HET NIEUWE AVONDBLAD Tong krijgt steun. Baltltets kiiouf KLOK 21e JAARGANG NO. 162 DONDERDAG 14 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1 20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 1a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zy 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim: f 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en,of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval: ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Boutade. Dezer dagen heeft minister De Wilde de televisie-commissie geïnstalleerd. Ik heb het met een rilling gelezen. De commissie zal de practische ontwikkeling van dit nieuwe tech nische wonder nauwkeurig volgen, teneinde er als de kippen bij te kunnen wezen wanneer het oogenblik naakt, waarop de televisie rijp is voor toepassing op het Nederlandsche volk. Kan het deze nieuwe technische injectie niet ontloopen? vraag ik mij af, en schud in antwoord moedeloos het hoofd. „Het ding is nog te duur," heeft een deskundige mij ver teld, „maar in hoofdzaak is het voor elkaar." De ervaring leert dat het duurte-bezwaar altijd overwonnen wordt. Ergens lees ik dat het geval nog teveel storingen op de bestaan de radio veroorzaakt en dat de proeven nog maar op beperkte afstanden worden genomen. De ervaring leert dat ook deze moeilijkheden mettertijd overwonnen zullen worden door de verschrikkelijke logica der ingenieurs, die alleen maar geen rekening houdt met de toch ook zeer logische vraag, of de menschheid wel behoefte heeft aan de practische toepassing van uitvindingen, of zij er inderdaad mee gebaat zal wezen. Natuurlijk zit in de toepassing van die te levisie weer een vorm van rationalisatie. Een vreeselijk en misleidend begrip. De duivel der Moderne Techniek moet er pas nog om gegrijnsd hebben, toen de achterlijke Abes- gyniërs door de bommenwerpers en vloeibaar gjlgproeiers deels gedood, deels kermend op de vlucht gedreven werden, en de werking der Volkenbonds-sancties tevens „gegast" werd. Niets schijnt irrationeeler, in dezen ver warden tijd, dan rationalisatie Televisie zal er toe bijdragen de werkloosheid en de ver warring in een chaotische samenleving te verergeren. Men zal allerlei niet hoeven te gaan zien omdat men het thuis kan zien, op een schermpje, vervlakt in twee dimensies zooals alles vervlakt schijnt te moeten wor den. Waarschuwende stemmen zullen op nieuw betoogen dat dit surrogaat is, maar het zal niet baten. De menschen die ervan moeten leven dat medemenschen naar hun zalen of terreinen komen om te zien wat zij daar te vertoonen hebben zullen voor het meerendeel hun bestaan erbij verliezen. Hun aantal zal grooter zijn, veel grooter. dan dat der televisionnaire employés. Enzoovoorts. Het is altijd weer dezelfde historie. En het publiek zai, met het surrogaat, armer en op pervlakkiger worden. De techniek woedt voort; niets schijnt haar te kunnen stuiten. En zij wordt steeds maar machtiger dan de mensch, die haar niet naar zijn wil kan dwingen en haar dic tatuur domweg ondergaat. Woensdagmorgen zijn wij opgeschrikt door 't bericht dat de Nederlandsche regeering der tien bommenwerpers bij een Amerikaansche fabriek besteld heeft. Zij kosten anderhalf millioen dollar. Wij Haarlemmers betalen daaraan mee op eisch, c.q. aanmaning, c.q. dwangbevel vano ironie!het Klein Heiligland! Voelen wij iets voor deze helsche apparaten? Neen. Voelen wij iets voor de ge dachte, dat zij gebruikt zouden moeten wor den om bevolkingscentra uit te