HET NIEUWE AVONDBLAD Het nieuwe boothuis van de N.Z.H.R.M. 21c JAARGANG No. 172 WOENSDAG 27 MEI 1935 NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeliugen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Haagsche Dierentuin. Na een nogal vroolijk debat heeft de Haag sche gemeenteraad een voorstel, om den Die rentuin voor 850.000 te koopen en hem daarna voor 35000 te verhuren aan een nieu we N.V., waarin „tien vooraanstaande stad- genooten" 8000 hebben bijeengebracht, aan gehouden. De Haagsche Raad, die met groote meerderheid tot deze aanhouding besloot, wil meer cijfers zien, wil blijkbaar een grondig doorwerkt accountantsrapport over de zaak hebben. Geen wonder, zou men zoo zeggen. De Haag sche Dierentuin lijkt geen best object, en als men dan een koopprijs van acht-en-een-halve ton moet betalen om 35000 huur binnen te krijgen, dat is dus eventjes meer dan 4 pCt., en daarmee ook nog het twijfelachtig bezit verwerft van een groot gebouw dat een erg verwaarloosden indruk maakt en dus heel wat aan onderhoud zal kostendan lijkt de heele transactie een erg slecht zaakje voor een gemeente. Bovendien marcheert deze af faire al jarenlang niet best. Vandaar na tuurlijk, dat de gemeente erbij gehaald wordt. In den Raad werd opgemerkt, dat Den Haag dicht bij Amsterdam's Artis en bij Rotter dam's Diergaarde ligt. waarbij Artis natuurlijk werd geprezen en de Haagsche beesten er in vergelijking niet best afkwamen. Vooral jhr. van Beresteyn was hard jegens hen: „wat ver sleten apen, een paar leeuwen en niet te ver geten BetsyWeliswaar nam hij de quali- ficatie van de apen terug, „omdat zij zich hier niet kunnen verdedigen", maar de ver nietigende critiek was geuit. Hij geloofde trouwens niet dat eenig gemeentebelang bij het behoud van den Dierentuin en zeker niet bij deze rijtjes dierengevangenissen betrok ken was. Neen. Dat valt ook voor een Haarlemmer moeilijk te begrijpen. Wie onzer is ooit naar Den Haag gereisd om de beesten in den Die rentuin te bekijken? En nu kan men van ons nog zeggen dat wij dichter bij Amsterdam zit ten, maar zou iemand die in het omgekeerde geval verkeert er niet veel liever de langere reis naar de hoofdstad voor over hebben? Ik geloof dat wel heel weinig niet-Hagenaars ooit een dergelijke expeditie ondernomen zul len hebben, behalve dan uit de omliggende dorpen. Den Haag en Scheveningen bieden vele attracties voor vreemdelingenverkeer, maar de Dierentuin behoort er niet toe. Hij is er alleen voor de Hagenaars, die er onvol doende belangstelling voor blijken te hebben om hem financieel gaande te houden. En dat terwijl de bevolking van Den Haag in de laat ste halve eeuw vervijfvoudigd is! Men moet aannemen dat het ding uit den tijd is ge raakt! Ook bestaat er aanleiding tot de gedachte, dat wij Nederlanders langzamerhand wel wat al te overdadig in dierentuinen zijn geworden. In de drie grootste steden, in het Gooi, op de Veluweis het niet wat veel? „Dierenge vangenissen", zegt het Haagsche raadslid, en hier rijst nog een overweging. Vereenigingen voor Massale Menschenbescherming moeten nog een zwaren strijd voeren in de Europee- sche beschaving, maar Vereenigingen voor Dierenbescherming erkennen we allang gaarne. Is het nu wel te rechtvaardigen een onma tig groot aantal dieren, waaronder vele vrij wel-onschadelijke, in hokken te laten ver kwijnen als kijkspel en niet anders? Is één dierentuin als Artis voor een klein land als het onze, niet genoeg om de belangen van wetenschap en onderwijs, die bij verzamelin gen van levende dieren gemoeid, zijn, te dienen? De tien „vooraanstaande Hagenaars" (oh Charivarius) die blijkbaar