KENNISGEVING ^WEERBERICHT BEVERWIJK DE NIEUWE DEKEN VERWELKOMD. Vrijdagavond is den nieuwen Deken van het districts Beverwijk, den ZeerEerw. Heer P. J. Simons bij de intrede in zijn parochie een har telijk welkom bereid. Tegen zeven uur arriveerde de nieuwe her der bij de kerk, waar hij werd opgewocht dooi de R.K. jeugdorganisaties met haar kleurige uniformen en vlaggen. Voorafgegaan door een stoet bruidjes en begeleid door de geestelijk heid der parochie deed Deken Simons zijn in trede in het kerkgebouw, dat een groote schare parochianen- bevatte. Ook waren vele katho lieken uit Koog aan de Zaan, waar Deken Si- pions zijn pastoraat juist had beëindigd, bij deze.- plechtige intrede tegenwoordig Kajelaan A. van Rijn heeft den nieuwen Deken na den feestelijken intocht in een har telijke. toespraak namens de geheele parochie yerwelkomd Daarna celebreerde Deken Simons een plech tig Lof met assistentie van kapelaan A. van Rijn als diaken en Z. v. d. Klein als subdiaken. In het priesterkoor hadden eenige geeste lijken uit den omtrek plaatsgenomen." Het zangkoor zong onder leiding van den heer W. de Groot a capella de meerstemmige Lofgezangen. Zondagmorgen voor de Hoogmis, die te half negen aanvangt, zal de nieuwe Deken worden geïnstalleerd door Deken J. C. Sondaal van Haarlem. DE BLAUWE WEEK ACTIE. De jaarlijksche Blauwe Week Actie van de plaatselijke af deelingen van dé drankbestrii- dingsorganisaties N.V., A-N.G.O-B., N.C.G.O.V. in I.O.G.T. is heden, Zaterdag met den verkoop van het blauwe bloempje ingezet. Reeds he denmorgen waren de ijverige colporteurs en colportrices er op uitgetrokken om aan de wo ningen en van de voorbijgangers het beschei den financiëele offer voor het drankbestrij- dingswerk te vragen. Het programma voor de komende dagen van blauwe actie vermeldt voor Maandag colpor tage, Dinsdag 26 Mei kaartverkoop voor den propaganda-avond, Woensdag 27 Mei propa- gandavergadering in het Ned. Herv. Vereeni- sringsgebouw, Donderdag 28 Mei propaganda- reclame en fietstocht, Vrijdag 29 Mei versprei ding jeugdmanifest. Omtrent den propagandaavond op Woens dag 27 Mei kunnen wij nog mededeelen. dat als spreker dien avond zal optreden de heer S. Buis, hoofdbestuurslid van de I.O.G.T. De avond wordt opgeluisterd door zang, muziek en spel, waarvoor de J.V.O., de Schakel, Kin dergeluk en de Zangvereeniging D.O.V. haar medewerking zullen verleenen. TWEE AANRIJDINGEN. Vrijdagmidag veroorzaakte een leerling chauffeur, die onder toezicht van zijn leer meester op den Rijksstraatweg reed, een ver keersongeluk. Bij het insyaan van een zijweg nam hij nl. de bocht naar rechts te groot, waardoor hij tegen de veranda van het café „De Vriendschap" terecht kwam. Een 9-jarig jongetje dat met zijn fiets aan de hand aan den kant van den weg stond, ontkwam ternauwernood aan een ernstig on geluk. De fiets van den jongen werd aange reden en beschadigd: hij bleef zelf ongedeerd. Aan de veranda van het perceel werd eeni ge schade toegebracht De politie heeft tegen den rijder proces verbaal opgemaakt. Een tweede verkeersongeluk gebeurde Vrij dagmiddag op den hoek van de Slachthuis straat. Een 14-jarig„ mejsje dat daar op de fiets reecL werd gepasseerd door een persq.