BEVERWIJK Hengelhervatting. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Ontziet de schoonheid der natuur. Ernstige waarschuwing van het gemeente bestuur. Reeds eerder zijn in de bladen klachten geuit over het optreden van een deel van het publiek in het wandelpark ..Rooswij k". Dit mooie wandelpark is voor de Beverwij kers het eenige recreatieoord in de onmiddellijke na bijheid. waarvan zij kosteloos kunnen genie ten. Het zou zeer te betreuren zijn, wanneer het optreden van sommige vandalen sluiting van 't park tot gevolg zou moeten hebben. Op verzoek van het gemeentebestuur plaatsen wij daarom onderstaande waarschuwing: B. en W. van Beverwijk maken er de inwo ners dezer gemeente opmerkzaam op. dat in verband met de in het park „Rooswijk" ge pleegde overtredingen door Burgemeester en Wethouders van Velsen wordt overwogen, om indien blijkt, dat •-•kers vo.n dit park zich niet ordelijk gedragen of zich niet ont houden van vernieling der gewassen, maat regelen te treffen", welke er toe kunnen lei den, dat het park voor hen, cr'e met in de ge meente Velsen woonachtig zi]n niet of slechts onder bezwarende omstandigheden wordt toegankelijk gesteld. voor de toevallijders. De alhier gehouden verkoop van speldjes ten bate van de stichtingen voor toevallijders van alle gezindten te Haarlem en Heemstede heeft een bedrag van f 147.86 opgeleverd. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling beverwijk. Prijsnoteering van 3 Juni 1936. Spinazie per kist 1848 Sla per kist 1550 Postelein per kist 2630 Wortelen per bos 712 Rabarber per bos 2%4 Radijs per bos 12 Prei per bos 3V/2 Bloemkool le per stuk 12lp Bloemkool 2e per stuk 57 Dikke boonen per K.G. 16 Asperges le wit per bos 23—34 Asperges 2e wit per bos 1015 Asperges le bl. per bos 1218 Asperges 2e per bos 8—10. Komkommers per stuk 45 Aardbeien per doosje 1321 Aardbeien per slof 1.00—1.10 Het overzicht van de groentenveiling. Voor nieuwe producten veel kooplust. De gang van zaken in den handel was in de vorige week, over het algemeen genomen niet ongunstig te noemen. In het laatst dei- vorige week voor de feestdagen was over de heele linie een belangrijke prijsverbetering te constateren, terwijl ook over den inzet in het begin dezer week geen reden tot klagen bestond. Wel liepen de prijzen de laatste da gen weer eenigszins terug, doch niet in die mate, zooals dat soms meermalen na feest dagen gebeuren kon. Spinazie van goede kwa liteit had. weer meer belangstelling en voor dit product werden prijzen besteed van 35— 60 ct. per kist. Mindere soorten varieerden van 16-.—25 ct. per kist. De aanvoer van sla is van beduidenden om vang. Ook voor dit artikel speelt de kwaliteit en soort een belangrijke rol. Voor goede soort bestond geregeld een willige handel terwijl voor mindere kwaliteiten met gebreken wei nig kooplust is De prijzen wisselden daarom meermalen van 1550 ct. per kist. Asperge's waren in de afgeloopen week voor het eerst weer eens iets beter te verhan delen. De prijzen herstelden zich in die mate, dat voor eerste soort prijzen van 2638 ct. per bos konden worden genoteerd. De min dere soorten werden wel iets vlotter afge nomen, doch het prijsverschil was van min der beteekenis. Rabarber had in het begin der week een vlugge handel met prijzen naar soort van 35 ct. welke prijzen echter niet lang gehandhaafd bleven en in het midden dezer