HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 179 VRIJDAC 5 JUNI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTlëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTlëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER Alle abonnës van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers tijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Reisbelasting. Er zijn vele belangrijke bezwaren geopperd tegen de door de regeering voorgestelde reis belasting, maar die hebben er haar niet toe kunnen bewegen haar plan op te geven. Zij is, blijkbaar vasthoudend aan de overtuiging dat deze nieuwe bron van inkomsten onontbeer lijk voor de rijksfinanciën is, haar voorstellen gaan verzachten. En in niet geringe mate. Het 75 cent-tarief (na een aantal reisdagen) ver valt. De voorgestelde belasting wordt dus nu 50 cent per dag gedurende de eerste twaalf dagen en vervolgens een gulden per dag. Zou volgens dit voorstel iemand een buitenland- sche reis van een week ondernemen, dan zou die hem derhalve 3.50 aan belasting kosten. Een reis van twee weken zou 8 kosten, een van drie weken 15. Natuurlijk alles „per per soon". Er zijn nog veel meer wijzigingen door de .regeering in het ontwerp gebracht. Bij zaken reizen en gezondheidsreizen (in dit laatste geval ook voor begeleiders en verplegers) zou een maximum van 24 gelden, en eveneens bij reizen „voor familiebezoek". Dit laatste schijnt niet erg best controleerbaar, maar het houdt in elk geval in dat iemand niet voor meer dan 30 dagen betalen moet b.v. bij een reis van zes maanden om zijn kinderen in In- dië op te zoeken. Studiereizen van kunstenaars e. d. zullen in vele gevallen als beroepsreïzen kunnen worden beschouwd. Wie er precies onder „e. d." vallen weet ik niet; zouden wij journalis ten er wellicht toe behooren? Ons heele be roep is een voortdurende studie; het eind examen is onbereikbaar. En een zekere artis tieke krul is in sommige journalistieke staar ten niet te miskennen De bepaling omtrent vrijstelling voor zee reizen aan boord van Nederlandsche schepen wordt teruggenomen. Dit is dus, in tegen stelling met de meeste wijzigingen, geen nieuw voordeel, maar een nadeel voor den reiziger. Tevens wordt de indruk van een ietwat weife lende houding erdoor versterkt. Onder nader te stellen voorwaarden is de minister bereid een vrijstelling in de wet op te nemen zoowel voor den duur van het verblijf in overzeesche gewesten als voor de uit- en thuisreis. Afwachten. Hier schijnen de Neder landsche schepen een tikje begunstiging te rug te krijgen. Openbare en consulaire ambtenaren en re- geeringsvertegenwoordigers in het buiten land (zijn consuls geen openbare ambtenaren) krijgen belastingvrij reizen. En dan krijgt volgens het nieuwe plan het zwaarbeproefde Gezin nog eenige gratie. Het tarief voor jeugdreizen, georganiseerd door bepaalde vereenigingen, wordt tot de helft verminderd, maar daarvan profiteert uw zoon dus niet als hij met eenige vrienden een bui- tenlandschen auto-, fiets-, roei- of wandel tocht wil maken. Een maximum-tarief van 12 wordt voorgesteld voor studiereizen voor universitaire, middelbare en daarmee gelijk te stellen examens. Het afzonderlijke tarief voor kinderen van grensbewoners, die 10 verschuldigd zouden zijn, vervalt en de tarie ven voor grensbewoners, in het bijzonder ge huwde, worden verlaagd. Of de regeering met dit gewijzigde ontwerp een beter kans zal maken dan met het oor spronkelijke, staat te bezien. Het heeft de onvermijdelijke nadeelen van alle door een voorsteller gewijzigde ontwerpen: het doet twijfel ontstaan aan den ernst en de overtui ging, die bij de oorspronkelijke indiening heb ben voorgezeten, waardoor het kwetsbaarder is geworden en prikkelt tot indiening van amendementenen het is ingewikkelder geworden. Als een belastingwet ingewikkelder wordt beteekent dat: meer controle op de uit voering, dus hooger kosten. Dit ontwerp heeft al dadelijk geen goed onthaal gehad. De reisbelasting is bij voor baat erg impopulair. Het kost geen moeite zich de vindingrijke landgenooten voor te stellen, die zich op vernuftige wijze op aller lei