- nenauto. die vlak vóór haar fiets de Slacht huisstraat' inréed. Het meisje kon riiet m»er stoppen en reed tegen de auto op. Zij viel', maar liep- wonder boven wonder geen noe menswaardig letsel op. De fiets werd ernstig, beschadigd. De autobestuurder die na de aanrijding was doorgereden bleefonbekend. EINDSTRIJD OM DEN B. B. C.-BEKER, Vrijdagavond werd in het Kennemer Hotel de eindstrijd gespeeld om een beker van de' Beverwijksche Bridgeclub. Winnaars van het bekertournooi waren: de heer en mevrouw G. Stoutenbeek, mevr. Ragute en de heer N. A HET TENNISPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Geleidelijk aan begint er teekening te ko men in de tennissituatie. Nog twee Zondagen, dan nog een paar inhaalwedstrijden en voor de meeste clubs is de competitie weer voor een jaar voorbij Beverwijk 1 zou eigenlijk a.s. Zondag thuis hebben moeten spelen, indien er geen dis- trictswedstrijden tegen Groningen waren, die een groot deel van het eerste team opeischen, zoodat er voor de competitie uitstel verleend is. Beverwijk 2 gaat naar Alkmaar om daar zijn geluk te beproeven tegen het zeer sterke Alkmaar-Heiloo. Indien men een kans op een afdeelingskampioenschap behouden wil, zal er gewonnen moeten worden. Dat is zeer zeker geen gemakkelijke opgaaf. De dames zijn er zeer sterk, en ook de heeren kunnen tot de geduchte tegenstanders gere kend worden. Echter er is geen keus. Voor Beverwijk 2 zal het dus as. Zonda-g ongetwij feld een zeer spannende dag worden. Beverwijk 3 speelt een uitwedstrijd tegen „Game and Set" 2. Dit team maakt een te mooie kans op de eerste plaats, om die door een nederlaag in de waagschaal te stellen. Er zal echter flink gestreden moeten worden, om dat behoorlijke resultaat te verkrijgen. En ten slotte Beverwijk 4. Dit is dan a.s. Zondag de eenige ploeg, die thuis speelt, zoo dat aller belangstelling zich op de prestaties van de spelers en speelsters van het vierde zal concentreeren. Töt nu toe zijn deze ver richtingen alleszins bevredigend geweest, zoo dat deze wedstrijd ook nu weer met vertrou wen tegemoet gezien kan worden. De Alkmaarsche club, die op bezoek komt, is zeer sterk en zal hoogstwaarschijnlijk de Beverwij kers wel te sterk blijken, maar toch is de mogelijkheid van een gelijk spel of zelfs een overwinning nimmer uitgesloten. Men behoeft heusch niet te pessimistisch te-zijn; in de sport gebeuren er wel meer onver wachte dingen HEEMSKERK BOUWVERGUNNING. Aan J. de Wit, alhier, is vergunning ver leend tot het bouwen van een garage op het perceel Kleine Houtweg 40. COLLECTE. Aan de afdeeling Heemskerk van de Chris telijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte is vergunning verleend tot het houden eener collecte door middel van een bloempjesverkoop in deze gemeente, op Woensdag 27 Mei 1936. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Louisa, d. van Jn. Klin kenberg en D. C. van der Sluis. Cornells Jacobus, z. van W. J. Smit en M. van Roon. Cornells, z. van P. Tijms en Hendr. J. Oos- terwal. -Johanna Anna, d. van Mart. Tim mer en A. Cath. Maalman. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Wilh. J. M. Henneman, al hier en A. Cath. Alles, te Haarlem. Gehuwd: Geene. DE STAND DER AARDBEIEN. Een verheugend verschijnsel mag het ge noemd wórden voor een ter plaatse zoo be langrijke aangelegenheid, dat de stand dei- aardbeien zich in gunstigen zin blijft ont wikkelen. Was de ontwikkeling der' planten van het; vroege voorjaar af goed te noemen, ook is de Meimaand gunstig geweest voor de bloeiperiode en het zetten der vruchtbodem. Bij de Dutch Evern zijn na rijken bloesem pracht de vruchten reeds flink ontwikkeld en zien ook de latere soorten als „Jacunda" ha gelwit, met zeer gunstige vruchtontwikkeling. Nog enkele dagen en ook de kans op bevrie zen is vrijwel voorbij. De gevreesde rups, welke vooral bij droog weer zooveel schade aan kan richten en ge heele velden totaal verwoest wordt geiukkig niet veelvuldig gesignaleerd. Voor dit euvel is ook thans een afdoend middel bekend, hetgeen bij de betrokkenen, welke reeds met rups dit jaar te kampen had den, schitterende resultaten opgeleverd. De ambtenaar van den Keuringsdiens alhier, de heer H. Sinnige, is bereid de meest uitgebreide inlichtingen te verschaffen. OUDSTE INWONER. De oudste inwoner, de heer Hubertus Rees- tenbeek wordt 6 Juni a.s. 92 jaar. De oude heer is heel kras en maakt alle dagen nog wam delingen. A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: Berdos 2—A.D.O. 2 2.30 uur. A.D.O. aD.E.M. a 1.00 uur. De Bilt voorspelt: Zwakken, veranderlijken wind, gedeelte lijk bewolkt, waarschijnlijk eenigen régen, zelfde temperatuur. Verdere voor uitzichten onzeker. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 52 F. Laagste hedennacht 44 F. Hoogste heden 50 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN *T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag-v.m. 5.17 uur; ri.m. 5.46 uur. Maandag v.m. 6.05 uur; ri.m. 6.34 uur. Dinsdag v.m. 6.54;' uiir; n.m; 7.21 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 53 F. Temperatuur water 60 F. CASTRICUM TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG* Veiling van Vrijdag 22 Mei. Rabarber 2 ct. per bos: Selderij 2Va ct. per bos. Spinazie. 16—19 ct. per kist. Sla 45 ct. per kist. Peulen 39 ct. per K.G. Bloemkool I 8V:10' '2 ct. per stuk. Idem II 6 ct. per stuk. Aardbeien 6V215'. ct. per doosje. Aanvoer 142 doosjes aardbeien. ONDERZOEK VERLOFGANGERS. Het onderzoek van verlofgangers zal worden gehouden op Vrijdag 1Z Juni a.s., v.m. 9 uur te Bakkum- in de gymnastiekzaal van de C. O. L-- School. FANFARE EENSGEZINDHEID. Op het concours van Harmonie- en Fanfare koren te Wassenaar behaalde „Eensgezindheid' van Egmond-Binnen, onder leiding van onzen plaatsgenoot dirigent P. Kuijs Jzn., een eersten tevens eere-prijs in de eerste afdeeling con certwedstrijd, en een eersten prijs in den marsch-wedstrijd. „D. I. U." Woensdag -27 Mei a.s. heeft de trekking van de loterij plaats ten bate van de muziekver eeniging „Door Inspanning Uitspanning" in café van W. Borst te Bakkum. R. K. S. V. „VITESSE" De jaarvergadering van Vitesse wordt ge houden op Woensdag 27 Mei in het Jeugdhuis. SPELDJESDAG. Morgen Zondag 24 Mei organiseert het „Wit Gele Kruis", afdeeling Castricum, een speld jesdag. GYMNASTIEK. Het Bondsfeest K. N. G. V. I. T. O. S. A. De landenwedstrijd. De landenwedstrijd, die ter gelegenheid van het 26ste bondsfeest K. N. G. V.—I. O. S. A.