Berentelling. BEVERWIJK. De Raadsverkiezingen. 30e stemming in de R.-K. Staatspartij. De uitslag van de in de drie afdeelingen van de R.K. Staatspartij gehouden stemming voor de samenstelling van de candidatenlijst voor de a-s. verkiezing van den gemeenteraad kon eerst Maandagavond worden vastgesteld vol gens het daarvoor geldende puntenstelsel. In- tusschen was het Centraal Bestuur, dat van vele leden hulp mocht ontvangen, tijdig met zijn omvangrijken arbeid gereed gekomen, zoo dat reeds Dinsdagmorgen de definitieve can didatenlijst ten raadhuize kon worden inge leverd. De candidaten kregen de volgende punten- aantallen: Werknemers: G. Welagen 4192 punten; H. B. Vink 3856 p.; J. M. van Doorn 3529 d.; A, Schellevis 2857 p.; A. v. d. Plas 2722 p.; M. Tromp 2349 p.; Ph. van Gooi 1728 p.; F. Schots 1602 p.; A. Vosse 1305 p.; Middenstan ders: N. J. Out 1738 p.; B. Schelvis 1239 p.; J. J. Bisschop 1138 p.; F. J. Moerel 1107 p.; J. L. F. Post 726 p.; J. Duyn 665 p.; C. C. Schaa- per 516 p.; Chr. de Goede Sr. 503 p.; A. Th. v. d. Geest 488 p.; J. van Son 359 p.; P. J. J. Haazevoet 350 p. Land- en/of Tuinbouwers: A. N. Aarden burg 1563 p.; N. Tervoort 1455 p.; G. Bak- kum 1447 p.; K. Commadeur 984 p.; H. Paap 520 p. In totaal waren 762 stemmen uitgebracht, waarvan 175 van onwaarde. POSTDUIVENVEREENIGING „DE STORMVOGEL". De Postduivenvereeniging „De Stormvogel" heeft met 146 postduiven deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Compiegne over een afstand van 364 K.M. De uitslagen waren: J. Timmer 1 25: A. van der Wel 2 28; Th. Langendijk 3; C. Kochx 4: L. Kneppers 5 13 17 19: C. Dekker 6 8 18 20: T. Loogen 7 14 22 26 29; A. van Eist 9 11; F. Braun 10 23 27; J. Hoefakker 12 15; L. de Vries 16; N. de Wildt 21 24. CHRISTELIJKE BESTURENBOND. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Be sturenbond houdt op Donderdag 28 Mei een ledenvergadering in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een verslag van de te Amsterdam gehouden districtsvergadering en besprekingen over huishoudelijke zaken. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Dinsdag was het de door Ged. Staten vast gestelde dag van de candidaatstelling voor den gemeenteraad. Op den dag der stemming, 1 Juli, zullen de kiezers hun keuze kunnen maken uit onder staande lijsten: S. D. A. P.: 1. W. van Dok, 2. T. Kemp-Haan, 3. J. W. Gabel. 4. H. Rothe, 5. A. L. van Groningen, 6. A. Wernke, 7. J. Davidson, 8. J. J. Romunde. 9. G. Jongejans, 10. Ph. L. van Groningen. Lijst-Visser 1. J. Visser, 2. de Ruiter, 3. A. C. J. Lorié. 4. J. P. Schelvis, 5. C. Overing, 6. P. Juriens. 7. G. Hühl. Communistische partij Holland: 1. L. G. Rollenberg, 2. A. Kater, 3. C. Gouma, 4 J. C. Koning. Neutrale groep van werkende en werklooze arbeiders: 1. H. Schweit-ser, 2. W. de Wit, 3. P. Tromp, 4. P. de Vries, 5. K. Kievit, 6. G. Langendijk. Vrijzinnig-Democraten 1. K. Steyn, 2. J. P. Muntjewerf. 3. R. van Lunzen. 4. E. Swiei'stra. 5. R. Ewouds. 6. D. Jansen, 7. C. L. Hart, 8. J. Pleeging Sr. Neutrale Kiesvereeniging „Gemeentebelan gen" 1. F. R. C. Rijkens. 2. K. L. Moens, 3. A. J. Allan, 4. J. H. Haartman, 5. H. v. d. Kolk, 6. M A. Huender, 7. H. Blom. 8. M. Kleijn, 9. A. C. Schaap, 10. P. H. Jonckheer. R. K. Democratische groep-Eyking: 1. T. Tromp, 2. D. Zuiderduin, 3. J. Meurs, 4. J. Bruins, 5. K. Kaspers; 6. R. Rooymans, 7. G. van Meurs, 8. M. Mattu. Chr. Dem. Unie: 1. B. Hagen, 2. A. Boer, 3. C. v. d. Linde, 4. B. A. Smit, 5. W. Nijenhuis. 6. A. Codé, 7. Th. Steen. R. K. Staatspartij: 1. N. J. Out. 2. G. Welagen. 