HET NIEUWE AVONDBLAD Staartenjacht. 21e JAARGANG No. 174 VRIJDAG 29 MEI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*/2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AJDVERTENTleNlregels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regei meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het jubileum van de Politie- schietvereeniging. De receptie en de feestavond. De feestelijkheden, door de Politie Schiet- vereeniging Veisen georganiseerd in verband met haar 20-jarig bestaan, die deze week be gonnen met een onderlingen schietwedstrijd, werden gisteren voortgezet. Des middags hield het bestuur, vertegen woordigd door de heeren E. Tuinstra, voorzit ter, S. Boerema, H. Verwey, H. Oostindië en W. Busscher receptie in de bioscoopzaal van „De Pont". Tal van organisaties enz. maakten van de gelegenheid gebruik, het bestuur te compli menteeren. Het waren burgemeester Kwint, de heer B. F. Kipp, hoofdinspecteur van politie, de Christel. Bond van Politieambtenaren, de Burgerwacht, het Ruitervendel van de Burger wacht, de Schietvereeniging Groot-IJmuiden, de afd. Velsen-Kennemerland van den Bijz. Vrijw. Landstorm, de Winkeliersvereniging Wijkeroqg, IJmuiden's Bloei, het bestuur van de afd. Velsen-IJmuiden van den Algem. Nederl. Politiebond, de af deeling Veisen van „Veilig Verkeer", IJ.V.V. Stormvogels, en de heeren J. J. K. Hofstede, gepensionneerd op- per-wachtmeester van de Kon. Marechaussee en A. J. Rijnders, gepensionneerd brigade commandant van de Rijksveldwacht. Schriftelijke gelukwenschen waren ontvan gen van de afd. Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, de Gym- nastiekvereeniging Gratia-Plato, IJmuiden- Oost, de Gymnastiek en Athletiekvereeniging Olympia, Van Gelders Sportvereeniging, de Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers, de afdeeling Kennemerland van den Politie bond Sint Michael en van de heeren notaris Anten en J. L. Brouns, opperwachtmeester der Marechaussee voorheen te Beverwijk. Eenige fraaie bloemstukken en eenige ge schenken, bestemd als prijs voor den gehou den schietwedstrijd, vergezelden eenige der gelukwenschen. Op het avondfeest, dat eveneens in de bioscoop De Pont gegeven werd, waren tal van leden, donateurs en genoodigden met hunne dames aanwezig. O.a. waren aanwezig burgemeester Kwint en de heer B. T. Kipp, plaatsvervangend commissaris van politie. De „Blue Rascals" verwelkomden de bezoe kers met de Blue Devils March en andere vroo- lijke muziek. De voorzitter de heer E. Tuinstra sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot burge meester Kwint, den nieuwen beschermheer der vereeniging. De vereeniging houdt dit jaar een extra feestavond in verband met haar 20-jarig be staan, aldus de heer Tuinstra. Spreker herin nerde aan de oprichting der vereeniging, die plaats vond in een der eerste oorlogsjaren, in de dagen van hoogconjunctuur, ook voor de politie en voor de vereeniging door de aanwe zigheid van tal van militairen, marechaussees enz. Verder wees spr. op de moeilijkheden die de vereeniging met hare banen heeft onder vonden. Thans heeft zij weer een baan op Rooswij k, voorheen onder Wijk aan Duin, thans onder Beverwijk vallende. Spreker besloot zijn toespraak met den wensch, dat velen als lid van de vereeniging zullen toetreden. Het woord was daarna aan burgemees ter Kwint. Spreker bracht woorden van hulde en erkentelijkheid aan degenen, die het initiatief tot de oprichting der vereeniging hadden genomen. Hij schetste de moeilijke taak van den politieman, voor wiën het als handhaver van het gezag een eerste vereischte is, dat hij de wapens, waarmede hij is uit gerust, weet te hanteeren. Spreker zeide voorts, dat het hem getroffen heeft, dat Veisen niet in den Politie-Sportbond vertegenwoordigd is. Hij hoopt, dat dit spoedig anders