VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: ^WEERBERICHT Rubriek voor Vragen IJMUIDEN Voetbalwedstrijd StormvogelsV. S. V. Ten bate van het Comité Jeugdwerkloosheid. Namens het Comité Jeugdwerkloosheid schrijft de heer M. W. Hellemons ons het vol gende Zooals reeds werd medegedeeld zal de lief dadigheidswedstrijd Stormvogels—V. S. V. woren gespeeld op Vrijdag 12 dezer, 's avonds half acht op het Stormvogels-terrein. De aftrap zal geschieden door den heer W. F. Visser, wethouder van Sociale Aangelegen heden. tevens voorzitter van het Comité Jeugdwerkloosheid. Als bijzondere attractie kan worden ver meld, dat de wedstrijd zal worden opgeluisterd door de welbekende Harmonie-kapel van de Papierfabriek ..De Eendracht". Aan de winnende vereeniging zal als aan denken aan dezen wedstrijd een vaantje wor den overhandigd. Dit vaantje is zoo ontwor pen. dat de kleuren der twee teams er in ver werkt zijn, gescheiden door een overhoek- sche baan met de Velsensche kleuren, terwijl ln het midden het wapen van Velsen is ge borduurd. Vertikaal op de kleuren der Ver- eenigingen staat de naam. Horizontaal in de boven en benedenhoeken wordt vermeld: Wedstrijd ten bate van het Comité Jengd- werkloosheid 12 Juni 1936. Het geheel is in zijde uitgevoerd en zal een kostbaar bezit voor het gelukkige team zijn. Het Gemeentebestuur heeft vrijstelling van belasting verleend. Beide vereenigingen komen met hun sterk ste elftallen uit. De opstellingen zullen nog nader bekend worden gemaakt. Alle factoren om van dezen liefdadigheids wedstrijd te maken een evenement in de voet balgeschiedenis van onze gemeente zijn dus aanwezig. De baten van dezen wedstrijd komen voor een groot deel ten goede aan de Jeugdige Werkloozen, die de Centrale Werkplaats, Cur sussen, enz. bezoeken. Het geld, dat op deze wijze zal worden verkregen, zal dienen om den jongens eenige ontspanning te bieden in hun droevig bestaan, dat van alle genoegens is gespeend. Een mooier en nuttiger doel zal in deze tij den bezwaarlijk kunnen worden gezocht. Ieder ingezetene zal doordrongen zijn van de nooden onzer jeugdige werkloozen en wil len medewerken om ze te behoeden voor de funeste gevolgen van het gedwongen niets doen. Dit wordt thans mogelijk gemaakt. Men be- zoeke den wedstrijd en drage zoo, op aange name wijze, een steentje bij. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 5 JUNI. Tarbot per K.G. f 0.600.40. Griet per 50 K.G. f 21—10. Tongen per K. G. f 0.63—0.44, Zetschol per 50 K.G. f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 193.80. Schar per 50 K.G. f 5.50f 3.80. Tongschar per 50 K.G. f 2518. Kleine poon per 50 K.G. f 5.502,90. Groote schelvisch per 50 K.G. f 27. Middelschelvisch per 50 K.G. f 15. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17.- f 12.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 103.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 6045. Groote gullen per 50 K.G. f 15. Kleine gullen per 50 K.G. f 127. Wijting per 50 K.G. f 3,30—1,80. Makreel per 50 K.G. f 8—5. De officier van justitie achtte het bewijs geleverd, dat verdachte gelden had betaald toen hij wist dat een faillissement dreigde, behalve voor een deel der uitgaven. Verdachte heeft den curator bedrogen en valsche actes laten opmaken. Deze feiten vond spr. te ernstig voor voor waardelijke veroordeeling. Hij eischte wegens valschheid in geschrifte en bedriegelijke bankbreuk vijf maanden