De toestand in Abessynië. België. Zomer sproeten SPRUTOL Hoe jeugdwerkloosheid kan worden bestreden. in—il PROGRAMMA Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht I STERDAG 23 MEI 1936 Over enkele maanden het geheele land veilig, zegt Generaal Cona. „Politieke actie zal de militaire actie geleidelijk vervangen". De correspondent van Reuter-A.N.P. in Addis Abeba heeft een onderhoud gehad met den plaatsvervangenden chef van den generalen staf van maarschalk Badoglio, generaal Cona, waarin deze hem eenige mededeelingen ver strekte over den militairen toestand in Abes- synë en over de geruchten, volgens welke Britsche troepen de ten Zuidwesten van Addis Abeba gelegen provincie Jimma uit den Soe dan zouden zijn binnengerukt in de richting van Gore, teneinde de daar zetelende Abessy- nische regeering te steunen. Lachend wees generaal Cona deze geruchten van de hand. „Onze vliegtuigen, zoo zeide hij, zijn juist teruggekeerd van een intensieve verken ningsvlucht over de westelijke provincies. Ze hebben de geheele grenslijn verkend en ner gens eenig spoor gevonden van welk troepen concentraties ook, laat staan van Britsche troepen. Evenmin hebben zij sporen ontdekt van voorbereidingen tot weerstand tegen de Italiaansche troepen. Er wordt nergens meer aan vechten gedacht. De oorlog is voorbij". De correspondent van Reuter-A.N.P. vroeg den generaal vervolgens hoe lang naar zijn meening Italië noodig zou hebben voor de pacificatie van het bezette land." Dat zal niet langer dan enkele maanden duren, aldus generaal Cona en dan zal het in geheel Abessynië veilig zijn. Vermoedelijk echter zal hret heel wat meer tijd eischen het geheele land in een geordenden toestand te brengen." Dat Ras Imroe met een kleine aanhang nog steeds de handen vrij heeft in het bergach tige gebied van God jam erkende generaal Cona, maar hij voegde hieraan toe, dat hij vermoedde, dat Ras Imroe thans in twijfel verkeert over hetgeen hem te doen staat: eieren voor zijn geld kiezen en zich over geven, dan wel den strijd voortzetten tot het bittere einde, en in een of anderen vorm een guerilla op touw zetten. In ieder geval zal de luchtmacht het krachtigste wapen voor de pacificatie in Italiaansche handen blijven. Den algemeenen toestand Van Abessynië achtte generaal Cona buitengewoon hoop vol, welke meening hij staafde met er op te wijzen, dat het derde legercorps, dat nog kort geleden ten zuiden van Sokota oprukte, nu teruggezonden wordt naar Makalle, aange zien geen behoefte bestaat aan nog meer troepen in de streek van Addis Abeba. Dat sporadisch in sommige streken toestanden van rechteloosheid uitbreken kon generaal Cona geen ernstig verschijnsel vinden. In ieder geval gaf hem dit geen aanleiding te denken aan georganiseerd verzet tegen de Italianen. Aan het einde van het onderhoud deelde de generaal nog mede, dat het Italiaansche opperbevel geenerlei nieuws had ontvangen over de op zichzelf staande kleine Engelsche en Amerikaansche missies, in de afgelegen binnenlanden. Hij voegde hieraan toe: „Zij zouden heel wat verstandiger hebben ge daan, wanneer zij bijtijds naar Addis Abeba waren gekomen". In den loop van het gesprek had generaal Cona nog gezegd, dat de militaire actie thans plaats zou moeten maken voor een politieke. Van bevoegde Italiaansöhe zijde legt men dit aldus uit, dat deze politieke actie zich voor eerst nog van militaire middelen zal moeten bedienen aangezien de geestelijke oriëntatie van de Abessynische bevolking een vertoon van kracht noodzakelijk maakt en men dus slechts geleidelijk zal 'kunnen overgaan tot zuiver politieke methoden. Een zoodanig op treden is niet alleen in het belang van de Italiaansche koloniale politiek, maar