Abessynië onder Italiaansch bewind. België. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Nederlandsch-Indië voor den Volkenbondsraad. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht RADIO PROGRAMMA plK?PA'n 26 MEI '1936 Het leger legt wegen aan. Een luchtlijn Italië-Abessynië? Reuter meldt uit Addis Abeba 25 Mei; Ter uitvoering van de richtlijnen die voor de pene tratie en pacificatie van het land zijn opge steld- heeft maarschalk Graziani bevel gege ven, dat de leger-corpsen die geleidelijk op trekken in de eerste plaats zorg moeten dragen voor den aanleg van wegen en voor de verbin dingen van de hoofdstad met Fransch Somalï- ]and en Tigre. Alle beschikbare legereenheden worden bij den wegenaanleg te werk gesteld. Sedert gisteren wordt een druk vliegverkeer onderhouden, niet ter voorbereiding van ex pedities tegen nog niet onderworpen gebieden, zooals reeds gevreesd werd maar uitslui tend ten behoeve van omvangrijke transporten van Makalle naar Addis Abeba. Reeds is een geheel bataljon grenadiers door de lucht naar Addis Abeba gebracht evenals een bedrag van 250.000 zilveren thalers. Dit laatste transport verliep niet zonder angstige oogenblikken, die, omdat zij een dui delijk licht werpen op de nog bestaande toe standen, wel de moeite waard zijn iets uitvoe riger te worden geseind. De zilverschat werd door kapitein Di Accaia en luitenant Bertotto met een Caproni bommenwerper vervoerd welk toestel ten behoeve van de lading vrijwel geheel van wapenen ontdaan was. De beide piloten vertelden na aankomst in Addis Abeba aan den correspondent van Reuter/A.N.P.: Wij waren met zilver uit Erythrea vertrok ken vrijwel zonder wapens, omdat gewicht ge spaard moest worden. In Dessie moesten wij een noodlanding maken. Nadat de motorsto ring verholpen was, vertrokken wij tegen den avond in een verblindenden regenstorm toen bleek, dat ons kompas niet goed werkte en in plaats van naar Addis Abeba te vliegen be schreven wij een grooten cirkel. Eindelijk slaagden wij erin ons te oriënteeren. Het bleek, dat wij boven het onherbergzame Tembien- gebied kruisten. Met uiterste inspanning wis ten wij een moeilijke landing in een nauw dal te volbrengen waar wij weldra omringd werden door een troep van 200 bandieten, die ons met hun revolvers bedreigden. Het gelukte ons hen ervan te overtuigen, dat wij dokters waren en zoo lieten zij ons, zorgvuldig bewaakt, met rust. Intusschen maakten onze mecaniciens het radio-toestel weer in orde en herstelden zij de verbinding met het hoofdkwartier. Na eenige dagen verdwenen onze belagers op het gerucht van de ter bevrijding naderende Ita- liaansche troepen". Maarschalk Graziani heeft besprekingen ge roerd met generaal Guzzoni over de bestuurs vorming in Erythrea, waarover Guzzoni gou verneur zal worden. De tot gouverneur van So- maliland benoemde generaal Santini is reeds per vliegtuig naar Mogadiscio vertrokken ter aanvaarding van zijn nieuwe functie. Santini had gedurende den veldtocht het bevel ge voerd over het eerste legercorps, dat begin October Adigrat bezette. Het is een oude er varen koloniale officier, die reeds de gevech ten van 1896 in Abessynië heeft meegemaakt. Omtrent de in de afgelegen gebieden ver miste personen kan gemeld worden, dat ijve rige nasporingen-naar-hun verblijfplaats in het werk worden gesteld. De vertegenwoordiger van het Internationale Roode Kruis, dr. Junod is van zijn vlucht over Sidamo teruggekeerd. Hij verklaarde, dat hij tenten van de Zweed- sche en Noorsche Roode Kruis-afdeelingen ge zien had, maar geen spoor had ontdekt van het personeel, zoodat hij veronderstelde, dat de leden naar Addis-Abeba onderweg zijn. Ook had dr. Junod op zijn vlucht eenige