BEVERWIJK. Ka-notities. De nieuwe verkeersmaat regelen in de badplaats. Parkeerterreinen aangewezen. In verband met de te verwachten zomer- drukte m de badplaats heeft het gemeentebe stuur, zooals wij dezer dagen reeds berichtten, een nieuwe verkeersregeling ontworpen, die ook tijdens de Pinksterdagen reeds van kracht zal zijn. Voor het verkeer naar de badplaats wordt de volgende route aanbevolen- Zee straat, Verlengde Voorstraat, Voorstraat, Zwaanstraat, Rijckert Aertsweg naar het strand. De gemeente heeft daar een parkeer gelegenheid' aangewezen tusschen de Depen dance en de villa „Liobe". Hier kan kosteloos worden geparkeerd. Het deel van den Rijckert Aertsweg tusschen „Liobe" en Dependance is voor alle motorverkeer verboden. Alle verkeer van Beverwijk gaat dus zoogenaamd achter om. In de richting Beverwijk moet deze weg worden genomen: Rijckert Aertsweg, Van Og- tropweg, Julianaweg, Zeestraat, Vondellaan. Het stuk Zwaanstraat vanaf de kruising Rijckert Aertsweg—Van Ogtropweg tot aan de kerk is gesloten verklaard voor het berijden met alle motorrijtuigen. Het gemeentebestuur heeft voorts voor de geheele af deeling Wijk aan Zee een parkeer verbod uitgevaardigd. Hierdoor was het nood zakelijk naar andere parkeergelegenheden om te zien. Automobilisten kunnen parkeeren op het Julianaplein, op den Rijckert Aertsweg, bij „Welgelegen" en bij „Sonnevanck", waai de gemeente plaatsing van meer auto's moge lijk heeft gemaakt. De gemeente stelt pogin gen in het werk het aantal parkeergelegen heden uit te breiden. Nabij de Dependance hebben particulieren een parkeerterrein in gericht plaatsbiedend aan 100 auto's. Ten einde te voorzien in parkeergelegenheid aan den Relweg heeft de gemeente het terrein aangewezen naast het brandspuitenhuis. Op het onbestrate deel van den Relweg geldt in verband met de aanwezigheid van Ziekenhuis en herstellingsoorden eveneens een parkeer verbod. Door al deze maatregelen hoopt het ge meentebestuur aan den verkeersstroom, die bij gunstig weer in de badplaats verwacht mag worden, leiding te kunnen geven. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een viertal gravures vertoonende Wijk aan Zee in vroegere dagen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: G. J. Hilger en gezin, koopman,van Em mer., Torenstraat 6. G. Kliphuis, dienstbode, van Emmen, Zee weg 88. A. Bijman, dienstbode, van Landsmeer, Ro- merkerkweg 69. J. M. de Munck, schilder, van Kruiningen, Kees Delfsweg 46. C. W. v. d. Eem, verpleegster, van Utrecht, Vondellaan 13. J. G. Koek en gezin, monteur, van Velsen, Rijksstraatweg 155. J. Smit en gezin, koopman, van Velsen, Gr. Houtweg 101. D. v. d. Vis, zonder ber., van Velsen, Groe- nelaan 21. A. G. de Ruijter, zonder ber., van Heems kerk, H. Hoflanderweg 174. U. Hovy, med. analyse, van Wassenaar, Zeeweg 51. J. Baas en gezin, zonder ber., van Hoorn, Koningstraat 114. A. J. H. d,e Swart, zonder ber., v. Voorhout, Stumphiusstraat 4. M. Scheerman, zonder ber., van Castricum, Arendsweg 61. D. H. Pigge en gezin, monteur, vaq Velsen, Verl. Vondellaan 20. L. J. Scholtens en gezin, electricien, van Zwolle, Arendsweg 6. Vertrokken: M. C. Blom, zonder ber., naar Velsen, Fa zantenlaan 41. A. Scheerman, naar Lisse, Kanaalstraat 82. J. E. v. Hilten, geh. met Chr. K. de Vries, z. b„ n. Velsen, Kanaalstraat 110 r. W. Burgwal, kellner, naar Schoorl, Dokters laantje 232c. W. H. Schellevis, zonder ber., n. Stompwijk, Dr. van Noortstraat 106. M. A. van Hattum, dienstbode, naar Aer- denhout, Distellaan 