HET NIEUWE AVONDBLAD -aj 21e JAARGANG No. 163 VRIJDAG 15 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maande 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal fl2ü' plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN16 regels i 0.75. Eike regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NE MER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Vrouwen Vredesgang. Op Maandag 18 dezer zal de jaarlijksche Vrouwen Vredesgang weer worden gehou den, ditmaal in Amsterdam. Ongetwijfeld zal het aantal deelneemsters, verleden jaar reeds zoo geweldig gestegen, een nieuwe belangrijke toeneming vertoonen. En dat is noodig ook. Demonstraties als deze zijn noo dig en nuttig. Door haar snellen aanwas manifesteeren zij den groei van het besef, dat de oorlog bestreden en de internationale toenadering bevorderd moet worden. Dat dit besef diep wortel schiet in den geest van de vrouwen, die voor het overgroote meerendeel zijn hetgeen mannen „politiek ongeschoold" noemen maar wier invloed op het maat schappelijk gebeuren niettemin geweldig groot is, dient men te beschouwen als een der machtigste middelen tot het uitroeien van den oorlog. Den grooten invloed der Vrouw op het maatschappelijk gebeuren begrijpt iedereen, die er over nadenkt en die zich. niet beperkt tot beschouwing van de mannelijke metho den van maatschappelijken arbeid. Vooral in het gezin doet die invloed zich voortdurend gelden. Als de vrouw-en-imoeder iemand is, die haar vaste overtuiging tegen den oorlog en voor den vrede heeft gevormd, die niet slechts bij voorkomende gelegenheid zegt „nu ja, natuurlijk denk ik er zoo over", maar die zelf heeft nagedacht over wat haar man en kinderen in geval van oorlog te wachten zou staan en haar innerlijk verzet daar tegen heeft doen groeiendan doet over tuiging zich op het gansche gezin en ook op zijn omgeving gelden. De Vrouwen Vredesgang moet men naar mijn meening zien als een demonstratie die deze „inwendige propaganda' versterkt en die in haar vorm kenmerkend vrouwelijk is. Ik heb jaren geleden wel eens iemand hoo ien beweren, dat men nu ook een Mannen Vredesgang moest organiseeren. Dat is on juist gedacht. Door mannen uitgevoerd zou zulk een demonstratie geen indruk maken. Wij kunnen dat niet, wij zouden er niemand mee imponeeren omdat deze uitingswijze de onze niet is. Deze stille lange stoet typeert alleen en. op juiste wijze den dagelijkschen rustigen invloed die de Vrouw doet gelden... zonder bombarie, zonder openbare redevoe ringen tot opgezweepte menschenmassa's, zonder reclame, maar in haar eigen kring, op haar eigen wijze. Dat niet alleen de vrouw-en-moeder dien invloed kan uitoefe nen maar ook de ongehuwde in haar kring, en dat het van het grootste belang is dat het jonge meisje er-op wordt voorbereid be hoeft geen nadere toelichting. Bij vorige gelegenheden heb ik er al over geschreven dat het deelnemen aan een de monstratie als deze bij velen een zekere mate van zelfoverwinning eischt. Het is nog nieuw en ongewoon, het is ondanks de steu nende aanwezigheid van zoovele anderen een „optreden in het openbaar" waartegen veel vrouwen altijd min of meer op zien. en vaak moet men de spottende critiek van familie leden of kennissen, die zichzelf liever met wat goedkoope gemeenplaatsen van de groo- te sfcroomingen van onzen tijd af maken, braveeren. Dit laatste is onplezierig. Maar de eeuwige vraag: „wat geeft het?", door de spottenden gesteld, is gemakkelijk te be antwoorden. In vier woorden reeds met: „Meer dan jouw