WEEKABONNEMENTEN Melk stcrM/ .1 maal daags een gTasf VERWACHT WORDENDE SCHEPEN WEERBERICHT IJMUIDEN Bij den dood van Marianne Hainisch BRIL TOONEELVEREENIGING „HET MASKER". Zaterdagavond heeft, voor een matig bezette zaal, in ,,Het Wapen van Velsen" de tooneel- vereeniging „Het Masker" een uitvoering ge geven. Opgevoerd is een blijspel in drie bedrij ven getiteld: „Mijnheer en Mevrouw". De spe lers hebben hun best gedaan maar konden, hoe zij zich onspanden, weinig contact met het publiek krijgen, van daar dat een matige bij val hun deel was. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het stuk, dat geheel zonder spanning of climax was. Vermakelijke scènes, zooals men die in een blijspel verwacht, ont braken geheel, vandaar dat de speelsters en spelers, hoe goed zij hun best deden, er niets in konden leggen. Wij hebben door „Het Mas ker" wel heel wat betere stukken zien opvoe ren. Enfin, het komende seizoen beter. „DE KENNEMER JAGERS". Vrijdagavond hield de wandelsportvereeni- ging „de Kennemer Jagers" alhier haar leden vergadering die zeer druk bezocht was. Besloten werd de inschrijving voor de a.s. Noordersluismarsch op 14 Juni van heden af open te stellen. Het parcours loopt door de schitterendste streken van Kennemerland, terwijl een prach tig uitgevoerde medaille als herinnering wordt aangeboden. Inschrijving kan geschieden bij: K. Krom, Groeneweg 45. Om de individueele wandelaars, die nog niet getraind hebben tegemoet te komen, heeft het bestuur besloten, degenen die binnen 10 dagen inschrijven gratis te laten trainen on der leiding van „de Kennemer Jagers". De eerste trainingsmarsch vindt reeds a.s. Dins dagavond plaats, om 8 uur van het Velserduin- plein af en voorts eiken Dinsdagavond. De eer ste marsch gaat over 10 K.M. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 11 MEI. 1NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI (Adv. Ingez. Med.) Tarbot per K.G. f 0.580.46. Griet per 50 K.G. f 228. Tongen per K.G. f 0.550.38. Groote schol per 50 K.G. f 17. Middelschol per 50 K.G. f 16—15. Zetschol per 50 K.G. f f 1514. Kleine schol per 50 K.G. f 142.30. Schar per 50 K.G. f 7—3.30. Tongschar per 50 K.G. f 13. Rog per 20 stuks f 83.60. Vleet per stuk f 1.80—0.50. Kleine poon per 50 K.G. f 3.300.26. Middel schel visch per 50 K.G. f 17,50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20— Z 12 50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18—9.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 25.50—9.50. Groote gullen per 50 K.G. f 85.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 106. Wijting- per 50 K.G. f 11.50—1.70. Heilbot per K.G. f 0.80—0.56. Leng per stuk f 1,250.25. Koolvisch per stuk f 0.280.10. Groote hake per 125 K.G. f 7564. Middel hake per 125 K.G. f 70—62. Klein middel hake per 50 K.G. f 2419. Kleine hake per 50 K.G. f 1110. AANGEKOMEN. 8 Mei: Maegregor Laird m.s. Freetown 9 Mei: City of Alma s.s. Tampa Astarte s.s. Rotterdam Manoeran m.s. Noordzee Wilbo ms. Londen Afon Dulair s.s. Llanelly Setas ms. Fowey Berenice s.s. Stettin 10 Mei: Poelau Roebiah m.s. Ned. Indië Irene .ss. West Indië Zeeland m.s. Mistley Leeuwarden s.s. Londen Trio m.s. Brussel Trito s.s. Plymouth Peisaander m.s. Hamburg Jamaica Merchant s.s. Londen Costa Rica s.s. Hamburg VERTROKKEN. 