Rubriek voor Vragen. Louwtje is verhuisd! Op den Scholeksterdam. Oog in oog met de bonte vogels. Elke stad heeft zoo z'n bepaalde straten, pleinen of wandelwegen, waar de plaatselijke jeugd zich in de avonduren pleegt op te hou den en zich te vermaken met elkaar toe te lachen, na te fluiten. Ook bij de vogels tref fen we iets dergelijke aan. Zoo heeft men b.v. al lang uitgemaakt, dat de kampplaatsen van c.3 kemphaantjes eigenlijk niet veel zijn dan vaste plekken, waar de beide sexen elkaar steeds kunnen aantreffen. Elke lente kunnen we er zeker van zijn, de heele scholeksterbe volking van de Waterleiding-duinen, aan de Oranjekom aan te treffen. Eigenlijk begint de lente voor ons pas, al die lawaaimakers daar weer terug zijn. Ze zitten zich dan op het talud te zonnen, poetsen de veeren en beginnen plotseling, zon der voor ons zichtbare reden, met omlaag gebogen kop achter elkaar aan te rennen, onder voortdurend roepen. Even later gaat de heele troep op de wieken en maakt onder veel geroep en geschreeuw een paar rondjes boven de Kom, om dan weer rustig neer te strijken. Tot voor kort vormde de kistdam, die de Oranjekom in tweeën deelde, hun geliefkoosde pleisterplaats. Een prachtige kleurencombi natie. dat grauwe, bemoste hout en de wit- zwarte vogels met hun oranjeroode pooten en snavels, helder afstekend tegen de blauwe lentelucht. „Net een plaatje!" Dit was er de oorzaak van, dat ik op een lente-achtigen Aprilmorgen wegkroop onder wat lappen en planken, zorgvuldig toegedekt door Wim, die van den kant af m'n evoluties met de prisma zou trachten te volgen. Een eindje voor het bouwsel was de camera ver dekt opgesteld, terwijl een lange draad me in staat stelde de sluiter z'n werk te laten doen. Daarna zat er niets anders op, dan maar geduldig te wachten. Vrijwel onmiddellijk nadat Wim vertrokken was. kwamen twee vischdiefjes boven de kom. Rank zwierden ze over het water, om dan neer te strijken.... juist op de paal, waar ik vijf minuten geleden op had ingesteld, doch die ik na rijp beraad als minder gunstig, weer had afgekeurd. Er volgde een kostelijk tafereeltje. Het mannetje kwam het wijfje een vischje brengen, dat dit met veel strijkages van hem aannam, en met één slok naar binnenwerkte. Ik kon het zil veren vischje zien glanzen in het zonlicht. Daarna gebeurde er een heele poos niets. Een nachtegaal zong het hoogste lied in een slanke populier, waarvan ik alleen het ver wrongen spiegelbeeld in het even rimpelende water kon zien. De fitis werd niet moe, z'n op den duur vrij monotoon liedje te brabbelen. Achter op den dam zat een der vischdiefjes toilet te maken. Tot opeens weer de juichende roep van de bonte pieten weerklonk. De vogel het bleek er één te zijn maakte een paar rondjes om de schuilhut, doch verdween toen weer in de richting van Schuil-en-Rust. Na een poosje trok een ander geluid m'n aandacht. Het zachte, melodleuse roepen van tureluurtjes. Ze liepen aan den oever van de kom, slanke, sierlijke tjerkjes. Snavel en poo ten helder oranje, prachtig contrasteerend mee het grijs-bruine veerenpakje. Opeens weer de scholekster. Een streek er neer, dicht bij me, maar nog buiten het be reik van de kiekkast. Hij leek onrustig. Zag hij mij? Of vertrouwde hij de per saldo vrij gebrekkig gecamoufleerde camera niet? We zouden het gauw genoeg zien. Als hij bleef zitten, was er kans, dat er meer