moorden, als er een oorlog uitbrak? Ik walg bij de ge dachte, en hoop dat u dat ook doet. Maar totusschen worden ze maar aangeschaft! De duivel der techniek heeft ons met deze ratio nalisatie van het moderne slachtveld opge scheept. Hij pijpt, wij dansen. Ware een wapenstilstand in het uitvinden- en-technisch-toepassen maar mogelijk! Hij zou schoon zijn! We zouden adem kunnen halen, en de rekening opmaken, en ons de weelde kunnen veroorloven logisch te gaan denken over de vraag, welke van al die uit vindingen wij nu wenschten te behouden en welke andere, als zijnde een bedreiging van ons welzijn en het leven-zelf, wij ten haas- tigste wenschten te supprimeeren! Misschien zouden er dan ook twee gemeenschappelijke koloniale gebieden voor „bevolkingsover schotten" gevonden kunnen worden: éen voor de uitvinders en éen voor de vechters hazen. Onderling zouden zij zich daar naar hartelust op hun eigen uitroeiing kunnen ^leggen, en vooral de tweede kolonie welk een internationaal gezelschap! zou kort bestaan. Natuurlijk zou men beide met alle beschikbare middelen moeten blokkee- ren, opdat zij zich tot onderlinge uitoefening der liefhebberijen beperkten. Interplanetair verkeer bestaat nog niet, anders ware de Planeet Mars het aangewezen terrein Sommigen zullen het oneens zijn met deze boutade. Zij zullen zeggen: wij moeten ons ®aar aanpassen Makkelijk gezegd. Passen wij ons ooit aan? Zie de dertien bommenwer pers. Hun ongeluksgetal typeert hun aankoop. R. P. IJMUIDEN Tot een totaal bedrag van ruim f 17.000.— De minister van Landbouw en Vis- scherij heeft bepaald, dat uit het Landbouwcrisisfonds door bemidde ling van de Nederlandsche Visscherij Centrale steun zal worden verleend aan hen. die als georganiseerde bij de Centrale zijn aangesloten en als zoodanig zijn toegelaten tot de groep „eigenaars en/of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen", tot een maximumbedrag van f 17.125.13. van de de door de vereeniging gehouden ver per kilogram door bovengenoemde georganiseerden gedurende het tijd vak 1 Januari 1936 tot 31 Maart 1936 in de aan voerplaatsen Amsterdam, den Helder, Rotterdam. Schevenin- gen, IJmuiden en Zoutkamp aange voerde tong. FEESTAVOND V.V.IJ. Hedenavond geeft de voetbalvereeniging V.V.IJ. in verband met het behaalde kam pioenschap een feestavond in het gebouw voor Christelijke Belangen. Het programma bevat o.a. tooneel, zang en muziek. VERLOTING VAN „DE KENNEMER Op den deze week door de Mannen zang- vereeniging „De Kennemer Zangers" gehou den bonten avond had de trekking plaats van de door de vereeniging gehouden ver loting. De eerste prijs, dames- of heerenrijwiel viel op no. 319. de tweede prijs, een electri- sche rijwiellamp op 228. KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat er gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting tegen pokken op Maandag 18 Mei a.s., des namiddags van 3 tot 4 uur in de kamer van den Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst, gemeentehuis te Velsen en op Dinsdag 19 Mei a.s., des voormiddags van 9 tot 10 uur in de kamer van den Geneeskun digen- en Gezondheidsdienst in de Wilhelmina school aan den Wijk aan Zeeërweg 105, IJmuiden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van namen en geboortedatum dei- kinderen, is het gewenscht, dat bij de aanmel ding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. VACCINATIE TEGEN POKKEN. Dr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst schrijft ons: In de laatst gehouden