ge vangenisstraf. Verdachtes raadsman, mr. L. G. van Dam, was van meening dat verdachte niet de be- teekenis van zijn handelingen besefte, wat wel werd bevestigd door het feit dat hij te gen de wettelijke bepalingen alle goederen op naam van zijn stiefdochter had laten zet ten om zijn tweede vrouw te verdedigen te gen de rechten van zijn eigen kinderen. Waarschijnlijk was verdachte beïnvloed door anderen. Pleiter vroeg een voorwaardelijke straf of inwinning van een psychiatrisch onderzoek. Uitspraak 18 Juni. Gevallen van meineed en uitlokking daarvan. Op 14 April is voor den kantonrechter te Zaandam de zaak behaiwield tegen een 34- jarigen Wormerveerschen bakker, die zijn knecht in den nacht van 28 op 29 Februari van een uur tot half twee had laten werken. Deze bakker stond Donderdag voor de rechtbank terecht verdacht van uitlokking van meineed, terwijl ook de 24-jarige knecht moest voorkomen wegens het plegen van meineed. Allereerst verscheen de knecht ln de bank. Hij had als getuige a decharge onder eede verklaard op den bewusten tijd in bed te hebben gelegen. President: „Had je baas gezegd, dat je ontslagen werd als je niet verklaarde wat hij wilde?" Verdachte: ..Hij heeft gezegd, dat we alle bei op straat kwamen als ik niet zei in bed te zijn geweest". De officier eischte, rekening houdend met het gunstige reclasseeringsrapport 6 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Vervolgens werd de zaak tegen den pa troon behandeld. Mr. Th. Semeyns de Vries van Doesburgh, die bij de behandeling in Zaandam als ambtenaar van het O. M. fun- jeerde, vertelde dat verdachte tijdens het verhoor van zijn knecht de zaal even had moeten verlaten. Hij had toen geroepen: „Zeg dan maar dat je wel gewerkt hebt". Getuige had den indruk gekregen, dat verd. dit ge roepen had als een soort verwijt tegen den kantonrechter en den ambtenaar toen hij aankomen, dat het met zijn zaak niet ging zooals hij wenschte. Verdachte verklaarde, dat zijn bedrijf zoo slecht ging. dat hij had gedacht een boete niet te kunnen betalen en dan waren zij beiden werkloos geweest. Dat was de aanlei ding tot de aansporing de valsche verklaring af te leggen. De officier vond het zeer ernstig dat ver dachte gebruik makende van zijn machts positie zijn knecht tot het misdrijf had aan gezet. die uit vrees voor werkloosheid niet had durven weigeren. Hij eischte acht maan' den gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. Th. J. Eskens meende dat verd. geen misbruik heeft gemaakt van de gezagsverhouding en ook niet heeft gedreigd. Hij heeft zijn aansporing nog willen herstellen in de rechtszaal, maar toen ging het niet meer. Pleiter drong aan op vrijspraak of uiterste clementie. Hierna volgde een tweede meineedzaak waarin de bakker wederom moest terecht staan. Hij had eenigen tijd geleden voor den kantonrechter moeten verschijnen wegens overtreding van de Winkelsluitingswet. Een Wormerveersche agent van politie had na melijk op een Zondag toen hij langs den winkel van verdachte liep een aantal broo- den op de toonbank zien liggen, terwijl de bakker met een juffrouw stond te praten. Hij was even doorgeloopen en toen terugge keerd en had toen geconstateerd dat de brooden waren verdwenen, terwijl de juf frouw er wat in haar tasch had. De agent had gevraagd: „Van wie zijn die brooden?", waarop de bakker had geantwoord: „Niet van mij, van X." (Hier noemde hij den naam van een anderen bakker. De