7 ÜCOI^T KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Een kijkje in de schatkamer van de Football Association „Five-a-side" voetbal-tournooi in Ierland; De wedstrijd van het Haarl. Cricket-Bond elftal tegen de Flamingo's; De Olym pische dag; Pech in de sport; De oplossing van het probleem der eeuwigdurende beweging; Engelsche county-cricket- gemiddelden. Het jaarlijksche financieele overzicht van de Football Association geeft een interessant beeld van de werking van een der grootste sportorganisaties in de wereld. Voor provin ciale bonden en leercursussen werd 2677 pond sterling uitgetrokken, waarmede de instruc teurs op de scholen en kostscholen werden ge honoreerd. Diverse vergaderingen kostten 3000 pond, salarissen en loonen bijna evenveel. Arsenal en Sheffield United ontvingen elk 6397 pond (ruim 48000 gulden) als aandeel in de Cup-final recette, terwijl Grimsby en Ful- ham uit de semi-finals 1333 pond gekregen. Wat den amateur-beker betreft, werden The Casuals en Ilford elk met 1100 pond verblijd. De F. A. zelf ontving van alle bekerwedstrijden tezamen ruim 60.000 gulden; bovendien brach ten de internationale ontmoetingen van het Engelsche elftal de volgende bedragen in het laadje: tegen Schotland op Wembley 13.000 pond, tegen Holland te Amsterdam 2500 pond, tegen Duitschland (op het. Tottenham-veld) 1850 en tegen Wales 1150 pond. De matches tegen Duitschland in Londen en tegen Wales te Cardiff werden beide door veel meer toeschouwers bezocht dan er plaat sen in het Amsterdamsche Stadion beschik baar zijn. Desondanks waren de ontvangsten bij de ontmoeting HollandEngeland veel hooger dan in bovengenoemde twee mat ches, wel een duidelijk bewijs, dat de toe gangsprijzen bij officieele wedstrijden van het Nederlandscli amateur-elftal nog steeds te hoog zijn. Het totale bezit van de Football Ascocia- tion vertegenwoordigt een waarde van 1.190.000 gulden. In Noord-Ierland heeft men eenige weken geleden een „five-a-side"-voetbaltournooi ge houden, waarvoor groote belangstelling be stond, zoowel van spelers als publiek. Zelfs clubs uit de eerste klasse van de Schotsche League hadden ingeschreven en Glasgow Celtic wist na harden strijd met haar vijftal den eersten prijs te veroveren. In ons land zijn er enkele clubs, die bij onderlinge wedstrijden „sixes" organiseeren, waarbij goede en minder goede spelers, zelfs veteranen broederlijk in zestallen den strijd van tweemaal een kwartier tegen elkander aanbinden. De zes spelers moeten dan het zelfde werk doen, dat anders door een geheel elftal wordt opgeknapt, zij het op een ver kleind terrein, en het is begrijpelijk, dat snel heid en uithoudingsvermogen hierbij een groote rol spelen. Nog sterker is dit het ge val bij „five-a-side" voetbal. Het heeft ons altijd verwonderd, dat tot nog toe geen enkele Hollandsche' clubhet heeft aangedurfd, een dergelijk tournooi aan het begin van het seizoen uit te schrijven. Vele vereenigingen zouden daaraan met één of méér vijf- of zes tallen kunnen deelnemen, wat met _het_ oo.g. op de komende competitie-wedstrijden een goéde match-training zou zijn. Het publiek moet er natuurlijk even aan wennen, maar zal na een eerste kennismaking ongetwijfeld evenveel belangstelling voor dit, zich snel verplaatsende spel toonen als in