Kampioenschap van Nederland. KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT DINSDAG 2 JUNI 1936 Feijenoord neemt de leiding in de competitie om het landskam pioenschap. Ajax wederom ge slagen. H. F. C. degradeert en C. V. V. promoveert. Kinhe;m verspeelt een puntje tegen D.W.V. „Schoten" voor de derde klas behouden. Het moet voor Enschedé wel een groote teleurstelling geweest zijn, dat zij (thans op eigen veld) wederom tegen Feijenoord het on derspit moet delven. De Rotterdammers schij nen stevig op het kampioenschap af te steve nen. Ajax is buiten verwachting in Groningen tegen Be Quick gestruikeld. De Amsterdam mers hebben nu zes verliespunten; zoodat zij zoo goed als geen kans meer hebben. De beslissing in de promotie-competitie tweede klasse is nu ook in Afdeeling I en II gevallen. Hermes-D.V.S. wist zich in de eerste klas te handhaven, door in Utrecht van D.O.S. te winnen, zoodat de Bisschopstad ook in het aanstaande seizoen nog geen eerste-klasser heeft. H.F.C. heeft helaas het voorbeeld van de Schiedamsche club niet kunnen volgen. Wel iswaar heeft H.F.C. tegen H.V.V. geen neder laag geleden, maar een gelijk spel was óók al fataal. H.V.V. heeft gedaan wat iedereen van haar verwacht heeft: ze heeft gisteren tot het laatst toe flink partij gegeven, waardoor H.F.C. het eene doelpunt dat zij nog noodig had, niet kon scoren. C.V.V. is door dezen 3—3 uitslag naar de eerste klas gepromoveerd, waarmee we haar van harte geluk wenschen. H.F.C. moet nu maar flink gaan trainen om weer zoo spoedig mogelijk in het hoogste mi lieu terug te keeren. Kinheim heeft een weinig teleurgesteld, door in Amsterdam tegen D.W.V. 22 gelijk te spelen. De Velsenaren hebben nu door het doelgemiddelde de leiding. We hopen, dat ze die zal weten te behouden. Schoten heeft zich voor de derde klas kun nen handhaven. Zij won den beslissings wedstrijd tegen Alphia met 31. We felicitee- ren Schoten met dit fraaie succes. DE UITSLAGEN. ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. (Be Quick—Ajax 54 AFDEELING I. Promotie tweede klasse: D.O.S.Hermes-D.V.S. 1—2 MAANDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Enschedé—Feijenoord 13 AFDEELING I. Promotie derde klasse: Hercules—Baarn 41 D.W.V.—Kinheim 2—2 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Be Quick-Ajax (5-4) Deze wedstrijd werd Zondag gespeeld. Be Quick startte uitstekend. Het duurde eenigen tijd, alvorens Ajax er in kon slagen, een be hoorlijken aanval te ondernemen. Langzamerhand ontwikkelde er zich "een volkomen gelijk opgaande strijd, waarbij de Ajaxieden het beste schoten. Een halfuur was er gespeeld, toen Be Quick op 30 meter afstand een vrijen schop kreeg te nemen. Blijham Sr. schopte kalm over eenige Ajaxieden heen, waarna Wilkens inkopte. Zeer terecht werd deze goal wegens buiten spel geannuleerd. Nadat Jensema eerst nog tegen den paal had geschoten, zette dezelfde speler na 35 mi nuten mooi voor doel, waar de toestormende Hazeweyer Jr. keurig inkopte (10). Nauwelijks vijf minuten later was het we derom Hazeweyer Jr., die indirect uit een vrijen schop aan Keizer voor de tweede maal het nakijken gaf (20). Ajax antwoordde met een hevig offensief, doch toen rust werd gefloten, waren de Am sterdammers er nog niet in geslaagd, den achterstand te verkleinen. Na de pauze verscheen Ajax met een ge wijzigde voorhoede. Van Reenen en Blomvliet hadden van plaats verwisseld. Vijf minuten waren er in de tweede helft gespeeld, toen Van Wijngaarden den bal in ver vooruitgeschoven positie kreeg toege speeld. Wel probeerde Wachters Jr. door uit te loopen het gevaar te keeren, doch Van Wijngaarden was eerder bij den bal, waardoor de Amsterdammer gemakkelijk kon inschie ten (2—1). Van dit moment