nietsdoen". En wie zijn steentje wil bijdragen tot de langzame, moei zame verovering van een groote wereldher vorming moet zich nu eenmaal wat spot en wat bestrijding getroosten. De opoffering is het waard. Ge doet haar voor anderen, die u lief zijn en die gij in de huidige samenle ving voortdurend bedreigd weet. Dat „in Nederland zooiets niet noodig zou zijn", zooals sommigen willen beweren, is een praatje voor de vaak. De actie voor den Vrede wordt in alle landen der wereld ge voerd, ook de Vrouwen Vredesgang wordt reeds in verscheidene landen gehouden. Ons volk is niet slechter ten aanzien van het vredesvraagstuk dan die andere volken, maar ook niet beter. Het heeft evenzeer als die anderen noodig, dat zijn besef omtrent dit probleem verdiept wordt tot een krachtige innerlijke overtuiging. Evenals de Denen, de Zweden, de Noren, de Zwitsers, de Belgen, de Spanjaarden, de Tsjechen en nog meer volken zullen wij nimmer aan een verove ringsoorlog denken. Maar evenals al die vol ken, en de overige, zijn wij slechts menschen met al de gebreken en historische wanbe grippen die in dezen tijd nog in de wereld overheerschen, en alleen door die wanbegrip- Pen te overmeesteren kunnen wij een groeiend en invloed ten goede in de wereld doen gelden. Daarom voeg ik mijn aansporing bij de vele, door de vredesactie tot de vrouwen gericht, om aan de imposante demonstratie van Maandagmiddag 18 dezer deel te nemen. Uit 't zoo nabije Kennemerland kan natuurlijk een groot contingent worden verwacht. R. P. IJMUIDEN. Hospitaal-kerkschip „De Hoop". Jaarverslag over 1935. Te Amsterdam is de algemeene jaarverga dering van de vereen. Hospitaal-Kerkschip De Hoop onder voorzitterschap van mr. G. Vissering, gehouden. De secretaris, de heer W. R. Chambers, bracht het jaarverslag uit. Met waardeering wordt vermeldt, dat het H. K. H. Prinses Juliana heeft behaagd, in opvolging van wij len H. M. de Koningin Moeder, het Bescherm- vrouwscbap van de vereeniging te aanvaar den. De dokters en predikanten, die in het afge- loopen jaar de reizen meemaakten, cwaren dr. L, B Lindeboom uit Amsterdam, dr. J. W. Wicherink uit Leiden, dokter Fr. de Stoppe laar uit Vlaardingen, ds. J. W. Maas uit Box tel, ds. A. Luteyn uit Nijikerk en ds. H. van der Loos. Het geneeskundig jaarverslag, uitgebracht door dr. G. P. Ütermöhlen, vermeldt o.a. dat in totaal 318 patiënten zijn behandeld, van wie 175 in volle zee en 143 in een Engelsche haven of in de baai van Lerwick. Van de Ne- derlandsche patiënten waren 185 afkomstig uit Scheveningen. 49 uit Katwijk, 27 uit Vlaar dingen, 11 uit IJmuiden, een van het politie- vaartuig Vulcanus, 5 van De Hoop en 20 patiënten varende op schepen onder Poolsche vlag. Van de buitenlandsche patiënten be hoorden 4 tot de Duitsche nationaliteit, een was inwoner van Scarborough en een van Peterhead. In totaal werd aan bemanning van 132 schepen geneeskundige hulp ver leend. Het bestuur bleef in het afgeloopen jaar on gewijzigd. Mevr. MüllerDoude van Troost wijk. toonde zich bereid, het correspondent schap voor Utrecht op zich te nemen. Dat er dikwijls last wordt ondervonden van het ruwe weer, dat het verleenen van ge vraagde hulp zeer bemoeilijkt, blijkt uit de vei melding van de stormen, waarmede men te kampen heeft gehad. Dank zij de bemid deling van het bestuurslid, den heer Th. P. van den Bergh, directeur van de N.V. Tele graaf Mij. Radio Holland, stond deze maat schappij wederom een radiozendinstallatie in bruikleen af, waardoor spoediger en beter werk verricht kon worden en