsche Rechtbank aan de N.V. Sigarenfabriek voorheen Gebr. Majoir vernemen wij, dat de vergadering van crediteuren op 26 Septem ber in het Paleis van Justitie te Haai'lem zal worden gehouden. In deze bijeenkomst zal over het al of niet verleenen van de definitieve surceance van betaling worden beslist. De bewindvoerder, Mr. Deenik en Mr. Bij voet, die de surceance heeft aangevraagd, als mede de heer W. van Dok voeren thans onder handelingen, om het bedrijf weer op gang te krijgen. In de eerste plaats moet daarvoor de medewerking van de regeering verkregen wor den. De vordering van de regeering wegens tabaksbelasting is namelijk preferent en uit dien hoofde kan zij op de voorraden tabak en sigaren beslag leggen. Met deze voorraden zou men kunnen gaan wei-ken, maar dan zou de opbrengst niet voor het bedrijf, maar voor het Rijk zijn. Een oplossing zou dat dus niet brengen. Iillinilll!llilll!ll!ll!lliiil!ll:lll:ll'll!lii:ll:li!!ll:ill!ll:llli Geen zorgen behoeft U te hebben om Uw wasch goed in orde te hebben. Zend Uw wasch naar de IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting SNELLIUSSTRAAT 38 TELEF. 4371. (Adv. Ingez. MedJ MARKTBERICHTEN. Noteering van 8 Mei 1936. Spinazie per kist f 0.160.30 Postelein per kist f 0.500.70 Raapstelen 100 bos f 1 Radijs, 100 bos f 1.50 Wortelen per K.G. f 0.06—0.16 Bieten, per zak f 1.75 Komkommers, per 100 f 814 Asperges, per bos wit f 0.180 35 Aardappelen, klei per K.G. f 0.03 Vz—0.05 Vz Bloemkool per 100 f 816 Uien, per K.G. f 0.05 Prei, per bos f 0.040.08 Sla, per 100 krop f 26.50 Rabarber, per 100 bos f 3—5 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.04 Aardbeien per schotel f 0.20—0.30 Brusselsch lof per K.G. f 0.160.24 Andijvie per kist f 0.250.65 DE WANDELTOCHT VAN VOORTREKKERS". ,DE A.s. Zondag zal de wandelmarsch over 30 K.M. worden gehouden, georganiseerd door de Wandelsportvereeniging „De Voortrekkers" alhier. De start is Zondagmorgen 10 uur bij Hotel „Oud Meerenstein", alhier. Voor dezen tocht, waarvoor onder de wan delaars zeer groote belangstelling bestaat, is een mooi pacours ontworpen, dat door de mooiste gedeelten van Kennemerland voert. De wandelaars volgens dezen weg: Breestraat, Velserweg, Pont, Meervlietstraat, Driehuizerkerkweg, Velserbeék, Verloren van Themaatlaan, Cederstraat, Velserduinweg, Wijk aan Zeeërweg, Kanaal, Sluizen, Hoflaan, Noorderlaan, Groote Hout- of Koningsweg, Nieuwe Straatweg, Van Ogtropweg (Rust te Wijk aan Zee), Zwaanstraat, Voorstraat, Ver lengde Voorstraat,Zeeweg, Creutzberglaan, Tulpenlaan, Zandweg, Voorweg, Streng, Kleine Houtweg, Rijksweg, Marquettelaan, Deutz- straat, G. de Renessestraat, Raadhuisplein, Gerard van Ossendelftstraat, Hoogdorperweg, Hoflanderweg, Rijksstraatweg, Oud-Meeren- stein. Na aankomst zullen in „Oud-Meerenstein" de prijzen woi'den uitgereikt. Schip Amstelland x) Alkmaar x) Aurora Amstelkerk Ariadne (Ned.) Breda x) Barneveld British Monarch Boskoop Bacchus Berenice Bloemfontein x) Brasil x) Caribia x) Ceres (Ned.) Costa Rica x) Cassel x) Deucalion Enggano Freiburg Grootekerk x) Ganymedes Gaasterkerk x) Heemskerk x) Halle Hercules Inhambane x) Irene (Ned.) Jagersfontein x) Oldebarneveld x) Johan de Witt x) Jaarstroom Kyphissia Kattegat x) Myrmidon x) Montferland x) Macgregor Laird Merope Newbury Orion (Ned.) Peisander x) Polyphemus x> Poelau Roebiah x) Pyrrhus x) Polydorus Patricia Poelau Laut x) Poelau Tello x) Perseus (Ned.) Simaloer x) Stella (Ned.) Strix x) Simon Bolivar x) Supetar Sesostris Syr a Springfontein x) Stuyvesant galland x) Setas Taj an doen x) Tarakan x) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Wilbo Waterland (Ned.) x).. verm, aankomst Laatste bericht Buenos Aires Chili. Midd. Zee West Afrika West Indië 29 Mei 20 Mei 23 Mei 6 Mei te Santos. 