kwamen, en dan was een goede foto mogelijk. Vlak boven me riep een scholekster. Ik lag onbeweeglijk, elke zenuw gespannen. M'n arm sliep, door de ongemakkelijke houding, doch ik mei-kte het nauwelijks; Plotseling, voor ik eigenlijk goed begreep wat er gebeurde, zat er een op m'n paal. Voor zichtig palmde ik de draad in, tot hij strak stond. Een klikde foto was gemaakt, maar de vogels vlogen verschikt weg. Nadat de chassis snel verwisseld waren, ge beurde er weer een heele poos niets. Een paar grutto's kwamen overvliegen en riepen hun naam. Het werd stom vervelend in de schuilhut. Het liedje van de fitis kende ik zoo langzamerhand van buiten. De motor van het pompstation pufte onverstoorbaar. Toen ik eindelijk weer een vogel meende te hooren, bleek het de takel van een heiblok te zijn. Maar eindelijk kwamen ze weer. Een oogenblik tevoren had ik het vaste voornemen, alleen nog maar een sterntje te kieken. Een schol ekster had ik immers al. Maar nu wist ik zeker, dat ik toch weer zoo'n bonte drukte maker zou riemen" als hij binnen mijn be reik kwam. Terwijl ik op m'n andere zij ging liggen ik lag er al minstens twee uur ontdekte ik een scholekster die vlakbij toilet stond te maken. Die was zeker zwijgend aan komen vliegen. Een eindje verderop stond een tjerkje. Ik had toch niet liggen slapen? Ze waren allebei te ver weg, en er was voor hen geen enkele reden om dichterbij te komen. Plotseling zat er een kwikstaartje vlakbij. Na tuurlijk net op de verkeerde paal. Doch dat spreekt wel haast vanzelf. Toen hij wegvloog, raakte de scholekster opeens in groote op winding. Met voorover gebogen kop en wijd open bek begon hij luid te roepen, tepie-pie- pie-pie. Daarna keek hij wantrouwig om naar mijn schuilhut en zweeg. Zóó moest ik hem kieken! Andere scholeksters .streken roepend neer. Allemaal te ver weg. Het tjerkje had inmiddels het veld geruimd. De vogels op den dam dom melden in. Ik kon ze nu op m'n gemak be kijken. Vlakbij zat een prachtig mannetje. Het zwart was heel donker en het wit was smet teloos. De bek glinsterde nog van het water, dat in een dikke druppel naar de punt rolde, en dan er af droop. Om het oog een smal rood randje. De punt van den snavel was heldergeel. Wonderlijk, een vogel zoo nabij te weten, terwijl het dier zichzelf onbespied waant. Die betoovering onderga je eiken keer weer. Een eend met jongen kwam langzaam naderbij. Rustig slobberde zij in het kroos, en de jongen zwommen met grappige piepgeluid jes om haar heen. Grappige, donzen diertjes, met kleine, zwarte snaveltjes, die glommen als lak. Een koekoek riep, m'n eerste, al was het een late. Daar lag ik nu al een paar uur, en per saldo had ik nog maar één gemaakt. M]n armen sliepen en m'n beenen, en zelf kreeg ik ook een niet te onderdrukken slaaplust. De vogels stonden rustig te dommelen, en het kon nog wel u-ren duren, eer er wat beweging in kwam. Plotseling klonken er voetstappen op den dam. De vogels waren onmiddellijk een en al waakzaamheid. De voetstappen kwamen na derbijbij, en de bonte bende ging op de wieken. Toen verschenen er een paar vetleeren laar zen en een paar machester broekspijpen. Meer kon ik niet zien. Maar een ver van vriendelijke stem, die ik drommels goed kon hooren, vroeg me. of ik gek geworden was. Nadat ik met veel moeite overeind gekrab beld was, en met een pijnlijk gezicht m'n ver stijfde ledematen