juffrouw was hem direct bijgevallen en had hetzelfde verklaard. De agent had er proces-verbaal van opge maakt. Later was gebleken, dat de bakker des avonds naar de juffrouw was toegegaan en haar had gezegd te blijven verklaren wat zij reeds had gezegd. Zoo had zij dus voor het kantongerecht meineed gepleegd, waarvoor zij thans te recht stond. Zij had het in haar onschuld en uit mede lijden gedaan, zei ze. De president vond het echter heelemaal niet zoo onschuldig. Ook de officier niet. Deze requireerde twee maanden onvoorwaardelijk. De bakker verklaarde als verdachte in deze zaak nogmaals het vergrijp te hebben ge pleegd om zijn zaak voor een boete te be hoeden. ,.U mag niet uw zaak boven water houden ten koste van meineeden", wees de president hem terecht. De officier eischte wederom acht maanden met onmiddellijke in gevangenstelling van verdachte. De verdediger legde er in zijn pleidooi den nadruk op dat de winkelsluitingswet Zaandam slecht wordt toegepast en dat bijna iedereen er Zondags wordt geholpen, Men heeft hier niet te doen met uitlokking door inlichtingen over te volgen handelwijze, De juffrouw had vanaf het begin de inten tie den bakker te helpen. Na in raadskamer te zijn geweest, wees de rechtbank het verzoek tot vasthouding van verdachte af en bepaalde de uitspraak op 18 Juni. Bloembollen zonder vergunning geteeld. Voorts stond terecht een viertal Heems' kerkers, die allen in appèl waren gekomen van vonnissen van den kantonrechter, die Schip Alkmaar x) Alcinous x) Atland Almkerk BESOMMINGEN. Trawler: En Avant IJ.M. 8, 325 m. f 2200 Loggers: Sch. 107 f 1060, Sch. 402 f 800, KW. 49 f 440, KW. 104 f 260. CASTRICUM Boskoop Bloemfontein x) Baarn Barneveld Boschfontein x) Baarn Berenice Beaconlight x) jCassel x) 1 Cordillera x) I Colombia x) I Crijnssen Chr. Huygens x) I Ceres PASTOOR G. J. VAN OOSTWAARD. Pastoor G. J. van Oostwaard. pastoor der parochie van den H. Pancratius te Castricum heeft met ingang van 30 Juni a.s om gezondheidsredenen eervol ontslag ge- vraagd uit de geestelijke bediening. Enggano sedert 19301 Eurybates x) sedert 193UIEemiand Freiburg Fauna (Ned.) Gaasterkerk x) Bankbreuk, meineed en diefstal jkeb™ voor de rechtbank. Aannemer bedroog den curator en liet valsche actes maken. Imperial Transport x) Urnen Irene (Ned.) I Jaarstroom I Kurmark x) I Keti Chandris Een 63-jarig aannemer uit Wormerveer verkeerde in ernstige financieele moeilijkhe den. Hij had verschillende schulden bij le veranciers tot een bedrag van ruim tweedui zend gulden en ook zijn broer kreeg nog tweeduizend gulden van hem. Een Zaansche firma, aan welke de man ruim zeshonderd gulden schuldig was en die hij niet betaalde, had zijn faillissement aangevraagd. Mr. H. E. Prinsen Geerligs was tot curator benoemd. De man had hem verteld dat hij behalve enkele roerende goederen niets bezat. Het was gebleken, dat de man niet de waarheid had gesproken want hij had den 13en Februari van de gemeente als laatste termijn voor den aanleg van een straat f 750 a f 800 ontvangen. Hierover door den curator onderhouden vertelde de aannemer, dat hij dat geld tij dens het week-eind in Amsterdam was kwijt geraakt. Hoe. dat wist hij niet meer en als hij het wist zou hij het uit schaamte toch niet zeggen. Verder was gebleken, dat hij acten had laten opmaken van gefingeerde verkoopen. Zoo had hij zoogenaamd aan zijn stief dochter zijn huishoudelijken inboedel en eenige andere