HET NIEUWE AVONDBLAD velsen raadsvergadering. jl, JAARGANG NO. 161 WOENSDAG 13 MEI 1935 IJMUIDEP COUPAHT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal ƒ120 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelinger» dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER C< Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.- bij breuk van boven- en.'of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden- 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Folis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJi.V.- Bank te Schiedam. Laitgduirge discussies over het repareeren van den defecten zinker. Voorstel tot verkoop van grond ten behoeve van een zwembad goedgekeurd. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Kwint. Verbetering Wijkerstraatweg. Van de verbetering van den Wijkerstraat weg kan voorloopig niets komen, omdat de medewerking van den Rijkswaterstaat niet kon worden verkregen, aldus willen B. en W. aan de Vereeniging van winkeliers en nering doenden „Wijkeroog" antwoorden op een door haar tot het gemeentebestuur gericht verzoek tot verbetering. De Wijkeroogers hebben nog één troost. Als de gemeente eens wat oude steenen over heeft, zal de modderpoel bestraat worden. Den heer Meyer (R.K.) spijt het, dat de besprekingen met den Rijkwaterstaat niet het gevvenschte resultaat hebben opgeleverd. Voor de toezegging van een bestrating is spreker dankbaar. Er is gezegd, dat er een laagje grind opgebracht is, maar dit is niet geheel juist. Dit is alleen geschied op een plaats, waar het 'fc minst noodig is en wel voor sprekers huis. De volksmond zegt nu: „Zie je wel, als je maar raadslid bent". Wijziging gemeentebegrooting 1936. De gemeentebegrooting voor 1936 is van Ge deputeerde Staten met enkele opmerkingen teruggekomen. Een lijstje, aangevende de in de begrooting aan te brengen wijzigingen is bij de stukken gevoegd. In overeenstemming met het advies der commioie van bijstand voor de financiën stel len B. en W. den Raad voor, dienovereen komstig te besluiten. Goedgekeurd Rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl, Gemeenten. B. en W. stellen voor, de met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten aangegane rekening courant-overeenkomst, welke 30 Juni a.s. ver valt te vernieuwen tot een bedrag van f184.000. Aldus wordt besloten. De heer Warmenhoven (C.P.) stemt te gen, omdat hij zich niet met de voorwaarden kan vereenigen. Na vaststelling van de bij de stukken gevoeg de 4e suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1935 en na aanneming van het voorstel inzake het afsluiten van contracten voor de levering van water in hoeveelheden, grooter dan 6000 M3. met de Nederlandsche Spoorwe gen en de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries, dit laatste met de stem van den heer War menhoven (C.P.) tegen, komt aan de orde het voorstel inzake Vastrecht voor electrische boilers. Zooals men weet stellen B. en W. voor het tarief voor de waterlevering voor woningen, waar electrische boilers zijn geplaatst zoodanig te wijzigen, dat een vaste vergoeding wordt ge heven, naar gelang van den inhoud der boilers. De heer W. P. Mets (N.P.) beveelt een an dere regeling aan. Is er misschien een regeling met de P. E. N. mogelijk, dat deze het meer- verbruik betaalt? De heer Stark (S.D.A.P.) heeft eveneens bezwaren tegen het voorstel. Het kan voorko men, dat men tweemaal, soms driemaal het verbruikte water betaalt. Spreker stelt een wij ziging voor, waardoor het mogelijk wordt, dat minder-verbruik niet in rekening wordt ge bracht. Hoe staat het met de groote boilers? vraagt spr. Zal men deze niet vrij moeten stellen? De heer TenBroeke (C.H.) vraagt, of het college ook ervaring heeft van gasboilers. Hoe staat het daarmee? De heer H eer e mans (R.K.) vraagt, hoe men het verbruik kan constateeren als de meter het niet aangeeft. Den heer Hombur g (A.R.) frappeert het, dat uit de commissie thans bezwaren naar vo ren komen, die in de commissie niet te berde werden gebracht. Spreker