handiger zaken- menschen zijn dan men in het algemeen van zulke Hagenaars pleegt te veronderstellen, zullen niet veel kans maken om hun op zetje uitgevoerd te krijgen. Als belastingbeta lers, mogen wij trouwens allen hopen, dat de grootste gemeenten des lands zich althans in dezen tijd van fantastische exploitaties te gen lage rentevergoedingen en zonder be- langrij ke werkversohaf f ings-mogelijkheden zullen onthouden. En na de geweldige bezui nigingen op kunst, wetenschap, onderwijs, openbare werken enz. enz. schijnt het niet gek, als Nederland zich ook een beetje be perkt in zijn „rijtjes dierengevangenissen". R. P IJMUIDEN Belangrijke aanwinst voor deze nuttige instelling. Het nieuwe boothuis van de N. Z. H. R. M. dat gebouwd wordt aan den binnenkant van de duinen nabij het parkeerterrein nadert zijn voltooiing. Het is een flink en sterk gebouw bestaande uit een middengedeelte, bestemd voor de strandreddingboot en twee zijgebou wen voor magazijn en berging van den tractor bestemd. Het gebouw bood den fotograaf nog gele genheid voor het maken van een doorkijkje, waarvan hij dankbaar profiteerde. Op den achtergrond verrijst de buiten-vuurtoren. De voor- en achterzijde van het boothuis wordt met groote roldeuren afgesloten. In het dak zijn zware ijzeren balken aangebracht, o.a. een gebogen balk voor de loopkat, waarmede eventueel de motor uit de boot gelicht en verplaatst kan worden. Men werkt thans niet alleen druk aan de voltooiing van het gebouw, maar ook aan het graafwerk voor den weg, waarlangs de red dingboot met behulp van den tractor naar het strand getrokken moet worden. Deze weg loopt door den strandweg naast het tegelpad, waarvan hij met een hek wordt gescheiden. De weg zal met sintels verhard worden. Alhoewel het werk flink opschiet, zal het nog wel geruimen tijd duren voordat het nieuwe gebouw, dat een belangrijke aanwinst voor deze nuttige instelling beteekent, in ge bruik kan worden genomen. Om het Damkampioenschap van Groot-IJmuiden. Basstra heeft ernstige kampioensplannen. Zelden is het nog in de geschiedenis van de jaarlijksche kampioenswedstrijden voorgeko men, dat een competitie zóó spannend ver loopt als dit jaar. Door de uitslagen van Dins dagavond is de spanning nog meer toegenomen en thans is nog met geen mogelijkheid te zeg gen, wie hier den kampioenstitel zal winnen. Basstra's eindspurt is meer dan formidabel. Achtereenvolgens wist deze speler Dukel en Ligthart en Suyk te kloppen. En doordat Du kel in een door hem zeer sterk gespeelde partij Ligthart wist te verslaan is thans de volgen de stand verkregen: gesp. gew. rem. verl. pnt. 10 12 BEKERWEDSTRIJDEN S. D. O. Op 2 Juni a.s. beginnen de bekerwedstrij den van S.D.O., waarvoor een avond-comipe- titie wordt gehouden. Het bestuur verzoekt ons te melden, dat nog één of twee vereenigingen kunnen wor den aangenomen. Voor deelneming kan men zich opgeven bij J. Hofman, Van Speijk- straat 29, IJmuiden-Oost, vóór Donderdag .aanstaande. B. Dukel Basstra 8 De Boer 9 Ligthart - 8 C. Suyk 8 G. Postma 6 Dukel is uitgespeeld. Basstra moet nog spe len met Ligthart en G. Postm?. Ligthart nog tegen Basstra en G. Postma. Suyk nog tegen H. de Boer en Postma. De andere deelnemers zijn uitgeschakeld. De uitslagen van Dinsdagavond luiden als volgt: B. DukelLigthart 20; BasstraSuyk 20; De BoerG. Postma 11. Tweede klas. J. SmitPostma 02. De Jong v. d. Velde 11; SchaapKoetsier 11: KraaiLaros 02; v. d. HeijdeVrijhof 02. KokC. Broek 20; KlingeVisser Jr. 11; LigtendahlLandwehr 02. In de tweede klas hebben zich reeds in de finale geplaatst: Laros, Bais en vermoedelijk De Jong en Buis. In de derde klas is A. Schaap sterk favoriet! ZEILWEDSTRIJDEN OP HET NOORDZEE KANAAL. Naar wij vernemen zullen Zondag 21 Juni a.s, zeilwedstrijden worden gehouden, georga niseerd door de Kennemer Roei- en Zeilver- eeniging. Groote deelneming van zeilers uit de omgeving wordt verwacht. DE HEER C. E. COPPéE GAAT HEEN. Zooals men' in ons blad heeft kunnen le zen, is aan den heer C. E. Coppeé, leeraar aan de gemeentelijke U.L.O.