3. A. N. Aar denburg, 4. H. B. Vink, 5. B. Schelvis. 6. J. M. van Doorn, 7. N. Tervoort. 8. A. Schellevis, 9. J. J. Bisschop; 10. A. v. d. Plas. 11. G. Bakkum, 12. M. Tromp. 13. F. J. Moerel, 14. Ph. van Gooi, 15. K. Commandeur. 16. F. J. Scholts, 17. J. L. F. Post, 18. A. Vosse. Chr.-Hist. en A.-R. Kiesvereeniging: l.N. Paschier, 2. C. Versteeg, 3. A. van Velt- hoven, 4. C. Slings, 5. J. W. van Someren, 6. J. de Jager, 7. B. v. d. Weg, 8. P. van Wijn gaarden, 9. G. v. d. Genugten. 10. W. van Zalinge. EXAMENS VERPLEEGSTER. De dames E.'Broérse, A. Rïekwel en J. Fet- zer slaagden bij de in het Roode Kruis Zie kenhuis gehouden examens voor het diploma verpleegster. NATUURVRIENDEN NAAR SCHOORL. Het weekend, dat de plaatselijke groep Na tuur vrienden oorspronkelijk Zaterdag en Zondag j.l. te Schoorl zou doorbrengen, doch dat door te weinig deedlname niet door kon gaan, zal nu op 20 en 21 Juni gehouden wor den. Verder staan voor Zaterdag 6 en Zondag 7 Juni nog een tweetal vischtochten met de oude „President van Heel" te Wijk aan Zee op het programma. GEGUND. Het verbouwen van perceel Breestraat 110 is gegund aan den laagsten inschrijver den heer J Kalf alhier. JAARVERGADERING BURGER ZIEKENFONDS. Dinsdagavond heeft het Burger Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken" in het Kennemer Hotel zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Ph. M. Patters be treurde het, dat zoo'n klein aantal leden aan wezig was, om kennis te nemen van het be langrijke werk van het fonds. Na vaststelling der notulen bracht de secre taresse, mevr. Teer het jaarverslag uit, waar in zij de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgeloopen vereenigingsjaar de revue liet pas- seeren. Het aantal leden was vooral in den aan vang van 1936 aanmerkelijk gestegen. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedi keurd. De penningmeester, de heer R. J. Vos bracht het financieel verslag uit. De balans vertoon de een eindbedrag van f 2073,75. De verlies- en winstrekening sloot in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f 2820,14 met een winst van f 71,92, die naar het reservefonds werd overgebracht. Aan premies was een bedrag van f 2752 ont vangen. Uitgegeven was o.m. f581, aan apotheker f 760 aan doktershulp, f330,80 aan ziekenhuis- verpleging en f 311 aan operatiekosten. Het reservefonds bezat op 1 April 1936 een bedrag van f 1260,50. De financieele ontwikkeling van het fonds stemde tot tevredenheid. De Raad van Toe zicht had de rekeningen in orde bevonden. Het bestuur werd decharge verleend van het gehouden beheer. De voorzitter dankte alle functionarissen voor het vele werk, dat zij geheel belangeloos voor het fonds verrichten. Ook dankte hij 't oud-bestuurslid den heer D. Weijs, die zeer veel verdienstelijken arbeid voor het fonds heeft gedaan. Het bestuur stelde een aanvullling voor op artikel 5 van het reglement, waarbij het be stuur gerechtigd wordt de premie met ten hoogste 25 pet. te verhoogen, wanneer blijkt, dat bij het eindigen van het loopende contract het risico van een lid te groot blijkt te zijn voor het fonds. Artikel 34, het speciale tarief, stelde het be stuur voor aldus aan te vullen: „Het aantal te vergoeden verpleegdagen bedraagt hoog stens 6 weken en als maximum eenmaal in de drie jaren. Wanneer het bestuur blijkt, dat het risico ten opzichte van het speciaal tarief niet voldoende gedekt is, kan zij toetreding wei geren. De voorzitter gaf op deze voorstellen een toe lichting en beantwoordde de gestelde vragen. Het bestuur