zal worden en verwacht hierin steun te vinden bij den nieuwen commissaris, den heer Weyburg, hoofdinspecteur van politie te Utrecht, wiens benoe ming zoojuist was bekend geworden. Het spreekt vanzelf, dat deze mededeeling voor de aanwezigen een groote verrassing was. Een politie-schietvereeniging, vervolgde de burgemeester, doet ook op andere wijze nuttig werk. Zij bevordert den geest van kameraad schap in het corps. Na een geestige vergelijking van het huidige politiecorps met de schutters uit de dagen van Rubens en Frans Hals en na hulde te hebben gebracht aan den voorzitter en den baancom missaris den heer H. Verwey ging de burge meester over tot het uitreiken van de prijzen van de in verband met het jubileum gehouden schietwedstrij den. Het bestuur werd daarna nog gecomplimen teerd door den heer P. Vellekoop namens de Politie Schietvereeniging Westerhout. De heer Vellekoop overhandigde den heer Tuinstraten beter, ter vrije beschikking. Hierna verscheen het Vara-eabaret ten too- neele met eenige vroolijke voordrachten, waar mede het viertal, de heer en mevrouw Roza en de heer en mevrouw Boeree veel succes oogst ten. Het programma werd even onderbroken door een kleine plechtigheid. Namens de vereeni ging bood de heer Tuinstra den heer B. F. Kipp, hoofdinspecteur, in verband met zijn aanstaand vertrek naar Baarn den beker aan. geschonken door „Westerhout". De heer Kipp dankte met eenige hartelijke woorden voor dit onverwachte huldeblijk. Het verdere deel van den avond werd gevuld met voordrachten van Max van Laarhoven, muziek en dans en toen de stemming er een maal in was bleek weldra, dat de politieman- nen niet alleen processen-verbaal kunnen op maken maar dat zij ook weten, wat pret ma ken is. PEUTERS VAN VIER EN VIJF JAAR VOOR DEN OORLOG VOORBEREID. De „zonen der wolven", zooals de jongste leden der Italiaansche jeugdorganisatie Balilla worden genoemd, hebben voor den Duce gedefileerd. (In de Chineesche provincie Kansoe worden thans door de politie alle bewoners, die nog de sinds 15 jaar verboden staarten dragen, hiervan met geweld beroofd.) In Kansoe heeft nu de politie Wel een zeer ongewone taak, Het strookt niet erg met haar positie Zoo'n openbare kapperszaak. Zij mag 't verkapte dan bestrijden, Naar kappen streeft zij meestal niet. Hoewel z' in 't haar vliegt tusschenbeiden, Is haargebied niet haar gebied. Zij speurt naar streken alle dagen, Maar of de vos zijn haar behoudt En hoe hij dat dan wenscht te dragen Laat Hermandad volkomen koud. Nu sleept men ginder de Chineezen Er waarlijk met de haren bij, Om ze de les der wet te lezen Op 't punt van de haarkloverij. Waarom maakt men er zulke wetten, Wat trekt men zich er toch van aan, Als de Chineezen zich verzetten En stevig op hun staartstuk staan? Wanneer ze dat nou prettig vinden, Waarom die vlecht dan niet gespaard, En niet gezegd: mijn brave vrinden Krijg allen voor mijn part een staart. Er blijft één troost voor die Chineezen, Dat zij nog even aangestipt, Het zal ook daar nog naarder wezen, Als je figuurlijk wordt geknipt. P. GASUS. BONNENVERZILVERING „ST. JOSEPH". De R.K. B. B. „St. Joseph" afdeeling IJmui den geeft hedenavond van 7 tot uur in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg gelegen heid tot bonnenverzilvering voor Hemelvaarts dag en den Tweeden Pinksterdag. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de klacht van den in specteur generaal voor de scheepvaart tegen den toenmaligen kapitein van het stoomvis- schersvaartuig „Protinus" IJm. 85, wegens het niet nemen van de noodige maatregelen tegen het vastzetten van de veiligheidsklep van den stoomketel aan boord van dat vaartuig door den machinist gedurende de reis. De raad is van oordeel, dat op grond van het gehouden onderzoek moet worden aan genomen, dat de klacht gegrond is. Ondanks de ontkenning van den betrokkene acht de raad het geheel onaannemelijk, dat de betrokkene, als kapitein, niet zou heb ben geweten, dat de veiligheden werden vast gezet. Trouwens de verklaring van den sto ker toont de wetenschap van den betrokkene duidelijk aan. Daarbij komt nog, dat de be trokkene dan 't aantal slagen, dat de machine deed, kan en moet bemerkt hebben, dat de machine boven den maximum stoomdruk werkte. De raad meent ten deze met een berisping te kunnen volstaan. De Raad deed vervolgens uitspraak inzage het aan den grond loopen van het stoom- visschersvaartuig „Utrecht" IJm. 73, op de Haaksgronden. De Raad is van oordeel, dat de betrokkene verkeerd heeft genavigeerd en dat het onge val aan zijn schuld is te wijten. ..Om dit vast te stellen behoeft de gevolgde navigatie niet in alle bijzonderheden te wor den nagegaan. Wel moet worden geconsta teerd, dat, gelijk uit het terugzetten der be weerdelijk gestuurde koersen duidelijk blijkt, de door den kapitein opgegeven koersen on mogelijk juist kunnen zijn. Het is geheel on begrijpelijk, dat de betrokkene, die een echo lood tot zijn beschikking had. juist toen het dringend noodig was de noodige verkenning te verkrijgen, het echolood buiten werking stelde. Ongetwijfeld zijn de wachtslieden te kort geschoten in de vervulling van hun plicht, in het bijzondei; de uitkijk, die eigen machtig de brug verliet, maar ook de roer ganger, die de boei van den noorder-haaks moet zijn voorbij gevaren. Dit alles leverde echter voor den betrokkene geen verontschuldiging op.Had hij slechts 't echolood in werking gehouden, dan ware het ongeval voorkomen en hij was daartoe ver plicht, omdat hij de zekerheid bezuiden den Haaks te zijn niet kon hebben. Een straf van schorsing van 14 dagen acht de raad hier geboden. De reddingboot in 1935. Hulde aan de Egmondsche redders. Het nieuwe boothuis IJmuiden-Zuid. 1935 was een bewogen jaar voor de Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij In tegenstelling met 1934, toen wij minder dan de helft van het normale aantal stormuren, waar wij recht op hebben, kregen te ver werken, woei hei in Den Helder in 1935 ge durende 179 uur met een windkracht 8 en hoo- ger; tegen 62 uur in 1934. Het normale aan tal stormuren (187) werd in Den Helder wel iswaar nog niet bereikt, doch het zijn de maanden September en October geweest met 90 stormuren (tegen 28 uren normaal), die het jaar 1935 in onze herinnering doen voortleven als een „storm"jaar. Doch ook de Februaristormen, (er waren te Den Helder 24 „stormuren" in deze maand) maakten slachtoffers en het is dan ook geen wonder dat van de 48 reddingsdiensten van 1935, er 30 in de maanden Februari, Septem ber en October werden verricht. Niet alleen was dus het aantal keeren dat de reddingbooten uitgingen bijna 2 maal zoo groot als in het rustige jaar 1934, doch ook het groote aantal geredde schipbreukelingen, n.l. 104, tegen 30 in 1934, wijst er op, dat 1935 voor de N.Z.H.R.M. een bijzonder jaar was. De onkosten der reddingen en reddingspogingen bedroegen in 1935 3667.tegen 1331.in 1934. Aldus lezen we in het jaarverslag over 1935 van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij. Verder ontleenen we aan het verslag, dat is opgenomen in het keurig verzorgde nummer van De Reddingboot dat het aantal contribu anten thans 8774 bedraagt. Tal van diensten, in 1935 door de redding booten verricht, zijn in het verslag vermeld, 't Z-ijn er in totaal 48, waarbij niet minder dan 105 schipbreukelingen gered werden. Het totale aantal sedert de oprichting van de N.Z.H.R.M. geredde menschenlevens is daar door gestegen tot 5865! Het psreekt van zelf, dat met lof wordt ge sproken over het werk van de bemanning van de Egmonder redding, verricht bij de stran ding van de Drente. „De bemanning der „Drente" zelf, menschen doorkneed in hun vak, hebben hun bewondering niet kunnen onthouden aan het werk van de reddingboot te Egmond", aldus schreef de heer J. Boon, directeur van Bureau Wijsmuller aan het hoofdbestuur. Omtrent de in IJmuiden gestationneerde red dingbooten lezen wij het volgende: „Neeltje Jacoba" (station IJmuiden). De motoren van deze boot werden op de Kromhoutmotorenfabriek te Amsterdam gron dig nagezien, waarbij o.m. de luchttanks wer den geperst en een zuigerbodem vernieuwd. De voornaamste werkzaamheid was echter het aanbrengen van een „Hyland control gear" (beschreven in „De Reddingboot" No. 37, blz. 1055). In het achtste compartiment werd de wijze van opbergen der reserve navigatielichten aanzienlijk verbeterd. Voorts onderging de „Neeltje Jacoba" een belangrijke vertimme ring van het achterlogies. hetgeen de ruimte in deze hut zeer ten goede kwam, zoodat er 2 uitklapkooien Konden worden aangebracht. Zoowel de accubatterijen van de draadlooze telefonie-installatie als de gelijkrichter wer den van SB naar BM verpaatst, waardoor de lichte slagzij over SB verdween. Een stel Demon kooktoestellen in cardanusringen werd aangebracht in het achtelogies. Onder de stuurkap werd een w.d. koperen kastje inge bouwd voor de seinmiddelen, terwijl er tevens een w.d. klokje werd geplaatst. Ook voor de seinvlaggen werd een goede bergplaats aan gebracht. Er is dus dit jaar jaar nog heel wat an de „Neeltje Jacoba" verbeterd. „Barend van Speekens" (station IJmuiden Noord) Behalve een beschermbeugel voor den schip per werden 8 bronzen scepterhouders met scepters op het dolboord aangebracht voor een steunleider, hetgeen de kans om overboord te slaan door een overkomenden breker aanzien lij vermindert. Bijzonder handige kabelkluizen (patent Royal National Lifeboet Institution) werden ter weerszijden van vóór- en achter steven bevestigd. De smering van de schoefas onderging verbetering door het aanbrengen van een H.D. vetpot. Verder wordt gememoreerd de bouw van het boothuis IJmuiden-Zuid, bestemd voor de motorstrandreddingboot „Jhr. H. J. Ortt" thans nog in reserve in Harlingen), van welk boothuis wij juist dezer dagen een foto plaat sten. Gemeld wordt, dat het boothuis dezen zomer in dienst zal worden gesteld en dat het boothuis op het worteleinde van de Zuiderpier dan wordt afgebroken. Ten slotte nemen wij uit het jaarverslag over de volgende beschouwingen over roei- en motorstrandreddingbooten. De roeireddingboot van de N.Z.H.R.M. is een reddingmiddel waarvan de zeewaardigheid in hoofdzaak afhangt van de wijze van behan deling. Laat de behandeling te wenschen over, doordat er bijvoorbeeld bij het roeien in de zee op, te weinig snelheid aan wordt gegeven, wordt de sleepzak niet op de juiste wijze be diend of is de stuurman niet volkomen voor zijn taak, dan is de zeewaardigheid gering en er bestaat bij holle zee kans op omslaan. In de afgeloopen 25 jaar is het 12 keer voor gekomen, dat roeireddingbooten omcloegen en wel te Petten, Terschelling haven, Terschel ling Midsland (2 maal), Katwijk (2 maal), Vlieland, Texel, IJmuiden, Noordwijk, Schier monnikoog (2 maal). Daarbij kwamen 11 man om het leven. In 3 gevallen geschiedde dit omslaan bij of na een redding op poging tot redding, in de overige 9 gevallen bij een oefe ning. Niet altijd heeft men de directe oorzaak van het omslaan kunnen vaststellen, in 4 ge vallen is de oorzaak ongetwijfeld te wijten geweest aan onzaakkundige behandeling. Men moet daarbij niet vergeten, dat het systeem van bemanning door vrijwilligers (bij de roei reddingbooten het eenige bruikbare systeem), medebrengt, dat niet steeds de geoefende be manning of alle leden van de geoefende be- lgbbereken-sijxzeaojvbgkqjfwypmdluhrdlubwy manning onmiddelijk tegenwoordig zijn deelnemen aan de redding doch dat, vooral