week weer teruggeloopen waren van 2—V/2 ct. per bos. Bloemkool was het ge vraagde product en maakte een goede week mee. Vooral voor de feestdagen werden hooge prijzen betaald, die echter de laatste dagen niet meer voorkwamen. Voor eerste soort kwamen meermalen prijzen voor boven 20-25 ct. Den laatsten veilingsdag waren de prijzen in doorsnee voor 1ste soort van 1215 en min dere naar verhouding terugloopend tot 6 ct. per stuk. Bospeen waarvan de aanvoer deze week zeer ruim was. werden, naar kwaliteit verhandeld voor prijzen varieerend van 8-12 ct. per bos. Postelein was zeer onregelmatig. Soms werd voor een enkel partijtje van een beteren prijs geprofiteerd. De doorsnee is toch matig. De noteeringen schommelden zoo on geveer van 20-30 ct. per kist. Voor het eerst waren ook deze week de snij- en dikke boonen weer van de partij, waarvoor uit den aard der zaak nog hooge prijzen worden betaald. De aanvoer van peu len begint zoo langzamerhand weer toe te nemen. De noteeringen bewogen zich van 28- 34 ct. per K.G. In de fruitafdeeling, waarin thans de aardbeien als glasproduct in groote hoeveelheden worden aangevoerd, verschijnt ook nu weer het vollegrondsproduct en wer den de eerste „sloffen" weer aangeboden. De prijzen der doosjes wisselden van 1520 en de sloffen van i 25—1.50. Perziken waarvan de aanvoer nog zeer beperkt is noteerden naai' soort, van 7—10 ct. per stuk. De nieuwe bioscoop programma's. Parodie op het Amerikaansche gangsterwezen. Het Luxor Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma een bewonderenswaardige parodie op het Amerikaansche gangsterwezen, ,.Het dubbele paspoort", getiteld. Het boeiende filmverhaal luidt aldus: Jones vertoont verbluffende gelijkenis met een bandiet en alras is de ongelukkige dub belganger omringd door zijn collega's, die hem joelend op de hoogte brengen van Bill's ont dekking. Jones constateert tot zijn schrik de juistheid van hun bewering en bestudeert het portret in stilte. Tijdens het lunchuur begeeft hij zich met Bill naar een klein restaurant. Aan een ander tafeltje zit een oud heer tje zich eveneens te verdiepen in de gruwelijk heden, die de voorpagina van de courant sie ren enopkijkend, ziet de goede man het evenbeeld van de foto, die hij met pijnlijke nauwkeurigheid heeft zitten bestudeeren, naast zich aan een tafeltje zitten. De belooning voor het aanbrengen van Mannion bedraagt 25.000 dollar. Behoedzaam beweegt het kereltje zich in de richting van de deur. Een greep naar de telefoon, een gefluisterde boodschap in de microfoon, en enkele minuten later kondigen gillende si renen de komst aan van een tiental politie auto's, die knarsend stilhouden voor het restaurant, waar Jones zijn eenvoudige lunch consumeert. Agenten, machinegeweren en karabijnen in aanslag, dringen het lokaal binnen en voor Jones weet wat er aan de hand is. wordt hij van zijn stoel gesleurd en naar een der wachtende auto's gesleept. Bill ondergaat hetzelfde lot. Inmiddels is bericht ingekomen dat Man nion een bank beroofd heeft en de actieve journalist Healy 'haast zich de heeren van de politie hiervan in kennis te stellen. Als daar enboven Weaver zijn opwachting maakt en pertinent in het verfomfaaide slachtoffer zijn bediende Jones herkent, wordt het de kopstukken van de detectivecentrale duide lijk, dat zij een misgreep hebben gedaan. Mannion begaat een nieuwe serie