THIJS IJS EN DE DIAMANT Volkenbondsbesprekingen over de Abessynische kwestie verdaagd. w O E NSnXG Ï3 ST E T 19"3S Aloisi's vertrek uit Genève een waarschuwing". Puifschland en de annexatie van Abessynië. In de openbare zitting van den Volkenbonds raad is Dinsdagmiddag de volgende resolutie flangenomen: „De raad, bijeengekomen om het Abessynisch-Italiaansche conflict te bestudeeren, herinnert aan de conclu sies en de beslissingen, die in deze zaak sedert 3 October 1935 zijn geno men. Hij is van meening. dat uitstel van verdere behandeling noodig is om zijn leden een onderzoek van de situ atie, zooals die door de nieuwe belang rijke beslissingen der Italiaansche re geering is ontstaan, mogelijk te maken. De raad besluit op 15 Juni de beraad slagingen over de kwestie te hervat ten en is van meening, dat het niet ge- wenscht is, wijzigingen te brengen in de maatregelen, die door de leden van den Volkenbond gemeenschappelijk zijn getroffen". Bij de debatten over deze resolutie legde de Abessynische vertegenwoordiger een korte ver klaring af, waarin hij zeide, dat Abessynië vastbesloten is, zijn onafhankelijkheid en in tegriteit te verdedigen. De tegenwoordige toe stond aldus Wolde Mariam, is beslissend voor het bestaan van den Volkenbond. De vertegenwoordiger van Argentinië ver klaarde, in het belang van de beginselen van den Volkenbond met de resolutie in te stem men. doch een voorbehoud te moeten maken ten aanzien van de verdaging der debatten. De Chileensche gedelegeerde zeide zich van stem ming te zullen onthouden, daar naar de op vatting zijner regeering de sacties haar betee- kenis hebben verloren, nu de oorlog geëindigd is. De vertegenwoordiger van Ecuador herin nerde er aan, dat zijn land de toepassing der sancties reeds heeft opgeheven, nadat deze niet meer het juiste middel ter bereiking van het oorspronkelijk gestelde doel vormden. Het bevel aan Aloisi Genève te verlaten, kwam te Rome niet onverwacht. De officieuze pers zeide reeds Maandag, dat Italië in de eerste plaats verwachtte, dat de Volkenbond de sancties zou opheffen en het nieuwe Imperium zou erkennen. In de tweede plaats zou Italië niet de „houding van een smeekeling aannemen, het wil niet zijn als een kind, dat de vergiffenis van vader afwacht", en indien de Volkenbond geen gerechtigheid doet. zal Italië alle Euro- peesche samenwerking weigeren. Dit zal ver moedelijk worden nagevolgd door een an dere groote mogendheid. Men zou dus kunnen aannemen, dat het vertrek van de Italiaansche delegatie uit Genève een waarschuwing aan den bond beteekent, voor deze beslissing wordt ge nomen. De „Tribuna" schrijft, dat het vertrek van- de Italiaansche legatie uit Genève nog in het geheel niet beteekent, dat Italië, uit den Volkenbond zal treden, aangezien men evenwel voort schijnt te willen gaan met het toepassen van sancties, moet men dit zien als een repressaille, geheel in strijd met den geest van het pact.j zoodat Italië niets anders overbleef, dan zich niet meer te be moeien met hetgeen te Genève geschiedde. Alle vertegenwoordigers van Italië in het buitenland hebben instructie gekregen offi cieel den regeeringen, waarbij zij geaccredi teerd zijn mededeeling te doen van het de creet van 9 Mei jl. waardoor1 werd bepaald, dat de gebieden en personen, die behoorden tot het Ethiopische rijk geplaatst zijn onder volledige en algeheele souvereiniteit van het koninkrijk Italië en dat de titel van keizer van Ethiopië voor hem en zijn opvolgers is aangenomen door den koning van Italië. De Duitsche industrie zal waarschijnlijk deelnemen aan de economische