HET MYSTERIE VAN MOAT HOUSE. Zeeuwsche belangstelling op de nieuwe pier te Vlissingen welke door minister Van Lidth de Jeude officieel geopend is De heer A. A. Diemer Kool, secretaris der Kennemer Spelmoment uit den voetbalwedstrijd om het landskampioenschap tusschen Enschede en Golfclub, in actie tijdens de wedstrijden welke te Zand- Feyenoord, welke door de Rotterdammers met 3-1 werd gewonnen voort werden gehouoen ter gelegenheid van het zo-jarig bestaan der vereeniging De ..Zeearend", het Nederlandsche jacht dat aan de 3400 mijls Oceaan race deel zal nemen, wordt aan boord van het s.s. .Veendam' ingeladen om naar Amerika te worden vervoerd In het kampeercentrum „Coldenhove" te Eerbeek had op Eersten Pinksterdag de opening plaats van het Geldersche ruiterkamp. - De deelnemers tijdens een rit na de opening De beeldhouwer J. Polet te.Amsterdam legt de laatste hand aan het beeld van Alexander den Grooten, bestemd voor het stadhuis te Kampen Het hengelsport seizoen is op 1 Juni weer geopend en vele enthousiaste beoefenaars trok ken er den eersten dag op uit om een vischje te verschal ken FEUILLETON Naar het Engelsch van ADELINE SERGEANT. (Nadruk verboden). 28) Nell keek hem aan, toen zij de hall door liep; zij hoopte, dat hij haar niet zou op merken. maar hij had scherpe ooren, en draaide zioh om, terwijl hij zijn sluw gezicht naar haar toewendde, voordat zij tijd had de trap te bereiken. „Ha. juffrouw Davenant!" zei hij poes-lief. „Dus u bent naar buiten geweest om een luchtje te scheppen? Dat verwondert me niets! Het is in huis allesbehalve vroolijk nu Claire weer ziek is. Bent u ver geweest, als ik vragen mag?" „Maar een klein eindje", antwoordde Nell. „Dan hebt u Cyril waarschijnlijk ont moet?" vroeg Lancaster. „Hij heeft de taak om landloopers van het huis weg te houden'- „Kan ik naar Claire gaan?" viel Nell hem plotseling in de rede. Zijn gezicht drukte spijt uit. „Ik vind het werkelijk jammer", was het antwoord, maar het is beter dat ze geen bezoek ontvangt." „Wat scheelt haar eigenlijk", vroeg Nell kortaf. Lancaster haalde de schouders op. ■Rpt is pon zenuwziekte", verklaarde hii. „Het arme kind kan de minste opwinding nog niet verdragen". Nell vond de kracht om een stoutmoedige opmerking te maken. „Het lijkt mij voor Claire beter", waagde zij het te zeggen, „om een dokter uit de stad te consulteeren". „Mijn beste juffrouw Davenant. Wat een onnoodige en ik moet zeggen dwaze uitgave. De zenuwspecialistdie wij in Lon den geraadpleegd hebben, bevestigde volko men mijn meening, en Claire wordt precies behandeld zooals hij geadviseerd heeft Der gelijke zenuw, h'm hersenziekten, zijn al tijd buitengewoon lastig te genezen". Nell draaide zich om en ging zonder te antwoorden de trap op. Door haar brein flitste plotseling een verontrustende ge dachte. Er was iets in Lancaster's houding toen hij over hersenziekte sprak, dat Nell zich voor de eerste maal afvroeg, of hij Claire niet krankzinnig zou laten verklaren. Zij voelde zich bedroef en ongelukkig, om dat haar niet werd toegestaan aan het bed van haar vriendin te zitten, en haar te ver zorgen. Ze bedacht, hoe ze contact met Hume en zijn vriend kon krijgen, maar als zij het huis wilde verlaten, werd zij steeds begeleid door Lancaster, zijn zoon of soms juffrouw Plowden. Toen dacht zij aan de deur in den tuin muur. en na lang geaarzeld te hebben, be sloot zij een poging te wagen, om door mid del daarvan het dorp te bereiken. AlsHHume nog in het „Wapen van Langdale" logeerde, zou het gemakkelijk zijn om hem te vinden, of tenminste een brief achter te laten. Het was na donker, dat Nell uit een zijdeur sloop en de binnenplaats overstak naar den tuin. zonder eenige hindernis te ontmoeten. Met een kloppend hart opende zij de tuindeur en staarde een oogenblik naar de don keu plantenmassa's, waar flauw de witte paden doorschenen. Zij liep naar het tuinhuisje, trad binnen en tastte naar de plank waar de sleutel hing. Zij wist precies waar deze moest hngen, maar haar vingers zochten tevergeefs. Pas na enkele minuten