Muggenplaag. BEVERWIJK Het overzicht van de groentemarkt. ASPERGETEELT NIET LOONEND. Nu de aanvoeren van jonge groenten zich meer gaan uitbreiden wordt het er met de prijzen niet beter op. Konden wij den laat- sten tijd over het verloop van den handel nog al tevreden zijn, de afgeloopen week gaf voor ve.el producten nog al teleurstellin gen. Wel was voor de massaproducten gere geld nog wel plaatsing te vinden, doch de prijzen kwamen op steeds lager peil. Spina zie was nog ruim vertegenwoordigd. De no teeringen voor dit product daalden vooral de laatste dagen belangrijk. Door fabrieken werden nog al flinke partijen afgenomen, zoodat ook nu weer het doorgedraaide per centage niet groot was. De prijzen der laat ste dagen schommelden zoo ongeveer naar kwaliteit van 1634 ct. per kist. Het ruime aanbod van sla. dat met het warme weer in eens beduidend is toegeno men was ook direct van invloed op de prijzen. Voor goede kwaliteit, die het vorige week soms nog tot 56 ct. kon brengen, was thans het verschil van 34 ct. per krop. Partijen met gebreken lijden door inzinking altijd het meest, zoodat de mindere soorten al heel wat van den prijs moesten inboeten. Postelein begint ook meer naar voren te komen en werd al in flinke partijen aange boden. De noteeringen, die bij het einde der vorige week nog van 8090 ct. per kist ston den, ondergingen eveneens een verlaging en brachten het in het midden dezer week slechts tot 3040 ct. per kist. Asperge dat in dezen tijd voor de markt een artikel van beteekenis kan genoemd worden heeft tot heden een zeer ongunstigen han del. De prijzen, waarvan de inzet al niet mee viel loopen geleidelijk terug en staan thans al op een peil, dat voor dit product zeker niet loonend is. De noteeringen voor eerste soort die bij het begin dezer week nog ston den van 2228 liepen de laatste veiling van Woensdag terug voor Dik Wit van 20—24 ct. per bos. Voor blauw en andere mindere soor ten waren de prijzen zeer laag. De aanvoer van Rabarber neemt steeds toe. De belangstelling schijnl er echter niet op vooruit te gaan. Doordat de prijzen ge régeld meer naar beneden gingen, maakte dit product een slechte week mee. De notee ringen varieerden naar soort van 2—3 Va ct. per bos. Het aanbod van Bloemkool begint meer omvang aan te nemen en zal zich spoedig wel weer snel uitbreiden. De handel was goed en voor mooie kwaliteit werd afgenomen naar soort van 1014 ct. per stuk. Witlof, waarvan de aanvoeren sterk ver minderen had een vluggen handel met prij zen voor eerste soort van 1416 ct. per K.G., mindere naar verhouding terugloopend tot 8 ct. per K G. Prei, die thans nog wordt aangeboden, heeft weinig aandacht. De noteeringen ko men niet hooger meer dan van 35 ct. per bos. Raapstelen en Radijs hebben weinig waarde en maken prijzen van 12 ct. per bos. Als nieuw product verschenen deze week de eerste peulen, komkommers en to maten, alles echter nog in beperkte hoeveel heden. In de fruitafdeellng beginnen de aard beien zoo langzamerhand een ruimer plaats in te nemen. RECITEERWEDSTRIJD VAN DE „SCHAKEL". In het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat werd gisteravond door de vereeniging ..De Schakel" een reciteer- wedstrijd gehouden. Het doel van dezen avond, die voor lederen belangstellende vrij toegankelijk was, was zooals de voorzitter, de heer Pieffers in zijn openingswoord zeide, om aan het werk van ,,De Schakel" meerdere bekendheid te geven en op die manier, zoo wel door de jeugdafdeeling als voor de ,,Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging" leden te winnen. De heer Pieffers heette hierna