exploitatie van Abessynië. De industrieele confederatie die op het oogenblik in Italië belast is met het aanmoedigen van deze exploitatie, heeft de betrekkingen met de Duitsche industrieën uitgebreid sinds door de sancties practisch de betrekkingen van Italië met Frankrijk, Engeland, Tsjecho-Slowakije en andere lan den verbroken werden. De uitwisseling van goederen tusschen beide landen kon dank zij de achtereenvol gende wijzigingen in de Italiaansch-Duit- sche compensatie-overeenkomsten aanzien lijk toenemen. Door onvoldoend materiaal, vooral op het gebied van mijn-exploitatie, is Italië verplicht buitenlandsche hulp te zoe ken. De lange reis, die de minister van land bouw, Rossoni naar Duitschland heeft ge maakt, waar hij een groot aantal exploitatie- gebieden bezocht, heeft klaarblijkelijk niet uitsluitend tot doel gehad de bestudeering van politieke nationaal socialistische organi saties. Het gerucht gaat, dat Rossoni, die in allerijl den 8en Mei werd teruggeroepen om deel te nemen aan de bijeenkomst van den Fascistischen raad binnenkort tot minister van economische zaken benoemd zal worden. Oostenrijk. Starhemberg over de wan ordelijkheden op den Ring. Het Persbureau van den vice-kanselier. Starhemberg heeft gisteren betreffende ae ge beurtenissen van Zondag een mededeeling gepubliceerd, die als volgt luidt: „Aangaande verschillende dagbladberichten over zekere gebeurtenissen naar aanleiding van den Freiheitsbund-opmarsch constateert het persbureau van den vice-kanselier, Star hemberg, het volgende: Van den kant van den bondsleider van den Oostenrijkschen Heimatschutz Starhemberg, was tijdig bevel gegeven zich te onthouden van alle politieke uitlatingen en demonstra ties naar aanleiding van den opmarsch van den Freiheitsbund. Onbezonnen elementen hebben echter, geprovoceerd door. de onge hoorde demagogie van een vlugschrift van den Freiheitsbund, zich laten verleiden tot storende demonstraties. In zooverre het gaat om leden van den Oostenrijkschen Heimat schutz of van de vrijwillige militie zullen zij rekenschap af moeten leggen. Ingeval het tot dusverre nog niet bevestigde gerucht juist mocht blijken en een commando-instantie van de Oostenrijksche militie instructie 'gegeven heeft tot -verstoring van de orde, zal' de be trokken commandant- van zijn-post "ontheven en uit de militie gesloten worden. Wat het ver band van den voormaligen minister Fey en de demonstratieve betoogingen betreft wijst- de bondsleiding der militie evenals de leiding van den Heimatschutz iedere verantwoordelijkheid af, aangezien hier slechts sprake kan zijn van eigenmachtigheden van den voormaligen minister Fey". Engeland. Het onderzoek naar het begrootingslek. Als eerste getuige in 't proces inzake het uit lekken van de begrooting werd Dinsdag de secretaris van het Britsche kabinet Sir Mau rice Hankey gehoord. Hij deelde o.a. mede, dat buiten het kabinet geen besprekingen zijn gevoerd over de belastingverliooging. In dien iets is uitgelekt, dan moet het door het kabinet zelf zijn geschied, aangezien buiten dit niemand anders tegenwoordig was. Ver raad door een bediende of iets dergelijks is niet mogelijk. Vervolgens werd opnieuw de zoon van den minister van Koloniën Leslie Thomas ver hoord. Zijn vader was dezen morgen door een bij eenkomst van het kabinet verhinderd als ge tuige op te treden en zal Donderdagochtend worden gehoord. Het Conservatieve Lagerhuislid Sir Alfred Butt, was door ziekte verhinderd. China, Leider van de nationalisten overleden. Hu Han Min, de leider van de Chineesche Nationalistische Partij, is naar