had staan wrijven, trachtte ik deze indiscrete vraag zoo objectief mogelijk te beantwoorden. Ik vertelde dat het lief en leed, en vooral het eerste van dc schol eksters me zoo na aan het hart lag, dat ik 'wflde probeeren, er wat foto's van te maken. Dat was olie op het vuur, want het fotogra feeren van vogels of hunne nesten" was ten strengste verboden. Hoewel er natuurlijk geen spoor van een nest te zien was, moest ik „maar maken dat ik wegkwam", en „het hart niet hebben", weer terug te komen. Zoo kon ik m'n boeltje inpakken, met het poovere resultaat van één goede foto, maar met een fijne herinnering aan een stralenden lentedag, oog in oog met de bonte vogels. KO ZWEERES. Waarschuwing tot de Arabische bevolking van Palestina. Troepenversterkingen en tanks uit Egypte aangekomen. LONDEN, 14 Mei (D.N.B.-A.N.P.) De hoo- ge commissaris in Palestina heeft Dinsdag avond in een radioredevoering tot de Arabi sche bevolking de waarschuwing gericht, dat de regeering alle uitspattingen zal onder drukken en alle schuldigen zal straffen. De 111 Falestina uit Egypte aangekomen tarks en pantserwagens zullen, evenals de troepenversterkingen, de taak hebben aan vallen od particuliere eigendom, welke den laatsten tijd vaak zijn voorgekomen, te ver hinderen. Het is noodig. de politie onder mili taire bescherming te stellen. FAILLISSEMENTEN. Door de Haarlemsche Arrondissements- Rechtbank zijn de volgende faillissementen uitgesproken Mevr. G. H. M. Kosters gehuwd met M. J van der Linden, handelende onder den naam Maison Truus Kosters (damesmodeartike len), wonende te Zaandam, Skagerrak no. 26; Curator: Mr. L. J. Venhuizen, te Heemstede. Arie van Stijn, winkelier in garen, band en sajet, wonende te Lisse. Vreewijk no. 54; Cu- ratrice Mej. Mr. M. J. Kluitman te Haarlem. J. Wijkhuizen, groenten- en fruithandelaar, wonende te Haarlem. Esschilderstraat no. 33rood; Curatrice; Mevr. Mr. E. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. P. B. F. de Graaf, groentenhadelaar, wonen de te Bloemendaal, Boschlaan no. 65; Cura tor; Mr H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. De Handelsvennootschap onder de firma A. J. C. Berg en J. Paay, stucadoors, wonende te IJmuiden, Gerard Doustraat no. 28. en haar beide firmanten: A. J. C. Berg, stucadoor, wonende te IJmui- den-Oost. Tuinderstraat no. 63; J. Paay, stucadoor, wonende te IJmuiden- Oost, Meeuwenlaan no. 18; Curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem M. Walraven, bloembollenhandelaar, han delende onder den naam M. Walraven en Co., vroeger wonende te Hillegom, Veenen- burgerlaan no. 45; Curator; Mr. F. J. Gerrit sen te Haarlem. P. van der Mey, machinist, wonende te IJmuiden. Hadleystraat no. 15; Curator: Mr. W. S A. N. Gorter te Haarlem. Willem Stuvé Jr., kermisexploitant, wonen de te Haarlem, Ged. Schalkburgergracht no. 96; Curatrïce: Mevr. L. M. I. L. van Taalin gen-Dols te Haarlem. N. Dienaar, handelende onder de firma M. Dienaar, destijds wonende te Hillegom, thans te Haarlem, Smedestraat no 11, van beroep aannemer; Curator: Mr. A. Beets te Haarlem. J. Nederkoorn, bouwmaterialenhandelaar, wonende te Haarlem, Kamperlaan no. 9; Cu rator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. C. G. Bïjleveld te Haarlem Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: P. Krul, wijnhandelaar, wonende te Heem