deed de toezegging, dat vooral deze laatste aanvulling met groote soepelheid zal worden toegepast. Behoudens een kleine wijziging werden de voorgestelde aanvullingen met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van het bestuur om in verband met de tusschentijdsche benoeming van het bestuur de eerste perodieke aftreding te be palen op 1937, evenals voor den Raad van Toe zicht en van de Arbitragecommissie, werd aan. genomen. Nadat eenige leden van de rond vraag hadden gebruik gemaakt, sloot de voor zitter de vergadering. WANDELTOCHTEN N. W. O. Op Zondag 14 Juni zal de jaarlij ksche marsch over 35 K.M., die de Nederlandsche Wandel Organisatie in verschillende centra van ons land organiseert, voor dit district van uit Alkmaar worden gehouden. Wandelaars uit Beverwijk en omgeving moeten zich daarr- voor doen inschrijven bij den heer G. Dilling, Groot Nieuwland 51, Alkmaar. DE EERSTE AARDBEIEN VAN DEN KOUDEN GROND Dinsdag werden in een tuin aan de Mar- quettelaan reeds de eerste aardbeien van den kouden grond geoogst. Van de groentensoorten zal nog voor de Pinksteren een nieuw product aan de markt verschijnen. In den loop van deze week kun nen namelijk de eerste kassnijboonen aan de markt worden verwacht. STERRIT NAAR BEEKBERGEN. De Algemeene Nederlandsche Geheelont houders Bond, kortweg A. N. G. O. B. genoemd, organiseert op Zondag 14 Juni a.s. vanuit bijna alle plaatsen waar afdeelingen van den bond gevestigd zijn, autotochten naar het prachtig gelegen kampeerterrein aan den Spoekweg te Beekbergen, op welken dag te vens het nieuwe kamphuis officieel aan den Bond wordt overgedragen. Ook de afdeeling Beverwijk zal aan deze sterrit deelnemen. Ook niet-leden en sympathiseerenden zullen in de gelegenheid worden gesteld den tocht mee te maken Het vertrek is vastgesteld op Zondagmorgen 7 uur vanaf het Meerenstein- plein Voor Beverwijk en omgeving worden over dezen ster tocht nadere inlichtingen verstrekt dom- den heer J P Schelvis. Adriehemstr. 35 (Nu de beren in Ziveden uit hun winter verblijven zijn gekomen gaat men ze tellen om ze, zoo dit noodig mocht blijken, te bescher men.) Is dit nu werkelijk zoo'n wonder, Dat men het in de krant vermeldt. Vindt u het feit soms ook bijzonder Als u uw eigen beren telt? Het is natuurlijk niet plezierig, Omdat er steeds weer meer van zijn Zij menigvuldigen zich tierig, Men krijgt ze niet gemaklijk klein. Wie berenleider wenscht te wezen, Die mag het worden voor mijn part, 't Brengt weinig hoop en tal van vreezen En leidt tot berenleidersmart. Als Zweden klaar is met het tellen En 't aantal acht men te gering, Wil men z' in staatsbescherming stellen, Dat lijkt een zeer merkwaardig ding. Maar eiglijk is dat. goed bekeken. Toch hier ook de gewoonte al, 't Was in die Noordelijker streken Tot heden blijkbaar niet 't geval. Hoe het ook zij, als men in Zweden Te weinig heeft, sta ik mijn deel, Al gaat mijn aantal naar beneden, Naar mijn smaak blijft het toch te veel. P. GASUS. DE TRAINING VAN „BEVERWIJK" Donderdagavond zal weer een aanvang worden gemaakt met de training op het ter rein van de hoogere elftallen der voetbalver- eeniging „Beverwijk". De training zal ook nu weer geschieden door den heer G. v. d. Wint. In verband hiermede zal de training van de adspiranten-elftallen B. en C heden-, Woens dagavond 6 uur en die van de junioren en ad- spiranten A te half acht aanvangen. VERKOOP VAN ZONNESTRAALLOTEN. De actie voor den verkoop van Zonnestraal- loten- heeft een fraai resultaat opgeleverd. In totaal werden 657 loten geplaatst. Dit