NU mm/ StroomlijnHaar. BEVERWIJK. jaarvergadering maatschappij ziekenfonds. Ce deelnemers en de vertegenwoordigers der verzekerden van het Maatschappij Zie kenfonds „Beverwijk en Omstreken" hebben in Hotel „Ter Burg" de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden onder leiding van Dr. W. W. Muys van der Moer. jia de vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat nog niet kon worden overgegaan tot stichting van een afzonder lijk fonds voor ziekenhuisverpleging. Finan cieel© bezwaren stonden de uitvoering van dit voornemen in den weg. Toch heeft het be stuur nog goede hoop. dat het fonds binnen afzleiibaren tijd tot stand zal komen. Vervolgens deelde de voorziter mede, dat aan het voornemen van Uitgeest, om zich bij het Beverwijksche Ziekenfonds aan te slui ten. geen gevolg is gegeven. Deze gemeente heeft zich, na de onderhandelingen met Beverwijk, aangesloten bij het Zaanlandsche fonds. Mevr. G. v. d. WerffMooy, de administra trice van het fonds, bracht hierna het jaar verslag uit, waai-van wij in een afzonderlijk overzicht belangrijke wetenswaardigheden pu- bliceeren. Als gewoonlijk was het verslag keurig ver zorgd en een welverdiend applaus was dan ook de belooning voor mevr. v. d. Werff. De controle-commissie, waarin ziting had den de heeren Driessen, Dr. Melchior en A. v. d. Plas. bracht rapport uit van haar bevin dingen. Zij verklaarde de administratie vol komen in orde te hebben bevonden. De admi nistratrice werd daarna décharge verleend. De heer A. v. d. Plas sprak nog een bijzonder woord van dank aan het adres van de admi nistratrice, die haar arbeid door het invoeren van den toeslag op de ziekenfondspremies van werkloozen weer belangrijk vergroot zag. Spr. bracht haar hulde voor het vele werk, dat zij ook in het afgeloopen jaar weer voor het fonds verrrichtte. De vergadering betuigde door applaus haar instemming met deze woorden. In de controle commissie voor 1936 werden de heeren Dries sen en A. v. d. Plas herbenoemd. Als nieuw lid werd in deze commissie de heer K. Willems benoemd. burgerlijke stand. Ondertrouwd: S. de Vries en B. Wagter; J. M. Eruineberg en W. Kuyf; N. A. van Kaan en H. J. Hoogeland; C. P. van Hasselt en A. M. Eder; J. G. Schelvis en C. Limmen; W. J. Wil lems en J. G. G. Beerta. Getrouwd: H. A. Maks en M. A. Schoo; A. Th. Wissenburg en P. H. den Brok; P. Taffijn en C. Brasser; B. de Klein en A. H. Huhl. Bevallen: A. M. v. Velthuijsen—Assendelft, d - C. M. Schellevis—Bruineberg, z.; H. C. DuijkerKors, d.; W. J. Meuldijk—v. Amers foort, z.; H. H. H. Vermeulen—Aalders, d.; P. W. J- d'e Waard—Henneman, d.; M. Smit— Heijnen, d. Overleden: A. Doets, 9 jaar; K. Broers, 62 j., wed. v. A. Muilwijk; C. van der Kaaij, 63 j., echtgen. van C. van Amersfoort: J. L. Lan- gen'dijk, 57 j. echtg. van A. P. Vlek. HET TENNISPROGRAMMA VOOR ZONDAG. De tegenstanders van Zondag 10 Mei zullen elkaar dezen dag opnieuw ontmoeten en ge zien de uitslagen van de eerste ontmoeting zou men geneigd zijn haast zonder meer de zelfde of nog mooiere resultaten te verwach- ten. ■Sport blijft altijd wisselvallig en het zou stellig van een verkeerd inzicht getuigen zoo'n voorspelling maar klakkeloos neer te schrijven. Voor verschillende teams zijn de vooruitzichten echter inderdaad mooi te noemen. Beverwijk 1 moet weliswaar Van der Ploeg missen, die met toestemming van den compe titie-leider in het tweede is opgenomen, en voor dat team dan ook een geduchte verster king be teekent. maar men mag toch verwach ten. dat het eerste met behoorlijke cijfers zal weten te zegevieren. Het resultaat