DE TOESTAND IN OOSTENRIJK Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht BALDWIN'S POSITIE. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT PROGRAMMA DONDERDAG 28 MEI 1936 Leidersraad van den Heimatschatz gevormd. Starhemberg zal het program van Dollfuss uitvoeren. OOSTENRIJK. Volgens als officieus beschouwde verkla' ringen van de zijde van den Heimatschutz heeft de leidersconferentie volkomen eens gezindheid tot resultaat gehad. Starhemberg zal deel blijven nemen aan de politieke ont wikkeling van Oostenrijk en zich van nu af aan wijden aan de eigenlijke doelstelling van den Heimatschutz, de uitvoering van het pro gram van Dollfuss. Dit program behelst een waarlijk corporatieven opbouw, die slechts ten uitvoer kan worden gelegd door een zich volkomen afkeeren van het partijenstelsel. Uit de verplaatsing van de stafleiding naar Linz, aldus deze verklaring, blijkt, dat de eigenlijke krachtbron van den Heimatschutz in de bondslanden ligt en dat de vernieuwing van Oostenrijk slechts van deze landen kan uitgaan. In den vervolge zal aan de politieke activiteit van Starhemberg grootere beteeke- nis moeten worden toegekend. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat Dinsdag ook een leidersraad van den Heimatschutz is gevormd waartoe de volgende personen behooren: vice- kanselier Baar-Bahrenfels, Wenniger, de pre sident van den Staatsraad Hoyos en de vice- president van den Oostenrijksche Vakvereeni- gingsbond Lengauer. De persafdeeling van de landsleiding van het vaderlandsche front in Opper Oost- tenrijk deelt mede. dat de landsleidingvan het vaderlandsche front met de landsleiders der weerorganisaties overeengekomen heeft, dat deze tot nader order geen openbare ver gaderingen en opmarschen zullen houden. Er zuilen dus nog slechts vergaderingen en be toogingen van het vaderlandsche front plaats hebben. Spanje. De stakingen. Uit Madrid wordt gemeld: Naar schatting zijn er op het oogenblik in geheel Spanje 400 stakingen van meer of minder belang aan den gang. In de mijn van Penanoya zijn de mijnwer kers in staking gegaan. Zij weigeren de*mijn te verlaten. Eenige opzichters een Spaansch en een Fransch mijningenieur worden als gij zelaars onder den grond vastgehouden, Uit Cordova zijn afdeelingen politie derwaarts gezonden. Genève. Mandaatscommissie bijeen. Woensdag is te Genève de mandaatscom- missievan den Volkenbond in 29ste zitting bijeengekomen onder voorzitterschap van den Italiaanschcn gedelegeerde markies Theodoli. Het verschijnen van Theodoli in de commissie heeft eenige verrassing gewekt. Hij werd her kozen als voorzitter voor de loopends zitting. België. Keert Van Zeeland terug als minister-president? Reuter- verneemt uit Brussel De koning heeft Woensdag besprekingen gevoerd inzake vorming van een nieuw ka binet. Achtereenvolgens ontving hij den voor zitter van den Senaat, Lippens en de ministers van Isacker, den schrijver en Debus de War- naffe, den voorzitter van de Katholieke bon- den, graaf d'Espremont Lynden en Pierlot, den president van de Katholirke Unie. Bijna allen raden aan, terug te keeren tot 'n regeering van de drie partijen onder leiding van Van Zeeland. Palestina. in de volgende twaalf maanden te onthouden van deelneming aan het politieke leven. Generaal Goering zal de Pinksterdagen bij generaal Goemboes doorbrengen. In de krin gen der legitimisten is men zeer benieuwd of er kans zal bestaan dat een legitimistische politiek in de plaats zal komen van de pro- Duitsche politiek van generaal Goemboes Zoo sprak Mussolini. Geen wraakgevoelens. toenadering tussclien Engeland en Italië Eenige verbetering in den toestand. Naar Reuter uit Jeruzalem verneemt, had den politie en militairen den toestand Woens dag goed in handen. Te Jeruzalem was het zoo kalm, dat de politieagenten de stalen hel men hebben afgezet en zich weder in hun ge wone uitrusting vertoonen. Sedert 1 April werd 1 Europeaan gedood en 17 gewond. 48 niet-Europeanen werden gedood, en wel 24 Joden, 22' Mohammedanen, en 2 Christenen. 