-school met in gang van een door B. en W. nader te bepa len datum eervol ontslag verleend, zulks in verband met het bereiken van den 60-jari- gen leeftijd. Dit ontslag zal, zoo vernamen we, ingaan op 1 September, a.s., zoodat de heer Coppeé gedurende den geheelen cursus 19351936 nog aan de school verbonden blijft. Wanneer de schooldeur binnenkort voor 't laatst achter den heer Coppeé gesloten wordt, dan beteekent dit, dat een bijna 40-jarige onderwijzersloopbaan in deze gemeente wordt afgesloten. Het was op 1 November 1896, dat de^ heer Coppeé na een éénjarig verblijf in Sassenheim, zijn intrede deed in onze ge meente en hoewel niet altijd in IJmuiden de heer Coppeé was ook te Santpoort werk zaam is hij er onafgebroken werkzaam geweest. Wat de heer Coppeé voor het onderwijs beteekend heeft .zullen we hier niet uitge breid neerschrijven, omdat we dan zeker niet in zijn geest zouden handelen. Maar we zijn er van overtuigd, dat er honderden in onze gemeente zijn, die vruchten geplukt hebben, en thans nog plukken van het onderwijs, dat zij van den heer Coppeé genoten hebben en waarvoor zij dezen hartelijk dankbaar zijn. En mede zijn we er van overtuigd, dat we in den geest van deze honderden schrijven, als we den heer Coppeé toewensdhen. dat hij nog lange jaren van zijn pensioen zal mo gen genieten. BAKKER'S behang NIET DUURDER, WEL BETER. Vakkundige behangers beschikbaar. Voor zelf behangers snijden wij GRATIS randjes af. EERSTE SCHOTEN3CHE PAPIERHANDEL GEN. CRONJéSTRAAT 135 TELEF. 1165 (Adv. Ingez. Med.) Onze vischuitvoer naar België. Verhooging van invoerrechten. Hoofdi"".r>ecteur B. F. Kipp verlaat de gemeente. Benoemd tot Commissaris van Politie te Baarn. Officieel ontving de vischhandel alhier gis teren het volgende bericht uit België: Naar ons eerst heden ter oore kwam, is met ingang van 10 April j.l. voor den invoer van gedroogde-, gerookte- of gezouten visch in België een overdrachttaks (taxe de transmis sion) verschuldigd van 10 procent van de waarde. Zooals bekend, bedroeg deze taks voordien 5 procent Van deze verhooging zijn uitgezonderd ge- zoute- of gedroogde haring of sprot. Het treft de vischhandelaren alhier, dat inplaats van tot verlaging der invoerrechten over te gaan, de Belgische regeering opnieuw den invoer uit ons land moeilijker maakt. Van de Nederlandsche officieele instanties mocht de handel tot heden hieromtrent geen enkel bericht ontvangen. GOEDE INZET VAN HET ZWEMSEIZOEN IN DE V. Z. I. In de afgeloopen week is de Zweminrich ting der V. Z. V. door 1433 zwemers bezocht, het grootste aantal baden werd op Maandag 18 Mei genomen n.l. 275 baden. Dat dit een goede inzet is blijkt wel, als wij weten dat het aantal bezoekers in de eerste week van het seizoen 1935 slechts 241 is ge weest. In verband met dezen goeden inzet en het jroote aantal verkochte leskaarten, heeft het bestuur besloten om nog een badjuffrouw aan te stellen, welke naast den badmeester spe ciaal belast zal zijn met het geven van zwem les aan houders van leskaarten en leden der Velser Zwem-Vereeniging. De leuze der Velser Zwem-Vereeniging, welke ook de leuze is der Kon. Nederlandsche Zwembond, n.l. „Ieder Nederlander zwem mer", hoopt zij hiermede te helpen