Reuter meldt overleden. Hij was een van de voornaamste medewer kers van Soen Yat Sen in de Chineesche revo lutie sedert 1911. Bij de stichting van de onafhankelijke re publiek te Kanton en de boycot van Hongkong in 1922 en 1923 was Hu Han Min generalissi mus van de revolutionnaire troepen. Polen. Plechtigheden ter nagedach tenis van maarschalk Pilsoedski. Dinsdag is in het geheele land maarschalk Pilsoedski herdacht, die een jaar geleden is overleden. De bladen verschenen met rouwrand, terwijl in alle steden en dorpen de vlaggen halfstok hingen. Reeds den avond tevoren werden herden kingsbijeenkomsten gehouden. Het hart van den maarschalk is gisteren bij gezet op het Heldenkerkhof van Wilna. Onder eenvoudige grafsteenen van groen graniet lig gen hier 160 gevallen Poolsche strijders van alle rangen en temidden van hen is het graf voor het hart van den maarschalk, aan de voeten van zijn moeder. De urn met het hart werd door professoren van de Poolsche universiteiten gedragen. Hooge -katholieke geestelijken droegen een H. Mis op. Afdeelingen militairen presenteerden het ge weer en onder het dreunen van 101 saluut schoten daalde langzaam de groote marmeren plaat op het graf, terwijl vliegtuigen over het kerkhof cirkelden. Duitschland. Dr. Sahm wordt gezant te Oslo. Rijkskanselier Hitier heeft den eersten bur gemeester van Berlijn, dr. Sahm, tot gezant te Oslo benoemd. Zooals men weet liepen reeds lang geruchten over het aftreden van dr. Sahm, die nooit een „volbloed" nationaal- socialist is geweest. Veertien houtvlotters verdronken. Bij ongeluk op een Zweedsch meer. Uit Stockholm 12 Mei: Op een meer in Noord-Zweden is een houtvlot omgeslagen. Van de 23 opvarenden konden zich slechts 9 redden. De overige 14 verdronken. Twee vliegtuigen in Marokko verongelukt. Inzittenden van beide toestellen verongelukt. Tijdens een nachtelijke oefenvlucht nabij Agadir waren de toestellen door mist gedwon gen te dalen. Twee vliegtuigen keerden even wel niet terug. Bij onderzoek bemerkte men ten Noorden van Tiznit een vliegtuig, dat omlaag was ge stort, de beide inzittenden waren verbrand. Het andere toestel was ten Oosten van Aga dir tegen een heuvel gevlogen waarbij de drie inzittenden om het leven waren gekomen. (Reuter). DEMONSTRATIE VAN MEVR. v. d. ELST VIEL NIET IN GOEDE AARDE. Reuter meldt uit Londen 1'2 Mei: Te Manchester, waar gisteren de arts Rux- ton is terechtgesteld wegens moord op zijn vrouw, is het voor de gevangenis tot groote demonstraties gekomen. Aanleiding daartoe gaf de multi-millionnaire Mrs. van der Eist, die, zooals bekend is, geen enkele gelegenheid voorbij laat gaan om tegen de doodstraf te betoogen. Thans echter bleek een groot deel der me nigte het niet met haar eens te zijn, daar het hier een moord betreft, die overal de groot ste verontwaardiging heeft gewekt. Mrs. van der Eist raakte zelfs zoo in het nauw, dat de politie met den gummiknuppel ruim baan móest maken. De plunderingen in Harrar. Wilde tooneelen speelden zich in de stad af. Systematische bezetting van zuidelijk-Abessynië. Demonstraties tegen Schuschnigg op den Weenschen Ring. Politie arresteerde 70 Heimwehr- liedenmaar Starhemberg liet hen weer in vrijheid stellen. ADDIS ABEBA. 