stede; Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. C. G. van Wijnen, timmerman, wonende te Haarlem, Schouwtjeslaan no. 47: Curator: Mr T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. A. Keuter, schilder, wonende te IJmuiden; Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haar lem M. J. Koenderman, wonende te Heemstede, Bronsteeweg no. 80; Curator: Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. J, Troost, metselaar, wonende te Haarlem, Berckheydestraat 6; Curator: Mr. A. C. F. Hendrikse, te Haarlem. P. Kossen, slager, wonende te Haarlem; Cu-, ra tor: Mr. F. van der Goot, te Haarlem. Geëindigd is het navolgende faillissement wegens het verbindend worden dei' eenige Uitdeelingslijst van: Jan Joosten, bakker, wonende te Haarlem. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. Gehomologeerd werd het accoord van: N. Blokker, loodgieter, wonende te Haar lem; Curator Mr. G. E. Mellema te Haarlem. Ingetrokken werd het verzoek tot voorloo- pige surseance van betaling verleend aan: De Firma A. J. C. Berg en J. Paay, stuca doors, wonende te IJmuiden-Oost. en van de verleende surceance van betaling aan: J. Nederkoorn. handelaar in bouwmateria len, wonende te Haarlem. Illllllllllllllllllll DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. PLANTEN VRAAG: 1. Mijn clivia zit vol witte luisjes. In mijn cactussen zitten zij ook. Wat is hiertegen te doen? 2. Hoe moet men een uitgebloeide azalea be handelen om haar het volgend jaar weer in bloei te krijgen? ANTWOORD: 1. Met een kwastje gedoont in phytofaline telkens weer schoonmaken. Deze vloeistof is bij een handelaar in tuinbouwartikelen te verkrijgen. 2. Zoodra het weer wat zachter wordt kunt u de plant met den pot in den grond zetten. Om de 14 dagen vloeimest geven en half September de plant weer binnen zetten. VRAAG: Mijn clivia is nu uitgebloeid. Moet zij nu veel of weinig water hebben en hoe dik wijls per week? ANTWOORD: Den bloemstengel er uit snijden. Indien noodig dan versche aarde. De hoeveelheid water is niet te noemen. Dit hangt af van de grootte der plant en van den pot. Ook de stand- 45.000 K.G. 12 meter verrold. HAARLEM Woensdag. Het is heden een gedenkwaardige dag voor de geschiedenis van Haarlem. Louwtje, die nu al 81 jaar midden in het drukkestadgewoel op de Groote Markt gestaan heeft, is verhuisd. Maar gelukkig voor de Haarlemmers, die 'm daar niet gaarne zouden missen, is hij op het mooie Haarlemsche plein gebleven. Het toenemend verkeer maakte het nood zakelijk, het beeld twaalf meter in Noord- Westelijke richting te verplaatsen. Dit kranige stuk werk is uitgevoerd door den heer L. A. Kok alhier, onder leiding van Open bare Werken. Eenige weken is men er al mee bezig geweest. Voor sommigen leek het de laatste dagen, dat het werk binnen de groote schutting stil lag, omdat ze het beeld niet za gen verplaatsen. De aannemer wilde echter niet overijld te werk gaan. De dikke plaat van gewapend beton (groot 5 bij 5 M. en dik 1 M. onder de straatoppervlakte) wilde hij eerst goed hard laten worden, alvorens het zware beeld er op te plaatsen. Maar vanmorgen is het dan toch eindelijk gebeurd. De belangstelling binnen en buiten de schutting was zeer groot. Heel begrijpelijk trouwens, want het gebeurt niet eiken dag, dat zulk een zwaar gevaarte verplaatst wordt. Het hardsteenen voetstuk weegt 36 ton, het beeld 4 ton en het ijzerwerk, dat tijdelijk