vergadering van de Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst hield Dr. Plantenga, voor zitter van den Nederlandschen Bond tot Be scherming van Zuigelingen en Kleuters, een rede over de vaccinatie tegen pokken, waar aan ik het volgende ontleen: De volksgezondheid in Nederland in gevaar. Het Nederlandsche vol'k is onvoldoende be schermd tegen pokken. Reeds gedurende vele jaren neemt de onvatbaarheid van ons volk tegen de pokken regelmatig en in snel tempo af. Het aantal vaccinaties bedroeg in 1924 ruim 150.000 in de daaraan voorafgaande ja ren ongeveer evenveel; daarna daalde het voortdurend en bedroeg in 1933 nog slechts 24.000, dus nog niet een zesde deel. Het aantal niet-ingeënte personen in Nederland gaat reeds het millioen te boven. Dit moet toch wel tot nadenken stemmen en zoo mogelijk tot krachtig ingrijpen aansporen. In 1929 kwamen in ons land 449 gevallen van pokziekte voor, die, hoewel in sommige geval len zeer licht verloopend, toch 39 sterfgeval len veroorzaakten. Deze epidemie, die korten tijd na de schorsing der vaccinatieplicht op trad, kon spoedig worden gestuit maar thans nu de vaccinatietoestand der bevolking in den loop der jaren zooveel slechter is geworden, zouden de gevolgen veel ernstiger zijn; een on geluk als in 1929 zou thans voor ons volk een ramp kunnen worden. De groote rem op den eenigen voorzorgsmaat regel tegen de pokken, de inenting, is het encephalitisgevaar. Dit gevaar kan echter, zoo al niet geheel, dan toch in zeer belangrijke mate worden verminderd door de kinderen op jeugdigen leeftijd te laten inenten. In de jaren 1924 tot en met'de eerste drie kwartalen van 1934 bedroeg het aantal in Nederland verrichte vaccinaties tegen pokken bij kinderen beneden het jaar 80.836 met 4 gevallen van encephalitis en geen enkel sterf geval, bij kinderen van één jaar 161.003 met 6 ge vallen van encephalitis en geen enkel sterf geval, bij kinderen van twee jaar 180.172 met 17 gevallen van encephalitis en 4 sterfgevallen. bij kinderen van drie jaar 181.874 met 46 ziektegevallen en 17 sterfgevallen. Indien men dus nu met de vaccinatie wacht, omdat men niet het risico van de encephalitis wil nemen, dan loopt men dat risico eerst recht, wanneer bij het uitbreken eener epide mie vele kinderen van twee jaar en ouder 'moeten worden gevaccineerd. Waagt men daarentegen tijdig het risico door te vaccineeren, liefst in het eerste levens jaar of even daarna, dan kan men de voor- deelen genieten van te kunnen iezen een gunstigen leeftijd en gunstige omstandigheden en wordt het risico buitengewoon klein. Behangen van gangen en plafonds onze specialiteit, apart en duurzaam met tecste SdiottMchz Px^uccUoHdel GEN. CRONJÉSTR. 135 TEL. 11657 Voor zelfbehangers gratis afranden, (Adv. Ingez. MedJ Weer een gouden echt- vereeniging. H. Jongsmav. d. Winde 50 jaar getrouwd. Donderdag 28 Mei a.s. hoopt het echtpaar H. Jongsma—v. d. Winde, De Rijpstraat 77 zijn gouden huwelijksfeest te vieren Voor degenen, die den heer Jongsma kennen, en dat .zijn er velen, zal dit een verrassend bericht zijn, om dat zij zich niet kunnen voorstellen, dat deze breedgeschouderde, flinke man reeds e^n halve eeuw in het huwelijksbootje heeft rond gedobberd. Ook mevrouw Jongsma heeft de stormen des levens flink weerstand geboden, want ook zij is nog zeer kras Het echtjaar woont reeds ruim 40 jaar in IJmuiden. De heer Jongsma, die afkomstig is uit Olde- boorn, Friesland, voer langen tijd op de bin nenvaart. Toen hij in dienst was bij ue