Romantiek'. Varsity. De roeisport is en blijft schoon. Zelfs op Hemelvaartsdag, zelfs op het Noordzeekanaal. Zooals iedereen weet is het op Hemelvaarts dag altijd slecht weer. Meestal regent en altijd stormt het. En dan laat de directeur van het Weerkantoor zijn storm nooit in de roei- richting blazen, maar er recht tegenin, of lie ver nog er dwars overheen, in een hoek van negentig graden. Zoo was het Donderdag weer eens. Witgekuifde golven rolden van den Noord- naar den Zuidwal, en niets heeft be- dervender uitwerking op een roeiwedstvijd dan zoo'n dwarse storm, want die maakt de kansen ongelijk. En hoe! Boei 1 lag beschut onder den Noordwal. De ploegen aan boei 1 wonnen dus voortdurend, behalve in één bij- nummer, van de tegenstanders die in de wilde dwarsgolven zaten te zwoegen. Alleen bij den Ingang van de Nauernasche vaart, 300 M. voor den finish, kregen de gelukkige loters aan de eerste boei den zwaren dwarswind óók te ver stouwen. Maar dan waren zij al zóó ver voor dat ze niet meer in te halen bleken. Telkens gebeurde dat opnieuw, en het lijkt wel een heel ontmoedigende ondervinding voor de roeiers, die toch maanden voor dezen wed strijd getraind hebben en er heel wat genoe gens voor opgeofferd. Het Noodlot, door den bovenvermelden directeur van het Weerkan toor op hen losgelaten in den vorm van zijn venijnigsten, rukkerigsten dwarswind, blaast al hun overwinnings-illusies weg. De uitslagen op één na dan, en die betrof grillig-zigzag- gende stuurmanlooze vieren blijken te zijn vastgesteld op den dag van de loting. Het strekt den raceroeier tot eere. dat hij zulk een fatum manhaftig verduurt. Hij wijkt er niet voor. Hij geeft niet op. Hij vecht temidden der golven als een leeuw, en be proeft het onmogelijke in den ongelijken strijd. Er komt natuurlijk bij dat hij, Hol lander zijnde, zijn vechtlust tot het uiterste geprikkeld voelt door den weerstand van wind en water. Ik zeg dat niet bij wijze van nationale zelfverheerlijking, maar omdat het nu eenmaal zoo is. Iedere roeier en iedere zeiler weet het uit ervaring. Al is alles tegen hem, hij vecht door als diè twee elementen, die ouwe lievelings-vijanden, hem op de huid zitten. Zij helpen hem zelfs boven zich zelf uit: ik geloof dat hij al vechtende die tegenstanders als de eersten en voornaam- sten gaat beschouwen, en hen persé, met nij dige volharding, mores wil leeren. Zoo heb ik Donderdag respect gevoeld voor het felle doorvechten van Nereus' oude vier, m.i. de beste ploeg in het hoofdnummer, die er van de slechtste boei (nr. 5) af in slaagde op de tweede plaats te eindigen. Niet minder sym pathie heb ik gevoeld voor de tweeën, die het ten aanzien van de balans in zulk water wel het allerzwaarst te verduren hebben en die niettemin aan de kwade boeien doorvochten „to the-bitter end". Moed, volharding, strijd lust telden hooger dan het winnen van een prijs. Het doorvechten werd eerezaak. Dit is echte sport van de allerbeste soort, en daarom hebben wij toeschouwers, in den kouden wind op den Kanaaldijk, er vooral zoo van genoten. Het kwam er ook niet zooveel op aan, dat af en toe de zoo zorgvuldig-ingestu- deerde roeitechniek aan flarden ging, dat snoeken gevangen werden, dat er voor den kenner van de vele finesses van den roeistijl heel wat aan te merken viel. Hij maakte geen aanmerkingen, want hij wist dat de ruwe kracht van den wind de finesse kapotblies, hij wist ook dat dit den strijd extra-zwaar maakte en dat de roeiers hun laatste beetje uithou dingsvermogen in het spel moesten brengen. Hij zag dapper vechten, fair en dapper vech ten, en dat vergoedde alle stijlverlies. Een dag van pech. En toch een mooie sportdag. R. P. BEVERWIJK. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN. In dienst der t.b.c.-bestrijding. Maandag 25 Mei zullen de medewerkers '(sters) van de plaatselijke „Zonnestraal"-af - deeling een krachtige actie voeren voor het plaatsen van de loten (die ten bate van het sanatorium „Zonnestraal" tegen een kwartje worden verkocht. De „Zonnestraal"-auto, waarop een model van den hoofdprijs, een landhuis, is geplaatst, zal deze verkoopactie door haar aanwezig heid ondersteunen. In aansluiting daarop zal op Donderdag 28 Mei in het Kennemer Theater een „Zonne straal-avonden worden gegeven. Jan van Zutphen zal een en ander over het werk van „Zonnestraal" in dienst der t.b.c.-bestrijding vertellen en daarna draait de film „De ster ken voor de zwakken". Tenslotte volgt nog de vertooning van de natuurfilm „Naar het land van wonderen en wolken". Wijzigingen van straatnamen voorgesteld. Ter voorkoming van verwarring. Zooals B. en W. den Raad reeds te kennen hebben gegeven, is het om practische redenen zeer wenschelijk. dat-,- nu de vroegere ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zijn vereenigd, sommige straatnamen worden gewijzigd en hier en daar een vernummering wordt doorgevoerd. Daarbij dient ervan te worden uitgegaan, dat de oude historische namen slechts bij strikte noodzakelijkheid moeten worden gewijzigd en dat in het al gemeen in de plaatsbenaming op het grond gebied der gemeente een zoo groot mogelijke stabiliteit door de tijden heen geboden is. Dit overwegende hebben B. en W. den Raad voorgesteld om met ingang van 1 Juli a.s.: I. de Tulpstraat te noemen: Havenstraat, aangezien onder Wijk aan Duin de Tulpen laan is gelegen en zulks tot verwarring aan leiding kan geven; 3. de Verlengde Groenelaan te noemen: Vondellaan; 3. de Verlangde Groenelaan te noemen: Baljuwslaan, als herinnering aan het voor malige baljuwschap van Kennemerland, waar van Beverwijk de hoofdplaats was. Aan een geheel nieuwe benaming is volgens B. en W. de voorkeur te geven boven b.v. den naam Groenelaan, ten einde de noodzakelijkheid van een vernummering te vermijden; 4. den Groeneweg te noemen: Narcissen- weg; 5. den Oude-Alkmaarscheweg te noemen Groote Houtweg, zoodat deze dan loopt van de Torenstraat tot den Alkmaarscheweg; 6. de Schans van de Peperstraat tot de Mee- rensteijnstraat te noemen: Breestraat en van laatstgenoemd punt tot den Alkmaarsche weg: Alkmaarsche weg, aangezien de tegen woordige benaming, gezien den plaatselijken toestand, min of meer willekeurig is en in de praktijk groote bezwaren medebrengt; 7. de Cornelis Amsestraat te noemen: Schans, opdat daar ter plaatse deze histori sche naam blijve voortbestaan, terwijl aan handhaving van den bestaanden straatnaam niet bet te worden gehecht. 8. den jksstraatweg (Wijk aan Duin) te noemen: Alkmaarsche weg; 9. de Dwarsstraat Alkmaarsche weg als straatnaam te doen vervallen, daar deze geen reden van bestaan heeft en de daar gelegen perceelen beter kunnen worden genummerd bij den Alkmaarsche weg; 10. den Hooge Hoflanderweg te noemen Heemskerkerweg, zoodat laatstgenoemde weg zich dan zal uitstrekken van den Arendsweg tot de grens der gemeente Heemskerk;; de bestaande benaming geeft veel aanleiding tot verwarring; II. Den Heemskerkerweg .