aange bracht is om het beeld te beschermen, 5 ton. Te zamen dus 45.000 K.G.! Aanwezig waren o.a. de directeur van Open bare Werken, ir. M. H. Maas; de hoofd-inge- nieur ir. D. N. de Lange, de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck; de comman dant van de brandweer, de heer C. J. van den Broek. Verder filmoperateurs en fotografen In ons nummer van Maandag 4 Mei is al be schreven, op welke wijze het werk wordt uit gevoerd. Om te beginnen moest vanmorgen eerst een draad van het electrisch tramnet verwijderd worden. Tusschen het oude en het nieuwe voetstuk voor het standbeeld was een overbrugging van gewapend beton van 7 M. lang en 3 M. breed gemaakt, omdat men het plaveisel niet vertrouwde. Daar overheen wa ren de zware ijzeren balken gelegd, waarover de ijzeren ronde staven zijn gelegd, om het beeld te verrollen. Ongeveer elf uur-werd het sein tot het ver plaatsen gegeven. Door middel van een lier, door slechts twee man bediend, werden de zes sterke staaldra den, die om een zware katrol bevestigd waren, aangetrokken. „Hij rolt, mijne heeren!", riep de heer Van Eldik, opjzichter van Openbare Werken, onder wiens persoonlijke leiding het karweitje is opgeknapt, met een verheugd gezicht. Eerst was er niets te zien, maar wanneer men naar een bepaald punt in de omgeving keek, zag men er toch beweging in. De heer Maas kwam ons vertellen, dat hel beeld in drie minuten een halve meter verrold was. Telkens moest even gestopt worden, om dat er nieuwe stuthouten onder geplaatst- moesten worden. Telkens overtuigde de heer Maas zich van den voortgang van het werk. Het ging zeer voorspoedig. In tien minuten was het stand beeld 1.80 M. verschoven. Te tien minuten over twaalf, dus na een uur stond Louwtje op zijn nieuwe standplaats. Hij kijkt nu de Zijlstraat in. Het voornaamste werk is nu gebeurd. Van middag zou met de verdere werkzaamheden worden voortgegaan. Het beeld moet acht c.M. zakken. De'holle ruimte er omheen wordt met beton aangevuld. Evenals op zijn oude zal Louwtje ook op zijn nieuwe standplaats aan de stormen wel het hoofd wetfn te bieden. Pot met oorkonde gevonden. Op de plaats waar het standbeeld gestaan heeft, is een ijzeren pot met oorkonde gevon den. Die is in 1856, toen het beeld daar ge plaatst werd, door de metselaars onder het voetstuk gelegd plaats, teniDeratuur in den dampkring kunnen dit beïnvloeden. Indien u om den anderen dag in den zomer de plant in een bakje met water zet, dan ls dat voldoende. Geef bovendien om de 14 dagen wat aftreksel van koemest of bloe- menmest RECHTZAKEN VRAAG: 1. Ik heb een dienstmeisje van 18 jaar iederen dag van S.30 tot 12.30 uur. Zij wordt per week betaald. Ze is niet in een ziekenfonds, wel haar ouders. Wanneer zij eventueel in een ziekenhuis wordt opgenomen, ben ik dan aan sprakelijk voor de ziekenhuiskosten? 2. Hoe lang moet ik dan het meisje loon uitbe talen? ANTWOORD: 1. Neen. 2. Gedurende 14 dagen. VRAAG: 1. Mijn huurcontract heb ik getee- kend voor een jaar, maar het is nog niet gere gistreerd. Kan ik nu nog binnen het jaar van de huur af? (Er zijn veel gebreken aan het huis. die wij niet bemerkt hebben toen wij het huurden). 