Ier land en Schotland. Temeer, daar hun favorie ten hierbij de gelegenheid hebben, hun indi- vidueele prestaties op hun voordeeligst te demonstreeren. Bij gelijkheid van technische capaciteiten, zooals dat onder beroepsspelers het geval is hebben deze wedstrijden, meestal een zeer spannend verloop en worden niet zelden door slechts één doelpunt beslist. Is de score aan het einde van den speeltijd gelijk, dan beslist het aantal hoekschoppen, dat beide partijen heeft weten te forceeren. In het Iersche tour- nooit was er slechts één match, die met meer dan- een goal verschil werd gewonnen en dat was. de finale, waarin Glasgow Celtic met 2—0 oter Belfast Celtic zegevierde. Dergelijke wedstrijden vormen een welkome afwisseling op de gebruikelijke prijstoümooien en vriendschappelijke matches aan het begin van het seizoen, mits de clubs met hun sterk ste vijf of zestallen uitkomen. Op Zaterdag 13 Juni wordt aan de Span jaardslaan de jaarlijksche wedstrijd gespeeld tijsschen de Flamingo's en het elftal van den Haarlemschen Cricket Bond. Dat is voor de spelers uit onzen plaatselijken Bond vrijwel de eenige gelegenheid, die zij krijgen om met beter klasse cricket kennis te maken en om die reden is deze match voor hen zeer leer zaam. Natuurlijk verwacht men niet, dat zij het sterke Flamingo-team zullen verslaan, maar wel, dat zij een beter resultaat zullen bereiken dan in de laatste twee jaren het ge val was. De laatste maal hadden de Haarlem- sche batsmen groote moeite met het bowlen van den veteraan Van Booven, die met zijn zachte „leg-breaks" voor hen vrijwel onbe speelbaar bleek. Dat is echter iets, dat in eiken wedstrijd kan voorkomen, doch op zijn beurt kan het H.C.B.-elftal den eigen aanval sterker maken door een tactische uitzetting van het veld en op het juiste oogenblik wisselen van bowlers. Dat liet het vorige jaar veel te wen- schen over en het is daarom een gelukkige omstandigheid, dat de Rood en Wit-captain, Mr. F. A. Davidson, het Flamingo-team zal aanvoeren. Hij toch is een der beste spel- kenners in ons land en als captain moeilijk te overtreffen. In den competitie-wedstrijd, die Rood en Wit op het einde van het vorig seizoen na groote spanning van het sterke V.R.A. wist te winnen, speelde de captaincy van Mr. Davidson, vooral in de twee boven genoemde ondérdeelen, een beslissende rol. Ongetwijfeld zullen de H.C.B.-spelers, wanneer zij eerst kunnen gaan batten, daar het een en ander van leeren en dit bij de innings van de Flamingo's in toepassing brengen. De Flamingo's spelen met het volgende elf tal: Mr. F. A. Davidson (Rood en Wit, aan voerder), Jhr. W. van den Bosch, Jhr. J. van den Bosch, J. Koeleman, C. Bakker, Auk Schill fallen H.C.C.), A. Maas. P. de Ruig (beiden Haarlem), Jhr. B. Th. Elias, Jhr. v. Tets en A. van der Togt (allen Rood en Wit). De organisatoren van den Olympischen dag hebben wederom voor een interessant pro gramma op Zondag a.s. gezorgd, dat juist door zijn verscheidenheid de belangstelling van alle sportliefhebbers waard is. Velen zullen be nieuwd zijn naar de verrichtingen van het Bonds-elftal in zijn gewijzigde opstelling, an deren weer naar het duel op de 100 M. hard- loopen tusschen sprinters van Euroneesche vermaardheid als Osendarp en de Zwitser Haenni, of de wielerwedstrijden