- 1936 te Amsterdam wordt gehouden, belooft zeer interessant te worden. Zooals bekend zal de strijd gaan -tusschen een ploeg van Hongarije/ België en Nederland. Onder de turners, die daaraan zullen deelne men, zijn er enkelen, die een wereldnaam be zitten. Verwacht wordt dat Hongarije dezen kamp zal winnen, maar of de voorsprong der Hongaren, zooals in 1932 in Boedapest, 100 punten zal bedragen, betwijfelen wij sterk. Weliswaar is de Hongaarsche turnploeg op haar sterkst samengesteld. Maar ook Neder land komt sterker voor den dag, dan in 1932. Wat België zal presteeren, is niet bekend, daar in de Belgische ploeg eenige jonge krach ten zijn opgenomen, die nog niet in interna tionale wedstrijden zijn uitgekomen. Van de Hongaarsche ploeg is ongetwijfeld Dr. Pelle ae bekendste en ook de sterkste tur ner. Hij behaalde in 1932 in Los Angeles het wereldkampoenschap op alle toestellen en verwierf daarbij voor rek- en paardturnen het maximum te behalen punten. Zijn ploegge noot Peter is weinig minder sterk. Ook deze Turner verricht aan het rek buitengewone prestaties. Bij de Belgen zijn Defer en Boddaert de sterksten. Bij Nederland zullen Wedel, Van Genderen en Melkman domineeren; vooral Wedel zal zich wel bij de sterksten weten te plaatsen. Voor deze wedstrijden is zeer veel belang stelling; van de ruim 4000 beschikbare plaat sen in de Apollohal is nog slechts een zeer klein aantal over. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Loggers: KW 34 f 1240: KW 69 f360; E 124 f490. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Witte Zee IJM 177. Vangst; 10 m. schelvisch, 75 m. braadschelvisch, 100 m. kabeljauw en gul; 100 m. makreel, 30 m. wijting, 50 m. plat- visch, 20 m. radio, 50 m. varia. Totaal 435 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. ONGELUK OP EEN LICHTER. Hedenmorgen kwart over zes was de schip- Per G. van Kessel op den lichter Arc-en-ciel, liggende in de buitenhaven van het Hoog- ovenbedrijf, bezig met het dichtleggen van de luiken, waarbij bij op een bint zittende het evenwicht verloor en achterover in het ruim van den lichter viel. Van K. bezeerde zijn rug en is ter observatie in het Roode Kruis Zieken huis te Beverwijk opgenomen". Maximum straf tegen automo bilist geëischt. Twee jongemenschen doodgereden. Tusschen Apeldoorn en Beekbergen heeft op 25 Februari 's avonds om 8. uur een auto mobilist, vermoedelijk onder invloed verkee- rende, twee geheel links van den weg- loo- pende jongemenschen aangereden, die vrijwel op slag werden gedood. De automobilist reed met gedoofde lichten door, doch werd later gearresteerd. Het bleek te zijn de 24 jarige J. H. G. uit Apeldoorn. Vrijdag stond hij voor de Zutfensche recht bank terecht en hoorde tegen zich negen maanden gevangenisstraf eischen met ont zegging van de hevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar De bondsvergadering van het Ned. Jonge' lingsverbond is te 's-Gravenhage gehouden. De vergadering werd bijgewoond door on geveer 700 afgevaardigden en leden, De deelnemers kwamen, behalve in ge meenschappelijke samenkomsten in vier sec tie-vergaderingen bijeen. In de eerste dezer vergaderingen, aan de drankbestrijding ge wijd. hield ds. G. B. Westenburg, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage. een voordracht over: Persoonlijke geheelonthouding. Voor de commissie-jongenswerk sprak de heer K. Hoeve over: Eenige opvallende leeftijdsver schijnselen bij jongens van 12 tot 17 jaar, voor die van bestuurders en correspondenten spraken de heer G. Verschoor Jr. over: Be sturing van de christelijke jongelingsvereeni- ging, en de heer G. Pels Jr. over: Besturing van den ringarbeid. De heer C. V. Doorschodt hield in de com missie stadswerk een