uitzonderings-formules zullen trachten te beroepen. Het is een verzwakt ontwerp. Als Batavus Droogstoppel, makelaar in koffy, firma Last Co., nog leefde zou zelfs hij er zich op toeleggen aan te toonen, dat hij on der „kunstenaars en dergelijken" gerekend moest worden en als zoodanig een studiereis maakte. Natuurlijk dient de regeering niet voor haar plezier belastingontwerpen in. Zij doet het zelfs ongetwijfeld met het in de politiek zoo veel-vermelde „bloedende hart". En haar an dere heffingen hebben meerendeels de belas tinggrens bereikt of zijn er al overheen, al ontkent zij dat b.v. voor het zoo getergde auto mobilisme. Zij zoekt derhalve andere belast bare objecten. Zelfs daarbij geldt evenwel de overweging, dat er zooiets als een „totale be lastinggrens" bestaat. Als men de reisbelasting zou verhalen in bezuiniging op andere dingen, waardoor men daarop hetzelfde belasting-bedrag zou sparen, zou die grens al bereikt zijn. Dit verwacht de regeering blijkbaar niet. Zij houdt vast aan het nieuwe object. Hoeveel kan het, na de wijzigingen en met de toegenomen controle- noodzaak, eigenlijk nog netto opbrengen? vraagt men zich vanzelf af. Is dat wel zoo'n hinderlijke, impopulaire nieuwe belasting waard? R. P. IJMUIDEN Basstra heeft geluk tegen Ligthart. Remisepartij toch nog gewonnen. De belangrijke partij Ligthart—Basstra voor het damkampioenschap van Groot- IJmuiden is tegen aller verrassing in door Ligthart verloren. Reeds was een remisestel ling bereikt, doch op onverklaarbare wijze is toch het spel nog voor Ligthart verloren ge gaan. Diens kans op den titel was toch al weg, doordat G. Postma in een door hem sterk gespeelde partij Ligthart reeds versloeg. Hier door is Ligthart geheel naar onderen afgezakt- en mocht Postma zijn twee resteerende par tijen winnen nl. tegen Suyk en Basstra, waar toe wij dezen eminenten speler zeker in staat achten, dan staat Ligthart's degradatie vast, en is deelname voor een volgend jaar uitge sloten. De stand der zes spelers luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. B. Dukel 10 4 4 2 12 Bassti-a 9 4 3 2 11 H. de Boer 10 2 6 2 10 Suyk 9 3 2 4 8 Ligthart 10 2 4 4 8 Postma 8 1 4 3 6 Basstra moet dus winnen van Postma, een opgaaf die ons thans moeilijker schijnt dan winnen van Ligthart. Postma kan de derde en viérde plaats nog deelen met H. de Boer. In de tweede klas wist op het laatste nip pertje T. Postma zich nog in de finale te plaatsen door van H. Buis te winnen. Doordat Laros van Bals en Postma van De Jong won is de stand van de finale alhier. gesp. gew. rem. verl. pnt. T. Postma 110 0 2 Laros 110 0 2 De Jong 2 0 111 Bais 2 0 111 Hedenavond wordt de partij PostmaLaros gespeeld. De kampioen van deze afdeeling heeft het recht den kampioen van de hoofd klasse uit te dagen met den titel als inzet. Dinsdagavond is de laatste clubavond van dit seizoen. Die avond zal een feestelijk ka rakter dragen NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Mei geschut: uit zee 278 stoom- en mo torschepen met een inhoud van 1.800.413 M3. 321 visschersvaartuigen met 17.375 M3. en 673 binnenvaartuigen met 84.891 M3. Totaal 1277 schepen met een inhoud van 1.902.679 M3. Naar zee: 281 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.934.984 M3., 154 visschers vaartuigen met 8200 M3. en 662 binnenvaartui gen met 82.319 M3., totaal 1097 schepen met een inhoud van 2.025.503 M3. Totaal uit en naar zee 2374 schepen met een inhoud van 3.928.182 M3. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Natuurijs Verkoop- Bureau te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar ijsopslagplaats door het bijplaatsen van eenige werktuigen en een ijsbreekmachine, aangedreven door 5 electro- motoren resp. van 5 P.K., 4 P.K., 2V2 P.K. en 2 van 2 P.K. in het perceel, Middenhaven straat no. 52. Op Woensdag 17 Juni 1936, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. PAS OP DE FIETSENDIEVEN. Een bewoner van de Julianakade had zijn rijwiel in den voortuin van zijn woning ge plaatst. Even later was de fiets verdwenen. Nergens zijn ze meer veilig. MET DE NATUURVRIENDEN OP STAP. De groep Velsen-IJmuiden van de Natuur vrienden heeft voor de maanden JuniJuli het volgende programma vastgesteld: 6 Juni a.s. zal onder leiding van den heer J. Kuhfus een wandeling langs het strand plaats hebben naar Wijk aan Zee. Terug door het Park Rooswijk. 