ook noodig ten behoeve van de talrijke in Abes synië wonende buitenlanders, wier veiligheid tot eiken prijs moet worden gewaarborgd. De vorming van een inboorlingen-politie en van inboorlingen-corpsen zou in ieder geval op dit oogenblik voorbarig zijn. Binnen het kader van de pacificatie en bezettingsactie zullen in de eerstvolgende dagen een reeks expedities het binnenland intrekken ter voortzetting van de penetratie. Engeland. Minister Thomas afgetreden. De minister van koloniën J. H. Thomas heeft den koning zijn ontslag aanvrage ingediend, dat door dezen is aanvaard. In een schrijven aan minister-president Baldwin wijst minister Thomas er op dat de wijze, waarop zijn naam ter sprake is gebracht in de „Verzekerings-kwestie" het hem onmo gelijk maakt langer lid te blijven van de re geering. Meer dan ooit is hij van meening, dat alleen de nationale regeering het land door de crisis kan helpen. Baldwin antwoordde, dat hij in de plaats van Thomas evenzoo zou heb ben gehandeld en hij en zijn collega's nemen met droefheid het ontslag aan. Dit uittreden stelt Baldwin in de gelegenheid de regeering te wijzigen. Lord Monsel wenscht sedert eenigen tijd af te treden. Baldwin zal de kwestie in het ko mend weekend bestudeeren. Thomas deed in 1924 zijn intrede in de En gelsche regeering als minister van koloniën, n.l. in het eerste Labourkabinet-MacDonald. Bit kabinet viel in November van hetzelfde jaar. In het tweede Labourkabinet van Mac Donald, dat in Juni 1929 aan het bewind kwam, was Thomas achtereenvolgens minister van Werkvei'schaffing en Minister van Kolo niën. In 1931 vormde MacDonald de „nationale regeering", waarin Thomas de portefeuille van Koloniën kreeg. MacDonald zoowel als Thomas werden daarop uit de Labour partij gezet. Zij maakten daarna deel uit van de nieuwe Na tionale Labourpartij. Een nieuw kabinet-Van Zeeland? Het A.N.P. meldt uit Brussel: Naar vernomen wordt is het kabinet Van Zeeland voornemens begin van de komende week af te treden, kort na de verkiezingen. Verder gelooft men, dat de koning Van Zeeland zal verzoeken een nieuw kabinet te vormen in den geest van het oude, dat de vertegenwoordigers van de drie groote partijen, katholieken, socialisten en liberalen vereenigt. Natuurlijk hangt dit geheel af van den uitslag van de verkiezingen. Naar verder vernomen wordt wil Van Zee land belangrijke hervormingen brengen in de economische en administratieve politiek en zelfs zou hij voornemens zijn wijzigingen aan te brengen in de Grondwet. DE VOORGENOMEN REIS VAN DEN NEGUS NAAR EUROPA. JERUZALEM, 22 Mei. Omtrent de plan nen van den Negus om zcih naar Europa in te schepen is nog niets met zekerheid bekend. Al gemeen wordt aangenomen, dat hij dienaan gaande op een wenk uit Londen wacht. Aan den anderen kant wordt echter opge merkt, dat, indien de keizer de wensch te ken nen mocht geven, naar Europa te vertrekken, hem niets in den weg gelegd zal worden. (A.N.P.) Engelsche Woningtoestanden. Van „Kasteel" tot Zit-Slaapkamer. Londensche Huurprijzen. Onze Londensche correspondent schrijft: „Het tehuis van een Engelschman is zijn kasteel". Dit is een gangbare en vaak gebruik te uitdrukking in Engeland. Ze wil niet zeggen noch mag men, oppervlakkig oordeelend, er uit afleiden dat hij geneigd is het kasteelach tig in te richten. De uitdrukking beteekent eenvoudig, dat niemand het recht heeft in het tehuis van den Engelschman binnen te dringen. In zijn huis is hij ongenaakbaar, in dien hij ongenaakbaar wil zijn. Zijn afzon dering kan er even volledig zijn als die van den kasteelheer achter zijn grachten en mu ren. Landswetten en gewoonterecht zijn even doeltreffend in dit opzicht voor den modernen Engelschman in zijn home als