van de Olym pische candidaten. De ruitersport aan het einde van het programma is steeds een waar dig slotstuk en het springen der intelligente dieren is aitijd een genot voor het oog. Wat de voetbalwedstrijd tegen Sparta uit Praag betreft, wordt door het meespelen van Lungen als middenvoor een lang gekoesterde wensch van velen vervuld. Tactisch is de A.F.C.'er op deze plaats in den aanval niet te overtreffen. Hij is tevens een flinke doorzetter met een goed schot, maar we betwijfelen, of hij, wat technische capaciteiten betreft, in de schaduw van Bakhuys kan staan. Door zijn bewegelijkheid vereischt hij echter de voort durende aandacht der vijandelijke achterspe lers, wat zijn collega's in de voorhoede ten goede komt. Van den M.V.V.'er Den Hoed als spil hebben wij minder hooge verwachtingen; hij is meer het type van een Engelschen tweede klasse middenvoor, die als „stormram" in vooruitge schoven positie de door zijn medevoorwaart- sen opgebouwde aanvallers moet afwerken. Het ware belangwekkend geweest, Bakhuys als spil te zien optreden, terwijl diens plaats als rechtsbinnen dan bijv. door den Bloemendaal- speler de Bock had kunnen worden ingeno men. Toen in het nu afgeloopen seizoen het Haagsche H.B.S. aan den Schoterweg tegen Haarlem een nuttigen voorsprong had behaald, speelde Bakhuys in sterk teruggetrokken po sitie een meesterlijke half-back-partij, waarbij hij zelfs een uitstekenden spil als Kammeijer overschaduwde. In de achterhoede probeert men den Gro ninger Pienter in plaats van Weber. Als zijn knie hem niet in den steek laat, mag men van den Be Quick-back een minstens even goede prestatie verwachten als van zijn buurman Caldenhoven. Sterker nog, we gelooven, dat Weber en Pienter momenteel de beste achter spelers zijn. waarover men kan beschikken, al zijn er in ons district backs, die weinig voor hen onder behoeven te doen, met name; Pre- vost Sr.. Kors en niet te vergeten Karei Haak. In de athletiek-sprints is aller aandacht op het duel tusschen Osendarp en den Zwitser Haenni gevestigd. Gedachtig echter aan het spreekwoord van de twee honden en het been, zou het best kunnen gebeuren, dat van Beve- ren of Berger voor de verrassing zorgde. De wielersport is vertegenwoordigd door de beste amateurs op sprint-, tandem- en ach- tervolgingsgebied. Onze stadgenoot Ooms vormt met Leene wel het sterkste tandempaar van ons land; Arie van Vliet is, na den Duit- scher Merkens, de snelste amateursprinter van de wereld en ook in de achtervolging komen jeugdige renners op het cement, die bij de Olympische Spelen den Franschen en Italia nen zwaren tsrijd zullen leveren. Het gezegde: „Alle goede dingen bestaan in drieën" heeft zijn pendant in de spreuk: „Een ongeluk komt nooit alleen". Geneigd als de mensch is. de meevallers en glimlaehjes van Vrouwe Fortuna spoedig te vergeten en zich de pech en tegenvallers lang te herinneren, zullen de volgende sportgebeurtenissen zonder twijfel ae aandacht van den lezer hebben. De bekende Engelsche cricketspeler R. E. S. Wyatt. aanvoerder van Warwickshire en ex- captain van Engeland, had onlangs op één en denzelfden dag onderstaande ervaringen: op weg naar het cricketveld in zijn auto kreeg hij een bekeuring wegens te snel rijden, daarna sprong er een band, vervolgens verloor