Europee- sche nederzettingen gezien, die ongedeerd wa ren. Over het algemeen, heerscht in Sidamo volkomen rust. De directeur van de luchtvaart-maatschap pij Ala Littoria voert in Addis Abeba onder handelingen met de autoriteiten over de in stelling van een geregelden passagiers- en vracht-luchtdienst van Italië naar Addis Abeba. Het is nog niet bekend, welke route deze luchtlijn zal volgen en.of Djiboeti daar bij gepasseerd zal worden. Uit Addis Abeba wordt verder gemeld, dat de Erythreesche kolonne Ankober 150 K.M. ten noordwesten van Addis Abeba aan den weg. welke naar de oostelijke vlakte leidt, heeft bezet. De bevolking en de Koptische geestelijkheid heeft de onderwerping aange boden. Ook andere stamhoofden hebben hun onderwerping aangeboden, o.a. Dedjaz Kassa Sebhat, die in oostelijk Agame de guerilla tegen de Italianen leidde. Een groote hoeveelheid wapenen is in be slag genomen. Maandag is te Addis Abeba het eerste- nummer van het nieuwe Italiaansche dag blad „Giornale di Addis Abeba" verschenen. De redactie bestaat geheel uit journalisten, die als vrijwilligers ten strijde zijn getrok ken. De stemmencijfers bij de verkiezingen. In totaal zijn bij de verkiezingen uitge bracht 2,335.203 geldige stemmen in 1932 te gen 2,360,021 in 1936. Hiervan behaalden: Katholieken 675.483 (in 1932 819.817). Liberalen 292,399 (in 1932 333,568) Socialisten 757.537 (in 1932 866,817). Vlaamsch nationalen 166,427 (in 1932 126.113). Communisten 143,234 (in 1932 65.905). Rexisten 271,347. Andere partijen 53,594 (in 1932 31,264). Zal Van Zeeland aanblijven? Na afloop van den ministerraad van van daag zal minister-president Van Zeeland het ontslag van het kabinet bij den koning in dienen. Voor de verkiezingen zijn de drie partijen in de regeering, de Socialisten, Katholieken en Liberalen overeengekomen onder leiding van Van Zeeland te blijven samenwerken, doch nu de socialisten zeven zetels meer heb ben in de nieuwe Kamer dan de katholieken en dus de grootste partij zijn geworden, moet de koning, overeenkomstig parlementair ge bruik, de macht aan Vandervelde aanbieden. Onder de socialisten bestaat een sterke strooming Van Zeeland, voor wien zij veel sympathie hebben, te handhaven. Het is der halve nog niet mogelijk om te zeggen of Van Zeeland, dan wel Vandervelde een nieuw ka binet zal vormen. In politieke kringen gelooft men, volgens Reuter, dat Van Zeeland premier zal blijven. Zeker is, dat ten aanzien van de oppositie van Rexisten, Communisten en Frontisten, de re geering die van de drie partijen zal blijven Dit blok heeft 156 stemmen van de 202 in de Kamer. Men vreest, dat de Rexisten een sterke ob structie in de Kamer zullen voeren en dat zij zullen pogen gedeeltelijke verkiezingen uit te lokken. Zoo legt men de woorden van den leider, Lèon Degrelle, uit, die heeft ge zegd: „dit is nog slechts een begin, voor ons, Rexisten, begint de verkiezingscampagne eerst 25 Mei." Eng. MacDonald treedt niet af. In de wandelgangen van het parlement ging het gerucht, dat Ramsay Macdonald zijn functie van Lord President van den Raad zou neerleggen aangezien zijn gezondheidstoe stand te wenschen overliet. Macdonald heeft naar Reuter verneemt, deze geruchten even wel persoonlijk tegengesproken. Oostenrijk. Illegale S. A. overviel de Waxenberg. Uit Weenen: De Amtliche Nachrichtenstelle deelt mede, dat Duitsche zenders het bericht hebben ver spreid, dat de aanslag op het kasteel Waxen berg het werk was van Heimwehren. die onte vreden waren over de politiek van Starhem berg. Dit is niet juist. Allen, die deelnamen aan den overval waren leden van de illegale S. A.