af, werd de strijd emotio neel. Nadat Blomvliet als gevolg van een botsing met Pienter moest vervangen worden door Looys, werd de strijd plotseling forsch. De Be Quickers maakten een flink gebruik van hun groote lichaamskracht; blijkbaar had dat op de lichter gebouwde Amsterdam mers een irriteerende uitwerking. De stem ming werd er niet beter op. Toen Blijham Jr. keurig tusschen Van Diepenbeek en Van Deyck heenliep, scoorde hij onhoudbaar Be Quick's derden goal (31). Hoewel van de tribune af geen overtreding was waar te nemen, gaf de scheidsrechter aan Ajax na 20 minuten spelen vermoedelijk we gens hands van Hogenbirk een penalty, die Van Diepenbeek in een doelpunt omzette (3-2) Nog geen minuut daarna kreeg Blijham Sr. van 25 Meter afstand op Ajax's doel een vrijen schop te nemen. Weer stond een haag van Ajaxieden opgesteld, maar nu schoot Blijham keihard in. Onhoudbaar vloog de bal in het net (4—2), Nauwelijks was weer afgetrapt, of voor de vijfde maal was Keizer gepasseerd. Ook nu weer door Blijham Sr., die van den vleugel af een keurig schot loste, dat Keizer te machtig "was. (5—2). Dat waren sensationeele momenten. Be Quick vond het nu welletjes. Het ging rustiger spelen, wat tot gevolg had, dat Ajax gelegenheid kreeg tot snelle en goede aan vallen. Mulders scoorde in deze periode twee goede doelpunten en hoewel deze goals aan Ajax weer moed gaven en het overwicht der Amsterdammers in de laatste minuten groot was, slaagden de gasten er niet meer in, den gelijkmaken te scoren. Promotie reserve tweede klasse: H.F.C. 2Hilversum 2 Promotie reserve derde klasse: V.V.A. 2Watergraafsmeer 2 De Kennemers 2West Frisia 2 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: H.F.C.—H.V.V. Promotie derde klasse: GoudaSliedrecht ViosOlympïa AFDEELING III. Promotie tweede klasse: S.C.H.—N.E C. AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: N.O.A.D.T.S.C. PalemigWillem n 1—0 3—0 1—2 1—3 3—1 1—2 OM DEN NED. VOETBALBEKER. C.V.V.—Juliana 1—2 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 5 4 0 1 8 16—7 1.60 Enschedé 6 4 0 2 8 16—14 1.33 Ajax 6 3 0 3 6 14—13 li- Be Quick 6 2 0 4 4 15—21 0 67 N. A. C. 5 10 4 2 5—11 0.40 Promotie Tweede Klasse. AFDEELING I. Hermes-DVS .43107 8—3 1.75 D. O. S. 4 112 3 6—8 0.75 Velox 4 10 3 2 6—9 0.50 AFDEELING II C. V. V. 4 2 115 7—4 1.25 H. F. C. 4 12 14 7—7 1.— H. V. V. 4 112 3 6—9 0.75 AFDEELING III. Borne 110 0 2 3—2 2.— S. C. H. 2 10 12 4—3 1.— N. E. C. 10 0 10 0—2 0.— AFDEELING IV. Noad 5 3 117 13—7 1.40 Willem n 5 3 1 17 12—8 1.40 Palemig 5 1 i 3 3 6—10 0.60 T. S. C. 5 113 3 9—25 0.60 AFDEELING V. (Eindstand) Achilles 4 2 115 11—7 1.25 Heerenveen 4 2 0 2 4 7-8 1.— B. R. C. 4 112 3 4—7 0.75 Promotie Derde Klasse. AFDEELING I. Kinheim 3 1113 6—4 1.— D. w. V 3 1113 5—6 1— H. R. C. 2 10 12 1—2 1.— AFDEELING II. De Kennemers 2 110 3 6—3 1.50 Olympia 2 10 12 4—5 1.— V. I. O. s. 2 0 111 3—5 1.— Enschedé-Feijenoord (1-3) Niet minder dan 19.000 toeschouwers woon den dezen wedstrijd bij, hetgeen voor de pro vincie een record-aantal is. Reeds direct had Enschedé een fraaie kans. Nagels kreeg den bal vrij en zette zuiver voor, maar Gerrits miste. Daarna kwam Feijen oord opzetten; de Rotterdammers namen het spel eenigen tijd geheel in handen. Een hard schot van Vrauwdeunt werd door keeper Kamst gekeerd. Na een hoekschop ontstond een worsteling voor het Enschedesche doel, waarbij Vrauw deunt een mooie kans kreeg, welke hij miste door hoog over te schieten. Na een kwaritr ging de strijd weer gelijk op, maar toen gelukte het Feijenoord, de lei ding te nemen Enschedé had een mooien aanval opgezet, waarbij Gerrits probeerde alleen door te breken. Dit mislukte, De bal ging naar voren; Burg zette hoog voor en Kantebeen