misdaden en de politie krijgt opdracht, hem op het eerste gezicht neer te schieten. Aangezien men echter terecht bevreesd is, dat Jones het slachtoffer wordt, stelt commissaris Spencer voor, hem tijdelijk in een cel met bloemen en een radio-toestel op te bergen, zoodat de politie haar taak energiek kan aanvatten. Het gelukt Mannion zijn prooi te ontdekken en in een eenzame gang vermoordt hij hem. Daarna rijdt hij wederom per auto naar het hoofdbureau, aangezien men hem nogmaals wil spreken en zijn verschijning verwekt dan ook in het geheel geen achterdocht. Spoedig heeft hij het hoofdkwartier van Mannion weer bereikt, zonder te bemerken, dat het mannetje, dat reeds eerder de politie gewaarschuwd had, hem gevolgd is. Jones treedt de woning binnen en de aldaar aan wezige bendeleden, die vanzelfsprekend den ken, dat Jones reeds een lijk is, denken dat hij hun leider is en dringen er bij hem op aan thans dadelijk het land te verlaten. Juist wordt er gebeld. „Dat zou Jones kunnen zijn", oppert een van hen. „Zullen wij hem neer schieten, baas'?" vraagt een ander. „Ja, schiet hem neer", antwoordt Jones, die nauwelijks in staat is een woord uit te brengen. Onder het uitspreken van woorden „Dit is toch altijd barmhartiger, haalt een der ban dieten een mitrailleur uit een ton en knielt neer. Mannion treedt binnen, schoten knet teren en de bandiet stort, letterlijk doorzeefd, de trap af. En thans begint iets in Jones te leven. Energiek grijpt hij het machinegeweer en dwingt de bendeleden binnen te blijven. Ver volgens bevrijdt hij Bill, die door Mannion eveneens ontvoerd was, als mede Weaver en de door het mannetje gewaarschuwde politie heeft een gemakkelijke taak. Enkele dagen later ondernemen de heer en mevrouw Jones een reis naar Sjanghai. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Zondag a.s. zal in het kerkgebouw van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden een kinderkerk worden gehouden. Deze dienst zal geleid worden door den heer H. Blom, voorzitter der vereeniging. De hengelaar staat tusschen 't riet Weer in de prille morgenuren, Aan d' oever van een stille vliet Naar 't dompend dobbertje te turen. Terwijl hij vreedzaam stil geniet Ver van 't gewoel en van zijn buren. De hengelaar is filosoof, Al is hij nog zoo'n arme slobber: Niet voor de zorg des levens doof Een strijder vaak en soms een tobber. Maar voor zijn rust schenkt hij geloof Aan 't dansen van zijn kleinen dobber. Het kabblend water trekt hem aan, En 't pad met wilgen of met linden, Als hij daar rustig stil kan staan, Weet hij er zijn geluk te vinden, Met, schoon hij z' aan den haak wil slaan, De visschen als zijn beste vrinden. Hij fantaseert misschien eens wat Met hengelaarsgeschiedenissen, Hij koopt zijn zootje soms in stad, Wanneer zijn haak het doel mocht missen, Maar 't is vanouds een waarheid, dat Hij is een manom mee te visschen. P. GASUS. LANDSSPEL „KENNEMERLAND'S GLORIE". De voorbereidingen voor de opvoeringen van het openluchtspel „Kennemerland's Glorie", die een zeer belangrijk onderdeel zullen vor men van de V. V. V.