-formatie van Oberneunkirchen nabij Waxenberg, welke chef wist te ontvluchten. Volgens bekentenis van de gearresteerden was de aanslag voor een lateren datum voorbe reid, doch deze werd vervroegd omdat het op het oogenblik gemakkelijker was te doen ge- loovan in een aanslag van ontevreden Heim wehren. Het officieele Oostenrijksche Nieuwsbureau publiceert voorts een meriedeeling uit ge zaghebbende bron over den aanslag op Waxenberg. Hierin wordt bevestigd, dat geen der aanvallers lid was van de Heimatschutz. Wel waren verscheidene hunner lid van de Heimatschutz ten tijde van den putsch van Pfriemer, op 30 September 1931. Na de mislukking van dien putsch traden zij uit den Heimatschutz en sloten zich aan bij de nationaal-socialistische beweging. In dit verband kan nog opgemerkt worden, dat de partijgangers van dr. Pfriemer reeds Nationaal-Socialisten waren en het haken kruis droegen. (Reuter) De Italiaansche pers over de reis van den negus. Voortduren der Italiaansch-Britsche spanning voorzien. De reis van den negus naar Londen wordt door de Italiaansche bladen besproken als ..de nieuwste uitviriding van de sanctionnis- ten ten behoeve van hun anti-Italiaansche propaganda". Volgens de opvatting van den Londenschen correspondent van de „Gior nale dTtalia" wordt deze reis steeds meer een „onweerswolk" beschouwd, die de mo gelijkheden van een terugkeer naar normale betrekkingen tussohen Italië en Engeland dreigt te vernietigen. De negus, aldus het blad, komt naar Engeland met de uitgespro ken bedoeling vandaar zijn zaak propagan distisch te verdedigen en technisch houdt niemand een zoodanige actieve politieke pro paganda van hem tegen. Men weet, dat hij in Londen ageeren wil voor de voortzettin gen en versterking van de sancties en dat hij ook naar Genève wil gaan om daar in den Volkenbondsraad op te treden. Het vuur der hartstochten, dat nog aangewakkerd moet worden door betoogingen der sanction- nisten en anti-Italiaansch-gezinden. zal be slist de Engelsch-Italiaansche betrekkingen niet verbeteren. Het blad haalt dan een verklaring aan van de Morning Post, volgens welke een ontvangst van den negus als keizer van Abessynië een persoonlijke beleediging van den koning van Italië zou zijn en gaat dan verder: De Engelsch-Italiaansche betrekkingen worden dagelijks brozer en de geheele Euro- peesche horizon wordt daardoor op beang stigende wijze verduisterd. Evenals in de alarmdagen van September gaat het woord oorlog rond en de toestand wordt nog don kerder door de omstandigheid, dat niemand weet, wat de Engelsche regeering wil. De waarschuwing van den Romeinschen corres pondent van de Morning Post vindt geen ge hoor, evenals alle verklaringen van Musso lini aan de buitenlandsche pers betreffende Engeland geen aandacht vinden. De offi cieuze pers negeert deze verklaringen van Mussolini, en de anti-Italiaansche bladen overdekken ze met negatieve commentaren. Het lijkt bijna, of een onheilvolle hand de1 pers er toe opruit het incident te voorschijn te roepen". Ook de Londensche correspondent van de „Tribuna" spreekt over een „drijven der sanctionisten", die voor den negus betoo gingen willen houden, welke bezwaarlijk zou den kunnen verhinderen het tusschen En geland en Italië bestaande gevoel van onbe hagen te verscherpen". Wanneer Londen wer kelijk den wensch heeft met Rome tot een ontspanning te komen, zou het, aldus besluit de „Tribuna", geen onvoorzichtiger hande ling kunnen begaan dan het bezoek in te willigen. Weliswaar kan men nog hopen, dat dit geheele complex van problemen door de Engelsche regeering nog tijdig met alle rust bestudeerd wordt. Belangrijk gereserveerder is de taal van den directeur van den semi-officieelen Gior nale dTtalia, die in zijn hoofdartikel met betrekking tot de reis van den negus