VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Pleziertrein. IJMUIDEN Het vleeschbedrijf aan de Zuidzijde. Weinig belang voor de plaatselijke arbeidsmarkt. In verband met de plannen tot het vestigen ta een gebouw aan de Industriestraat van een vleeschbedrijf voor het verwerken tot gehakt van 2000 varkens, geleverd door de veehouderij centrale, kan nog worden gemeld, dat alle machine-installaties nog geplaatst moeten gorden, hetgeen des te meer opvalt, daar vóór 1 juni a.s. met de levering moet worden be gonnen. Op een der zolders van het groote pand is een hoeveelheid melkpoeder opgeslagen, welk materiaal bij de bereiding van het gehakt ge bezigd wordt. Voorts vernamen wij nog, dat in vet koelhuis IJsvries reeds varkens zijn opge slagen, bestemd voor het nieuwe bedrijf. De hoop. dat een groot aantal werkloozen het bedrijf geplaatst zouden worden, zal wel niet in vervulling gaan. De directie zal een achttal slagers in dienst nemen en voorts zul len ongeveer 20 jongens worden aangenomen voor het werk, dat geen bijzondere vakkennis vereischt. Protest tegen de opdracht. De groep ..Vleeschwaren en vleeschconser- ven" van de Vereeniging van Nederlandsche Exporteurs van vleesch en vleeschproducten heeft zich telegrafisch tot den minister van Sociale Zaken gewend en haar leedwezen uit gesproken over het feit, dat de regeling om trent de verschaffing van ingeblikt vleesch gan werkloozen is gemaakt zonder de georga niseerde vleeschwarenfabrikanten daarin te kennen. De vereeniging protesteert er tegen, dat dé opdracht slechts aan één leverancier is verstrekt en dringt aan op herroeping van die opdracht, teneinde een nieuwe regeling te ma ken, waarbij alle bonafide vleeschwarenfabri kanten tot het maken van offertes in de ge legenheid worden gesteld. imjziekrepetitie in de open lucht. Gisteravond hield, tot groot vermaak van de jeugd, de muziekvereeniging Juliana een muziekrepetitie op de Burgemeester Rambon- netlaan. „Juliana" was bezig zich te oefenen voor de marschwedstrijd van het concours dat gehouden wordt Hemelvaartsdag te den Burg (Texel). Op dit concours komt „Juliana" uit in de 3e afdeeling fanfare met het ver plichte nummer Ouverture Triomphale van G. Farigoul. VERSCHILLENDE ZAKEN VOOR DEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart behandelde de zaak tegen den schipper van den Katwijk- schen trawler „Wilhelmina 5" K.W. 44. welke op 6 Maart j.l. tijdens het visschen op de Noordzee in aanvaring is gekomen met het Duitsche stoomschip „Hedwigshuette", waarbij de trawler schade heeft opgeloopen en een lid van de bemanning werd gewond. Er stond op dat oogenblik een lichtmatroos als uitkijk in het stuurhuis en daarin had de inspecteur- generaal voor de Scheepvaart aanleiding ge vonden, een aanklacht in te dienen tegen den schipper, omdat deze den dekdienst had over gelaten aan minder dan twee personen ter wijl de eenige wachthebbende persoon niet be kend was met de bepalingen op het uitwijken, wat in strijd is met art. 117 van het Schepen besluit. Het verhoor van den schipper leverde weinig nieuws op. Het bleek, dat de schipper slechts even van dek was geweest om in het logies een kopje koffie te drinken. Hij ver klaarde slechts enkele minuten vooronder te zijn geweest terwijl de wacht nauwkeurige in structies had. De Raad zal later uitspraak doen. Verder werd onderzocht het ongeval aan boord van de IJM. 183, de „Liesbeth Betty", op 25 Januari j.l., waarbij de machinist tijdens zijn werkzaamheden in de machinekamer ernstig aan zijn voet werd gewond. Tenslotte werd op schuldvraag gehoord de schipper van de „Irene" IJM. 183, in verband met het aan den grond loopen van dezen stoomtrawler, op 11 Maart j.l. nabij Terschel