331 niet-Europeanen werden gewond. Er wer den 969 Arabieren en 275 Joden gearresteerd, meerendeels wegens overtreding van het be vel tot het dooven der lichten. 493 Arabie ren werden veroordeeld De overigen werden vrijgesproken of wachten nog op hun berech ting. Het grootste gedeelte der Joden werd vrijgesproken, of wacht nog op behandeling hunner zaak. Hongarije. Treedt Goemboes binnen kort af? De „Daily Telegraph" meldt uit Boedapest dat zeer binnenkort het aftreden is te ver wachten van generaal Goemboes als minis ter-president van Hongarije. Het blad verneemt, dat de geneesheeren van Goemboes hem hebben voorgeschreven zich Mussolini. LONDEN, 28 Mei (Reuter.) In een spe ciaal interview, dat Mussolini den diploma- tieken correspondent van de „Daily Tele graph" heeft toegestaan, verklaarde de duce o.a. dat het einde der sancties het oogenblik zal aangeven, waarop Italië in de. gelederen der bevredigde mogendheden treedt. De klei nere Middellandsche-zeestaten hebben abso- uut niets te vreezen. Italië is vastbesloten zijn vriendschapsverdragen met Griekenland en Turkije na té komen, het eenige doel van Italië in Albanië is de onafhankelijkheid van dit, 'land. te bewaren en te eerbiedigen. Met betrekking tot het herstel van het ver trouwen in de Middellandsche Zee, zeide de Duce, dat Italië onder de huidige omstan digheden, ën zoolang de sancties voortduren, niet het initiatief voor een Middellandsche- zeeaccoord nemen kan en zal. Op een vraag over de houding tegenover de kleinere Middellandsche-zeestaten, welke ancties toepassen, zeidë Mussolini: „Wij zijn geen volk dat ons aan wraakgevoelens over- eeft. Wij kunnen 37 lichtingen reservisten mobiliseeren, d.w.z. acht millioen soldaten, en wij hebben geen zwart leger in Afrika of Europa noodig. Wat betreft .de handelsbetrekkingen tus schen ons .keizerrijk met de buitenlandsche mogendheden zullen wij een gematigde en verdraagzame: oplossing vinden, Addis Abeba .zal de hoofdstad blijven.. De troepen in Lybië zullen naar Italië teruggetrokken worden, zoodra de Britsche oorlogsschepen terugge trokken zijn. Toenadering tusschen Engeland en Italië is niet alleen gewenscht, doch nood zakelijk. Ik zal alles doen wat in mijn ver mogen is, om deze tot stand te brengen. De-Volkenbond kan niet voortbestaan, ten zij hij hervormd wordt. Indien de sancties gehandhaafd blijven, zal de kwestie of Italië den volkenbond al of niet moet verlaten, een dringend karakter krijgen, Het einde dei- sancties zal een algemeene ontspanning te weegbrengen en gunstige vooruitzichten ope nen voor stabilisatie en samenwerking in Europa. MIJNONGELUK IN WALES EISCHT ZEVEN DOODEN. In de nabijheid van Haverford-West in het Engelsche graafschap Pembrokeshire (Wales) is een mijngang waarin 21 arbeiders werkten, onder water geloopen. Veertien mijnwerkers konden zich nog in veiligheid brengen. Zeven mijnwerkers kwamen om het leven. Zij zijn verdronken nadat de gang, waarin zij werkten door een geweldige watermassa was over stroomd Noodweer in Tsjecho- Slowakije. Groote schade. Uit Praag wordt gemeld: In het noorden en noordoosten van Tsjecho Slowakije heeft een hevig noodweer gewoed In de streek van Nieuw-Paka zijn de beken tegengevolge van ontzettende regen- en ha gelbuien gezwollen tot bruisende stroomen, di° een enorme schade hebben aangericht. Een 70-jarige vrouw en drie kinderen, zijn om het leven gekomen Ook in het district Poechod aan de Waag in Slowakije is groote schade aangericht. Hier is een boer verdronken. STAKING BIJ DE FRANSCHE AUTOMO BIEL- EN VLIEGTUIGFABRIEKEN. In verschillende fabrieken van de Parijsche voorsteden is Dinsdag een staking uitgebro ken. In de eerste plaats zijn hierbij de vlieg tuig- en automobielfabrieken van Lavalette, Newport en Hotchkiss 'betrokken. De arbeiders van deze fabrieken waren Dinsdagmorgen als gewoon aan hun werk ge gaan en niets deed het uitbreken van een sta king vermoeden. Om 9 uur staakten echter alle arbeiders het werk, doch bleven bij hun machines. Aan vertrouwenslieden werd de opdracht gegeven met de directie over de invoering van een veertigurige werkweek en een verhooging der loonen te onderhandelen. Volgens