(Wijk aan Duin), thans gelegen tusschen den Hooge Hoflander weg en de Maarten van Heemskerkstraat on der Heemskerk te noemen: Marktweg; 12. de straat, welke van den Alkmaarsche weg (bij „de Vriendschap") langs de Ned. Hei-v. Kerk naar de Peperstraat loopt thans ten deele Hoflanderweg geheeten, geheel te noemen: Kerkstraat, welken naam zij van ouds heeft gedragen; 13. het gedeelte van de Kerkstraat, gelegen tusschen den Heemskerkerweg (Beverwijk) en de Kerkstraat hoek Hoflanderweg te noe^ men: Hofdijkstraat naar den Kennemer dich ter Willem Hofdijk, die in het midden der 19e eeuw eenigen tijd hier ter plaatse heeft ge> woond; 14. de Kerkstraat (Wijk aan Zee), teneinde verwarring te voorkomen, te noemen: Sint- Odulfstraat, naar den patroon der kerken in Wijk aan Zee; 15. den Nieuwen Straatweg van de grens der gemeente Velsen bij Rooswijk tot Wijk aan Zee te noemen: Boschweg, om vergis singen met den Nieuwen Weg uit te sluiten; 16. den Weg naar de Waterleiding eenvou- digheidshalve te noemen: Waterleidingweg; 17. de Gasthuissteeg te noemen: Raadhuis straat, zulks met het oog op de omstandigheid, dat in Wijk aan Zee een Gasthuisstraat wordt aangetroffen; 18. den Notweg te noemen: Meerstraat, daar een afzonderlijke benaming ter plaatse geen reden van bestaan heeft; 19. de Sint-Aagtendijkstraat te noemen: Van Hogendorpstraat, naar het geslacht en den uit de vaderlandsche geschiedenis be kenden staatsman van dien naam, die op ..Adrichem" heeft gewoond. Ten einde vergis singen met den sinds eeuwen bekenden Sint- Aagtendijk te voorkomen is een wijziging als is voorgesteld aan te bevelen; 20. de Noorderparklaan te noemen: Park laan, daar de huidige benaming nergens op doelt; 21. de Schoolstraat te noemen: Koolstraat, naar de Beverwijksche familie Kool, wier le den zich in de 2e helft der 18e eeuw en in het begin der 19e eeuw zoowel in het stedelijk bestuur als door uitvindingen bekendheid hebben verworven; handhaving van den te- genwoordigen naam naast de ook bestaande Schoollaan levert in de practijk bezwaren op; 22. den Zeeweg te noemen: Zeestraat, zoo- dat deze zich zal uitstrekken van de Bree straat tot den Waterleidingweg (Wijk aan Zee) en verwarringen zullen zijn uitgesloten 23. de Verlengde Voorstraat te noemen: Floris V-weg, naar den Graaf van Holland, onder wiens bestuur Beverwijk in de 13e eeuw begunstigd is. De bestdande naam geeft aan leiding tot vergissingen. (Uit Amerika wordt bericht, dat de 32-jarige viillionnair William B. Leeds van zijn luxejacht in het water dook. toen hij een roeibootje, waariji een meisje zat, zag om slaan. Hij slaagde erin, het meisje, een typiste, te redden en zal nu met haar trouwen.) Een millionnair staat soezend aan de reeling Van zijn zeewaardig luxe mortorjacht. Hij is waarschijnlijk op van de verveling. Omdat het leven hem geen zorgen bracht. Hij kijkt wat naar een bootje op de golven, Waarin een jong en aardig meisje roeit, Plots slaat het om, het meisje is bedolven. Toen is die millionnair tot held gegroeid. Hij zwemt in geld, maar desnoods ook in water, En hier is 't lang gewenschte avontuur: Hij neemt een duik en slaat