fa. Los te Beverwijk, leerde hij zijn tegenwoordige echtgenoote kennen. De eerste jaren van hun huwelijk woonde het echtpaar in Beverwijk. Later, d.w.z. ruim 40 jaar geleden kwam de heer Jongsma in dienst bij den Rijkswaterstaat te IJmuiden. Spoedig werd hij aangesteld als duiker voor het Noordzeekanaal en het Noord-Hollandsch Kanaal van Amsterdam tot Purmerend. Het spreekt vanzelf, dat de heer Jongsma in zijn loopbaan als duiker tal van interessante kar weitjes heeft mogen opknappen, zoowel aan de ponten als aan de Willemssluizen in Am sterdam In het overstroomingsjaar 1916, toen deze sluizen en de dijken van het Noord- Hollandsch kanaal liet hard te verantwoorden hadden, was de heer Jongsma gedurende drie maanden aldaar werkzaam om dag en nacht acht ie geven op de bedreigde plaatsen. In 1923 werd de heer Jongsma aangesteld als ondersluismeester te IJmuiden, welke be trekking hij vervulde totdat hij gepensior.- neerd werd. Doch ook toen werd hij niet met rust gelaten. Toen werd begonnen met de werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe sluis werd de heer Jongsma door den Rijks waterstaat aangezocht om toezicht te hou den bij den arbeid die onder water verricht moest- worden. Als belooning voor dit belang rijke werk vereerde H.M. de Koningin hem bij de opening der sluis met de medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Thans geniet hij een welverdiende rust. Wij wenschen hem en zijn eenlgenuote een blijden levensavond toe. De werkloosheid. Jl. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 476 bouwvakarbeiders, 353 metaalbewerkers, 56 kantoorbedienden, 29 werksters, fabrieksar beidsters, winkelbedienden en huisbedien den, 37 houtbewerkers, 40 landarbeiders, 542 visschers, haven- en transportarbeiders, 708 losse en fabrieksarbeiders, 342 in overige be roepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar 20 bouwvakarbeiders. 29 metaalbewerkers, 10 kantoorbedienden, 28 dagdienstboden en fabrieksarbeidsters, 61 losse en fabrieksarbei ders, 6 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2737. De heer J. C. Kneppel gaat met pensioen. BARON ALOISI, de Italiaansche afgevaardig de bij den Volkenbond, gekiekt even voor zijn geruchtmakend vertrek uit Genêve. Links de 'Italiaansche gezant te Bern, Damaro. Gezien spoorwegman met een langen staat van dienst. Nadat eenige maanden geleden de heer J. Schotvanger, ladingmeester bij de Neder landsche Spoorwegen alhier den dienst met pensioen heeft verlaten, gaat 1 Juni a.s., zijn collega, de heer J C. Kneppel wegens het be reiken van den 60-jarigen leeftijd met pen sion. De hulde, die wij den heer Schotvanger bij zijn pensionneering brachten, komt ook den heer Kneppel niet minder toe. Want ook :n hem verliezen zoowel de Spoorwegen als de vischhandel een trouw en hulpvaardig amb tenaar, die vele jaren lang zich met toewij ding van zijn verantwoordelijke taak heeft gekweten. Ook de heer Kneppel was een ge zien spoorwegman, bij wien men nooit tever geefs om hulp aanklopte. De heer Kneppel trad 22' October 1896 als losse arbeider te IJmuiden in dienst van de Spoorwegen en heeft dus bijna 40 dienstjaren achter den rug. Nadat hij gedurende een half jaar bij Weg en Werken in functie was ge weest keerde hij 11 Maart 1899 naar IJmui den terug om als schaalknecht dienst te doen Den 16en Mei 1904 werd de heer Kneppel tot ladingmeester aan het station Kesteren be noemd. Hier bleef hij tot 1 Januari 1906. op welken datum hij in gelijke functie naar Go- rinchem