hij den .toss, bowlde 0 voor 56, werd voor 0 gevangen en verstuikte zijn enkel. Eenige jaren geleden had het Glamorgan- crieketteam op het laatste oogenblik vóór een belangrijke match slechts tien spelers en men telegrafeerde naar een bekend amateur in Zuid-Wales om onmiddellijk het elftal te ko men completeeren. De speler gaf aan den op roep gehoor, reisde den geheelen nacht door, arriveerde op het nippertje, werd twee keer voor 0 gebowld, nam geen enkel wicket voor 117 runs, kreeg een zonnesteek en verloor op de terugreis zijn cricket-tasch. En dan zijn er nog voetballers, die als ze in een vriendschappelijken wedstrijd een straf schop missen, een heele week geen eetlust hebben, omdat ze bang zijn, dat de Technische Commissie het geval te hooren krijgt. Het mag als beakend worden verondersteld, dat reeds in de grijze oudheid knappe koppen en volhardende manspersonen al hun vrijen tijd besteedden om een oplossing te vinden voor adembenemende vraagstukken als het „perpetuum mobile" (de eeuwigdurende be weging) en de quadratuur van den cirkel. Laatstgenoemd probleem werd tenslotte be vredigend opgelost, toen de eerste boksring in Engeland werd opgericht, doch het perpetuum mobile had meer voeten in de aarde. Een jaar of tien geleden scheen men eindelijk „Eureka" te kunnen roepen, toen de fameuze dans, be kend als de „Charleston" overal ingang vond en men zal zich nog de teleurstelling in na- tuurvorschers-kringen herinneren, toen deze dans door de „Slow fox" werd verdrongen. Des te meer verheugd zijn wij, onzen lezers het belangrijke nieuwtje te kunnen brengen, dat men er na jarenlange proefnemingen ein delijk in geslaagd is, de eeuwigdurende bewe ging te vervolmaken. Zooals zoo dikwijls, is het hier ook weer het bekende ei van Colum bus. Alle eer van deze uitvinding komt toe aan den competitieleider van den K.N.V.B, in den Haag, dank zij £e vernuftige inventie van de inhaal-Zondagen en de promotie-competities. Eere wien eere toekomt! De beste prestaties in Engelsch county- cricket tot en met einde Mei vindt- men in onderstaande batting- en bowling-gemiddel den, waarvan we de acht besten vermelden: Batten: innings not out runs h. score gem C. S. Dempster 7 3 481 164 n.o. 120.25 Gimblett 10 3 645 160 n.o. 92.14 Leyland 8 1 604 263 86.28 Harris 7 2 427 135 85.40 Fishlock 13 5 655 133 n.o. 81.87 E. R. T. Holmes 12 2 726 171 n.o. 72.60 Pothecary 10 5 340 100 n.o. 68 00 T. N. Pearce 12 3 502 102 55.77 Hendren 13 1 625 202 52.08 Bowlenovers maiden runs wickets gem. Verity 300.4 109 596 69 8.63 Copson 177.3 49 452 37 12.21 R. W. V. Robins 135 2 31 353 28 12 Geary 222.2 80 389 28 13.89 Smailes 84 16 229 16 14.31 Gover 314 60 917 54 16 I. A. R. Peebles 131 19 392 21 18.66 ZWEMMEN. NED. RECORD 400 M. RUGSLAG HEEREN VERBETERD. R.C.H; voert op haar terrein hi' het Heem- steedsche Sportpark (aanvang half vier) den strijd om de voorloopige hegemonie in haar afdeeling. De tegenpartij is A.M.V.J., welk negental ook nog ongeslagen is. De winnaar van dezen wedstrijd bezet dus voorloopig de eerste plaats. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. De Jeugdcommissie voor het rayon Haar lem heeft weer aan alle Middelbare Scholen in Noord-Holland, buiten Amsterdam, een uit noodiging gezonden tot deelname aan de deze maand te organiseeren wedstrijden voor schoolnegentallen. WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Door het slechte weer is de baanwedstrijd op de Halfwegsche wielerbaan uitgesteld. Zondag 7 Juni betrouwbaarheidsrit. Start te half tien Indischestraat 2 B. BILJARTEN. Scheffer. In de zweminrichting aan den Heiligenweg te Amsterdam heeft J. C. Scheffer van „De Jonge Kampioen" Donderdagavond een ge slaagde poging gedaan, het Nederlandsch record 400 meter rugslag te verbeteren. Deze poging geschiedde tijdens het oefenuur van de V.V.G.A.. Het record stond op naam van J. P. Metman (IJ) met een tijd van 5 min. 44.6 sec. Scheffer wist dezen tijd met niet minder dan 3.6 sec. te verbeteren, waarbij bleek, dat hij zeer regelmatig over de baan ging. Officieele tijdwaarnemers van den K. N. Z. B. waren aanwezig, zoodat dit record on getwijfeld erkend zal kunnen worden. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma voor Zaterdag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: le klasse: Blauw Wit—V. V. G. A. QuickH. H. C. 2e klasse: R. C. H.—A. M. V. J. Z. R. C.—A. F. C. V. V. G. A. 2—Haarlem 2. 3e klasse: E. D. O. HESwastika. Duvianen 2R. C. H. 3. H. H. C. trekt dus Zaterdagmiddag naar Amterdam, om daar dan kampioen van het vorige seizoen te ontmoeten. Verleden week heeft Quick nog wel van Blauw Wit gewon nen, maar als er tegen H.H.C. evenveel fouten gemaakt worden zien we de punten mee naar Haarlem komen. En ook zonder dat geven we den rood witten nog wel eens kans. Ook Haarlem 2 gaat naar Amsterdam. Dit negental ontmoet Zaterdagmiddag de reserves der gemeente-ambtenaren. DE KORENBEURS—D. H. S. De eindwedstrijd van den massakamp der -der Biljartver. de Korenbeurs en de Biljart- vereeniging D.H.S. heeft plaats gehad. Na een spannenden wedstrijd is het aan de Korenbeurs gelukt, den eersten prijs (een zilveren beker) te veroveren; D.H.S. den tweeden prijs (een zilveren krans). Door den heer C. H. v. d. Linden werden eenige hartelijke woorden tot beide ver eenigingen gesproken. Door hem werden de 'volgende prijzen uitgereikt: Van de Korenbeurs aan de heeren C. H. v. d. Linden. H. Born. W. Beck, S. N. Verstra ten. P. Verputten. E. de Haas en C. v. a. Linden en W. Bosch. Van D.H.S. aan de heeren J. Brusselaar, v. d. Heiden en J. Schout. Nu heb ik u er al voor de vijfde maal uitgesmeten. Nou, wat zou dat? Daar word je toch ten slotte voor betaald (Sydney Bulletin). VOETBAL. H. R. C.—D. W. V. Allen, die voor Kinheim iets gevoelen en die zijn er heel velen zullen nieuwsgierig naar den uitslag van bovengenoemde ont moeting zijn. Doordat Kinheim het Zondag j.l. tegen D. W. V. niet verder dan een gelijk spel heeft weten te brengen overigens geen slechte prestatie hebben de Nieuwendammers nog een behoorlijke kans op de bovenste plaats en zullen dus in Den Helder hun uiterste best doen, opnieuw H. R. C. er onder te houden. Aannemende, dat hun dit gelukt wij voor ons voelen trouwens meer voor een verdeeling der punten dan beteekent dit, dat H. R. C. difinitief is uitgeschakeld en Kinheim haar laatste ontmoeting tegen H .R. C. persé móet winnen, om het alsnog tot een beslissingswed strijd tegen D. W. V. te brengen. Verdeelen H. R. C. en D. W. V. de punten, dan zou een overwinning van Kinheim op eerstgenoemde club'het behoud der Velsena ren voor de tweede klasse beteekenen en zou een gelijk spel tot gevolg hebben, dat alle drie clubs met 4 punten eindigden. Wint H. R. C. Zondag a.s., dan zouden de Heldersche voetballers aan een gelijk spel tegen Kinheim reeds genoeg hebben om te promo veeren. Nu we de zaak zoo van alle kanten bezien lijkt het ons voor Kinheim het best, dat de punten morgen maar gedeeld worden. En hierop bestaat we zeiden het hierbo ven reeds o.i. veel kans. V. I. O. S.