6 Mei van Valparaiso. 7 Mei van Palermo. 8 Mei te Freetown. 2 Mei van Pto Barrios. Chili Chili Rosario Chili Alexandrië Danzig Zuid Afrika Port Arthur 13 Mei 14 Mei 10 Mei 19 Mei 6 Mei te Antwerpen. 26 April van Curagao. 27 April van St. Vincent. 6 Mei van Arica. 7 Mei van Gibraltar. 7 Mei van Kopenhagen. 6 Mei van Dar es Salaam. 29 April vertrokken. Pto Barrios Bourgas Ha mburg Tjilatjap 17 Mei 29 Mei 10 Mei 25 Juni 6 Mei van Barbados. 7 Mei te Izmir. 9 Mei vertrokken. 1 Mei vertrokken. Midd. Zee 10 Mei 8 Mei van Ouessant. Batavia 2 Juni 4 Mei van Sabang. Ned. Indië 13 Juni 6 Mei te Colombo. Japan Alexandrië Japan 14 Mei 3 Mei van Aden. 8 Mei te Lissabon. 7 Mei van Shanghai. Zuid Afrika Ned. Indië Hamburg 1 Juni 10 Mei 4 Mei van Port Sudan. 7 Mei van Perim. 9 Mei vertrokken. Buenos Aires West Indië 14 Mei 9 Mei 17 April vertrokken. 7 Mei van Land's End. Zuid Afrika Batavia Batavia. West Afrika 17 Mei 12 Mei 3 Juni vertr. 16 Mei van Hamburg. 8 Mei van Algiers. 6 Mei vertrokken. 8 Mei van Sapele. Mexico Houston 10 Mei 10 Mei 28 April van Port of Spain. 22 April vertrokken. Batavia Buenos Aires West Afrika Gdynia 21 Mei 15 Mei 9 Mei 5 Mei van Perim. 25 April van Rio Janeiro. 6 Mei te Havre, in lading. Rangoon 3 Mei vertrokken. Alexandrië 2 Mei van Beyrouth. Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia West Indië Batavia Hamburg Oporto 26 Mei 10 Mei 31 Mei 4 Juni 10 Mei 11 Mei 7 Mei te Hamburg. 27 April van Padang. 7 Mei van Ouessant. 1 Mei van Colombo. 6 Mei van Belawan. 26 April van Trinidad. in lading, in lading. 7 Mei van Vigo. Batavia Alexandrië Constantza Barbados. Santa Fé Tampico West Indië Zuid Afrika West Indië Hamburg Fowey 12 Mei 15 Mei 13 Mei 11 Mei 12 Juni 30 Mei 29 Mei 20 Mei 17 Mei 10 Mei 6 Mei van Gibraltar. 7 Mei van Gibraltar. 6 Mei van Gibraltar. 5 Mei van Flores. vertrekt 11 Mei. 9 Mei van Pto Barrios. 9 Mei van La Guayra. 7 Mei te Lor. Marquez. 4 Mei van Paramaribo. vertrekt 16 Mei. 7 Mei vertrokken. Batavia Batavia Stettin 30 Mei 12 Mei 3 Mei van Sabang. in lading. 9 Mei vertrokken. Bourgas Valencia 12 Mei 8 Mei te Varna. 7 Mei van Lissabon. Londen Buenos Aires 9 Mei 12 Juni 4 Mei uitgeklaard, vertrekt 15 Mei. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. GRIEKENLAND—ARGENTINIë Uit Athene: Vrijdag is te Athene de wed strijd tusschen het Grieksche en het Argen- tijnsche Daviscup-team begonnen voor de tweede ronde van de Europeesehe zone. De stand na dezen eersten dag is 11. De wed strijd werd bijgewoond door den Griekschen koning George. Heden wordt het dubbelspel gespeeld. HELEN JACOBS ZIEK. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Atland pxelösund Helen Jacobs. Uit Weenen: Amerika's tenniskampioene Helen Jacobs is tijdens de internationale wed strijden van Oostenrijk ernstig ziek geworden. Zij heeft van de verdere deelneming aan de wedstrijden te Weerien moeten afzien en zich onder doktersbehandeling gesteld. Het ziet er naar uit, dat zij vooreerst niet in wedstrij den zal kunnen uitkomen. HOCKEY. DuitschlandNederland. Zondag a.s. wordt te Hannover de belang rijke interland-hockey-wedstrijd Duitsch land-Nederland gespeeld. Deze wedstrijd wordt zoowel in Duitschland als in ons land met bijzondere interesse tege moet gezien. De algemeene verwachting is, dat Duitschland zal winnen. De Duitschers hebben intensief getraind en werkelijk na veel proefnemingen een team op