ling. Ook in deze beide laatste zaken zal de Raad later uitspraak doen. De Rijkspostspaarbank in April. Spaarders teerden ruim 33 mille in. Het maandbericht van de Rijkspostspaar bank over April toont aan. dat aan alle post kantoren in onze gemeente de terugbetalin gen de inlegsommen hebben overschreden, aan sommige kantoren zelfs zeer aanzienlijk. Dat een vermindering van het tegoed bij de Rijkspostspaarbank niet steeds het gevolg is van een verarming der spaarders kan worden vastgesteld aan de hand van de cij fers vn de Nutsspaarbank. Want bij laatst genoemde instelling viel aan de vier kantoij ren in deze gemeente een stijging te consta teren van f 2581.92. Aan de verschillende kantoren werd van de Rijksposspaarbank ingelegd en terugbe taald: IJmuiden: Ingelegd f 41987.17 Terugbetaald f 59326.31 Minder ingelegd dan terugbetaald f 17337.14 IJmuiden-Oost: Ingelegd f 10733.96 Terugbetaald f 18038.25 Minder ingelegd dan terugbetaald f 7304.29 Velsen: Ingelegd Terugbetaald f 4543.28 f 8229.41 Minder ingelegd dan terugbetaald f 3686.13 Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald f 9512.49 f 11510.52 Minder ingelegd dan terugbetaald f 1998.03 Santpoort-Dorp: Ingelegd f 11921.27 Terugbetaald f 12504.77 Minder ingelegd dan terugbetaald f 583.50 Santpoort-Station Ingelegd Terugbetaald f 8784.44 f 11205.64 Minder ingelegd dan terugbetaald f 2421.20 Het totaal der ingelegde bedragen was f 87482.61, dat der terugbetalingen f120.814.90 zoodat een bedrag van f 32.332.29 minder was ingelegd dan terugbetaald Bij een vergelijking met de Nutsspaarbank valt het op, dat waar IJmiuden-Oost bij de Rijkspostspaarbank ruim f 7300 meer w.erd terugbetaald dan ingelegd, bij de Nutsspaar- pank ongeveer eenzelfde bedrag meer werd ingelegd dan terugbetaald. Ook aan het bij kantoor Velsen-Noord van laatstgenoemde instelling werd meer ingelegd dan terugbe taald nl. ruim f 2100 Om het Kampioenschap der Werkloozen-competitie. Rood-WitRood-Zwart. Donderdagavond kwart over zes zal op het V.S.V.-terrein de beslissingswedstrijd -voor het kampioenschap der Werkloozen-voetbalcom- petitie gespeeld worden tusschen Rood-Wit en Rood-Zwart. Men kan verzekerd zijn van een spannenden wedstrijd, daar beide elftallen grootendeels uit K.N.V.B.-spelers (w.o. verschillende lstc klassersi zijn samengesteld. Ook de stand laat dit wel aanzien: Rood Wit Rood Zwart gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 19 16 1 2 33 97—25 19 15 1 3 31 81—44 De vermoedelijke opstelling der elftallen luidt: Rood Wit P. Douma (V.S.V.), P. Wey (V.S.V.), C. Noest (V.S.V.), D. Schaap (V.S.V.), H. de Boer (V.S.V.), J. Blom (V.S.V.), Verswijveren (Stormvogels), N. Michel (V.S.V.), G. v. d. Lugt. G. Michel (V.S.V.), W. Moogen (V.S.V.) Rood Zwart: W. v. d. Steen (St.vogels), Toone (St.vogels!. P. Leeuwen (V.V.IJ.), J. Groen (St.vogels), K. v. d. Steen, (St.vogels), K. Groen (St.vogels), K. de Koning (V.V.IJ.), T. de Waard V.V.IJ), Dungen (st.vogels), f. Booy (V.V.B.), f. Baak (Brederode). jubilaris aan de papierfabriek gehuldigd. Maandag 11 Mei j.l. was het 40 jaar geleden dat de heer D. Pel in dienst kwam bij de firma van Gelder Zonen te Velsen. Deze dag is voor den jubilaris en zijn familie een onvergetelijke dag geweest. Des morgens werd hij door de directie ten kantore ontboden, en toegesproken door den heer Joan H. Kruimel, welke hem geluk- wenschte met dit jubileum. Hij dankte den jubilaris, voor de wijze waar op hij steeds de hem opgedragen werkzaam heden heeft vervuld. Spreker overhandigde den jubilaris een gou den horloge met inscriptie, een envelop met inhoud, benevens het diploma der Maatschap pij voor Nijvei'heid. De heer Pel dankte de directie hiervoor en tevens