12 Mei. (Reuter-A.N.P.) De speciale correpondent van Reuter-A.N.P., die zich thans te Harrar bevindt, seint omtrent de plunderingen van deze stad nog het vol gende Het is mij thans mogelijk verdere bijzonder heden mede te deelen omtrent het gebeurde in Harrar. Van deze stad, de geboorteplaats van den 'negus, en eens de tweede in grootte der Abessynische steden, is niet veel meer over gebleven dan een ruïne van smeulende puinhoopen. Zonder leiding en gedemoraliseerd door de vlucht van hun aanvoerder, Ras Nassiboe, trokken de door vier maanden guerrilla uit geputte legerscharen van het zuidelijk front terug voor de gesloten optrekkende gifgas en bommen verspreidende Italiaansche colon nes. Een wanordelijke en afgematte horde, ziedaar wat overbleef van de eens zoo succes vol strijdende zuidelijke verdedigers van Abes synië. In dien toestand trokken verschillende benden Harrar binnen, waar zij onmiddellijk aanvielen op de voorraden levensmiddelen, uiteraard zonder zich er om te bekommeren, van wie deze eigendommen waren. Ongeluk kigerwijze vielen hun bij het leeghalen van eenige levensmiddelen-winkels ook groote vooraden alcohol in handen, met alle gevol gen van dien. De toestand werd nog ernstiger, toen later aankomende troepenresten in strijd geraakten met de afdeelingen. die bij de plun dering de eerste keuze hadden kunnen doen. Wel patrouilleerden soldaten door de stad, maar zij poogden vergeefs eenige orde te handhaven. Er viel niets uit te richten tegen de schietende, vechtende, brand-stichtende, plunderende en in steeds groote opwinding ge rakende verslagen troepen. Later sloten de in de omstreken der stad wonende boeren, toen zij zagen, dat er toch niets meer te redden viel, zich bij de muiters aan. Ten einde raad wierp de Abessynische gouverneur Tzsamma, zich met een klein garnizoen troepen in den strijd. Een kort maar hevig gevecht volgde. Tegen de overmacht der muiters was echter niets bestand. Woensdag moesten ook de afdeelingen over 'n aantal machine-geweren. In een oog- Ali verdedigd hadden haar weerstand opgeven, daar de muiters toen de beschikking kregen over een aantal machin-geweren. In een oog wenk was de welvoorziene winkel leeggeroofd en in brand gestoken, zoodat korten tijd later nog slecht eenige rookende puinhoopen over gebleven. Slechts het goed verdedigde Britsche con sulaat en het buiten de stad gelegen Noor- sche hospitaal waren gespaard gebleven. Maarschalk Graziani is thans bezig met de organisatie van weer tot rust gekomen Harrar en het omliggende gebied. De koloniale amb tenaar d'Allessandro is tot buitengewoon com missaris der stad benoemd. Maatregelen zijn genomen ter ontwapening van de bevolking en tot het verzekeren van de handhaving dei- orde. Te Diredaoea heeft generaal Navarra tot dusverre ruim 200 geweren en eenkele mitrail leurs in beslag doen nemen, welke in de in boorlingen-wijk verstopt waren, na de ont binding van het leger van Ras Nassiboe. De gevolmachtigde minister Parini, de comman dant van het legioen der Italiaansche vrijwil ligers uit het buitenland is benoemd tot bui tengewoon commissaris voor Diredaoea. Het post- en spoorverkeer is weer op gang ge bracht. Het Italiaansche' oppercommando legt de laatste hand aan de voorbereidingen voor de systematische bezetting van het geheele Abes synische gebied. Er zijn verscheidene colon nes gevormd, die binnenkort in verschillende richtingen zullen afmarcheeren, teneinde in de eerste plaats de belangrijkste punten van alle grenzen te bezetten. WIL HIJ MEER MOEDERDAGEN? Dominee Charles Francis Potter heeft Zon dag. moederdag, in zijn predikatie gezegd, dat moederdag eigenlijk een afpersing is en be hoort te worden afgeschaft. Hij zeide, dat moederdag tegenover de moe ders op een lijn gesteld moet worden met den eersten Paaschdag voor kerkgangers en met belangstelling voor politiek op den dag der verkiezingen. Moederdag stelt den Amerikanen (en ook den bewoners van andere landen natuurlijk) in de gelegenheid zich te herinneren, dat zij een moeder hebben, maar dat is maar een dag in het jaar. De rest van het jaar vergeten zij dat. Dit is althans de meening van dominee Potter. (Van onzer Weenschen correspondent). Per Vliegpost. WEENEN. 