16 Juni: Een excursie naar de fabrieken en werkplaatsen van BruijnzeeFs deuren en vloe- renfabriek aan de Hembrug. 21 Juni: Excursie naar Alkmaar, met be zoek aan alle bezienswaardigheden. Leider de heer H. van Drunen, raadslid aldaar. 5 Juli: Naar het zomerfeest te Amersfoort, hiervoor aanmelden Briniostraat 14 IJmuiden- Oost. 12 Juli naar Vogelenzang dwars door het Naaldenveld, leider de heer H. P. Visser. 18 Juli naar den Bijenstand „Mellona" te Santpoort, leider de heer W. Boersma. 26 Juli. Een tochtje naar Amsterdam met bezoek aan het Veiligheidsmuseum en. het Museum van den Arbeid. Het nieuwe programma van „De Pont". Sanders of the River. Een der hoofdfilms van het nieuwe pro gramma van „De Pont", Sanders of the River, is een spannend verhaal uit het Afrikaansche binnenland, een film, die Afrika toont zooals het werkelijk is, een film van strijd en vrede.. Paul Robeson, de bekende Amerikaansche ne ger-zanger vervult de hoofdrol. Hieronder volgt de inhoud: Tientallen millioenen inboorlingen onder Engelsche heerschappijelke stam met zijn eigen hoofd, doch in wezen bestuurd door een handjevol blanken, wier dagelijkseh werk een ongeschreven epos van moed en krachtda digheid is. Een van deze mannen was Resi dent Sanders, die met vaste hand het hem toevertrouwde district langs de rivier leidde en die door zijn optreden, zijn kennis der in- landsche mentaliteit en zijn macht, eerbiedig gevreesd werd. Op zekeren dag komt kapitein Hamilton van een reis terug met een vreemden inboor ling. die er op staat om „Lord Sandi" c te spreken. Sanders herkent in hem een ont vluchten gevangene, Bosambo, doch tijdens het gesprek bemerkt hij tevens, dat Bosambo een kloeke en handige kerel is, die al enkele maanden lang aan het hoofd der Ochridi's staat. Sanders bevestigt deze benoeming en heeft al dadelijk in Bosambo een warm vriend gewonnen. Aan de uiterste grens van het district leeft een stam, die geregeerd wordt door den ouden koning Mofolaba, wiens gebied zeer ontoe gankelijk is en derhalve moeilijk te contro leeren. Krijgslieden van dezen stam worden gesignaleerd, als zij vrouwen van andere stammen rooven om deze als slaven te ge bruiken. Op bevel van Sanders houdt Bosam bo deze krijgers tegen. Hij doodt daarbij den bevelhebber van den ouden koning en deze zweert hiervoor wraak te zullen nemen. Hij is echter bang voor Sanders en wacht een gun stiger oogenblik af. Een van de knapste meis jes, die door de slavenhalers was buitgemaakt, Lilongo, wordt door Bosambo als eenige vrouw uitverkoren, Nu er vrede en rust in zijn district heerscht besluit Sanders na een tienjarig verblijf in de tropen verlof te nemen en naar Enge land te gaan. Zijn taak wordt waargenomen door een collega: Ferguson. Nauwelijks heeft Sanders de hielen gelicht of ,een tweetal gedegenereerde blanken Fa- i'ini en Smit-h. zien hun kans schoon om aan de inboorlingen alcohol en wapenen te ver- koopen. Zij strooien overal het praatje rond, dat Sanders dood is en dit bericht veroor zaakt in het district groote beroering. Zich vrijwanend van den sterken arm, die hen tot dien beheerschte, gaan enkele stammen op het oorlogspad, en de oude koning acht het moment om wraak te nemen op Bosambo ge komen. Ferguson staat voor 'n uiterst moeilijke taak en hij besluit om zelf met tien soldaten naar het gebied van den ouden koning te gaan, terwijl zijn assistenten een andere taak krijgen. Sanders, die in het Gouvernementshuis aan de kust. wacht op de boot, die hem naar En geland zal brengen, ontvangt bericht van den oproerigen toestand in zijn gebied. Per vliegtuig keert hij onverwacht terug. De si tuatie is dan zeer ernstig geworden. Ferguson is door koning Mofolaba laaghartig ver moord en Lilongo, de vrouw van Bosambo is uit haai- huis ontvoerd door soldaten van den ouden koning. Men had dit gedaan om Li longo als lokaas te gebruiken, ten einde Bo sambo in een val te laten