de grachten en muren waren voor den kasteelbewoner van het verleden. „An Englishman's home is his castle", heeft echter door de woonwijzen van den nieuwsten tijd een wat ironischen klank gekregen. Hoe wel men nimmer de vrijheid heeft gehad in- de uitdrukking huis en kasteel te vereenzelvigen of andere punten van vergelijking aanwezig te achten dan het zoo juist aangegevene, heeft men die vrijheid toch wel soms genomen. En dat kon men in het verleden ook wel doen, toen zooveel huizen van Engelschen iets van de statigheid en de indrukwekkendheid had den, die kasteelen kenmerken. In dezen tijd echter wonen de Engelschen in toenemende mate in zit-slaapkamers. Vit- ters op het regeerixigsbeleid in de zaak der woningvoorziening hebben onlangs onthuld, dat het ministerie voor Volksgezondheid bij het bepalen vaa normen voor woonruimte in huizen voor de arbeidersklasse heeft gerekend op het gebruik van woon- of zitkamers voor nachtrust. Dat vonden zij meer dan erg. Zij vergaten blijkbaar dat er geen tendenz is, zoo sterk in moderne bewoning, als de tendenz, een of meer kamers te bestemmen voor een veelvoud van functies. Zit-slaapkamers b.v. zijn in alle lagen der bevolking de gewoonste zaak van de wereld geworden. In de reusach tige woon-kubussen, die bouwspeculanten ijve rig in Londen blijven oprichten, zijn de „ho mes", die uit een enkele kamer bestaan, niet zelden in de meerderheid. De zitkamer is er niet alleen slaapkamer, maar ook keuken en badkamer. Voor het kleine huis met een huis- en zitkamer en een paar slaapkamers, dat nog wel wordt gebouwd, bouwt men tien tot twin tig „homes in a nutshell", waarbij een enkel vertrek met een paar grootere of kleinere kas ten de vertrekken voor alle huiselijke bestaan in zich vereenigt. Bij de groote toeneming van de stadsbevolking hebben zoowel bouwers als gemeentelijke bouw-autoriteiten slechts één gedachte, n.l. zooveel mogelijk menschelijike wezens en bloc, in rechthoekige stapels döo- zen, laag op laag, onder te brengen. Bezwaar maken tegen slapen in een kamer waarin men werkt, keuvelt en eet, wordt beschouwd als een onredelijk bewijs van overdreven kieskeu righeid. Er zijn „homes" in deze kolossen van steen en glas, die zóó compact zijn dat ze, zij het ook in de kleinst toelaatbare afmetingen, in één vertrek met nissen en kasten alle facili teiten verschaffen, die een huis van vijf ka mers geeft. In een van de wanden van de kamer is een alcoof waar een bed kan staan. In twee diepe kasten is ruimte voor een gas komfoor en voor een bad. En naar gelang van de ligging moet een huurder van zulk 'n ho me in Londen er van 90 tot 150 pd. st. huur per jaar voor betalen. Zich behelpen wordt in zulke tehuizen regel. En men kan het begin sel nog verder strekken, wanneer men een kennis te logeeren heeft. Die kan slapen in de kamer en men kan een gordijn trekken over de opening van het slaapalcoof. Centrale verwarming, waarvoor de bouwers zorgen en die in de huur is begrepen, wordt onder zulke omstandigheden overbodig. Dat woon- of zitkamers voor slaapruimten worden gebruikt blijkt ook uit het feit dat men in alle meubelwinkels divan-bedden kan koopen, listige vormen van meubelmakerij, die er als rustbanken uitzien en voor den nacht worden herschapen in bedden. In een flat met twee kamers zijn, zoo leggen de verhuur ders uit, logeerkamers overbodig. Een heer kan slapen op een divan-bed in de vestibule en een dame op een divan-bed in een van de twee kamers. Of de bewoner kan zijn eigen slaapkamer aan de dame afstaan en op het divan-bed in de woonkamer gaan liggen. De twee-kamer flats kosten van 175 tot 250 pond sterling aan huur. De keuken bestaat er uit een kast, waarin alleen een gascomfoor