van het eerste gemengde dub belspel zal echter menigeen zeer interesseeren. Van Beverwijk 2 mag dus ook verwacht wor den, dat er gewonnen zal worden; in deze af deeling zal men stellig nog een verwoeden strijd om de eerste plaats kunnen zien. Ver moedelijk een interessante thuiswedstrijd! Beverwijk 3, versterkt door Sprengers, zal eveneens moeten trachten te winnen en ge zien de uitslag van 10 Mei mag een overwin ning ook verwacht worden. Beverwijk 4 ten slotte, nu op eigen terrein, ls ongetwijfeld in staat V.V.G.A. te verslaan. Of het zal lukken is een vraag, die eerst na afloop van den strijd beantwoord zal zijn. marktberichten beverwijk. Vereenigde Veilingen Kcnnemer- land en Vrije Veiling Beverwijk. 15 Mei 1936. Prijsnoteering: Spinazie per kist 16—26. Sla per kist 25—40. Postelein per kist 3045. Wortelen per bos 10—17. Rabarber per bos 24. Radjjs per bos 12 1/2. Peterselie per bos 24. Selderie per bos 4—5. Prei per bos 3—4, Bloemkool le per stuk 1220. Bloemkool 2e per stuk 57. Witlof per K.G. 8—15 Asperges le wit per bos 22—28. Asperges 2e wit per bos 8—15, Asperges le bl. per bos 1322 Aardbeien per doosje 24—30. MaatscKappij-ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken". Het jaarverslag over 1935. Aan het jaarverslag over 1935 van het Maat schappij Ziekenfonds „Beverwijk en Omstre ken" ontleenen wij het volgende: In den loop van het jaar hebben de bespre kingen met de gemeente over het invoeren van een toeslag op de ziekenfondspremie voor werkloozen tot resultaat geleid. In verband hiermede besloot de gemeente raad allen, die steun van de overheid ge nieten, te verplichten lid te worden van de ziekenfondsen. Door dezen maatregel werden 1300 verzekerden bij het fonds ingeschreven. Deze regeling is op 3 Juni 1935 ingegaan. De toeslag wordt betaald door de gemeente en door het ziekenfonds, te weten, dokters, speci alisten. apothekers, tandartsen, administra trice en boden. Van een achteruitgang van het fonds, wat het aantal verzekerden betreft, is nu geen sprake meer. Behalve echter van degenen, die toeslag ontvangen, blijft het aantal inschrijvingen dat van de afschrijvingen overtreffen, Daarin zijn de gevolgen van den crisis merkbaar, want veelal betreft dit personen, die vroeger boven den voor het fonds vastgestelden welstands- grens waren. In bijna alle vergaderingen, die in 1935 werden gehouden, werden besprekin gen gevoerd over de mogelijkheid, tot vorming- van een apart fonds voor ziekenhuisverple ging. In principe hadden het bestuur, de deel nemers en de vertegenwoordigers zich reeds voor het oprichten van dit fonds uitgesproken. De financiering van dit fonds bleef evenwel een groot beletsel. Het zou de bedoeling zijn, dat wekelijks een vast bedrag in dit fonds zou worden gestort. Daarvan zouden niet alleen kosten van operaties en observatiegevallen worden betaald, maar ook opnemingen in de ziekenhuizen voor interne ziekten. Deze belangrijke uitbreiding van de rechten der verzekerden zou niet gepaard gaan met contributieverhooging, zoodat andere midde len voor de kostenbestrijding gezocht moesten worden. Voor de uitvoering van dit plan was natuurlijk meer geld noodig, dan tot nu toe voor ziekenhuisverpleging werd uitgegeven. Bovendien wenschen de specialisten een hoo- ger tarief. Toch hoopt het bestuur er binnen afzienbaren tijd in te zullen slagen de regeling tot stand te brengen. Deelnemers van het fonds. Hef aantal deelnemers van het fonds breid de zich uit met apotheker Rie Pothoff te Vel- sen-Noord. Dr. Windervanck uit Heemskerk vertrok en werd vervangen door Dr. Meyer. In