contact gehou den kon worden met de schepen, waarop zich behandelde patiënten bevonden. De viee-voorzitseer van het Amsterdamsche Damescomité mevr. Beels heeft evenals andere jaren door haar zelf beschilderde teksten voor de visschers geschonken. Ook werden wekelijks kerkdiensten uitge zonden. Fet financieele rapport vermeldt, dat de Rijkssubsidie wegens ingevoerde bezuinigin gen werd verminderd tot f 6528. De Oostersche handel en Reederijen schonk f 2000 als extra bijdrage voor den nieuwen motor. Van de maatschappij tot redding van Drenkelingen werd f 500 ontvangen, uit het Snouck van Loosenfonds f 300, van H. M. de Koningin uit het Sophiafonds f 50. van mej. C. C. Beels f ±000. Door bemiddeling van de voorzitster van het Haagsche Comité baronesse H. Clif ford werd een bedrag van f 600 afgedragen aan den penningmeester als opbrengst van de collectebusjes, die aan boord van de Sche- veningsche visschersschepen zijn geplaatst. Ds. Maas overhandigde f 81 als opbrengst van de lichtbeeldenavonden, die hij heeft georga niseerd. Niettegenstaande dezen krachtigen finan- cieelen steun sluit de exploitatierekening met een tekort van f 4554. OM DEN N. L. F.-BEKER V. G. S. I IN DE FINALE. A.s. Zaterdag trekt van Gelder's eerste elf tal naar Krommenie en speelt daar een be kerwedstrijd om de finale, tegen H. S .V. I. Deze vindt plaats op het speelveld van L. S. V. Deze beker is beschikbaar gesteld door de directie der Ned. Linoleumfabriek te Krom menie. De postzegels, die ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de Utrechtsche Univer siteit. worden uitgegeven. Onder het portret van den grooten theoloogGisbertus Voetius. VELSER ZWEMIIWHTiriG Afti/peNOORDER. SLUIS, Jïorgen laatste dag ABONNEMENTEN tegen verlaagden prijs I Afhalen Winkel Kanaalstraat hoek Oranjestraat (Adv. Ingez. Med.) HET NIEUWE PROGRAMMA IN DE PONT. „Suikerfreule" en „De Circuskoning". Henri van Wermeskerken. Het nieuwe programma van de bioscoop „De Pont" is deze week wel bijzonder goed verzorgd en daarom is het goed gezien van de directie eenige bijzondere matinées te geven. Suikerfreule, een der beste Nederlandsche films en de schitterende film „De Circus koning" zullen ongetwijfeld tal van bezoekers trekken. Hieronder laten wij den inhoud van Suiker freule volgen. Elke plantage in Indië is een aparte ge meenschap, waarin een conglomeraat van verschillend-geaarde menschen door het toe val bijeen is gebracht, die elk hun eigen leven willen leven, maar toch een deel vormen van het geheel en daarnaar leven moeten. Onder de verschillende menschen, die op de suikerplantage Toeloeng Baroe (oftewel „fa briek", zooals dit in Indië heet) bijeen zijn ge bracht, behooren Dirk van der Kooy, die het door noesten vlijt zelfs tot eersten machinist heeft weten te brengen en Schuit, zijn vriend sinds vijfentwintig jaren. Zij wonen samen in het mooie Indische huis en leven alleen voor werk envoor van der Kooy's dochter Dolly, die negentien jaar geleden uit een huwe lijk met een Javaansche geboren, bij die ge boorte moederloos werd. Op een verlofsreis, vijf jaar geleden, heeft van der Kooy in Amsterdam een toen nog jonge vrouw leeren kennen, die geheel alleen een kleine zaak dreef, en haar gehuwd, met het plan haar naar Indië mee te nemen. Om dat Betje zeide, nooit met een gescheiden man of weduwnaar met kinderen te willen trouwen, daar dit altijd verkeerd liep, verzweeg hij haar het bestaan van het meisje. Hij was wel van plan het haar vóór het huwelijk te zeggen, maar door verschillende