kan staan. Maar men behoeft geen rompslomp van maaltijden in de flat te hebben, want er zijn restaurants in het gebouw of in de naaste omgeving. Afgescheiden van de nieuwe flatblokken zijn vele „stately homes of England" (de oorspron kelijke kasteelachtige homes) verbouwd en on derverdeeld in flats. In deze huizen zijn zit- slaapkamers regel. Ze zijn wat goedkooper dan die in de moderne gebouwen. Maar de badkamer moet men er met de andere bewo ners deelen. Kast-keukentjes zijn er niet. Maaltijden worden bereid in de keuken van het huis en men moet ze op een blad naar bo ven dragen om ze te nuttigen in de afzonde ring van de zit-slaapkamer. In de flatblokken scheiden de dunste muren de eene flat van de andere. De trossen buizen voor water en gas en afvoer, die door deze gebouwen loopen, zijn ontstellende geluidvoortplanters. Niet al leen de naaste buren, maar menschen in een groot deel van den vleugel, waar men woont, hooren elkaar niezen, hoesten, wasschen en praten. Onder zulke omstandigheden is het privé-bestaan, dat zoo overtuigend wordt aan gegeven in de uitdrukking „het huis van den Engelschman is zijn kasteel", ook een illusie. A. K. VAN R. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten, (Adv. Ingez. Med.j Een berentelling in Zweden. Financieele steun van dr. Axel Munthe. Nu de beren met het intreden van het voor jaar uit hun winterverblijven te voorschijn zijn gekomen, zal men voor het eerst kunnen overgaan tot een berentelling, aldus een A.N.P. bericht uit Stockholm. Deze beren telling is mogelijk gemaakt door den schrijver dr. Axel Munthe, die voor die doel een belang rijk bedrag heeft beschikbaar gesteld, waar uit, indien noodig ook de kosten voor de be scherming dezer diersoort kunnen worden bestreden. Tot in de woeste streken van Lapland zijn patrouilles uitgezonden, die de gesignaleerde beren noteeren. Hoewel het juiste aantal be ren, van welke sporen zijn gevonden nog niet kan worden opgegeven, is de algemeene in druk dat de berenbevolking van Noord-Zwe den aanzienlijk grootër is dan men had ver wacht. Zooals met alles is ook de beoordeeling dei- beren zeer verschillend. De Lappen hebben niet veel met hen op, daar de dieren vaak slachtingen aanrichten onder de rendieren. Anderen daarentegen vinden dat de beren beschermd moeten worden tegen uitsterving. Zullen ziekenfondsen zich onder toezicht moeten stellen? Tevens zou een weistandsgrens worden voor geschreven. Naar verluidt, bevat het rapport, dat de door den minister van Sociale Zaken ingestelde commissie van ad vies inzake een voorontwerp voor een vierde nota van wijziging van het ontwerp-ziekenfondswet, tal uitbren gen, de bepaling, dat bestaande zie kenfondsen toegelaten zullen blijven op eenige voorwaarden. Deze fondsen zullen zich n.l. moeten onderwerpen aan het toezicht van Centralen Raad, zullen niet mogen werken met winstoogmerk en zullen met betrekking tot den omvang van de geneeskundige verzorging de voor schriften moeten naleven, welke de Kroon zal uitvaardigen. Voorts bevat, naar ons ter oore komt, bo vengenoemd rapport de bepaling, dat bij al gemeenen maatregel van bestuur voorschrif ten zullen worden vastgesteld inzake de wei standsgrens, waarbij onderscheid zou kunnen worden gemaakt naar gelang van de grootte van het gezin en ook naar gelang van de vraag, of een gemeente een stedelijk dan wel een landelijk karakter draagt. Draagt een gemeente voor een deel een stedelijk, voor een ander deel een landelijk karakter, dan zal ook voor deze deelen van eenzelfde gemeente onderscheid kunnen worden gemaakt. (A. N. P.) Mooi gebruinde Huid. /an gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruin crème. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Mr. Slingenberg beveelt het „twee op een"-stelsel aan. Technisch en sociaal- economisch mogelijk. In het laast van het vorig jaar heeft de minister van Sociale Zaken de provinciale besturen verzocht aan de gemeentebesturen in overweging te geven, het noodige te doen teneinde te komen tot de instelling van plaatselijke commissies, welke het opnemen van jongeren in het bedrijfsleven zouden kunnen bevorderen. Nu het den minister gebleken is, dat het niet eenvoudig is, aan te geven, welke soorten van werkzaamheden zich in het bijzonder er voor leenen, om als z.g. onbenutte arbeid te worden beschouwd, heeft de minister in een nieuw schrijven aan de provinciale besturen met een zestal voorbeelden aangegeven, wat als z.g. onbenutten arbeid kan worden aange merkt, waarbij hij er echter op wijst, dat over leg tusschen de afdeeling werkverschaffing van zijn betrokken departement en de be trokken gemeentelijke commissies steeds wenschelijk is. teneinde te vermijden, dat werkloosheidsbestrijding werkloosheidsver plaatsing worde. De minister van Sociale Zaken vraagt in hetzelfde schrijven door bemiddeling van de provinciale besturen de aandacht der ge meente besturen voor een bepaald stelsel, dat kan medewerken tot plaatsing van jonge werkloozen, te weten het stelsel van „twee op een", dat- in den Haag bij den gemeentelij ken telefoondienst en andere gemeentebedrij ven en ook reeds elders met succes wordt toe gepast. Het stelsel komt in groote lijnen hier op neer, dat de arbeid van jonge mannen van 14 tot en met 21 jaar, niet door een ver richt, doch daar twee. In de gemeente Den Haag is dit bij de gemeentebedrijven aldus uitgewerkt, dat 's-morgens een deel van de jongens aan den arbeid is geplaatst en 's mid dags een ander deel. Het is in de practijk ge bleken, dat het technisch in vele gevallen mo gelijk is, dit systeem toe te passen, zonder dat dit voor het bedrijf als zoodanig, ook uit financieel oogpunt, overwegende bezwaren behoeft op te leveren. Ook bij „Werkspoor" te Amsterdam wordt het hierbedoelde stelsel in practijk gebracht, evenals bij enkele andere ondernemingen. Nu de practijk heeft aangetoond, dat dit stelsel technisch en sociaal-economisch, zon der al te veel bezwaren kan worden toegepast, waarbij wordt uitgegaan van een normale be looning (de jongemenschen die halve dagen werken ontvangen de helft van het normale loon) moet zegt de minister gepoogd worden, dit systeem, dat bij goede en uitge breide toepassing vele jonge menschen weer in het arbeidsproces zal doen opnemen, op ruimere schaal ingang te doen vinden en dit niet alleen in bedrijven van de overheid, doch zeer zeker ook in particuliere bedrijven. In dit verband wijst de minister erop, dat het niet in de bedoeling ligt het hierbedoelde stelsel ook in te voeren voor die jongens, die tot nu toe heele dagen wérken, doch slechts bij plaatsing van nieuwe jonge krachten. Om concurrentie te voorkomen verdient het aan beveling, dat de invoering zooveel mogelijk gelijktijdig door de voornaamste werkgevers in een gemeente geschiedt. Naar het inzicht des ministers moet het stelsel gebaseerd zijn, eenerzijds op de vrij willige medewerking, zoowel van de werkge vers als van de jonge menschen zelf. Verder dient ervoor te worden zorggedragen, dat in de gemeenten waar men dit stelsel wil toe passen, bij het orgaan der arbeidsbemiddeling een voortdurende goed opgezette registratie van alle jonge mannelijke werkloozen plaats vindt, dus ook van hen, die ingevolge het 2 op 1 stelsel aan het werk zijn gegaan. De plaat sing dient dan ook te geschieden door bemid deling van het orgaan der arbeidsbemidde ling. Nadat de minister van sociale zaken in zijn circulaire