verwezen lijken. Door deze belangrijke uitbreiding van het personeel hoopt de V. Z. I. te bereiken dat iedere houder(ster) van een leskaart dit sei zoen nog het V. Z. I. diploma kan behalen. Nader vernemen wij nog dat onze plaatge- noote mej. Janè Hol als zwemonderwijzeres is benoemd. JACHT OP EIERENZOEKERS. Gistermorgen ontdekte de politie in de duinstrook ten Zuiden van de Haringhaven eenige personen, die het klaarblijkelijk ge munt hadden op een aantal eendennesten. De politie slaagde er na een klopjacht in, één der mannen te arresteeren, tegen wien proces-verbaal wegens strooperij werd opge maakt. POLITIE SCHIETVEREENIGING. Van den gisteren gehouden schietwedstrijd van de Politie Schietvereeniging is de uitslag als volgt: Groep A leden: le prijs H. Verweij met 82 punten; 2e pr. A. Verbeek met 79 punten. Groep B leden: le prijs H Oostindië met 80 punten; 2e pr E, Tuinstra met 77 punten; 3e pr. H. Bakker met 76 punten. Groep C ledenle prijs A. Reinders met 74 punten; 2e pr. P. van Dijk met 71 punten. Groep donateurs: le prijs M. G. Heijkoop met 82 punten. 2e pr. P. Medik met 72 pun ten. Uit ruim veertig sollicitanten is de heer B. F. Kipp, hoofdinspecteur van politie alhier benoemd tot commissaris van politie te Baarn Het spreekt vanzelf, dat de heer Kipp, dien wij spoedig nadat de eervolle benoeming be kend was, onze gelukwenschen aanboden met deze benoeming niet weinig ingenomen is. Het groote aantal gegadigden naar de va cante plaats bewijst wel, dat deze zeer ge wild was. De heer Kipp werd 13 October 1890 in den Haag geboren, waar hij na de lagere school het gymnasium bezocht. In Juli 1914 werd de heer Kipp benoemd tot klerk bij de politie in zijn geboorteplaats. Na nog gedurende kor ten tijd als volontair-inspecteur bij de politie te Noordwijk te hebben gediend, werd de heer Kipp 1 Augustus 1916 benoemd tot inspecteur te Brielle. In April 1918 kwam de heer Kipp als inspecteur in dienst bij de politie te Maas sluis, in 1924 in gelijke functie te Hillegers- berg. Een mooie promotie maakte de heer Kipp op 15 Juli 1926, toen hij benoemd werd tot hoofdinspecteur te Velsen. Hier wachtte hem een lang niét gemakkelijke taak, doch dank zij zijn tactvol optreden, zoowel in het poli tiecorps als in den dienst wist hij vele klip pen te omzeilen. Als vervangend commissaris, aangesteld door den minister stond de heer Kipp bij afwezigheid van den commissaris meermalen aan het hoofd van het corps. Tal van andere functies werden door den heer Kipp waargenomen, zoodat zijn heen gaan in tal van kringen een open plaats ach terlaat. Zoo was hij sedert 1 Januari 1935 commandant van de burgerwacht, voorts was hij lid van de plaatselijke bioscoopcom missie, van het schoolbestuur der Ned. Her vormde scholen, van het kiescollege der Ned. Hervormde Gemeente en vervangend hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van J. Meyns-Woud, zonder beroep, wonende te IJmuiden, om een verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de be- nedenvoorlokaliteit van het perceel Velser- duinweg no. 126 te IJmuiden. Vóór 10 Juni 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. MASSAKAMP D.D.O.