drong het tot haar door, dat de sleutel verdwenen was de eenige weg tot ontsnapping was haar afgesneden. Zij vloog naar de deur, en traohtte deze te openen, msfer zonder resul taat de deur was gesloten en de sleutel was nergens te vinden. xxin. Een diplomatieke zending. „Moeder", sprak Geoffrey Langdale met een lichte aarzeling in zijn stem, „ik heb u iets bijzonders te vragen". Lady Langdale legde haar pen neer en keek haar zoon aan. „M'n lieve Geoffrey, ik hoop en vertrouw dat je niet van plan bent mij te spreken over je verhouding tot één van de meisjes van Davenant. Je weet. dat ik je duidelijk heb gemaakt dat ik nooit in een verloving zal toestemmen". „Neen, moeder, ik ben niet van plan over Angela Davenant te spreken, maar over iets wat haar zuster betreft". „O, werkelijk? Je bedoelt het meisje, dat als gezelschapsdame bij die menschen op Meat House in betrekking is?" „Ja. ik ben de overbrenger van een tame- k belangrijke boodschap". „Hm! Merkwaardig. En van wie komt die xxodschap?" „Van den hertog van Cheselden!" „M'n lieve Geoffrey! Schrijft hij je nog steeds?" „Vrij geregeld", antwoordde Geoffrey. „U weet, dat hij eerstdaags hier verwacht wordt, het zal, als hij thuis komt een groot verschil voor ons allen maken". Hatuurlijk", bevestigde Lady Langdale. „Het was heel jammer, dat hij niet hier kwam wonen, nadat de oude hertog gestor ven is. Is hij van plan terug te komen en te leven volgens zijn rang en positie?" Er lag een ietwat scherpe klank in Lady Langdale's stem. „Na wat hij mij verteld heeft", antwoordde Geoffrey, ..geloof ik dat hij van plan is zich hier te vestigen, en uit te zien naar een vrouw. Hij schrijft mij dat hij over een paar weken terug komt misschien eerder maar dat hij het heel prettig zou vinden als wij intusschen aandacht wilden schenken aan een paar oude vrienden van hem, die hier op het oogenblik verblijf houden, en hem een bezoek zouden willen brengen". „O zeker, natuurlijk!" zei Lady Langdale. ..ik wil hem dolgraag ter wille zijn. Maar wie zijn dat. Geoffrey?" Met een vroolijken blik in zijn oogen keek Geoffrey haar aan. .M'n lieve moeder-', sprak hij, „het zijn de Huurders van Moat House!" „Wat Geoffrey?" .Het is werkelijk waar. Cheselden heeft vrienden op Moat House. Hij zegt, dat hij er zeker van is, dat u juffrouw Valery sympa thiek vindt. Ik denk. dat het speciaal voor juffrouw Valery is, dat hij u een bezoek wil laten brengen". „O, maar dat is al te 'belachelijk! Ze heb ben hier al maanden gewoond, en niemand heeft ook maar eenig? aandacht aan hen geschonken, ik geloof, dat dat meisje daar, fnoirollon Kooft Tlit lixitffoaw V V»V. «V. zou men denken, dat zij niet goed bij het hoofd is". „In dat geval", zei Geoffrey, „geloof ik niet, dat de hertog zoo veel belang in haar zou stellen". „Wil je daarmee zeggen", vroeg Lady Langdale teleurgesteld, „dat er kans bestaat, dat hij met dat eigenaardige, meisje trouwt?" Geoffrey onderdrukte een glimlach. „Na tuurlijk kan men dat moeilijk zeggen", ant woordde hij diplomatiek, „maar juffrouw Valery en haar voogd komen uit Amerika, waar Cheselden gereisd heeft, en dat heeft misschien hun keus voor deze streek be paald". „Ik zie niet in. waarom men mij niet eer der gevraagd heeft daar een bezoek te bren gen", merkte Lady Langdale op, „en dat meisje in de gezelschapswereld te introdu- ceeren. Ik wil er eerst met je vader over spreken, en eens hooien wat hij er van zegt. Als hij geen bezwaren heeft, wil ik er wel een bezoek brengen. Maar ik vind het een tamelijk vreemd verzoek van den hertog". Lord Langdale was van meening, dat het bezoek zoo spoedig mogelijk moest worden afgelegd: omdat de hertog van plan was om streeks Kerstmis thuis te komen. Maar Geoffrey voorzag een moeilijkheid, waaraan hij nog niet gedacht had. Als hij niet een br'efje aan Nell Davenant kon zen den, zou zij verraden, dat zij den hertog niet kende. Dus besloot Geoffrey den ouden Ja cob in den arm te nemen, hoewel hij het betwijfelde, of hij succes zou hebben. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8