de plaats van apotheker Fortgens kwam apotheker Gelderblom. Dr. Netelenbos werd de opvolger van Dr. Van Ameyden te Wijk aan Zee. Hij werd aan het fonds verbonden, om dat enkele gezinnen van Heemskerk op de grens van Wijk aan Zee woonachtig zijn. In de maand Juli trad de heer R. Pletting als nieuwe bode van het fonds in dienst. Het aantal verzekerden was op 31 Dec. 1935 in totaal 10228. Ingeschreven werden 2816 per sonen en afgeschreven 1003. Alzoo een ver meerdering van 1813. In de ziekenhuizen wer den 232 personen verpleegd met een aantal verpleegdagen van 4195. Afgegeven werden 2072 polikliniekkaarten, waarvan 705 voor den oogarts. Er werden 51 consulaten aan huis gehouden. In totaal werden 47139 recepten afgegeven. 19 gezinnen moesten worden geroyeerd met een contributie-achterstand van 161.87, 29 gezinnen bedankten met een achterstand van 152.51. Van de verzekerden, die toeslag ontvangen en die met contributie-achterstand uit het fonds waren gegaan, blijft het verschuldigde bedrag staan, tot zij werk hebben, waarna de schuld geleidelijk kan worden aangezuiverd. Het boekjaar 1935 sloot met een saldo van 288.43. De ontvangsten waren 98.649.64 en de uit gaven 98.361.72. Het reservefonds bezit thans 5552.72. OPENING ZWEMBAD „ADRICHEM". Het Zwembad „Adrichem" zal a.s. Maan dag 18 Mei worden geopend. Tot badmeester is evenals vorig jaar de heer Regout aange steld. KENNEMER ETALAGE EN RECLAME- SCHOOL. Met medewerking van de Kamer van Koop handel en de Middenstands-Centrale zullen te Haarlem cursussen gegeven worden in het etalage- en reclamevak, welke cursussen van belang zullen zijn voor den zelfstandigen winkelier, maar ook voor allen, die 'n beroep hebben of hopen te vinden in het winkelbe drijf. De cursussen omvatten de vakken: lak- schrijven, plakkaatschrijven, ontwerpen en uitvoeren van décors, etalage-opbouw en popspelden. Er komen twee cursussen, een voor den zelfstandigen winkelier, zijn zoon of dochter, en een voor den winkelbediende, verkooper- (ster) of etaleur. Aan dezen laatsten cursus is een diploma verbonden. Een commissie van het winkelbedrijf, uit de Kamer van Koophandel oefent controle uit op het te geven onderwijs. Aan het bU' reau van de Kamer worden nadere inlichtin gen gegeven. Parallel aan dit onderwijs worden in de gemeente Velsen cursussen gegeven. Daar over zijn inlichtingen te bekomen bij den heer H. Pilger, Hagelingerweg 219, Santpoort, leider der school. (Uit Weenen komt het bericht, dat voor mannen stroomlijnhaar in de mode zal komen Als ik een krant in handen neem Weet ik bij voorbaat ai te vreezen. Dat er wel weer een nieuw probleem, Dat zorgen baart, zal zijn te lezen. Terwijl de menschen zoo elkaar In 't haar vliegen in deze dagen. Vind ik zooiets als stroomlijnhaar, Dat wij als mannen moeten dragen. Nu vraag ik u, hoe kan dat nou, Dat mag toch niemand van ons vergen, Ons haar, hoe graag men 't anders wou, Rijst ons van dag tot dag te berge. Het is niet doeniijk om een lijn In onze haren te bewaren. Wie heden al niet kaal mag zijn, Zit met de handen in de haren. De wereld draait om „haar" misschien. Als men de dichters mag vertrouwen, Maar daarin moet men veeleer zien, Een hulde aan de rol der vrouwen. 't Mag voor den man een „hoofd"zaak zijn. Hij kan er zich niet druk om maken. Naast grijs haar en zelfs naast haarpijn, Beroeren hem wel erger zaken. Al is die Weensche stroomlijn dan Geïnspireerd op „Donau Wellen", Wij maken er geen haarwerk van. Men kan ons nog veel meer vertellen. P. GASUS. Permanent Wave geheel compleet JL Knippen, wasschen, onduleeren f 1.