HET NIEUWE AVONDBLAD Het uitbreidingsplan van de gemeente Veisen. Voor groote ritten 4220 (U)muider (T)axi (O)nderneming Visscherij-Snufjes Telefoon 4708 21e JAARGANG No. 169 ZATERDAG 23 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIèN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIèN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Natuurschoon dat verdwijnt en dat behouden blijft. Er kan nog veel gered worden. Maar dan bouwe men niet in doch bij het natuurschoon. Sport- en fabrieksterreinen. Velsen is een van de vele gemeenten in ons land, waar het natuurschoon de laatste jaren heel wat offers heeft moeten brengen. Niet aan aan* de natuurlijke vernielzucht, wat af gebroken takken en platgetreden mos- en grasvelden in Velserbeek daargelaten, maar aan de zakelijkheid. Wat heeft deze zakelijkheid aan landschaps- schoon? Hoeveel waarde heeft een berken bosch je, een boschrand met knoestige dennen, een eikenbosch, doorsneden met smalle paadjes rondom een stil vijvertje? Onze oude Breesaap was een der mooiste plekjes van Kennemerland. En het zou dit nog zijn, als het niet „ontdekt" was, als het niet had gelegen aan of nabij diep vaarwater, en gemakkelijk te verbinden was met de spoor lijn Uitgeest-Haarlem. Zoo maakte de zake lijkheid zich meester van dit plekje met zijn onbeschrijfelijke schoonheid; zij bouwde er enorme fabrieksgebouwen, in plaats van boo- nen kwamen er rookende schoorsteenen. Ka nalen, havens en waterleidingen deden den bodem verdorren en waar eens struik en hees ter het landschap tooiden met hun frissche groene bladeren, wordt dit thans ontsierd door een dorre vegetatie. Zoo verging het de Breesaap, zoo verging het aoovele andere mooie plekjes aan deze en gene zijde van het Noordzeekanaal. Hier bouwt men fabrieken, ginds weer hakt de hout hakker het lage hout omver om ruimte te win nen voor het bouwen van woningen. Want waar men fabrieken bouwt, bouwt men ook een stad. Het een is het gevolg van het ander: Eerst kwam de visscherij -industrie. Daarna de papierfabriek; vervolgens het hoogovenbedrijf met Mekog en cementfabriek. De cementfabriek wordt gevolgd door een buizenfabriek en de buizenfabriek zal op haar beurt gevolgd worden door een staalfabriek. Ook kregen we de groote centrale van het P. E. N. Eenige duizenden arbeiders vonden werk in deze bedrijven en fabrieken. En deze duizen den arbeiders verlangden een woning, liefst zoo dicht mogelijk bij hun werk. Particuliere en overheidsbouw hebben er voor gezorgd, dat in de behoeften zoo goed mogelijk kon worden voorzien. Behalve de industrie was er nog een andere factor, die de bevolking onzer gemeente snel deed toenemen en waaraan het Zuidelijk deel haar snelle bevolkingstoeneming te dan ken heeft: het natuurschoon. In een vijftal jaren steeg het aan tal inwoners van Santpoort van ca. 6000 tot ca. 8500 of met ruim 40 pCt.! Wonen in of wonen bij het natuurschoon. Men kan op tweeërlei wijze profiteeren van het bezit van natuurschoon. Men kan huizen bouwen temidden van de berken- en eiken- bosschen, op de door hooge boomen omzoomde weilanden, men kan bouwen nabij al dit schoons. In onze gemeente, waar vele mooie plekjes te vinden zijn (waren), op een klein bestek (anders dan bijv. in het Gooi) deed men het eerste. Met het logische gevolg, dat veel van deze plekjes verloren gingen. Had men het anders gedaan, had men woon wijken of tuindorpen gebouwd nabij den fraaien groenen duinzoom, bijv. in het polder land, dan was er veel behouden van wat thans onherroepelijk verloren is gegaan. Het uitbreidingsplan bouwt voort op het oude principe. Beziet