DE KABINETSCRISIS IN BELGIë. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT KADie PROERAMMA DINSDAG 2 JUNI 1936 Van Zeeland weigert een nieuwe opdracht tot kabinets vorming. Een beroep van den koning op Vandervelde? Vorming van een Volksfront in voorbereiding. Het A.N.P. meldt uit Brussel, dat de koning In verband met de kabinetsvorming Zondag graaf Carton de Wiart, voorzitter van de rech terzijde der Kamer en den heer Theunis, mi nister van staat ontvangen heeft. Het staats hoofd ontving tevens dr. Van Zeeland, hoofd der afgetreden regeering. Na dit onderhoud heeft dr. Van Zeeland verklaard, de opdracht tot kabinetsvorming niet te kunnen aanvaarden. „Ik ben geen politieke persoon", zeide hij „De koning heeft 14 maanden geleden de eer ste maal een beroep op mij gedaan. De toe stand was ernstig. Rampen waren in het voor uitzicht. Ik heb toen de opdracht uit plichts gevoel aangenomen. Toen ik haar aanvaardde, deed ik dat voor een bepaalden tijd en voor het vervullen van een taak, die ruim en zeer be langrijk was. maar tevens goed afgebakend. Welnu, die taak meen ik als vervuld te mogen beschouwen. Dit betéekent niet, dat ik het land als genezen beschouw en dat het niet weer kan instorten. Het is enkel beterende en ik hoop, dat men niet vergeten is, dat een ge nezende recht heeft op een bijzondere zorg. Hoe het ook zij, mijn vast voornemen was steeds mij terug te trekken na het debat over de bijzondere volmachten. Men heeft mij ech ter doen inzien, dat mijn plicht gebood mijn besluit eenigszins te verdagen, want een ver andering in het bewind op dit oogenblik in het zicht der verkiezingen had schadelijk kunnen zijn voor het land wegens den zeer ernstigen en buitengewoon ingewikkelden internatio nalen toestand. Thans evenwel zijn de verkiezingen achter den rug en de gegevens omtrent de politieke verhoudingen zijn bekend. Ik heb mijn steen bijgedragen. Anderen hebben nu het hunne bij te dragen." In politieke kringen gelooft men thans, dat de koning voor de kabinetsformatie een beroep zal doen op Vandervelde, den leider der Bel gische Werklieden Partij, welke de grootste Kamerfractie heeft. Het congres der Belgische Socialistische Partij nam met bijna algemeene stemmen een motie aan, waarin wordt geconstateerd, dat het klaarblijkelijk onmogelijk is zonder de so cialisten die tot de sterkste partij in het par lement zijn geworden, een stabiele regeering te vormen, die over een uitgesproken meerder heid beschikt om de crisis te overwinnen, en den weg voor het fascisme te versperren, als mede de fundamenteele hervormingen te ver wezenlijken. welke de volksmassa verlangt. Met betrekking tot de organisatie van den vrede verklaart de partij zich voorstandster van een technisch vervolmaakt militaire ver dediging en een beperking der militaire lasten tot het minimum, verder van een monopolie van oorlogsleveranties en een versterking der collectieve veiligheid door wederzijdschen bij stand. Ook is de partij voorstandster eener herziening der onrechtvaardige bepalingen van het vredesverdrag en eener gecontroleerde progressieve ontwapening. Er kwam op het congres een zeer sterke strooming ten gunste van een gemeenschap pelijk front met de communisten tot uiting. Zij schijnt echter in het Walenland sterker te zijn dan in Vlaanderen. Er zou reeds tot. de vor ming van een dergelijk blok besloten zijn, doch de voorbereiding zou nog eenigen tijd vorde ren. Zij zal dus waarschijnlijk niet van direc- ten invloed zijn op de vorming van de nieuwe regeering. Italië. Hoe Italiaansch Oost-Afrika bestuurd zal worden. De ministerraad heeft Maandag o.m. goed keuring gehecht aan een wet op de organi satie en het bestuur van Italiaansch Oost- Afrika. waaronder begrepen wordt het Abes- synische rijk, Erythrea en Somaliland, al dus meldt Reuter. Het bestuur over Italiaansch Oost-Afrika zal ten uitvoer worden gelegd door een gou verneur-generaal, den onderkoning. Het gebied wordt verdeeld in vijf gouver nementen. De centrale regeering