kopte van vrij grooten afstand in. De bal verdween over Kamst heen. die te ver voor den goa-1 stond, in het doel. (01). Een snelle ren van Nagels werd besloten met een voorzet, waarbij Ten Duis hard in kopte. Van Male wist den bal te keeren. Hij hield het leer echter te lang vast en verloor het, maar een der backs zag nog kans, corner te trappen. Na een half uur wist Enschedé gelijk te maken. Gerritsen passeerde Wursten en zette voor. Van Male onderschepte den bal, maar opnieuw hield hij dien te lang in zijn bezit. Plet leer werd hem uit de hand geloopen en Nagels trapte den hal in het net. (11). Twee minuten later werd Linssen in het strafschopgebied door Meilink vrij stevig op de huid gezeten, waarop de heer Boekman aan Feijenoord een strafschop toekende. Vrauwdeunt schoot den bal echter recht op Kamst aan, die gemakkelijk kon wegwerken. Aan beide kanten deden zich toen nog eenige goede kansen voor. maar in de eerste helft werd niet meer gescoord. De tweede helft zette in met een flink overwicht van Enschedé. Ten Duis schoot na een vrijen schop rakelings naast. Enkele ma len achtereen scheen een doelpunt van En schedé haast zeker, maar steeds weer werd in laatste instantie een goal voorkomen. Na een kwartier kwam een voorzet van rechts voor het Enschedesche doel; de bal werd eerst weggewerkt, maar daarna naar Linssen geplaatst. Met een hard schot maak te Feijenoord's linksbuiten daarna het twee de doelpunt (12). Feijenoord werd toen plotseling sterker; het scheelde een paar maal slechts heel wei nig of Enschedé's achterstand was nog groo- ter geworden. Plotseling werd Enschedé de kans geboden om opnieuw gelijk te maken. Na een mooien aanval krees Nagels in moei lijke positie den bal vrij. Zijn keihard schot kwam tegen de lat. Feijenoord bleef technisch foeter. De thuisclub veranderde tegen het einde de opstelling; de geheele ploeg ging naar vo ren om den gelijkmaker te forceeren. In derdaad ontstonden eenige moeilijke situa ties voor liet Rotterdamsche doel, maar tot een doelpunt wist Enschedé het niet meer te brengen. Drie minuten voor het einde stompte Kamst een hoog voor het doel geplaatsten bal voor de voeten van Linssen. die hard inschoot. (1—3). Promotie Tweede Klasse. H.F.C.-H.V.V. (3-3) Zoo is dan na een uiterst spannend seizoen het lot van H. F. C. bezegeld. In den wed strijd tegen haar aloude Haagsche tegen standers konden onze stadgenooten het niet verder brengen dan een gelijk spel. Door dezen uitslag is het Rotterdamsche C V. V. naar de eerste" klas gepromoveerd. De H. V. V.'ers verdienen voor hun enthou siaste spel een warme hulde. Dat er nog al tij-" clubs zijn, die van een gezonde sportiviteit blijk geven, werd op dezen middag weer een^ bewezen Over de spelkwaliteit zijn we minder te spreken. Er werd soms aardig gespeeld, maar het groot aantal technische en tactische fou ten déden het spel toch niet boven het mid delmatige uitkomen. H. V. V., dat geen belang meer had bij den uitslag, speelde natuurlijk veel rustiger en hadden de buitenspelers meer van hun vrij heid geprofiteerd, dan zouden de Hagenaars zeker gewonnen hebben. H. F. C. kon blijkbaar de gedachte aan de belangrijkheid niet van zich afzetten; eers' :.V.V. tien minuten na de rust een 31- rong verkregen had, wakkerde de De H. V. V.'ers verdedigden toen zeei krachtig; met veel geluk hield doelmar Dankelman zijn doel schoon. Onder leiding van scheidsrechter Groot meijer stellen de volgende elftallen zich op. H. F. C.: Van der Togt. Dorsman. Ten Have. Van Olphen, Kruyer, Lamp, Hóek, Koper, Twiss, Chapon, Hagenaar. H. V. V.: Van Dijk, Van der Luur, Pasteur, Gentis, Hubert. Niks. Bool, Adam, Deibert, Hubert van Bleijenburg, Dankelman. H. F. C. heeft het eerst het voordeel van den wind. De eerste aanvallen brengen dan ook direct Dankelman in actie; hij maakt geen zekeren indruk. Toch mist Van der Luur aan den anderen kant de eerste serieuze kans. De aanvallen van H. V. V. worden veel beter open gehou den dan bij H. F. C., Van Dijk en Hubert echter verzuimen stelselmatig goed. voor te zetten, zoodat Pasteur c.s. niet veel kansen krijgen. Ook een penalty wordt gemist. Na twintig minuten ontstaat er een scrim mage voor het H. V. V.