— Wasschen, Watergolven f 0.75 Wasschen, onduleeren f 0.75 Onduleeren f 0'50 DIJKSTRA'S KAPSALON Vondellaan 6, Beverwijk, Tel. 2465 (Adv. Ingez. Med.) Z A TE EDSG Ï6 MEI 193S VON BAAR BARENFELS, de nieuwe Oosten- rijksche vice-kanselier en opvolger van prins Starhemberg. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg de acte der vaststelling „van wege den Koning" door den Hoogen Raad van Adel, van het wa pen der thans voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin, gedateerd 22 October 1817, be nevens het zegel dier voormalige gemeente. KANOWEDSTRIJDEN OP HET UITGEESTERMEER. Men schrijft ons. Voor de kanobezitters is Zondag 17 Mei a.s. een wedstrijd uitgeschreven in het z.g. dob- bers-visschen. Deze wordt gehouden op het Uitgeestermeer en vangt aan om 2 uur. De dobbers bestaan uit een vierkant plankje ter grootte van 1 d.M2„ waaraan een touw, ver zwaard met lood. Ongeveer een honderdtal worden voor dag en dauw op verschillende plaatsen in het Meer verspreid. De wedstrijd bestaat daarin, dat de gelijkgestarte deel nemers trachten een zoo groot mogelijk aan tal dobbers in te leveren binnen een bepaalde tijd. Daar deze dobbers, door de ballast, slechts van zeer nabij te zien zijn, is het zaak, het Maar in snel tempo te kruisen. Voor al wanneer één dobber door 2 verschillende bemanningen wordt opgemerkt, ontstaat soms een geweldige race. Het is derhalve zeker de moeite waard om mede te doen of de race vanaf den wal gade te slaan. Opgave tot deel name tot Zaterdag a.s. 5 uur n.m. bij den heer C. Schenk, Hoorne 110. 4 te Uitgeest. Het geld hier verdiend, geeft dat hier ook uit. De stadswinkelier verteert hier geen duit. (Adv. Ingez. Med.) PROPAGANDA-AVOND DAMCLUB BEVERWIJK. Tot besluit van het seizoen organiseert de Damclub Beverwijk Maandag 25 Mei a,s. een propaganda-avond in haar clublokaal in Café Timmer. Op dezen avond zal de heer B. Du kei van IJmuiden een blindpartij spelen tegen den veteraan den heer D. Kikke. Daarna geeft de heer Dukel een simultaanséance voor leden en genoodigden van D.S.B. Verder zal de heer Kikke gehuldigd worden in verband met het behalen van het clubkam pioenschap. zondagsdienst geneesheeren en apotheken. De Zondagsdienst van de geneesheeren wordt op Zondag 17 Mei waargenomen door Dr. Jac. v. d. Ree, Dr Schuitstraat 44, telef, 2251. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt van 1720 Mei waargenomen door de Duinwijkapotheek, Verl. Groenelaan 44, telef. 2514. federatie van arbeiders- esperantisten. De win ter cursussen, gegeven dooi' de plaat selijke afdeeling van de Fedratie van Arbei ders Esperantisten zijn geëindigd. De cursus sen di,e zich in een steeds grootere belang stelling mogen verheugen, hadden ook dit jaar weer een prachtig succes; wei een be wijs, dat men meer en meer het nut van deze taal gaat inzien. In aansluiting op den begin- cursus is reeds weer een vervolgcursus ge organiseerd, welke op Dinsdagavond plaats vindt in het Esperanto-gebouwtje aan de Baanstraat. De meergevorderden komen 's Woensdags avonds bijeen om lezende, zingende en spe lende de taal te beoefenen en zich op die manier steeds meer te bekwamen. Deze ge vorderden correspondeeren met kameraden uit de geheele wereld, o.a. uit Engeland, Schotland, Frankrijk, Zweden en zelfs uit Japan. Een kleine collectie van deze corres pondentie, die de aandacht trekt vooral van de jeugd vanwege de postzegels, hebben de esperantisten in de étalage's van hun ge bouwtje uitgestald. Als bewijs, dat de animo zeer groot is, mag wel even vermeld worden, dat verzuim van les of conversatieavond zoo