HET NIEUWE AVONDBLAD Voor groote ritten 4220 (IJ)muider (T)axi (O)nderneming IJMUIDEN Telefoon 4708 Joh. Elzer, Trompstr. 22 - Heerenmodes Visscherij-Snufjes 2 T e JAARGANG No. 164 ZATERDAG 16 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—a regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingebonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN m DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. Starhemberg. De nog jeugdige Ernst Rüdiger, Fürst Starhemberg heeft moeten wijken als vice- Bondskanselier van Oostenrijk. Daarmee is het stormachtigste element in de regeering uit zijn machtigste posities verwijderd, en de positie van den Bondskanselier Schusch nigg zooals onze Weensehe correspondent in een artikel in dit nummer toelicht ver sterkt. Schuschnig speelt blijkbaar niet minder hoog spel dan zijn voorganger Dolfuss, en men kan de gebeurtenissen in Oostenrijk niet zonder bezorgdheid gadeslaan. Dit kleine land, topzwaar door zijn groote hoofdstad die een derde van de zes millioen inwoners des lands herbergt, blijft de gevaarlijkste oorlogshaard van Europa. Het lichtbewogen volk is in felle partijschappen verdeeld. Een groot percentage hangt Duitschland aan en wensclit den „An- schlusz", de socialisten zijn indertijd door Dolfuss met geweld onderdrukt. Slechts een kleine fractie der bewoners staat achter de re geering, en het merkwaardigste is wel de posi tie der „eigen legers" van figuren als Starhem berg en Schuschnigg. Men leze wat onze correspondent daarvan schrijft. Hij had er u al een paar dagen ge leden op voorbereid dat een in het openhaar door Starhemberg-aanhangers aan Schusch nigg aangedane beleediging gevolgen zou moeten hebben, en hij heeft gelijk gehad. Als extra-motief blijkt nu 't telegram te gel den, door Starhemberg op eigen houtje aan Mussolini gezonden, waarin hij hem geluk- wenschte met zijn „zege.over de barbaren" en „triomf over de huichelarij en leugenach tigheid van de democratie", welke laatste uitlating opstand in de regeering verwekte niet omdat zij zelf democratisch is, maar omdat de Westersche mogendheden die Oostenrijk protegeeren er aanstoot aan zou den nemen. intusschén Is Mussolini mede Oostenrijk's protector, omdat hij in geen geval wil dat dit land in handen van de Duitschers valt. Als men deze enkele feiten even overweegt is het volkomen duidelijk dat de regeering-Schusch- nigg op een vulkaan leeft en dat weinig levens verzekeringsmaatschappijen geneigd zouden zijn polis op de levens van den heer Schusch nigg en zijn naaste medewerkers af te sluiten. Men kan den moed waarmee deze ministers hun taak blijven vervullen niet anders dan bewonderen of men het met hun bewind en hun opvattingen eens is of niet. Het arme Oostenrijk ziet natuurlijk nog geen einde aan zijn tallooze beproevingen. En waar om heeft het Fatum het bekoorlijke roman tische Weenen tot zulk een lotveroordeeld? De eenige redding ook voor Oostenrijk zal ge vonden dienen te worden in een algemeene Europeesche toenadering, waarbij men de toe komst van dit land eens en voor al zou kunnen verzekeren. Anders dan als onderdeel van een Europeesche Federatie schijnt dit niet denk baar. Zoolang Europa niet tot zelfinkeer komt zal voor allen het enorme gevaar van de oor logshaard Oostenrijk blijven bestaan. R. P. Het meest betrouwbaar (Adv. Ingez. Med.) Het gouden jubileum der O. K. kerk te Egmond aan