de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, zich daar bij speciaal richtende tot de afgevaardigden van de N.C G.O.V., de jongemannenvereeni- ging „Excelsior" en de jury, bestaande uit de heeren Kraan Bakker en Pieffers. Bij den wedstrijd waren de voordrachten verdeeld in twee groepen nl. Ernst en Luim. De keuze van de nummers was vrij. De taak van de jury, die omdat er geen verplicht nummer was. de puntentelling se rieus doorvoerde, was in dit geval niet bij zonder moeilijk, omdat zooals de heer Kraan zeide, de declamatie over het algemeen slecht was. Slechts enkelen kwamen boven het mid delmatige. De uitslag was als volgt: Af deeling Luim: Eerste prijs N. Passchier. met 19V2 punt, 2 Wies Hoven met 16V2 punt. Afdeeling Ernst: 1 A. Hoven, 19V2 punt. 2 P. Burghgraaf 18 punten. Na de pauze droeg de heer W. van Rijn voor ..Op de Harley Davidson" en „Sarie Marys". Met beide nummers oogstte hij een welverdiend succes. Hierna was het woord aan den voorzitter van de plaatselijke afdeeling der Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging. den heer Bak ker, die o.m. de leden van „De Schakel" dank zegde voor hun belangelooze medewerking bij den reclasseeringsdag. en hen opwekte om ook aan de aanstaande Blauwe-week- actie hun volle krachten te geven. Een voorstel van den afgevaardigde van de Chr Jongemannenvereeniging „Excelsior" den heer Harbers, om op een van hun ver- eenigingsavonden een z.g. „blauw" onder werp te behandelen werd goedgekeurd. De nieuwe bioscoop programma's. OPTIMISTISCHE GELUIDEN IN KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma een film met den opwek- kenden titel „De crisis is voorbij", een fasci- neerende titel, die de hoop op betere dagen doet herleven. Een film, zooals dezen tijd die vraagt, tin telend van optimisme, door geloof en over tuiging, dat „De crisis voorbij is". Gemaakt door den genialen regisseur Robert Siodmak. Het verhaal komt er minder op aan en is van weiniger belang, dan de wijze waarop het ge geven uitgewerkt is. Dick Foran en George E. Stone in „IJzeren Knuisten". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Een troepje revue-artisten, eerst in Mar seille en dan in een Fransch provinciestadje optredende, raakt in moeilijkheden. De fi nancier en „de eerste vrouw" laat de rest in den steek, of omgekeerd, en de overblijvenden sluiten zich vast aaneen en zullen trachten in Parijs met z'n allen werk te vinden. Dat mislukt! En hoe brengen regisseur en camera dit in beeld. Lachend, zingend, vol optimisme, onderneemt „de oude garde" de reis naar het voor de meesten, onbekende Pa rijs I11 het rhytme der dreunende wagenwie len zingen zij in koor „Dat vindt men alleen in Parijs". Zingend en dansend solliciteeren de werklooze artisten naar eventueele enga gementen. Zingend en dansend krijgen zij overal te hooren, dat er geen plaats is. Na deze glorieuze mislukkingen vereenigen allen zich op het terras van een café. Goede raad is duur. Maar jeugd, zelfvertrouwen cn onverwoestbaar optimisme, geloof in „De cri sis is voorbij" doen hen besluiten te trachten een theater te vinden, waar zij hun revue met als titel „De Crisis is voorbij" kunnen op voeren. Dan brengt het toeval hen op de gedachte, dat er nog een theater is, „Elysée Clichy" waar zij een poging kunnen wagen. Helaas! Het theater staat al 5 jaar leeg en te huur on der bewaking van een vrouwelijke concierge. En kunnen zij er al niet in optreden, dank zij de charmante jeune-prémier vinden zij er onderdak. De meesleepende „laat maar waaien politiek" van het troepje, in wiens verbeelding „De crisis voorbij