resul taat is voor de colporteurs (trices) zeer be moedigend, wanneer men bedenkt dat nog slechts een deel van de stad kon worden afge werkt Wij herinneren in dit verband nog even aan den filmavond van Donderdag, waarop de heer J. van Zutphen, algemeen bekend als „Oome Jan" over het werk van Zonnestraal zal spreken. PINKSTERDRUKTE OP „PAASCHDUIN" Met de Pinksterdagen komen de Natuur vrienden, groepen uit Amsterdam en Delft in samenwerking met de plaatselijke afdeeling bijeen op Paaschduin. De leiding berust bij mej. A. Dijkshorn uit Delft en den heer J. Kranse uit Amsterdam. Zaterdagavond voor Pinksteren vindt de officieele begroeting plaats. Zondags zullen wandeltochten gemaakt worden, terwijl 's avonds een bont programma uitgevoerd wordt. Tenslotte zal 's Maandagsmorgens nog een tocht door de duinen gemaakt worden, waarna 's middags een afscheidsbijeenkomst gehouden wordt. HEEMSKERK DIEFSTAL. CASTRICUM WERKZAAMHEDEN ZEEWEG. De werkzaamheden aan den Zeeweg be treffende straatweg en rijwielpad welke wer den uitgevoerd door de NV. Geruischlooze te Heemstede zijn geëindigd. Dinsdag is aan dezelfde fa. opgedragen het maken van een Parkeerterrein hetwelk een oppervlakte be slaat van pl.m. 2000 M3. Dit wordt aange legd tusschen de Politiepost en het strandho- tel ..Ameria". De bestrating zal bestaan uit groote vierkante tegels. Tevens zal er van het strand tot de garage van Biesterbos nog een vluchtheuvel worden gemaakt zoodat in totaal 5 vluchtheuvels zijn aangebracht. Te vens zal er om den Politiepost een steenen muur worden gebouwd ter voorkoming van eventueele aanrijdingen veroorzaakt door het drukke verkeer. Met de werkzaamheden is intusschen een aanvang gemaakt en bin nen zeer korten tijd zullen ook deze werken geëindigd zijn. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE MOSKOU. Uit Moskou: De loting voor de eerste par tijen van de tweede ronde van het interna tionaal schaaktournooi te Moskou had tot resultaat: Botwinnik tegen Lasker. Kahn tegen Capablanca, Rjumine tegen Flohr. lis- kaes tegen Ragosine en Lilienthal tegen Loe- wenfisj. LAWNTENNIS. DE INT. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Uit Parijs: In de tweede ronde van het dames-enkelspel van de internationale ten niskampioenschappen van Frankrijk slaagde onze kampioene mej. Rollin Couquerque er in, Dinsdag haar partij tegen mej. Belliard (Frankrijk) niet dan na veel moeite te win nen. In de eerste set kon onze landgenoote aanvankelijk niet op dreef komen; zij ver loor deze dan ook met 26. In de tweede set echter kwam zij er steeds beter in; na hevlgen strijd wist zij deze te winnen met 75. Ook de derde set werd mej. Rollin Couquerque niet cadeau gedaan. Na een enerveerenden strijd slaagde zij er In, ook de beslissende set met 75 te winnen. In het gemengd dubbelspel viel Dinsdag de beslissing. Het Engelsch-Fransche paar mej. Yorke en Bernard wist na zwaren strijd den titel te winnen, door in de finale het Fran- sche paar mevr. Henrotin en Martin Legeay met 75, 68, 63 te slaan. Dit is het tweede internationale kampioen schap, dat Bernard in dit tournooi heeft be haald, want in het heeren-dubbelspel wist hij met Brugnon eveneens den titel te ver overen. De heer F. alhier die zieh na afloop der zeilfeesten te Akersloot bevond, kwam bij het naar huis gaan tot de minder aange name ontdekking dat zijn nog nieuwe fiets gestolen was. SUCCES MET ATHLETIEK. Tijdens de athletiek-wedstrijden georgani seerd door de A. V. „Zaanland" te Wormerveer, plaatste M. H. Kluft te Heemskerk zich als lid