referaat over: Riöhtlij nen voor het bondswerk in de steden. DIRECTEUREN EN COMMIEZEN P. T. T. Op Hemelvaartsdag heeft de broederschap van dix*ecteuren en commiezen bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst haar elfde jaar vergadering te Utrepht gehouden. Groote te leurstelling kwam bot uiting, dat de achter stelling bij gelijkwaardige ambtenaren, bi, rijk, provincies en gemeente nóg steeds voortduurt. Met kracht zal worden geijverd voor spoedige invoering van den rang van hoofdcommies voor de commiezen, belast met beheer en leiding. De aftredende bestuursleden, de heeren K. R. Klaasesz (voorzitter)te Zandvoort en M. J. P. Schmidt te Doesburg, werden herkozen. Het int. tournooi te Moskou. Billiton-concern Heeft een goed jaar gehad. Capablanca gaat vooraan. Capablanca. Uit Moskou: In de zevende ronde van het internationaal schaaktournooï, dat te Moskou gehouden wordt, won Ragosin van Lasker en Capablanca van Botwinnik. De overige partijen, n.l. Loewenfish-Rjumin Lilienthal-Flohr en Eliskases-Kahn eindigden ii\ remise. De stand luidt thans: Capablanca 5 p.; Botwinnik en Ragozin bei den 4; Kahn, Lasker en Loewenfish ieder 3V2 Flohr, Liliëntlial en Rjumin ieder 3; Elis- kases IVz. CRICKET IN ENGELAND. De uitslagen van de Vrijdag geëindigde wed strijden zijn: Middlesex 4688 wint met in nings van Worcester 180 en 141 (R. W. V. Ro bins 5 v. 45), evenzoo Surrey 512 van Somer set 218 en 172 (Gover 5. v. 44). Yorkshire 38f en 34—0 wint van Glamorgan 232 en 187 (Ve rity 7 v. 35) Hants 260 en 1724 wint van Northants 234 en 194. Essex 521—9 en 43—1 wint van Sussex 334 en 229 (J. W -A. Stephen son 5. v. 39). Gloucester 385 en 72-2 haalde de eerste 5 punten binnen door een draw tegen Kent 314 en 360—6 (Fagg 136). Oxford 368 en 250—8 tegen Lancs 377 en 47—2. R. C. M. Kimpton scoorde zijn 3de century (102) in dit seizoen. Cambridge 424 en 28—0 draw tegen Notts 559—8 (Staples 153x). Britsch-Indië 426 en 171—6 draw tegen Leicester 327 en 470. De stand is thans: 1 Kent, 2 Notts, 3 Hants, Middlesex, 5 Leicester, 6 Lancs, 7 Surrey, Yorkshire. HAARL. VOETBALBOND.- Wed^trJifJnroKramma voor Zondag t"?" KAMPIOENSCHAP VAN DF.N H.V.B. Spaarnevogels— Haarlem 3 (terrein E.D.O.) 2 uur H. Sikman Jr. (Grensrechters:- H. D. Kist de Ruijter Jr :n H. H. Kraneveld). STADS-FDITIir-REKER (Halve R.C.H. 3Kennemers 3 10 uur R. Smink. SpaarndamStormvogels 3 10 uur J. A. van Gemerder PR OMOTIE - COMPETITIE 2e KLASSE. V.VB.—Droste (terrein Bloem10 n A H. F. Saeijs (Grensrechters: J. Ifortgem en 0. de Lust) Bloemendaal 2Zandvoort 2 (terrein Heemstede) 10 uur L. van der Ven. (Grensrechters: H. Sondorp Jr. en J. van •Ier Wereld). PROMOTIE-COMPETITIE 3e KLASSE.' Groep A: Zandvoort 3Kennemers 7 (terrein Rip- perda) 10 uur J. F. Ploeg. (Grensrechters: W. F. Ie Fèbre' en A. J Grootegoed). Groep B: Zandvoort 5H.F.C. 4 (terrein R.C.H.) 10 uur A. van Dam. (Grensrechters: J. Joósten en M. Perform SCHAKEN. Het tournooi te Bad Nauheim. Aljechin heeft de leiding. HAARL KORFBALBOND. De nog te spelen wedstrijden in Mei worden alle 's avonds op werkdagen gespeeld. Voor de a.s. week luidt het programma- Degradatie-promotie 2/3e kl.: 25 Mei 7 uur: Oosterkwartier 4Haarlem 5 Bekerseries (na-competitie): Aljechin. Uit Bad Nauheim: De afgebroken partijen uit de 5e ronde van het tournooi te Bad Nau heim werden Vrijdagavond