is" werkt zoo aanstekelijk, dat ook voor den toeschouwer de crisis voorbij lijkt. Hoe zij aan een heusche piano komen, hoe de eigenaar van het piano magazijn een fraaie vleugel bijna, en z'n hart heelemaal verliest aan de artiste(n). Elke scène, elk onderdeel is geniale vondst op zich- zelve. De piano-handelaar, die bedrogen uitkomt, wil zich wreken, doch loopt letterlijk in den val. De première van de revue „De Crisis is voorbij" moet en zal doorgaan. Hoe komen zij aan electrische lampjes. Dat moet U zien. Hoe aan muzikanten te komen, een trouvaille, welke U niet moogt missen! Het wordt al laat op den avond der première als de artisten bemerken, dat zij het voor naamste vergeten heben: Het publiek en de •eclame. Het zou de spanning wegnemen, wanneer verklaard zou worden, hoe het gelukt den naam van het totaal vergeten theater en den titel der volkomen onbekende revue in min der dan een half uur tot in alle uithoeken van Parijs bekend te maken. Hoe het publiek on der het zingen der voornaamste melodie van „De Crisis is voorbij" de kassa bestormt Hoe eindelijk in minder dan geen tijd het theater voor drie achtereenvolgende dagen besproken uitverkocht raakt. „De crisis is voorbij" is inderdaad een film, tintelend van geest, stimuleerend van optimisme. De film suggereert, dat de crisis voorbij is en dat is een heel ding. Voor de pauze draait de amusante en boeiende film „IJzeren knuisten" met den zingenden cowboy Dick Floran in de hoofdrol. „ROBERTA" IN LUXOR. In het Luxor Theater wordt als hoofdnum mer vertoond de prachtige muzikale roman ce „Roberta" met Irene Dunne, Fred. Astaire en Ginger Rogers in de hoofdrollen. Aan den inhoud is het volgende ontleend: John Kent, een bekend Ameriknansch voetballer gaat'met zijn vriend Huck en diens dansband naar Parijs. Huck boft, want nau welijks is hij in Parijs of hij ont,mo°t „gravin Men zet niemand dezer dagen Aan den dijk (den Afsluitdijk), Want daar is de mug aan 't plagen Bij milliarden tegelijk. Als 'k gewag maak van milliarden, Dient daar eerlijk bij vermeld: Dat is een globale schatting, Want ik heb ze niet geteld. 't Kunnen ook triljoenen wezen, Als je het wat ruim beziet, Op een dijk zoo volgeladen Tellen wat milliarden niet. Tegen zooveel muggenbeten Houdt geen mensch zich goed gedekt, Als je zelf van j' af gaat bijten, Heeft dat ook niet veel effect. Men vertelt van wolkenmassaas Dansend in de voorjaarslucht, En van dieren en van menschen, Voor dien aanval op de vlucht. Argelooze wandelaren Worden in een oogenblik, (Zegt men) door de muggenbeten, Eens zoo kwaad en eens zoo dik. En de automobilisten Doen verhalen van de soort, Dat men door 't gegons der muggen 't Motorgonzen niet meer hoort. Hier baat ook geen muggenolie En geen muggenzifterij. Maar er komt ook ongetwijfeld Wel wat overdrijving bjj; 't Kan alleen maar erger worden, Als men er niet tegen waakt, Dat men van die vele muggen, Zooveel olifanten maakt. „Scharwenka", die niemand anders blijkt te zijn dan zijn vriendin Lizzie Gatz. Scharwen ka slaagt er in een engagement voor de band van Huck te vinden in de nachtclub, waar zij een engagement als danseuse heeft. Twee onaangename dingen zijn er echter, die John bezig houden, 't Eerste is de portier Ladis- law, die zich zeer voor Stephanie schijnt te interesseeren en het andere zijn de herinne ringen aan Sophie, een verwaand, onbe trouwbaar meisje, die hij na een ruzie over een japon in den steek heeft laten. Tante Minnie sterft plotseling en John erft de modezaak. Hij haalt Stephanie over om als vennoote in de zaak te blijven. Als Huck de journalisten te woord staat, om