zich even latei- Door 't zilte nat met onuitbluschbaar vuur. Hij brengt haar met zijn sterken arm op 't droge En zag z' er ook niet erg voordeelig uit, Eén enkle blik in haar bezielde oogen Maakt haar op slag tot zijn verkoren bruid, Als dit nu nog geen echte romantiek is, Dan zou ik zeggen, wat noemt u het dan, Vindt u eens iets, waarin zooveel muziek is, Voor 't schrijven van een smeuïgen roman. De bruigom kan het schoon verhaal dicteeren, Dat dan zijn bruid op haar machine tikt, Het kan toch in de wereld vreemd verkeeren, Deze roman leek welhaast voorbeschikt. Op één ding zal de bruigom moeten letten, Wanneer zij in het huwlijksbootje gaan, Moet hij zijn vrouw niet aan de riemen zetten, Omdat zoo'n bootje ook wel om kan slaan. P. GASUS. De feesten in Augustus. Het land5spel „Kennemerland's Glorie". ZATERDAG 23 MEI 1936 Voor het landsspel „Kennemerland's Glorie" hebben zich tot groote voldoening van de or- ganiseerende vereeniging reeds voldoende deelneemsters en deelnemers opgegeven, zoo dat met zekerheid is te constateeren dat dit Openluchtspel volkomen zal slagen. De zangrepetities zijn al in vollen gang! Dit massale zangkoor zal stellig een succes wor den. gezien het groote aantal toezeggingen van zangeressen en zangers en reeds j.l. Woens dagavond gaf een kleine voorproef van het geen men straks te hooren krijgt. Vol enthou siasme oefenden de dames en heeren en uit het openingskoor klonk ons de vreugde tege moet over „De dappere Kennemers die togen naar 't Sticht. „al strijdend voor vrijheid en vrede". Evenals uit het tweede koor duidelijk de trommels roffelen, de stem der bazuinen klinkt en het dankbare volk den hemel zegent als 't zich opmaakt voor het oogstfeest. Nog kunnen dames en heeren zich Woens dagsavonds kwart over acht op de repetities melden in de bovenzaal van Oud-Meeresteyn en zoodoende medehelpen Kennemerland's glorie te verbreiden. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Met minder dan 2000 leden, Is Groot-Beverwijk niet tevreden Op 20.000 zielen, 1100 leden is niet pluis Steun ons werk wordt lid van 't Witte Kruis Secretariaat J. M. DEEGENAAR, Breestr. 36, Telefoon 2256. (Adv. Ingez. Med.) DE KAS DER GEMEENTE. B. en W. hebben den Raad voorgesteld met intrekking voor zooveel noodig van zijn besluit van 24 Maart 1924 te bepalen, dat de gemeente-ontvanger verplicht zal zijn om zijn kas, voor zoover zij het bedrag waarvoor hij ten behoeve van de gemeente zekerheid heeft gesteld, overschrijdt, te storten op de rekening van de gemeente bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, van welke rekening hij zonder medewerking van B. en W. geen gelden zal kunnen opnemen. Voorts te bepalen, dat dit besluit in wer king zal treden op den dag, waarop de te benoemen gemeente-ontvanger zijn functie zal aanvaarden. ZILVEREN JUBILEUM. Vrijdag herdacht de heer R. Thedinga zijn zilveren jubileum als chauffeur in dienst van de familie Van Hattum. Des morgens werd de jubilaris in gezelschap van zijn eehtgenoote op huize „Scheybeeck" ontvangen en door Mevr. A. van Hattum—Dekker toegesproken. Als stoffelijk blijk van waardeering ontving de jubilaris een boekenkast en een wandbord. In den loop van den dag, dien de jubilaris verder in den huiselijken kring doorbracht, mocht de heer Thedinga van vele zijden bewij zen van vriendschap