voortgezet met het volgende resultaat: Vidmar verliest van Bogoljubow. Aljechin remise met Keres, Heinecke remise met Ahues. De resultaten van de partijen voor de zeven de ronde waren: Heinecke remise met Vidmar. Weissgerber verliest van Keres. Van den Bosch verliest van Ahues. Stahlberg remise met Rellstab. De afgebroken partij AljechinBogoljubow werd door laatstgenoemde opgegeven. De stand na de zevende ronde is: 1. Aljechin, 5 pnt.; 2. Ahues, 4^4 pnt.; en 5 Stahlberg, Rellstab en Bogoljubow, ieder 4 pnt.; 6. Keres, 3y2 pnt. plus 1 afgebroken partij; 7. Heinecke, 3y2 pnt.; 8. Vidmar, 2y2 pnt plus 1 afgebroken partij9. Weissgerber, 2 pnt.; 10. Van den Bosch, 1 pnt. KORFBAL. Dividend belangrijk verhoogd. Het Billiton-concern heeft een gunstig jaar gehad, terwijl ook de vooruitzichten optimis tisch worden beoordeeld. De winstverdeeling der Gemeenschappe lijke Mijnbouw Mij. Billiton is als volgt: Netto-winst 1935 f 3.766.569 2 061 700), 6 pet. primair dividend f 960.000 (als v. j.), antième directie f 114.363 (55.085), reserve 466.028 blijft f 2.226.177 (1.046.615), waarbij saldo overgebracht van vorig jaar 241.681 (375.066), maakt samen f 2.467.859 (1,421.6811. Hieruit dividend 14 (7) pet. f 2 240.000 (1.120.000), dividend- en tantième belasting geschat op f 95.000 (60.000). over te brengen op nieuwe rekening f 132.859 (241.681). Het dividend bedraagt d-us totaal 20 pet. (v. j. 13 pet.), waarvan in 1935 reeds 18 (7) pet. als interim-dividend is uitbetaald, zoo dat na vaststelling van de balans alsnog een slot-dividend van 2 (6) pet. uitgekeerd kan worden. Aan het verslag van de Billiton Maat schappij is het volgende ontleend: Aangezien er dit jaar geen reden bestaat om, zooals in het vorige boekjaar, van het winstsaldo een belangrijk gedeelte aan de reserve toe te voegen, stelt de directie voor om van dit saldo ad f 1.324.602 (1.873.002). vermeerderd met. het onverdeelde winstsaldo over 1934 ad f 6033, ditmaal slechts f 99.380 (905.000) naar de reserve over te boeken en f 57.254 (6033) onverdeeld te laten. Op deze wijze zoude voor dividend aan de aandeel houders beschikbaar blijven f 1.174.000, het geen een dividend van 10 (7) pet. zoude toe laten, waarvan 3 pet. reeds als interim-divi dend uitbetaald zijn. De aandeelhouders der eerste rubriek ontvingen daarenboven reeds de hun toekomende f 124.000 (als v. j.) De winstverdeeling der N.V. Singkep is als volgt: reservefonds f 46.400 6 pet. primair dividend f 60.000, tantième directie f 17.870. Dividend 32 pet. f 320.000, dividend- en tan tième-belasting f 13.328. Over te brengen op nieuwe rekening f 6.210. Het dividend be draagt dus 6 4- 32 of 38 pet. Koningin en Prinses te Amsterdam. 26 Mei 7 uur: Always Ready 2O.K. 2 Haarlem 3S.V. 2 Aurora 2Meerleboseh Flora—Aurora 27 Mei 7 uur: T.H.B. 2O.G.-combinatie Palvu—O.K. 3 Waterviet 2—D.S.V. Aways Ready—S.V. 3. Lagere series: 26 Mei 7 uur: D.S.V. 2—Palvu 2 27 Mei 7 uur: E.T.O.