heeft haar zetel in Addis Abeba. Onmiddellijk onder den gouverneur-generaal, den onderkoning, zal een vice-gouverneur-generaal staan, ter wijl de onderkoning voor militaire zaken bij gestaan zal worden door een chef van den generalen staf. De vijf gouvernementen zijn de volgende: het Erythreesche met Asmara als hoofdstad, het gouvernement Amhara met Gondar als hoofdstad, het gouvernement Galla en Si- damo met Djimma als hoofdstad, het gou vernement Harrar met de gelijknamige stad aLs hoofdplaats en het gouvernement Somali met als hoofdstad Mogadiscio. Addis Abeba, de hoofdstad van Italiaansch Oost-Afrika. zal een speciaal bestuur krijgen onder leiding van den stedelijken gouver neur. Maatregelen zijn genomen voor den wederopbouw van Addis Abeba, welke stad het aanzien van een „tuinstad" zal krijgen. De Mohammedaansche godsdienst zal alle waarborgen genieten. Onverwacht bezoek van Schuschnigg aan Rome. Uit Rome meldt Reuter, dat aldaar onverwacht de Oostenrijksche bonds kanselier dr. von Schnuschnigg is aangekomen. Naar aanleiding daarvan merkt men op, dat deze overkomst van een katholiek staatsman op Pinkster maandag slechts kan zijn ingegeven door belangrijke redenen. Van officieele zijde wordt verklaard, dat de reis van Schuschnigg, die van particulieren aard is, ongeveer acht dagen zal duren. Naar ter bondskanselarij verzekerd werd, is het niet uitgesloten, dat de kanselier in een of ander deel van Italië een ontmoeting zal hebben met Mussolini. De onverwachte reis van den kanselier, die ook in politieke kringen te Weenen groote sensatie heeft verwekt, wordt aldaar in verband gebracht met de jongste kabinetswijziging en den politieken toestand als gevolg van het uittreden van Starhemberg uit de regeering. Verder ook met de mogelijk heid binnenkort van een nieuw protest der Kleine Entente wegens de invoering van den bondsdienstplicht. Zoekt Schuschnigg steun hij de nazi's? De Daily Herald meldt, dat de Oostenrijk sche bondskanselier Dr. Schuschnigg stap pen doet om den steun te verwerven zoowel van de nationaal socialisten als van de ar beiders-organisaties. Dit was althans een ge rucht. dat dezer dagen te Weenen in omloop was. Prins Starhemiberg op zijn beurt, had eveneens geprobeerd in contact te komen met de Duitschers, maar deze poging miS' lukte. Om de nazi's voor zich te winnen, overweegt Schuschnigg in Juli een drietal „nationalistische" politici in zijn kabinet op te nemen, nl. prof. Srbik, Glaise-Horstenau en Mannlicher, die op goeden voet staan met de nationaal-socialisten. Voorts zou de Italiaansche gezant te Wee^ nen, Preziosi, een persoonlijken brief van Mussolini hebben overhandigd, aan Schusch nigg. waarin dezen verzocht wordt niet de re laties met de nationaal socialisten te willen verbreken, doch ze te willen versterken. Er gaan geruchten, dat Mussolini thans probeert met Hitier tot over eenstemming te komen in de Oos tenrijksche kwestie. Om de arbeiders voor zich te winnen, zou Schuschnigg van plan zijn binnen het Va- derlandsche Front een speciaal „arbeids front" in het leven te roepen. Starhemberg zou Duitsche hulp hebben verzocht door bemiddeling- van den Duit- schen gezant te Weenen. Von Papen, die, naar gemeld wordt, geweigerd zou hebben met Starhemberg de aangelegenheid te be spreken. Engeland. Engelsche onthulling over een geheime vakvereenigings- organisatie. De Press Association publiceert het volgen de telegram uit Morecambe (Lancashire) Little, de president van de Nationale Orga nisatie van Machinisten, verklaarde op de jaarvergadering van dit verbond, dat in Duitschland een geheime vakvereenigingsor- ganisatie is opgericht met het doel Hitler's bewind omver te wei-pen. Spreker las zijn gehoor zekere documenten voor. welke, naar hij zeide, in het geheim ter beschikking van de Duitsche politie waren gesteld, teneinde deze in staat te stellen de noodige maatx-egelen te nemen om het hoofd te bieden aan de toenemende activiteit van tegen Hitier gekante organisaties. De president deelde