goed als niet voorkomt. EEN PRETTIG GELUID IN EEN SOMBEREN TIJD. De Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. heeft Vrijdag over het jaar 1935 de volle hon derd pet. uitgekeerd van de geveilde bloem bollen. GEEN BEZOEK AAN DUITSCHLAND. Het bezoek, dat de Beverwijksche Harmonie kapel dezen zomer zou brengen aan Essen- Borbeck (D.) kan geen doorgang vinden. Twee bestuursleden hebben in Duitschland onder handelingen gevoerd met de Mannen-Gesang Verein „Heideblumchen 1930". De economische omstandigheden maakten het echter onmoge lijk aan de leden van de Beverwijksche Har moniekapel kosteloos gastvrijheid te verleenen. gevonden en verloren. De politie alhier verstrekt inlichtingen om trent de onderstaande gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: R.K. Kinderkerkboekje, een heerenrijwiel, ccn belastingmerk, een ring met sleutels, een zwart taschje met Lipssleu- tel, een smoushond, een rozenkrans en een potlood. Verloren; Een donkerblauwe daraesporte- monnaie met inhoud, een bankbiljet van 25 een armbandhorloge. 5 belastingmerken, een ceintuur, een vulpen. de stand der werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 1130 werkloozen ingeschreven, tegen 1134 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde 1009 en Heemskerk 121 werkzoekenden (Vorige week resp. 1008 en 126». GEVAARLIJKE SPEELPLAATS. Een groepje van een tiental kinderen hact voor het plukken van bloemen al een zeer ge vaarlijke plaats uitgekozen. Zij liepen name lijk op den spoorweg tusschen de onbewaakte overwegen aan den Pruimendijk en den St. Aagtendijk. Een man. die per fiets den over weg passeerde zag tot zijn schrik de kinderen op de rails loopen toen de sneltrein uit Uit geest in volle vaart naderde. De fietser slaag de er door zijn geroep in de aandacht van de kinderen op het dreigende gevaar te vestigen. De kinderen konden zich op het allerlaatste moment in veiligheid stellen. In verband met dit voorval, dat weliswaar een zeer gelukkigen afloop had, maar dat niettemin ernstig genoeg is. om er aandacht aan te wijden, verzocht de politie ons, de ouders toch met nadruk te verzoeken toe te zien. waar hun kinderen zich in hun vrijen tijd vermaken. BEVER W IJK—ZEEMEEUWEN Beverwijk zal Zondag in den vriendschappe- lijken wedstrijd tegen Zeemeeuwen (Zand- voort) uitkomen met: Doel: P. Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hoogerwerf, G. de Ruyter, W. Kuyer Voor: A. Marx, Th. Kuyer, G. v. d. Lugt, C. Vessies. C. Koning. Zooals men ziet is in deze opstelling ook de nieuwe middenvoor G. v. d. Lugt (ex-Storm vogels) opgenomen. HET EERSTE LUSTRUM DER BEVERWIJK SCHE PAARDENVERLOTING. De Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken" zal dezen zomer voor de vijfde maal haar algemeen bekende Beverwijksche Paardenverloting organiseeren. In verband met dit lustrum heeft de loterij commissie besloten den hoofdprijs zeer belang rijk te verhoogen. Zij heeft nu als hoofdprijs niet een. maar twee eerste klasse harddravers aangekocht, namelijk Harvest Lee en Quita. Deze beide bekende korte-baan-dravers zul len dus te zamen den hoofdprijs vormen voor de vijfde Beverwijksche Paardenverloting. Fred Astaire in de film „Roberta". (Luxor Theater, Beverwijk.) CASTRICUM INSTALLATIE BURGEMEESTER TOT EERE VOORZITTER E.H.B.O.—„CITO". Donderdagavond hield in Hotel Broksma de Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken"— „C.I.T.O." haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer S. Veenstra. Onder de aanwezigen merkten wij op bur gemeester Lommen en den leider van de cur sussen Dr. Leenaers. Na de opening door den voorzitter vond de installatie van den burgemeester tot eere voorzitter plaats, die, zoo hij zeide, deze on derscheiding zich gaarne liet welgevallen, waarna de burgemeester tot uitreiking der be haalde diploma's voor E.H.B.O.