voor het medeleven van hen gedurende zijn zwaar ziekbed, voor al het geen door de directie voor hem was gedaan. Te half twaa> werd de heer Pel vergezeld van zijn echtgenoote en dochter ontvangen in de afdeeling der M. W. dezer fabriek alwaar het personeel aanwezig was bij de huldiging van den jubilaris. Te midden der palmen werd hij toegesproken door den bedrijfsingenieur den heer W. a. Sta ring, welke hem feliciteerde met zijn jubileum, hem prees als een ijverig werkman, en zijn nauwe plichtsbetrachting roemde, hierbij den wensch uit sprekende, dat het hem nog eenige jaren gegund zoude zijn in gezondheid zijn werkzaamheden te kunnen blijven voort zetten. Namens zijn collega's sprak de heer Mol eenige woorden en bood hem een bloemen mand aan namens het magazijnpersoneeï. De heer Van Bel welke jaren met hem sa menwerkte memoreerde eenige feiten uit deze samenwerking die altijd in de beste harmonie heeft plaats gehad en overhandigde hem na mens chefs, bazen en collega's aan armstoel, een tijdschrifthanger en een bloeiende plant. De jubilaris dankte allen voor de hartelijke ontvangst, en noemde dezen dag een dag van zijn leven, die voor hem onvergetelijk zal blijven. Ten huize van den jubilaris werden de fees telijkheden voortgezet. De vele bloemstukken den jubilaris geschonken getuigden van de al- gemeene achting die hen geniet. Des avonds bracht de harmoniekapel „De Eendracht" te zijnen huize een serenade. besommingen. V. V. V. Maandagavond hield de Vereeniging „Cas- tricum Vooruit" een spoedvergadering. In de vacature van een secretaris werd met alge- meene stemmen gekozen de heer P. J. B. v. d. Berg, gemeenteontvanger. Daarna werden door de voorzitter mededeelingen gedaan voor de a.s. feestweek o.a. dat een programma is opgemaakt en binnenkort zal bekend gemaakt worden. Door de aanwezigen werden verschil lende vragen gesteld, en door den voorzitter beantwoord. Thans is het bestuur als volgt samengesteld: H. Broksma, voorzitter: M. Marcker, 2e voorz.: P. J. B. v. d. Berg, secre taris; W. Beumer, 2e secr.; S. Th. Portegies, penningm. N. de Jonge, administrateur/Verdere bestuursleden: C. Juffermans, W. v. Weenen, J. Hienkens, J. de Nijs en C. de Groot. Trawlers: manden Petten IJM 49 380 f 2250 Alkmaar IJM 31 350 f 2140 Limburgia IJM 54 220 f 1530 Antje RO 15 170 f 1130 Betje RO 16 145 f 1140 Voorwaarts IJM 83 105 f 735 Angoor IJM 135 75 f 795 Mary IJM 189 240 f1530 Rotterdam IJM 112 320 f 1900 Condor IJM 72 115 f 1190 Maria Elisabeth IJM 117 85 f 840 Bruinvisch IJM 97 120 f 850 Loggers: KW 58 f410; KW 132 f450; KW 23 f400; KW 124 f360. marktprijzen Tarbot per K.G. f 0,64f 0,34 Griet per 50 K.G. f 24—f 11 Tongen per K.G. f 0,65—f 0,47 Groote schol per 50 K.G. f 21f 16 Middelschol per 50 K.G. f 18f 14 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 14f 4,30 Schar per 50 K.G. f 6,60—f 2,40 Tongschar per 50 K.G. f 15—f 11 Rog per 20 stuks f 6.50 Kleine poon per 50 K.G. f 3.60f 1,90 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 19f 12 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15,50—f 8 Kabeljauw per 125 K.G. f 27—f 7,50 Groote gullen per 50 K.G. f 8f 5,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10—f 5,70 Wijting per 50 K.G. f 6—f 2,70 Makreel per 50 K.G. f 9—f 1.80 Heilbot per K.G. f0,77—f0,74 Leng per stuk f 1,15—f 0,55 Koolvisch per stuk f 0,40—f 0,30 CASTRICUM autobus te water. Dinsdagmiddag geraakte op den primairen weg tusschen Castricum en Uitgeest een tou ringcar, uit Amsterdam afkomstig, welke kwam uit de richting Alkmaar, te water. Daar het verkeer tamelijk druk is en vanuit drie verschillende richtingen auto's kwamen, haal de op een gegeven moment de bestuurder links uit waardoor de