19. H. Schuller, naar Castricum,' Oude Haar lemmerweg 1 E. A. Knapmeijer, zonder ber. naar Nun- speet, Nunspeetlaan L 18a. J. de Bruin en gezin, coupeur, naar Alk maar. Nieuwpoortslaan 95. A. M. Bruijns, zonder ber. naar Heemskerk, Voorweg 25. G. A. M. v. d. Muijzenberg, opz. P. W., naar Aardenhout, Vondellaan 40. L. B. Lagrand, arbeider, naar Velsen-N., Schulpweg 72. A. J. Dorrestein, religieuse, naar Rotterdam, Dal weg 1. E. Kraft, religieuse, naar Maastricht, Calva- riënberg. M. C. Oudhuis, zonder ber., naar Haarlem, Schagchelstraat 23. H. M. R. Gütz, religieuse, naar Den Haag, Bezuidenhout 161. E. M. v. d. Aardweg, religieuse, n. Amers foort, St. Elisabeths Gesticht. G. G. Domicie, relieuse, naar Scheveningen, Oude Scheveningscheweg. De kano is nu allerwegen Weer door zijn eigenaar „ontdekt", En waar hij maanden heeft gelegen, Weer uit zijn winterslaap gewekt. Hij is zorgvuldig nagekeken Hij kreeg een verflik hier en daar En is nu weer voor vele weken Voor zon- en zomervreugde klaar. Wanneer de zon nu maar wil schijnen, Dan kiest de kanovloot het nat, In frissche kleur en slanke lijnen En water dat om d' ooren spat. Een vredig soort van ka-nonade, Vol opgewekte levensvreugd, Voor 't groeiend ras der ka-nomaden, Sport van gezondheid en van jeugd. Bij 't pijlsnel door het water glijden, (Pagaai je niet dan ga je niet) Is 't leven één verheugd verblijden En reden tot een jolig lied. De wereld heeft zijn zeekasteelen, Queen Mary, Bremen, Normandie, Technische wonderen uit velen Van luxe. macht en energie. Ik kijk er, zooals andre menschen, Heel klein, met eerbied tegenop, Maar als 'k een keus heb in mijn wenschen, Geef. mij dan een ka-notedop. P. GASUS. DE REISVEREENIGING „PLAN WEST". De reisvereeniging van de Winkelierscombi natie „Plan West", die vorig jaar met zooveel succes een tocht heeft gemaakt naar de Wereldtentoonstelling, heeft in haar leden vergadering besloten op Zondag 19 Juli per toer-wagen een reis te maken naar Nijmegen. UITZENDING VAN WERKLOOZEN. Dinsdag zullen de uitzendingen van werk- loozen naar de werkverschaffing worden her vat. Twintig werkloozen zullen te Bergen te werk worden gesteld. Het vervoer geschiedt met'autobussen. KEURING VAN TUINEN. Voor de keuring van tuinen, georganiseerd door de plaatselijke af deeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde hebben zich 30 deelnemers doen in schrijven. In den loop der volgende week zal met de keuring een aanvang worden gemaakt. In de jury hebben zitting genomen de heer en M. J. Dijkema uit Velsen, R. Ewouds en N. Pa- schier, beiden te Beverwijk. TOCHT NAAR NOORDWIJK. Op den Tweeden Pinksterdag zullen de leden van de jeugdluchtvaartclub, aangesloten bij de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart, een fiets tocht maken naar Noordwijk ter bijwoning van de aldaar te houden demonstraties met zweefvliegtuigen en vliegtuigmodellen. PROEVEN IN LICHAMELIJKE OEFENING. Uitgaande van de vereeniging van leeraren in de lichamelijke oefening zijn hier ter plaat se plannen in voorbereiding, om de leerlingen van de hoogste klassen der scholen in de ge legenheid te stellen proeven van bekwaamheid in de lichamelijke oefening af te leggen. Aan de gemeentelijke commissie voor de Licha melijke Opvoeding is daarvoor medewerking verzocht. De proeven zullen zoowel op het ter rein als in de zaal moeten worden afgelegd. De candidaten mogen ten hoogste 1 onvol doende hebben. De eischen zijn o.m. hoog springen 90 c.M. (meisjes 80 c.M.). Balwerpen: jongens 30 M., meisjes 