het D.N.B. hadden verschillende arbeiders om den tijd wat te korten, gramofoons, radiotoestel len en speelkaarten laten halen en werd er gedanst. Tegen 6 uur werd het vrouwelijk personeel naar huis gezonden, terwijl de mannen zich opmaakten om den nacht in de fabriek door te brengen. Incidenten deden zich niet voor, doch men achtte het niet onmogelijk, dat de directeur van de vliegtuigfabriek Newport, Perez, door de arbeiders in zijn bureau werd vastgehouden. Den ganschen dag heeft men hem nl. te Parijs niet kunnen bereiken. De directie der Hotchkiss-fabrieken heeft zich bereid verklaard een delegatie der arbei ders te ontvangen om de eischen van het ar beidende personeel aan een bespreking te onderwerpen. Ook de arbeiders in de Farmanfabrieken te Boulogne Sur Seine zijn in staking gegaan. Hun eischen zijn dezelfde als van d« arbei ders van Nieuwpoort en La Valetta. Ook zij hebben in de fabrieken een delegatie achter gelaten, welke op antwoord moet wacthen. Italianen zoeken vertrouwen der Abessijnsche bevolking. Verzorging medische diensten. - Controle 'economische ontioiJclce- ling. De spoorioeg naar Djiboeti. ADDIS ABEBA, 27 Mei (Reuter). Toen de Italianen Addis Abeba binnenrukten, bevonden zich daar van de 70.000 inwoners nog slechts 40.000. Dertigduizend waren uit vrees voor de onlusten zoowel als voor de Italianen de bei- gen in gevlucht. Op het oogenblik is het aan tal inwoners weer gestegen tot 66.000. Het meerendeel der vluchtelingen is dus weer te ruggekeerd. De Italianen streven er dan ook met alle te hunner beschikking staande mid delen naar het vertrouwen der bevolking voor zich te winnen, zonder dat zij daarbij een al te vriendschappelijken omgang tusschen de soldaten en de Inlanders in de hand werken. De gevaren die een te intieme omgang met zich mede zou brengen, worden met klem onder de aandacht van de militairen gebracht, wien met grooten nadruk wordt ingeprent, dat hu welijken, of buitenechtelijke verhoudingen tusschen Italianen en Ethiopische vrouwen ongewenscht zijn. „Italië wenscht geen mulat ten-kolonie" is het refrein dat in alle toon aarden den soldaten wordt voorgezongen. Aan den anderen kant echter wordt groote aandacht besteed aan de gezondheidsdiensten die voor de bevolking gratis zijn. Maarschalk Graziani heeft de organisatie van den civielen sanitairen dienst in de zóne van Addis Abeba per urgent decreet geregeld. In dit decreet zijn bepalingen opgenomen betreffende instel ling van een veeartsen ij-kundigen dienst, een gynaecologischen dienst enz. Ook de water- vei-zorging vormt een der belangrijkste punten op het Italiaansche programma. De voorloo- pige centrales te Gorrahei en Gabredarre, die tijdens de militaire operaties 200.000 liter water per dag leverden worden thans verbe terd en voor een definitief gebruik ingericht, terwijl binnenkort werkzaamheden voor een waterleiding in Djidjiga Harrar en Diredaoea ter hand genomen zullen worden. Wat verder de economische openlegging van het veroverde land betreft is het duidelijk, dat de Italiaansche autoriteiten die onder een krachtige en voortdurende overheids controle willen plaatsen, gelijk blijkt uit een decreet van den plaatsvervangenden onder koning, Maarschalk Graziani, waarin hij be paalt, dat een economisch comité zal worden ingesteld, dat tot taak zal hebben zich uit te spreken over alle op te richten ondernemin gen en een permanente controle zal moeten uitoefenen over de ontwikkeling van in- dustrieele en handelsondernemingen. De moeilijkheden met den spoorweg van Addis Abeba naar Djiboeti houden aan. De plannen der Italianen betreffende troepen transporten langs deze lijn van Diredaoea naar Addis Abeba zijn op heftigen tegen stand van de spoorwegdirectie gestuit en gaan niet door. Des te meer wordt thans gebruik gemaakt van den spoorweg voor materiaal transporten, in het bijzonder benzine en le vensmiddelen. Van Djiboeti tot Diredaoea rij den de treinen zonder gewapend escorte. Van Diredaoea tot Addis Abeba wordt den treinen een compagnie infanterie, bewapend met ma chinegeweren,meegegeven. In