dingen verkocht voor f 1850. Ook 'had hij haar een paar huizen verkocht ter waarde van f 9000. Deze fictieve trans acties (de man had nooit geld van zijn stief dochter ontvangen) hadden ten doel, naai de man verklaarde zijn tweede vrouw en stiefdochter eenige bestaanszekerheid te ge ven als er eens iets mocht gebeuren. De president was van meening dat hieruit wel bleek, dat verdachte zijn faillissement verwachtte. Het bleek dat het verhaal van het opma ken van het geld in Amsterdam slechts een verzinsel van den man was, waarvoor hij geen verklaring wist te geven. Na het ontvangen van het bedrag van de gemeente had verdachte meteen denzelfden dag een groot bedrag aan huishoudelijke uitgaven besteed en den volgenden dag, toen de faillissementsaanvrage hem reeds be kend moest zijn, had hij zijn stiefdochter met f 250 naar zijn broer gestuurd ter af lossing van schuld. Lustrous x) Laertes I Laurent Meeus x) IM. v. St. Aldegonde x) Meerkerk x) Maaskerk Newbury Nausicaa. Orestes (Ned.) lOberon Orpheus Otto Cords I Poelau Laut x) Poelau Bras x) Phoenicia Perna x) Poseidon (Ned.) Pan Norway x) Phrygia Supetar I Springfontein x) Spondilus x) Singleton Abbey Sursum Corda Shelon Salawati Istary Bobshevik Tarakan x) Trajanus Torni Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Van Rensselaer Varmaö Vikingland Waterland (Ned.) x). Westfalia Wisla Zaanland x) Zwaantiena Chili. Batavia T.ulea (v. IJm.) Japan Chili Zuid Afrika Chili Hamburg Zuid Afrika Chili Gdynia Houston Tjilatjap Pto Barrios West Indië Hamburg Batavia Hamburg Batavia Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indie Valencia Japan Bourgas Midd. Zee Curacao Leningrad Stettin Ned. Indië Archangel Port Arthur Batavia Houston Batavia Japan West Afrika Rangoon Constantza Constantza Alexandrië Hamburg Klaipeda Batavia Batavia West Indië Curacao Midd. Zee Aruba West Indië Santa Fé Zuid Afrika Tps Angeles Huelva Sundsvik Archangel Batavia Archangel Batavia Alexandrië Archangel Stettin Bourgas Midd. Zee West Indië Oxelösund Midd. Zee Buenos Aires Ornö Buenos Aires Buenos Aires Viipuri verm- aankomst Laatste bericht 3 Juli 5 Juni 7 Juni 5 Juni 25 Juni 12 Juni 8 Juni 7 Juni 7 Juni 8 Juni 18 Juni 13 Juni 7 Juni 8 Juni heden 9 Juli 5 Juni 7 Juni 16 Juli 14 Juni 8 Juni 13 Juni 25 Juni 25 Juni heden heden 11 Juni 12 Juli 6 Juni 14 Juni 15 Juni 12 Juni 3 Juli 13 Juni heden 7 Juni 9 Juni 20 Juni 18 Juni 5 Juni 9 Juni 5 Juni 4 Juni 12 Juni 10 Juni 26 Juni heden 30 Mei van Callao. 1 Juni van Padang. pass. 2 Juni Elseneur. 2 Juni te Moji. 26 Mei van Curacao. 4 Juni van Hamburg. 2 Juni .te Toeopilla. vertrekt 10 Juni. 3 Juni van Zanzibar, 2 Juni te Toeopilla. 4 Juni van Kopenhagen. 13 Mei vertrokken. 25 Mei van Colombo. 1 Juni van Barbados. 1 Juni van de Azoren. vertrekt 6 Juni. in lading, vertrekt 6 Juni. 2 Juni van Gibraltar. 3 Juni van Perim. vertrekt 12 Juni. 2 Juni van Gibraltar. 3 Juni van Perim. 30 Mei van Colombo. 3 Juni vertrokken. 4 Juni te Barcelona. 20 Mei vertrokken. 4 Juni van Rotterdam, in lading. 31 Mei van Las Palmas. 1 Juni van Padang. 31 Mei van Lodingen. 20 Mei vertrokken, vertrekt 13 Juni. 27 Mei vertrokken. 3 Juni van Colombo. 3 Juni van Moji. 1 Juni van Lagos. 2 Juni van Gibraltar. 29 Mei van Stamt oul. 31 Mei te Izmir. 2 Juni te Tripolis. 3 Juni vertrokken. 19 Mei vertrokken. 29 Mei van Pt. Said, vertrekt 10 Juni. pass. 31 Mei Flor es. 27 Mei vertrokken. 3 Juni van Lipari. 25 Mei vertrokken. 