men het kaartje, dat wij plaatsten bij het verslag over het nieuwe uitbreidings plan van Ir. J. A. Verhoef, directeur van Openbare Werken, dan komt men tot de ont dekking, dat de terreinen, bestemd voor be bouwing in de naaste toekomst in hoofdzaak zijn gelegen in de strook, die, te beginnen bij het uiterste Zuiden der gemeente, wordt be grensd door den spoorweg en den Rijksweg Haarlem-Velsen. Dit is dat deel van de ge meente, dat in Velserbeek, Waterland. Beeckensteijn, Burgemeester Rijkenspark met Neethof, Boschbeek en Spaarnberg haar schoonste plekjes bezit. Wat zal hiervan overblijven, indien eens, laat het zijn in de verre toekomst, alles bebouwd is: wat voor bebouwing is bestemd? Bitter weinig. Het is ongetwijfeld juist, zooals Ir. Verhoef in zijn uiteenzetting van het plan te kennen gaf, dat door concentratie der bebouwing aan de wenschelijkheid tot behoud van natuur- bijna totale vernietiging, zij het in de verre toekomst, van het natuurschoon in den groe nen zoom langs de particuliere duinterreinen ten gevolge hebben. Om dit aan te toonen laten wij den heer Verhoef zelf aan het woord: Het een is het gevolg van het ander: Eerst „Daar Santpoort gedurende den laatsten tijd een bijzondere aantrekkelijkheid als woonplaats heeft gekregen, is in dit plan rekening gehouden met de vestiging van ver schillende bevolkingsgroepen. Vandaar dat, naast de verschillende vormen van gesloten bebouwing, ale geleidelijke overgang naar de omringende natuur, half-open bebouwing, open en ruime bebouwing is ontworpen, een en ander in verband met het uitzicht op het aanwezige natuurschoon in „Duin en Kruid- berg", en om een passende aansluiting te kunnen verkrijgen aan de prachtige bebos- sching van „Boschbeek" en de „Neethof". Het Plan F, Santpoort zuidelijk deel, draagt met uitzondering van een kleine kern van gesloten bebouwing, een zeer landelijk karakter en is grootendeels bestemd voor den bouw van villa's en landhuizen. De ont worpen wegen zijn daarmede dan ook geheel in overeenstemming. Ruime bebouwing is toegepast in het zuide lijk deel van de „Neethof" in verband rnet het daar aanwezige natuurschoon. Voor het ove rige deel van de „Neethof" en voor de gron den nabij het „Burgemeester Rijkenspark" waar de bebossching zich meer tot lager ge boomte en struikgewas beperkt, is open bebou wing ontworpen. Het zuidelijk deel van het landgoed „Spaarnberg" is in het plan opgenomen ten einde de mogelijkheid open te stellen voor den bouw van enkele groote villa's of land huizen. Om echter het prachtige landgoed niet geheel te versnipperen en het natuurschoon zooveel doenlijk te behouden is voor deze ter reinen een ruime bebouwing voorgeschreven. Door de bepaling, dat de grootte van het terrein per woning minstens Vz h.a. moet zijn, kan het hiervoren genoemde doel zooveel doenlijk worden bereikt". Ruime bebouwing is toegepast in het Zuide lijk deel van den Neethof, in verband met het daar aanwezige natuurschoon en in het Zui delijk deel van Spaarnberg. Voor het overige deel van den Neethof en voor de gronden na bij het Burgemeester Rijkenspark is open be bouwing toegelaten, aldus de ontwerper van het plan. Dit lijkt heel mooi, maar het is niet zoo mooi als het lijkt. Wat er van het oorspronkelijk natuurschoon overblijft wanneer er open be bouwing is toegepast zien we aan het villa park Velserbeek. Hierin zal niemand het oude Velserbeek, waarvan het eens deel uitmaakte, herkennen. Er staan mooie villa's met mooie tuinen en het is er wellicht goed wonen, maar het natuurschoon is verdwenen. Dat vindt men alleen nog maar achter het hek, dat