opmerkt, dat men zijn a.s. aankomst in Londen, waartoe voor de tweede maal een Engelsch oorlogsschip medewerkt, noodzakelijkerwijze in verband moet brengen met berichten, die in Londen melding maken van een zij het ook sceptisch weer opleven van de Abesssyni- sche actie. Tusschen het oorlogvoerende Abessynië en het Engelsche systeem bestaat mogelijk een contact, dat Europa met belang stelling kan volgen. Wie de verklaringen van Eden voor oogen houdt betreffende een zich onthouden door den negus van iedere politie ke actie, kan daarbij een belangrijk vraag- teeken zetten, Na het beëindigen van den oorlog in Afrika zijn er in Engeland men- schen, die den oorlog in Europa weer zouden willen doen opleven, doordat zij in Londen hun ontmoeting met den negus als uitgangs punt zouden gebruiken. (A.N.P.) RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf f - met §arantle. PÜn- vctnd.r J JJ. loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. ingez. Med.j DE DAGTAAK VAN TSJANG KAI TSJEK. Maarschalk Tsjang-Kai-Tsjek, de feitelijke dictator van China, heeft een zeer drukke dag taak. Het volgend program heeft hij af te wer ken: Besprekingen met bankiers en militaire bevelhebbers, het tèekenen van verschillende bevelen, het opstellen van redevoeringen, het inspecteeren van regeeringsbureaux en het geregeld deelnemen aan maaltijden en ont vangsten. Tsjang schijnt gewoonlijk een uur of veer tien per dag te werken. Hij bezit eenige vlieg tuigen, o.m. een dat hij cadeau heeft gekre gen van Mussolini. Hij reist meer dan eenig ander staatsman in de wereld en hij is steeds vergezeld van zijn secretarissen, die zelden korter dan tien uur per dag werken. DE BEROOFDE GLOBE-TROTTER. Onze landgenoot, de heer Johannes Wiel, die sinds twee jaar op reis is door Europa in een auto, die een getrouwe nabootsing van een duikboot is, had zijn auto tijdens een re paratie gezet op een open stuk land in Gen- nevilliers. Dezer dagen hebben boosdoeners den wagen opengebroken en de kleeren van den heer Wiel, zijn boeken en verscheidene instrumenten gestolen. De schade bedraagt ongeveer 500 gulden. EEN NIEUWE JUDAS MACHABEUS Volgens een bericht in de Frankfurter Zei- tung heeft de Duitsche dichter Hermann Burte van het Nationaal-Socialistische Cultureels Secretariaat opdracht gekregen een nieuwen tekst te vervaardigen voor „Judas Machabeus" het bekende Oratorium van Handel, daar de klassieke tekst thans in Duitschland is ver boden. NEGER VERTEGENWOORDIGT DE VER- EENIGDE STATEN IN LIBERIA De regeering te Washington heeft voor het eerst een „coloured man", Mr. Lester A. Wal ton .benoemd tot Gezant van de Ver. Staten bij de regeering van de Republiek Liberia Een neger zal dus in een Negerrepubliek oen land komen vertegenwoordigen, waar zijn rasbroe ders vaak zoo onmenschelijk behandeld wor den. Mr. Walton was voorheen journalist en als ontwikkeld neger zeer goed bekend, zoo wel met de toestanden in de Vereenigde Sta ten als in Liberia. afe udviseuc BARTEUORISSIRAAT 13-17 - HAARLEM Opgericht 1S53 De groote voorraad ruwe opium in Nederlandsch-Indië geeft den Volkenbondsraad geen aanleiding eenig verzoek tot de Nederlandsch-lndische regeering te richten. In 1957 twee Volkenbondsconferenties op Java. (Van onzen correspondent.) (Adv. Ingez. Med.) Her toeval heeft gewild, dat de Volken- bondsraad. die vrijwel nooit zich met een kwestie te bemoeien heeft, die voor Neder landsch-Indië van rechtstreeksch belang is, ditmaal in zijn de vorige week gehouden 92ste zitting drie rapporten van technische Vol kenbondsorganen voor zich had, waarin uit drukkelijk over Nederlandsch-Indië gespro ken werd: het rapport van het Centrale Opiumbureau van den Volkenbond, dat