Zee. A.s. Zondag feestelijke herdenking. DE HEER W. POST KAPITEIN VAN DE JAGERSFONTEIN. Onzen oud-plaatsgenoot den heer W. Post, wiens ouders hier woonachtig zijn is de eer te beurt gevallen te zijn belast met de gezag voering van het m.s. Jagersfontein, een der grootste en nieuwste schepen van de Holland- Afrika Lijn. Voorheen was de heer Post gezag voerder van het s.s. Meliskerk van dezelfde maatschappij. De heer Post, die thans nog maar 43 jaar is, vaart thans reeds 10 jaar als gezagvoerder bij deze maatschappij. Als 10-jarige jongen ging de heer Post met een Vlaardinger logger naar zee. Later voer hij op de trawlers, waarna hij zich op de zee vaartschool van Texel voor de stuurman - diploma's ging bekwamen. Na eerst op de „blauwpijpers" te hebben gevaren, ging de heer Post over naar de Vereenigde Scheep vaart Mij., die de Holland-Afrika Lijn exploi teert. VERGADERING V.V.S.U. De afdeeling IJmuiden der V.V.S.U. belegt Dinsdag 19 Mei a.s. een openbare vergade ring in het gebouw Willebrordstraat 10. Als spreker zal optreden de heer Cardozo te Amsterdam met als onderwerp: „Het jo denvraagstuk in de Sovjet-Unie". Verder is er muziek en declamatie. NATUURVRIENDEN GROEP VELSEN- IJMUIDEN. Op Hemelvaartsdag a.s. organiseert de na- tuurvriendengroep voor hare leden een uit stapje naar de Provinciale duinen te Castri- cum. Het bestuur deelt mede, dat zij die per trein vertrekken zich kunnen opgeven voor Zaterdag a.s. Zeeweg 324. NAAR ZANDVOORT AAN DE ZEE. Op Hemelvaartsdag a.s. zal de gymnastiek- vereeniging .Sparta" voor hare leden een fietstocht organiseeren naar Zandvoort. Vertrek van uit het park „Concordia". Dinsdag 12 Mei was het vijftig jaar gele den, dat het tegenwoordige kerkgebouw aan de Voorstraat te Egmond aan Zee in ge bruik genomen werd, welk jubileum zal her dacht worden op Zondag, 17 Mei a.s. Dan zal te 10 uur een pontificale Hoogmis worden opgedragen door Monseigneur H. T. J. van Vlijmen, Bisschop van Haarlem, geassisteerd door Prof. C. Wijker (assistens), B. A. van Kleef (diaken) en Th. Moleman (sub-dia ken) De feest-predikatie zal worden gehouden door den pastoor der gemeente, B. A. van Kleef, aan het einde der hoogmis zal de gemeente worden toegesproken door den Bisschop van Haarlem, Mgr. H. T. J. van Vlijmen. Des namiddags te half vier wordt een plechtige vesper gehouden, waarin de Bis schop van Haarlem zal worden geassisteerd door Prof. C. Wijker en pastoor W. J. de Vrij. In dezen vesper zal Prof. C. Wijker zich in een toespraak wenden tot het kerkbestuur en de gemeente. Reeds Zaterdag, a.s. zal de Bisschop van Haarlem in Egmond aankomen. De totstandkoming van de nieuwe kerk. Sedert 1810 bezat de gemeente een klein en onaanzienlijk bedehuis aan de Zuider straat (het tegenwoordige postkantoor). Spoedig bleek dit te klein voor de snel was sende gemeente, welker zielental in de ja ren 18401880 steeg van 951 tot 1500. Het kleine kerkje behoefde noodige uitbreiding. Doch gereed kapitaal tot stichting van een nieuw kerkgebouw ontbrak, totdat dank bare hulp uitkomst bracht. Op 3 Juni 1875 overleed te Rotterdam mejuffrouw Maria Gijsberta Boutmy, die haar geheele vermo gen, zijnde een som van dertig duizend gul den, bij testament aan de gemeente ver- maakte, onder voorwaarde dat daarvoor een nieuwe kerkgebouw zou verrijzen. Eenige jaren later, begin 1882, kwam de jonge geestelijke, N. B. P. Spit. de latere Bis schop van