omstandigheden, stelde hij dat steeds uit en toen hij eenmaal getrouwd was, had hij er niet meer den moed toe. Ze besloot nog niet dadelijk met hem mee te gaan, maar later haar zaak te verkoopen en dan uit te komen. Maar vijf jaar stelt ze dit uitkomen uit. Dolly is een allerliefste jongedame gewor den. Sinds eenige jaren op een intern gym nasium in Soerabaya, vanwaar ze weldra na eindexamen terug zal keeren. Maar dat valt juist samen met het besluit van Betje van der Kooy om naar Indië te gaan. Ze gaat per vlieg machine en verrast daarmee haar man, die van haar komst niet droomde. Dan verrast Dolly hem met een vervroegde thuiskomst, die ze telegrafisch aankondigt. „Wij mogen mijn vrouw den schok niet ge ven", zegt hij tot Schuit, zoekende naar sen oplossing, „doe me nu een vriendendienst, zeg haar zoolang, dat ze jouw dochter is, Schuit". En de goede Schuit, die gewend is alles te doen, wat van der Kooy wil, stemt aarzelend toe. Op de onderneming is Jhr. van Wielandt administrateur. Hij heeft de kleine Dolly altijd met een welgevallig oog aanschouwd. Als hij haar op een feest te Soerabaya, waarheen hij met zijn fabricagé-chef en onder directe ui- Hans Vermeer gegaan is, na een vol jaar terug ziet, wordt hij verliefd op het inmiddels tot mooi jong meisje opgegroeide bakvischje. Maar ook Hans wordt verliefd en een strijd tusschen beide mannen ontstaat. lederen dag wil van der Kooy een einde aan de leugen maken, maar het bazige lieve con servatisme van zijn vrouw, maakt dat hij tel kens het onthullen van de waarheid weer voor één enkelen dag uitstelt. Onderwijl speelt Schuit met den moed der wanhoop voor vader en komt daardoor tegen zijn wil in de lach wekkendste situaties. Het leven- is daardoor te moeilijker, wijl Betje van der Kooy niet alleen een -strijd te voeren heeft tegen alle Indische gedierte, waarvoor zij ook schoonmaakt op oud-Hol- landsche wijze, maar ook tegen tropisch snobisme en Indische gewoonten, die zij niet kent. Ze doet alle moeite om Indische dame te worden en kleedt zich zelfs in sarong en kabaja, om haar man pleizier te doen. Een mooie liefde ontwikkelt zich tusschen Hans Vermeer en Dolly.' Jhr. van Wielandt weet niet, dat Hans Vermeer eigenlijk dooi de directie in Holland voorbestemd is, als zijn opvolger op te treden, omdat hij de zaken niet krachtig genoeg behandelt, en eenigszins in financieele moeilijkheden geraakt. Via eenige vermakelijke vergissingen komt er een einde, dat klinkt als een klok. „In „De Circuskoning", een min of meer historisch verhaal van het wereldcircus Bar- num en Bailey kan men het prachtige spel bewonderen van Wallace Beery, Adolphe Men jou, Virginia Bruce en andere sterren. VERWISSELING VAN SLUISDEUREN. Het verwisselen, schoon- en roestvrij maken en herstellen van de vloeddeuren van de spui- sluis, de Zuidersluis en de kleine sluis alhier is gegund aan Jac. van der Vlies te Sliedrecht voor f 10.545. IJmuidenaar verkocht valsche rijwielplaatjes. Een jaar en drie maanden geëischt door den Officier van Justitie. HAARLEM Donderdag. Een 33-jarig IJmuidensch fotograaf stond hedenmorgen voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens het verkoopen van valsche rijwielbelastingplaatjes voor echte in de maanden Augustus en September van het vorige jaar. Een varensman, die als getuige optrad, had twee belastingplaatjes a f 1 per stuk gekocht, later nog eens drie tegen zestig cent per stuk en tenslotte nog eens vijf, doch die had hij teruggebracht, omdat hij in het stempellokaal had gehoord dat verdachte