werd overgeplaatst. Twee jaar later keerde hij als ladingmeester naar IJmuiden terug, zoodat hij als zoodanig dus meer dan 28 jaar lang heeft gewerkt. Het zal den heer Kneppel, die feitelijk nog in de volle kracht van zijn leven is, niet ge makkelijk vallen, van zijn werk te scheiden. Den heer Kneppel, die eenige belangrijke functies in de R.K. Kerk vervult zij een ge lukkige rust toegewenscht. BAK- EN KOOKCURSUSSEN VAN HET GASBEDRIJF. Naar wij vernemen zullen vanwege het Gas bedrijf bij voldoende deelneming door den be kenden kookleeraar den heer Lieshout van den Haag in verschillende deelen der ge meente bak- en kookcursussen worden ge geven. Voor de afdeeling IJmuiden zullen de cur sussen worden gegeven op Donderdag 4 Juni 11 Juni, 18 Juni, 25 Juni en 2 Juli a.s, 's mid dags half drie en 's avonds 8 uur in het lo kaal voor huishoudonderwijs van de Wilhel- minaschool. DE JONGE NEDERLANDER Vrijdagavond vindt op veler verzoek nog een uitvoering plaats van De jonge Neder lander. Ook nu weer zullen worden opgevoerd „Het gierige Bontje" en „Huwelijksdroom" en zal Hugo Plug zich weer doen hooren. De avond wordt gegeven in het Hervormd Vereenigingsgebouw, Kaiverstraat. OPBRENGST COLLECTE VOOR DE RECLASSEERING Naar de commissie van uitvoering van de collecte voor de reclasseering ons mededeelt heeft de collecte in totaal opgebracht f 654.94. Ongetwijfeld een resultaat, waarmede de commissie tevreden mag zijn. Ned. Ver. van Huisvrouwen. 1 Lentebijeenkomst. Wel zelden zal de afdeeling VelsenIJmui den der Ned. Vereen, van Huisvrouwen zulk een gx-oot aantal leden en belangstellenden op een harer bijeenkomsten gezien hebben als op dezen Woensdagmiddag in het Ned. Herv. Ge bouw aan de Kaiverstraat. Begrijpelijkerwijze was het de voorzitster, mevr. P. L. de Boer- Harder, een groote vreugde zulk een volle zaal te kunnen verwelkomen. Mevr. M. RambonnetSpeet introduceerde het dameskoortje der afdeeling, dat door haar geleid wordt en dezen middag zijn eerste uit voering gaf. Het ensemble is nog maar klein en de vertolkte liederen, w.o. een tweetal van Pe ter Cornelias, stellen slechts bescheiden eischen. Niettemin hebben de dames bewezen, dat wat er gezongen werd op muzikale wijze gedaan werd en zij zich aan de leiding van mevr. Rambonnet zeker kunnen toever trouwen. Er werd soepel en met goed teksbegrip gezon gen .terwijl ook aan de zuiverheid voldaan werd. Het belangrijkste van de bijeenkomst was, natuurlijk vooral voor het vele jeugdige pu bliek, de opvoering van de cantate van Catha- rina van Rennes „Lentebloemen", die met in stemming begroet werd. De hoofdrollen werden vervuld door Ida Raadman (koningin Lente) Han Rambonnet (koning Winter), Etna Brei- tenstein (Fluitekruid), Tisca Tiel (Tulp) en Jeaantje van Splunter (Narcis) die allen naar krachten bijdroegen om dit vriendelijke voor- jaarszangspelletje zoo goed mogelijk te doen slagen. Daarbij kwam dan de onontbeerlijke entou rage van bloemen en pages, die in koor de lof der lente en het verdwijnen van den winter be zongen en ook met danspasjes hun vreugde daarover uitdrukten, 't Was alles heel vrien delijk en lief, maar ook bij deze uitvoering bleek weer af en toe welke onberekenbare factoren kinderen zijn kunnen. Koning Winter zegde zijn proza op klare en fraaie wijze en Fluitekruid verdedigde de' komst van koningin Lente onbevangen en wel begrepen. Zoo werd het geheel zeer gul ont vangen en na elk bedrijf klaterde het applaus door de zaal. Ten bate van het Maandbericht