11 Mei. De Freiheitsbund had een groote open luchtbij eenkomst belegd, welke op den Hel- denplatz, het groote terrein bij den Hof- burg, het voormalige keizerlijke paleis van de Habsburgers, plaats vond. Dit in het centrum van de stad Weenen gelegen veld is er als het ware toe voorbeschikt om als terrein voor reusachtige openluchtvergaderingen ge en misbruikt te worden. Aanvankelijk had deze meeting van den Freiheitsbund. die ook een soort van Mei-feest zou moeten voorstellen, reeds een week eerder hebben moeten plaats vinden, doch daar men toen al politiek geharrewar verwachtte, werd zij tot dezen Zondagochtend uitgesteld. De Freiheitsbund is een politieke vereeniging, die hoofdzakelijk uit geüniformeerde en ge wapende troepen bestaat, net als prins Star- hemberg's Heimwehr <die tegenwoordig eigenlijk Heimatschutz heet) en de door den huidigen bondskanselier dr. von Schuschnigg in het leven geroepen Roomseh-Katholieke Ostmarkische Sturmscharen, waarvan Schuschnigg ook de bevelhebber is. Te za- men zijn deze geüniformeerde troepenmach ten. sedert korten tijd pas in één groote ver eeniging ondergebracht, de zoogenaamde Vrijwillige Militie, waarvan prins Starhem berg. de vice-kanselier. het opperhoofd is. Er wordt in den laatsten tijd wel veel over poli tieke eenheid en over saamhoorigheid ge sproken, maar die gevoelens ontbreken eigen lijk nog bij een groot deel van de aanhan gers en van de leden van die verschillende groepen. Er heerscht naijver en er heerscht ook haat. De Freiheitsbund, die op een meer democratischen grondslag staat dan de Heimwehr en de Ostmarkische Sturmscha ren, werd tot dusver altijd nogal stiefmoe derlijk bedeeld en veelal in een hoek ge drukt. Men heeft den leiders verweten, dat zij de gelederen van den Freiheitsbund te zeer open stelden voor lieden, die vroeger rood of bruin geweest zijn, en daarom ver trouwde men vooral in Heimwehr-kringen de mannetjes van den Freiheitsbund niet al te veel. Op de groote openluchtbijeenkomst van de troepen van den Freiheitsbund op den Hel- denplatz nu, welke, zooals dat hier in Oos tenrijk gebruikelijk is, met een R.-K. veldmis geopend werd, heeft ook dr. von Schuschnigg het woord gevoerd. Het had het o.a. ook weer over de geruchten, die reeds sedert een week of drie circuleeren, welke willen we ten, dat er weer eens een paar ministers uit de regeering zullen worden gezet en dat er een reconstructie van het kabinet te ver wachten is (men noemt als namen van hen. die heengaan. Dobretsberger en Strobl, maar de kanselier zei dit natuurlijk niet!) Na afloop van de redevoeringen defileer den de ongeveer tienduizend Freiheitsbund- mannen over den Ring. Aan weerskanten van dezen breeden boulevard hadden zich le den van de Heimwehr opgesteld, gedeelte lijk in uniform, maar hoofdzakelijk in civiel. Zij stonden groepsgewijs tusschen de andere toeschouwers in en hieven demonstratief een luid geroep „Heil Starhemberg" aan, toen de er niet al te martiaal uitziende Freiheits- bundtroepen voorbij trokken. Links van den weg riepen groepen „Heil Ernst Rüdigeren rechts viel men dan in „Starhemberg...." Tevens werden uitroe pen gehoord, die tegen Schuschnigg gericht waren. „Pfui Schuschnigg!" heette het. Op enkele plaatsen werden steenen op de Frei- heitsbund-lieden geworpen. O.a. werden twee kinderen, die