der H. A. V. met een worp van 10.94 M. met kogelstooten nummer 1 in de B-klasse. CRICKET IN ENGELAND. Van de Dinsdag geëindigde wedstrijden had den die te Hinkley, Bristol en Cambridge ge speeld, een buitengewoon spannend verloop. Leicester 108 en 104—9 (Hollies 6—39) won met slechts 1 wicket van Warwick 133 en 78. Voor den veteraan Geary, wiens benefit-mate'n met was, zal de overwinning, waarin hij zoo ge ducht de hand had, wel een extra voordeel op leveren. Gloucester 177 en 1839 behaalde ook al met 1 wicket de eerste zege op Glamor gan 240 en 116 en Cambridge 238 (N. W. Yardley 101) en 109 won met 5 runs van de Army 151 en 191. Derby 387 sloeg Sussex 129 en 233 met innings. Somerset 262 en 34—0 won van Northants 138 (Hazell- 6—60) en 157 (Hazell 8—79). Notts 303 en 238—1 (Harris 105x, zijn derde century) draw tegen Hants 299, evenals Worcester 292 en 268—6 (Warne 115) tegen Lancs 332 en 103—3 De stand is thans: 1 Kent, 2 Leicester, 3 Surrey, 4 Yorkshire, 5 Notts, 6 Derby, 7 Hants. Aan onlangs te Tokio gehouden luchtbeschermingsoefeningen namen ook Boeddha-priesters deel. W O E N S D A G 27 M E I 1936 CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR DE PINKSTER. DAGEN. Het programma voor de Pinksterdagen is voor wat de eerste klasse en de overgangs klasse van den N.C.B. betreft, als volgt sa mengesteld: ZONDAG. Eerste klasse: H.C.C. 1—H.C.C. 2 HaarlemV.R.A. V.O.C.—Hermes-D.V.S Overgangsklasse: A.C.C.—S.C.H.C. R.C.H.—C.V.H. H.B-S.Sparta Quick (N.)—H.C.C. 3 MAANDAG. Eerste klasse: V.V.V.—H.C.C. I Overgangsklasse H.B.S.—Excelsior H.C.C. 3—Sparta Afghanistan naar ons land. J.l. Zondag had te Parijs de ontmoeting Frankrijk—Afghanistan plaats als training voor beide landen in verband met het aan staand Olympisch hockeytournooi te Berlijn. Afghanistan is reeds zeer vroeg naar Europa gekomen, teneinde door het spelen van ver scheidene wedstrijden in diverse landen zich goed voor te bereiden. De ontmoeting van j.l. Zondag ging voor de Afghanen met 2—1 verloren. De heer Quarles van Ufford, secretaris van den Ned. Hockeybond heeft bovengenoemden wedstrijd bijgewoond. Hij vertelde, dat de Af ghanen hetzelfde type spel laten zien als de Britsch-Indiërs. De afwerking van de aanvallen was zwak. Het opbouwen in het middenveld was vaak prachtig verzorgd, doch in den cirkel raak ten de spelers de kluts kwijt. Uit alles bleek echter, dat zij beter kunnen. Zij kwamen ge heel ongetraind na vijf maanden op het veld; hadden pas een zeereis achter den rug en stonden volkomen vreemd tegenover de om geving, het veld, het Europeesche spel enz. Afghanistan speelt eerst nog twee wedstrij den te Parijs en Rijssel, Daarna gaat de ploeg, die uit 18 spelers bestaat, naar Weenen, ver volgens is Praag aan de beurt, daarna Boe dapest en tenslotte Zwitserland. Men zal voorts trachten een ontmoeting met Zuid- Duitschland te verkrijgen. Dan is, dank zij de bemoeiingen van den heer Quarles, Nederland nog aan de beurt, die gaarne de gelegenheid gebruikt om voor de Olympische ploeg nog twee oefenmatches vast te stellen. De Afghanen komen 10 Juli te Amsterdam. Zondag 12 Juli zal in het Olympisch Stadion een ontmoeting tusschen de Olympische ploeg van Nederland en die van Afghanistan °espeeld worden. Een tweede wedstrijd is voor Den Haag op Houtrust vastgesteld en wel in de avonduren op Woensdag 15 Juli we derom tegen een Olympische ploeg. Waarschijnlijk gaat Afghanistan nog naar België en dan is het tournooi te Berlijn aan de beurt. Voor de Nederlandsche hockeyers, die na den wedstrijd te Luzern