Diredaoea hebben de Italianen een douanekantoor ingericht. De uitvoerrechten zijn belangrijk verhoogd, zoo dat de uitvoer naar Fransch Somaliland bijna geheel doodgedrukt wordt, hetgeen reeds een ernstigen terugslag in Djiboeti voelbaar heeft gemaakt, aangezien deze stad haar behoefte aan fruit en groentën bijna uitsluitend uit het gebied van Harrar betrok. Ook ten opzichte van den uitvoer van zilveren thalers is de Italiaansche controle' buitengewoon streng. (Nadruk-verboden) In deze spannende repetitie- en examenweken is het zaak Uw ze- iiiwen kalm en Uw geest hélder te houden. Met Mijnhardt's Zenuwtabletten bereikt Gij dit absoluut en wordt het -werk U lichter. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. ingez. Med.) Chineesche politie maakt jacht op „staarten". Boeren weigeren hun vlechten prijs te geven. Volgens een A.N. P bericht uit Pingliang (Kansoe) houdt de politie aldaar alle man nen aan, die „lang haar" dragen en knippen hun deze vlechten af. Een groot gedeelte 'der conservatieve boe renbevolking heeft vijftien jaar lang het ver bod der republikeinsche regeering genegeerd en loopt nog steeds rond met hun „staarten". Er wordt thans voor geijverd de naleving van deze wetsbepaling af te dwingen. De ge wraakte haartooi kwam in het midden van de 17e eeuw in zwang, toen de Mandsjoe-ver- overaars de Chineezen dwongen hun haar te laten groeien ten teeken der onderwerping. Tot nu toe is nog slechts in eenige streken deze haarmode te vinden. De bedoeling is dit gebruik volkomen uit te roeien. De dreigende ontbinding van het nationaal front Onze Londensche correspondent schrijft: Lord Winterton, die het zoogenaamd Con servatief schaduwkabinet te gast heeft gehad op zijn landgoed Chiddingfold, heeft zich ge haast te doen weten dat de voorstelling van zaken, in een deel van de pers over dit partij tje gegeven en dié de term „schaduwkabinet" moest rechtvaardigen, er geheel en al naast is geweest. De Iersche Lord heeft alleen wil len erkennen dat hij met zijn Tory-vrienden Churchill, Sir Austen Chamberlain, Sir Henry Page-Croft, Sir Robert Home en Sir Edward Grigg heeft gepraat over de behoeften dei- landsverdediging, hetgeen uiteraard niemand hem mag verwijten. Het denkbeeld dat in dit onderonsje de positie van den leider Baldwin zou zijn belaagd vindt Lord Winterton klaar blijkelijk afstootend. De samenstelling van het gezelschap ge tuigt in elk geval dat hier geen kern bijeen is geweest van rechtsch Toryisme. Er was slechts één enkele warediehard", Sir Henry Page-Croft. Sir Robert Home is misschien een halve diehard. De anderen zijn politiek niet van het gehalte dat behoort bij de straffe Tory-philosophie. Altegader hebben zij zoo nu en dan aanleiding gevonden den Premier te bestrijden, maar veelal was het de bestrijding van oprechte kameraden, die hun vriend zijn feilen wilden toonen. Zij zijn het allerminst op alle punten van politiek met elkaar eens. Maar eensgezindheid in het verlangen land en rijk sterk te maken in verdediging en afweer is in deze uitgezochte kleine schaar sterk. Lord Winterton's correctie lijkt dan ook wel zuiver. In het algemeen schijnt de drukke kritiek, die op Baldwin in zijn eigen gelederen wordt uitgeoefend, niet te mogen worden beschouwd als een deel van een campagne om hem ten onder te brengen. Het is eerder een symptoom van de onrust en de onzekerheid van den po- litieken toestand. Er is niet de minste waar borg dat een nieuwe leider onder de verbou- wereerende omstandigheden van den tijd een doelbewuste politiek zou kunnen inzetten. En wie zou de nieuwe leider moeten zijn? Het overheerschend gevoelen onder de Conserva tieven en in het land als geheel is, dat het maar het beste is Baldwin zijn tijd te laten uitzingen. De pers heeft de laatste dagen doen weten dat Baldwin in elk geval het bijltje er bij neer zal leggen na de kroning. Of dit een geïnspireerde voorspelling is of een wenk aan den Premier zelf is niet te zeggen. In elk ge val zal de tijd tamelijk vlug zijn met politieke veranderingen die aan het langdurig Premier schap of praktisch zoo niet