in een jeugdafdeeling van den Freiheitsbund meemarcheerden hier in Oostenrijk worden tegenwoordig ook al kin deren bij politieke groepen aangesloten gewond. Schuschnigg stond nog op het po dium op den Heldenplatz, toen hem medege deeld werd, dat er op den Ring tegen *iem gedemonstreerd werd. Hij kreeg een rood hoofd, men zag. dat er iets in hem omging Toen er een afdeeling Freiheitsbundmannen voorbijgetrokken kwam, die er nogal goed geoefend uitzag, sprong Schuschnigg van het podium af en voegde hij zich bij hen om, te vens geflankeerd door politie, mede in den stoet over den Ring te trekken, tot aan den Schwarzenbergplatz. De politie had inmiddels circa zeventig Heimwehr-lieden in hechtenis genomen. Later heeft Starhemberg (die toevallig zijn zevenendertigsten verjaardag vierde) bevel gegeven al deze gearresteerde rustver stoorders onmiddellijk weer in vrijheid te stellen! Gedurende het voorbijtrekken van de Frei- heitsbundtroepen bevond zich de gewezen ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs en de boschkabouter kunnen het samen best vinden en het duurt niet lang of zij zijn dikke vrienden. Al gauw heeft hij aan zijn nieuwen vriend zijn ervaringen hier in de grot verteld en dan beden ken zij een plan dat zij samen kunnen vluchten. Thijs krijgt een goed idee. „Weet je wat," zegt hij, „jij moet op die fluit gaan spelen. Ik wil wel eens zien wat al die dwergen gaan doen als jij een treurig wiegeliedje speelt. Maar denk er om, wat er ook gebeurt, jij houdt niet op met spelen." De dwerg doet wat Thijs hem zegt en al gauw klinken droeve tonen door de grot. Het duurt maar een oogenblik en dan komen, van alle kanten de dwergen uit de gangen aangeloopén. vice-kanselier Fey, die ongeveer een half jaar geleden plotseling uit het kabinet verwijderd werd en die enkele dagen daarop ook als commandant van de Weensche Heimwehr moest aftreden, bij welke hij echter nog steeds veel aanhangers heeft, „toevallig" op het balcon van een huis aan den Rmg. vlak bij de Babenbergerstrasse. Verschillende be neden op straat staande Heimwehrlieden brachten hem telkenmale ovaties en toen hij later de poort van het huis uitkwam, werd hij door een paar enthousiastelingen op de schouders genomen. Rechercheurs van poli tie gaven hem echter den raad zoo spoedig mogelijk weg te gaan en in een taxi is hij daarop weggereden. In welingelichte kringen zegt men, dat Schuschnigg woedend is over de hem per soonlijk op den Ring aangedane beleediging en dat. dit muisje nog wel een staartje zal hebben! Het feit, dat Starhemberg de op roerkraaiers weer direct door de politie heeft laten in vrijheid stellen, zal er ook wel niet bepaald toe bijdragen de verstandhouding tusschen de beide mannen beter te maken. W. M. BEKAAR Hitier van Fransche afkomst? Een van de medewerkers van de „Volonté", een Fransch Dagblad, heeft zich naar de El- zas begeven om een onderzoek in te stellen naar de afkomst van den Fuehrer. Wij ge ven hier zijn verslag weer. Nadat ik op het kerkhof van Aubervilliers de graven van Hitiers ouders, welke in Gun- stett geboren en in Aubervilliers gestorven zijn, had gezien, nadat ik verder nog papie ren die op hen betrekking hadden als ook de overüjaensacte van den „Parijschen" neef fdie .n het 15e arrondissement werd geboren), had gezien, ben ik naar de Elzas gegaan. Van Gunstett ben ik naar Straatsburg gegaan.waar ik in de archieven de geheele familie van Hitier heb gevonden. Ln een parochiaal register heb ik den grootvader van Hitier. een Straatsbur ger gevonden, een schoenmaker die tusschen 1780 en 1784 leefde in