loopen. Sanders ontvangt het bericht, dat Bo sambo alleen op weg is naar het land van den ouden koning, hetgeen in deze omstandig heden met zijn dood gelijk staat. De resident bedenkt zich niet en geeft bevel om met de raderboot naar Mofolaba's woonplaats te va ren. De oude koning heeft juist wraak genomen op Farini, die hem verteld had, dat Sanders dood was en thans zal hij Lilongo en Bosambo ter dood brengen. Bosambo en Lilonga worden echter ontzet en eerstgenoemde ziet zijn daden beloond met een vertrouwenspost. In Mevrouw en haar Chauffeur" vervullen Truus van Aalten en Felix Bressart een hoofdrol. Onze handelsvoorlichting. Men schrijft ons: Ons blad heeft dezer dagen gemeld, dat de invoerrechten op gedroogde, gerookte en ge zouten visch in België waren verdubbeld van 5 tot 10 pet. en dat Luxemburg invoerrechten op visch was gaan heffen. Deze berichten werden hier bekend, zonder dat officieele Ne derlandsche instanties daarvan mededeeling hadden gedaan. Men vernam ze n.l. uit de of ficieele mededeelingen in het orgaan der Ne> derlandsche Kamer van Koophandel in Bel gië. Aan de betrouwbaarheid van deze be richtgeving behoeft zeker niet te worden ge twijfeld. Dat orgaan krijgt de mededeelingen van Belgische zijde, of neemt ze over uit Bel gische officieele organen. Het is ons bekend, dat noch het ministerie van Landbouw en. Visscherij, noch de Vis- scherij-Centrale van deze zaken op de hoogte waren. Dit mogen wij op zijn minst bevreem dend noemen, omdat naar wij meenen aan ons jezantschap te Brussel een handelsattaché verbonden is, terwijl wij zeker een landbouw- of zuivelconsulent in dat land hebben. Waar wij thans een departement hebben van land bouw en visscherij, zou men mogen verwach ten, dat men in den Haag goed werd inge licht. Wij kunnen ons ook afvragen, wat men in den Haag doet tegen de maatregelen van België, welk land telkenmale onzen handel bemoeilijkt. Wij hebben een handelsverdrag met dat land en toch wijzigt België meermalen de tarieven, die natuurlijk steeds verhoogd en niet verlaagd worden. Visscherijnieuws in een notedop. Aanvoer van makreel. Thans komt vrijwel geregeld een of tweemaal per week een Noor- sche kotter met makreel uit Noorwegen aan den afslag. Als de prijs zich kan handhaven op f 4 of daaromtrent per kistje van ca. 50 pond (niet van 50 K.G.i zooals wij onlangs schreven) dan zal deze aanvoer voorloopig nog wel voortduren. Veel schelvisch. Door de schelvischbooten worden weer mooie partijen aangevoerd. Door dat deze vischsoort zeer gewild is werden en kele mooie reizen zelfs van boven f 4000 ge maakt. Stoomtrawler met steurharing. De stoom trawler Schoorl had op zijn laatste reis tame lijk veel haring gevangen, die tot steurharing werd verwerkt. In totaal loste de trawler 12 kantjes. Naar zee. De Bloemendaal zou heden weer ïn de vaart worden gebracht. Ansjovis-voorraad. De voorraad ansjovis, op 1 Juni j.l. opgeslagen in de kelders en pak huizen van de Coöp. Ansjovis Verkoopvereeni- ging te Amsterdam bedroeg: 1935er 534 an kers, 1934er 1293 ankers, 1933er 3768 ankers en 15 tonnen, 1932er 711 ankers, 1930er 20528 ankers en 454 tonnen, 1929er 1304 ankers, 1927er 450 ankers, 1926er 885 ankers. Onderzoek door den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart. AMSTERDAM, 4 Juni. Heden hebben de heeren dr. ir. H. J. van der Maas en J. van der Heyden voor den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart de wrakstukken onderzocht van het gisteravond op Schiphol neergestorte Oos- tenrijksehe sportvliegtuig, bij welke ramp de Nederlandsche bankier Mr. A. J. van Hengel en de Oostenrijksche vliegtuig-instructeur G. von Brumowsky om het leven zijn gekomen. Men had de wrakstukken onaangetast gelaten, teneinde de deskundigen in de gelegenheid te stellen, zich aan de hand van hun bevin dingen ter plaatse zoo mogelijk een oordeel te vormen omtrent de oorzaak van het onge val, teneinde daarover het officieele rapport uit te brengen. Vermoedelijk zullen de resten van het toestel reeds vandaag kunnen worden opgeruimd. In den loop van den morgen heeft zich ook de kanselier van het Oostenrijksche con sulaat, majoor F. Lauritsch, naar Schiphol be geven om zich van de bijzonderheden van de ramp op de hoogte te stellen. Zeer waarschijn lijk zal door bemiddeling van het consulaat het stoffelijk overschot van kapitein Von Bru mowsky naar Oostenrijk worden overgebracht. De teraardebestelling van mr. Van Hengel zal Zaterdag a.s. plaats vinden op de Ned. Herv. Begraafplaats Oud-Leusden te Leusden. Aan de groeve zal niet worden gesproken. Het noodlottige vliegtuig ongeluk op Schiphol. Colportagerelletje in de Jordaan. N. S. B.