ontvangen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg de bijl waarmede op 1 Juli 1922, door het doorhak ken van een lint, de opening was verricht van den verbeterden weg van Wijk aan Duin naar Wijk aan Zee, benevens een foto van die plech tigheid. De leus voor U allen, hetzij arm of rijk „Een goede Wijker, die koopt in de Wijk." (Adv. Ingez. Med.) Beverwijk, 22 Mei 1936. Spinazie per kist 2036 cent. Sla per kist 2045 ecnt. Postelein per kist 22—34 cent. Wortelen per bos 91 2cent. Rabarber per bos 2ZVz cent. Radijs per bos 2—3 cent. Peterselie per bos 45 cent. Selderie per bos 45 cent. Prei per bos 34 cent. Bloemkool le soort per stuk 1018 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 57 cent. Peulen per K.G. 65 cent. Asperges le soort wit per bos 20—28 cent. Asperges 2e soort wit per bos 10—13 cent. Asperges le soort blauw per bos 1420 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 812 cent. Komkommers per stuk 610 cent. Aardbeien per doosje 15—24 cent. DE HUISVESTING VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. In de maand Augustus van het vorige jaar heeft de gemeenteraad een voorstel goedge keurd waarbij werd besloten voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, die in het raadhuis gevestigd was, een gebouw te stichten op een aan de gemeente toebehoo- rend terrein aan de Koningstraat. Nu intusschen de samenvoeging van de ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een feit is, kon voor het onderbrengen van dezen dienst een doelmatiger en practische oplossing worden gevonden. Zooals aan onze le- zers bekend is. werd de dnenst overgebracht naar het voormalige raadhuis van Wijk aan Zee en Duin. De (helaas) zoo belangrijke dienst is daar uitstekend gehuisvest. B. en W. hebben nu den raad voorgesteld het raadsbesluit van 30 Augustus 1935 tot stichting van een gebouw aan de Koning straat, in te trekken. DE SPAARBANK IN 1935. Aan het verslag van de „Spaarbank te Be verwijk" over het jaar 1935 ontleenen wij het volgende Op 1 Januari 1935 was aan inleggers ver schuldigd f 805.865,56. In den loop van het jaar werd ingebracht f 229.850,40, aan rente ad 4 pet. bijgeschreven f 31.715,51, samen f 1.067.431, 47. Aan inleggers werd uitgekeerd f 244.990,21, zoodat het tegoed van de inleggers op 31 De cember 1935 bedroeg f 822.441,27. In den loop van het jaar werden 129 nieuwe rekeningen geopend (vorig jaar 152); het totale aantal rekeningen is thans 1319, waarvan 94 beneden f 1; 154 van f 1 tot f 10; 340 van f 10 tot f 100; 344 van f 100 tot f 500; 152 van f 500 tot f 1000 en 235 van f 1000 en hooger. De reserve bedroeg op 1 Januari 1935 f 131.873,23 en vermeerderde door bijvoeging van rente en winst met f 5.853.97, zoodat de reserve op 31 Dec. 1935 was f 137.727,22. Zij is thans 16,47 pet. van het aan de inleggers ver schuldigde bedrag. De balans en winst- en verliesrekening zijn nagezien en goed bevonden door de commissie van Onderzoek, bestaande uit de heeren Mr. H. J. J. Scholtens, Jhr. G. S. Boreel en R. W. Fiers tra. Fusie maakt nieuwe politie verordening noodig. Maatregel voor het overgangstijdvak. Ingevolge het bepaalde in de wet tot sa menvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin blijven o.a. de vóór 1 Mei 1936 geldende politieverordeningen der voor malige gemeenten voortduren totdat een na dere regeling is getroffen. Waar in de