de schaduw van de kathedraal, gelijk zooveel werklieden, die als klant tal van leden van het kapittel hadden. Deze Hitler had vele kinderen, onder welke ook Alois Schuckelgruber genaamd Hitier. De ze is de vader van den Fuehrer. EEN TRIOMFBOOG VOOR BADOGLIO? Geruchten doen te Rome de ronde, dat Badoglio bij zijn terugkeer in Italië een groote zegetocht zal houden Hij zal over de Via del Impero en Via della Triomfo de Eeuwige Stad binnentrekken evenals eertijds de beroemde Romeinsche veldheer Caesar. Men spreekt zelfs van een Badoglio-triomfboog! (K. W. P.) FINANCIEELE BERICHTEN DISCONTOVERLAGING IN DE VER. STATEN New-York, 12 Mei (A.N.P.) De National City Bank en andere groote credietinstellin- gen hebben het disconto van 6 tot 4 procent verlaagd. RAEI^ PROGRAMMA DONDERDAG 14 MEI. HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 3.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dien. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Gods. Half uur. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.15 KRO- Boys. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Piano recital. 6.30 Leger des Heils-causerie. 7.00 Be richten. 7.15 Reportage. 7.30 Cursus psycho logie. 8.00 Berichten. 8.15 Gevar. koor- en orkestconcert. 9.05 Causerie „De crisis en wij". 9.35 Vervolg koor- en orkestconcert. (Om 10.00 Berichten). 10.3011.30 Gram. pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Viool en piano. 11.00 Knipcursus. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Omroeporkest en Gram. pl. 2.15 Declamatie, zang en piano. 3.00 Aeolian- orkest. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Gram pl. 5.00 Voor de meisjes. 5.15 Bezoek van Orkestralië. 5.45 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje.. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pia noduetten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.30 Gram. pl. 9.40 Modepraatje voor heeren. 10.00 Omroeporkest. 11.00 Berichten. Gram. pl. 11.15 12.00 Kovacs Lajos' orkest. DROITWICH, 1500 M. 10.25—10.50 Orgelspel. 11.10 Trocadero Cine ma-orkest. 12.10 Gram. pl. 12.35—1.20 Yascha Krein's Zigeuner-orkest. 2.20 Vesper. 3.10 Cau serie over Arbeidsbemiddeling. 3.30 Gram. pl. 4.05 Het Harp-Trio. 4.35 Populair concert. 5.20 Berichten .5.50 Cembalo recital. 6.15 Spaan- sche causerie. 7.20 Louis Levy en zijn orkest en solisten. 7.50 BBC-Variété-orkest en solist. 8.10 Discussie „The Means Test". 8.50 Berich ten. 9.20 Kerkdienst. 9.40 Pianorecital. 9.50 11.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 6.05 en 7.40 Gram. muz. 8.50 Orgelconcert. 10.20 Orkestconcert. 1.50 Gram. pl. 3.20 Sym- phonieconcert. 4.20 Radio-tooneel. 7.20 Zang en piano. 8.05 Nat. orkest, Raugclkoor en so listen. 10.0511.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 1.35 Gevar. con cert. 3.20 Concert. 410 Omroepkoor. 5.20 Om roeporkest. 6.10 Operette-uitzending. 7.30 Weragkamerorkest. 9.5511.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 322 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Salon-orkest, 12.50— 1.20 Gram. pl. 4.20 Lincke-concert. 5.50 en 6,20 Gram. pl. 7.30 Omroeporkest en radiotooneel. 9.30—10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Licht-orkest. 12.50 1.20 Gram. pl. 4.20 Salon-orkest. 5.35 en 6.35 Gram. pl. 7.20 Symphonieconcert, 9.30--10.20 Gram. pl. DEUTSrHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Zigeunermuziek. 8.10 Het Omroeporkest 9.20 Berichten.. 9.50 Sportnieuws. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Gram. pl.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3