van groote voorraden ruwe opium in Neder landsch-Indië bijzonder gewag maakte, het rapport van het Hygiënische Volkenbonds comité over de voorbereiding der op Java te houden Volkenbondsconferentie ter verbete ring der volksgezondheid in het Verre Oos ten en ten derde het rapport der Volken bondscommissie voor de bestrijding van den vrouwenhandel over de voorgenomen Volken bondsconferentie te Bandoeng in het belang van een doeltreffender bestrijding van den vrouwenhandel in het Midden-Oosten en het Verre Oosten. Het bekende rapport van het Centrale Opium Bureau, dat in de wereld eenige sen satie verwekt heeft, doordat verscheidene Volkenbondsjournalisten ten onrechte eruit afleidden, alsof in Nederlandsch-Indië een voorraad ruwe opium aanwezig zou zijn, die de opiumbehoeften onzer koloniën voor niet minder dan 46 jaren zou dekken, heeft denVol- kenbondsraad geen aanleiding gegeven eenig bijzonder verzoek tot onze regeering te rich ten. Het Centrale Opium Bureau van den Vol kenbond had de hoop uitgesproken, dat onze regeering de mogelijkheid van een verminde ring der aanwezige hoeveelheden ruwe opium zou in overweging nemen. De gedelegeerde van Portugal in den Volkenbondsraad, die over het werk van het Centrale Opium Bu reau rapport uitbracht, heeft het onnoodig gevonden aan den Volkenbondsraad voor te stellen zich bij dezen tot de Nederlandsche regeering gerichten wensch aan te sluiten, blijkbaar mèt het Centrale Opium Bureau zelf overtuigd, dat de aanwezige voorraad volstrekt niet in staat is de opium-behoeften voor 46 jaren te dekken en dat trouwens het - toezicht der Nederlandsch-lndische regeering op de aanwezige hoeveelheid zoo zorgvuldig is. dat niet het minste gevaar bestaat, dat deze in den smokkelhandel zou kunnen ge raken. Doordat de Volkenbondsraad zich van iedere opmerking of raadgeving aan het adres van Nederlandsch-Indië onthouden heeft, heeft hij allen verloochend, die. te goeder of te kwader trouw, uit het wat ongelukkig ge redigeerde rapport van het Centrale Opium Bureau hadden afgeleid, dat zich in Neder landsch-Indië geweldige hoeveelheden ruwe opium bevinden, die de wereld dreigden te overstroomen! Ten aanzien van de aanstaande Hygiënische Volkenbondsconferentie, die in 1937 op Java zal gehouden worden, heeft de Volkenbonds raad zich zonder eenige discussie vereenigd met de voorstellen van het Hygiënische Vol kenbondscomité over de voorbereiding dier conferentie. Een uit drie leden bestaande commissie van voorbereiding, waarvan ook onze landgenoot professor C. D. de Langen, gewezen Deken van de medische faculteit te Batavia, deel uitmaakt, zal op een rondreis door Britsch-Indië, den Maleischen Archipel, Nederlandsch-Indië, de Philippijnen, Indo china. Siam en Ceylon een onderzoek ter olaatse instellen, om zich een goed oordeel te kunnen vormen van de bijzondere vraagstuk ken inzake de volksgezondheid op het land, die voor het Verre Oosten van bijzonder be lang zijn. Op grond van haar reisindrukken zal de commissie van voorbereiding dan de definitieve agenda voor deze hygiënische con ferentie vaststellen. Het Hygiënische Vol kenbondscomité heeft echter reeds de hoop uitgesproken, dat op deze conferentie ook de aandacht zal worden geschonken aan de be- teekenis van een doeltreffende opvoeding der bevolking tot juiste gezondheidsopvattingen, aan den goeden invloed die van de coöpe ratieve beweging vooral op het gebied dei- volkshuisvesting zal kunnen uitgaan en aan het enorme belang van een verbetering dei- volksvoeding. De Volkenbondscommissie voor het Voedingsvraagstuk heeft in de maand Fe bruari erop gewezen, hoe vooral in het Verre Oosten nog verkeerde opvattingen over de vooi'-en-nadeelen van