4 Juni v. Mexico. 11 Mei vertrokken. 2 Juni van Las Palmas. 24 Mei van Cristobal. 2 Juni vertrokken. 27 Mei vertrokken. 28 Mei vertrokken, vertrekt 6 Juni. 30 Mei vertrokken. 27 Mei van Colombo 1 Juni van Malta. 31 Mei van Lodingen, vertrekt 6 Juni. 3 Juni te Rotterdam. 2 Juni van Ouessant. vert. 8 Juni v. Parimaribo. 3 Juni vertrokken. 28 Mei van Stamboul. 26 Mei van Bahia. 4 Juni vertrokken. 1 Juni te Santos. 30 Mei vertrokken. 28 Mei vertrokken. BEVERWIJK. Regeering wil sigarenfabriek helpen. Naar wij vernemen heeft de Regeering zich in principe bereid verklaard voor een belang rijk lager bedrag dan waarop zij, uit hoofde van db preferentie rechten kan doen gelden, de voorraden van de N.V. Sigarenfabrieken v.h. Gebr. Majoor, beschikbaar te stellen, waardoor het bedrijf zou kunnen worden her vat. Er bestaat, naar men ons meedeelde, nog een verschil tusschen het bod van directie en bewindvoerder en de vraagprijs der regeering, A.s. Maandag zullen onderhandelingen wor den gevoerd ten einde dit geschil zoo mogelijk uit den weg te ruimen. hen had veroordeeld wegens overtreding van het Bloembollensaneeringsplan 1934. Een was er veroordeeld tot f 100 of 25 da gen, twee tot f 60 of 15 dagen en één tot f 30 of 10 dagen. Zij waren geen van allen lid van de Sier teeltcentrale, omdat zij geen geld hadden voor de heffingen en hadden toch zonder vergunningen minder of meer Ares tulpen, narcissen en hyacinthen geteeld. De officier wees er op, dat de meeste niet- aangesloten kweekers er op speculeeren, dat een eventueele boete lager is dan het bedrag van de heffingen, dat zij zouden moeten be talen als zij zich aansloten. Daarmee moet men rekening houden er daarmee had de kantom-echter rekening ge houden. Hij eischte derhalve in alle vier de zaken bevestiging van diens vonnis. Uitspraak 18 Juni. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis" op Donderdagavond. Een heerenhuis met erf en tuin te Haar lem aan den Kinderhuissingel No. 10 f 6475 J. Sluyter q.q. Een huis met tuin en erf te Haarlem aan de De Clercqstraat no. 109. f 2420 J. W. G. Anschütz q.q. firm. J. W. G. Droste. Het heerenhuis met garage te Haarlem aan het Santpoorterplein No. 18 met het eeuwigdurend erfpachtsrecht op den grond, f 4950 W. A. Koelemeijer q.q. Een heerenhuis met erf en tuin te Over- veen, gemeente Haarlem, aan den Zijlweg No. 299. f 17500 opgehouden. Een heerenhuis genaamd „De Spar" met tuin te Haarlem aan de Oosterhoutlaan no. 3 f 13600, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan de Brandt straat no. 21. f 2810 opgehouden. Een perceel tuingrond met schuren en varkenshokken te Zuid-Schalkwijk, gem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude aan den Zuid-Schalkwijkerweg naast perceel no. 56. f 1275, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan de Glas blazerstraat no. 35. f 1700 A. H. de Jong. Twee huizen en erven te Haarlem aan de Lange Raamstraat nos. 19 b en c. f 600 K. Jongert Een huis en erf te Haarlem aan de Wester - gracht No. 73, f 4000 M. W. Treurniet q.q. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. KINHEIM—R.C.H. (3—1). Donderdagavond heeft de demi-finale tus schen Kinheim en R.C.H. plaats gehad. Kin- heim won met 31 waardoor zij zich in den eindstrijd tegen Haarlem heeft geplaatst. Het verslag wordt in ons volgend nummer opgenomen. ZEILEN. DE HOLLAND-WEEK. Het tweede deel van de Holland-week is .Donderdag begonnen met de wedstrijden van de Koninklijke op de Zuiderzee en het Bui ten IJ. Evenmin als de wedstrijden te Loos- drecht werden die yan de Koninklijke door goed weer begunstigd. Het regende vrijwel voortdurend en daarbij stond er een gure wind, die het verblijf op het water verre van aangenaam maakte. In alle klassen werd een felle strijd gestre den, vooral in de races, waaraan de buiten landers deelnamen. De resultaten waren: Zesmeterklasse1. Piet Hein, st. A. E. Du- dok van Heel; 2. de Ruyter n, st. C. W. Jon ker. 3. De Ruyter I, st. E. Moltzer. Starklasse: 1. Lady Betty, st. dr. K. Gro- gono (Engeland); 2. Tramontane, st. J. J. Herbulot (Frankrijk); 3. Goetzee. st. H. F. Baerselman; 4. Draak n, st. Jhr. P. J. Bosch van Drakesteyn; 5. Bern, st. Bob Maas. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Hein en; 2. Thalatta, st. O. Kirslen (Duitschland)3. Eri- ka, st. F. E. Duerr. Regenboogklasse: 1. Holland n, st. F. P. Bos: I. Hollanaia, st. F, van Staveren, 3. Breehorn st. J. Loopuyt. Pampusklasse: 1. Karekiet, st. G. J. A. van Lanschot; 2. Twee Gebroeders, st. P. E. Moes 3. Bries, st. M. Monde; 4. Witte Raaf, st. C. Huisken. 12 M2. Sharpieklasse, ochtendrace: 1 Aeolus st. G. Visser; 2. Spitsmuis, st. C. Nauta; 3. Kiwi, st. D. Zoepffel (Duitschland). Middagrace: 1. Dinger, st. W. Nauta; 2 Spitsmuis; 3. Aeolus 4. Kiwi; 5. Racker III, st. F. Koeser (Duitschland). Olympiajollen, ochtendrace: Jochem, st. C Relling (Duitschland)2. Jem, st. C. Christen- sen (Noorwegen); 3. Marguerita, st. P. Scott (Engeland)4. Wardy, st. R. Lunstra (pro test van Scott tegen Christensen) Middagrace: 1. Toffee Apple, st. S. Morris (Engeland)2. KVNWV 3, st. Jan Maas, 3 Jochem; 4. Wardy. BMklasse: Ochtendrace: Mop, st. H. Bolle- meyer; 2. Kemphaan, st. Joh. Spaengberg Middagrace: 1. Mop; 2. Kemphaan. Twaalfvoetsjollen-klasse, ochtendrace: 1. Daphnia, st. P. Vermeulen; 2. Simmernocht, st. S J. de Jong; 3. Ree, st. C. W. Schaap. Middagrace: 1. Simmernocht; 2. Ree; 3. Daphnia. Schepen, voorzien van een i) zijn groot«r dan 6000 bruto register ton. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE MOSKOU. In de zestiende ronde van het internationaal tournooi te Moskou won Flohr van Lilienthal. Rjumin won van Löwenfisch. Kahn remise met Elisk-ases. Ragosin remise met Lasker. Capablanca remise met Botwinnik. De "stand luidt thans: Capablanca 11 y2. Botwinnik 9y2, Flohr en Ragosin elk 8, Eliska- ses IV2, Lilienthal en Löwenfisch 7, Kahn, Lasker en Rjumin ieder QyL V RIJD KG 5 JUNI Ï93S De Bilt voorspelt: Matigen, aanvankelijk afnemenden, later waarschijnlijk weer toenemenden, krimpenden wind. Half tot zwaar be wolkt. Waarschijnlijk nog regenbuien. Iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Valentia. Laagste 740.7 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 54 F, Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden 54 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 3.37 uur; n.m. 4.03 uur. Zondag v.m. 4.14 uur; n.m. 4.41 uur. Maandag v.m. 4.44 uur; n.m. 5.19 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 55 F. Temperatuur water 58 F. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Mijn dochter is in betrekking voor ig en nacht en ontvangt per maand haar loon. Moet nu de betrekking van weerszijden een maand van te voren worden opgezegd of is veer tien dagen voldoende? Is mevrouw verplicht haar des avonds vrij te geven, als zij op een nieuwe betrekking af moet? ANTWOORD: 1. De termijn is een maand. 