gebouwd, dat als het sterkste van het conti nent mag worden beschouwd. Zelfs tegen Engeland bevocht Duitschland (in Birmingham nog wel) een 22 gelijk spel. Sedert dien moet het team nog meer in sterkte zijn toegenomen. Het Nederlandsche elftal is bezig, weer te herstellen. De intensieve training van de laat ste jaren mag doen vermoeden, dat de hockey- malaise spoedig zal gaan verdwijnen. De Hollandsche hockey'ers weten, dat van het sterke Duitschland niet gemakkelijk ge wonnen kan worden, maar het is meer voorge komen, dat een kanslooze wedstrijd een zege bracht. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. Duitschland 12 7 3 2 17 37—14 Nederland 12 2 3 7 7 14—57 Een wedstrijd met vele mogelijkheedn wacht dus in Hannover; er zal fel gestreden worden; spannend en technisch hoogstaand hockey zal te genieten zijn. De opstelling van de elftallen is: Duitschland Warnholz, Kemmer, Zander, Peter, Keiler, Schmalix, Huffmann, Mehlitz, Weiss, Hamel, Messner. Nederland Heybroeok, Schnitzel", v. d. Berg, Sparenberg, J. v. d. Hagen, v. Lierop, H. de Looper, C. v. d. Hagen, Tresling, De Waal, J. de Looper. Een radio-reportage van het tweede gedeel te van den wedstrijd wordt gegeven over den zender Hamburg (331,9 Meter) van 4.05 4.40 uur. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE. Uit Mnhlhouse: De wereldkampioenschap pen libre werden Vrijdag voortgezet. Onze landgenoot Van Vliet speelde slechts één partij, nl. tegen den Spanjaard Butron. Van Vliet was er ditmaal niet zoo goed in; hoe wel hij een met een behoorlijk moyenne, nl. 47.83, speelde, verloor hij met groot ver schil. De resultaten van Vrijdag waren: Domingo 500 7 473 71.42 Loeb 44 7 26 6.14 Ferraz 500 5 425 100.— Baltus 124 5 107 24.80 Butron 500 26 381 19.23 Joachim 236 26 169 6.50 Cote 500 15 293 33.33 Dechner 500 15 176 33.33 Domingo 87 11 48 7.90 Joachim 500 11 367 45 45 Baltus 338 12 173 28.16 Cote 500 12 186 41.66 Butron 500 6 470 83.33 Van Vliet 287 6 131 47.83 Galmlich 395 11 290 35.90 Ferraz 500 11 481 35.45 erts OM DEN „NOBELS-BEKER". De wedstrijden om den „NobeLs-beker", die in het lokaal van „D. E. S." gehouden worden aan de Groote Markt te Haarlem, zijn Vrijdag avond voortgezet. Het tweede team van .Excelsior" uit Velsen Noord was op bezoek. Het resultaat luidt als volgt: (De spelers van „Excelsior" zijn eerst genoemd). H. Lamers— J. Vlieg 93150; GelmerthuisH. Tuninga 67—100: Peek—Out 53—75; v. d. Welle—L. Vlug 10083; Gelmerthuis (invaller)Out 65—90; PeekH. Tuninga 72—80. De uitslag was als volgt: „Excelsior" 640 en „D. E. S." 80. De totaal stand was nu: „Excelsior" 1091 en^ ZATERDAG 9 MEI 193,5 „D. E. S." 1255 caramboles, zoodat „Excelsit*» een verlies leed van 164 punten. Dinsdag „Vriendenkring" uit Haarlem haar kansel wagen. SCHAKEN. De tweekamp Spielmann- v. d. Bosch. Van den Boosch verliest de vierde Partij. Vrijdagavond werd te Delft de vierde part» van dezen tweekamp gespeeld. Aan de N r Ct. ontleenen we hierover het volgende- De opening was een Grünfeldverdedigine door wit. Spielmann, bestreden met het Bot. winikwapen. Van den Bosch volgde ongeveer de taktiek, die Al?echin in de vierde partij van den kamp om het wereldkampioenschap te<*en dr. Euwe volgde, maar evenmin als Aljechin tegen Euwe, kreeg hij er tegen Spielmann goed spel mede. De leiding was steeds aan Spielmann's kant Geleidelijk werd de positie voor v. d. Bosch slechter. Tenslotte moest hij de kwaliteit in. boeten en verloor weinig zetten daarna de partij. De stand is thans: Spielman 23/2, Jhr, Van den Bosch lJ/2 p. AANBESTEDING. De uitslag der. gehouden