tenslotte mede, dat in een enkele plaats duizend personen, die er van verdacht worden te hebben deelgeno men aan de werkzaamheden van tegen het Hitler-regime werkende arbeidersorganisa ties zijn ontslagen. (Reuter) Spanje, Vele dooden en gewonden tijdens onlusten in Albacate. Reuter meldt uit Madrid, 30 Mei. Bij in-r cidenten, die zich hebben afgespeeld te Yeste in de provincie Albacete zijn 22 boeren gedood en 40 gewond, terwijl bovendien een lid van de Guardia Civil werd gedood, drie anderen ern stig. en dertien lichter werden gewond. De in cidenten ontstonden als volgt: bewoners van het dorp Yeste waren een landgoed opgestormd en hadden daar meer dan 12.000 pijnboomen omgehakt. De Guardia Civil verrichtte ver scheidene arrestaties, maar toen de arrestan ten werden weggeleid, overviel een menigte van ruim 1500 personen de politie-beambten, die daarop ter zelfverdediging van hun vuur wapenen gebruik maakten. Er ontstond een vuurgevecht van ruim vier uren. Wellicht is het aantal slachtoffers nog grooter, want de botsing vond plaats in het open veld en hét duurde geruimen tijd voordat de orde was hersteld. Frankrijk. Ongeregeldheden te Ajaccio. Het Italiaansche consulaat heeft zijn intrek genomen in een nieuw gebouw. In den nacht op Zondag hebben onbekenden de gevel be dekt met anti-fascistische opschriften, met hamers en sikkels", aldus meldt Reuter. Verder demonstreerden leden van het Volksfront voor het gebouw. Zij werden dooi de politie verspreid, doch een van hen zag nog kans een steen door een venster van het consulaat te werpen. De man werd gearres teerd. Hij bleek van Poolsche nationaliteit te zijn. De consul heeft geprotesteerd. China. Nieuwe spanning tusschen China en Japan. Zaterdag heeft tusschen Tientsin en Tang koe een spoorwegongeluk plaats gehad, dat in Chineesche kringen groote ongerustheid heeft teweeggebracht. De Japansche militai ren verklaarden nl. dat het ongeluk is ge- ensceneerd en een aanslag betéekent op het vrije transport van Japansche troepen. Zij eischten, dat alle treinen, die troepen vervoe ren door treinen met uitkijkposten worden voorafgegaan. De spoorweg-autoriteiten lei den het onderzoek, maar men vreest, dat de Japanners het resultaat hiervan niet zullen afwachten en zelf de hun noodig dunkende maatregelen zullen treffen. Het Japansche persagentschap meldt, dat in het ministerie van buitenlandsche zaken ernstige ongerustheid bestaat als gevolg van dezen aanslag. „Deze gebeurtenis", aldus zegt men, „heeft bewezen, hoe noodzakelijk de troepenversterkingen in Noord-Ghina, waar tegen Nanking geprotesteerd heeft, zijn. De regeering te Nanking blijft volkomen werke loos tegenover alle anti-Japansche propa ganda". Men acht het zeker, dat invloedrijke kringen der kwomintang bij den aanslag en de betoogingen betrokken zijn. Japans activiteit in Noord-China. Volgens mededeelingen van Chineesche zijde is de spanning tusschen de Chineezen en Japanners in het noorden van China sterk toegenomen. Soeng Tsje Joean heeft in principe de autonomie van Hopei en Tsjahar goedgekeurd, doch hij behoudt zich de toe passingsformule hiervan voor. De voorzitter van de commissie voor buitenlandsche zaken van den politieken raad is naar Tokio vertrok ken, om namens Soeng de bemiddeling van zekere Japansche persoonlijkheden te verzoe ken. Verder wordt een vertegenwoordiger van Tsjang Kai Sjek elk oogenblik te Peking ver wacht. De opwinding onder de Noord-Chineesche studenten heeft reeds aan verschillende EEN HONDSCH DORP. In den staat Missoeri ligt een plaatsje, dat den weinig origineelen naam van Pumpkins Centre draagt. Dit dorpje geniet een groote vermaardheid om zijn inwoners, die zeer „hondsch" zijn uitgevallen. De 204 inwoners van Pumpkins Centre bezit ten en verzorgen namelijk 5300 honden. Een koopman, die slechts acht honden bezit, wordt door de medebewoners van het plaatsje ge minacht en beschouwd als een man, wien de dieren totaal onverschillig zijn. Een hond wordt in Pumpkins Centre nooit