hen mede te deelen, hoe de voetbalier John over de da mesmode denkt geeft hij de zonderlingste verklaringen. Alle Parijsche modedeskundigen komen op de modeshow om eens hartelijk te lachen De zonderlinge perscommuniqués hebben hen op het ergste voorbereid. Maar het komt anders uit. Dag en nacht heeft Ste phanie gezwoegd om de dwaze ideeën van Huck in prachtige modecreaties om te too- veren. De toejuichingen zijn geestdriftig. De show is een triomf. Het hoogtepunt van de show is een japon, die Stephanie zelf geteekend heeft. Zij draagt het kleedingstuk zelf en zingt bovendien een smeltend lied. John raakt er van „weg". Het spreekt vanzelf, dat de - lis- verstanden nu in een minimum van tijd uit den weg zijn geruimd en dat er heel spoedig een dubbele bruiloft wordt gevierd. Het tweede hoofdnummer is „24 uur" naar het gelijknamige boek van Marion Gering met Clive Brook, Miriam Hophuis, Kay Francis en Regis Foomey in de hoofdrollen. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". De plaatselijke afdeeling van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" houdt Donderdagavond in het gebouw der K.S.A. een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de voorstellen, die in de vergadering van den Centralen Raad behandeld zullen worden, de benoeming van een afgevaai-digde naar den Centralen Raad en een beschouwing over de werkzaamheden van de Commissie van Bijstand. R.-K. LAND- ÉN TUINBOTJWBÖND. De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond houdt Vrijdagavond in het K.S-A.-gebouw een le denvergadering. In deze bijeenkomst zullen besprekingen worden gevoerd over de a.s. L.T.B.-processie naar Heiloo en over den gemeenschappelij- ken aankoop van steenkolen en spinazie- RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". Zaterdag a.s. zullen vijf renners van de B. R. C. „Kennemerland" starten in de zooge naamde ronde van Hilversum. Zondag zal de club de zomercompetitie in zetten met een lange afstandsrit over 96 K.M. voor alle klassen. De junioren rijden 36 K.M. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Zaterdag 16 Mei zal in de vergaderzaal aan den Ouden Alkmaarschen weg een bij eenkomst van de plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor onthouding plaats vin den. De heer Klaas Brandenburg zal een lezing houden over den Vlaamschen schrijver „Charles de Coster" en over zijn boek „Teyl Uilenspiegel". DE BAZAR VAN DE A.N.G.O.B. Hedenavond zal in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Centrum" aan 'de Koning straat de bazar worden geopend, die de plaat selijke afdeeling van den A.N.G.O.B. heeft ge organiseerd ten bate van de stichting van een A.N.G.O.B.-huis. Wij hebben reeds bericht, hoezeer de leden van de afdeeling en ook de Geheelonthouders- Kinderclub „Kindergeluk" zich beijverd heb ben, om tal van nuttige en fraaie dingen voor deze bazar te vervaardigen. Deze ijver demonstreerde zich nog met meer nadruk, toen wij gisteravond een bezoek aan den „bazar-in-wording" brachten. Natuurlijk kostte het wel eenige moeite om uit den chaos van getimmerten en allerlei kris en kras door een liggende artikelen het beeld van een ge zellig ingerichten bazar te tooveren, maar daarvoor was het nu eenmaal aan den voor avond van de opening. De leiding en haar as sistenten werkten met zooveel enthousiasme, dat deze bazar zeker alle factoren voor het welslagen in zich zal vereenigen. Men kan ook al weer op een heele prettige wijze zijn bijdrage offeren en het is veel ge zelliger, dat dit kan geschieden met touwtje trekken of grabbelen of ballen werpen of noemt u maar op hoe