het gedeelte van het fraaie landgoed omsluit, dat gelukkig behouden is gebleven. Als we eens aan de hand van de algemeene kaart van het uitbreidingsplan nagaan, wat niet voor bebouwing bestemd is, dan kan onze opsomming kort zijn. In breede trekken komt het hierop neer, dat onbebouwd zullen blijven het park Velserbeek en het terrein, waarop de verkeersstrook is geprojecteerd, die het moge lijk maakt, dat een eventueel in Velsen te bou wen tunnel ook dienstbaar kan worden ge maakt aan het spoorwegverkeer. Deze ver keersstrook begint aan den Zuidelijken Ka naaloever ter plaatse waar men de nieuwe oeververbinding verwachtte, snijdt den Rijks weg ter hoogte van den Kweeken steins weg, loopt van daar met een bocht in Z.W. richting naar de spoorlijn Haarlem-Velsen, om deze spoorlijn te bereiken over het terrein van de N. A. S. B. ter hoogte van het Huis te Velsen. Behalve Velserbeek en genoemde verkeers strook zijn, theoretisch althans, alle overige gronden tusschen spoorlijn en Rijksweg be stemd voor bebouwing, want al deze, of nage noeg al deze gronden zijn opgenomen in de uitbreidingsplannen in hoofdzaak. Maar prac- tisch vallen buiten de plannen Waterland, het Burgemeester Rijkenspark en het Noordelijk deel van Spaarnberg en wel op grond van het aangenomen principe, uitgedrukt in de volgen de alinea van de uiteenzetting van Ir. Ver hoef: „Indien dus voldoende terreinen voor toekomstige uitbreiding in het plan zijn aangegeven, deze bovendien tezamen met de bestaande kernen in een logisch verband staan, dan dient er slechts voor gewaakt te worden dat de terreinen, welke niet gerekend kun nen worden in de naaste toekomst te dienen voor een meer of minder dichte bebouwing (m. a. w. welke rijp zijn voor bouwexploitatie binnen een te overzien tijdperk) niet zonder nood zaak aan hun tegenwoordige bestem ming worden onttrokken". De voorwaarde, gesteld voor eventueele plan nen tot exploitatie van deze fraaie boschgron- boschgronden van ons weg te nemen. Overi gens zijn wij van meening, dat, wanneer man ondanks deze voorwaarde toch tot exploitatie zou overgaan, deze voorwaarde qua middel tot behoud van het natuurschoon niet doeltref fend is. Indien men 't ongeveer 25 H.A. groote Waterland zou bebouwen met 50 landhuizen, zou er van Waterland hoogstens alleen de naam overblijven. Het meest betrouwbaar (Adv. Ingez. Med.) We kunnen in het natuurschoon gaan wo nen; we kunnen ook bij het natuurschoon gaan wonen. We weten wat er in het eerste geval van het natuurschoon overblijft: het gaat onherroepe lijk verloren. Waarom moet nu juist een uitbreidingsplan geprojecteerd worden op terreinen, die uit hoofde van hun geaardheid juist niet voor bebouwing in aanmerking behooren te komen? Waarom moet ten Zuiden van het Noord zeekanaal alle „townplanning" opschieten ten Westen van den grooten weg, waar ten Noor den van dit kanaal ten Oosten van dezen weg gronden voor bebouwing geprojecteerd zijn ja zelfs reeds heele bouwblokken zijn verrezen? Waarom gaat onze gemeentelijke overheid de bebouwing niet in een andere richting leiden, door een uitbreidingsplan te laten maken voor het poldergebied? Dat zulks kan, bewijst Velsen-Noord. En men kijke eens naar Haarlem-Noord. Hoe mooi is het niet geworden langs de Jan Gij zen vaart op Haarlemsch grondgebied. Juist het polderland in onze gemeente kan mooi gemaakt worden met wat er in het heele uitbreidingsplan ontbreekt: water en water partijen. Prachtig werk voor werkverruiming, het graven en het ophoogen van het bouwterrein met den verkregen grond. Natuurlijk dient er voor gezorgd te worden dat de ophooging