acht het wenschelijk, deze zaak, in verband met de naar voren ge brachte bezwaren nog eens te bekijken in»de commissie. De heer Sluiters (C.H.) acht het even eens gewenscht, dat het voorstel van de agen da wordt gebracht. De heer Dunnebier, wethouder is gaarne bereid, het amendement van den heer Stark over te nemen. Aanhouding acht spreker niet noodig. De cijfers, door den heer Borst ge noemd, zijn niet geheel juist. Bloemendaal beeft een dergelijken maatregel getroffen. Spreker wijst er op, dat cle watermeters eerst bij een doorstrooming van 25 a 30 L. aanwijzen en de kleine boilers vullen zich met een snel heid van slechts 2,5 L. p. uur. Het is een on billijkheid, wanneer het geleverde water niet betaald zou worden. De heer Mets heeft nog een ander amen dement. Het voorstel wordt aangenomen met de stem tan den heer W. van Heyst (N.P.) tegen. De defecte gaszinker. De clou van het programma van dezen avond het voorstel van B. en W., het repareeren tan den defecten gaszinker in het Noordzee- banaal op te dragen aan van Wienen's Slib- Zand- Duik Mij. en Bergingsonderneming N.V. te Amsterdam voor f 15.500. B. en W. wenschen bet werk te doen uitvoeren onder directie, der ingestelde commissie, waarvoor de kosten met H300 verhoogd worden. De heer P. Bosman (V.D.) vraagt, alvo- fen deze zaak in het openbaar te behandelen een besloten zitting. Hij doet dit, omdat hij anders in het openbaar de persoon van den toecteur in het geding moet brengen. De heer Vermeulen (A. R.) meent, dat wat het technische gedeelte betreft, er geen enkele reden is om in besloten zitting te gaan. Doordat de commissie verder is gegaan dan haar opdracht, n.l. het onderzoeken van de oorzaak, komt er meer in het geding. Als de Raad zich houdt aan de voordracht, kan later, als de zinker is drooggelegd en de oorzaak kan worden vastgesteld, de kwestie van deze oor zaak besproken worden. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat. er niets te verbergen is. De heer Bosman (V.D.) voelt veel voor het standpunt van den heer Vermeulen. Spreker heeft ernstige bedenkingen om alles te ver zwijgen. Hij wil alles vertellen wat hij in deze dagen heeft ondervonden. Hij is de commis sie dankbaar, dat zij wel de oorzaak heeft ge noemd. In een van de rapporten zijn belang rijke dingen verzwegen. Na eenige discussies is eerst het woord aan den heer Bosman, die allereerst het rapport der commissie bespreekt. Als de oeverafschui- ving de oorzaak van de breuk is vraagt spreker, waarom is die overafschuiving dan niet be hoorlijk voorzien. De oeverafschuiving vond plaats c.a. 10 dagen voordat de zinker werd gelegd. Er was dus tijd genoeg daarvoor. Spreker acht het rapport van de commissie zeer juist. De heer Bosman had van den directeur vernomen, dat de zinker succesvol was ge legd. Hij was het daarmede niet eens .Het heeft spreker verwonderd, dat het rapport van den directeur nu pas is uitgebracht. In dit rapport is reeds gemeld, dat een lasch- naad in den koker is gesprongen. Maar, zegt het rapport, de koker zou door corrosie toch lek worden. Waarom is de koker dan water dicht gelascht? vraagt spreker. Nog andere zaken uit het rapport worden door spreker naar voren gebracht. Hij heeft indertijd' als zijn meening te kennen gegeven, dat de breuk niet is ontstaan doordat de zinker op een plaats te vroeg aan den grond liep. Nog en kele bedenkingen tegen de uitvoering van het werk bracht spreker naar voren. Van waar kwamen de metaalspanningen, waar over in het rapport der commissie wordt ge sproken? Volgens spr. omdat de zinker niet op zijn plaats lag. Er zijn volgens spr. drie oorzaken, waarom de zinker niet op zijn plaats is gekomen- De aannemer heeft ge zegd, de zinker is te lang. Spreker heeft ge zegd: de geul is te kort, maar het is ook mo gelijk, dat de zinker te ver naar het Noor den is gelegd. In elk geval ligt de zinker niet „rustig". Volgens spreker ligt de zinker aan de Noordzijde 1.60 M. te hoog. De directeur heeft erkend, dat de zinker aan den Noordkant te hoog ligt, maar