plezierig nog meer, dan wanneer men zijn gave zoo maar op een offer schaal deponeert. Er komt een stukje muziek, men kan er theedrinken en en-passant kan men fraaie werkstukken bewonderen of een blik werpen op de tentoonstelling van drank- bestrijdingsmateriaal van den bond. Want het ligt voor de hand, dat deze bazar ook dienst baar gemaakt wordt aan de propaganda. De bazar is Donderdag, Vrijdag,. Zaterdag en Zondag geopend. Voor iederen dag heeft het bestuur een attractie bedacht, men be hoeft het dus geenszins bij één bezoek te laten. De bazar van den A.N.G.O.B. zal in' de ko mende dagen naar wij met het ijverige be stuur verwachten, veel bezoek trekken. DRIEHUIS. ADSPIRANTEN-VOETBAL. Woensdagavond speelden de adspiranten van den V. V. „Driehuis" tegen den school kampioen van afdeeling E, school J. uit IJmuiden. Met de rust leidden de 'IJmuidenaren met 20, dank zij hun midvoor en linkshalf. Na de rust waren de V. V. D.'ers aanvankelijk ster ker; hun midvoor bracht de partijen op gelij ken voet. Toen raakte het spel meer verdeeld. Tenslotte scoorde de IJmuider midvoor het winnende punt (32). De adspiranten-leider, de heer Denijs, deelde ons medé, dat zich voor de adspiranten reeds zooveel leden hebben aangemeld, dat weldra tot de samenstelling van een tweede elftal kan worden overgegaan. Slechts een paar plaatsen zijn nog vacant. Het groote Arizonakanaal is bijna tegelijk met den geweldigen Boulder-stuwdam voltooid. Het is één van de grootste watervallen van Amerika. DONDERDAG T4 MEI '1935 HEEMSKERK ONDERLINGE GEITENVERZEKERING. Woensdagavond hield de Onderlinge Gel. ten verzekering in het café van de Gebr. Dam een ledenvergadering onder leiding van den heer R. Burger. Door het bestuur werd voorgesteld te trach ten voor de geitenverzekering de koninklijke goedkeuring te verkrijgen, hetgeen door de vergadering werd goedgevonden, mits de kos ten hiervan niet te hoog zullen zijn. Besloten werd, aan de bepaling, dat het lid. maatschap niet binnen het loopende vereenl- gingsjaar kan worden opgezegd, streng de hand te houden. Het reglement werd daarna voor gelezen en verschillende punten aan een be spreking onderworpen. Tenslotte kon de verga, dering zich met alle bepalingen accoord verI klaren. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat indien voor een geit verloskundige hulp wordt inge roepen, de kosten hiervan voor de helft door de verzekering worden vergoed. OPRICHTING FOKVEREENIGING. Op initiatief van de Onderlinge Geitenver zekering werd Maandag in café de Zon een drukbezochte vergadering gehouden, teneinde te komen tot de oprichting van een geitenfok- vereeniging. Door den heer S. de Ruijter werd het doel van een dergelijke vereeniging uiteengezet. Voor gesteld werd de contributie vast te stellen op f 1 per lid. Om fraude tegen te gaan, zal een strenge controle hierop worden uitgeoefend. In het bestuur werden gekozen de heeren H. de Ruijter, J. Schellekens, J. Beentjes, Jac! Bleyendaal en Th. Kuijl. Als voorzitter werd aangewezen de heer Jac. Blijendaal. Het bestuur zal aansluiting verzoeken bij den provincialen bond van geitenfokvereenigingen. A.D.O. Het programma voor a.s. Zondag luidt: A.D.O.N.E.A. (voor de nederlaagwedstrij den om de voetbalschoenen) 2.30 uur U.S.V. bA.D.O. b 3.30 uur'. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. zijn de volgende bouwver gunningen verleend, t.w. aan: P. J. Melchers, te Beverwijk, tot uitbreiding van een werkplaats aan den Rijksstraatweg; N.V. Bouwbedrijf „Jobo" te Heemskerk, tot het bouwen van 3 woonhuizen aan de Oos- terstreng. P. W. Hagedoorn, te Beverwijk, tot verbouw van perceel G. van Assendelftstraat 39; den Rijksgebouwendienst, te 's-Gravenhage, tot het bouwen van een automatische tele fooncentrale. DRANKWET. Aan den heer L. Henneman, alhier, is een verlof A verleend tot verkoop van zwak- alcoholischen drank ten behoeve van de thee tent in het wandelpark „Marquette". WIJK AAN ZEE „WIJK AAN ZEE VOORUIT". Vrijdag 15 Mei houdt de vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" in restaurant De Tuinberg een ledenvergadering. De agenda luidt o.a. bespreking festiviteiten voor het a.s. seizoen; winkelsluiting; verkie zing bestuurslid wegens bedanken van den heer C. C. Schaaper. UITSTAPJE De jongere meisjes van de Chr. Meisjesver- eeniging zullen onder leiding van mej. Chr. Ka ales Woensdag 20 Mei een uitstapje maken naar Amsterdam, waar o.a. Artis bezocht zal worden. CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGING. Woensdag maakten de meisjes van de Christelijke Meisjesvereeniging in gezelschap van de leidster der vereeniging Mej. Chr. Kaales en Mevr. J. Haspels-de Calonne haar jaarlijksch uitstapje. Het bezoek gold dezen keer Den Haag en Scheveningen waar o.a. van het mooie uit zicht over de stad van den daktuin van de Bijenkorf af en 't ruime strand en zeegezicht van de Wandelpier werd genoten. Ook de autotocht door de omgeving van Den Haag naar den Wassenaarscheslag, waarbij gepau zeerd werd in Mallot een typisch ouderwet- sche boerderij, die als uitspanning is ingericht viel zeer in den smaak. WIELRIJDEN. INTERNATIONAAL WIELERCRITERIUM Voor het internationaal wielercriterium dat, ter opening van de Residentieweek, Zaterdag middag 6 Juni op den Boulevard te Scheve ningen zal worden gehouden, is alsnog ge contracteerd de jonge Hollander Gysen, die op zoo kranige wijze de ronde van Purmerend en de ronde van Oss wist te winnen. Ook is gecontracteerd de Engelsche lange-afstand- renner Grand. De Boulevard zal 's morgens reeds te 9 uur door de politie voor het publiek worden af gesloten. De loketten gaan te 10 uur v.m. open. De Nederlandsche Spoorwegen zullen, in verband met de te verwachten belangstelling uit alle deelen van het land .extra treinen la ten loopen. Het muziekcorps van de Tweka-fabrieken zal den wedstrijd opluisteren. HALCYON LIJN. Vredenburg, 13 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Haarlem, 12 v. Melilla n. Rott.-Vlaard. Stad Arnhem, 12 v. Bagnoli n. Melilla voor Rott.-Vlaard. Stad Zaandam, 12 v. Malmo n. Oxelosund voor Rott.-Vlaard. JHOLLAND-AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 11 te Port land (O.) Binnendijk, Rott. n. New-Orleans, 11 v. Gal veston. Delftdïjk, Rott. n. Vancouver 12 te Cris tobal. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Meerkerk (uitr.) 10 te Hongkong. Serooskerk (uitr.) 13 v. Suez. Gaasterkerk (thuisr.) 12 te Manilla. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ganymedes, 13 v. van Constantza te Amst. Simon Bolivar, 13 v. Amst. n. Hamburg. Irene, 13 v. Amst. n. Hamburg. Odysseus, 13 v. Amst. n. Kopenhagen. Bacchus, 13 v. Piraeus te Rotterdam. Amsterdam, 13 v. Amst. te Antwerpen. Aurora, 12 v. Carthagena n. Malaga. Bodegraven, Amst. n. Chili 12 (11 v.m.) 35 mijl Z. v. Flores. Poseidon, 12 v.: Barcelona n. Genua. Rhea, 12 v. Halmstad n. Gothenburg. Vesta, 13 v. Valencia te Amsterdam. Euterpe, 13 v. Amst. te Bordeaux. Breda, 13 v. Chili te Amsterdam. Saturnus, Amst. n. La Guayra 11 (9.12 n.m.) 230 mijl Z. v. Valencia. Boskoop, Chili n. Amst. 11 v. Callao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 12 te Santos. Amstelland (thuisr.) 