gedood en wanneer een zwervend exemplaar de gelukkige inval krijgt om langs het dorp "te gaan, is het beest er zeker van voor zijn geheele leven .binnen" te zijn. De gemeenteraad van Pumpkins Centre is nooit onwillig, wanneer een crediet voor de hondenverzorging wordt gevraagd. (Adv. Ingez. Med.) hoogescholen tot demonstratiestakingen ge leid. De studenten eischen energieken tegen stand tegen Japan. Stakende studenten sporen de boeren en de soldaten van het 29ste legercorps aan den Japanners tegenstand te bieden Voor opheffing der sancties. Acties in Frankrijk en België. Havas meldt uit Parijs, dat het „Comité tegen de sancties" den volgenden oproep heeft uitgevaardigd- ..De sancties tegen Italië zijn gebleken gevaarlijk en zonder uitwerking te zijn. Helpt de regeering hiertegen stelling te nemen door een verzoekschrift te teekenen tot onmiddellijke opheffing van de sancties." De oproep is o.a. geteekend door de letterkundigen Francois Mauriac, Henry Bordeaux, de film pionier Louis Lumière, de oud-president Mille- rand, Doumergue en andere vooraanstaande letterkundigen, musici, militairen en politici. Voorts verneemt Reuter uit Brussel dat on der de Belgische Kamers van Koophandel een beweging ontstaan is om de sancties tegen Italië op te heffen. De Kamer van Koophandel van Brussel heeft den premier Van Zeeland een brief van deze strekking toegezonden. AUTO-ONGELUK IN BELGIë EISCHT TWEE DOODEN. Te Florenville zijn twee Fransche auto's tegen elkaar gebotst. Twee personen werden gedood en zeven gewond. EEN MERKWAARDIGE VOLKSSTAM IN SIBERIë. Op 800 K.M. van Irkoetsk in de wilde streek aan den anderen kant van den bergketen saiansk woont een weinig talrijke volksstam de Tofalars genaamd. De geheele stam om vat slechts iets meer dan 500 leden en behoort tot een menschenslag, dat nergens ter wereld voorkomt. De Tofalars waren vroeger noma den. Thans zijn zij georganiseerd in Kolcho zen en hebben zij een groote rendierfokkerij opgezet. MOGEN DE KERKKLOKKEN IN RUSLAND WEER LUIDEN? Naar verluidt zou er sprake van zijn, dat de kerkklokken in Rusland weer zouden mogen luiden. Een uit Moskou gezonden commissie inspecteert in enkele groote steden de kerken en stelt een onderzoek in naar hun behoeften, teneinde in de nabije toekomst het herstel van den eeredienst mogelijk te maken. In sommige gebieden wordt met de geeste lijkheid onderhandeld over het teruggeven van de klokken en zelfs zou zijn voorgesteld een crediet te openen om deze te herstellen, voor zoover zij in de revolutie of den burgeroorlog werden vernield. Nu spoedig bruin worden Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA- zonnebruincrême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. ingez. Med.) De Queen Mary te New York aangekomen. Het „blauwe lint" niet veroverd. De mist als spelbreker. De „Queen Mary" is Maandagmid dag om 14 uur 10 (G.M.T.) in het quarantaine-dok van New-York aan gekomen. Het schip heeft over den overtocht langer gedaan, dan indertijd de Normandie, zoodat deze Fransche boot dus het „blauwe lint" behoudt. De Oceaan-reus werd geëscorteerd door verscheidene vliegtuigen en een groot aantal vaartuigen. De officieele delegaties begaven zich direct aan boord, evenals de vele journalisten en persfotografen. Honderdduizenden verdrongen zich langs de oevers van Brooklyn en Stateneiland. De door de Queen Mary" gemaakte offi cieele tijd voor de geheele reis bedraagt vier, dagen, twaalf uur en 24 minuten en de ge middelde snelheid 29.13 knoopen. Het schip heeft den afstand tusschen Bishop Rock en het lichtschip Ambrose afgelegd in 4 dagen zes uur en 38 minuten, d.i. met een gemiddelde uursnelheid van 29.133 knoopen. De Normandie heeft indertijd denzelfden afstand afgelegd in vier dagen, drie uur en vijf minuten, hetgeen neerkwam op een ge middelde uursnelheid van 29.640 knoopen. In den mist. De „Queen Mary" heeft langen tijd in dichten mist gevaren, waardoor het schip zijn snelheid belangrijk moest verminderen. Eeni gen tijd werd zelfs