—T.O.P. Gisteravond werd in het R.K. Volksbondsge bouw aan den Wijkerstraatweg een massa kamp tusschen de damclubs D.D.O. en T.O.P., onderafdeeling van Hoogoven-Staten gehou den. Deze match eindigde met een 188 over winning voor T.O.P. Dit is een schitterend resultaat voor T.O.P. dat eerst enkele maanden geleden is opge richt, terwijl D.D.O. een 2de klasse-kampioen was van den R.K. Dambond. LANDDAG LEGER DES HEILS. Op den Tweeden Pinksterdag a.s.. Maan dag 1 Juni, zal vanwege het Leger des Heils (Stichter: William Booth) een Landdag worden gehouden op het landgoed „Roos- wijk". De Amsterdamsche korpsen, en vanuit Alkmaar, Bussum, Haarlem, Hilversum, IJmuiden en Zaandam, vijftien in getal, zul len hieraan deelnemen. De salonboot van de Alkmaar Packet zal de deelnemers van Am sterdam en omstreken vervoeren, vertrek des morgens om 8.40 uur van af de De Ruij ter kade, steiger 12. De eerste samenkomst vangt aan des mor gens om tien uur, waarna om half twee een marsch zal worden gehouden door Beverwijk, met muziek. Daarna wordt om half drie een muziek- en zangfeest gehouden, en om 5.30 uur de laatste samenkomst. De leider de zer samenkomst is brigadier J. van Loo. Iedereen kan deelnemen aan dezen boottocht en inlichtingen kan men verkrijgen bij alle Leger des Heils-korpsen voornoemd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. BrandjesKelder d., Marnix- laan 1, Velsen; G. v. Duynde Vries d., Lip- persheystraat 28, IJmuiden; H. de Vries— van Wezel d., de Wetstraat 9, IJmuiden; M. MolPlokker d., Kortenaer^traat 32 a rood, IJmuiden; E. J. Rasch—van der Zwan z., Huygensstraat 59, IJmuiden; H. M. Brasser- van Egmond z., Groote Houtweg 150, Velsen- Noord. Overleden: A. Krab 79 jaren, echtgenoot van T. Kooper, Schoolstraat 21, IJmuiden; A. J. Joosen 51 jaren, echtgenoote van H. Mar tens, Kompasstraat 68, IJmuiden; A. Rem. 62 jaren, echtgenoote van H. Bergers, Kanaalka de 52. Velsen; J. Voorting 70 jaren, weduwe van M. Braam, Evertsenstraat 28, IJmuiden. De werkloosheid. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 413 bouw vakarbeiders, 361 metaalbewerkers. 54 kan toorbedienden, 22 winkelbedienden (vr.), dienstboden en fabrieksarbeidsters, 33 hout bewerkers, 33 landarbeiders, 576 visschers, haven- en transportarbeiders, 693 losse- en fabrieksarbeiders, 336 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 20 bouwvakarbeiders, 28 metaalbewerkers, 10 kantoorbedienden, 28 dagdienstboden en fa brieksarbeidsters. 66 losse- en fabrieksarbei ders en 5 in overige beroepen. Het totale aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2678 tegen 2697 in de vorige week. Visscherijnieuws in een notedop. Groote aanvoer van tong. De laatste dagen worden door de kustbooten en de trawiloggers groote hoeveelheden tong aangevoerd. Som mige loggers voerden 2000 K.G. aan. De Con dor, die Dinsdag aan de markt was had een vangst van 110 manden, waarvan ca. 65 man den tong. Dank zij deze overvloedige tong vangst besomde deze trawler bijna f 1800, wat onder de huidige omstandigheden een zeer goed resultaat genoemd mag worden. Zomervisch. Er wordt de laatste dagen veel zomervisch als elft en geep aangevoerd. Consignatievisch. In de Visschershaven arri veerde een Noorsche kotter met makreel, ver pakt in kistjes van 50 K.G. Deze makreel bracht f 3 per kistje op. Verder wordt veel heil bot in commissie ontvangen. Jaarverslag Haarl. Machine fabriek v.h. Gebr. Figee. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der N.V. Haarlem- sche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee werden de Balans en Winst- en Verliesrekening over 1935 goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer C. G. Vattier Kraane werd herkozen. Aan het verslag ontleenen wij de volgende bijzonderheden: In het afgeloopen jaar heeft de vennoot schap voortdurend getracht de export van de fabrikaten uit te breiden. Daarbij stuitte zij echter bijna geregeld op de te hooge prijzen, die, zonder eenige winst berekend, toch nog zoodanig zijn dat, zelfs met steun van de com missie voor werkverruiming, concurrentie met andere landen niet mogelijk