2. Toen wij het huis huurden was mijn inko men boven 1000. Nu is het met 2 per week verlaagd. Kan dat ook een reden zijn om binnen het jaar van de huur af te komen? ANTWOORD: 1. Neen. U kunt niet binnen het jaar van de huur af. 2. Neen RECEPTEN VRAAGKan ik zelf een geelkoperen hang lamp bronzen? ANTWOORD: Er is een gekleurd vernis in den handel (bij ijzerhandelaars verkrijgbaar) waar mede men aan de lamp den schijn van gebronsd koper kan geven. Het echte bronzen evenwel is alleen werk voor een specialist. VRAAG: Hoe kan de kraag van een zwart stoffen ma-ntel. die door het dragen vet is ge worden. worden schoongemaakt? Ned. Bank heeft ruim 12 millioen goud afgestaan. Door de onzekerheid omtrent de toekomst van de Fransche franc is op de internationale valutamarkt een zekere onrust ontstaan, wel ke ook goudonttrekkingen aan de Neder- landsche Bank tengevolge heeft gehad. Blij kens den jongsten weekstaat van de Ned. Bank beliepen deze in de verslagweek f 12,7 milüoeijDe direct opeischbare verplichtingen zijn thans voor 79.5 pet. door goud en zilver gedekt. De weg Haarlem-Am%terdam. Verbreeding cn natriumverlichting schieten flink op. Aan de verbreeding van den Rijksweg Haar lem—Amsterdam wordt met groote haast gewerkt. Verwacht wordt dat het werk begin Juli gereed zal zijn. Thans wordt het verkeer wel «enigszins be lemmerd. doordat bij de werkzaamheden over een smaller en weg gereden moet worden, doch dit is slechts over een kilometer. Het verdere verkeer heeft zijn gewonen voortgang. Nabij Halfweg waren de Zuidelijke boch ten iets verzakt, zoodat daar een volledige verbetering moest worden aangebracht Tegelijkertijd geschieden de werkzaamhe den voor de natriumverlichting De masten worden geplaatst op 32 M. afstand van el kaar afwisselend ten noorden en ten zuiden van den weg. Hiervan is het grootste deel al gereed. Het was oorspronkelijk de bedoeling de lichtkabels bij het Amsterdamsche wegge deelte, dat reeds een driebaansrijweg was, over den weg te spannen. Met het oog op mo gelijke verkeersbezwaren is daarvan afgezien en worden thans de kabels gelegd langs de trambaan, op drie plaatsen verbonden met den Zuidkant. Telkens als een gedeelte klaar is wordt het in gebruik genomen. Met het ge heel hoopt men ook in het begin van Juli klaar te zijn, gelijk met de verbreeding van den weg. De negus voornemens naar Genève en Engeland te gaan. „Wij blijven vertrouwen in den Volkenbond." JERUZALEM, 13 Mei (Reuter.) „Wij hebben nog geen plannen gemaakt, doch wij zijn voornemens, later naar Enge land te gaan en nog voor de komende zitting van den Volkenbondsraad een bezoek aan Genève te brengen," aldus verklaarde de negus in een exclusief interview, dat hij den correspondent van Reuter heeft toegestaan. „Wij zijn vastbesloten de verdediging van onze rechtvaardige zaak voort te zetten en op vreedzame wijze te werken voor de bevrijding van ons geliefd land van de vreemde mili taire overheersching. Wij houden onze oogen steeds gevestigd op den Volkenbond, waarin wij, ondanks al het voorgevallene, het ver trouwen hebben behouden, opdat de volle en traditioneele onafhankelijkheid van Abessynie hersteld kan worden." De bekende oude korenmolen „De Nachte gaal" aan de 'Glip te Heemstede, der firma H. A. Hoeker Zoon, dateerende uit 1760, die zeer waarschijnlijk gedeeltelijk gesloopt zal worden. ANTWOORD: Met rebo-vlekkenwater stevig: afschuieren. VRAAG: Hoe maak ik boerenjongens? Kan dat ook met inmaakwijn geschieden? ANTWOORD: Wij zouden u raden het met brandewijn te doen. Maak 3 pond rozijnen zon der pitten goed schoon, doe ze in een geëmail leerde pan met 3 a 4 ons kandij en een paar stokjes kaneel en zooveel koud water, dat de rozijnen juist onder staan. Doe de deksel op de pan en breng den inhoud langzaam aan de kook (maar niet doorkoken). Laat bekoelen en doe het in een fleseh met wijden hals en voeg er de brandewijn bij (lVfe d.L.). Sluit goed af met stop of perkament. DIVERSEN VRAAG: 1 Hoeveel toeschouwers kunnen op het R.C.H.