praktijk gebleken is dat het naast elkaar bestaan dier 2 verordeningen, waarvan de eene uitsluitend van toepassing is voorzoover het grondgebied der voormalige gemeente Beverwijk en de andere verordening uitsluitend van kracht is indien bepaalde overtredingen worden gepleegd op het grond gebied der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin, tot moeilijkheden aanleiding geeft, komt het B. en W. wenschelijk voor dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot vast stelling van een nieuwe verordening. In verband hiermede hebben B. en W. een politieverordening voor de nieuwe gemeente ontworpen. De inhoud hiervan is vrijwel ge lijkluidend aan hetgeen in de verordening der voormalige gemeente Beverwijk bepaald was, terwijl daarin tevens verwerkt zijn de wijzi gingen. welke zij sedert haar oorspronkelijke vaststelling heeft ondergaan. In de hoofdstukken XVI tot en met XIX zijn opgenomen enkele bepalingen betreffen de zeestrand en zeebaden, schouw over we gen, beken en waterleidingen enz. en bepa lingen waarbij een en ander is strafbaar ge steld. De inhoud hiervan stemt nagenoeg overe met hetgeen dienaangaande in de voor malige gemeente Wijk aan Zee en Duin be stond Het ligt in het voornemen van B. en W. om binnen afzienbaren tijd een algeheele herzie ning dier verordening aan de orde te stellen en moet de vaststelling van het thans aan geboden ontwerp dan ook beschouwd worden ls een maatregel voor een overgangstijdvak. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. v. d. Kolk en M. J. Maks; J. J. Kuijs en M. v. d. Laan; J. C. van Deuzen en M. Th. I. de Bruijn. Getrouwd: G. van Huijssteden en M. A. J. Rumping; S. de Vries en B. Wagter; J. M. Bruineberg en W. Kuijf; Geboren: d. van H. Langendijk—Schelle vis; z. van A. C. de Wit—van Baar; z. van G. M. Smithuis—Out ;d, van C. M. Willems—Riet kerk; d. van A. M. J. Leuring—de Klerk; d. van S. v. d. Meijs—Grapendaal; d. van A. Reit- semaHogenesch. Overleden: G. Tamis, oud 6 maanden; G. v. d. Bruinhorst, oud 72 j.; KI. Metzelaar, oud 9 maanderr. SANTPOORT In de haven van New-York zijn drie nieuwe, reusachtige aanlegsteigers gebouwd. Twee er van zijn bestemd voor de Queen Mary en de Normandie, de beide grootste schepen ter wereld. R C. BREDERODE. Op Hemelvaartsdag speelde R C Brederode 'n vriendschappelijken wedstrijd tegen Zwart- Rood. Brederode won den wedstrijd met 64. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Brederode 3Veteranen 11-30 uur Brederode 2—Hin Boys 2 uur ZIEKENFONDSKWESTIE SANTPOORT- VELSEN. In het maandblad van het Ziekenfonds „Zie kenzorg" schrijft de redactie het volgende: „Reeds eenige jaren bestaan tusschen ons fonds van de onderling beheerde fondsen te Velsen, t.w. „Ziekenfonds Velsen" en het Ziekenfonds „Velseroord" eenige moeilijk heden, ten aanzien van de grenzen van de fondsen. De beide zusterfondsen te Velsen zagen in het werken van „Ziekenzorg" te Santpoort- Velsen een bezwaar, voornamelijk omdat men meende, dat mede door „Ziekenzorg" de beide Velsensche fondsen op den duur in een zeer ongewenschte positie zouden komen te verkeeren. Onzerzijds werd als een bezwaar voor ons terugtrekken uit het Velsensche gebied ge voeld, dat de twee Velsensche fondsen, mijt beperkte artsenkeuze werken en derhalve bij een terugtrekking van „Z.Z." de bij ons in geschreven leden voor een belangrijk