HET NIEUWE AVONDBLAD Reeds meer dan 200 tenten in het tentenkamp. Afwijzing. Esquadrille watervliegtuigen daalt in de buitenhaven. 21e JAARGANG NO. 171 DINSDAC 26 ME! 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT'. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Waar zullen de kampeerders zwemmen of baden? (Het Noorsche parlement, Storting genaamd, heeft het wetsontwerp om vrouwen toe te laten tot diplo- matieken dienst, geestelijk airibt, leger en magistratuur, veriuorpen.) De No or vrouw is dus ook nog niet Met Noormannen gelijkgesteld Wanneer men dezen uitslag ziet, Die toegang tot de ambten geldt. Het geestlijk ambt staat haar niet vrij, Men wenscht haar niet als diplomaat, Het leger? zij mag er niet bij. Zij blijft geweerd als magistraat. De meerderheid heeft zich verklaard: Hoe knap de vrouw ook moge zijn. Hoe z' ons nabij komt, evenaart, Dit is geen vrouwelijk terrein. Er rijst misschien wel wat verzet Bij 't vooruitstrevende geslacht, Tegen mislukking van die wet, Waarvan het glorie had verwacht. Acht men haar voor zulk werk te min, Of gaat men met z'n tijd niet mee, Is zij slechts goed voor het gezin? O, wat een ouderwetsch idee. Lucht zij zoo even het gemoed, Aan 't einde lacht zij toch weer stil, Het komt tenslotte alles goed En zij krijgt toch wel wat zij wil. Als men 't haar openbaar niet laat, In huis is zij het allemaal, De geestlijk leidster, diplomaat, De rechter en de generaal. HET AFGELOOPEN TOONEELSEIZOEN. Plaatselijk dilettantentooneel. Wanneer de recensent een terugblik werpt op de uitvoeringen van onze plaatselijke di- lettant-tooneelgezelschappen gedurende het afgeloopen seizoen 1935-1936, dan mag hij met voldoening constateeren, dat, evenals dit in vorige seizoenen het geval geweest is, het ver- eenigingsleven nog steeds springlevend is. On danks zeven jaren crisis, welke echter haar sporen weliswaar heeft achtergelaten. Zij het dan niet op het artistiek gepresteerde, dan toch wel op het materiëele, dat bij elk ensem ble eveneens een voorname plaats inneemt. Over het geheel genomen, was de belang stelling van de zijde van het publiek niet meer zoo onbevredigend als in vorige jaren, al kan er van volle zalen nog niet altijd gesproken worden. En dat is te betreuren, want juist het bezoek aan de gegeven uitvoeringen is een be langrijke factor en een krachtige stimulans voor het cultureele werk, dat een vereeniging tot stand tracht te brengen. Op tooneelgebied staat in deze gemeente de tooneelvereeniging Varia nog steeds op het eerste plan. Een reputatie als nog geen enkele tooneelvereeniging te IJmuiden bezit, doet haar bekend zijn tot over de grenzen der ge meente. Aan die faam is nieuwe luister gege ven op het concours te Noord-Scharwoude, waar Varia een glorierijke overwinning op haar mededingsters behaalde en enkelen der wer kende leden persoonlijke prijzen te beurt mochten vallen. Haar serieus werken bewees ze met de drie tooneelspelen, welke in het afgeloopen sei zoen den kunstlieven den leden geboden wer den. Met de geestige satyre „Ex-Koning Peter", het romantische, een weinig dramatische „Na jaarsstormen" en het vriendelijke blijspel „Dat klopt niet" bewees Varia hoe zij de kunst van het tooneelspel verstaat. In de laatste voorstelling werd tevens af scheid genomen van den spil van Varia, den regisseur-met-32-dienstjaren. Wegens gezond heidsredenen legde de heer A. P. Roza deze functie neer; hij werd opgevolgd door Rein- hard Rijke, wien de eervolle doch zware taak is toegewezen, de vereeniging in de komende jaren te leiden. Frisch bloed, jong bloed; essentieel voor elke vereeniging, ook bij Varia! Want de toeloop van werkende jonge krachten is niet overwel digend. En zonder deze Concordia uit Velsen-Noord, welke onder leiding van den heer A. v. d. Bliek staat, dingt met een andere vereeniging naar de tweede plaats in de rij. Van haar zagen we een prima verzorgde „Najaarsstormen" en een met verve gespeelde „Polly Perkins", welke beide bij het in grooten getale opgekomen publiek zeer in den smaak vielen. Een hardwerkend ensemble is de R.K. Too