-feestweek, in Augustus, zijn thans in vollen gang. Gisteravond zijn ook de spelrepetities begonnen. In het vei lingsgebouw „Centrum" werd een bijeenkomst gehouden met een "groot aantal dames en heeren, die in het landsspel zullen optreden. De heer G. W. P. Stoutenbeek, voorzitter van de commissie uit de V. V. V., die zich met de voorbereiding van het openluchtspel heeft belast, verwelkomde de dames en heeren en deelde een en ander mede, omtrent het ont staan van dit landsspel. Hij deed een beroep op alles medewerking om dit spel te maken tot het hoogtepunt der feestviering. Hij gaf ver volgens den heer Joh. M. Ridderikhoff uit Hoorn gelegenheid de medewerkenden ver trouwd te maken met den inhoud van „Ken nemerland's Glorie", dat geschreven werd door den heer Joh. N. Tromp, algemeen secretaris der V. V. V. Hij declameerde vervol gens de verzen, waarvoor de Haarlemsche musicus Jos de Klerk, de muziek componeer de. Ten slotte sprak de spelleider de verwach ting uit, dat allen zouden medewerken, om de opvoeringen van het landsspel tot een suc ces te maken en alle krachten in te spannen om de eer van Beverwijk hoog te houden. Besloten werd iederen Donderdagavond m het „Centrum" spelrepetitie te houden. De heer Stoutenbeek sloot vervolgens met een opwekkend woord de bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door Mr. A. Moens, voor zitter van de V. V. V. POSTDUIVENVLUCHT UIT ORLEANS. De Postduivenverenigingen „De Reisduif" en „De Stormvogel" zullen a.s. Zondag deel nemen aan een wedvlucht vanuit Orleans. De afstand is 545 K.M. HET CONCOURS VAN „ZANGLUST". Drie feestconcerten. In de week van 1118 Juli zullen ter gele genheid van het concours, georganiseerd door het Mannenkoor „Zanglust" een drietal feest concerten in het Gemeentelijk Sportpark worden gegeven, waaraan verscheidene mu ziek- en zangvereenigingen haar medewer king zullen verleenen. Het openingsconcert wordt gegeven op Za terdag 11 Juli door het mannenkoor „Zang- lust", dir. H. van Dijk en de Beverwijksche Harmoniekapel. dir. H. W. Hofmeester. Op Woensdag 15 Juli concerteeren de St.-Jo- zef-Harmonie, dir. P. Eggermond, de Kenne- mer Orkest Vereeniging. dir. L. Stiens en de Christelijk Gemengde Koren „Vox Humana" dir. P. J. Potgieser en „De Lofstem", dir. H. van Dijk. Tenslotte volgt op Zaterdag 18 Juli een con cert van de Harmoniekapel ,.De Eendracht" te Velsen, dir. G. H. Boedijn, het mannenkoor „De Eendracht" te Velsen, dir. H. van Dijk en het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, even eens onder leiding van den heer H. van Dijk Ook elders in de wereld is het in de Meimaand koud geweest. In Montreal (Canada) viel zelfs nog in de laatste dagen van de maand een groote hoeveelheid sneeuw. De Raadsverkiezing-. DONDERDAG 4 JUNI 1936 De nummering der eandidatcnlijsten. Woensdagmiddag heeft ten raadhuize on der voorzitterschap van wethouder J. J Bis schop een openbare vergadering plaats ge had voor de nummering van de candidaten- lijsten voor de a.s. verkiezing van leden van den gemeenteraad. De tien lijsten kregen de volgende num mers: 1. G. Rollenberg (Communistische Partij Holland), 2. B. Hagen (Chr. Dem. Unie), 3. H. Tromp (R.-K. Democratische groep Eijking), 4. W. van Dok (S. D. A. P.), 5. J. Visser (Groep Visser), 6. N. Fasschier (Anti-Revolutionnaire en Christelijk-Historische partijen. 7. F R. C. Rijkens (Neutrale Kiesvereeniging „Gemeen tebelangen") 8. K. Steyn (Vrijzinnig-Demo craten). 