deel voor het Onderling beheerd Ziekenfonds wezen dreigden verloren te gaan. omdat de huisartsen, bij wie onze leden ingeschreven zijn, met uitzondering van één, niet voor „Velseroord" en „Velsen" werken. Het bestuur van de Landelijke Federatie van Ziekenfondsen meende in de gegeven situatie, welke voor de verhoudingen van het geheele ziekenfondswezen in deze streek om een oplossing vroeg, zijn bemiddeling te moeten aanwenden. In eenige besprekingen tusschen de par tijen is men tot een bevredigende oplossing Kunnen geraken, een oplossing, welke ook voor de andere Haarlemsche fondsen aanlei ding is geworden, het standpunt van „Zie kenzorg" in deze te volgen. De fondsen kwamen overeen: le. Agenten van „Ziekenzorg", werkende in Santpoort-Velsen, ontvangen ook van „Velseroord" en „Velsen" een aanstelling. 2e. „Ziekenzorg" zal, ingaande 1 Mei 1936, geen nieuwe leden meer inschrijven, wonende in de gemeente Velsen, tenzij het inwonende gezinsleden betreft van gezinnen, waarvan reeds één of meerdere personen als leden bij „Z.Z." zijn ingeschreven. 3e. De Ziekenfondsen „Velsen" en „Velser oord" nemen de leden van „Ziekenzorg", welke dit wenschen, met volle rechten over, met de bepaling, dat de contributie, welke zij bij „Zie kenzorg" betalen, niet hooger zal worden bij toetreding tot één der beide Velsensche fond- /(HIEP/ LTJDINCENS HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Almkerk (uitr.) 21 te Shanghai. Gaasterkerk (thuisr.) 21 v. Penang. Grootekerk (thuisr.) p. 20 Finisterre. Meerkerk (thuisr.) 21 van Dairen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) p. 22 Gibraltar. Streefkerk (uitr.) 20 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) te Bombay. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 21 v. Sas van Gent te Rott. Vredenburg, 20 v. Vlaardingen te Narvik Voor Emden. Stad 'Arnhem, 20 v. Melilla n. Rott.-Vlaard. Stad Vlaardingen, 24 (6 v.m.) v. Narvik te Vlaardingen verw. Rozenburg, Rott. n. Lissabon p. 21 Beachy Head. Stad Amsterdam, 23 (8 v.m.) v. Oxelosund te Rott. verw. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 22 v. Rott. n. N.-Orleans. Blommersdijk, 20 v. N.-York te Baltimore. 1 Drechtdijk Vancouver n. Rott, 21 te Liver- fcoel Bilderdijk, Philadelphia, n. Rott. 18 van Hampton Roads. Boschdijk, Rott. n. New-Orleans 20 v. Tam- pico. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 21. v. Suez. Jagersfontein (uitr.) 21 te Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitr.) p. 22 Ouessant. Waterland (uitr.) 20 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, 20 v. Vigo n. Gibraltar. Ajax, 21 v. Tarragona te Valencia. Bacchus, 21 v. Amst. te Hamburg. Barneveld 21 van Antwerpen te Amst. Bennekom, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Clio, 21 v. Pto Barrios te Cristobal. Costa Rica, Amst. n. Barbados 20 v. Madeira Ganymedes, 21 v. Hamburg te Amst. Hermes, 21 v. Malta n. Piraeus. Van Rensselaer, 22 v. N.-York n. Port-au- Prince. Medea, 22 van N.-York n. Haiti. Ino, 16 v. Cristobal n. Pacifichavens. Iris, 17 v. Cristobal n. Pacifichavens. Juno, 20, v. Danzig te Kopenhagen. Oberon, 20 v. Palma (Maj.) n. Alexandrlë. Orestes, 21 van Constantza n. Varna. Stella, 21 v. Amsterd. of Rott. Ulysses, 20 v. Bourgas te Castellon. Venus, 30 v. Palermo n. Barcelona. Amor," Amst. n. W.