was. Alleen door een beduidende verlaging van de lasten, die op de nijverheid drukken, zal het mogelijk zijn in het buitenland werk te vinden, aldus het jaarverslag. In 1935 was de bezetting van de fabriek niet voldoende om een gunstige uitkomst te ver krijgen. Toch was het de N.V. nog mogelijk een overschot op de exploitatierekening te bereiken. De voornaamste werken, die de firma Figee in het afgeloopen jaar heeft uitgevoerd, zijn: de derde laadbrug voor de haven van Stein ten behoeve van de Staatsmijnen; de dekwerk- tuigen en kranen aan boord van H. Ms. krui ser De Ruyter; de bovenbouw met bewegings werktuigen voor de brug over het Zuider Bui ten Spaarne en de electrificatie van de Ca- tharijnebrug te Haarlem; verschillende liften, waaronder die voor de nieuwe A.V.R.O.-studio te Hilversum; de ombouw van kranen met vaste vlucht in wipkranen voor de haven van Rotterdam; enkele drijvende kranen, waaron der een diesel-eleetrische voor het lossen en overslaan van stukgeoederen met een vlucht van 30 meter, benevens verschillende boven loopkranen en electrische havenkranen. 1-Iet jaar 1936 heeft in de eerste maanden weinig nieuw werk gebracht. In den laatsten tijd kwam hierin echter eenige verbetering. In 1935 heeft de firma een exploitatie-over schot van f 19.442,40 bereikt, dat voor afschrij vingen bestemd is. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 26 Mei 1936. 1. J. H. Hulsbergen, loodgieter, wonende te Haarlem, Soutmanstraat 49: curator: Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 2 M. Plessius, schilder, wonende te Haar lem. Kamperstraat 20; curator: Mr. K. van Giffen te Haarlem. 3. P. Homan, brandstoffenhandelaar. wo nende te Haarlemmermeer, Lijnderdijk 54; curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. 4 J. Th. van de Pol. bloembollenexporteur, handelende, althans gehandeld hebbende on der den naam of firma Roozen en Vandepol, wonende te Nieuw-Vennen. Hoofdweg 1083; curator: Mr. W. Briët, te Haarlem. 5 W. van Hooff, tuinder, wonende te Heems kerk, Oosterstreng 49; curator: Mr. W. Ven- let te Haarlem. Rechter-commissarïs in al deze faillisse menten: Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1 H. Stolker Sr., los arbeider, wonende te Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 648; cu rator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 2 J. A. van der Heyden. kweeker. wonen de te Santpoort. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 3 N. H. C. de Bruyn, slager, wonende te Haarlem. Lange Heerenvest 46: curator: Mr. O. H. van Wijk, te Heemstede Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 5 maanden, ingaande 30 Maart 1936, werd verleend aan: V. M. Oppers, dameshoedenfabrikant, wo nende te Aerdenhout, gemeente Bloemen- daal zaak drijvende te Amsterdam aan den Ringdijk no. 49 c en d. Bewindvoerder: Mr. F. van der Goot te Haarlem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 4 maanden, ingaande 15 April 1936, werd verleend aan: A. Biesheuvel, aannemer, wonende te Riik, gemeente Haarlemmermeer aan den Aals meerderdijk no. 229. Bewindvoerder: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. Geëindigd is wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst het faillisse ment van: Fred. Eyk. houder van een melk fabriek, wonende te Beverwijk; curator: Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. 1-Iet op 19 Mei opgegeven geëindigde fail lissement van F. Slot, caféhouder te Haar lem, Pretoriaplein, thans te Schnorl betreft niet den persoon van F. Slot Azn., caféhou der te Haarlem, Spaamwouderstraat no. 77,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1