2. Ja, tenzij dit op haar vrije avonden kan geschieden. TOCHTJES VRAAG: Wat is de mooiste en kortste autoweg van Haarlem naar Valkenburg? Wat zijn de kos ten der ponten en tollen? ANTWOORD: Haarlem Hoofddorp Aalsmeer Uithoorn Mijdrecht Breukelen Utrecht Culemborg Geldermalsen Tuil Zaltbommel 's-Hertogenbosch Bokstel Eindhoven Geldrop Weert Echt Susteren Sittard Spaubeek Schimmert Valkenburg 241 K.M. (Gierpont op Culemborg: pontveer over de Waal van Tuil naar Zaltbommel. Kosten gering). RECEPTEN VRAAG: Hoe reinig ik een bruine bever bont kraag? ANTWOORD: In waschbenzine stevig was- schen en kneden. Tusschen doeken zoo droog mo gelijk kloppen en buiten nog eens goed kloppen met een dun rietje totdat de bont geheel droog is. Geen vuur of vlam in de nabijheid. VRAAG: Hoe bestrijd ik mieren? (Petroleum en een schoteltje met stroop hielpen niet). ANTWOORD: Op verschillende manieren: 1. Derrispoeder strooien (te strooien op plaatsen .r geen wind of tocht is). 2. Met versche bier- gist, met stroop tot een papje gemaakt, (naden en kieren van kastjes insmeren met dikke ter pentijn). 3. (alleen buiten). Vermoedelijke nest plaatsen met kokend water begieten, of door een holle buis diep benzine in den grond gieten; 4. In de nabijheid van de nesten, 60 c.M. diep in den grond pl.m. 1 pond rottend vleesch begraven of een klein dierencadaver (hond of kat). VRAAG: Hoe krijg ik een wit marmeren schoorsteenmantel, die boven de haard geel is geworden door warmte of kolendamp, weer hel der wit? ANTWOORD: Met sterke, warme soda-oplos- sing en marmerslypsel goed af boenen, met warm water naspoelen. PLANTEN VRAAG: Half October van het vorige jaar heb ik door een vakman laten uitgraven en weder planten 3 vierjarige perel oomen, n.l.: een stam- Beurré-Hardy en twee pyramid en „Clapp's Favo rite". Daarbij zijn alle voor- en nazorgen ln acht genomen. De boomen staan op het Zuiden (vroe ger stonden zij op het Noorden) en zijn op tijd bespoten met vruchtboomcarbolineum (ook door een vakman). De Beurré en een Clapps hebben gebloeid, doch weinig: zij hebben kleine blade ren en geven den indruk dat er geen bladeren meer bijkomen. De 2de Clapp's heeft ln het ge heel geen bladeren en begint nu pas hier en daar uit te botten. Wat kan de oorzaak zijn? Moet er eventueel nog iets gedaan worden en zou er nog kans op verbetering zijn? ANTWOORD: Voldoende zorgen voor water en den grond om de wortels bedekken met oude, korte mest om het uitdrogen van den grond te voorkomen. Indien uw beschrijving van de behan deling juist is, dan had u niet beter kunnen doen en dan zullen de boomen zich wel herstellen. Een verplante boom geeft het eerste jaar altijd kleine bladei-en. DIVERSEN VRAAG: Tusschen welke twee data wordt dit jaar de Kaagweek gehouden? ANTWOORD: Van 17 tot 21 Juli. VRAAG: Wat kost kampeeren op de heide bij Naarden, Laren en Baarn? ANTWOORD: Bij Naarden: ons niet bekend. Bij Laren: terrein bij villa Rondom Zon 0.25 p. Terrein bij het Zeveneind 0.75 tot 1 per week per tent. Terrein tusschen café De Heide bloem en het Laarder Waschmeer (Gooisch na tuurreservaat): voor een tent met een grondop- pervlakte van 18 vierkante weter 0.50 per weekeind of f 1.per week of gedeelte van een week. Bij Baarn: Tei'rein bij boerderij aan den Rijksweg (eigenaar G. A. Schothorst): t per dag en per tent.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6