tegen Zwitserland een maand rust nemen, natuurlijk een goede oefening en vooral indien men in aanmerking neemt, dat de Afghanen, eenmaal ingespeeld tijdens hun tournee, veel sterker zullen blij ken te zijn, dan vermoed wordt. Het Olympisch tournooi. Omtrent het Olympisch hockeytournooi kon de heer Quarles var. Ufford ons nog meedee- len. dat er drie poules komen. In poule 1 wordt Britsch-Indië ondergebracht met de zwakste ploegen, in poule 2 Duitschland en m poule 3 landen als Nederland, Frankrijk, Zwitser- Nr. 1 van groep 1 en 2 komen direct in de halve eindstrijden, verder de nrs. 1 en 2 van groep 3. Het is dus logisch, dat in de derde groep het hardst gestreden zal worden. Voor de halve eindstrijden staat vast, d<at de winnaar van groep 1 (naar men mag aan nemen Britsch-Indië) uitkomt tegen nr. 2 van groep 3, de winnaar van groep 2 (ver moedelijk Duitschland) tegen nr. 1 van groep 3. Men verwacht te Berlijn de inschrijvingen van 13 landen. Wij vernamen tenslotte nog, dat het in de bedoeling ligt dat Britsch-Indië en Japan na afloop der Olympische Spelen nog wedstrijden in ons land komen spelen, waarschijnlyk be gin September, dus nog voor het officieel hockeyseizoen in Nederland geopend is. MOTORWIELRIJDEN. PUZZLE-RIT TE LEIDEN. Deze Puzzle-rit is opengesteld voor alle mo torrijders met of zonder duopassagier. Het doel van dez... rit is, de deelnemers een sportieven toer te laten maken in de om geving van Leiden over mooie en goed be gaanbare wegen. Op een route-kaart 'taat de voorgeschreven route. De gemiddelde vnelheid is 40 K.M per uur. Er wordt op tijd gereden op onverzegeld uur werk, dat iedere deelnemer met dat van den starter kan gelijk zetten. Deze puzzle-rit be staat uit een traject ter lengte van ongeveer 110 KM. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. Op verschillendepunten van het traject zullen tijd- en routecontroles worden opge steld, kenbaar aan een gele band en vlag. Deelnemers zijn verplicht aan alle contro les te stoppen, ter afteekening van de con trole kaarten. De start en het uitreiken der prijzen ge schieden aan 't clublokaal der L.M.T.C, Man denmaker ssteeg 7, bij de Waag te Leiden. Het secretariaat is s^vpstigd aan dit adres. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) 25 van Mormugoa. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Philadelphia n. Rott. 24 (5.43 n.m.) 560 mijl W.Z.W. van Bishops. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York p. 25 Lizard. Blommersdijk, Baltimore n. Rotterdam 25 te Albany (N.-Y.) Burgerdijk, Rott. n. New-Orleans 25 v. Ant werpen. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 24 v. Los Angeles. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 24 te San Francisco. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN Hoogkerk (thuisr.) 24 (10.21 n.m.) 330 mijl Z.W. van Land's End. HALCYON LIJN. Vredenburg 25 v. Narvik n. Emden. Stad Haarlem, Vlaardingen n. Pto. Ferrajo p. 25 Beachy Head. Stad Amsterdam, Rott. n. Lulea p. 25 Hol- tenau. Stad Arnhem, 23 (1 n.m. v. Melilla te Vlaar- Öingen verw. Stad Arnhem, Melilla n. Rott. p. 26 Ouessant 28 (1 n.m.) verwacht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) p. 26 Gibraltar. Jagersfontein (uitreis) 25 van Dover. Boschfontein, 25 v. Rott. te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisreis) 25 van Freetown. Reggestroom (thuisr.) 24 van Dakar. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Nereus 26 v. Kopenhagen te Stettin. Hebe. 26 v. Melilla n. Carthagena. Telamon, 23 v. Para n. Callao. Ajax. Malaga n. Rott. 26 v. Gibraltar. Amor, Amst. n. W.