9. N. J. Out (R.K. Staatspartij) 10. H. Schweitser (Neutrale lijst van arbeiders). WEDSTRIJD TEGEN DE KAMPIOENEN. De voetbalvereeniging „Beverwijk" speelt Vrijdagavond te 7 uur op het V. S. V. terrein een wedstrijd tegen Rood-Wit, de kampioen der werkloozencompetitie. Dit elftal dat voor namelijk uit spelers van V. S. V. is samenge steld zal Beverwijk geducht partij geven. Na men als Gebr. Michel, C. Hillekamp, K. Wey en H. Karrenbelt doen dat reeds vermoeden. Er kan een pittige wedstrijd worden ver wacht. die een gang naar het V. S. V. terrein waard is. Men verzocht ons mede te deelen, dat voor werkloozen tot Vrijdagmiddag 4 uur goed- koope kaarten verkrijgbaar zijn bij de voor verkoop-adressen. Aan het terrein zijn deze kaarten 's avonds niet verkrijgbaar. BUITENLANDSCH BEZOEK OP PAASCH- DUIN. Op Zondag 14 Juni zal een groep van on geveer dertig leden van de Zwitsersche Na tuur vrienden vereeniging een bezoek brengen op „Paaschduin". De Zwitsersche gasten zullen dien dag de sensatie beleven van een zeiltocht op de Noordzee. LAWNTENNIS. interdistrictswedstrijden te haarlem. Op verzoek van het Bestuur van het District Haarlem van den Nederl. Lawn Tennis Bond heeft de Centrale Propaganda Commissie van den N. L. T. B. besloten de Interdistrïctswed- strijden waarin het District Haarlem uitkomt dit jaar weer in Haarlem te houden. Deze wedstrijden zullen nu worden gehouden op de banen van het Kennemer Lyceum aan het Adriaan Stoopplein op Zaterdag 6 en Zon dag 7 Juni a.s. Deze voor Haarlem zeer belangrijke wed strijden, waaraan wordt deelgenomen door de sterkste spelers uit de districten Amsterdam, Gelderland en Haarlem, beginnen Zaterdag om 2 uur en Zondag 10 uur. Voor het district Haarlem zijn de volgende spelers en speelsters uitgenoodigd: Heeren-, C. E. Hoeke, Jhr. P. Quarles van Ufford, H. Rhodius, Mr. F. Bakker, Mr. E. Nielsen en J. van der Togt en de dames Jkvr. L. van Riemsdijk, Mevr. de Graaff—Brauns, Mej. I. Adams, Mej. F. Kerkhoven en Mej. A. van Beeck Vollenhoven. Het team van Amsterdam is nog niet defini tief vastgesteld, maar is zeer sterk samenge steld: o.a. is het uitkomen verzekerd van de heeren G. Leembruggen, E. Wiener, H. D. Ho ving, Wiegers, Opwyrda, Lissauer en Dr. Kel- lerman slotemaker en de dames Mevr. Van Gulick, Mevr. Reydon en Mej. Mechel. Voor Gelderland komen uit de heeren Lijsen, Ketjen, Stroink en Thoman en de dames Mevr. Lerner. Mej. Swemmerlaar en Mej. Sluis. De samenstelling dezer nloegen is van dien aard, dat op tennis van uitstekende kwaliteit mag worden gerekend. Een bezoek aan deze wedstrijden kan dan ook ongetwijfeld worden aanbevolen. De accomodatie van het keurige banen-complex van het Kennemer Lyceum kan een groto aantal bezoekers een geod vol gen der wedstrijden verzekeren. Wedstrijdleider is de voorzitter van het District Haarlem, de heer A. M. Tijsseling. VERGADERING „BLOEMBOLLENCULTUUR". Woensdagavond werd in café de Oranje boom van den heer L. Henneman een leden vergadering gehouden van de afdeeling Bloem bollencultuur, onder leiding van den heer P. v. Essen. Met het oog op de komende algemeene ver gadering werd gesproken over de houding, welke de afdeeling ten opzichte van de sanee ring zal aannemen. Met algemeene stemmen werd besloten op de algemeene vergadering tegen alle regeeringsbemoeiïngen in het bloembollen vak té stemmen. Aan het anti-saneeringscomité werd een bij drage toegestaan van f 5. Ook voor de wintercursus, welke in de Tuin- bouwwinterschool te Beverwijk wordt gegeven, werd een bedrag van f 5 beschikbaar gesteld. Daarna werden besprekingen gevoerd over