uiteenzet, hoe z.i. de gemeen telijke actie in deze aangelegenheid het meest vruchtdragend ware te organiseeren, nl. door samenwerking in een plaatselijke com missie en gemeentelijke organen en ver- tegenwdordigers van werkgevers en werkne mers ter plaatse, doet hij opmerken, dat hij toepassing van het stelsel, voor wat be treft de sociale verzekering, wellicht eenige extra kosten kunnen ontstaan. De minister verklaart zich echter bereid, zoo hem dit wordt gevraagd, deze kosten voor gemeen schappelijke rekening van rijk en gemeente te nemen. Ten einde een zekere eenheid in de toe passing te verkrijgen en tevens om moeilijk heden te voorkomen, is het noodig dat, wan neer een plaatselijke commissie door haar activiteit of op andere wijze een voorstel in zake de toepassing van het stelsel aan het gemeentebestuur doet. burgemeester en wet houders zich met de afdeeling W. en S. van het departement van Sociale Zaken ver staan. Het doel van de plaatselijke commissie, zooals de minister deze ziet, zou aldus kunnen worden omschreven, dat zij tot taak heeft ac tief bezig te zijn voor de uitbreiding van de werkgelegenheid voor jonge werkloozen, on der meer bestaande in: het vinden van leiders van bedrijven, die bereid zijn het 2 op 1 stelsel in hun on derneming toe te passen. b. het opnemen van jongeren in het be drijfsleven voor het verrichten van onbenut ten arbeid. c. het zoeken van wegen en middelen die ertoe kunnen leiden, de werkloosheid onder de jeugd te verminderen. RADIO ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Het spoor voert dwars door het bosch heen en het lijkt wel of er geen eind aan komt. Maar Thijs denkt er niet aan zijn voornemen op te geven. Eens moet het hem naar het doel brengen! En dan ineens houdt het spoor op. Thijs staat voor een groot kasteel. Een breede gracht loopt er om heen. Twee wapenknechten houden de wacht. Dus hier zit Rose-Marie gevangen. Vreemd, want wat moeten de bewoners van zoo'n geweldig slot nu met een doodgewone poes doen. De twee bewakers zien er niet naar uit, dat ze Thijs zoo maar binnen zullen laten. Hier moet een list bedacht wordeni ZONDAG 24 MEI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Geref. Kerkdienst. Hierna orgelspel. 12.15 KRO-Orkest, en boekbespreking. 2.00 Vragen- halfuur. 2.30 Muzik. causerie. 2.45 Hollandsen Strijkkwartet en Grampl. 4.20 Gram.pl. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Gewijde muziek. 5.30 Or gelspel. 6.00 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna orgelspel. 7.45 Causerie „Huweiijkszorg". 8.05 „Een midzomernachtsdroom", mmv. solisten, tooneelspelers, en Concertgebouw-orkest. (Om 10.30 Sportnieuws en gram.pl.) 11.30 Sluiting. HILVERSUM II. 301 M. 8.57 VARA. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.57 Gram.pl. 9.00 Berichten, tuinbouwpraat- je. 9.30 Berichten, orgelspel. 9,42 Gram.pl. 9.45 Van staat en maatschappij. 10.00 Voor kinde ren. 10.30 Rem. Kerkdienst. 12.00 Filmpraatje. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 NIROM-Uit- zending uit Indië. 1.30 Kovacs Lajos' orkesten zangsoliste. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroep orkest en solist. 3.30 Causerie „Hoe komt een schip tot stand". 3.50 Vervolg concert. 4.30 Sportpraatje.. 4.45 Sportnieuws. Gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.30 Voetbalpraatje, sportnieuws. 5.50 Orgelspel. 6.30 Puzzle-uitzending. 6.50 Gram.pl. 7.0Ó The Lucky Stars en solisten. 8.00 Berich ten. 8.15 Radio-Hoorkrant. 9.00 Causerie. 9.10 Radio-journaal. 9.25 Gram.pl. 10.00 Radio- tooneel. 10.25 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.10— 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het Wingates Temperance-Orkest en tenor. 