-doel. Chapon kopt hierbij over vele hoofden heen den bal juist in den hoek (10). De H. V. V.'ers blijven enthousiast verder spelen; nog voor de rust weet Pasteur uit een center van Hubert gelijk te maken, door Van der Togt van dichtbij te passeeren. (1—1). Na de hervatting is het woord eerst aan H. V. V., de H. F. C.-backs hebben het- door het verre opdringen van de halflinie dikwijls niet gemakkelijk. Acht minuten na de rust geeft Pasteur een pass naar Gentis, die Van der Togt geen kans geeft (12). Nog ziet H. F. C. het gevaar niet in; de H V. V.'ers blijven in den aanval en het is Pasteur, die H. V. V. 's derde doelpunt scoort (13). Nu is H. F. C. echter niet meer te houden, H. V. V. verslapt een ."weinig; er ontstaat een geweldig offensief op het doel der Hage naars. Deze zijn volkomen overspeeld; weldra heeft vlot samenspel tusschen Höck en Twiss succes, als de laatste scoort (2—3). De spanning komt er in. Het publiek leeft weer geheel met den strijd mee. Als dan Chapon den stand gelijk maakt, is de strijd weer volkomen open. H. F. C. zet nu alles op den aanval; op on begrijpelijke wijze biijft de gelijkmaker uit. Een penalty wegens vasthouden wordt door scheidsrechter Grootmeijer over het hoofd gezien. Verschillende schoten gaan juist over of naast het doel, doch punten komen er niet. Als het eindsignaal klinkt, is H. F. C. op nieuw tweede-klasser. D. 0. S.-Hermes-D. V. S. (1-2) Hermes blijft eerste-klasser. Voor dezen wedstrijd, die Zondag gespeeld werd, bestond een zeer groote belangstelling. De eerste helft was vrijwel geheel voor Her mes wier spel goed sloot, waardoor de Schie dammers het meest in den aanval kwamen. Met een onhoudbaar schot gaf Eembergen reeds kort na het begin aan Hermes de lei ding (01). Bij D.O.S. kon men den goeden vorm met vinden; het elftal vertoonde gapingen en het plaatsen was zwak. Na ongeveer een half uur gaf Borram een hoogen voorzet. Keeper Van Velzen sloeg er naast en De Jong kopte in (0—2). Het spel kreeg een forscher karakter, waarvan een groot aantal vrije schoppen, vooral tegen D. O. S., het gevolg was. Aan beide zijden werd een doelpunt wegens buitenspel niet toegekend. In de tweede helft speelde Hermes nog ster ker verdedigend, dan daarvóór. De geheele halflinie stelde zich op verdedigen in. Het spel kreeg een onaangenaam karakter, door dat er zeer fel en in minder goede verstand houding gespeeld werd. D. O. S. werd sterker en belegerde he; Hermes-doel, maar had met pech te kampen. Een aantal corners op het Hermes-doel leverde niets op; verscheidene kansen gingen verloren, daar de D.O.S.-voor hoede te kort speelde. Acht minuten voor het einde schoot Hu- mortier een vrijen trap even buiten het straf schopgebied ineens in (1—2). Hermes voelde het gevaar en stelde door eeenige aanvallen de overwinning in veilig- Toen het einde kwam met onveranderden stand, had Hermes-D.V.S. ongeslagen in de degradatie-competitie haar eerste-klasseschap behouden. Promotie Derde Klasse. D. W. V.Kinheim (22) Vóór den wedstrijd had een intieme huldi- diging plaats van keeper Druijven, die zijn lOOsten K.N.V.B.