-Indië p. 20 Beachy Head, i Aurora, 22 Valencia te Amst, v Pluto, 22 v. Amst. n. Kopenhagen. Poseidon, 22 v. Napels te Triest. Ariadne, Pto Barrios n. Amst. p. 22 (10.15 v.m.) Lydd. Fauna, Amst. n. Valencia p. 22 Ouessant. Perseus, 22 van Bilbao n. Santander. Orion, Valencia n. Rott. 22 (12 midd.) 50 m. Z.W. v. Ouessant. Hebe, 22 van Setubal n. Cadix. Vulcanus, Valencia n. Amst. p. 22 Gibraltar. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 27 v. Balik Papan n. Singapore. Agnita 20 te Houston, waarsch. n. Rott. Rouaan. Mirza, 11 v. Curacao n. Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, Rott. n. Batavia 22 v. Singapore Slamat, Rott. n. Batavia p. 22 Finisterre. Sibajak (uitr.) 22 Mei van Marseille. Baloeran, 21 v. Rotterdam te Batavia. Kedoe (uitr.) p. 20 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr. 20 v. Victoria (Braz.) Aldabi (thuisr.) 20 van Teneriffe. STOOMV A ART-MI J. NEDERLAND Tajandoen (thuisr.) 22 v. Marseille Johan de Witt (thuisr.) 22 v. Suez. Sembilan (uitr.) p. 20 Perim. Tarakan (thuisr.) 20 v. Padang. STOOM VAART-MIJ. OCEAAN Eurybates, Batavia n. Amst. 21 v. Belawsp. Menelaus, Japan n. Rott. 20 y. Kobe. Gleniffer, Japan n. Rott. p. 21 Perim. City of Dunkirk, Dairen n. Rott. 23 te Ha vre verw. Pyrrhus, Batavia n. Amst. p. 21 Gibraltar. Agamemnon, Japan n. Rott. 20 v. Hongkong. Polydorus, Batavia, n. Amst. 21 v. Port Said Achilles. Japan n. Rott. p. 21 Perim. Peisander, Amst. n. Java te Liverpool. City of Eastbourne, Rott. n. Japan 20 te Shanghai. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 20 v. Tsingtao. Glenogle, Taku Bar n. Rott. 20 v. Singapore. City of Wellington, Dairen n. Rott. 19 v. Cebu. Laertes. Amst. n. Macassar 22 v. Belawan. Menestheus, Japan n. Rott. 21 v. Marseille. Brandend binnengesleept. De Deensche motorkotter Sören is te Grenaa in brandenden toestand binnengesleept door den Deenschen motorkotter Vega. Het schip is later in de haven gezonken. Slechte visscherij in Denemarken. De Visscherij vereeniging voor West-Jutland hield in Lemvig haar jaarvergadering, waar geconstateerd werd dat de uitkomsten van de Noordzeevisscherij zeer bedroevend waren ter wijl de bedrijfskosten stegen. Vooral het op-, voeren van den minimummaat voor de visch werkte remmend op de aanvoeren, die aan de markt gebracht konden worden. De nieuwe handelsovereenkomst met, Duitschland bracht wel eenige verbeteringen doch er liepen geruchten over een wettelijken maximum prijs in Duitschland en het opheffen van de markt in Hamburg, wat den Denen schade zou berokkenen. De uitvoer naar Engeland verliep ongehin derd doch door de minderen vangsten der Deensche kotters bleef de uitvoer ongeveer 1500 ton, in kisten verpakte visch, beneden het toegestane contingent. Groote geepvangsten. Dezer dagen werden op de markt te Kopen hagen groote hoeveelheden geep aangevoerd, welke in hef Kattegat gevangen waren. De prijs van de^ visch liep dientengevolge hard terug, zoodat in weerwil van de groote vangsten de visschers kleine besommingen maakten. AANGEKOMEN. 21 Mei: Gateshead s.s. New Castle Surreybrook s.s. Goole Ganymedes s.s. Hamburg Midsland s.s. Goole Uddeholm s.s. Skoghall 22 Mei: Hontestroom s.s. Londen Pascholl m.s. Rochester Kulda s.s. Leningrad VERTROKKEN. 21 Mei: Cleopatra m.s. Antwerpen 22 Mei: Rrasil m.s. Nakskos

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5