Deventer, als kapelaan naar Eg mond. Waar voor den bouw buiten de schen king nog zeker, meer dan dat noodig was, nam kapelaan Spit den kloeken moed gelden in te zamelen. Hij deed dit niet in de eigen gemeente, doch reisde daartoe alle gemeen ten af en wist met fijne tact de beurzen te doen openen, alsmede den steun van en kele instellingen te verkrijgen. Nu kon met den bouw worden begonnen, na het ontwerpen v£n plannen. De grond voor den bouw benoodigd werd van verschillende eigenaren door aankoop of ruil verkregen voor de som van f 5400. In 1885 volge nu aanbesteding naar het ontwerp van den Amsterdamschen architect W. Raman. Aan de firma Keers en Andries- sen te Hilversum werd het werk uit zestien aanbiedingen gegund voor de som van f 70.035. De uitvoerder van het werk was de heer Salzer te Hilversum, die niet alleen het met selwerk van het kerkgebouw, doch ook net timmerwerk uitvoerde. Interessant is het te weten, dat van de toenmalige timmerlieden, welke bij den bouw behulpzaam waren de heeren G. van der Plas, E. van der Plas en Job. van der Plas, allen te IJmuiden en voorts de heeren Jonker te Alkmaar en Blaauboer te Egmond aan Zee nog woonach tig zijn. De laatste verrichtte destijds de functie van baas. Het schitterende stucadoorswerk werd uit gevoerd door den bekenden Umuidenschen stucadoor, wijlen de heer J. H. Martens. De eerste steenlegging vond plaats op 20 April 1835 door den toenmaligen pastoor J. J. van Greuningen, welke bij deze gelegenheid met recht verklaarde: „Deze kerk zal wor den een sieraad van ons dorp, een doelmatig bedehuis, maar vooral een blijvend gedenk- teeken van de hulpvaardigheid en broeder lijke gezindheid van de Oud-Katholieken in Nederland". Ruim een jaar later kon het werk reeds worden opgeleverd en op 1 Mei 1886 vond de overdracht plaats, waarna het kerkgebouw op 12 Mei daaraanvolgend aan zijn bestem ming kon worden toegewijd. Dat de dorpelingen blijde waren met de tot-stand-koming van het nieuwe kerkge bouw bleek wel uit het feit, dat uit bijna alle woningen, van oud-Katholieken, Roomsch- Katholieken en protestanten, feestelijk de vlag wapperde. De plechtige inzegening geschiedde door den hoogeerwaarden heer Casparus Rinkel, den toenmaligen bisschop van Haarlem. Geestelijken der nieuwe kerk. Sedert den bouw der nieuwe kerk zijn als geestelijken te Egmond werkzaam geweest: J. J. van Greuningen. kapelaan sedert 1858 en pastoor van 1860 tot 1903. C. Deelder, kapelaan van 1877 tot 1882. N. B. P. Spit, kapelaan van 1882 tot 1884. P. M. Rinkel, kapelaan van 1884 tot 1885. L. Rinkel, kapelaan van 1885 tot 1894. H. Th. J. van Vlijmen, kapelaan van 1894 tot 1903 en pastoor van 1903 tot 1916. J. van der Oord- pastoor van 1916 tot 1926. B A. van Kleef, pastoor sedert 1926 tot heden. Th. Moleman, kapelaan van 1927 tot 1930. J. A. J. van Zanten, kapelaan sedert 1931 tot heden. Feestgeschenken voor het kerkgebouw. Een inzameling onder de gemeenteleden bracht een bedrag van bijna f 1200 op, waar voor door het kerkbestuur 350 nieuwe eiken houten stoelen zullen worden aangeschaft, terwijl voor de feestgave van Oud-Egmon- ders nieuwe vloerbedekking kan worden ver kregen. Een kleine familie-groep zorgde in middels voor prachtig hardsteenen gepo lijste wijwaterbakken bij de ingangen der kerk, terwijl een andere familie drie nieuwe kruisbeelden voor hoofd- en zij-altaren toe zegde. Voorts zullen op den feestdag zelve nog meer verrassingen te wachten zijn. Zondag, 17 Mei a.s. zal voor de Oud-Katho lieke gemeente te Egmond aan Zee een grootsche dag zijn en zal het kerkgebouw zeker tot in alle hoeken zijn gevuld met ge meente-leden en belangstellenden. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat het eerste bruidspaar, dat in de nieuwe kerk 50 jaar geleden de huwelijksinzegening ontving, emwaarover wij reeds schreven, het feest te Egmond zullen bijwonen, namelijk het gouden echtpaar Koos Zwart en Maal tje Gouda, wier huwelijk 15 Mei 1886 te Eg mond aan Zee plaats vond en die thans te IJmuiden woonachtig zijn. Van de tegenwoordige Oud-Katholieke geestelijken zijn afkomstig uit Egmond aan Zee: Prof. C. Wijker. president van het Se minarie te Amersfoort en M. A. Zwart, pas toor te Aalsmeer. BURGEMEESTER RAMBONNETLAAN DOORGETROKKEN Zooals wij eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld, werd een begin gemaakt met het doortrekken van de Rambonnetlaan. Nadat het werk eenigen tijd was opgehouden is dezer dagen de verbinding voltrokken, zoodat thans het verkeer tusschen Oosterduinweg en de Visscherijschool rechtstreeks kan plaats vin den. Er is thans nog een verbinding noodig met de Visschershaven om het nut van de door trekking voldoende te doen uitkomen. ZILVEREN JUBILEUM ZR. FELICIA. Maandag 18 Mei a.s. herdenkt de Eerw. Zuster Felicia, hoofd der R.K. Fröbelschool aan de Kerkstraat alhier, haar zilveren pro- fessiefeest. Die dag zal in intiemen en huise- lijken kring worden gevierd en de kinderen hebben vrij af.Dinsdag worden alle kinderen van de Fröbelschool verwacht, waar zij den ge- heelen dag op prettige wijze worden bezig ge houden en getrakteerd. Donderdag, Hemel vaartsdag wordt het feest officieel gevierd. Om 9.30 is een plechtige Hoogmis met assisten tie van Diaken en Subdiaken. Om 14 uur heeft de huldiging plaats, waarvoor het gewenscht is dat de kleintjes om 13.20 uur in de Fröbel school aanwezig zijn. Eén van de ouders wordt uitgenoodigd. Men kan hiervoor een kaart be komen Dinsdag aan de school. Van 16.30 uur 17.30 uur is er receptie en tot slot om 19 uur Danklof met Te Deum. Het belooft een sch'it- tere feest te worden en ezeker zullen velen deze zeer populaire zuster, die zich nu reeds 171/2 jaar aan het Fröbelonderwijs te IJmui den heeft geweid, komen complimenteeren. Haarlemsche Post Fanfare. Philip S. "Vlessing benoemd als directeur. VREESWIJK'S TAXI ONDERNEMING ZEEWEG 175 t.o. ANT. ZIEKENHUIS Het adres voor betere trouwauto's (Adv. Ingez. Med.) Wij ontvingen de NIEUWSTE HOEDEN: Bij aankoop van Hoed of Overhemd ZELFBINDERS GRATIS! (Adv. Ingez. Med.) De Kroon voor 't vrouwelijk schoon EEN PERMANENT WAVE van DULLER'S KAPPERSHUIS Geeft zes maanden voldoening Prijs f I.— KALVERSTRAAT 184 TELEFOON 4516 (Adv. Ingez. Med.) Ph. S. Vlessing. Met ingang van 1 Juni is als opvolger van den heer H. A. Maas uit vele sollicitanten de heer Philip S. Vlessing, musicus te IJmuiden, benoemd als directeur van de Haarlemsche Post Fanfare. De heer Vlessing heeft zich den korten tijd, dat hij als dirigent van verschillende vereeni- gingen optreedt, reeds een prominente plaats onder de musici in Kennemerland weten te veroveren. Hij is directeur van de Orkest Vereeniging Kunstkring, van de IJmuider Operrette Ver eeniging, van de Harmonievereeniging Con cordia en de Arbeidersmuziekvereeniging Voorwaarts, alle te IJmuiden. Het