-Indië, pass. 26 Azoren. Pluto. 26 van Kopenhagen te Odense. Poseidon, 26 v. Triest te Fiume. Agamemnon, 25 v. Barcelona n. Genua. Alkmaar, 23 van Arica n. Mollendo. Baarn, 25 van Amst. te Valparaiso. Baarn, 25 van Aarhuus n. Gdynia. Odysseus, 26 van Stettin te Amsterdam. Perseus, 25 van Santander te Oporto. Trajanus, 25 van Cavalla naar Pyli. Vulcanus, Valencia n. Amsterdam 25 (12 midd.) 300 mijl Z.W. v. Ouessant. ROTTERDAMSCHF, LLOYD Slamat (uitr.) pass. 25 Gibraltar. Kota Pinang (uitr.) 25 Finisterre. Soekaboemi (uitr.) 25 v. Singapore. Sibajak (uitr.) 26 v. Port Said. Blitar (thuisr.) p. 25 Perim. Indrapoera (thuisr.) p. 26 Perim. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisr.) pass. 24 Perim. Tajandoen( thuisr.) pass. 24 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Japan n. Rott. 26 v. Pt. Said. Agamemnon, Japan n. Rott. 24 te Singapore. Laertes, 25 v. Amst. te Batavia. Sarpedon, Dairen n. Rott. 24 v. Osaka. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 25 te Manilla. Menestheus, Japan n. Rott. via Londen p. 26 Wight. AANGEKOMEN. 25 Mei: Texelstroom s.s. Liverpool Odysseus s.s. Stettin 26 Mel: Apollinaris VII m.s. Kings Lynn Vindy m.s. Smogen Ella s.s. Hernösand VERTROKKEN. 25 Mei: Letchworth s.s. Methil Hennie s.s. Gr. Yarmouth Tiberius s.s. Valencia Alfa s.s. St. Louis du Rhone Astarte s.s. Bremen Glynwen s.s. New Castle 26 Mei: St. Annaland s.s. New Castle Royston s.s. New Castle Duitsche trawlerbouw voor Canada. Van de helling der Deutschen Schiff- Maschinenbau A.G. is de stoomtrawler Northern Gem te water gelaten, welk schip ge bouwd werd voor rekening van de reederij Le ver Brothers Ltd. te Toronto. Overplanten van visch. Van de 120.000 Kilo schollen, welke bij het Horns Riff opgevischt waren om in de Oost zee weder te worden uitgezet, is niet minder dan 20.000 Kilo doodgegaan. Het bleek, dat deze visch het temperatuurverschil van het water niet kon verdragen. Naar mate het jaar verder verstreek en het weer zachter werd stierf ook de visch meer af. Nieuwe Duitsche trawlers. De voor rekening van de Cranzer Fisch- dampfer Co A.G. te Cranz te Hamburg ge bouwde stoomtrawler Elbe heeft den techni- schen proeftocht gehouden en is door de op drachtgeefster overgenomen. Kassier verduisterde 20.000. Arrestatie te Tilburg. OPENING VAN HET VERKEER OVER DE BRUG TE VIANEN VIANEN, 26 Mei. Hedenochtend te 11 uur werd door den hoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, belast met den bruggen bouw. ir. W. J. Harmsen, de openingsplechtig heid verricht van de nieuwe verkeersbrug over de Lek bij Vianen. TILBURG, 25 Mei. - De politie te Tilburg heeft gearresteerd den 30-jarigen gehuwden J. M. J. V., kassier bij de Incassobank aldaar, wegens verduistering van ruim f 20.000. De verduistering werd gepleegd in den loop van een drietal jaren. De gearresteerde, die een bekentenis heeft afgelegd, is naar Breda overgebracht, om ter beschikking van de Justitie te worden gesteld. VEREENIGING TOT UITBREIDING VAN DE VERZAMELING IN HET „FRANS HALS MUSEUM". De Vereeniging tot uitbreiding der verzame ling van kunst en oudheden in het Gemeente lijk museum te Haarlem houdt Vrijdag 5 Juni, 's middags 2 uur in het Frans Hals Museum de algemeene ledenvergadering: Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda de ver kiezing van een bestuurslid. Het aftredende bestuurslid, de heer C. Maarschalk van Eg- mond en. Rinnegom, is terstand herkiesbaar,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6