15 M. In de zaal zullen worden gevraagd oefenin gen aan wandrek, ladder en klimpalen. Het ligt in de bedoeling deze proeven aan het eind van de maand Juni te doen afleg gen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: T. Boots en A. G. Bak; F. v. d Winden en S. A. W. Dekker; J. Webbe en G. Brantjes; BEVALLEN: J. Bos—Klein, d.; J. de Wit— Fatels, d.; G. NijkampWezel, d.; P. M. Dijk man DulkesKuijs, z.; C. de RuiterGroen land, d.; H. A. BruijnaersDrogtrop, d. GETROUWD: A. J. Elderhorst en W. H. Schellevis: W. J. Willems en J. G. Beerta; J. G. Schelvis en C. Limmen; C. P. van Hasselt en A. M. Eder; N. A. van Kaama en H. J. Hoogeland. OVERLEDEN:H. de Boode, 56 j., ongeh.; A. J. Prins, 72 j., geh. m. F. W. Dekker; A. Rem, 62 j., gehuwd m. H. Bergers; Gr. Vijn, 67 j., geh. m. G. van Baar. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerlancl en Vrije Veiling. Spinazie per kist 2052 ct. Sla per kist 1560 ct. Postelein per kist 2230 ct. Wortelen per bos 9—13 ct. Raapstelen per bos 1 ct. Raapstelen per bis 1 ct. Radijs per bos iy23 ct. Peterselie per bos 45 ct. Selderie per bos 56 ct. Prei per bos 34 ct. Bloemkool, le per stuk 1426V2 ct. W Idem, 2e per stuk 6—8 ct. Tomaten per K.G. 2636 ct. Peulen per K.G. 3040 ct. ir f Snijboonen per K.G. 60 ct. Dikke boonen per K.G. 82 ct. Asperges, le wit per bos 30—37 ct. - Idem 2e wit 1218 ct. T'& Idem le bl. 14—24 ct. Idem, 2e bl. 1012 ct. Komkommers per stuk 47 ct. Aardbeien per doosje 1825 ct. De moeilijUHeden 9er sigarenfabriek. Nog geen beslissing der regeering. Naar wij vernemen heeft de regeering nog geen beslissing genomen over het voorstel, dat haar van de zijde van den heer W. van Dok c.s. is gedaan, om de voorraden van de N.V. Sigarenfabriek voorheen Gebr. Majoor over te dragen, waardoor het mogelijk zou zijn het bedrijf althans ten deele te doen hervatten. Men deelde ons op onze informatie mede, dat de zaak thans in handen is gesteld van den Minister van Financiën. Verwacht wordt dat de regeering haar beslissing kort na Pinksteren kenbaar zal maken, JAARVERGADERING „KONINGINNEDAG". De vereeniging tot viering van den verjaar dag van H.M. de Koningin houdt op Vrijdag 5 Juni a.s. in Hotel „Ter Burg" haar jaarver gadering. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen ver meldt de agenda een bestuursverkiezing ter voorziening in de vacatures, ontstaan door overlijden van den heer H. Breukelaar en door bedanken van den heer J. H. Bremmers. GEHEELONTHOUDERSJEUGDCLUB „KINDERGELUK". Ook voor de maand Juni heeft het bestuur van de geheelonthoudersjeugdclub „Kinder geluk" een programma samengesteld. Maandag 1 Juni wordt een bezoek gebracht aan den jeugdmorgen. als onderdeel van de sluiting der Blauwe Week-actie te Alkmaar; op Zondag 7 Juni zal men een fietstocht naar Zandvoort maken; Zondag 14 Juni wordt deelgenomen aan de sterrit te Beek bergen; Zondag 21 Juni wordt een wandel tocht gemaakt en tenslotte zal „Kinderge luk" op 28 Juni deelnemen aan het concours voor geheelonthouders kinderkoren, dat hier ter plaatse gehouden zal worden. VEREENIGING VOOR JONG HERVORMDEN Donderdag 4 Juni zal de plaatselijke af- deeling van de vereeniging voor Jong Her vormden een fietstocht maken. Verder staat voor Donderdag 18 Juni een excursie naar het Crematorium te Westerveld op het pro gramma. DE AARDBEIEN BLOEIEN. De aardbeienvelden in Beverwijk staan thans in vollen bloei en zoowel de vroege als de late soorten zijn bedekt met de mooie, witte bloesems. Een opmerkelijk verschijnsel is, dat