„Oranje Huis" overging. Alvorens deze diploma's te overhandigen sprak de burgemeester de vergadering zijn groote erkentelijkheid uit voor aller waardee ring, door hem de eer aan te doen het eere voorzitterschap te mogen bekleeden. Elk diploma, zeide spr., getuigt van wils kracht en volharding. Deze volharding door de leden is waarlijk beloond. Niet minder dan 50 diploma's worden uitgereikt, een getal waarop vele af deelingen jaloërsch zouden zijn. Maar niet alleen de leden hebben in hun voor uitstreven volhard. Waardeering. zeide spr., is hier zeker op haar plaats aan mevr. Dr'. van der Sluijs, Dr. Aukes, Dr. ten Raa en Dr. van der Sluys, welke zich vele opofferingen heb ben getroost den leden de benoodlgde kennis bij te brengen. Alle gediplomeerden waren voornamelijk van de Stichting „Duin en Bosch" en Bakkum. De burgemeester reikte daarna de diplomas uit, vertrouwende, dat, wanneer „de nood aan den man komt" de gediplomeerden dit bewijs waardig zijn. In het jaarverslag der afdeeling werd mel ding gemaakt, dat van Mei tot September 1935 totaal 93 ongevallen zijn behandeld. Het ledental bedroeg per 1 Januari 1936 181 leden: voorwaar een respectabel aantal en een groot succes in verhouding tot andere afdeelingen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heeren G. Hemmer en H. Zomer dijk, terwijl aan het bestuur werden toege voegd mevr. Van Berkel en de heeren P. Zuur bier en M. Juffermans. In behandeling werden nog genomen het dienstrooster voor den post aan het zeestrand en benoeming van afgevaardigden voor de Alg. Verg. van de Nederl. Vereen. E.HJ3.0. VACANTIE BURGEMEESTER. Naar wij vernemen gaat burgemeester Lom men voor een viertal weken met vacantie. Deze vacantie is voornamelijk bedoeld als een rust kuur. 9 T'JfcINCINS NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 5 v. Haiphong n. B. Papan, Singa pore. Agnita 9 te Curacao, n. Houston, waarsch- Rotterdam, Rouaan. Mirza 11 Mei v. Curasao naar Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 15 van Southampton. Palembang (thuisr.) p. 15 Finisterre. Dempo (thuisr.) 15 van Lissabon. Indrapoera (thuisr.) 15 Mei v. Singapore. Djambi (thuisr.) pass. 15 Mei Gibraltar. Garoet 15 Mei v. Rotterdam te Tjilatjap. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Madoera (uitr.) 15 Mei van Suez. Salabangka (uitr.) 15 Mei van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 15 Mei te Genua. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Diomed 15 Mei v. Dairen te Rotterdam. Benrinnes, Otaru n. Rotterd 14 te Colombo. Pyrrhus, Batavia n. Amst. 15 v. Port Said. Agamemnon, Japan n. Rott. 15 te Shanghai. Aeneas, Japan n. Rott. 15 te Penang. City of Derby, Saigon n. Rotterdam 14 te Duinkerken, vertrekt 16 Mei. Hector, Japan n. Rott. vertr. 19 v. Londen City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 14 Mei te Manilla. Gleniffer, Japan n. Rott. 13 v. Colombo. Menestheus Japan n. Rott. 15 te Suez. Sarpedon Dairen n. Rott. 14 v. Taku Bar. Myrmidon, Batavia n. Amst. 14 v. Marseille. Peisander 15 v. Amst. n. Lpl. en Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Boschdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 13 v. Vera Cruz. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam, 14 v. Liverpool. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 11 te Portland (O.) Binnendijk. 