-wedstrijd voor Kinheim I speelde. De heer Berghuis sprak waardeerende woorden over den trouwen wachter van het Kinheim-doel. De heer Van Asselt sprak na mens de Supporters Vereeniging. Beide rede voeringen gingen vergezeld van een stoffelijk blijk van waardeering. in het begin beleefde de Kinheim-aanhang benauwde oogenblikkendoor de gladheid van het terrein lagen de Kinheimers herhaaldelijk op den grond. Toen Kinheim er wat beter in kwam volgde een snelle wedstrijd. Na 18 minuten was onbesuisd inloopen van twee C. V. V., de nieuwe eerste-klasser. V. 1. n. r. voorste rij: A. Mastenbroek (aan voerder); J. Kruidenier en W. v. d. Horden. In het midden: L. Pinster, J. Verhagen en P. Gelderblom. Achter: E. D. Zaanen. B. v. d. Herik, K. Kros, A. van Bokkum en H. Verhoef D.W.V. spelers ooi-zaak, dat H. Groeneveld den bal kreeg; hij liep snel door om daarna on houdbaar den uitloopenden keeper te passee ren (0—1). D.W.V. kwam toen flink opzetten. Na een half uur was het Ooms, die van een niet snel genoeg ingrijpen gebruik kon maken om onhoudbaar in te schieten (11). Nog geen tie'n minuten later was een fout in het middenveld oorzaak van een feilen D.W.V.-aanval. De D.W.V.-rechtsbinnen Boon scoorde (21). Na de rust speelde Kinheim beter. De ach terhoede werkte nu beter, evenals de half linie. De D.W.V.-achterhoede stond echter zijn mannetje. Een buitenspel-doelpunt van Kin heim werd afgekeurd. Het einde begon reeds te naderen.. Een kwartier voor tijd ging Stals naar voren. Zeven minuten voor het einde plaatste Michel een bal voor het open doel, welke kans H. Groeneveld zich niet liet ont gaan (22). Kinheim en D.W.V. zetten er toen alles op om het winnende doelpunt te scoren, wat niet lukte. Promotie Vierde Klasse. SchotenAlphia (31) (Beslissingswedstrijd) Aan beide zijden een zenuwachtig begin, waardoor het spel weinig fraai is. Vooral bij Alphia laat het plaatsen veel te wenschen over. Eenige hoekschoppen op beide doelen leveren niets op, totdat Koppen gebruik maakt van een verwarring in de achterhoede en aan Schoten na 25 minuten de leiding geeft (1—0). Hoewel Alphia iets beter partij geeft, vergroot Maas uit een goeden voorzet van Koppen den voorsprong door den bal in het verlaten doel te trappen, als de Alphia-keeper zeer onoor deelkundig is uitgeloopen. De eerste helft is zoo goed als verstreken, als Britsemer voor Alphia op fraaie wijze weet tegen te scoren. Bij eén botsing wordt de Al phia-keeper gekwetst; hij moet vervangen worden. Na de thee is het overwicht van Schoten groot, maar de tegenpartij houdt goed stand, totdat na een half uur Verkerk een hard schot inzendt, dat doel treft (31). Hiermede komt het einde. Onder gejuich stormen de vele Schoten supporters hét veld op en in triomf worden de spelers naar het kleedhok gedragen. Schoten heeft zich in de 3e klasse gehand haafd. Promotie Res. Tweede Klasse. H. F. C. 2Hilversum 2 (47) Door deze nederlaag is H.F.C. 2 definitief uitgeschakeld voor promotie. Het volgende zeer zwakke elftal stelt zich op: Jonker, Schmal, Smit, Kamminga, Beets, ten Have, Van Zwijndrecht, Slingenberg, de Haan, Kermer, Ligtenstein. Reeds in de eerste minuut trapt één van de Hilversummers in eigen doel. (10). De strijd gaat vrijwel gelijk op, de Hilver summers maken vrij spoedig gelijk (11). Een vrije trap even buiten het penaltygebied schiet Kermer heel mooi in (21). De H.F.C.