vooral de oude velden zoo rijk in bloei staan. De één-jarige planten daarentegen dragen veel minder bloesem. Dit is nog toe te schrijven aan de gevolgen van de langdurige droogteperiode in den vorigen zomer, waardoor de wortelvorming van de jonge planten niet voldoende kon zet ten. De vorstschade, die onder de vroege aard beien aangericht zou zijn is bijzonder mee gevallen. De nachtvorst van enkele weken geleden trof alleen de eerste knoppen van de trossen, die nog veilig in de stengelschede verborgen waren. Zooals de velden er nu bij liggen, beloven zij een rijken oogst. Wij zagen een veld Mou lin Rouge, de soort die eenige jaren geleden werd ingevoerd, dat een lust was voor het oog. De rijke bloemtrossen hielden een be lofte in voor de toekomst. Het is heel jammer, dat deze soort, die rijk draagt en mooie groote vruchten geeft, niet geschikt is voor de jam- fabrieken. Deze aardbei blijft na het inpulpen niet heel en dat is juist een der eerste eischen, die de pulpindustrie aan de vruchten stelt. Intusschen zijn de oogstverwachtingen voor het zoo belangrijke aardbeienseizoen op het oogenblik gunstig te noemen. Het weer laat niets te wenschen over en als nu over enkele weken de zoele zomernachten willen komen en de zon zorgt overdag voor de stovende warmte die de vruchten zoo noodig hebben, dan zal misschien 11a vele jaren Kennemerland weer eens op een goede aardbeienoogst mogen re kenen. De stand der wèrliloosKeïd. Aan het einde dezer week stonden bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling in totaal 1106 werkloozen ingeschreven tegen 1127 aan het einde der vorige week. Voor Beverwijk was het aantal 981 (vorige week 999) en voor Heemskerk 125 (128). NIEUWE PRODUCTEN OP DE GROENTEN- MARKT. In de afgeloopen week werden aan de groenten- en fruitmarkt reeds de eerste aardbeien van den kouden grond aangevoerd. Ook verschenen de eerste nieuwe aardappe len. dubbele spercieboonen, snijboonen en druiven. GROENTENVEILINGEN OP DEN TWEEDEN PINKSTERDAG. De Vereenigde Veilingen en de veiling B. E. T. zullen op den Tweeden Pinksterdag een groentenveiling houden. Er zal echter uit- sluitend van den wagen worden geveild. BEZOEK VAN DE HEIDEMAATSCHAPPIJ. De afdeeling Den Haag van de Nederland- sche Heide Maatschappij heeft besloten in den loop van de maand Juni een bezoek te brengen aan Beverwijk en omgeving. Dit uitstapje zal gelden als de jaarlijksche excur sie, die deze afdeeling als naav gewoonte or ganiseert. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Op den Eersten Pinksterdam wordt de Zon dagsdienst van de doktoren waargenomen door Dr. W. W. Muys v. d. Moer. Zeestraat 96, telef. 2138; op den Tweeden Pinksterdag door Dr. A. Melchior, Duinwijklaan 2, telef. 2171. Van de apotheken is op den Eersten Pink sterdag ook voor den nachtdienst de Duin wij k-apotheek, Verlengde Groenelaan 44, tel. 2514, geopend. Op den Tweeden Pinksterdag en verder de geheele week wordt de Zondags- en de nachtdienst waargenomen door de apo theek Donker, Breestraat 61, telef. 2037. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 22sten Mei '36: Spinazie per kist f 0.20f 0.50. Postelein per kist f 0.16—f 0.24. Andijvie per kist f 0.40f 0.60. Raapstelen per 100 bos f 1.50. Radijs per 100 bos f 2.— Wortelen per K.G. f 0.08f 0.1'2. Komkommers per 100 f 6.f 8. Asperges wit per bos f 0.30—f 0.40. Asperges blauw per bos f 0.25—f 0.30. Asperges dun per bos f 0.20—f 0.25. Aardappelen oud p. K.G. f 0.03 1/2f 0.05 1/2. Aardappelen nieuw per K.G. f 0.18. Peulen per K.G. f 0.32f 0.40. Bloemkool per 100 f 10.f 22.