succes, dat hij met Voorwaarts waarover hij pas 7 maanden den dirigeerstaf zwaait, op het in April te Haarlem gehouden concours behaalde is aan de nieuwe benoeming zeker niet vreemd. Geboren 12 Mei 1906 te IJmuiden ontving Philip S. Vlessing het allereerste muziekonder- richt van wijlen zijn vader, den populairen musicus Sam. Vlessing. Hij koos reeds op jeug digen leeftijd de violoncel als hoofdinstrument en ving zijn studies aan bij den cellist Jaap Falk; daarna werden Felix Kwast en Marix Loevensohn zijn leeraren. Op 17-jarigen leef tijd ging de jeugdige musicus naar het Vlaam- sche Conservatorium te Antwerpen, werd al spoedig 2e solo-cellist in de Vlaamsche Opera en deed zijn eindexamen reeds op 21 jaar cum laude .Hij werd door Ferrari als solo-cellist bij de Italiaansche Opera geëngageerd en trad ook veel met solistenconcerten op. Buiten dezen drukken werkkring vond hij nog tijd voor studie en componeer en. Viessint Jr. studeerde bij M. C. v. d. Roovaart (muziek geschiedenis) en bij Dr. Johan Wagenaar (fuga en contrapunt). Deze grondige theoretische scholing uitte zich in tal van composities. Hij behaalde o a in 1930 met zijn Suite voor Harmonie een spe ciaal succes; uit meer dan 80 Nederlandsche werken van musici van naam werd' zijn werk de bekroning waardig gekeurd. UITBREIDING PAPIERFABRIEK. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbarë kennis, dat door hen aan de N.V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, gevestigd te Amsterdaam, vergunning is verleend tot het uitbreiden van haar fabrieken met een pa piermachine -c.a., te plaatsen in een apart fa brieksgebouw, op haar terrein te Velsen, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie B, no. 2368. COLV. Het was deze week nog zooals het in den regel tusschen Pasehen en Pinksteren is: slecht, bitter slecht, vooral voor de kustboo- ten, Een groot aantal bleef beneden de 1000 gulden, vooral door de goedkoope tongetjes. Natuurlijk waren ook de loggers het slacht offer van de omstandigheden, vooral de Maandagsche, die gemiddeld slechts f 320 besomden. Dinsdag. Woensdag en Donderdag was het beterwant toen waren er veel minder. Gelukkig voor de tongetjesvisscherij, dat ze tot steun voor haar bedrijf over de maan den Januari, Februari en Maart f 17000 te verdeelen heeft gekregen. Laat ik deze zaak eens even nader bekij ken. Die 17 mille (het is iets meer. maar dat speelt geen rol) zijn voor het geheele land, nl. voor de kustvisscherij te Zoutkamp, den Helder, Amsterdam. IJmuiden. Schevenin- gen en Rotterdam. Laat ik nu eens aanne men, dat van die 17 mille 12 mille in IJmui den terecht komen, wat komt daarvan nu terecht bij de IJmuidensche trawlvisscherij waarvoor we wel mogen aannemen, dat deze steun in hoofdzaak bedoeld is? Twaalf duizend gulden moeten dus ver deeld worden over de trawlers, loggers en motorkustvisschers, die in het eerste kwar taal van dit jaar hunne vangsten in IJmui den losten. Het waren er 490 trawlers, 689 loggers en 790 kustvisschers. Maar van die 490 trawlers mogen we alleen de kustbooten nemen. Ik heb ze geteld: het waren er 210: natuurlijk kunnen het wel een paar meer of een paar minder zijn; ook het bedrag van 12 mille is globaal genomen, evenals de verdere berekening als een globale beschouwd moet worden. Welk deel van de twaalf mille komt nu den trawlers ten goede? We hebben slechts te weten welk deel van de