dé bloemententoonstelling, welke in samen werking met de V. V. V. in het voorjaar 1937 in het park „Marquette" zal worden gehouden, De voorzitter deelde mede, dat ook niet-leden aan de expositie kunnen deelnemen. Deze kunnen zich hiertoe opgeven bij den heer J. Tromp. De bollen blijven geheel eigendom van den inzender, terwijl men zal trachten, flinke prijzen beschikbaar te stellen. De tentoonstel ling zal worden gehouden ongeveer half Maart tot half Mei 1937. Het ligt in de bedoeling ook later bloeiende bolgewassen, als irissen, lelies, enz. op te planten, waardoor de bloemen weelde langer stand zal kunnen houden. Door den heer H. Sinnige werd voorgesteld, voor een inzending van het laboratorium van den plantenziektenkundigen dienst te Wage- ningen een tegemoetkoming in de kosten toe te staan, welke eventueel in samenwerking met de V. V. V. en omliggende af deelingen van „Bloembollencultuur" kunnen worden gedra gen. Besloten werd nog geen toezegging te doen, alvorens het bedrag van deze kosten bekend zal zijn. De voorzitter deelde mede, dat door personen buiten de plaats reeds 138 perken zijn bespro ken. Dat de animo ook binnen de gemeente groot is, bleek wel uit het feit, dat vele leden op deze vergadering besloten, eenige perken voor beplanting voor hun rekening te nemen. Door de heeren J. Tromp en H. Sinnige zul len in de komende weken verschillende ver gaderingen in de bloembollenstreken worden bezocht, teneinde ook van daaruit groote deel name aan de expositie te verkrijgen. Op voorstel van den heer M. Rozenbroek werd besloten een groot perk door de afdee ling Bloembollencultuur te laten beplanten. Het ontwerp van de expositie, dat werd ver vaardigd door den heer J. Tromp, was in de zaal te bezichtigen en wekte bij allen bewon dering door den fraaien opzet. „ST. CECILIA". Zaterdagavond wordt te Uitgeest de pas ge wijde neomist feestelijk ingehaald, waarbij het fanfarecorps „St. Cecilia" muzikale medewer king zal verleenen. COLLECTE FONDS GEWAPENDEN DIENST. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds van den Gewapenden Dienst zal in deze gemeente gehouden worden op Maandag, 8 Juni a.s. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Kinheim—R.C.H. Wij herinneren er aan, dat de denri-finale voor het kampioenschap van Haarlem heden, Donderdagavond, te half acht op het terrein van Kinheim te Velsen gespeeld zal worden tusschen Kinheim en R.C.H.De winnaar komt in de finale, welke op Woensdagavond tegen Haarlem op het Haarlem-terrein gespeeld wordt. ZWEMMEN. NATIONAAL ZWEMFEEST VAN „VELSEREND". De inschrijvingen voor het Olympisch zwem feest, dat de Zwemvereeniging „Velserend" Zaterdagmiddag a.s. ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan organiseert in het natuur bad, tegenover de Ruïne van Brederode. te Santpoort, zijn thans binnengekomen. Nage noeg alle Olympische candidaten zullen op dit zwemfeest vertegenwoordigd zijn. Twee we reldrecordhoudsters zijn van de partij, n.l. Rie Mastenbroek en Tinie Wagner, die op de 100 Meter rugslag, resp. de 100 Meter vrije slag zullen starten. Voorts schreven in de dames Nida Senf, Jo Selbach, van Feggelen (het IJ), D. Kerkmeester (O.D.Z.), C. Kint (O.D.Z.), B. Martin (O.D.Z.), J. Stroomberg (IJ), J. Kly- noot (O.D.Z.) en J .Eykebroek (O.D.Z.). Van de heeren noemen wij de Nederlandsche kampioenen en oud-kampioenen S. L. Mooi en