op de halve gemiddelde snelheid gevaren. Het zicht bedroeg in die periode niet meer dan 200 meter. De sirene loeide met regelmatige tusschenpoozen. Sleepboot in aanvaring met de Queen Mary. Bij het binnenvaren in de haven van New- York ontstond een hachelijk moment, toen een sleepboot met de „Queen Mary" in aanraking kwam en daardoor bijna omsloeg. Toen het schip de kade naderde, bemerkten de toe schouwers, dat een stuk verf nabij de water linie aan stuurboordzijde was afgeschilferd, Normandie vaart met 32 knoopen. Volgens een bericht uit Parijs heeft de „Normandie" die Maandagmiddag uit New- York te Le Havre is aangekomen, op het laat ste deel van haar reis 32 knoopen gehaald. Dit beteekent voor het Fransche zeekasteel een nieuw record. De grootste tot dusverre be haalde snelheid bedroeg 31.55 knoopen. pag. 7 KAMP VAN HET ZWEEDSCHE ROODE KRUIS IN ABESSYNIë ONTDEKT. Uit Stockholm wordt gemeld, dat een vlieg tuig het kamp heeft ontdekt van het Zweed- sche Roode kruis nabij den berg Hada- kumfoi op 150 K.M. van Dolo. „Mussolini wenscht den vrede' Oordeel van den dipïomatieken medewerker van de Daily Telegraph. LONDEN, 29 Mei (D.N.B.-A.N.P.) De di plomatieke medewerker van de ,,Daiiy Tele graph", die momenteel te Rome vertoeft, geeft heden zijn indrukken weer, na zijn on derhoud met Mussolini. Hij zegt hierin overtuigd te zijn, dat Mussolini op het oogen blik den vrede wenscht, terwijl het tweede doel van de Italiaansche politiek is de op heffing van de sancties. Wanneer Mussolini spreekt van den „on- herroepelijken toestand" welke in Abessy- 'nië is geschapen, geeft hij hiermede den wil van het geheele Italiaansche v-olk te kennen De vier hoofdpunten van de Italiaansche politiek kunnen als volgt worden samenge vat: Veiligheid in Abessynië; Veiligheid voor de verbindingen tussshen Italië en Oost- Afrika. Vrede in Europa. Herstel van het mo reel aanzien. Om deze redenen zal Italië niet overgaan tot verdere vredebreuk in Afrika of Europa. De correspondent verklaarde verder, dat hij er vast van overtuigd is. dat een besluit van den Volkenbond de sancties te handha ven aanleiding zal zijn voor Italië om uit den Volkenbond te treden. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. Burreblaar begrijpt maar niet, wie daar tegen zijn venster getikt kan hebben. Misschien heeft iemand een steentje tegen de ruit ge gooid. Hij kijkt naar alle kanten, maar slaagt er niet in den booswicht te ontdekken. Hij schuift het raam open en steekt het hoofd naar buiten om beter den omtrek te kunnen verkennen. Voordat hij het weet heeft hij zijn hoofd door de lus gestoken. Daarop heeft Thijs gewacht. Hij trekt het touw aan en de booze toovenaar zit gevangen of hij wil of niet! O, wat schrikt die Burreblaar. Hij kan niets beginnen, want zoodra hij zich beweegt strikt de lus zich nauwer om zijn hals. Thijs heeft het touw goed vastgebonden en denkt bij zichzelf: „Die boosdoener wordt straks wel door zijn knechts gevonden. Nu is Rose- Marie gered 1" Wat een humorist overkwam. Een groot filmproducent te Holly wood had den bekenden humoristi- schen Engelschen schrijver Wodehouse geëngageerd, om een scenario te schrij ven voor komische films. Wodehouse stak den Oceaan over, kocht een rustig gelegen landhuis en begon te werken. Intusschen kwam de filmmagnaat te overlijden. Maanden gingen voorbij, maar nooit vroeg iemand aan Wodehouse naar zijn werk. Wel ontving hij iedere maand regelmatig zijn salaris. Ondanks de stappen die hij deed, slaagde hij er niet in, om opheldering in de zaak te brengen. Op zekeren dag werd Wodehouse door de weduwe van den filmkoning, die de leiding van het bedrijf had overgenomen, op een diner uitgenoodigd. Zij sprak haar groote be wondering' uit voor de werken van den humo rist en verzocht hem eenige gedeelten van zijn bekendste werken voor te lezen. Met complimenten overladen nam Wode house afscheid van haar. De weduwe wist ech ter niet, dat de Engelsche schrijver in haar dienst was. Het contract liep ten