—. Uien per bos f 0.02 1/2. Sla. per kist f 0.12—f 0.24. Rabarber per 100 bos f 1.50—f 5. Pieterselie per bos f 0.03. Selderie per bos f 0.03. Aardbeien per doosje f 0.1*6f0.24. EEN DRUKKE LUILAKMARKT. De jaarlijksche luilakmarkt, die Vrijdag avond en -nacht in het veilingsgebouw „Cen trum" werd gehouden, heeft enorme belang stelling getrokken. Vooral Vrijdagavond heerschte langs de stalletjes, waarop in groote verscheidenheid d, „luilakpotjes" prijkten, een levendige drukte. De kooplieden kwamen handen te kort om allen te bedienen, want het spreekt vanzelf, dat iedere bezoeker van de luilak- markt met een of meer bloempotten huis waarts keerde. De veilingsdirectie zorgde in den loop van den avond voor aardige attracties, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Bovendien zat er nu ook in letterlijken zin „muziek in de markt". Er was namelijk een band aanwezig, die muziek maakte tegen al het marktgedruisch in en die er voor zorgde, dat de markt zelfs een feestelijk karakter kreeg. Tegen het middernachtelijk uur was het nog zeer druk, zoodat er niet aan getwij feld behoeft te worden, of de luilakmarkt, die in -Beverwijk zoo snel is ingeburgerd/ is tot een goed succes geworden. ZSTERÖS'G 30 MEI 193Ö Het inblikken van vleescb. Actie van de slagers. In de afgeloopen week zijn in het openbaar slachthuis alhier een groot aantal koeien ge slacht, ten behoeve van de nieuwe inblikking van vleesch, dat bestemd is voor distributie onder de werkloozen. Het inblikken geschiedt in een fabriek te IJmuiden. De Beverwijksche slagers, die van deze slach tingen getuigen waren, waren van oordeel, dat de slachtwaarde van het vee al zeer mini maal was. Deze koeien zouden nimmer voor de slacht bestemd zijn, wannéér het vleesch niet op deze wijze verwerkt had kunnen worden. Wij hadden over deze aangelegenheideen onderhoud met de bestuursleden van de sla gersvakbonden. Zij deelden ons mede. dat e koeien in het abattoir aan een zeer strenge keuring wor den onderworpen. Daartegen gaan natuurlijk niet de bezwaren van de slagers. Maar wel waren zij ontstemd, dat voor dit doel brood mager. kreupel en wrak vee wordt opgekocht. Zij stelden daarvan de hoofdbesturen in ken nis. omdat zij dit vee van mindere kwaliteit achtten. Men heeft, zoo zei men ons, de vak-, menschen er buiten gehouden. Voor den prijs van 32,/ó ct. per K.G., die betaald wordt, is geen goed slachtvee te koop, zoodat niet an ders dan dit wrakke vee kan worden opge kocht. De besturen van de plaatselijke afdeelingen van den Algemeenen en den R.K. Slagershond zullen aan hun leden voorstellen het gehakt in blik, dat van het vleesch van deze koeien gemaakt wordt, niet in hun winkels te ver- koopen. De afdeelingen zullen over dit voor stel in den loop dezer week in haar ledenver gaderingen beslissen. WIJK AAN ZEE PERSONALIA. Tot strandwacht voor den dienst Eerste- Hulp-bij-Ongelukken op het Noordelijk strand- gedeelte alhier, werd door de W. a. Zeeër Red dingsbrigade benoemd mej. Gr. Kloes te Heemskerk. ONGEVAL. Vrijdagochtend werd het dochtertje van den heer v. d. E. door een achteroprijden de auto in de Kerkstraat aangereden enet het gevolg dat zij met haar fiets tegen den grond sloeg. Na assistentie van dr. W. Netelenbos is zij per auto huiswaarts gebracht. De bekende zee-olifant Roland in den Berlijnschen Dierentuin heeft een gezellin gekregen, die zich blijkbaar zeer wel gevoelt in haar nieuwe omgeving. VOETBAL. D.W.V.KINHEIM. De