12 v. Bahia. Montferland (thuisreis) 12 (12.56 v.m.) 470 mijd ZW v .Land's End. 15 (8 v.m.) te IJmui den verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli, 13 v. Batavia te Rott. Kota Nopan (uitr.) 13 v. Port Said. Indrapoera, 13 v. Batavia n. Rott. Palambang (thuisr.) p. 13 Gibraltar. Djambi (thuisr.) p. 13 Kaap Bon. Sibajak, 13 v. Rott. n. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba, 13 van Hamburg te Rotterdam. Alphacca, 13 (11 n.m.) v. B.-Ares Rott. verwacht STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Amst. n. Java 12 te Glasgow. Aeneas, Japan n. Rott. 13 v. Singapore. Agamemnon. Japan n. Rott. 12 v. Kobe. Flintshire, 13 v. Dairen te Rott. City of Bristol, Japan n. Rott. 12 v. Colombo. Melampus, Liverpool n. Java 13 v. Suez. Glengarry, Dairen n. Rott. 12 v. Suez. City of Eastbourne, Rott-. n. Japan 11 van Singapore. Sity of Singapore, Hankow n. Rott. 13 te Singapore. Polyphemus. Batavia n. Amst. 12 te Suez. Stentor, Rott. n. Japan 13 te Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembilan (uitr.) 13 v. Port Said. Chr. Huygens (uitr.) 12 v. Algiers. Verkochte schepen. Het Nederlandsche stoomschip „Beijer- land", in 1928 gebouwd bij de Scheepswerf van J. Smit Czn. te Alblasserdam en toebehooren- de aan de Scheepvaart en Steenkolen Maat schappij te Rotterdam is overgegaan aan de zusteronderneming van deze Maatschappij te Londen, de „Shipping Coal Company". Het schip vertrok dezer dagen onder de Engelsche vlag. genaamd „Queensland", var. Rotterdam naar Blyth Voorjaarsvisscherij bij IJsland. De voorjaarsvisscherij op de IJslandsche banken is voor dit seizoen beëindigd en was de slechtste sedert vele jaren. Op enkele plaat sen werd driekwart der vangst van het vorig jaar aan land gebracht, ofschoon dat jaar ook al slechter was dan voorafgaande jaren. Vele buitenlandsche trawlers, die anders op de banken visschen, gingen dan ook spoedig naar andere vangplaatsen. AANGEKOMEN. 12 Mei: Meliskerk s.s. Hamburg Deucalion s.s. Valencia. 13 Mei: Vesta s.s. Valencia Aldebaran m.s. Londen Beta m.s. Noordzee Breda s.s. Chili VERTROKKEN. 12 Mei: Atland s.s. Emden Britta s.s. Wyborg Zeeland m.s. Horsens Amstelstroom m.s. Leith Trio m.s. Mistley Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen Beta m.s. Aberdeen Ravonia s.s. Leith Rydal Force s.s. Newcastle 13 Mei: Ostmark m.s. Stettin Macoma m.s. Noordzee Toestand op de Faroer slecht. Omdat de toestand der vissch-erij op de Far oer zeer slecht is wil de Visscherijvereeni- ging aldaar aan de Deensche regeering een leening vragen om het bedrijf te stabiliseeren. Schietoefeningen. Heden en zoonoodig morgen zal worden ge schoten met geschut vanaf het fort Erfprins te Den Helder. Zeevarenden worden aangera den zich niet zonder noodzaak binnen de ge vaarlijke sector op te houden. Terschellingerbank vervangen. Het lichtschip Terschellingerbank zal 24 Juni voor ongeveer vier weken worden vervangen door een reserve-lichtschip, dagmerk zwarte bal in top doch zonder radiobaken. Het reserve schip toont het normale groepschitterllcht, zichtbaarheid 11,2 zeemijl. Groote diepgang. Het Noorsche tank-motorschip „Strix" pas seerde het Noordzeekanaal, komende van Constantza, met een diepgang van 8,1 Meter. Proeftocht. Het bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam gebouwde tank motorschip „Macona" vertrok Woensdagmor gen naar de Noordzee voor het houden van een proeftocht. Zooals men weet, keert het schip, indien deze proeftocht naar wensch verloopt, niet terug, doch gaat direct door naar Rotter dam, voor verdere uitrusting aldaar.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6