—KENNEMERS. ZATERDAG 6 JUNI 1936 Doordat V. I. O. S. op 31 Mei wel zins tegen de verwachting in geen kans zag, op Olympia een overwinning te behalen, staan de Kennemers er uitstekend voor met hun drie punten uit twee wedstrijden. Na hun uitstekenden start tegen Kennemers, viel de nederlaag van V. I. O. S. tegen Olym pia ons zeer tegen; de stand van zaken ten op zichte van de Hagenaars is zóó geworden, dat ze morgen beslist van Kennemers winnen moeten, willen ze niet vrijwel definitief wor den uitgeschakeld. Dit houdt natuurlijk in, dat de Kennemers morgen op een geduchten tegenstand kunnen rekenen. Oppervlakkig beschouwd, zouden de Kenne mers, die met 41 van Olympia wonnen, minstens tot eenzelfde prestatie in staat moeten zijn, als welke de Goudenaars Zondag j.l. tegen V. I. O. S. leverden. Zoover zijn we echter nog niet; we willen wel bekennen, dat we met een gelijk spel lang niet ontevreden zouden zijn. Slagen de Ken nemers er echter in te winnen, dan hebben zij op eigen terrein tegen Olympia slechts ge lijk te spelen om het „beloofde-tweede-klasse- land" binnen te kunnen gaan. Aangepakt, Kennemers! ASSENDELFT 2—KENNEMERS 2. Door hun overwinning op West-Frisia 2 staan de reserves der Kennemers reeds met één been in de reserve tweede klas en is een gelijk spel tegen Assendelft 2 slechts noodig om het tweede been er bij te kunnen plaatsen, Na de overwinning op eigen terrein op de Assendelvers behaald, kan het o.i. niet anders, of ook ditmaal wint Kennemers, zoodat Be verwijk de gepromoveerden dan luisterijk kan binnenhalen! Vermeld dient nog, dat deze ontmoeting Zaterdag 6 Juni om half 8 op het Assendelft- terrein gespeeld wordt. KinheimR. C. H. (31) KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND Het programma voor de as. week luidt: Bekerseries. Afdeeling A. Dinsdag 9 Juni: O. G. combinatieO. K. 2 Haarlem 3—T. H. B. 2 Afdeeling B. Flora 1Alw Ready 1 Afdeeling A. Woensdag 10 Juni: Aurora 2—Alw Ready 2 Lagere series. Afdeeling A. Woensdag 10 Juni: E. T. O. 1—Haarlem 4/5 Afdeeling B. O. K. 4Meerlebosch 2 HET H. K. B.-TWAALFTAL. Om tot de definitieve samenstelling van het H. K. B.-twaalftal te komen, werd een proef- wedstrijd gehouden tegen T. H. B. 1, gespeeld in 't Noordersportpark, dien de H. K. B.'ers wonnen met 41. Na afloop werd het volgende twaalftal, dat tegen het Noord-Hollandsch twaalftal om de Honigs Maizena-beker zal spelen a.s. Zondag te Oosthuizen, samengesteld: Aanval, heeren: M. Rip (Animo), J. Geels (Flora), dames: J. de Cock (S. V.), J. Wesse- ling (Flora). Midden, heeren: Bosch (Animo, aanvoer der), A. v. Batenburg (S. V.), dames: G. Nag- tegaal (Aurora), B. Trap (Alw. Ready). Verdediging, heeren: K. Heykoop (Flora), C. Trap (Flora), dames: W. Compiet (Alw. Ready), T. Veen (Flora). Reserves: J. Twis (Flora) en