A. H. Sipkema van H.P.C., C. A. Kreffer en J. Scheffer (D.J.K.), H. Mayer en J. P. Metman (het IJ). Ook S. Moolenaar, die vorige week Sipkema op het nummer 200 Meter vrije slag wist te verslaan, komt uit. evenals de Olym pische candidaten S. van der Kuyl (S.Z.C.) en H. Smitshuyzen (A.Z. 1870). Een bijzondere attractie vormt de schoon- springwedstrijd, waarop uitsluitend de voor de Olympische Spelen vereischte sprongen zui den worden afgewerkt. Hier is de Neder landsch-Indische kampioen T. Haasmann (Triton Batavia) van de partij. Ook de be kende Nederlandsche springers Denneboom, Schatens, De Goede en Van der Voort komen uit. Het zwemfeest wordt besloten met den polo wedstrijd tusschen H.P.C. 1 en de Rest van Haarlem. 's Avonds wordt een soiree dansante in hotel „Velserend" gehouden Hieraan werkt de ac teur Jan van Dommelen mee. de stepdanser Bob Bosnia, het dansorkest „The Rythm Sel lers" en eenige anderen. CRICKET IN ENGELAND. Het slechte weer was oorzaak dat van de 6 wedstrijden Woensdag alleen op Lords eerst na 3 uur kon worden begonnen. Middlesex scoorde onder moeilijke omstandigheden 205—5 (Hendren 71, Hulme 50x) tegen Notts. Te Birmingham kwam Warwick in de morgen uren tot 42—0 tegen Yorks. Lancs 131 tegen Sussex en Northants 59 (Townsend 4 v. 3) te gen Derby 25—2. In de wedstrijd Worcester- Surrey en Gloucester—Hants kon van spelen in het geheel niets komen. Op den Oval werd te Londen de dames-wed strijd Engeland XI tegen een Middlesex-Kent- Combinatie gespeeld. De gecombineerden scoorden 196—8 tegen Engeland XI 126 voor 5. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 1 v Port land (O.). Boschdijk, 1 v. N. Orleans n. Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 1 te Cris tobal. Veendam, Rott. n. N.-York 2 (4.10 v.m.) 180 mijl W. v. Valencia. Binnendijk. New Orleans n. Rott. 3 te Lon den. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN.. Zuiderkerk (uitr.) p. 3 Gibraltar. Serooskerk (uitr.) 3 te Manilla. Almkerk (uitr.) 2 te Moji. Meerkerk (thuisr.) 1 van Kobe. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 2 v. Vlaardingen te Nar vik. Stad Zaandam, 2 v. Lambton Drops te Lulea. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitr.) 3 van Bordeaux. Regge (thuisr.) p. 2 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 3 van Zanzibar. Springfontein (thuisr.) 2 van Las Palmas. Bloemfontein, 2 v. Rott. te Hamburg. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 2 v. Livorno n. Napels. Berenice, 2 v. Danzig n. Kopenhagen. Deucalion, 2 v. Vigo n. Barcelona. Hebe. 2 v. Genua n. Barcelona. Hermes, 2 v. Stamboul n. Bourgas. Ino, 30 van Cristobal n. Pacifichavens. Irene, 2 v. Aarhuus n. Kopenhagen. Perseus, 3 v. Oporto te Amst. Ulysses, 3 v. Bourgas te Rott. Vennus, Triest n. Amst. p. 2 Ouessant. Baarn, Chili n. Amst. 30 v. Valparaiso. Astrea, 1 v. W.-Indië te N.-York. Theseus, 3. Kopenhagen n. Hamburg. Ceres, 3 v Amst. n. Hamburg. Pluto. 3 v. Amst. n. Kopenhagen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 3 v. Rott. n. Batavia. Kedoe (uitr.) p. 2 Perim. Indrapoera (thuisr.) 2 te Venetië. Baloeran, 3 v. Batavia n. Rott. ROTTERD A M - ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (thuireis) 2 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Amst. n. Java 2 te Port Said. Aeneas, Japan n. Rott. 2 te Suez. Eurybates. Batavia n. Amst. p. 3 Perim. Sarpedon Japan n. Rott. 2 te Hongkong. Bengloe, Kohsichang n. Rott. 30 te Singa- k>re. Orestes, Hankow n. Rott. 2 v. Tsingtao. Glenfinlas. Dairen n. Rott. 31 te Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitr.) 3 van Port Said. Johan de Witt (thuisr.) 