12 v. Rotterdam te New-Orleans Leerdam, Rotterdam n. New-York p. 14 Dungeness. Edam, Rotterdam n. Philadelphia 14 te New-York. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Melilla naar Rotterdam p. 13 Gibraltar. Maasburg 14 v. Vlaardingen te Pepel, ver trekt 16 Mei naar Rotterdam'Vlaa^insen. Rozenburg. 17 v. Bilbao te Rotterdam/Vlaar dingen verwacht. Vredenburg. 15 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen, 15 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Zaandam, vertr. 16 v. Oxelosund naar Rotterdam/Vlaardingen. Grootekerk (thuisreis) 16 te Marseille ver wacht. Almkerk (uitreis) pass. 13 Straat Soenda. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 15 Mei te Le Verdon. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 15 Mei van Genua. Boschfontein, (uitreis) 15 van Kaapstad. Randfontein (uitreis) 14 van Marseille. Bloemfontein (thuisreis) pass 14 Ferim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland 15 v. B.-Ayres te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon 15 van Amsterdam te Rotter dam. Ajax 14 van Melilla naar Alicante Ceres, 14 van St. Nicholas naar Nauplia. Hermes, 14 van Tanger naar Gibraltar. Oranje Nassau, Amsterdam n. Paramaribo 14 van Madeira. Orestes 14 van Salonika te Izmir Perseus 15 van Amsterdam te Rotterdam Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 14 van Madeira. Ulysses, 14 van Stamboul naar Castellon. Venus 14 van Susak naar Bari. Luna, 15 van New-York n. Port-au-Prince. Euterpe, 15 van Bordeaux naar Amsterdam Costa Rica, 15 van Amsterdam n. W. Indië Rhea. 15 van Gothenburg te Aarhuus. Clio 14 van Belize naar Pto. Barrios. Merope 14 van Kopenhagen naar Amster dam. Irene, 14 van Amsterdam te Hamburg. Simon Bolivar 14 van Amsterdam te Ham burg. Baralt, 9 van Curacao naar Bovenwindsche eilanden. Midas, 12 van Curacao naar Ciudad Trujillo Atlas 12 van Curacao naar Haiti. Juno, 14 van Kopenhagen te Gdynia. Poseidon, 15 van Genua te Livorno. Baarn 14 van Amsterdam te Callao. Hebe 15 van Rotterdam naar Lissabon. Verstekeling aan boord. Het van Buenos Aires aangekomen Neder- landsche stoomschip Montferland heeft bij den vreemdelingendienst kennis gegeven, dat na vertrek uit genoemde haven een verstekeling aan boord ontdekt werd. Deze is van Hongaar. sche nationaliteit en zal vermoedelijk wel door de politie uit het land worden gezet. Groote diepgang. Het van Houston aangekomen Duitsche mo tortankschip Kattegat passeerde naar Am sterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Geslaagde proeftocht. Het te Amsterdam gebouwde Nederlandsche motortankschip Macoma, dat dezer dagen naar de Noordzee vertrok voor het houden van een proeftocht is tijdens dien tocht door de op drachtgeefster overgenomen en direct naar Rotterdam doorgegaan om verder te worden uitgerust. 14 Mei: AANGEKOMEN. Vechtstroom s.s. Huil Astrée s.s. Caen Nereus s.s. Hamburg Bacchus s.s. Alexandrië Karmt s.s. Vlaardingen Surreybrook s.s. Goole British Monarch s.s. Rosario 15 Mei: Jantje m.s. Londen Beemsterdijk s.s. Rotterdam Montferland s.s. Buenos Aires Inhambane s.s. Santa Fé Honstestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 14 Mei: Bela Kuhn m.s. Leningrad Bergendal m.s. Britonferry Manoeran m.s. Noordzee Agamemnon s.s. Midd. Zee Perseus s.s. Midd. Zee Lingestroom s.s. Bristol Hebe s.s. Midd. Zee Rim m.s. Rotterdam Mavis s.s. Londen Texelstroom s.s. Liverpool. 15 Mei: Setas m.s. Poole Anna W. m.s. Aalborg Strix m.s. Hamburg Costa Rica s.s. West Indië

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5