wagen, waarin 30 personen gezeten waren in de sloot terecht kwam. De inzittenden kwam met den schrik vrij, en kon den hun reis verder per autocar voortzetten. Onmiddellijk begon men de werkzaamheden met behulp van takels en ander materiaal om de touringcar op het droge te halen. Eerst laat in den nacht mocht het gelukken den wagen op het droge te brengen. Materia^e schade is van weinig beteekenis. Schip Amstelland x) Alkmaar x) Aurora Amstelkerk Ariadne (Ned.) Astrée Breda x) Barneveld British Monarch Boskoop Bacchus Bloemfontein x) Brasil x) Caribia x) Ceres (Ned.) Cassel x) Crynssen Deucalion Enggano Freiburg Grootekerk x) Ganymedes Gaasterkerk x) Heemskerk x) Halle Inhambane x) Irene (Ned.) Jagersfontein x) Johan de Witt x) JaarstroQm Kyphissia Kattegat x) Myrmidon x) Montferland x) Merope Martaban Méliskerk Newbury Nereus (Ned.) Orion (Ned.) Polyphemus x) Pyrrhus x) Polydorus Patricia Poelau Laut x) Poelau Tello x) Reggestroom Simaloer x) Stella (Ned.) Supetar Sesostris Syra Springfontein x) Stuyvesant Salland x) Tajandoen x) Tarakan x) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Buenos Aires Chili. Midd. Zee West Afrika West Indië Caen (v. IJm.) Chili Chili Rosario Chili Alexandrië Zuid Afrika Port Arthur Pto Barrios Bourgas Tjilatjap West Indië Midd. Zee Batavia Ned. Indië Japan Alexandrië Japan Zuid Afrika Ned. Indië Buenos Aires Hamburg Zuid Afrika Batavia. West Afrika Mexico Houston Batavia Buenos Aires Gdynia Moulmein Hamburg Rangoon Hamburg Alexandrië Batavia Batavia Batavia West Indië Batavia Hamburg West Afrika Batavia Alexandrië Santa Fé Tampico West Indië Zuid Afrika West Indië Hamburg Batavia Batavia Bourgas Valencia Midd. Zee Buenos Aires verm- aankomst 29 Mei 22 Mei 23 Mei 13 Mei 14 Mei 17 Mei 19 Mei 17 Mei 29 Mei 25 Juni 7 Juni 13 Juni 14 Mei 17 Mei 17 Mei 3 Juni 10 Mei 13 Mei 21 Mei 15 Mei 17 Mei 14 Mei 21 Mei 26 Mei 31 Mei 4 Juni 10 Mei 16 Mei' 12 Mei 13 Mei 12 Juni 30 Mei 29 Mei 20 Mei 17 Mei 10 Juni 13 Mei 23 Juni 12 Juni Laatste bericht 9 Mei van Rio Janeiro. 8 Mei van Talcahuano. 11 Mei van Alicante. 10 Mei van Dakar. 2 Mei van Pto Barrios. 11 Mei vertrokken.. 6 Mei te Antwerpen. 11 Mei te Liverpool. 10 Mei te Londen. 6 Mei van Arica. 12 Mei van Ouessant. 9 Mei van Mombassa. 29 April vertrokken. 6 Mei van Barbados. 11 Mei van Piraeus. 10 Mei van Macassar. 12 Mei van Barbados. 10 Mei te Rotterdam. 8 Mei van Colombo. 7 Mei van Colombo. 9 Mei v. Haifa. 12 Mei van Ouessant. 10 Mei van Hongkong. 8 Mei van Port Said. 9 Mei van Pt. Sudan. 8 Mei van Madeira, vertrekt 16 Mei vertr. 16 Mei van Hamburg. 10 Mei van Sabang. 8 Mei van Sapele. 8 Mei van Trinidad. 22 April vertrokken. 9 Mei van Pórt Said. 8 Mei van Teneriffe. 11 Mei van Danzig. 9 Mei van Perim. 11 Mei vertrokken. 3 Mei vertrokken. 13 Mei vertrokken. 9 Mei te Burriana. 8 Mei van Perim. 8 Mei van Perim. 6 Mei van Belawan. 26 April van Trinidad. 9 Mei vertrokken. 13 Mei vertrokken. 9 Mei van Duala. 6 Mei van Gibraltar. 12 Mei van Ouessant. 11 Mei vertrokken. 9 Mei van Pto Barrios. 11 Mei van Trinidad. 12 Mei van Pt. Natal. 4 Mei van Paramaribo, vertrekt 16 Mei. 3 Mei van Sabang. in lading. 12 Mei te Stamboul. 11 Mei van Ouessant. 22 Meil te Fiume. vertrekt 15 Mei. BEVERWIJK x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Visscherslxaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsch m.s. Rim Kragerö christ. nationale werkmansbond. Donderdagavond wordt in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden van de plaatselijke afdeeling van den Chr. Nationalen Werkmansbond. Ds. C. M. Krijger zal een lezing houden over het onderwerp ..Het eeuwige leven". wedvlucht van ,df. reisduif". De postduivenvereniging „De Reisduif' houdt a.s. Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. De afstand bedraagt 356 K.M. SANTPOORT WOENSDAG Ï3 MEI 1936 voetbaltournooi. Zaterdag 16 Mei zal het voetbalelftal van „Viribus Unitis" van het Prov. Ziekenhuis deelnemen aan een tournooi met elftallen van vier inrichtingen in den Dolder. De Santpoor ters speelden reeds een nuttigen oefenwed strijd tegen een E. D. O.-combinatie die met 92 door de E. D. O.-spelers gewonnen werd. HEEMSKERK r.-k. vrouwenbond. Door bovengenoemde Vereeniging is een autotocht georganiseerd (o.m. ter bezichtiging der Gero Zilver fabriek) op Woensdag 3 Juni a.s. Vertrek van het Kerkplein 8.30 uur. geitenverzekering. Woensdagavond houdt de geitenverzelke- ringsvereeniging een ledenvergadering in café van Gebr. Dam alhier om 8 uur. VOETBAL. De wedstrijden van a.s. Zondag OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Be Quick—Feijenoord. N.A.C.Ajax. AFDEELING I Promotie tweede klasse: Velox—D.O.S. Promotie derde klasse: D.W.V.—H.R.C. H.V.C.—Hercules. Derde klasse B: T.I.W.—Halfweg. Promotie reserve tweede klasse: D.W.S. 2—Hilversum 2. Promotie reserve derde klasse: De Kennemers 2A.F.C. 3 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: C.V.V.—H.F.C. Tweede klasse B: Neptunus—O.D.S. Promotie derde klasse: Gouda—De Hollandiaan. Promotie vierde klasse: V.D.S.—A.S.C. AFDEELING IIL Tweede klasse B: Be Quick—W.V.C. N.E.C.—Rheden. VitesseQuick. AFDEELING IV Promotie tweede klasse: Noad—Palemig. T.S.C.—Willem II. AFDEELING V. Promotie tweede klasse: Heerenveen—Achilles. (Sportkr.). De Olympische Dag te Amsterdam. Sparta (Praag) tegen het Bondselftal. Sjs Naar wij vernemen zal op den Olympischen Dag, die op 7 Juni a.s. te Amsterdam gehou den wordt, het bondselftal een wedstrijd spe len tegen Sparta, de sterke club uit Praag, winnaar van den Mitropabeker 1935 en mo menteel aan het hoofd staande van de prof- competitie in Tsjecho-Slovakije. Sparta komt uit met Raymond Braine op de midvoorplaats. Deze speelt gewoonlijk in zijn club beter, dan in het nationale team van België. Het Nederlandsch bondselftal zal in hoofd zaak uit internationals bestaan, waarbij het niet uitgesloten mag worden geacht, dat en kele interessante proefnemingen zullen wor den gedaan. De wedstrijd zal worden geleid door den Belgischen scheidsrechter Langenus. Op dezen Olympischen Dag zullen verder athletiek- en wielerwedstrijden worden ge houden; ook aan de ruitersport zal een be langrijke plaats worden ingeruimd. Eindstrijd H. V. B.-Beker. Naar wij vernemen wordt Zondagmorgen 10 uur op het terrein van H. F. C. aan de Span jaardslaan de finale gespeeld van de wedstrij den om den H. V. B.-beker. Aan deze wedstiijden wordt deelgenomen door de 3e en 4e klasse K.N.V.B.-vereenigingen, welke zijn aangesloten bij den Haarl. Voetbalbond. Schoten verdedigt den beker en komt dit jaar in de finale tegen Hillegom. Aan het winnende elftal zullen na afloop de H.V.B.- beker en voor de spelers een herinnerings medaille worden uitgereikt. (In het Noorden van Frankrijk loopt thans een treindie radio bevat en verder een bar-wagon en een dans-rijtuig.) Als je hier per spoor moet trekken, Heb je enkel het idee, 'k Hoop dat men mij niet zal wekken Uil mijn dut in de coupé. Als je reis wat lang moet duren. Zorg je ook nog voor een boek En zoo slijt je dan de uren, Lezend, slapend in je hoek. Maar in Frankrijk richt men treinen Nu al heel wat anders in, 't Is nog maar op enkle lijnen, Maar het is een grootsch begin. Voortaan worden dan de Franschen Op de radio vergast, Een wagon om in te dansen, Is er ook al ingelascht. Je kunt in je hoekje „pitten", Want dat wordt je graag gegund, Maar ook aan de bar gaan zitten, Waar je cocktails drinken kunt. Kortom, je