aangevoerde tong door de trawlers wordt aangebracht. Officieele gegevens heb lk daarover niet, maar we kunnen dit tamelijk veilig op 50 pet. stellen. Van de overige 50 pet. komen dan 35 pet .op rekening van de loggers en 15 pet. op rekening van de kleine kustvisscherij Voor de 210 trawlreizen zou dus een be drag van f 6000 beschikbaar zijn, of per reis de somma vanf 28 60. waarvan fei telijk ook een deel aan de manschappen ten goede komt. daar de netto-besomming van elke reis met dit bedrag verhoogd zou moe ten worden. Ik geloof niet. dat dit geschiedt. Het is trouwens ook haast niet de moeite waard. Zou het nu inderdaad niet beter zijn, als men den tongexport weer geheel vrij liet, d.w.z. zonder de Nederlandsche Visscherij Centrale als tusschenlichaam, dus ook zon der den opslag? Zouden de trawlers dit lut tele bedrag niet meer voor hunne tongen maken, indien de Fransche exporteurs niet rekening hadden te houden met den beken den toeslag? In elk geval blijkt uit mijn let op globale berekening, dat de steun van weinig beteekenis is. Aan de hand van dezelfde berekening kom ik tot de slotsom, dat de vergoeding voor de loggers per reis ruim f 6 bedraagt en voor de kleine kustvisschers c.a. f 2.50. En tevens, dat van den door de exporteurs betaalden toeslag niet eens de helft aan de visscherij ten goede komt. Men weet uit de IJmuider Courant reeds, hoe het staat met de onderhandelingen over de nieuwe contracten. Er wordt nu weer druk vergaderd, vooral door de organisaties met hunne leden. Ze hebben hiermede den tijd tot a.s. Zaterdag want vóór 24 Mei a.s. verwacht de Rijksbemiddelaar het antwoord van reeders en opvarenden. Er werd al ver teld, dat het werk van den Rijksbemidde laar thans afgeloopen is, maar dat is na tuurlijk niet zoo. Dit hangt geheel af van de houding, welke de betrokkenen tegenover zijn bemiddelingsvoorstel aannemen. Ik ver moed, dat spoedig na den sluitdatum wel bekend zal worden wat of er gaat gebeuren. PIETERMAN. GRETA GARBO, de beroemde Zweedsche filmactrice, is na een langdurig verblijf in haar vaderland in de Nieuwe Wereld teruggekeerd om haar werkzaamheden in Hollywood te hervatten. In strijd met haar gebruikelijken afkeer van foto grafen en journalisten, gaf zij ditmaal, bij haar aankomst te New-York, iedereen volop gelegenheid haar te kieken en uit te vragen. LEGER DES HEILS. Afscheidssamenkomst. Waar binnen enkele dagen de kadetten ,die hun opleiding genoten hebben in de kweek school van het Leger des Heils, zullen worden uit gezonden naar verschillende plaatsen, tot het aanvaarden van hun taak, moeten ver schillende officieren van standplaats ver anderen. In verband hiermede hebben ook de offi cieren belast met de leiding van de afdeeling IJmuiden bericht gekregen, dat zij hun taak elders zullen voortzetten. Zondagavond 8 uur zullen de scheidende officieren in een bijzondere samenkomst af scheid nemen van deze afdeeling. TE VERWACHTEN TRAWLERS VAN DE VEM. Hieronder volgt een voorloopige opgave van de door „De Vem" N.V. in den loop van de vol gende week aan den afslag te IJmuiden ver wachte schepen, onder voorbehoud van nadere wijzigingen in de marktdagen. Maandag 18 Mei: Caroline IJM. 26 Noordzee. Christine IJM. 2 Noordzee. Hercules IJM. 196 Noordzee. Dinsdag 19 Mei: Gloria IJM. 37 Noordzee. Dinsdag 19 Mei of Woensdag 20 Mei Alma IJM. 44 Noordzee.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1