mej. E. Beun. (Alw. Ready). De wedstrijd vangt half twee aan. HET NOORD-HOLLANDSCH TWAALFTAL. De samenstelling is: Aanval, dames: A. Zondervan (Elto), I. Wa- geniaker (Elto), heeren: F. Convent (Z. K. V.), J. Snieder (Z, K. V.) Midden, dames: G. Middelbeek (Kr. en VI.), L. ReynLebert (Groen-Geel), heeren G. Rü- nemann ('t Zuiden), B. Helms ('t Zuiden). Verdediging, dames: L. Joffers (Elto), E. Thürkow (Elto) heeren: H. Bruggemans (Elto), J. Hemelrijk (Elto). Kinheim ïn de finale tegen Haarlem. Beide elftallen telden twee invallers. Het was direct te zien, dat Kinheim zich niet zoo maar gewonnen zou geven, zoodat Kors en Prevost dadelijk handelend moesten op treden. De Racing zette er eveneens een goed tempo in, doch maakte hierbij de fout het spel tekort te houden. Rozemeijer en Nieman (die op flinke wijze Stals verving) konden dan ook herhaaldelijk met succes ingrijpen. Toen na een half uur de middenvoor van Kinheim een bal te pakken kreeg, scoorde hij met een hard schot in den versten be nedenhoek. (1—0). Hiermee kwam rust. Na de thee kwam de Racing flink opzetten, doch hoe v. d. Horst c.s. ook werkten, de Kin- heim-achterhoede liet zich niet passeeren. Toen Kinheim met goed open spel de R.C.H.-verdediging passeerde was het weer H. Groeneveld, die een voorzet van Kuilen burg onhoudbaar inschoot. (20). Tien minuten later liep Druyven uit zijn doel. Rozemeyer speelde den bal in het ver laten doel, zoodat R.C.H. goedkoop aan een tegenpunt kwam. (21). De Haarlemmers kwamen nog even flink opzetten, doch toen H. Groeneveld even la ter nogmaals Metten passeerde (31) speel de Kinheim rustig verder. Aan beide kanten werden nog enkele kan sen gemist, waarna scheidsrechter Luyken liet eindigen. Kinheim heeft zich dus in de finale ge plaatst. De finale HaarlemKinheim. welke op het Haarlem-terrein wordt gespeeld, zal na het eindigen van de degradatie-wedstrijden van Kinheim plaats hebben. De spil voor het Ned. elftal. Meer dan 200 liefhebbers! De Keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft zooals onze lezers weten eenigen tijd geleden gegadigden opgeroepen, die zich bekwaam genoeg achten om mettertijd Anderiesen als spil' in het Nederlandsch elftal op te volgen. Blijkens een bericht in het Alg. Hbld. hebben zich meer dan. tweehonderd liefhebbers aan gemeld. Hierbij zijn brieven uit vele plaatsen in ons land van spelers uit eerste, tweede en lagere klassen en ook de plaatselijke bonden te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. SERIEWEDSTRIJDEN VAN „HEEMSTEDE". De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Heemstede 3Spaarnestad 2 01 D. W. O. 1—VI. Vogels 1 0—5 D. I. O. 4—Halfweg 3 2—5 Ripperda 3Hillegom 3 8—3 Het programma voor Zondag 7 Juni luidt: Ripperda 1—E. D. O. 2 10 uur Heemstede 2E. H. S. 2 10 uur T. H. B. 3Zandvoort 4 12 uur Spaarnevogels 2VI. Vogels 2 1 uur D. I. O. 2—E. T. O. 1 2 uur Heemstede 1—T. H. B. 3 3 uur DE OLYMPISCHE DAG. Veelzijdig Sportfeest in het Stadion. We herinneren er nog eens aan, dat morgen in het Stadion te Amsterdam de Olympische Dag plaats heeft: een dag, waarop men van eenige mooie takken van sport kan genieten, vooral wanneer het weer een beetje wil mee werken. We hebben al eenige malen bijzon derheden uit het programma gepubliceerd. Volstaan