—Watervliet 3 Meerleboseh 2S.V. 4/5 Aurora 3Oosthoek. H.K.C. „HAARLEM". Afd. A Afd. B. Afd. A. \fd. B. Afd. A. Afd. A. Afd. B. Het bestuur van de H.K.C. „Haarlem" is voornemens het kleedhuis a-s. Zondag half twee te openen, dus vóór den wedstrijd H.K.V. —Westerkwartier. De Jaarvergadering der H.KC. „Haarlem" wordt gehouden Woensdag 27 Mei in Suisse. De heeren A. van Lohuizen, voorzitter en P. Fabel, le commissaris, zijn niet herkiesbaar. Door duizenden hartelijk verwelkomd. De wimpels aan de beugels van de tram, het hijschen of uittseken van de driekleur op en van de openbare gebouwen en van particuliere huizen, de voor het publiek waarneembare werkzaamheden aan het paleis op den Dam, dat thans gelukkig zonder steigers prijkt, wa ren Vrijdag de voorboden van het jaarlijksch koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Bewogen zich in den namiddag in de binnen stad reeds vele menschen, die hun maaltijd vervroegd of uitgesteld hadden om zich bij den ditmaal op een later uur dan andere jaren vastgestelden intocht van de Koningin en Prinses Juliana een goede plaats te verzeke ren, te half zeven boden het Stationsplein, het Damrak, waar de jeugd den boventoon voerde en de Dam van achter de afzettingen den immer weer imposanten aanblik van een groote en bonte menschenmenigte. die gedul dig en toch met iets van de spanning, welke iedere bijzondere gebeurtenis kenmerkt, den vorstelijken stoet afwachten. Te half zeven reeds was Prinses Juliana per auto uit den Haag komende, te Amsterdam gearriveerd en onmiddellijk doorgereden naar het Centraal Station, waar zij in de koninklijke wachtkamer met leden van haar gevolg de komst van haar moeder afwachtte. Precies op tijd te negen minuten voor zevenen rolde de Apeldoornsche trein het station binnen en reed het salonrijtuig van de Koningin tot voor het afgezette gedeelte van het eerste perron ter hoogte van de koninklijke wachtkamer. Hare Majesteit werd allereerst verwelkomd door den burgemeester, dr. W. de Vlugt, die in ambtsgewaad was. De prinses trad met een paar vlugge stappen op haar moeder toe, waarna een hartelijke begroeting volgde. Op het Damrak werden de Koningin en de Prinses enthousiast en hartelijk toegejuicht door de duizenden kinderen, die met hun vlaggen zwaaiden. Vriendelijk wuifden de beide vorstelijke personen de kinderen toe. Te ruim zeven uur reed de stoet den Dam op. Tromgeroffel weerklonk, het carillon deed de plechtige tonen van het Wilhelmus hooren, duizenden zongen de Koningin en de Prinses het Volkslied toe. Vriendelijk buigend en wui vend dankten zij voor de enthousiaste begroe ting. Op het oogenblik, dat de koninklijke bezoe kers het paleis binnengingen werd de konink lijke standaard geheschen. Enkele oogenblik- kep later verschenen de Koningin en de Prin ses op het balcon, luide en langdurig toege juicht door de menigte. Wij berichten het geachte publiek van IJMUIDEN, VELSEN en omliggende gemeenten, dat vanaf MAANDAG a.s. 25 MEI onze bezorgers beginnen met den verkoop van onze FIJNE BROODSOORTEN tegen onderstaande prijzen. MELKBROOD met volle melk gebakken 19 cent p. 8 ons WATERBROOD, prachtig blank en malsch, 16 ct. p. 8 ons CASINO TARWEBROOD 15ct.p.8ons ZWAAR TARWEBROOD 15 ct. p. 8 ons ALLISON'S GEZONDHEIDSBROOD 9 ct. p. 4 ons ZEEUWSCH KRENTEN TARWEBROOD22 ct. 8 ons. PIJN KRENTENBROOD 34 ct. 8 ons KADETTEN en ander KLEIN BROOD 3ct. KRENTENBOLLEN 4 Ct. JESCHUIT 9 stuks 9Ct. Op bovenstaande prijzen geven wij U 10 KORTING op 1ALFJAARL. dividendboekjes. Zonder dividend één cent ager. PROEFBROODJES worden op aanvrage gaarne GRATIS ■erstrekt. Beleefd aanbevelend, N. v. d. GRAAF'S BROOD- en BESCHUITBAKKERIJ, IANGE WIJNGAARDSTRAAT 16—18, HAARLEM. TELEFOON 16459.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3