-achterhoede maakt nogal eens een foutje; Hilversum profiteert hier goed van. Ze voert nog voor de rust de score tot 24 op, Na de hervatting is H.F.C. eerst in de meer derheid; eenige goede aanvallen worden opge zet; De Haan verkleint den achterstand (3—4). De gelijkmaker wil echter niet komen. Als de bezoekers het vijfde doelpunt scoren is H.F.C.'s tegenstand gebroken. De score wordt opgevoerd tot 3—7, alvorens Kermer H.F.C.'s vierde doelpunt scoort. Met een 74 overwin ning voor Hilversum 2 komt het einde. De Zwaluwen in Zwitserland. Een 32 nederlaag te Bazel. Uit Bazel: Tegen een Bazelsch elftal hebben de Zwaluwen een 32 nederlaag geleden, die de verhouding echter niet goed weergaf. De fair spelende Hollanders hebben een uitste kenden indruk achtergelaten; de grootste hin derpaal op den weg naar een overwinning is wel de Bazelsche verdediging geweest, die een uitstekende partij heeft gespeeld. Bij onze landgenooten waren de balbehandeling, het kopwerk, de snelheid beter verzorgd dan bij de Zwitsers. De Zwaluwen hadden het volgende elftal: Doel: Verwij meren. Achter: Caldenhove en Van Stokken. Midden: Pellikaan. Boscher en Leemhuis. Vóór: Wels, De Bock. Den Hoed, Van Spaandonck en Lenselink. Reeds na vijf minuten namen de Hollanders de leiding door een goeden kopbal van Den Hoed, doch geen minuut later maakte Brueckler met een onhoudbaar schot gelijk. Dit was een zeer moeilijke effectbal: Verwij- meren werd er volkomen door verrast. Nadat aan beide zijden eenige goede kan sen verknoeid waren, kwam de rust (11). Na de rust gingen de Zwaluwen er direct van door: weer was het Den Hoed. die na mooi solospel met een goed gericht schot aan onze landgenooten voor de tweede maal de leiding gaf. Toen eenigen tijd later de scheids rechter wegens het te hard bewerken van een Zwitserschen speler door onze achterhoede een strafschop aan Bazel toekende, werd de stand voor de tweede maal gelijk (2—2). Aan beide zijden werd er nu enthousiast ge streden voor de overwinning: na een goed gecombineerden aanval van de geheele Zwit- sersche voorhoede werd een kwartier voor het einde het derde Zwitsersche doelpunt gescoord (3—2). Hoewel de Zwaluwen energieke posin- ,gen in het werk stelden om een gelijk spel te forceeren, slaagden zij daarin niet. De Zwaluwen verliezen ook van de Grasshoppers. Uit Zürich: Maandag speelden de Zwaluwen hun tweeden wedstrijd te Zürich tegen de Grasshoppers. Deze wedstrijd, die een voor de Zwitsers speciaal karakter droeg wegens het 50-jarig jubileum van de Grasshoppers, werd door de Hollanders met 5—2 verloren. Deze nederlaag wras echter volkomen verdiend, daar de Zwit sers technisch veel beter speelden dan onze landgenooten. De wedstrijd droeg een uiterst fair karakter. Onze landgenooten hadden nogal eens pech, doch dit verklaart deze vrij groote nederlaag geenszins. Het samenspel vlotte niet al te best; eenige hoekschoppen werden verknoeid. Het eerste doelpunt werd door Lagendaal na goed aangeven van Wels in de achttiende minuut van de tweede helft gescoord. Wels scoorde daarna het tweede doelpunt voor de Zwaluwen en tevens het mooiste van den ge- heelen wedstrijd. Voor 5000 toeschouwers stelde het Zwalu wen-elftal zich als volgt op: Doel: Dijkstra. Achter: Caldenhove en Van Run. Midden: Den Hoed, Pellikaan en Loof. Vóór: Wels, Drolc, Lagendaal, Van Spaen- donck en Lenselink. Reeds na vijf minuten wist Abegglen aan de Grasshoppers de leiding te geven. Drie minu ten later was het door den middenvoor reeds 2—0. Na een half uur scoorde de Weensche speler Fita het derde doelpunt voor de Zwitsers, waarmede de rust kwam (30). Na de rust pakten de Zwaluwen stevig aan; goed samenspel tusschen Wels en Lagendaal leidde er toe, dat de laatste het eerste Holland- sche tegenpunt kon scoren. Even later echter beantwoordden de Grasshoppers dit doelpunt met een voor Dijkstra onhoudbaar schot (4—1). Eenigen tijd later scoorde Wels het tweede doelpunt voor de Zwaluwen. Even voor het einde liet Dijkstra een houdbaren kopbal door. Met een verdiende Zwitsersche 52 over winning kwam het einde. Een spannend moment van den promotiewedstrijd H. F. C.—H. V. V. voor het Haagsche doel,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7