kan dus worden, met mede te deelen, dat het sportfeest te half twee begint. De aandacht wordt gevraagd voor de fraaie athletieknummers, waaraan o.a. de sterke Zwitser Haenni en onze landgenooten Osen darp, Berger en Wim Kaan zullen meedoen. De wielerwedstrijden beloven ook hoogst in teressant te worden, evenals het ruiterfeest, dat steeds meer belangstelling trekt. Maar de clou is toch de voetbalwedstrijd tusschen het Ned. Bondselftal en het Praag- sche Sparta. Men heeft reeds in ons blad kun nen lezen, dat de mogelijkheid bestaat, dat Bakhuys en Raymond Braine niet kunnen spe len, maar men zal wel voor goede plaatsver vangers zorgen. MOTORRACES TE ALKMAAR. Groote sterrit naar Alkmaar. Men schrijft ons: Alcmaria V. V. V. herdenkt op 14 Juni a.s. haar 40-jarig bestaan: zij mag zich dan te vens verheugen in het feit. dat zü 15 jaren achtereen motorraces heeft georganiseerd. Het spreekt vanzelf, dat Alcmaria V.V.V. getracht heeft, dit dubbel-jubileum op waar dige wijze te vieren. Wij gelooven, dat ze daar in geslaagd is. Allereerst de motorraces. De April-races waren op een nieuwe leest geschoeid en ble ken toen een ongekend succes. Welnu, Zon dag 14 Juni zullen we een dergelijk pro gramma kunnen zien. Opnieuw zijn alle seniores ingeschreven, opnieuw zal men te gelijk starten in manches en series met herkansingen en wederom zal blijken, dat een sterk bezet veld voortdurend strijd geeft, omdat elke plaats van belang is voor de be slissingen. De vraag is, of Houtop weer de held van. den dag wordt. In April maakte hij reeds een snelheid van bijna 90 K.M. en daar zijn vorm nog verbeterd is, zou het best kunnen gebeuren, dat het record gebroken wordt. Ook heeft Alcmaria V.V.V. een sterrit ge organiseerd, die heel eenvoudig van opzet is, voor de deelnemers niet te moeilijk en waar aan een fraaie prijs verbonden is: een 4- persoons auto! De deelnemers aan den ster rit hebben gratis toegang op het paddock, d.i. de rang voor de groote overdekte tribune. Het inleggeld voor dezen sterrit is niet hoog. Alle deelnemers worden tusschen 11 en 1 uur dien Zondag in Alkmaar verwacht. Te twee uur hebben de motorraces plaats. SCHAKEN. „ZWA-HA"—„DE ROCHADE". Donderdagavond speelde de Schaakclub „De Rochade" met het le en het 2e tiental een vriendschappelijken wedstrijd tegen het le en het 2e tiental van de schaakclub „Zwa- Ha" te Zwanenburg. De uitslag was: Eerste tiental: „Zwa-Ha" „De Rochade" 1 Zandvliet—A. de Jong Vz—Vz 2 F. PoieszJ. E. Strengers 10 3 J. Poiesz—C. E. Abspoel Yz—Yz 4 Dr. Wafelbakker—W. Mantel 0—1 5 B. BaxJ. J. Kofoed VzVz 6. J. RijswijkJ. P. A. van Dorp YzYz 7 N. SpieringsJoh. van Polen 0—1 8 P. GroosJ. J Teekamp Sr. 01 9 W. WindigA. N. Roosen 01 10 D. Kool—J. Spruit 0—1 Totaal 3—7 Tweede tiental. „Zwa-Ha" „De Rochade" 1 MeegdesJ. J. Teekamp Jr. 10 2 J. C. WindigJ. M. NidelsteinWalter 01 3 Visser Sr.F. J. van Steijn YzYz 4 J. H. Poiesz—J Blokker 0—1 5 B. Vrijland—C. Mantel \<z—Yz 6 GrolmanC. J. H. Rademaker 1 7 V. VeenP. van Rossem 01 8 Blom Jr.A. Strengers 10 9 Blom Sr.P. Veenstra 01 10 KarsJ. Visser Jr. Yz—Yz Totaal 4,/£5Yz De wedstrijd werd gespeeld te Zwanenburg. De revanche zal plaats hebben in het club lokaal van „De Rochade', Frans Halsstraat, Haarlem.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 9