-terrein een wedstrijd hijwonen, als alle beschikbare plaasen zijn uitverkocht? 2. En op het terrein van ..Haarlem"? (Maar niet met uitbreiding van accomodatie). ANTWOORD: Op het R.C.H.-terrein ongeveer 14000. Op dat van „Haarlem" 11000. VRAAG: Wat is het adres der Alg. Ned. Kam- peervereeniging? ANTWOORD: Secretaris is de heer Carl Denig, Weteringschans 113, Amsterdam-Centrum. VRAAG: Een eiken gebeitste stoel is kaal ge worden. dus wil ik hem opnieuw beitsen. Hoe krijg ik hem eerst blank? ANTWOORD: Schuren met schuurpapier. Stuk jes verf die misschien blijven zitten, verwijde ren door middel van een stukje glas. VRAAG: Op welke dagen en uren wordt in het Academisch Ziekenhuis te Leiden kosteloos oogheelkundig consult verleend? ANTWOORD: Eiken dag van 9—10 uur. DONDERDAG 14 MEI 1935 Het personeel der Kon, Holl Lloyd. Nogmaals een beroep op den minist€r AMSTERDAM. 13 Mei. Dezer dagen is hr eengekomen de commissie, gevormd uit öe vil" v. Ned. gezagvoerders en stuurlieden ter W' vaardij. Ver. v. ScheepswerktuigkundiZ* Centrale hond van transportarbeiders vS' R.K. Bond van transportarbeiders „St.'Bom facius", Ned. Bond van Chr. fabrieks-, haven en transportarbeiders, Alg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden, Nat. Bond vS Handels- en kantoorbedienden „Mercuriux» Ned. Ver. van Chr. kantoor- en handelsheren' den. Ned. R.K. Bond van handels-, kantoor en winkelbedienden .,St. Franciscus van As! sisie". Ten einde te beraadslagen omtrent het'w* momenteel nog zou kunnen worden gedaan voor de gepensionneerden, ontslagenen en nog in dienst zijnden van den Kon. Holl, Llovd zulks naar aanleiding van de berichten, die den laatsten tijd in de pers waren verschenen met betrekking tot de reorganisatie van deze ree. derij. Met voldoening hadden de aanwezigen ken. nis genomen van het feit, dat de actie, door de commissie gevoerd om te komen tot een deugdelijke basis voor in uitzicht gestelde pensioenen, reeds dit resultaat heeft gehad dat verschillende groote en kleine onderne.! mingen bezig zijn het risico voor de in uitzicht gestelde pensioenen onder te brengen bij ver. zekeringsinstellingen, dan wel door het op. richten van eigen stichtingen de noodige voor. zieningen trachten te treffen. Het'feit, dat een interdepartementale com- missie bezig is te bezien, welke maatregelen zouden kunnen worden getroffen om een dé. bacle als zich bij de Kon. Holl, Lloyd heeft voorgedaan voor de gepensionneerden te voor. komen, zal naar het inzicht der commissie aan het hiervoren gememoreerde niet vreemd zijn. De commissie besloot zich nogmaals schrif telijk: tot den Minister van handel, nijverheid en scheepvaart te wenden teneinde te benlei- ten, dat de thans nog.in dienst zijnden hij ds Kon. Holl. Lloyd en de N.V. Wm. Müller en Co. (deze laatsten voor zoover zij werkzaam zijn voor den K.H.L.) bij de reorganisatie zooveel mogelijk in dienst zullen worden gehouden. Voor wat betreft de gepensionneerden