hij heeft gezegd: dat hindert niet. De onjuist heden in het rapport kan spreker niet an ders noemen wan ,,'n kleine tekortkoming". Tegen het voorstel van B. en W. heeft spr. geen bedenkingen. Al zou de zinker het niet in lengte van dagen uithouden, als hij het maar een jaar of zes doet, tot we wellicht een tunnel krijgen, is het spreker voldoende. Spreker is de commissie dankbaar voor haar objectief rapport. De heer Stark (S.D.A.P.) wil beginnen te constateeren, dat de commissie haar taak zeer serieus heeft opgevat en met een be hoorlijk rapport is gekomen. Spreker juicht het toe, dat de commissie ook de oorzaak in haar rapport besproken heeft. Spreker heeft de ooi-zaken vernomen. Hij begrijpt niet, waarom de heer Bosman den directeur van alles de schuld geeft, waar toch het rapport daartoe geen aanleiding geeft. Spreker hoopt, dat men er in zal slagen, den zinker voldoende te repareeren. Hij kan zich er mee vereenigen, dat de commissie be last wordt met het toezicht op het werk. De belooning van f 1300.— acht de heer Stark aan den hoogen kant, te meer daar de aan nemer gezegd heeft, het werk in 4 weken te kunnen voltooien. De heer W a r m e n li o v e n (C.P.) had verwacht, dat ook de arbeiders, die aan het -werk hebben gewerkt, door de commissie wa ren verhoord. Ook spreker kan zich met een belooning van f 1300.voor de oommissie- leden niet vereenigen. De heer Vermeulen (A.R) dankt B. en W. dat het college zooveel stukken ter be schikking heeft gesteld. Spreker meent, dat wanneer B. en W. ruimer met hunne inlich tingen waren, geweest, er veel wantrouwen vermeden had kunnen worden. Deze zaak is niet nieuw. Er is gesproken van den dag van het leggen af. Den dag' na het leggen van den zinker deden in de gemeente al geruch ten de ronde, dat er iets met den zinker niet in orde was. Spreker kan zich met het voorstel van B. en W., het werk te laten uitvoeren in den droge, zeer wel vereenigen. Hij is er blij mee, dat het werk in den droge wordt gemaakt, want dan zal men misschien nog inlichtin gen krijgen, waarnaar we thans nog slechts kunnen gissen. Spreker meent in tegenstel ling met den heer Stark, dat deze commis sie psychologisch niet de juiste was om de oorzaak vast te stellen en wel omdat een dei- leden van de commissie niet onbevooroor deeld of onpartijdig is. Wat de technische zijde betreft,- heeft spreker tegen de commis sie geen enkel bezwaar. Als het waar is zooals de commissie heeft gezegd, dat de breuk het gevolg is van de afschuiving dan zit er een ernstige kant aan, want de heer Bosman heeft het reeds ge zegd de zinker is gelegd na de afschuiving. Men heeft zich dus niet er van overtuigd, of de zinker behoorlijk zou blijven liggen in den stand zooals hij is gelegd. Daarvoor is dan niet alleen de directeur, maar ook het col lege verantwoordelijk. Alles is voor spr. ech ter nog hypothese. Hij is er nog niet van overtuigd, dat de oeverafscheiding de oor zaak van het ongeval is. Spr, zal zijn stem aan het voorstel geven, maar hij verwacht, dat als de zinker bloot ligt, een onpartijdige oommissie een nader onderzoek zal instellen. Ook spreker vindt het bedrag voor het toe zicht te hoog. Er is toch ook al een vergoe ding gegeven voor het deskundig onderzoek. Het moet behoorlijk betaald worden, maar dit bedrag noemt spr. onbehoorlijk. Is het juist vraagt de heer Vermeulen, dat de com missie ter plaatse geen onderzoek heeft in gesteld, doch de zaak in Amsterdam volgens de kaarten heeft beoordeeld? De heer ten B'roeke <C.H.) heeft den heer Bosman niet geheel begrepen. Hij wil de een besloten zitting omdat de commissie in haar rapport dingen heeft verzwegen en aan het eind van zijn betoog' brengt hij de commissie dank voor haar rapport. De heer ten Broeke bespreekt eveneens de techni sche uitvoering van het leggen van den zin ker. Spr. ziet de dingen die bij het leggen gebeurd zijn als onvoorziene omstandighe den. Hij is er van overtuigd, dat iets derge lijks meer voorkomt. De ommanteling dei- buizen is een tijdelijke bescherming