2 v. Southampton. Johan van Ordenbarnevelt (uitr.) 2 van Algiers. Chr. Huigens (uitr.) 1 van Belawan. Duitsche scheepsbouw. Naar uit particuliere bron vernomen wordt waren er op 31 Maart op de Duitsche werven in totaal 175 schepen in aanbouw met een ge- zamenlijken inhoud van 594.000 ton. Voor bui- tenlandsche rekening waren hiervan 80 sche pen in aanbouw met een tonnenmaat van 344.000 ton; hetgeen geschiedt in verband met compensatie-transacties. AANGEKOMEN. 3 Juni: Cottica s.s. West Indië Johan de Witt s.s. Batavia Perseus s.s. Oporto Valeri Meslauk m.s. Noordzee VERTROKKEN. 2 Juni: Britanica s.s. Antwerpen Jellicoe Rose s.s. Blyth 3 Juni: Starling s.s. Londen Tpve.s.s. Kopenhagen Amstelstroom m.s. Leith Montferland s.s. Buenos Aires Scheepvaartbeweging Noordzeekanaal. In de afgeloopen maand kwamen er te IJmuiden 284 schepen binnen, waarvan er 240 bestemd waren voor Amsterdam, 23 schepen voor IJmuiden, 10 voor Zaandam, acht voor Wormerveer en 3 schepen voor verschillende andere havens. Teruggesleept. Het Dinsdagavond naar Archangel vertrok ken motorschip Valeri Meslauk.is gisteren van af Egmond, waar het schip met motorschade geankerd lag, naar hier teruggesleept door twee sleepbooten van Bureau Wijsmuller. PRINSES JULIANA BESCHERMVROUW VAN HET NEDERLANDSCHE PADVINDSTERS- GILDE. Naar wij vernemen, heeft Prinses Juliana zich, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het Nederlandsche Padvindstersgilde, be reid verklaard het beschermvrouwschap der vereeniging te aanvaarden. HAARLEM. 3 Juni. Ondertrouwd 3 Juni: P. M. Buis en A. J. Deen; J. Koops en J. M. Ebbing; G. K. Bauer en E. Pöppinghaus; J. Th. Milatz en E. A. 'Zegers; J. van der Veldt en J. van Tongeren; J. J. Martens en A. M. Blonk; B. B. J. Eijken en M. C. Naastepad; P. Schouten en J. Polder man; Th. B. J. van Lieshout en M. J. Goes; P. J. Aalders en M. Schaefer; J. Struijf en E. J. Morek; F. Stroethoff en C. A. Mulder. Getrouwd 3 Juni: B. Ambagtsheer en A. H. Kloek; W. Treffers en A. I. van Troost; J. D. Schultz en P. L. Reusche; L. J. Verputten en M. P Pflüger; H. Vink en A. C. Sietsema; H. Blankwater en A. M. Warmerdam; H. P. Breeuwer en O. Kowasch; Th. S. Germans en J. W. van Eek; K. W. Jacobs en J. T. M. Loots; J. Duijn en C. L. Overdijk: J. J. M. Wouden berg en G. Boontjes; C. H. Th. H. v. Dijk en H. B. L. Eijdems; W. J. M. Henneman en A. C. Alles; D. H. van Eis en A. van der Velde; Chr. van Osch en J. Muis; J. Lessing en J. Bak: E. Kip en G. Ram; J. W. van Konings hoven en H. W. St^enmeijer; P. M. A. Maas en J C. D. Joustra. Bevallen 30 Mei: M. A. Boom—Groenen daal, d31 Mei: B. van Hengel—Voogd, d.; 1 Juni: M. Kaasenbrood—Spilker, z.; R, Rijpma— Emmer, z.; P. J. v. d. NouwlandBlom, z.; 2 Juni: E. J. MeijerVerniers, z.; T. C. Kuijper -Nieste, d.; K. B. ThomassenEvers, z. G. KijneWiedemeijer, z. Overleden 1 Juni: M. Tanis, 79 j., Frans Halsstraat: H. F. Jeroe—Velds. 70 j., Gasthuis singel; 2 Juni: E. G. Hasert, 25 j., Lijster straat; J. J. Lubbers, 63 j., Potgieterstraat; 3 Juni: G. J. Houtkamp, 72 j..Kampersingel, j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5