neelvereeniging Kunst zij ons Streven, die door den heer J. van Baar met vaste hand gere gisseerd wordt. K.Z.O.S. herdacht met Antoon Coolen's „Kinderen van ons Volk" haar eerste lustrum onder groote belangstelling. Dit boeiende, knap geschreven werk genoot een vertolking, die op een zeer hoog plan stond en die gerechtvaardigde vermoedens wekt, dat we van deze vereeniging nog menig goed too- neelwerk kunnen verwachten. Andere voor stellingen waren „De Rare", een nieuwe com positie van Jac. Ballings en het Vlaamsche „De Schat uit den Congo". De arbeiderstooneelvereeniging Palvu heeft onder de cultureele organisaties der moderne arbeidersbeweging een vooraanstaande plaats veroverd. Er vinden maar weinig bijeenkom sten der S.D.A.P. en haar onderafdeelingen plaats, waar Palvu niet het „verstrooiend" ge deelte verzorgt met een één-acter of een ac tueel tijdtooneel. In een drietal voorstellingen legde ze tevens een proeve af van het werk in plankenland. Het waren het sappige klucht spel „De Ridder van den Kousenband", het met diepe overtuiging gespeelde „Allerzielen" van Heijermans en in samenwerking met den Nieuw-Malthusiaanschen Bond het tendenz- werk „Cyaankali". Palvu's regisseur, de heer H. van Dokkum, die zich ook in het afgeloopen seizoen weer deed kennen als een veilige gids, verzamelde op de regiecursussen van Adriaan van der Horst weer tal van nieuwe ideeën, die Palvu's uitvoeringen wederom ten goede zullen komen. De R.K. tooneelvereeniging „Kunstkring" gaat onder regie van den heer Jungbacker Sr. gestadig vooruit. Haar repertoire werd dezen winter gevormd door den lachschlager „Het duistere Punt", de vlotgespeelde oude-bekende „Kribbebijter" en een diepgevoeld tendenz- werk De Loreley met den mooi geteekendën, gloedvol gespeelden dokter-vredesman. Het hoogoventooneelensemble Tavido amu seerde zijn publiek met een tweetal luchtige tooneelwerken, die, als altijd, zeer insloegen. Het waren „De Leugen" en „De Doorslag". Was het eerste een gecompliceerde aaneenschake ling van leugens en zoodoende voor den toe schouwer een interessante puzzle, „De Door slag" was niet minder gecompliceerd en hield niet minder de aandacht van het publiek bij het tooneelgebeuren, mede dank zij de wer kende leden, die zich allen met ernst van hun rollen kweten en niet in het minst door het fraaie spel van de vrouwelijke hoofdrol. Last but not least trad de jeugdige. IJ.O.V. de IJmuider Operette Vereeniging, voor het voetlicht met de tot in de puntjes afgewerkte „Lustige Witwe". Dit eerste optreden was een buitengewoon succes voor den directeur, Phi lip S. Vlessing, die bijgestaan door ongeveer 80 medewerkenden onder regie van Reinhard Rijke, de primeur had van deze operette voor het dilettantentooneel in Nederland. Een voor stelling, die tweemaal herhaald werd en door meer dan 1100 toeschouwers is bijgewoond; ongetwijfeld een benijdenswaardig succes! Op de aankondiging van „Polenbloed", die nu op het programma staat en eind Sept.-begin Oct. a.s. uitgebracht zal moeten worden, wordt dan ook reeds gewacht! Behalve bovengenoemde vereenigingen zorg den enkele kleinere tooneelclubs voor ontspan ning van hun leden en bezoekers. Wanneer men de moeilijkheden in aanmer king neemt, waarmede ook het plaatselijk di lettantisme te kampen heeft gehad gedurende WANDGEDIERTE. ABSOLUTE VERDELGING (zonder iets te beschadigen!onder geheimhouding en schrif telijke garantie. ZUI VERONDERNEMING „RADICAAL", GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11051 (Adv. Ingez. Med.) de laatste jaren, behoeft men zeker niet on voldaan te zijn. Er zijn belangwekkende voor stellingen gegeven, opvoeringen waaraan zorg noch moeite werd gespaard en dit valt te meer te waardeeren waar de kans op materieel naast artistiek succes gering moest blijven. De belangstelling van den bezoeker was niet altijd evenredig aan den ijver en de toewijding door de vereenigingen aan hun werk besteed. Dat de waargenomen kentering zich in snel tempo moge voltrekkenI W. Reeders nemen het voorstel van den Rijksbemiddelaar aan. Toch een conflict? Naar wij vernemen is in de