8 Mei: Nordstern ss.. Ipswich Amabilitas s.s. Vlissingen Ek s.s. Oslo Kuzbas s.s. Leningrad Vulcanus s.s. Valencia Hermes s.s. Middell. Zee Saturnus s.s. Puerto Barrios 9 Mei: Rhea m.s. Kopenhagen Regent s.s. Rotterdam Else H. Stinnes XV s.s. Rotterdam Juno s.s. Kopenhagen Romea m.s. Boston Euterpe s.s. Bordeaux Eurymedon m.s. Swansea Nereus s.s. Hamburg Phrontis m.s. Londen Bowling s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Rye s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Astarte s.s. Bremen Vechtstroom s.s. Huil 10 Mei: Alcor s.s. Melilla Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 41 stoomschepen, 16 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 58 schepen tegen 75 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrok ken 49 stoomschepen 23 motorschepen, 2 zee sleepbooten, 1 baggermolen en 1 onderlosser, tezamen 76 schepen tegen 73 schepen in de voorafgaande week. Uit- en naar zee passeerden in de laatste week 134 schepen of 14 schepen minder dan in de voorlaatste week. Proeftocht. Het nieuwe tank-motorschip „Macoma", dat bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam gebouwd werd, zal a.s. Woensdag voor het houden van een proeftocht naar de Noordeze vertrekken. Indien deze slaagt zal het schip direct naar Rotterdam doorgaan om aldaar verder te worden uitge rust. Verkeer Suezkanaal, In de afgeloopen maand passeerden door het Suezkanaal 490 schepen tegen 506 schepen in dezelfde maand van het vorige jaar. De ont vangsten aan kanaalgelden bedroegen in die maanden resp. 296.222 en 293.41 mill. Frs. Terug van proefreis. Het motorschip „Manoeran", dat te Amster dam verschillende herstellingen aan den motor heeft uitgevoerd en voor een technische proef reis naar de Noordzee vertrok is alhier weer teruggekeerd en naar Amsterdam doorge varen. Het schip zal a.s. Donderdag naar Engelsch- Indië vertrekken. Geen Katapult-vlietuigen meer! De Katapult-vliegtuigen, welke op de stoom' schepen „Bremen" en „Europa" van de Norddeutscher Lloyd gebruikt werden om de post na het vertrek uit en voor aankomst in een haven resp. aan en van boord te brengen,, zijn-buiten dienst gesteld. HEIN SCHILPEROORT KOMT DEMONSTREEREN. Met zeilton en waterfiets. Hein Schilperoort, in heel Nederland daarbuiten bekend door zijn avontuurlijke zeetochten, heeft, na den winter gerust te hebben, zijn „handwerk" weer opgenomen Men zal zich herinneren dat deze water rat, van huis uit een eenvoudige schipper, reeds menige avontuurlijke reis achter den rug heeft. Zoo maakte hij 11 Juni 1932 met zijn waterfiets zonder volgboot een tocht van Calais naar Dover. En op den tweeden Pink sterdag 1934 voer hij in zijn zeilton van Rot terdam de Maas af, koos in Hoek van Holland zee, en landde te Scheveningen. Niet alleen op het gladde water, maar ook op een bewogen zee heeft Schilperoort zijn tochten gemaakt. Hij doet dit niet uit liefhebberij, maar om dat hij als schipper zijn brood niet kan ver dienen en nu op deze wijze van de een of andere steun verleening afhankelijk behoeft te zijn. Hedenavond demonstraties bij de Zuidersluis. Hedenavond half zeven zal de heer Schil peroort, die met zijn „vloot" in IJmuiden is gearriveerd, een demonstratie geven in het kanaal bij den steiger van de Alkmaar Packet, nie ver de Zuidersluis. Hij zal zijn repertoire, dat vol afwisseling is, volledig ten uitvoer brengen. Ongetwijfeld zullen vele IJmuidenaren en niet alleen uit beelangstelling, maar ook uit sympathie voor dezen koeken waterrat een kijkje komen nemen en een foto koopen, die zijn broer aan den wal te koop aanbiedt. O, DIE VOORTUINTJES. De Willemsbeekweg is een van die straten In onze gemeente, waar de rijweg smal is en de voortuintjes breed zijn. In het belang van het veilig verkeer zou het beter zijn, als het andersom was. Dit bleek hedenmorgen, toen een kolenauto, komende van den Zeeweg den Willemsbeekweg inreed, juist op het oogen- blik, dat een bakfiets van den bakker v. d. B. uit de straat kwam. De bakfiets werd door de auto gggrepen, maar doordat deze langzaam reed, kon de chauffeur door tijdig te remmen, een ernstig ongeluk voorkomen. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. OPBRENGST COLLECTE VOOR DE RECLASSEERING. De opbrengst van de Zaterdag alhier ten bate van de reclasseering gehouden collecte heeft f 633 opgebracht. De opbrengst zal nog wel iets grooter zijn, omdat nog eenige uit gezette mapjes en nog eenige bussen moeten binnenkomen. In elk geval is de opbrengst grooter dan verleden jaar VERWACHTE STOOMTRAWLERS Onderstaande stoomtrawlers, de z.g. schel- vischbooten, voorzien van een (x) bevonden zich Maandagmorgen 7 uur nog in zee. Vertrekdatum: Woensdag 27 April: IJM 10fx) 49(x) Donderdag 30 April; IJM 31 (x) 177, 133, 95 (x). Vrijdag 1 Mei: IJM. 135, 72, 83, 289(x) RO 15(x) 16. Zaterdag 2 Mei: IJM 97, 114, 54(x), 46(x) Maandag 4 Mei: IJM. 161. Dinsdag 5 Mei: IJM. 15(x), 183(x),172(x), 103, 42, 196(x), RO 46 (x) 55 (X). Woensdag 6 Mei: IJM. 71 (x), 2(x), 26(x), 115(x). Donderdag 7 Mei: IJM 19(x) 37(x), Vrijdag 8 Mei: IJM. 147, 195(x) 98 (x) Zaterdag 9 Mei: IJM. 44(x). BEVERWIJK Tra wies: BESOMMINGEN. Amsterdam, IJM. 58. 580 m. f 2560. Amstelstroom. IJM. 91, 70 m. f 610, Sylvain IJM. 116, 500 M. f 1610 Uiver, IJM. 384, 335 m. f 1980. Witte Zee, IJM. 167, 250 m. f 1890 En avant, IJM. 8, 275 m. f 1950 Protinus, IJM. 85, 290 m. f 1690. IJselmond, IJM. 78, 275 m. f 1970. Loggers: KW 56 f 520, KW 3 f 280, KW 105 f 240, KW 135 f 370. KW 153 f 350, KW 44 f 240, KW 45 f 280, KW 167 f 460, KW 27 f 200, KW 154 f 350, KW 107 f 340, KW 147 f 330, KW 14 f 260, KW 149 f 260, KW 35 f 340, KW 64 f 690, KW 49 f 570, KW 40 f 320. BRAND IN EEN OPSLAGPLAATS VAN HOUTWOL. Maandagmorgen is brand ontstaan in een kelder chter het magazijn „De Duif" in de Breestraat alhier. Het vuur bleek te woeden in een partij houtwol, die in den kelder was gedeponeerd van het uitpakken van artike len. De brandweer, die spoedig met een mo- torspu-it ter plaatse was, heeft het brandje met éen straal gebluscht. De oorzaak is on bekend. J. L. LANGENDIJK t In het St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden- Oost is op 55-jarigen leeftijd overleden de heer J. L. Langendijk. De thans overledene was de laatste firmant van de zeer bekende aannemersfirma Langendijk. De heer Langendijk heeft zich op verschil lend terrein in het openbare leven bewogen. Hij was vele jaren voorzitter van de Bever wij ksche huurwaarborgvereeniging, van wel ke organisatie hij ook eenigen tijd het secre tariaat heeft waargenomen. Hij bewoog zich ook op het terrein van de liefdadigheid. Eeni ge jaren is hij voorzitter geweest van de St. Vincentiusvereeniging. Gedurende een kwart eeuw heeft hij de functie van collectant in de R.-K. kerk van de H. Agatha waargeno men. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amstelland x) Buenos Aires 29 Mei 6 Mei te Santos. Alkmaar x) Chili. 