bepaalde voedingsmid delen bestaan en hoe vooral in het Verre Oosten, zoowel in de steden als op het land, nog een geweldige opvoedingsarbeid in het belang van een gezondere volksvoeding ver richt moet worden. De commissie van voor bereiding zal bij haar reis, die vijf maanden duren zal. ongetwijfeld ook tot dezelfde ge volgtrekkingen komen, zoodat te verwach ten is, dat zij overeenkomstig den wensch van het Hygiënische Volkenbondscomité waarbij de Volkenbondsraad zich heeft aan gesloten, aan deze onderwerpen een vooraan staande plaats op de agenda der .Tavaansf-he volksgezondheidsconferentie zal toewijzen. De vertegenwoordiger van Chili in den Vol kenbondsraad was rapporteur over de voor genomen conferentie van Bandoeng in het belang van een doeltreffender bestrijding van den vrouwenhandel in het Midden-Oosten en het Verre Oosten. De plannen voor deze con ferentie zijn in menig opzicht reeds verder uitgewerkt dan die voor de op Java te hou den hygiënische conferentie. Vast staat reeds de plaats der conferentie! Bandoeng) en de datum (Februari 1937). Vast staat ook reeds de agenda voor deze Conferentie, die vooral ten doel heeft de centrale autoriteiten voor de bestrijding van den vrouwenhandel met elkaar in verbinding te brengen, opdat zij door een nauwere samenwerking en door een uitvoeriger uitwisseling van inlichtingen el kander bij hun streven, om den handelaars in vrouwen hun kwade praktijken te beletten, beter zullen ondersteunen. De conferentie zal ook streven moeten naar een betere samen werking tusschen deze centrale autoriteiten en de particuliere organisaties die zich de be strijding van den vrouwenhandel ten doel stellen. Vertegenwoordigers van deze particu liere organisaties zullen dan ook tot deel neming aan de conferentie worden uitgenoo- digd, zij het dan ook slechts met raadgevende stem. Een ander onderwerp van bespreking zal zijn het organiseeren van een -beter toe zicht op de landverhuizing van vrouwen, daar menig meisje, zooals men weet, door het voor uitzicht op fatsoenlijk werk in het buitenland ertoe verleid wordt haar vaderland te verlaten en dan, in het buitenland aangekomen en be drogen in haar verwachtingen, een slacht offer wordt van vrouwenhandelaars. Een strenger toezicht, zoowel bij de emigratie als bij de immigratie van vrouwen en meisjes, zal heel wat onheilen kunnen verhoeden. Twaalf regeeringen waren tevoren over hun bereidwilligheid tot deelneming aan deze con ferentie gepolst. Zeven hebben zich tot deel neming bereid verklaard: de regeeringen van China, Engeland, Frankrijk, Japan. Neder land, Portugal en Siam. De regeeringen van Britsch-Indië, Irak en de Phillippijnen heb ben te kennen gegeven geen belang bij de conferentie te hebben, zoodat zij niet eraan zullen deelnemen, Van de regeeringen van Afghanistan en Iran is nog in het geheel geen antwoord ontvangen. Over de plaats der conferentie is nog het een en ander te doen geweest. Frankrijk stelde aanvankelijk als voorwaarde voor deelneming, dat Singapore de zetel der conferentie zou worden. Doch de Britsche regeering was niet bereid Singapore tot het middelpunt van de actie tot bestrijding van den vrouwenhandel te maken. Het Volkenbondssecretariaat slaag de hierop erin de Nederlandsche regeering er toe te bewegen de conferentie naar Bandoeng uit te noodigen. Ofschoon de Britsche regee ring na haar weigering van Singapore toch niet geheel achter wilde blijven en zich bereid verklaarde de conferentie te Hongkong te ont vangen, gaf de Volkenbondscommissie voor de bestrijding van den vrouwenhandel ten slotte toch de voorkeur aan Bandoeng. Ook de Fran- sche regeering legde zich bij de keuze van deze plaats neer. Zoodat Java het