1.50 Elman-sextet. 2.35 BBC-Schotsch- orkest en bariton. 3.35 E. Pini's Tango-orkest en zang. 4.20 Relais uit Zuid-Afrika. 4.50 Kerk dienst voor jongeren. 5.20 Lezing „Religion and social realities. 5.40 BBC-Militair-orkest, en zang. 6.35 Troise en zijn mandolineorkest, en zang. 7.05 Cyclus „Living in the past". 7.20 Het Londensch Palladium-orkest. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 De BBC-Zangers. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 7.10 Berichten. 9.20 De BBC-Zangers. 9.50 Voor dracht. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.00 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. 3.05 Nat. Orkest. 5.05 Andolfi-orkest. 7.50 Koorconcert. 9.05 Radiotooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 9.35 Mannenkoorconcert, 10.50 Gram.pl. 11.45 Kwintetconcert. 12.20 Om roeporkest, mandoline-orkest en solisten. 4.20 Gevar. programma. 6.50 Gram.pl. 8.20 Orkest concert. 10.50—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.00 Gram.pl. 10.20 Felleman's orkest. 11.20 Gram.pl. 12.20 Langlois-orkest. 1.30 Bioscoop orgelconcert. 5.05 Gram.pl. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram.pl. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek. 11.20 Gram.pl. lf.35—12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevarieerd raadselprogramma. 10.20 Be richten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Scheepsweer- bericht. 11.201.15 Dansmuziek. RADIO MOORS N.V. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 25 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Gram.platen: 2.35 Voor Tuinliefhebbers; 3.15 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gram.platen, 5.30 Het Trio Hekster en Gram.platen; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.15 NCRV- orkest; 9.00 Interview Johannes de Heer en NCRV-orkest; 10.05 Berichten; 10.10 NCRV- orkest; 11.00 Gram.-platen. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding VPRO.: 10.15 Voordracht; 10.35 Kamermuziek 11.15 Voordracht; 11.30 Gram.platen; 12.00 De Flierefluiters en solist; 12.45 Gram.platen 1.00 Orvitropia; 2.00 Gram.platen; 3 00 Knut- 'seluurtje; 3.30 De Notenkrakers; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 E. Walis' orkest; 5.45 Gram. platen; 6.00 Vexwolg concert; 6.30 Muzikale causerie; 7.1C Biologische lezing. 7.30 Viool, piano en cello: 8.00 Berichten; 8.10 VARA- orkest; 9.15 Radio-tooneel; 9.35 Gram.platen, 10 00 Berichten; 10.05 Orgelspel; 10.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Empire Day-Programma; 12.05 Gram. platen; 12.45 Het Reynolds' octet en soliste; I.35 Orgelconcert; 3.20 Gram.platen; 4.20 Viool en piano; 4.50 Tweegesprek Palestina- Engeland; 5.00 Orkestconcert en solist; 5.35 Het Dulay-kwintet en solist; 6.20 Berichten; 6.50 Orgelconcert; 7.10 Toeristenpraatje; 7.30 Filmpraatje; 7.50 NatuuiTiistofische causerie; 8.20 Filmmuziek; 8.50 Radio-tooneel; 9.50 Be richten; 10.20 Buitenlandsch overzicht; 10.35 Het BBC-orkest en solist; 11.35 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.platen; 11.20 Ox-kestcon- cert; 2.50 Gram.platen; 5 50 Orkestconcert; 8.20 Zang; 9.05 Piano-recital; 9.20 Concert; II.35 Pascal-ox-kest. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 12.20 dito. 1.35 Neder- saks. Symphonieorkest; 2.35 Schrammelmu- ziek; 6.20 Gevar. ocncert; 7.20 Gram.platen; 9.20 Omroeporkest en -koor; 10.50 Dansmu ziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gx'am.platen; 12.50 Dansmuziek; 1.50 Gram.platen; 5.20 Dansmuziek: 6.35 Kamer muziek; 7.20 Gram.platen; 8.20 Dito; 8.50 Hoorspel met muziek; 10.05 Gram.platen; 10.30 Gram.platen,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7