voldoende zij, opdat niet de fout gemaakt wordt, die in Velsen-Noord zoo veel onheil heeft gesticht. Er is nog iets, dat de balans naar den polder doet overhellen: het ligt veel verder van hoog ovens en andere fabrieken dan de geprojec teerde uitbreiding, waar op vele plaatsen de aanwezigheid van onze industrie zich via. de neusgaten doet kennen. M. a. w. de lucht is er zuiverder dan waar ook in onze gemeente. Laat ons deze bescheiden poging, om een nieuwe richting te geven aan de uitbreiding onzer gemeente, deze bescheiden poging, die naar wij hopen weerklank mag vinden bij hen, die hebben te beslissen over het nieuwe kleed, dat. onze gemeente zich zal hebben aan te meten in den vorm van een uitbreidingsplan, besluiten met de ook door Ir. Verhoef aange haalde woorden van den heer J. J. Talsma, burgemeester van Renkum: „Wanneer de gemeenten, die maar al te veel als haar voor de hand liggende plicht hebben beschouwd, particuliere verkaveling en bouwexploitatie van buitenplaatsen andere terreinen gemakkelijk te maken, van meet af strenge voorwaarden hadden ge steld, waardoor gegadigden een behoorlijke calculatie hadden kunnen maken van de kosten, welke de stichting van nieuwe men- schelijke nederzettingen naar goede regelen meebrengt, dan zou in meer dan één geval de exploitatie niet ter hand genomen, het na tuurschoon in stand gebleven en de parti culier, zoowel als de gemeenschap, boven dien voor stroppen bewaard zijn gebleven' En er dan ten slotte nog op te wijzen, dat het denkbeeld: massabouw in den polder niet heelemaal nieuw en dus ook niet heelemaal origineel is. Indertijd is er ernstig aan gedacht, een der ringsteden, die men wilde bouwen als onder deel van een uitbreidingsplan van Amsterdam te bouwenin den polder bij het dorp Vel sen. Wat geen wonder is, want van Amsterdam naar het polderland van Velsen is niet meer dan een stap. Waar blijven de sportterreinen? In elk uitbreidingsplan worden groote ter- einen gereserveerd voor het beoefenen dei- sport, met name de voetbalsport. Niet alzoo in het plan van Ir. Verhoef. Hier ziet men het tegendeel geschieden. We hebben de kaarten der verschillende on derdeden nauwkeurig nagezien en het is ons ebleken, dat ook in het plan van Ir. Verhoef het terrein van V. S. V. in de bebouwing is op genomen, zoodat wanneer deze vereeniging niet de kans wenscht te loopen, vroeg of laat voor het feit te komen staan, dat haar terrein als bouwterrein wordt verkocht, zij genood zaakt zal zijn, het terrein te koopen of te ver huizen. Waarheen? We hebben nog een sport terrein gevonden en wel in de omgeving van het Missiehuis, maar dit is veel te klein. En verder zal door de verkeersstrook de N. A. S. B. (en wellicht ook eenige R.K. vereenigingen) haar terrein verliezen. Ten slotte: de fabrieksterreinen. Ook hierover valt nog wel het een en ander te zeggen. „Het zal opvallen, dat slechts weinig terrein- oppervlakte voor inrichingen voor handel en industrie is aangewezen. Voor een deel is dit een gevolg van het feit dat voorzoover groot industrieën worden verwacht, deze zeer waar schijnlijk het best daarvoor geschikt terrein zullen kunnen vinden in dit gedeelte der ge meente, dat, in verband met de werkzaamhe den van de Streekplancommissie IJmond- Noord, nog buiten dit ontwerp is gehouden. Ruime aanwijzing van terreinen voor deze bestemming in den polder met zijn voor fun deering zeer slechten grond, hoewel reeds vroeger overwogen, is als ondoelmatig verwor pen. Ten einde echter voor middelmatige in dustrieën, vooral in de omgeving der groot industrieën, vaarwaters en groote wegen, ge