6 Mei van Valparaiso. Aurora Midd. Zee 20 Mei 7 Mei van Palermo. Amstelkerk West Afrika 8 Mei van Freetown. Ariadne (Ned.) West Indië 23 Mei 2 Mei van Pto Barrios. Astrée Caen (v. IJm.) 12 Mei 11 Mei vertrokken Breda x) Chili 6 Mei te Antwerpen. Barneveld Chili 26 April van Curacao. British Monarch Rosario 14 Mei 10 Mei te Londen. Boskoop Chili 6 Mei van Arica. Bacchus Alexandrië 14 Mei 7 Mei van Gibraltar. Bloemfontein x) Zuid Afrika 8 Mei te Mombassa. Brasil x) Port Arthur 19 Mei 29 April vertrokken. Fowey heden 8 Mei vertrokken. Caribia x) Pto Barrios 17 Mei 6 Mei van Barbados. Ceres (Ned.) Bourgas 29 Mei 7 Mei te Izmir. Cassel x) Tjilatjap 25 Juni 1 Mei vertrokken. Deucalion Midd. Zee 10 Mei 8 Mei van Ouessant. Enggano Batavia 7 Juni 8 Mei van Colombo. Freiburg Ned. Indië 13 Juni 7 Mei van Colombo. Grootekerk x) Japan 8 Mei van Port Said. Ganymedes Alexandrië 14 Mei 8 Mei te Lissabon. Gaasterkerk x) Japan 7 Mei van Shanghai. Heemskerk x) Zuid Afrika 8 Mei van Port Said. Ned. Indië 1 Juni 7 Mei van Perim. Hercules Hamburg 10 Mei 9 Mei vertrokken. Inhambane x) Buenos Aires 14 Mei 8 Mei van Madeira. Jagersfontein x) Zuid Afrika 17 Mei vertr. 16 Mei van Hamburg. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 8 Mei van Gibraltar. Johan de Witt x) Batavia. 3 Juni 8 Mei van Singapore. Jaarstroom West Afrika 8 Mei van Sapele. Kyphissïa Mexico 10 Mei 28 April van Port of Spain. Kattegat x) Houston 10 Mei 22 April vertrokken. Myrmidon x) Batavia 21 Mei 9 Mei van Port Said. Montferland x) Buenos Aires 15 Mei 8 Mei van Teneriffp. Maegregor Laird West Afrika 9 Mei 6 Mei te HiSVre. Gdynia 17 Mei 11 Mei vertrokken. Martaban Moulmein 9 Mei van Perim. Newbury Rangoon 3 Mei vertrokken. Alexandrië 2 Mei van Beyrouth. Polyphemus x) Batavia 26 Mei 8 Mei van Perim. Pyrrhus x) Batavia 31 Mei 8 Mei van Perim. Polydorus Batavia 4 Juni 6 Mei van Belawan. Patricia West Indië 10 Mei 26 April van Trinidad. Poelau Laut x) Batavia in lading. Poelau Tello x) Hamburg 16 Mei vertrekt 13 Mei. Perseus (Ned.) Oporto 11 Mei 7 Mei van Vigo. Simaloer x) Batavia 12 Mei 6 Mei van Gibraltar. Stella (Ned.) Alexandrië 15 Mei 7 Mei van Gibraltar. Strix x) Constantza 13 Mei 6 Mei van Gibraltar. Simon Bolivar x) Barbados. 11 Mei 5 Mei van Flores. Supetar Santa Fé 12 Juni 11 Mei vertrokken. Sesostris Tampico 30 Mei 9 Mei van Pto Barrios. Syra West Indië 29 Mei 11 Mei van Trinidad. Springfontein x) Zuid Afrika 9 Mei te Port Natal. Stuyvesant West Indië 20 Mei 4 Mei van Paramaribo. Salland x) Hamburg 17 Mei vertrekt 16 Mei. Taj andoen x) Batavia 30 Mei 3 Mei van Sabang. Tarakan x) Batavia in lading. Stettin 12 Mei 9 Mei vertrokken. Bourgas 10 Juni 8 Mei te Varna. Vesta (Ned.) Valencia 12 Mei 7 Mei van Lissabon. Waterland (Ned.) x) Buenos Aires 12 Juni vertrekt 15 Mei. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. OPBRENGST VAN DE RECLASSERINGS- COLLECTE. De Zaterdag alhier gehouden collecte voor het nationale reclasseeringswerk heeft in Beverwijk een bedrag van ongeveer f 300 op geleverd. DEKEN LUCASSEN OVERGEPLAATST. Naar wij vernemen heeft de bisschop van Haarlem den pastoor van de parochie van de H. Agatha alhier, tevens deken vna Bever wijk, J. M. Lucassen, benoemd tot pastoor te Amsterdam in de parochie van de H. Wil- librordus buiten de veste. Deken Lucassen is op 14 Maart 1925 wijlen deken A. Waare als -deken van Beverwijk op gevolgd. Hij is te Amsterdam geboren en was van 15 October 1921 tot 1925 pastoor geweest te Halfweg. Hij wordt thans pastoor in de zelfde parochie, waar hij in het begin van zijn priesterlijke loopbaan als kapelaan heeft gearbeid. Als opvolger van deken J. M. Lucassen is benoemd tot deken en pastoor (H. Agatha) de zeereerw. heer P. Simons, thans pastoor t-e Koog a. d. Zaan. Madame mère" van de Oosten- rijksche republiek. De vrouw, die den Moederdag in Oostenrijk invoerde. CVan onzen Weenschen corespondent.) WEENEN, Mei. Marianne Hainisch. Marianne Hainisch is heengegaan, een buitengewoon merkwaardige vrouw, die een heel belangrijke rol in de geschiedenis