als de omstandigheden grooten spoed vereischen. behalve ingeschreven roeiers anderen zich aamelden en aangenomen worden voor het bezetten van de plaatsen van ontbrekande in geschrevenen. Voordat motorreddingbooten bestonden moesten wij booten hebben, die bij niet te holle zee door de branding van de 2de of 3de bank konden worden geroeid en die ook lange tochten konden maken naar de gronden. Ook moest de boot langs het strand worden ver voerd. De tegenwoordige roeireddingboot dankt haar vorm en gewicht aan de nood zakelijkheid aan die eischen te voldoen. Bij hooge zee en z.g. „streek" langs de kust zal onze roeireddingboot echter niets kunnen doen dan wachten tot de gelegenheid beter wordt als het schip op eenigen afstand zit. Niet alle schippers en bemanningen kunnen zich dan echter bedwingen. Dit is gemakke- lijker op de eenzame stranden van de eilanden in wintertijd dan op het strand van de Noord zeekust, waar duizenden belangstellenden, die meest allen van de zee en wat men er met een boot in kan doen, geen verstand hebben, het wachten van een reddingbootbemanning zeer moeilijk maken. Thans, nu motorreddingbooten bestaan, kan men niet met een roeireddingboot staan wach ten op een betere gelegenheid. „Is er geen motorreddingboot", wordt dan, terecht, ge vraagd. Zit het schip ver weg, dan zullen de groote motorreddingbooten van IJmuiden en andere stations te hulp komen. Is de af stand kleiner, zoodat de groote motorredding boot het schip niet kan naderen, dan kan de motorstrandreddingboot dienst doen, als er een is. Ook deze zal wel eens moeten wachten op betere gelegenheid, maar lang niet zoo spoedig als de roeireddingboot, waarmede, als de afstand wat groot is, bijv. 2de bank en de zee hoog, de kans op redding gering en de kans op een ongeluk groot is. Egmond trof bij de stranding van de „Drente" een klejnen afstand, te Katwijk aan Zee („Mewa X") was de gelegenheid bij de stranding van den logger niet zoo moeilijk. Eerst later, na de redding, stak de wind op en nam de zee toe, Hoewel de afstand tot de kust slechts 150 M. was zou de reddingboot bij deze gelegenheid een moei lijken toch gehad hebben, wel nog met kans op succes, maar ook met véél kans op een ongeluk. Wij zullen dan ook zeker voortgaan met de stationneering van motorstrandreddingbooten oo de plaatsen, die er voor in aanmerking ko men, hoewel met deze modernisatie natuurlijk een groot bedrag is gemoeid. IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING. In haar jaarvergadering heeft de IJmuider Operette Vereeniging, dir. Philip S. Vlessing, tot bestuursleden gekozen de heeren Joh. M. van der Plas (voorzitter), A. J. v. d. Weijden (secretarisI. L. Verschoor (penningmeester) en de dames C. v. d. Meer en E.Adrians (comm. De operette van Oscar Nedbal „Polenbloed' zal vermoedelijk in de eerste week van Octo ber worden opgevoerd. Daarnevens heeft de IJ. O. V. thans in studie genomen het popu laire zangspel „De Vogelhandelaar" van Karl Zeiler, dat men eveneens in het a.s. winter seizoen nog hoopt op te voeren. JAARVERGADERING C. B. P. T. T. De afdeeling „Kennemerland" van den C. B. P. T. T. houdt hedenavond in het Friesche Koffiehuis, Kalverstraat hoek Zeeweg, haar jaarvergadering. P. T. T. OP DE PINKSTERDAGEN. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat het Hoofd kantoor te IJmuiden, alsmede het Hulpkan toor te Veisen op de beide Pinksterdagen zullen zijn opgesteld als de Zondagen. Op den 2en Pinksterdag kunnen aan te teekenen stukken worden aangeboden. Op den len Pinksterdag bestaat te IJmuiden en te Veisen gelegenheid tot het afhalen van correspondentie als op Zondagen; op den 2en Pinksterdag wordt één briefpost- en één pak ketpostbestelling uitgevoerd, welke te circa 9 uur zullen aanvangen. Het hulpkantoor IJmuiden-Oost, de Post agentschappen Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en het postagentschap Driehuis blijven op beide Pinksterdagen gesloten. Onze vischexport. Nieuwe moeilijkheden. Naar wij vernemen worden aan onzen visch export naar Luxemburg thans ook moeilijk heden in den weg gelegd. Tot nu toe kon naar dat land zeevisch vrij worden uitgevoerd. Thans echter zijn hier berichten binnenge komen, waaruit blijkt, dat dit-vrijwel niet meer mogelijk is. De regeering van Luxemburg zou een recht heffen van 2 franc per K.G. voor de betere soorten en van een halve franc per K.G. voor de gewone soorten. Bij informatie kon men niet meedeelen, of het hier betreft het heffen van invoerrecht of van een overdrachttaks, wat trouwens een ver kapt invoerrecht is. Waar men in Luxemburg verschillende soor ten visch, die hier tot de gewone grove soorten worden gerekend, tot de betere soorten rekent, is dit voor IJmuiden weer een ernstige tegen slag. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Eindstrijd om den Kennemerland-beker. Zaterdagmiddag drie uur wordt op het ter rein van E.D O. de eindstrijd om den Kenne- merlandbeker gespeeld tusschen V.V.IJ. en Kennemerland. Beide ploegen hebben op over tuigende wijze de voorwedstrijden gewonnen, zoodat het er naar uitziet, dat deze ontmoe ting een spannend karakter zal krijgen. On getwijfeld heeft de IJmuidensche ploeg, die kampioen van de Zaterdagmiddagcompetitie is, de beste kans, doch Kennemerland is een tegenstander, die zeker niet te onderschat ten is. V.V.IJ. zoowel als Kennemerland heeft groot belang bij het winnen van den beker. Als V.V.IJ. wint, dan krijgt zij het kleinood defini tief in haar bezit, want ook in 1934 en 1935 wisten de IJmuidenaren den eindstrijd te win nen. Het belang van Kennemerland is van financieelen aard, want als hun tegenstanders winnen, dan moeten de oranje-zwarten voor de vierde maal een Kennemerland-beker aan schaffen. HAARL. VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 30 MEI 1936. Eindstrijd Kennemerland-beker. KennemerlandV-V.IJ. (terrein E. D. O.) 3 uur J. Joosten. Grensrechters: A. C. J. Cromibeen en J. Steffens. HONKBAL PROGRAMMA VOOR JUNI. Het programma voor Juni vermeldt, voor zoover het de eerste en tweede klasse en de Haarlemsche vereenigingen betreft, de vol gende wedstrijden: Maandag 1 Juni: 2e klasse E.D.O. II—V.V.G.A. III. Zaterdag 6 Juni: le klasse Quick IH.H.C. I. 2e klasse V.V.G.A. IIHaarlem II. Zondag 7 Juni: le klasse Haarlem IE.D.O. I. 2e klasse H.H.C. II—Duvianen I. R.C.H. I—A.M.V.J. I. D.E.V. I—E.D.O. II. Zaterdag 13 Juni: le klasse Ajax I—H.H.C. I. Blauw Wit IE.D.O. I. 2e klasse ShellR.C.H. I. Z.R.C. I—D.E.V. I. Zaterdag 20 Juni: 2e klasse R.C.H. I—H.H.C. II. ShellDuvianen I. Zondag 21 Juni: le klasse Haarlem I—Quick I- H.H.C. IBlauw Wit I. 2e klasse E.D.O. IIHaarlem II. D.E.V. I—V.V.G.A. II. Zondag 28 Juni: le klasse E.D.O. IV.V.G.A. I. H.H.C. IHaarlem I. 2e klasse H.H.C. II—A.M.V.J. I. Duvianen ICatchers I. AMSTERDAMSCHE DERDE KLASSE OP NIEUW INGEDEELD. De uitslagen met een verschil van dertig runs. één zelfs met een verschil van vier en zestig runs, hebben het bondsbestuur er toe gebracht, de derde klasse Amsterdam opnieuw in te deelen. Nu zijn ook drie afdeelingen ge vormd. ieder bestaat uit vijf negentallen, zoo dat elk negental slechts acht wedstrijden heeft te spelen. Waar in twee van de drie afdeeelin- gen het uitkomen van een negental nog du bieus is, bestaat de kans dat die negentallen het brengen tot zes wedstrijden per seizoen, d. i. gemiddeld één per maand. De indeeling is: Afd. A: A.M.V.J. II, Blauw Wit II, D.W.S., Quick II en Zeeburgia. Afd. B: A.F.C. II, Catchers II, Simson, D.E.C. en V.V.G.A. III. Afd. C: De Algemeene, D.W.V., Shell II, Zee burgia II en Z.R.C. II,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1