krijgt nieuwe kansen, Om eens aan de rol te gaan, Letterlijk is 't nooit d or Franschen, Met zooveel „entrain" gedaan. Nu het zoo ver is gekomen, Zou je zeggen, komt de trein, Toch een beetje, strict genomen, Op een andermans terrein. En het zou mij niet verbazen, Als we dan ook binnenkort, In de kranten ook eens lazen, Dat er wraak genomen wordt. Wat kan d' exploitant belette» Van 't café Au Boulevard, Om zijn huis op rails te zetten, Met zijn dansvloer en zijn bar. Hij kan dan reclame maken; 't Loopt op rolletjes bij mij, Als gérant ben ik uit zaken, 'k Ben nu spoorwegmaatschappij. HAARL. VOETBALBOND. Haarlemsch Elftal K. N. V. B.-elftal. De Haarlemsche ploeg samengesteld. Naar wij vernemen is het Haarlemsch Elf tal, dat ter gelegenheid van het Vierbonden- tournooi op Zondag a.s. op het R. C. H.-ter rein tegen een K. N. V. B.-elftal zal uitko men, als volgt samengesteld: Doel- P. Hollenberg (Stormvogels). Ach ter: K. Haak (Stormvogels) en C. Prevost (R.C.H.) Midden: D. de Koning (V.S.V.)R. Kam- meijer (Haarlem) en P. Leemhuis (Bloe- mendaal). Vóór: S. Spek (E.D.O.), Ch. de Bock (Bloe men daal), J. C. Smit (Haarlem!S. Sterk (V. S V.) en W. Lenselink (R.C.H.). Zooals wij reeds mededeelden zal het K. N. V. B-elftal uitsluitend worden samengesteld uit spelers, die regelmatig aan de training voor het Nederlandsch Elftal deelnemen. haarl. scheidsrechtersvereeniging. Bovengenoemde vereeniging houdt een feest avond ter gegelegenheid van het 12^-jarig be staan der vereeniging op Zondagavond 17 Mei a.s. in één der zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat. Medewerking wordt verleend door: Beppie Murray, cabarettière, met chansons en transformatie-schetsen; Het Humoristisch dubbel-mannenkwartet „De Damiaten", dat behalve klassieke nummers ook eenige popu laire nummers o.a. „Ik ben in Parijs geweest", „Voetballiedje", zal laten hooren; The Croacking Nightingales, imitaties van de Co median-Harmonists. met Fngelsche, Hawaïan, Indische Zd. Afrik, liedjes; Engel Paap's Band „De Zandvoortsche visschers". In de pauze zal een snelteekenaar eenige caricaturen vervaardigen. Tenslotte zal een groot bal tot 3 uur met diverse attracties het feest besluiten. Het taal muziek is van genoemde band. TAFELTENNIS. H. T. T. C. De volgende Haarlemsche spelers en speel sters hebben ingeschreven voor de Nationale Tafeltennis Kampioenschappen, die in het Jaarbeursgebouw te Utrecht verspeeld wor den: Dames: C. Vogelzang, L. Mauhart en R. Niesten. Heeren: J. C. Heeck en Ch. Vogelzang. Van deze spelers wisten mej. C. Vogelzang en de heer J. C. Heeck het kampioenschap van Nederland tweede klasse Gemengd Dubbel op hun naam te brengen door in de finale het team, bestaande uit mej. A. Achtsteribbe en den heer J. van Nesse te slaan met 21-16, 20-22 21-15. Dit' is het eerste Nederlandsche kampioen schap dat door Haarlemsche spelers ver overd is. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 13 MEI Bioscoop de Pont: „Dertig jaar wereldge beuren" en „Mijn Leopold". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM, WOENSDAG 13 MEI Stadsschouwburg: RK. Blindenvereeniging „St. Odilla". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Door Inspanning Uitspanningm et, .Blanke Ballast", 8 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete" met Harry Baur. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje" met Shirley Temple, geprolongeerd. 2.30, 7 en 9 15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim, met Edward Arnold. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Renate Müller en Gus- tav Fröhlich „Genadebrood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 14 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7