valsche plaatjes maakte en hij had begrepen dat het dus geen zuivere zaak was De president wees hem erop dat hij zich op een hellend vlak had begeven. De jongen vertelde dat verdachte hem niets had geze 1 over de valschheid der merken, maar verdachte verklaarde, dat hij den jongen had verteld dat zij valsch waren en dat hij erover moest zwijgen. De president meende, dat dit tamelijk on waarschijnlijk was, Het was immers niet in verdachtes voordeel? Verdachte: „Iedereen kon begrijpen dat die goedkoope plaatjes valsch moesten zijn." Een andere getuige had aanvankelijk niet geweten, dat de plaatjes valsch waren. Een zwager van verdachte had een aantal mer ken gekregen, die hij zou verkoopen. De af spraak was, dat hij zestig cent van elk plaatje aan verdachte zou afdragen en het bedrag, dat hij er meer voor ontving, zou mogen houden. De man had geweten, dat de merken valsch waren, want dat had verdachte hem verteld. President: „Is dit nu wel zoo. Ik kan me niet goed voorstellen dat hij zich zoo zou heb ben bloot gegeven. De getuige bleef bij zijn verklaring. President tot verdachte: „Hebt u met hem over de valschheid gesproken?" Verdachte: „Ja, zijn verklaring is juist." Een agent uit Bloemendaal had op 7 Sep tember bij den zwager van verdachte vijf valsche belastingmerken in beslag genomen en later bij anderen nog enkele. Een 59-jarig rijksmuntmeester had de in beslag genomen merken onderzocht. Door het gemis aan scherpe lijnen had hij ze ge makkelijk als valsch herkend. Een 29-jarig IJmuidensch metselaar had van verdachte plaatjes gekocht om weer van de hand te doen. President: „Erkent u dit, verdachte? Vroe ger hebt u het steeds ontkend." Verdachte: „Ja zeker. Toen had ik er geen lust in. Maar nu heb ik ingezien dat het be ter is." Ook dezen getuige had verdachte op de valschheid gewezen. Een 25-jarig groente handelaar uit Santpoort had weer van een ander een stuk of wat merken overgenomen om te verkoopen. „Je staat er niet zoo gauw bij stil," zei hij President: „Ik zou er voortaan maar wel gauw bij stilstaan, als je ook niet op het bankje wilt komen". Hierna hield dp officier van justitie, mr. Semeyns de Vries van Doesburg, zijn requisi toir. Na zijn ontkennningen tegen alle getui genverklaringen in heeft verdachte nu alles beked, maar hij klampt er zich nu aan vast, dat hij allen heeft gewaarschuwd, dat de plaatjes valsch waren, wat ook dé getuigen verklaren. Zouden zij niet begrijpen dat zij zich stempelen tot mededaders? Na een uit voerig juridisch betoog over het oogmerk van het als onvervalscht uitgeven, wees spr. op de drieste wijze van handelen van verdachte, die gebruik maakte van de moeilijke omstandig heden der getuigen. Hij eischte 1 jaar en 3 maanden met aftrek van preventief. De verdediger, mr. P. van 't Hoff Stolk, meende, dat het niet bewezen was, dat ver dachte het oogmerg had gehad de merken als echt en onvervalscht uit te geven. Naar zijn meening was door den wetgever niet be doeld strafbaar te stellen den man man, die de vervalsching daarbij zoo duidelijk laat uit komen als verdachte heeft gedaan. Voor zoover het betreft het eerste deel van de dagvaarding vroeg pleiter ontslag van rechtsvervolging, en van sub. 2 vrijspraak. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. MEISJE DOOR EEN MOTORRIJWIEL AANGEREDEN. Donderdagmiddag half drie is in de Wille- brordstraat het 5-jarig dochtertje van den heer M. aangereden door een motorrijwiel. Het kind viel en bleek vrij ernstig aan het hoofd te zijn gewond. O.a. was de bovenlip gescheurd. Het kind werd de ouderlijke woning binnen gedragen, waar spoedig een dokter aanwezig was om de wonden te verbinden. RECORDREIS VAN HET M.S. ANDREW. Gistermorgen arriveerde bij de papierfabriek te Velsen het m.s. Andrew met een lading aspenhout, aangebracht van Leningrad. De Andrew is een der drie stoomschepen op de werf der N. S. M. gebouwd volgens het patent Bruijnzeels. N. S. M. voor rekening der Sov- torgflot- Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de Andrew de reis van Leningrad naar Velsen heeft volbracht in 4,/2 dag, d.w.z. bin nen recordtijd. NIEUWE MOTORBOOT VOOR HET NOORDZEEKANAAL. Het maken en leveren van een stalen mo torboot met toebehooren ten behoeve van het politietoezicht op het Noordzeekanaal c.a. is bij onderhandsche overeenkomst opgedragen aan de firma G. de Vries Lentsch te Nieuwen- dam voor f 13.840. Visscherijnieuws in een notedop, Voorloopig uit de vaart. De Mary is voorloo- pig uit de vaart genomen. Aanvoer van geepen. Gisteren is alhier de eerste zending geep aangevoerd. De visch werd tegen matige prijzen verkocht. Aanvoer van elft. Door importeurs is voor het eerst in dit seizoen een zending elft (Mei- visch) aangevoerd. Logger verkocht. De motorlogger Jacoba KW 172 van de N.V. H. de Boer te Katwijk aan Zee is verkocht aan de N.V. Katwijksche Ree- derij en Haringhandel v/h A. den Duik. BIJEENKOMSTEN DER GEMEENTE GODS. De gemeente Gods, die tot dusver haar bijeenkomsten hield in een perceel aan den Oosterduïnweg, zal voortaan haar bijeenkom sten Zondag en Dinsdagavond houden in de kleine zaal van de voormalige Gereformeer de kerk aan de Willebrordstraat. SANTPOORT VOETBALYEREENIGING „R.C. BREDERODE" Uitslag van den Zaterdagmiddag gespeel den wedstrijd voor de Noordelijke Adspiranten competitie: BrederodeKennemers 131 A.s. Zondag speelt Brederode I op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vliegende Vogels I (Haarlem). Aanvang 11,30 uur DE MUZIEKNIS. De laatste moeilijkheid uit den weg geruimd. In ons verslag van de jaarvergadering van „Santpoort's Bloei" heeft men kunnen lezen, dat het bestuur machtiging kreeg 900 bij te dragen in den bouw van de muzieknis. Op deze zelfde jaarvergadering werd echter een schrijven behandeld, afkomstig van de firma, welke bij de aanbesteding van het vorige jaar de bouw was opgedragen. Zoo men weet, kon toen door frauduleuze hande lingen van den penningmeester van den Be sturenbond „Eensgezindheid" deze bouw niet doorgaan. De firma Handgraaf, welke reeds voorbereidende werkzaamheden had verricht, nam toen met een minimale schadevergoeding genoegen, doch stelde de voorwaarde, dat mocht door „Santpoort's Bloei" en „Eensge zindheid" alsnog in de toekomst tot den bouw worden overgegaan, deze haar zou worden opgedragen. Toen nu bekend werd, dat de nis op een andere wijze zou tot stand komen het rijk laat het werk door jeugdige werkloozen uit- voren vroeg genoemde firma een aanvul lend bedrag als schadevergoeding. De jaarvergadering van „Santpoort's Bloei" bleek hiertoe niet bereid, vooral ook, omdat van de bestuurstafel er op gewezen werd, dat de nis niet door „Santpoort's Bloei" en „Eens gezindheid" werd gebouwd. Thans vernemen we, dat de zaak geheel in 't reine is gebracht. Na een onderhoud, dat de voorzitter van „Santpoort's Bloei" met ge noemde firma heeft gehad, heeft laatstge noemde haar aanvankelijk loyaal standpunt weer ingenomen, zoodat nu binnen enkele dagen met den bouw wordt aangevangen,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1