-colporteur gewond. AMSTERDAM, 4 Juni. Tijdens het huis aan huis verspreiden van pamfletten door ieden van de N.S.B. is het vanmorgen te half zeven in de Nieuwe Leliestraat tusschen een aantal van deze menschen en andersdenken den tot een vechtpartij gekomen, waarbij een jongeman van eerstgenoemde groep met een hard voorwerp een klap op het hoofd heeft ge kregen, waardoor een bloedende wonde ont stond. Na in het Binnengasthuis te zijn ver bonden, kon de gewonde zich naar huis be geven. Als gevolg van het tumult rukte van het bureau Marnixstraat een overvalauto uit en nauwelijks was deze ter plaatse of de de monstranten zochten in alle richtingen een goed heenkomen. De dader van de mishande ling kon nog niet worden aangehouden. „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Juni-nummer van „De Lichthoeve" het orgaan van het bekende Kin dertehuis van dien naam aan de Kweèkers- laan te Santpoort. Als gewoonlijk schrijft de Directrice, Zuster J. Th. Kuyck, een hoofd artikel, ditmaal getiteld „Een vrouwenleven" waarin zij op treffende wijze de levensgeschie denis vertelt van een vrouw, die ook eenigen tijd op „De Lichthoeve" verpleegd is geweest, Zooals onze lezers weten, worden hier niet al leen kinderen verzorgd,.maar ook vrouwen en meisjes die hulp noodig hebben. De Directrice doet ook mededeelingen over Zuster Verkerk, de secretaresse-penningmeesteresse, die nu al sinds 1 Mei wegens een ernstige ongesteldheid in het Joles-Ziekenhuis te Haarlem verpleegd wordt. Zuster Verkerk, die altijd met zulk een rustige, vaste hand dit groote huishouden leidde, wordt zeer gemist. We hebben naar haar toestand geïnformeerd. Het antwoord luidde, dat die goed vooruit gaat. Zij zal dus wel weer spoedig op de Lichthoeve terug keeren. De Administrateur brengt het gebruikelijke verslag uit en doet rekening en verantwoor ding van de binnengekomen giften in geld en natura. Op Maandagavond 22 Juni heeft op het terrein van de Lichthoeve een zomer-zang- feest plaats. Het Christelijk Gemengd Zang koor (directeur de heer Van Soest) en het R.K. Dameszangkoor (directeur de heer F. Pielage) zullen er een zanguitvoering geven. Ten slotte wordt medegedeeld, dat er weer een nieuwe verloting plaats zal hebben. Het aantal loten bedraagt 2000. De Japansche garnizoenen in Noord-China en Mandsjoekwo worden aanzienlijk versterkt. Hierboven een infanterieregiment op weg naar een station in Tokio om naar China te worden vervoerd. Jhr. Ch. F. van de Poll. t Op 81-jarigen leeftijd is in Luxemburg, waar hij den laatsten tijd woonde, overleden Jhr. Ch. F. van de Poll, vader van den Heemsteed- schen wethouder Jhr. A. v. d. Poll. Jhr. Van de Poll heeft in vroeger jaren in het industrieele- en organisatieleven van Haarlem een zeer voorname plaats ingenomen. Hij was directeur van de Haarlemsche Katoen maatschappij die haar fabrieken had op het terrein aan den Kinderhuissingel. Voor onge veer 25 jaar zijn die gesloten, waarna de fabrieksgebouwen werden afgebroken, terwijl de gronden, die door de gemeente werden aan gekocht, voor woningbouw bestemd werden. Jhr. Van de Poll woonde indertijd in een villa aan den Zijlweg, welk gebouw thans dient voor huisvesting van den Gem. Werkloosheids- dienst. De heer Van de Poll trad in het bijzonder op den voorgrond in de Maatschappij van Nijver heid (thans Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel). Hij zat vele jaren in het bestuur van het departement Haarlem. In het hoofd bestuur vervulde hij gedurende 4 jaar de be langrijke functie van voorzitter. Dit was kort na 1900.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1