aanbesteding van het verf werk voor de Woningstichting „Luctor et Emergo", op Dinsdag 5 Mei 1936, des avonds 8 uur, is als volgt: J. J. Monné, Haarlem B. v. d. Veen Co., Amsterdam J. E. K. de Lugt, Haarlem J. Kraakman, Haarlem H. Tuin en L. v. Duivenbode, Haarlem P. Essenius, Haarlem P. H. v. d. Bos Zonen, Haarlem L. C. v. d. Voort Z11., Leiden L. Menning, Wassenaar Garstenveld en v. d. Graaf, IJmuiden J. M. J. Bollinger, Baarn J. D. Kerkhoven, Baarn De gunning volgt later. f 1900 1495 1395 1357 1350 1242 820 780 C. A. SWAALF - TELEFOON 23165 GRAFSTEENEN SANTPOORT - HAGELINGERWEG 173A (Adv. Ingez. Med.) BURGELIJKE STAND VELSEN Bevallen: C. CapelPanbakker, d., Anemo- nenstraat 17, Santpoort; B. Dijkhuizen—de Winter, z., Kon. Wilhelminakade 23, IJmui den; E. WentGoedkoop, z„ Brederoodsche- weg 104, Santpoort; C. A. de Jong—Ruijter, d., Pelsstraat 101, Velsen N.; I. T. Walsmit—Ver beek, z., Walravenstraat 3, Velsen N.; J. Vlot— de Graaf, z., Cederstraat 13, IJmuiden; I. J. Schinkel—Strijland, z., Burg. Enschedélaan 5, Santpoort; M. GijsGroen, d., Zeeweg 201, IJmuiden. Overleden: H. Tervoort, 20 mnd., dochter van L. Tervoort, Driehuizerkerkweg 48, Vel sen; J. Plevier, 80 jaar, wedn. van K. K. Asma, Hoofdstraat 107, Santpoort; H. Plug, 76 jaar, wedn. van M. Dijkhuizen, Evertsenstraat 19, IJmuiden. Ondertrouwd: N. Hollenberg en M. Visser, Jb. v. Heemskerkstraat 79, IJmuiden, Tuin- derstraat 106, IJmuiden; J. A. van der Pol en E. C. van den Braber, Vleetstraat 3, IJmuiden, v. Speijkstraat 18, IJmuiden; H. H. Raspoort en G. Vellema, Casembr.zijstr. 16, IJmuiden, Groeneweg 60, IJmuiden. Gehuwd: G. A. Huyboom en C. Jansen, Vel serduinweg 290, IJmuiden; P. B. Munter eri D. v. d. Vis, Beverwijk, Groenelaan 21, C. van Gerven en H. H. van der Hoofd, Tusschenbeeks weg 46, IJmuiden; A. P. Heilig en N. Schoon, Hagelingerweg 63, Santpoort; A. G. J. de Wolf en J. M. Roodenburg, Amsterdam; J. de Boer en A. E. den Adel, Wijkerstraatweg 43, Vel sen (N.)J. W. Rom en B. Aukema, Eiland 68, IJmuiden; J. v. der Slik en Ch. C. van der End, Fr. Naereboutstraat 35, IJmuiden. HAARLEM, 8 Mei 1936. Bevallen. 5 MeiG. F. Vellekoop—Hinken, z. 6 MeiD. Kruijff—Planjer, d. J. E. Koenekoop- Kors, d. 7 MeiT. Meinsma—De Bock, z. N. Kuijper—Snippe, d. C. M. Joosten—Hijnen, d. 8 Mei: S. de VriesPankowski, d. C. M. Fon- teijneGoemaat, d. M. M. KeijerFrenaij, cl. Overleden. 7 MeiA. Boerkoel—Kerkman, 85 j., Brouwersstraat. H. W. VogelNowee, 73 jaar, Paul Krugerstraat. G. ZwartLuijt, 79 j., Hazepaterslaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 9 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. ZONDAG 10 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. Matinée: 2.30 en 5 uur: „Mijn Leopold". ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de IJmuider Apo theek, Koningsplein, welke apotheek tevens is aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. De apotheek Wijkerstraatweg 134, Velsen- Noord is morgen en in de volgende week ook' des nachts geopend. AGENDA TE HAARLEM. Heden* ZATERDAG 9 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 5.15 uur. Schouwburg Jansweg: Uitvoering zangclubjes van Cor Teves, 7.15 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Genadebrood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Muséum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Santpoort: Ledenvergadering van „De Lichthoeve", Kweekerslaan 3.30 uur. ZONDAG 10 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 11 MEI Stadsschouwburg, WilsonspleinBroadway Parade. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6