einde, de schrijver keerde naar Londen terug en nam zijn scenario mede. Deze hoopt hij thans aan een andere onderneming te kunnen verkoo- pen! ONGELUK MET FRANSCH WATERVLIEG TUIG EISCHT TWEE DOODEN. Uit Brest 29 Mei: Hedenmiddag is een wa tervliegtuig, dat gebruikt werd voor de oplei ding van de leerlingen der scheepvaartschool, op de reede van Brest neergestort. De piloot en een leerling van de scheepvaartschool, die zich aan boord bevonden, werden gedood. (Reuter). DE TACHTIGSTE VERJAARDAG VAN DEN PAUS. Op plechtige wijze is Zondag te Vaticaan stad de 80ste verjaardag van den Paus ge vierd, voor welke gelegenheid tienduizend pelgrims uit 22 landen waren overgekomen. In de basiliek van St. Pieter werd een pon tificale mis opgedragen. CHARLES MAÜRRAS IN HOOGER BEROEP. Charles Maurras, een der leiders der „Ac tion Francaise" heeft tegen het op 23 Mei jX uitgesproken vonnis waarbij hij veroor deeld werd tot 8 maanden gevangenisstraf wegens aanzetting tot moord, beroep aange- teekend RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM - N. TELEF. 16 7 2 6 vanaf 35-ff* BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. Med.) WOENSDAG 3 JUNI. HILVERSUM I. 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Orgelconcert. 12.15 Gram. pl. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gram. pi. 2.30 Postzegelpraatje. 3.003.45 Zang en piano. 4.00 Hendriks-Trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Cursus psychologie door Prof. Dr. J. Waterink. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouw- praatje. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten. 8.15 De NCRV-microfoon op de locomotief, repor tage. 9.30 Literair halfuur. 10.00 Berichten. 10.05 Het Haydn-kwartet en Gram. pl. 11.15 11.30 Gramofoonmüziek. HILVERSUM n. 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 100.15 Religieus-socalis- tische lezing, en gram. pl. 11.00 RVU. Mej. J. M. Wolf son: Arbeid en studie der vrouw. 11.30 Orgelspel. 12.001.45 De Flierefluiters. 2.00 Orvitropia. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 6.00 „The Lucky Stars", 6.30 RVU. Cyclus „De juiste school keuze". 7.00 Sportpraatje. 7.15 „De Roodborst jes. 7.40 „Weer komt de Zonnestraaldag. 7.50 Lezing. 8.00 Berichten. 8.15 Gram. pl. 8.45 Radiotooneel met muziek. 9.45 Zang. 10.00 Berichten. 10.05 VARA-Orkest. 11.0012.00 Gr. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram pl. 12.05 Orgespel. 12.35 BBC- Empire-orkest, en sopraan. 1.35 Gram. pl. 2.20 —2.50 Het Vario-Trio. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en piano. 5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 B,richten. 6.50 Strijkkwintetconcert. 7.10 Zoölogische causerie. 7.25 Landbouwcauserie. 7.50 Fred Hartley's Kwintet, en zang. 8.35 B BC-Orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Cabaretpro gramma. 10:50 BBC-Theater-Orkest. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 en 2.50. Orkest concert. 4.20 Gram. pl. 5.50 Orkericoncert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Symphonie- orkest. 2.35 Gevar. concert. 4.50 Dansmuziek. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Gram. nl. 8.35 Vocaal concert. 9.05 Weragkamerorkest en solisten. 10.5012.20 Omroepkleïnorkest. BRUSSEL 456 M. 12.20 Klein Orkest. 1.302.20 Dansmuziek. 5.20 Gram. pl. 6.35 Pianorecital. 7.35 Gram. pl. 8.20 Ravel-concert. 10.30—11.20 Gram. pl.. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.20 Harmonicamuziek. 5.40 en 6.35 Gram. pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en zang 10.30 Gram. pl. 10.45— 11.20 Dansmuziek. DETTTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Marchenconcert. 9.05 Vocaal concert. 935 Kamermuziek. 10.20 Berichten. 10.35 Olym pisch nieuws. 10.50 Piano en fluit. 11.05 Weer bericht .11.2012.20 José Wolff en zijn orkest. 6.20 Omroeporkest. 8.2(1 Pianorecital. 9.05 Ra diotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en popu lair concert. J

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2