nominaal Pre mierschap van Baldwin een einde zullen ma ken. Tot zoo lang en de Tory-pers is een stemmig op dit punt, hoezeer een deel van die pers ook sinds jaar en dag voor het prijsgeven van Baldwin heeft geijverd moet het karak ter van de regeering bestendigd blijven; want een vertrek van Baldwin in deze moeilijke da gen zou een nationale ramp zijn. Alleen het karakter echter. De agitatie voor de recon structie van het Kabinet gaat onverzwakt voort. Aan den onaandoenlijken sphynx-achti- gen Premier kan men niet zien of hij er aan dacht aan schenkt. Zijn politieke geschiedenis kennende is men geneigd van hem te ver wachten, dat hij met een minimum van om slag de benoeming zal willen doen die urgent is en elke verdere benoeming die noodig wordt. Velen in zijn kring willen hem van zulk een voornemen afbrengen. De ij veraars voor ingrijpende reconstructie op dit oogenblik leggen uit dat het Kabinet in zijn huidige samenstelling, wat een aantal van zijn leden betreft, oudbakken en zwak is. In gevaarvolle tijden is dat bedenkelijk en kan men de in troductie van manhaftiger bloed in het Ka binet niet op haar beloop laten. Ze kan niet wachten totdat Baldwin de zaken overdoet aan zijn opvolger, als hoedanig Neville Cham berlain met dagelijks groeiende overtuiging wordt genoemd. Waar moet dat manhaftiger bloed vandaan komen? Er schijnt slechts één bron beschik baar, de Conservatieve. De nationaal-Liberale groep verheugt zich reeds in het bezit van vier Kabinetsposten. Ze heeft in Hore-Belisha, den minister van Transport, een persoonlijkheid die zeker bloed van de gewenschte samenstel ling in het kabinet zou brengen. Maar zijn be vordering tot de hoogere ministerieele klasse brengt- ernstige moeilijkheden mee. De Tories achten vier nationaal-Liberale heeren in het Kabinet ampel en zouden zeer zeker hevig misbaar maken indien er een vijfde bij kwam ....tenzij alle onderscheid tusschen Conser vatieven en nationaal-Liberalen zou verdwij nen, hetgeen het bezig is te doen. De aanspra ken van nationaal-Labour zijn nog minder geldig. Aan den anderen kant brengt verster king van het Kabinet met Tory-bloed vanzelf onteigening van de. liberale en de Labour- groepen in de regeering met zich mee. Hier is Baldwin's keus tusschen twee onaan gename zaken aangegeven. Geen'wonder dat hij de keuze voor Simon en MacDonald zoo aannemelijk mogelijk wil maken, door Sir Sa muel Hoare te bestemmen voor de Admirali- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Hoe word ik snel bruin Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezon^ sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) teit en 'een redelijk Conservatief politicus in den vacanten zetel van Thomas te plaatsen. Op die wijze wordt het zoogenaamde even wicht tusschen de nationale partijen zoo wei nig mogelijk verstoord. Inmiddels heeft MacDonald het bericht van zijn zeer aanstaand ontslag doen tegenspre- ken. Zeer aanstaand zal het dan ook wel niet zijn. Maar men zal het toch wel aanstaande kunnen noemen. En dan is ook het einde van de nationale Labour-groep aanstaande, na een roemloos bestaan. Een meer en meer ver- tory-ende nationaal-Liberale fractie ziet men in zijn verbeelding reeds opgaan in de Tory- partij. En dat zal dan het einde zijn van de Nationale regeering en het begin van een on- vervalscht Conservatief bestuur onder de lei ding van den onkreukbaren Neville Chamber lain. A. K. VAN R. DE CANADEESCHE VIJFLING VOOR 50.000 DOLLAR VERZEKERD. LONDEN, 26 Mei (A.N.P.) Volgens de Daily Telegraph is de vijfling der familie Dionne te Callender (Ontario, welke dezer dagen twee jaar zal zijn, bij Lloyd's verzekerd voor 50.000 dollar. Dit bedrag zal worden uitgekeerd, In dien een of meer van de kinderen in de twaalf volgende maanden te hunnen huize te Cal lender mocht komen te sterven. Deze verzekering is gesloten door een Amerl- kaansche filmmaatschappij, welke het ver- filmingsrecht van het wereldwonder heeft aangekocht. Een gedeelte van het bedrag werd verzekerd tegen een premie van 2 dollar 10 s., maar daar men op deze voet het risico te groot vond, is de premie voortdurend gestegen. Er is o.m. een premie voldaan van 7 dollar 10 s. per cent. URUGUAY ACHT SANCTIES NIET LANGER NOODIG. MONTEVIDEO, 27 Mei (Reuter/A.N.P.) President Terra heeft, naar Stefani seint, bij de ontvangst van een Italiaansche delega tie uiteengezet, dat Uruguay aan de sancties heeft deelgenomen, teneinde een oorlog te voorkomen. Nu de oorlog -geëindigd is, acht het land de sancties echter niet meer noodig. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM -N. TELEF. 1 6 7 2 6 wannf i - met garantie, pijn* vanar j jj. ]on5. trekken mbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van. 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv.. ingez. Med.) Met ingehouden woede hoort Thijs de woorden van den boozen toovenaar aan. Met geweld valt hier niets te beginnen. De man moet in de val gelokt worden. Maar hoe? Daar schiet hem iets in de be dachte. Heel veel heil verwacht Thijs wel niet van zijn plan, maar liij wil het in ieder geval probeeren. Iedere poging om de arme Rose- Marie te redden, moet gebruikt worden. Het gaat toch niet aan den toovenaar maar kalm zijn gang te laten gaan en poes te laten gebruiken voor het brouwen van tooverdrankjes! Zonder zich te bedenken snelt Thijs de zoldertrap op. VRIJDAG 29 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 KRO- Oi'kest en Gram.pl. 3.15 Gram.pl. 4.15 Viool- recital en Gram.pl. 5.10 De KRO-Boys. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 KRO-Boys. 6.45 Causerie o. d. nieuwe Waalbrug. 7.00 Be richten. 7.15 Folkloristische causerie. 7.35 Gram.pl. 7.45 Voordracht. 8.00 Berichten. 8.05 Kon. 's Hertogenbosch Mannenkoor. 8.25 Piano recital. 8.40 Koorconcert.9.00 KRO-Sympho- nie-orkest 9.30 Benatzky-programma uit Bern. 10.35 Berichten. 10.40 KRO-Symphonie-orkest. 11.15—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.O0 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram.pl. 10.45 Voordracht. 11.05 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos orkest en gram.pl. (Om 12.30 Report, v. d. „Queen Mary"). 2.00 Mode- praatje. 2.25 Omroeporkest en pionorecital. 4.00 Variatieconcert. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gram.pl. 6.30 Orgelspel. 7.00 Religieus-socia listische lezing. 7.20 Gram.pl.. 7.50 Berichten. 7.55 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 E.'jbelsche causerie. 8.30 Gooisch Strijkkwartet, ~9!00 Dr. H. Th. Fischer: De Genesis-mythen bij andere volken. 9.30 Vervolg concert. 10.1J „De Meer- Werk-Actie in Amsterdam'. 10.30 Gram.pl. 10.45 Berichten. 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelconcert. 12.10 Gram.pl. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.352.20 Trioconcert. 3.20—3.50 Vrijdagmiddagpraatje. 4.15 E. Co lombo's orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Walker Octet, en zang. 6.20 en 6.45 Berichten. 6.50 Cembalorecital. 7.10 Voor tuinliefhebers. 7.30 Muzikale dialoog. 7.50 Dansmuziek 8.35 Relais van de Queen Mary" in volle zee. 9.20 Piano recital. 9.45 Causerie „I protest". 9.50 Berich ten. 10.20 Causerie over kano-toerisme. 10.40 BBC-orkest, koor en tenor. 11.3512.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Nat. Or kest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Trioconcert. 5,50 Or kestconcert. 8.20 Zang. 8.50 Opera-uitzending. 11.351.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Dito. 1.35 Wërag- kamerorkest. 4.20 Populair concert. 5.50 Zang cello en piano. 6.20 Omroeporkest. 8.30 Voor oudstrijders. 9.30 Gram.pl. 10.50 Literair-mu- zikaal programma. 11.20—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 2.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 5.35 Gram.pl. 6.50 Piano recital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Voor oud-strijders. 9.35 Concert. 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCIILA.NDSENDER, 1571 M. 8.30 Skagerak-h°rdenking. 9.30 Beethoven- concert. 10.20 Berichten. 10.50 Harpkwintet- concert. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Gra- mof.platen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6