volgende jaar twee Volkenbondsconferenties zal ont vangen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De steen, die Thijs naar den wachter gegooid heeft, berooft den man ook nog van zijn hoofddeksel. De helm maakt een sierlijke duikeling en voordat de wachter het kan voorkomen, is het stalen voorwerp al in de slotgracht verdwenen. Dat is me even wat. De twee mannen zijn ineens klaar wakker en gaan zonder op of om te kijken meteen naar den drenkeling visschen. Aan de bewaking van de poort denken zij niet meer en daarvan maakt Thijs een dankbaar gebruik! De list is gelukt en zonder opgemerkt te worden sluipt de slimme Thijs het kasteel binnen. WOENSDAG 27 MEI 1936. HILVERSUM I 1875 M. NCRV-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15—9.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 en 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.15 Orgelspel. 2.00 Gram. pl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Zang. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gram. pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.20 De campagne „Meer Onderhoudswerk". 7.30 Land- bouwpraatje. 8.00 Berichten. 8.15 Enkratela- Uur. Spreker en gram pl. 9.15 Amhemsche Orkestvereeniging, en mezzo-sopraan (Om 10.00 Berichten). 11.00—11.30 Gram. pl. Indien mogelijk van 3.354.05 en 6.006.20 Reportage van het vertrek van de „Queen Mary". HILVERSUM n 301 M. VARA uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 Keukennpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Viool, piano, voor dracht. religieus-socialistische lezing en gram. pl. 12.00—1.45 E. Walis en zijn orkest. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 De Notenkrakers en zang. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 5.40 Cym- baal en piano. 5.50 Gram. pl. 6.00 The Lucky Stars, 6.30 RVU. Dr. J. LUning Prak: ULO en Vakscholen. 7.00 Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Pacifistische lezing. 8.00 Be richten, VARA-Varia. 8.15 Vara-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.40 De Bohemians, en accor deon. 10.00 Berichten. 10.05 Vervolg concert. 10.30 „Fantasia" 11.00—12.00 Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Gram. pl. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Empire-orkest. 1.35 Gram. pl. 2.20 Het Hallis-kwintet, en zang. 3-05 Verslag van de „Derby". 3.35 Verslag van het vertrek van „Queen Mary", 5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Cem balorecital. 7.10 Zoölogische causerie. 7.25 Landbouwpraatje. 7.50 Fred Hartley's Kwintet en zang. 8.20 BBC-orkest, -koor en solisten. 9.35 Gr. pl. Report v. h. vertrek v. d. „Queen Mary". 9.50 Berichten. 10.20 Revue-programma mmv. solisten, en orkest. 11.2012.20 Dans muziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 Orkestconcert. 4.2C Gram. pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel met muziek. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 dito. 1.35 Syrrjpho- niee-orkest. 2.35 Gevar concert. 4.50 Werag- kamerorkest. 6.20 Dansmuziek. 7.35 Piano recital. 9.05 Zang. 10.5012.20 Omroepklein- orkest en solisten. BP'^SFJ.. 322 M. 12.20 Klein orkest. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Gram. pl. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Roemeensch- Europeesch concert. 10.3011.20 Gram. pl. BRFS^EL. 484 M. 12.20 Salonorkest. 1.302.20 Gram. pl. 5.25 Gram. pl. 8.20 Salonorkest en voordracht. 10.3011.20 Dansmuziek. rjr-TT'rejr'rrT »MncpMri?R 1571 M. 8.30 Wagnerconcert (gr. pl.) 9.05 Uitzending voor jongeren. 9.35 Concert. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-Dienst. 10 50 Karl Ristenpart's Kamerorkest. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3