giste ren gehouden ledenvergadering van de reedersvereeniging gestemd over het voorstel van den Rijksbemidde- laar. De stemming had tot resultaat, dat het voorstel met op 3 na alge meene stemmen werd aangenomen. In het resultaat van deze stemming ligt opgesloten, dat- de reeders van nu af de oude voorwaarden, waarop nog werd gevaren, niet weer zullen handhaven en waar de zee liedenorganisaties het voorstel van den Rijks bemiddelaar hebben verworpen, kan men thans in zekeren zin reeds van een conflict spreken, zonder dat het tot een staking is gekomen. Door een en ander is de toestand zeer onzeker en niet minder ondui delijk. Eenige trawlers liggen op te stoken. Deze zouden heden gaan va ren. Of hiervoor een bemanning be schikbaar is.. zal nog afgewacht moe ten worden. Van de zijde van de reedersver eeniging deelt men ons nader mede, dat op verzoek van den Rijksbemid delaar, die afwezig is, de invoering van de nieuwe loonregeling wordt opgeschort en dientengevolge nog eeenigen tijd op de oude voorwaar den wordt gevaren. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Mij. tot vervaardiging en levering van bouwmaterialen voorh. de Erven H. Trip te Utrecht, om vergunning tot het op richten van een inrichting tot het stampen van betonbuizen, waarin gebezigd zullen wor den 3 verbrandingsmotoren met een gezamen lijk vermogen van 47 P.K., op het perceel, ka dastraal bekend Gemeente velsen, sectie H no. 5805, gelegen aan den Stationsweg te "Velsen Op Zaterdag 6 Juni 1936, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten Vreemd artikel in de politie-verordening dat tot allerlei moeilijkheden aanleiding kan geven. Netjes opgesteld in rijen, de houten tenten, de meeste althans, op- of bijgeschilderd, de zeildoeksche opgeknapt en zoo noodig opge lapt, staan er al weer eenige honderden ten ten op het gemeentelijk kampeerterrein. Het is nog rustig in IJmuidens dépendance. De meeste eigenaars van een houten of zeil doeksche zomerwoning hebben hun winter kwartier nog niet verlaten, maar het tenten kamp is gereed, zijn zomergasten te ontvan gen. Het ziet er alles frisch en helder uit en als straks onze Amsterdamsche gasten in massa naar onzen zeekant trekken, zullen ze weer met diepe teugen kunnen genieten van de heerlijke enerveerende zeelucht, die niet alleen de stadsche lucht, maar ook een deel van de stadsche zorgen zal wegjagen. De politie is ook weer op haar post; het groote register, de burgerlijke stand van het kampeerterrein ligt al weer gereed en de eer ste bewoners en hun bezoekers hebben al weer het eerste geld in het laatje gebracht. Wat is het toch, dat eiken zomer weer zoo veel menschen naar het kampeerterrein van IJmuiden trekt? Die vraag is spoedig te beantwoorden. Het is de ongedwongenheid van het kampleven; het is het zand en de zee, waar oud en jong de blijheid, die de zomer over ons brengt kan uitleven. Het zand en de zee Hierbij blijven we even stilstaan. In het zand van het kampeerterrein kun nen de kinderen zoo fijn kuilen graven, fan tastische wezens kunnen ze scheppen, ze stoeien en spelen en maken zich vuil. Maar dat hindert niets, straks, in den namid dag, loopt het kampeerterrein leeg en springt groot en klein in het frissche water om wat later met een goed gereinigd en flink ver moeid lichaam te gaan slapen. Juffrouw, dat mag niet! Wat mag niet meneer? U mag daar niet baden. Asjemenou, mag ik hier niet baden? Is die see dan van U? En verleje jaar mog-et nog wel. Maar nu mag het niet meer! Nou mö-je toch ophouë. Nou breek me.... Nee klompe drage we hier niet, nou gaat me lamp uit. Mag-et heusch niet? Juffrouw ik kan er niets aan doen. Hier leest u maar zelf. Art. 202a: En de juffrouw leest: Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van-ten hoogste zes dagen wordt gestraft hij, die tegenover het door de gemeente van het rijk gepachte gedeelte in zee baadt of zwemt, zonder gebruikmaking van een badkoets of tent." We laten de juffrouw, die natuurlijk verge zeld is van een drie- of viertal kleuters, voor wie een bad allernoodzakelijkst is, mopperend naar het