en spre ker kan zich best voorstellen dat de directeur heeft gezegd, dat het niets hindert, dat de ommanteling lek is. Wat acht de heer Bos man verzwegen in het rapport en wat is het verzuim van den directeur? De heer van Heyst (N.P.) zegt, dat niet B. en W-, maar de Raad de schuld heeft, om dat deze het werk aan den directeur heeft opgedragen. Men heeft gezegd, dat de direc teur ook in 1915 den zinker heeft gelegd, maar spr. betwijfelt dit. Toen was het de heer Bos, die de zaak heeft geleid. Laat de Raad voorzichtiger zijn met het geven van dergelijke opdrachten aan niet- deskundïgen. Wie was de deskundige bij het leggen van den zinker? Voor een bestek van f 12000.— (het maken van de sleuf) had men voorwaarden die op één velletje papier geschreven konden wor den. Waarom waren daarin geen voorwaar den opgenomen voor schade bij eventueel bressen? De gemeente heeft voor het herstellen van de grondverzakking nog eens f 5000— moe ten geven. De heer Sluiters (C.H.) heeft zich de moeite gegeven het geheele werk te volgen. Hij heeft alle respect voor de wijze waarop de zinker naar zijn plaats werd gebracht. Er is later door de opzichter van den waterstaat gepeild en de diepte van de sleuf hebben ook deze heeren in orde bevonden. De heer van Heyst: „Die dragen geen verantwoordelijkheid". De heer Sluiters voortgaande zegt, dat de zakking heel normaal ging. maar op een diepte van ca. 8 M. kwamen de borrels om hoog. Spr. heeft toen gedacht, dat als hij de baas was geweest, ging de zinker weer om hoog. Maar de directeur had daar geen geld voor en B. en W. waren afwezig. Door de lek kage van de ommanteling heeft de zinker een onevenredige belasting gekregen. Spreker heeft ihet ongeval beschouwd als force ma jeure. Wat het herstellen betreft, spreker acht de wijze van uitvoering zeer gewaagd. Als blijkt, dat het niet gaat, laten we dan maar spoedig besluiten, een nieuwen zinker te leggen. Ver der vraagt de heer Sluiters of de heeren van de commissie de klok (bedoeld wordt de dui kerklok) in zullen gaan om de oorzaak vast te stellen. De heer Dunnebier, wethouder, ver heugt zich dat de Raad niet in besloten zit ting is gegaan, wan er is niets gebeurd dat het daglicht niet kan velen. Van begin af aan is er niets verborgen, maar als er niets ge beurd is kan spreker niets zeggen. B. en W. hebben den Raad toegezegd, dat men zou me- dedeelen wat men wist en dat is geschied. Spr. herinnert aan den zinker van 1915. Deze zinker is gevallen en met zijn eind op den bodem van het kanaal gekomen. De zin ker is opgehaald en er bleek, dat hij geheel in orde was gebleven. Spreker las voor wat de toenmalige wethouder (de heer R. de Boer) over dit ongeval heeft medegedeeld. Ook de heer Dunnebier zegt, dat de ommanteling niet waterdicht behoeft te zijn. Voor het leggen wis de voorwaarde gesteld, dat als de zinker lek zou worden tijdens het werk, de aanne mer f 509 boete zou betalen. Dit bedrag is ook afgehouden en door hiermede accoord te gaan erkende de aannemer schuld. Spr. weerlegt de woorden van den heer Bosman. De zinker «is op dezelfde wijze samengesteld als die van 1915 en kon wel tegen een stootje. Het was na de oeververzakking niet mogelijk den zinker weer op te halen en van een flexi bele verbinding te voorzien. Men kon de schuld niet geven aan de ondeskundigheid van den directeur. Aan de hoogovens waar men de knapste deskundigen heeft, is eenige jaren geleden een groote kraan ingestort. Was er bij het leggen een ernstige breuk ont staan. dan zou de zinker niet 15 maanden oed gefunctionneerd hebben. De zinker ligt inderdaad aan den Noord kant iets hooger dan aan den Zuidkant. Of het zooveel is als de heer Bosman aangeeft, weet spr niet. Het is begrijpelijk, dat de commissie zich een conclusie heeft gesteld over de oorzaak, maar dit heeft niets te ma ken met de schuldvraag. Het repareeren is een moeilijk karwei. Dat het bedrag voor de controle te hoog is, ont kent spr Tenslotte merkt de heer Dunnebier nog op. dat het zijn vaste overtuiging is, dat het ge