van de Oostenrijksche vrouwenbeweging gespeeld heeft en die er gedurende een lange, lange reeks van jaren de hoofdpersoon en de ziel van geweest is. Marianne Hainisch heeft den zeer zeker gezegenden leeftijd van zevenen negentig jaren mogen bereiken en zij heeft tot op haar laatste' dagen nog altijd een groote belangstelling getoond voor alles, wat er om haar heen gebeurde. Wanneer vrou wen in nood waren, wanneer jonge meisjes raad wilden hebben, wanneer vrouwen van welke rangen of standen ook iets wilden we ten of protectie noodig hadden, wat lag méér voor de hand dan dat zij naar de bejaarde Marianne Hainisch toestapten, in wier groote ouderwetsohe huis zij meestal wel te woord gestaan werden. Alleen in de laatste jaren moesten velen afgewezen worden of zich te vreden stellen met een paar woorden met een van Marianne's iets jongere medewerksters te kunnen wisselen, want de oude dame, die nogal hardhoorend was geworden, kon niet meer eiken dag zooveel mensehen ontvangen. Dat zou haar trouwens ook te zeer vermoeid hebben. Zij hield zich het liefste in een ach terkamer op, waar zij door de ramen in haar grooten tuin kon kijken. Des zomers zat zij in een armstoel in dien tuin, een tafeltje voor zich met boeken en geschriften erop. Zoo heb ik haar daar thans tien jaren geleden voor het eerst leeren kennen. Zij vertelde mij toen veel over vrouwen, die zij in Holland kende. Zij was meestal geheel in het donker ge kleed en had een zwart kanten doekje op het hoofd, en deed een ieder denken aan hét type grootmoeder uit den ouden tijd. Gedurende langen tijd nam zij dank zij de hooge positie, die haar zoon dr. Michael Hainisch bekleed de, een voorname plaats in den Oostenrij k- schen staat in. Zij was -om. zoo te zeggen de „keizerin-moeder" van de republiek, want haar zoon was als „Bundespr&sident" hoofd van staat. „Madame Mère" werd zij ook wel genoemd, en ik geloof, dat deze titulatuur laar aangenamer was, daar zij beter bij haar ai tijd eenvoudig gebleven wezen paste. Marianne Hainisch was in 1839 te Baden bij Weenen geboren. Dat is bijna een eeuw geleden. Toen regeerde bij ons koning Wil lem I nog. Haar meisjesnaam luidde Perger, haar vader bezat een spinnerij en haar voor ouders waren oorspronkelijk boeren geweest, die reeds in de zestiende eeuw in de buurt van de grens tusschen Boven- en Beneden- Oostenrijk gewoond hebben. Marianne Hainisch was een van de eerste leidsters van de Oostenrij ksche vrouwenbe weging; zij was een^ van de oprichtsters en gedurende langen tijd voorzitster en later eerevoorzitster van den Bund Oesterreichischer Frauenvereine, die in 1899 in het leven werd geroepen en die aangesloten is bij den groo ten internationalen bond. Marianne Hainisch. die met een textielfabrikant gehuwd was, met wieii zij in de buurt van den berg Semmering ten zuiden van Weenen woonde, gold in haar jonge jaren als buitengewoon vooruitstre vend. In 1870 verraste zij het Weensche pu bliek met een lezing, waarin zij opkwam voor de oprichting van een meisjes-H.B.S., een voor den toenmaligen tijd ongehoord iets! Het meeste, dat de vrouwen in het oude Oosten rij k-Hongarije en later in het nieuwe Oos tenrijk op sociaal en op politiek gebied bereikt hebben, hebben zij aan het initiatief en aan het doorzettingsvermogen van de thans over leden vrouw te danken, die voor geen moei lijkheden terug deinsde. Marianne Hainisch KISSND'A'G TI MEI T935 De Bilt voorspelts Zwakken, veranderlijken wind. Gedpai telijk bewolkt. Waarschijnlijk droo" hp houdens kans op onweer. Iets warmer BAROMETERSTAND Hoogste 767.8 m.M. te Ingoe. Laagste 758.8 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 55 p, 48 p, 50 p. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging vooruit. 760 mAï. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag v.m. 6.30 uur; n.m. 6.58 uur Woensdag v.m. 7.19 uur; n.m. 7.54 uur' Donderdag v.m. 8.24 uur; n.m. 8.58 uur' ontving ook nog in de laatste jaren voortdu rend tal van brieven uit alle deelen in de we reld. Zij heeft met bijna alle vooraanstaande vrouwen in bijna alle landen gecorrespon deerd. Nog slechts enkele jaren geleden heeft Frau Hainisch een paar maal voor de Ween sche radio gesproken en toen zij 87 was heeft zij met haar zoon een vliegtochtje boven Weenen gemaakt. Mevr. Hainisch is het geweest, die in Oos tenrijk den Moederdag heeft ingevoerd, wel- ke hier thans algemeen gevierd wordt, in Noord-Amerika is de Moederdag, die steeds op den tweeden Zondag van de maand Mei valt, reeds in 1914 een officieele feestdag geweest. In enkele steden vierde men hem daar zelfs al in MIG. In 1926 heeft Marianne Hainisch, die toen nog de moeder van het Oostenrij ksche staatshoofd was dr. Michael Hainisch was acht jaren lang bondspresident, tot 1928, toen hij door den huidigen president Wilhelm Mik! as werd opgevolgd er voor gezorgd, dat men in Oostenrijk ook dezen dag invoerde, den dag waarop men geschenken aan de eigen moeders en aan die van anderen geeft, om haar te laten zien, hoe dankbaar het jon gere geslacht is voor alles, wat zij gedaan heb ben en hoeveel eerbied en lief-de men voor haar heeft. Op Moederdag was Marianne Hainisch' huis aan de Rochusgasse steeds in een bloemen- park herschapen. Van alle kanten werd haar bloemenhuldegebracht. Nu heeft zij vlak voordat wéér een Moederdag in het land ge komen is, de moede oogen voor altijd geslo ten. Haar zoon, de oud-president van de Oos tenrij |ïsche republiek, en andere familieleden' waren bij haar, toen zij stierf. Nu zullen op Moederdag bergen van bloemen haar aller laatste rustplaats bedekken, in het familie graf in de buurt van den berg Semmering. Oostenrijk en de Oostenrij ksche vrouwen hebben een groot verlies geleden. W. M. BEKAAR. De „Hindenburg" vestigt een record. FriedrichshafenNew York ïn 62 uur afgelegd. Het luchtschip Hindenburg heeft den afstand FriedrichshafenNew- York afgelegd in dn recordtijd van 62 uur. Toen het luchtschip boven de haven van New-York in het gezicht kwam, loeiden alle sirenes van de in de haven liggende schepen ter begroeting van den luchtreus. Juist bij het aanbreken van den dag pas seerde de „Hindenburg" Broadway. Overal in de straten verdrongen zich de menschen om het luchtschip te zien. VOOR UV naar't BRILLENHUIS KANAAL5TR.Ö5 YMUIDEN telsuso OOK FOnOSLÈOEM (Adv. Ingez. Med.) BURCELIJKE STAND HAARLEM. Ondertrouwd: 9 Mei, J. W. van Konings hoven en H. W. Steenmeijer. Bevallen: 7 Mei: A. M. Koster—Koele- meijer d. 6 Mei, B. Meijers—Kok d., 8 Mei M. Heitlager—Rami z., 7 Mei C. T. J. W. v. Leeuwenv. Donselaar z., A. F. M. Smeenk— v. d. Berg z.; 8 Mei M. G. Derogee—Wicken- hauzer z. Overeleden: 6 Mei, A. RitmanLieste 76 Koninginneweg, 8 Mei F. Blok, 28 j., Lange Poellaan. AGENDA TE HAARLEM. Heden' MAANDAG 11 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 8.15 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Genadebrood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 12 MEI Stadsschouwburg: Rotterdamsch Hofstad- tooneel met „Eenzaam". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en del avonds,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6