kampeerterrein terugkeeren en kee- ren zelf nog even naar het bewuste artikel van de A. P. V. terug. Dit artikel is wel het ongelukkigste, zou den we haast zeggen, dat in onze A. P. V. voor komt eii het is ons nog niet mogelijk te be grijpen, hoe de raad dit zonder ook maar één woord van protest heeft aangenomen. Want als gevolg van dit artikel zullen de bewoners van het kampeerterrein, menschen die van hun kleine beurs heusch niet zoo heel weinig kampeerkosten betalen, ongeveer 1 K.M. moeten loopen, willen ze 'n had kunnen nemen zonder nog extra voor een badkoets of tent aan het strand te betalen. En dit alléén, opdat de gemeente zooveel mogelijk geldelijk voordeel kan trekken van de 700 of 800 M. die zij van het rijk ter ex ploitatie heeft gehuurd en opnieuw verpacht heeft aan eenige exploitanten van hadpavil joens. Want alleen op aandringen van deze ex ploitanten is dit ongelukkige artikel in de politieverordening opgenomen, exploitanten, die zulk een hooge strandpacht betalen, dat zij wel Qm een bad- en zwemmonopolie moes ten vragen Maar is dit billijk? Is het billijk, dat de ge meente aan de bezoekers een deel van hun zomervreugde gaat ontnemen? Kan de be rooide gemeentelijke schatkist ook nu weer als argument worden aangehaald, om hun. die toch al niet te veel hebben, van wat ze hebben weer iets te ontnemen? Het is een ongelukkig artikel. Maar geen ongeluk zoo groot, of er is een geluk bij. En dat geluk zit in de eerste plaats in de redac tie van het artikel. Men mag tegenover het door de gemeente van het rijk gepachte gedeelte dus niet in zee baden zonder gebruikmaking van een bad koets of tent. Als die juffrouw van daar-straks met haar kleuters in haar tent is teruggekeerd en ze heeft goed geluisterd naar hetgeen de agent haar heeft voorgelezen, moet haar een licht opgaan. En dan zal ze met haar kleuters zege vierend het strand op hollen en met een „eureka!", met alles wat bij haar hoort het water in plonsen. Juffrouw, dat mag immers niet. Wat mag niet meneer? Nou, dat weet u toch wel. U mag niet baden, omdat u geen gebruik heeft gemaakt van een badkoets of tent. Wie zegt u dat, meneer? De badman, die heeft gezien, dat u zoo uit het tentenkamp kwam. Nou zeg-u dan maar tegen de badman, dat-ie er niks van weet hoor. We hebben ons netjes uitgekleed in onze eigen tent op het kampeerterrein! Daar stond de agent paf van. Gelijk heeft, ze, want er staat in het artikel niet, waar die badkoets of die tent moet staan. Een geluk bij een ongeluk dus Maar er zijn nog meer haken en oogen aan dit artikel. Art. 202 zegt o.a. dat het verboden is in zee te baden zonder zwembroek, badhemd of bad mantel en dat men zich over het strand naar zee begeeft of uit zee over het strand begeeft zonder zwembroek, badhemd of badmantel. Bewoners van het kampeerterrein begaven zich veelal gehuld in een jas of badcape van het terrein naar het strand en gooiden aan het strand hun jas of badcape af en gingen in zee. Zal men dit nu aan de hand van art. 202a kunnen verbieden? Mare librum. De zee is vrij. En de pach ters hebben wel zooveel M. strand gepacht, maar geen zee, wantdie is ook in IJmui den vrij. Hoe zal men. nu overtx'eders van art. 202a verbaliseeren? Hoe zal men iemand ver baliseeren, die gebruik heeft gemaakt van een badkoets van pachter A en aan het strand van pachter B gaat baden of zwemmen? Er is naar onze meening slechts een oplos sing: laten B. en W. den Raad voors7ellen, dit artikel te schrappen. Zoo spoedig mogelijk, liefst nog voordat het seizoen in vollen gang is. NAAR HET CONCOURS. De Arbeiders Zangver. „De IJmuider Volks stem" zal deelnemen aan het op 19 Juli te houden nationaal zangconcours te Vaasen. Het koor komt uit in de eerste afdeeling. met als verplicht nummer „Cante Claer" en als vrij nummer „Des Morgens", beide van Olivier Koop. FEESTAVOND I. O. G- T. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der loge In Veilige Haven van de I. O. G. T. heeft Woensdagavond een feestavond plaats in de bovenzaal Oranjestraat No. 2. Voor dezen avond is een rijk gevariëerd pro gramma samengesteld. Als spreker zal optre den de heer Hessing uit Leiden. Voorts wordt de avond gevuld met voordrachten, zang en muziek onder leiding van den heer R. Kof man. De toegang is vrij. Jongens als kerkdieven. De „zwarte bende" ontmaskerd. Een zoon van den heer O., te Driehuis, zag Zondagmiddag in de R.-K. kerk aldaar een tweetal jongens, die bij een missiebusje, dat dicht bij het altaar geplaatst was, stonden. Daar bekend was, dat reeds sedert Paschen geregeld kleine bedragen uit de busjes voor verschillende doeleinden werden vermist, ver trouwde O. de zaak niet en waarschuwde den pastoor. De pastoor sloot de kerk af en begaf zich door de sacristie naar binnen. De jongens waren nog in de kerk en bekenden 50 cent uit het busje te hebben ontvreemd. De pastoor sloot de jongens in een kamer op en telefo neerde met den koster, dien hij last gaf de politie te waarschuwen. Toen de pastoor in de kamer terugkeerde, was hij zeer verrast de jongens niet meer te zien. Zij bleken een raam opgeschoven te hebben en waren er vandoor gegaan. Het is de politie gelukt de beide jongens te achterhalen. Zij bleken in IJmuiden-Oost te wonen, terwijl bij het onderzoek uitkwam, dat er een groep van minstens 7 jongens was, allen te IJmuiden-Oost wonende, die zich den laat- sten tijd aan vele diefstallen in de R.-K. ker- ken te Driehuis, IJmuiden-Oost en Velsen- Noord hadden schuldig gemaakt. De jongens zijn van 8—10 jaar oud en meestal gingen zij twee aan twee er op uit. Zij stonden bekend als de jongens van de zwarte bende! De jongens zijn door de politie ernstig onderhouden. Het zou interessant zijn, te onderzoeken of bioscoop of lectuur van in vloed zijn op deze delicten. Voor jongens als deze is het te betreuren, dat de bijna altijd open R.-K. kerken zoo gemakkelijk gelegen- 1 heid bieden om zich geld toe te eigenen. Gisterenmiddag kon men aan het binnen- 1 strand een ongewoon schouwspel waarnemen. Kort achter elkaar streken vijf watervliegtui gen van de Marine dicht bij het strand neer. Deze machines waren op weg naar onze lucht- vloot-basis. Drie van het vijftal stegen spoedig weer op; twee bleven echter nog een tijd op de golfjes van de buitenhaven ronddobberen, n.l. de G 7 en de G 9, in verband met een klein defect aan den motor van laatstgenoemde machine, die onze fotograaf vereeuwigde. Er was bezoek aan boord. Eenige jongens ontvangen praetische les in stuntvliegen van den mechanicien. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. Paauw te Haarlem, om ver gunning tot het uitbreiden van zijn slachterij, door het bijbouwen van een koelcel, aangedre ven door 2 electromotoren, in het perceel Zee weg no. 122. Óp Vrijdag 5 Juni 1936, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. VEILIGHEIDSDAGEN VAN HOOGOVENS. Ook dit jaar worden weer de veilgheidsdagen van de Hoogovens en nevenbedrijven gehou den, en wel op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juni. Er zullen weer diverse demonstraties gegeven worden, terwijl verder op het programma de opvoering van een tooneelstukje „Albert heeft trouwplannen" staat. HARINGVISSCHERT.T Te Scheveningen zijn van de haringvis- scherij binnengekomen de SCH 263 (reederij D de Mos) met 6 last. GDY 48 (maatschap pij Newa) met 8 last. SCH 339 (B. van Leeu wen) met 6 last, SCH 353 (W. van der Toorn) met 13 last. Te Vlaardingen waren Maandag 1350 kant jes maatjesharing aan de markt, zijnde een aanbrengst van 7 haringbooten. De prijzen te Vlaardingen voor groene maatjesharing waren f 12.10f22.40. KOOPT ALLEN EEN WITTE KRUISSPELDJE Morgen 27 Mei, zal een groot aantal dames zich beijveren, om aan de bewoners der ge meente Velsen een Witte Kruisspeldje te koop aan te bieden. Het bestuur der vereeniging vertrouwt, dat velen zich op den dag van morgen zullen tooien met het embleem van deze zeer nuttige instelling, opdat de ver schillende takken van dienst, als wijkverple ging, zuigelingenbescherming, kraamverzor- ging, het. verstrekken van verpleegmaterialen enz. ook in de toekomst zonder financieele bezwaren kunnen geschieden, i

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1