werd iri de pauze een loterij gehouden. EDEN AVOND VERZETTEN Wij herinneren er nogmaals aan, dat de zomertijd in den nacht van heden op morgen om twee uur ingaat, zoodat men bij het naar bed gaan de klok een uur vooruit moet zetten. Visscherij nieuws in een notedop. Opgelegd. De nTotortrawlers Antje RO 15 en Betje RO 16 zijn opgelegd. Motor pech. De kotter IJM. 209, die j.l, Zon dag, na slechts eenige dagen op zee te zijn ge weest, wegens motorpech moest terugkeeren en daarna opnieuw was uitgevaren, is weder om wegens een defect van den motor terugge keerd. De beugvisscherij. Door de vijf stoomloggers, welke dit jaar aan de beugvisscherij hebben deelgenomen werd in 53 reizen besomd f 43.553 en wel door de VL 114 in elf reizen f 8088, door de VL 195 in elf reizen f 10.430, door de VL 199 in elf reizen f 9636, door de VL 216 in tien rei zen f 7624 en door de VL 217 in tien reizen f 7725. Motorschade. Het Nederlandsche motorschip „Bèta", hét- welk Dinsdagavond van Amsterdam naar Aberdeen vertrok, keerde kort daarna uit zee terug wegens motorschade. AMBTENAAR IN ALGEMEENEN DIENST BENOEMD. Door Burgemeester en Wethouders is be noemd tot ambtenaar in algemeenen dienst, verbonden aan de Secretarie, de heer A. Rooze hoofdagent bij de recherche te IJmuiden. NIEUWS VAN „DE KENNEMER JAGERS". Zondag werd met een afdeeling van „de Kennemer Jagers" met succes deelgenomen aan een door de „Voortrekkers" uitgeschreven 30 K.M. marsch. Zonder uitvallers werd de finish bereikt. A.s. Zondag wordt met de training voor de Noordersluismarsch voortgegaan. De eerste marsch bleek een succes te zijn. De start vindt plaats om 9 uur van de H.B.S. De marsch gaat over 15 K.M. Iedereen kan deelnemen, mits de leeftijd van 14 jaar bereikt is. Uit sympathie met onze vereeniging schonk de heer v. d. Braber een clubvlag. ifiijïsni ISLAS GALAPAGOS /jrig Mgs SALVADOB It.-— DOS CEHTAVOS De Galapagoseilanden hebben een eigen post zegel uitgegeven, die de ligging van deze be kende eilandengroep toont. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN GROOT-IJMUIDEN. Spannende 7e ronde. Dinsdagavond zijn de wedstrijden om het damkampioenschap van Groot IJmuiden voortgezet. Deze leverden de volgende resul taten op: Hoofdklasse: H. de BoerG. Postma 11, H. de Boer—Basstra 1—1. B. DukelH. de Boer 11. C. SuykB. Dukel 11. Eerste klas: A. J. Smit-^Koetsier 20, v. d. Veloe—Kramer 20, H. BuisH. Schaap 0—2, G. Postma—De Jong 0—2. T. Dukel Smit 02, v. d. HeijdeLaros 02, Bais Vrijhof 11. Tweede klas: LandwehrBroek 20, J. GroenOutenaar 20, H. VisserJ. Visser 2—0, Ligthart—Vis 2—0. Schoone—Besse, 02. J. Visserv. d. Suis 20, SchagerKok 2—0. Voor het hoofdklassetournooi is door den uitslag C. SuykB. Dukel de spanning ge ducht gestegen. Dukel heeft 8 gesp. 10 p. met nog te spelen tegen Ligthart en Basstra. C. Suyk heeft 5 gesp. 6 p. met nog te spe len G. Postma 2 x. Ligthart, De Boer en Bas stra. Ook Ligthart heeft nog goede kansen met 5 gesp. 5 p. Basstra en G. Postma strijden wat zij kun nen om aan de onderste plaats te ontkomen. In de tweede klas A zijn het Buis, de Jong, Kramer en Smit die een zwaren strijd voeren om zich in de finale te plaatsen. In de tweede klas B hebben zich practisch gesproken Bais en Hè Laros reeds geplaatst. Van iedere klasse komen twee spelers te gen elkaar uit in een finale, om den titel van kampioen le klas. Deze verkrijgt het recht dën hoofdkiasse-kampioen uit te dagen voor een titel-gevecht.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1