Kinheimers hebben in Den Helder twee kostbare punten achtergelaten! Een geduchte tegenvaller zal dit voor velen zijn geweest, want wat scheen nu logischer dan een Velser overwinning? Kinheim klopte D.W.V. met 4—1, D.W.V. op haar beurt sloeg H.R.C. met 20, dus Kinheim zou H.R.C. er ook wel met een „nulletje of 5", zooals „the man in the street" dat uitdrukt, onder houden. Maar dit is juist het aantrekkelijke van de voetbalsport, dat dergelijke „berekeningen" zoo vaak falen. En Kinheim heeft dit tot haar schade ondervonden. De strijd om de bovenste plaats is nu weer volkomen „open". Dat dit vooral aan D.W.V., dat zoo hoopvol deze promotie-competitie be gon, doch reeds in den eersten wedstrijd zoo overtuigend geslagen werd. de nodige spirit zal geven, is te begrijpen. Kinheim gaat dan ook o.i. een zwaren uitwedstrijd tegemoet en het zou ons niet verwonderen, als ook de tweede ontmoeting op „vreemd" terrein weer niet het maximum aantal winstpunten op leverde. Mogelijk is dit natuurlijk wel! Op het V.S.V.- terrein toonde Kinheim zich onbetwistbaar de sterkste. Wanneer de Groenevelds c.s. er in slaagden, wederom zoo te spelen, dan, ja dan is het 2de klasse-schap van Kinheim weer goeddeels voor 'n jaar geprolongeerd. Dee wed strijd wordt niet Maandag, maar Zondag ge speeld. Kennemers 2—West Frisia 2. De kansen d$r Kennemers-reserves op pro motie staan werkelijk niet slecht, daar zij zelf na 2 wedstrijden nog slechts één verliespunt hebben geboekt en West-Frisia en Assendelfb resp. 2 en 3. Zondag komt West-Frisia 2 de return-ont moeting spelen. Wanneer de Wijkers er in zou den slagen deze ontmoeting te winnen en dat kunnen ze naar onze meening dan is promotie zoo goed als zeker. H.R.C.—STORMVOGELS. Stormvogels speelt op Tweeden Pinksterdag een vriendschappelijken wedstrijd in Den Hel der tegen H. R. C., de club, welke met Kinheim en D.W.V. naar één plaats in de tweede klasse dingt. Het volgende elftal zal als „sparring partner" der H.R.C.-ers dienst doen: Hollenberg, Haak Sr. of Van Dongen, Haak Jr., Wey, Fijen, Tol, v. d. Steen, Schildwacht, Bloemink, Van Gelder, Prins. /CUEMV ITJMNtINi HALCYON LIJN. Stad Zwolle, Rott. n. Carthagena, 27 (5.22 n.m.) 20 mijl v. Niton. Flensburg, 27 v. Lulea n. Rott. Vlaard. Maasburg, 30 (2 n.m.) v. Pepel te Vlaardin- gen verw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 28 v. South ampton. Blommersdijk, Baltimore n. Rott. 28 van Al bany (N.Y). Statendam, 28 van New-York n. Bermuda. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 27 te Seattle Nebraska, Rott n. Vancouver 27 v, Cristo bal. Boschdijk, 27 v. Rott. te New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) p. 29 Ouessant. Heemskerk (thuisr.) 29 (n.m.) v. Ant werpen. Jagersfontein (uitr.) 29 te Teneriffe verw. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr. 28 van Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 29 y, B.-Ayres te Amsterdam, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ceres, Bourgas n. Amst. p. 29 Ouessant. Cottica, Paramaribo n. Amst. 28 v. Madeira. Hermes, 28 van Salonika n. Izmir. Pluto, 29 v. Gothenburg te Aarhuus. Poseidon, 28 v. Susak n. Catania. Saturnus, 28 van Amst. te La Guayra. Triton, 29 van Hamburg te Antwerpen. Amazone, 29 v. New-York 11. Port-au-Prince. Venezuela, 27 van Curacao te Cristobal. Costa Rica, 27 van Barbados n. Port Limon. Tiberius, Amst. n. Valencia p. 27 Ouessant. Odysseus, 29 v. Amst. n. Rott. Deucalion, 29 v. Rott. 11. Vigo. Bennekom, Amst. 11. Chili p. 28 Dungeness. Crijnssen, 29 v. Barbados te Amst. Aurora, 29 v. Amst. te Hamburg. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 28 te Singapore. Agnita, 24 v. Houston n. Pouillac, daarna waarsch. Rott. pl.m. 14 Juni te Pauillac ver wacht. Mifza, 28 v. Las Palmas n. Barbados v.o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 29 v. Palermo. Indrapoera (thuisr.) p. 28 Pt. de Galle. Kedoe (uitr.) 28 van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisr.) 29 v. Port Said. Tarakan (thuisr.) 27 van Colombo. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 29 van Southampton, phr. Huygens .(uitr,). 28 te Colombo. Manoeran (uitr.) 29 van Port Said. Tajandoen (thuisr.) 28 te Londen. Poelau Tello (uitr.) 29 te Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Mobile, 27 Taku Bar n. Rott. Polydorus, Batavia n. Amst. p. 28 Gibraltar. Sarpedon, Japan n. Rott. 29 te Shanghai. Agamemnon, Japan, n. Rott. 29 te Penang. Aeneas, Japan n. Rott. 29 v. Aden. Olie- en vischmeelfabrïek op IJsland. Te Seydisfjord zal een fabriek worden opge richt, met welker bouw men reeds begonnen is, tot het verwerken van haring tot olie en vischmeel. Men rekent op een dagelijkschen aanvoer van 800 ton per dag, zoodat de fa briek doorloopend in bedrijf kan blijven. De kosten van bouw en inrichting, welke in het najaar gereed moet zijn, zullen 400.000 Kronen bedragen. Groote diepgang. Het Vrijdagmorgen van Buenos-Aires aan gekomen Nederlandsche stoomschip „Amstel- land" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 Meter. I Jzervers cli ep i n g. Aan het Hoogovenbedrijf arriveerden gis teren het Zweedsche stoomschip „Signfred" en het Duitsche stoomschip „Orlanda", respec tievelijk komende van Ramsgate en Rotter-, dam. Beide schepen kwamen alhier een partij ijzer innemen. De laatste reis. Het Nederlandsche stoomschip „Flandria" van de Kon. Holl. Lloyd, hetwelk zooals men weet, is verkocht aan de Compagnie Générale Transatlantique te Parijs, vertrok Vrijdagmid dag onder Nederlandsche vlag met een Neder landsche equipage naar Havre. Na aankomst aldaar zal het schip pas onder Fransche vlag worden gebracht. Makreelinvoer. Het Noorsche motorschip Kapp is hier van Haugesund aangekomen met een lading makreel voor een plaatselijken importeur. Kaarsenfabriek te Gouda wordt herbouwd. Op de Woensdag gehouden aandeelhouders vergadering van de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek te Gouda werd op een desbe treffende vraag medegedeeld, dat besloten is tot herbouw der fabriek, welke gedeeltelijk verbrand is. Nog kan worden vermeld, dat de opruimings werkzaamheden op het terrein door het ge heele personeel met kracht worden voortgezet. De herbouw is reeds aanbesteed en met den opbouw is begonnen. AANGEKOMEN. 28 Mei: Afon Gwili sa. Pr. Talbot Vechtstroom s.s. Huil Amstelkerk s.s. Hamburg Hennie s..s Gr. Yarmouth Ariadne sa. Hamburg Nigerian s.s. Freetown Express m.s. Rotterdam Kapp m.s. Haugesund 29 Mei: Orlanda s.s. Hotterdam Astarte sa. Bremen Surreybrook s.s. Goole Amstelland s.s. Buenos Aires Signfred sa. Ramsgate Crijnssen s.s. West Indië VERTROKKEN. 28 Mei: Spidola s.s. Rotterdam Pinguin ma. St. Helens Trito s.s. Rotterdam Grootekerk sa. Hamburg Deucalion s.s. Midd. Zee Lingestroom s.s. Bristol 29 Mei: Aldebaran ma. Gr. Yarmouth Prowess m.s. Falmouth Uddeholm s.s. Skoghall Flandria s.s. Le Havre Stuyvesant s.s. West Indië Simon Bolivar s.s. West Indië Texelstroom s.s. Liverpool Kapp m.s. Haugesund

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5