en ontslagenen meende de commissie met het doen van eventueele verdere stappen te moe ten wachten tot omtrent den vorm, waarin de reorganisatie zal plaat-s vinden, positiever ge. gevens ter beschikking staan. „Wonderdokter van Klundert" gearresteerd. Met zijn oplichterspractijken West-Brabant onveilig gemaakt. MOERDIJK, 13 Mei Door de marechaussee werd heden te Klundert gearresteerd als ver- dacht van oplichting, de in West-Brabant be kende wonderdokter H. W. J. C., die nu ruim een jaar met zijn praetijken de streek onvei lig maakte. De „wonderdokter van Klundert" heeft in Raamsdonk, Oudgastel, Standaar- buiten. Stampersgat, Fijnaart, kortom in ge heel West-Brabant zeer vele slachtoffers ge maakt. Tal van argelooze patiënten, waarvan velen met ongeneeselijke kwalen,,, hebben hun vertrouwen in den oplichter, die bp buitenge woon sluwe wijze telkens opnieuw zijn bedrie- gelijke praktijken wist toe te passen, beloond gezien met het verlies van belangrijke geld sommen. Het is ongeveer een jaar geleden, dat C. zich te Klundert vestigde. Voordien had hij een instituut te Oosterhout (N.-B.), waar hem geleidelijk de grond te warm onder de voeten werd, zoodat hij het raadzaam aehtte zijn zetel naar elders te verplaatsen. Zich uit gevende voor dokter, hoewel hijvan beroep slechts leeraar was in heilgymnastiek, beves tigde hij aan zijn woonhuis een opvallende naamplaat met het opschrift „Instituut voor gecombineerde adem-massage en bewegings therapie". Op het gebied van betalingscondi ties was hij zeer coulant. Hij vroeg van zijn patiënten alleen vergoeding voor de door hem gemaakte auto-kosten en voor de artikelen, die hij terwille van den patiënt moest koopen. Maar al deze bijkomstigheden liepen vaak leelijk in de papieren. Voorschotten van f 100 tot f .300 waren geen zeldzaamheden en de rekeningen liepen in den regel wel zoodanig op, dat-deze voorschotten nog te klein bleken te zijn, terwijl C. zijn auto-verhuurder en leve ranciers van geneesmiddelen op hun geld liet wachten en hij allerlei trucs gebruikte om zijn noodzakelijke betalingen sleepend te houden. De verdachte is geen onbekende van de justi tie en heeft reeds al drie jaar gevangenisstraf achter den rug. Den laatsten tijd opereerde hij in de omgeving van Dordrecht. De man ging steeds op zoo handige manier te werk, dat hij vrijuit ging en rustig kon profiteeren van de goedgeloovigheid der menschen. die hem rij kelijk beloonden voor zijn meest nuttelooze diensten. HET BEZOEK VAN ONZEN GEZANT TE BOEKAREST AAN BELGRADO. 's-GRAVENHAGE, 13 Mei. In aansluiting aan het bericht betreffende de reis van dr. J. B. Hubrecht. Nederlandsch gezant te Boeka rest naar Belgrado, vernemen wij. dat dit bezoek niet meer is geweest dan een bezoek aan een post, waar dr. Hubrecht geaccredi teerd is en in geenerlei verband staat met den internatioialen politieken toestand. Zooals vanzelf spreekt heeft dr. Hubrecht wel van deze gelegenheid gebruik gemaakt om be sprekingen te voeren in het belang dei' han delsbetrekkingen Kunstenaar, die huurschuld heeftWacht u nog een tijdje. Over enkele jaren reeds zul len de menschen dit armelijke atelier bezoe ken en zeggen: Hier heeft de beroemde schilder Cobalt gewerkt. Huisbaas: Als u niet zorgt, dat ik van avond de huurcenten heb, kunnen zij h& morgen al zeggeiu ..(HumorisU

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8