beurde niet het gevolg is van het leggen van den zinker. Er was voor B. en W. geen enkele heden, om den directeur het werk niet toe te vertrouwen. Sprekers waardeering voor den directeur is geen graad minder dan toen de heer Sluiters hem bij de behandeling van de begrooting 1935 hulde bracht. Nu dupliek van de heeren Bosman. Ver meulen, S t a r k en van H e ij s t wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Overneming gedeelte Duinvlietstraat. B. en W. stellen voor. over te nemen eien ge deelte van de Duinvlie'tstraat, welke weg werd aangelegd door de N.V. Bouw- en Exploi tatie Mij. v.h. fa. Smit en Riezenkamp. Aldus wordt besloten. Uitwijkplaatsen duinweg. langs den Midden- In verband met verkeersmoeilijkheden bij ..Breaerodeduin" zijn Gedeputeerde Staten voornemens aan den Middenduinweg nabij Brederodeduin en drietal uitwijkplaatsen te doen maken. Zij vragen van de gemeente, het beheer en onderhoud daarvan op zich te ne men. Goedgekeurd. Banden van graniet-beton. Overeenkomstig het voorstel van B en W. wordt besloten de N. V. Bouw- en Exploitatie Mij. ..De Meerweide" toestemming te verlee- nen, de tegeltrottoirs bij de wegen, voor den aanleg waarvan haar vergunning is verleend, aan de wegzijde op te sluiten door banden van granietbeton. Verkoop van grond. Wat den grondverkoop voor het zwembad betreft, de heer Warmenhoven (C. P.) is hiertegen. Hij meent, dat deze inrichting door de géineente moet worden tot stand ge bracht. Bovendien kunnen de werkloozen er van profiteex-en. De heer Vermeulen brengt hulde aan het particulier initiatief, dat deze inrichting tot stand gaat brengen. Hij hoopt, dat het nog eens zoo ver kan komen, dat de gemeente de "vereeniging subsidie kan verleenen voor schoolbaden en dat eischen worden gesteld ten opzichte van den voorgevel. De heer v a n H e y s t is er niet voor, grond beneden den prijs te verkoopen. Hij zou er in dit bijzonder geval echter voor zijn de ver eeniging den grond goedkooper te geven, waar het hier gaat om een inrichting, waarvan allen kunnen profiteeren. Spreker stelt voor den grond voor f 6 in plaats van voor f 7 te verkoopen. De heer Roel se (S. D. A. P) zegt, dat sprekers fractie er niet tegen zou geweest zijn den grond goedkooper af te staaxx als B. en W. daardoor medezeggenschap in de tarieven zouden kunnen verkrijgen. Ook deze spr. bracht het bestuur hulde voor de eixthousiaste wijze, waarop het deze zaak ter hand heeft genomen. De heer Dunnebier, wethouder heeft respect voor de heeren, die deze zaak onder nemen en de risico's die aan de exploitatie verbonden zijn op zich nemen. Invloed op het bestuur acht spreker niet noodig, omdat het bestuur bewijzen heeft gegeven voor zijn taak berekend te zijn. Bij alle waardeering kan spr. toch niet meegaan met het voorstel van den heer van Heyst. De heer Warmenhoven vraagt waarom de gemeente deze zaak niet ter hand kan nemen. Het staat vast, volgens spreker, dat deze zaak rendeeren zal en dan kan de ge meente het ook. Vóór de verkiezing van Azana tot president van Spanje kwam de Cortes in een voorbereidende vergadering in het Kristallen Paleis te Madrid bijeen. Het voox-stel wordt goedgekeurd. De heer van Heyst had zijn voorstel ingetrokken. Aangenomen worden de voorstellen inzake het verleenen van eervol ontslag aan een on derwijzer en inzake beschikbaarstellen van de benoodigde gelden voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve vaxx de Eni- maschool Exploitatie Velserbeek. De heeren v. d. Kerkhoff (S. D. A. P.) en M e ij e r (R.K.) hebben van den exploi tant vernomen, dat hem gezegd was. dat Vel serbeek niet meer als hotel geëxploiteerd zou worden. Is dit juist? vragen zij. De heer Hombur g (A. R.) acht het tijd stip waarop de overeenkomst wordt ontbon den niet juist gekozen. Hij en ook de heer L u i k m a n (S. D. A. P.) stellen voor de zaak naar de commissie voor openbare werken te rug te zenden. De. heer Dunnebier zegt, dat het col lege op het standpimt staat, dat het in het belang van de gemeente is, dat Velsei'beek als hotel geëxploiteerd wordt. Den exploitant is de gelegenheid gegeven, zijn zaak over te doen. Als de Raad het voorstel aanneemt, zal er weer een oproeping in de bladen gedaan worden. Na een besloten zitting van eenige minuten stelt de heer Vermeulen voor de over eenkomst met den pachter te ontbinden op een dusdanig tijdstip als B. en W. het wen schelijk achten. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van het verslag van de commissie van toezicht op het lager onder wijs wijst de heer Ei kei en boom (A. R.) op wat in het verslag der commissie is ge zegd over den slechten gang van het onder wijs door de ondervoeding. Spreker meent, dat de commissie over het hoofd heeft gezien het vele werk, door de schoolvoeding. De heer Warmenhoven (C. P.) beziet dezelfde passage van een ander standpunt. Hij acht den toestand funest. Het staat on- omstootelijk vast dat de schoolvoeding zooals die thans wordt verstrekt, slechts gedeelte lijk voldoet. Ook kleeding moet worden ver strekt. Ook den heer de Groot (Lib.) heeft het getroffen, dat de commissie heel anders heeft gesproken dan de directeur van den Gem. Geneesk. Dienst. De voorzitter wijst op een rapport van den directeur, die de commissie er over he kelt. dat zij zich op lichtvaardige wijze heeft uitgelaten over het werk der schoolvoeding. De commissie is niet bevoegd daarover te oordeelen. Het adx-es van het Bestuur van den Ned. Bond van Luxe Verhuur en Taxi-ondernemers wordt aangehouden. Rondvraag. De heer Bosman waagt of het juist is, dat er in onze parken tegenwoordig zooveel vernield wordt. De voorzitter moet dit helaas toege ven. Het is meest de jeugd, die zich hieraan schuldig maakt. Maar ook is een drietal on derwijzers (niet uit deze gemeente) betrapt. Er is een deel van de bevolking, die nog steeds niet zoodanig is opgevoed, dat het de schoonheid van het park waardeert. De heer Sluiters vraagt meer toezicht in het Burgemeester Rijkenspark. De man, die met het toezicht belast is, is werkzaam bij Openbare Werken en heeft geen voldoen den tijd om behoorlijk toezicht uit te oefenen. De voorzitter meent, dat er het heele jaar door geen volledig toezicht noodig is. De heer Warmenhoven protesteert te gen de ondemocratische zaalafdrijving en vraagt, wanneer uitkeering van de B steun verwacht kan worden. Verder klaagt hij over de minimale uitkeeringen van Maatsch. Hulp betoon. De heer Visser, wethouder zegt, dat het hem nog niet bekend is. wanneer de B steun kan worden verstrekt. Wat de uitkeeringen van M. H. betreft, hierin hebben B. en W. geen zeggenschap. Nadat de heer v a n R u m m e 1 e n (S. D. A. P.) nog eenige Santpoortsche klachten naar voren heeft gebracht wordt de vergadering gesloten. AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Driehui- zerkerkweg te Velsen van de Meervlietstraat tot de Ver Loren van Themaatlaan van Maaxx- dag 18 Mei a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. FrankFrank, z., Oosterduin weg 72, IJmuiden. W. C. HeeremansGoze- ling, z., Voorplaats 33. Saxitpoort. H. C. M. Dekkervan Schinkel, z., Lindenst-x'aafc 29, IJmuiden. G. Schoonevan der Wel, z., Esch- doornstraat 14, IJmuidexi. A. van de Zande— Westerman, z., v. Galenstraat 16, IJmuiden. G. Bildervan Bavinkhoven, z,, cle Ruijter- straat 96, IJmuiden. M. M. ScbuijtJansen, z., Drieh. kerkw. 123, Velsen. J. M BolKort- houwer, d., Kerkweg 54, Santpoort. Overleden: C. Deelder, 75 jaar, weduwnaar van G. Smit. Wilhelminakade, IJmuiden. W. K. Kaan, 29 jaar, ongehuwd, d. v. L. Kaan, Zui- derkanaalweg 6. J. L. Langendijk. 57 jaar, echtgen. van A. P. M. Vlek, Beverwijk. C. van der Kaaij, 63 jaar, echtgen. van C. van Amers foort, Beverwijk. Visscherijnieuws in een notedop. I 1 Ter haringvisscherij. De stoomlogger Gorre- dijk en de motorlogger Cornelis de Boer Jr., beide van De Vem worden voor de haring visscherij klaargemaakt. Weer naar zee. De Bergen, die eenigen tijd voor survey binnen is gebleven, zal heden weer. naar zee gaan,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1