legenheid tot vestiging te scheppen, is aan de noordzijde van het Noordzeekanaal een terrein voor dit doel aangewezen." Aldus Ir. Verhoef in zijn uiteenzetting. Het terrein, door den ontwerper voor middel matige industrie ten N. van het kanaal ge reserveerd (de hoek, begrensd door den ont worpen verkeersweg van het kanaal tot de ge meentegrens, den N. oever van het kanaal van dezen verkeersweg tot Zij kanaal A en voor het overige door de gemeentegrens), is voor dit doel al zeer ongunstig gelegen. Het ligt n.l. grootendeels in den fortenkring, zoodat slechts een klein gedeelte van dit terrein voor exploi tatie in aanmerking komt. Bovendien zou men hier ter plaatse van de ligging aan het Noord zeekanaal weinig kunnen profiteeren, tenzij men overging tot het graven van een binnen haven. Als ligplaats voor het lossen en laden immers is het kanaal niet meer beschikbaar Naar onze meening zouden langs Zij kanaal C uitstekende terreinen voor industrie te vin den zijn. De grond is voor fundeering zeker niet slechter dan die van het bovenomschre ven terrein langs Zij kanaal A en bovendien laat de industrie zich door den bodemgesteld heid niet afschrikken. Men kijke maar eens naar de Fordfabrieken bij de Hembrug. Ongetwijfeld is de bodem van het terrein, dat ter indeeling in handen is van de Streek plancommissie IJmond-Noord beter voor in dustrie-doeleinden geschikt, maar we mogen veilig aannemen, dat alle industrieterreinen, die in dit deel der gemeentae beschikbaar ko men, worden opgeslokt door het Hoogoven bedrijf. CCLVI Als het van de trawlers moest komen, zag het er deze dagen slecht uit voor dén handel. Er kwamen deze week slechts 18 aan de markt, terwijl er meer dan 70 loggers binnen kwamen. Feitelijk blijft het lood om oud ijzer, want er is zoo goed als niets te verkoopen. Waardoor ondanks de geringe aanvoer zeer weinig geld voor de visch wordt gemaakt, behalve dan in het binnenland. Want waar je ook komt, over al hoor je dat; „we lezen in de krant, dat de visch in IJmuiden zoo goedkoop is, maar hier merken wij daarvan niets". Ik geloof ook wer kelijk, dat de consument weinig profiteert van de goedkoope vischprijzen en dat is toch jam mer. Want als de kleinhandel eens met wat minder winst tevreden was, zou er veel meer verkocht kunnen worden en dat kwam het visscherij bedrijf natuurlijk ten goede. We zullen thans wel het laagtepunt van de crisisdagen in crisistijd bereikt hebben. Er zijn nog maar 33 trawlers in de vaart. Nu is het nog zoo, dat zelfs voor 33 trawlers geen vol doende afzet is. Ziet u maar eens naar de be sommingen Van de 18 trawlers, die deze week aan de markt waren, heeft er slechts één het tot bo ven f 2000.kunnen brengen. Dat was natuur lijk de Caroline; maar daarvoor moest deze boot ook 640 manden aan den wal brengen. De Noordbooten besomden doorelkaar hoog stens f 1400.— a f 1500—, de kustbooten, waar van er slechts vier aan de markt waren, kon den het gemiddeld niet verder brengen dan tot f 750.—. Met de loggers was het natuurlijk ook weer mis. Hoe kan het ook anders? Eenige uitblin kers konden het tot boven f 400.brengen. Na Pinksteren wordt het wel weer wat beter. Maar wanneer zal het weer eens goed worden. En hoe zal het afloopen met de contract actie? Het schijnt hiermede nog lang niet in orde te zijn. Je hoort tenminste vreemde ge ruchten, maar het is maar 't bes'te, hierover te zwijgen. We zullen spoedig genoeg weten, waar het op uitdraait. PIETERMAN. Het plan van Ir. Verhoef heeft vele goede kwaliteiten doordat het bevordert de systema tische ontwikkeling der bestaande kommen. Wil men echter de aantrekkingskracht, die onze gemeente in haar natuurschoon heeft, behouden, dan diene men dit natuurschoon niet door een bebouwing te vernietigen. Want daar draait het per saldo toch op uit, hoe we ook trachten, het anders te bezien. S. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van H. de Bruin te Santpoort, om ver gunning tot het oprichten van een inrichting tot het verwerken van vleesch waarin 6 elec- tromotoren en een stoomketel, bij het perceel Industriestraat no. 2 te IJmuiden. Op Woensdag 3 Juni 1936, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. schoon kan worden voldaan. Maar het feit, dat I den (grootte der terreinen per woning min de uitbreiding voornamelijk zal plaats vinden [stens Vz H.A.) is bovendien bezwaarlijk genoeg in genoemde strook kan niet anders dan een r om elke vrees voor een exploitatie van aeze VREES WIJK'S TAXI QNDERNE Ml N Q ZEEWEG 175 t.o. ANT. ZIEKENHUIS Het adres voor betere trouwauto'» (Adv. Ingez. Med.) Bij aankoop van Hoed of Overhemd P GRATIS ZELFB1WDER JOH. ELZER Trompstraat 22 (Adv. Ingez. Med.) Ernstige bedreiging voor Britsche scheepsbouw- nijverheid. de Vijftien trawlers zullen in Duitschland worden gebouwd, om bevroren credieten te realiseeren. De botsingen in Palestina hebben tot gevolg, dat in vele steden een massa verhuizing van de Joodsche bevolking uit de Arabische wijken plaats vindt. Op de foto een aantal Israëlieten op weg naar de Joodsche wijk van Jeruzalem. In Britsche visscherij kringen wordt thans druk gewraakt het besluit van een combina tie, om een nieuwe vloot van vijftien in Duitschland gebouwde trawlers van Fleetwood uit te exploiteeren, zulks met het oog op den slechten toestand in de scheepsbouw-industrie. De leiders van de nieuwe onderneming heb ben verklaard, dat de schepen in Duitschland gebouwd zullen worden om bevroren credieten in genoemd land te realiseeren. Zij versterken dus de capaciteit der Britsche visschersvloot ten koste van een groot aantal arbeiders in de scheepsbouw-industrie, in een directe concur rentie met uitstekend materiaal van de eigen industrie. De secretaris van de British Trawlers Fede ration acht verzet tegen deze plannen uiterst noodzakelijk, vanwege de gevaren, aan deze manipulatie verbonden. De trawlers worden beschreven als luxe booten. Britsche reeders en de bemanningen zijn er van overtuigd, dat het buitengewoon goede schepen zullen moeten zijn om de traw lers. op Engelsche werven gebouwd, te over treffen. KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend.e dat er gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting tegen pokken op Donder dag 28 Mei a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur in de kamer van den Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst in de Wilhelminaschool- aan den Wijk aan Zeeërweg 105, IJmuiden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van namen en geboortedatum der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aanmel ding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. NAAR ZEE. De Schoorl, die eenigen tijd heeft opgelegen, is weer naar zee vertrokken. Ook de Neptunus is weer in de vaart gegaan. OPENLUCHT SAMENKOMST. Zaterdagavond a.s. 8 uur zal het gerefor meerd Verbond van Openluchtwerk een sa menkomst beleggen op het Willemsplein. De auto van de Vereenigde Autozending in Ne derland zal ter beschikking zijn. Het Evan gelisatie zangkoor „Gera" zal haar medewer king verleenen. Als sprekers treden op Ds. Wesbonk en de heer D. Schotvanger uit Am sterdam, leider van de Autozending,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1